HER-EXAMENS TALEN LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 14 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. Will WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.6 Biarritz. Laagste 'barometerstand 748.1 Aberdeen. Verwachting tot den avond van 15 Jüll: meest matige tot Zuidelijke'wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Later waarschijnlijk regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Langzaam verplaatst de depressie zich in Oost-Noord-Oostelijke richting, maar de hooge drukking in het Zuiden blijft van weinig beteekenis en een nieuwe daling vertoont zich in het Zuid-Westen. Frankrijk heeft zwaar bewokte luchten met weinig regen en warm weer in het Zuid-Oosten. Op de Britsche eilanden Is de lucht gedeeltelijk bewolkt met regen in Schotland. In Duitschland valt uitgebreide regen in het Noorden. De krachtigste wind waait op de Noord zee. Zuld-Scandinavië heeft regenachtig weër, in het Noorden is het droog en vrij warm. De warmte in Finland houdt nog aan, in Oost-Duitschland is zij geëindigd. Ofschoon er iets meer zonneschijn is te wachten, blijft de kans op regenbuien nog vrij groot. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: W.Z.W. - Wind kracht: Matig. - Temperatuur: 16 gr. C. - Algemeene weerstoestandZwaar bewolkt. London (Croydon): resp. Z.W.. matig, 15 gr. C., zwaarbewolkt. Berlijn: resp. West, matig, 17 gr. C., zwaarbewolkt, na lichten regen. Marseille: resp. West, zwak, 22 gr. C., zwaarbewolkt. Genua: resp. O.Z.O., matig, 22 gr. C., be trokken. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 16 gr. C. (62 gr. F.). 3 uur nam,: 17 gr. C. (64 gT. F.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. 11 u. 44 min.; nam. 12 u. 09 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17l/a gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dlnsdag:*9.45 n.m. tot 4.28 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 14 Juli: op 1 uur; onder 17 u. 37. Csa* jt m Lecraar M.O. iVl. IVAl HOOGEWOERD 86 a 924a (Ingez. Med.ï BEZOEK CHEF POOLSCHE OORLOGS VLOOT. Heden is uit Warschau in Den Haag aan gekomen admiraal J. Swirski, chef van de Poolsche oorlogsvloot, om een bezoek te brengen aan den chef van de Nederland- sche marine en tevens, om de bij „De Schelde" te Vlissingen en bij de Droogdok- Maatschappij te Rotterdam in aanbouw zijnde Poolsche onderzeebooten te inspec- teeren. Admiraal Swirski en de Poolsche gezant hebben hun handteekening geplaatst in 't audlëntieboek van H.M. de Koningin en van H.K.H. Prinses Juliana. Daarna bracht de admiraal een bezoek aan den minister president en minister van defensie a.i„ dr. H. Colijn, aan den minister' van buiten- landsche zaken, jhr. dr. De Graeff en aan den Schout bij Nacht J. Th. Fürstner, chef van den marinestaf. FELLE BRAND IN EEN VERFHANDEL TE BEVERWIJK. Hedennacht is de verfhandel en verf- maalderij ,,De Verfton" van de fa. J. Hof land en Co. aan de Nieuwstraat te Bever wijk totaal verwoest. Toen het vuur tegen half twee werd ontdekt, had het reeds dus danige afmetingen aangenomen, dat de bewoner en diens oudste zoon slechts in nachtgewaad het fel brandende perceel konden verlaten. De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met vijf stralen van drie zijden. Aan deze omsingeling van het vuur is te danken geweest, dat de belendende percee- len gespaard konden blijven. ■P® winkel, de maalderij en de opslag dj, h ziJn totaal uitgebrand. Later moest de brandweer opnieuw optreden, toen in een perceel aan de Meerstraat een begin hr). brand bleek te zijn ontstaan door den i?n vonkenregen. Dit brandje kon spoedig gebluscht worden. STADSNIEUWS. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER D. EMMERLING. Op Oud Eik en Duinen te Den Haag is hedenmiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van der. Leidschen stu dent D. Emmerllng uit Heiloo bij Alkmaar, die Vrijdag J.l, op den Rijksstraatweg naar Assen te Bovensmllde met zijn motorrijwiel tegen een molkkar is gebotst en op slag werd gedood. De belangstellng op de begraafplaats was, vooral van de zijde van het Leidsche studentencorps, zeer groot. Talrijke studie vrienden vergezelden hun op zoo noodlot tige wijze verongelukten vriend naar zijn laatste rustplaats, Van het Collegium van het L.S.C. waren de heeren H. André de la Porte Jr., R. A. van de Wall Bake en L. W. Sluyterman van Loo op den doodenakker aanwezig. De sociëteit „Mlnerva" werd vertegenwoor digd door de heeren Ten Bokkel Hulnlnk en Vroon. Voorts werden opgemerkt dr. Freiherr von KlttUtz uit Zoblltz, mr. J. G. Steneker uit Amsterdam, W. F. Dorgelo, leeraar aan het gymnasium te Alkmaar, Jhr. mr, C. H. J. van Haeften, mr. A. H. Kamerllngh Onnes en dr. J. Beets. Een schat van bloemstukken en kransen dekte de baar. Namens het Leidsche Studentencorps heeft de praescs, de heer André de la Porte het woord gevoerd. Ofschoon Emmerling slechts een jaar van het corps deel uit maakte, aldus spr., nam hij er een voor aanstaande plaats in, ln het bijzonder voor wat het muziekgezelschap betreft. Zijn nagedachtenis zal bij het corps in hooge eere blijven I Een familielid dankte Voor de betoonde deelneming. Vele bloemstukken werden op het graf gelegd, waaronder een van den rector en de leeraren van het gymnasium te Alk maar. GEM. H.B.S. 5-JARIGE CURSUS. Bevorderd tot de 2e klasse: H. van den Berg, F. van der Blij, J. C. Boekkooi, G. P. Bol, D. C. W. Boom, F. W. van der Burg, D. Cannoo, H. G. V. Christiaanse, F. L. Drlessen, J. Garvellnk, J. Geertsma, J. Gilhuys, H. J. Ginjaar, M. D. ten Hagen, J. Hoogeveen, G. Keij, Ine Passchler, Joh. H. Brilman, L. R. D. Kloprogge, L. H. Krol, C. J. Lambinon, P. J. Millaard, J. F. Minnee, B. Mulder, J. N. Munk, P. Otto, C. J„ H. Oudshoorn, Netteke A. v. d. Puil, J. A. Riedel, E. de Roo, J, A. Roosdorp, C. A. Scharpff, J. C. Schouten, A. J. Llndenberg, P. C. Molhuysen, K. N. Nieuwzwaag, R. Rademaker, P. Seller, O, A. Slngelenberg, C. Snel, B. A. J. Sonderen, G. A. Steenpoorte, M. F. Verdoes, Arja Vosselman, R. G. J. v. d. Weerdhof, P, Westendorp, Kate de Winter. Herexamen 2. Afgewezen 25. Bevorderd tot de 3e klasse: J. L. Boender, J. W. Broekhulzen, Mia de Bruyn, C. H. V. Christiaanse, C, Dlrkse, Hilda A. v. d. Feltz v. d. SI., J. A. Habig, X>v ten Hagen, S. F. B. Heydemann, Ells. M. Hokkeling, H. W. Joustra, R. Jüngeiing, H. L. Kaan, A. van, Katwijk, Christ. H. Keulemans, W. Messcher H, J. Oswald, P. M. Remmelenkamp, A. Wessels, W. C. Noordenbos, J. v. d. Walle, Beb. Brandon, K. den Hartog, W. de Jongh, Didi Kouw, J. Laan, S. Lammers, E. H. van Leeuwen, H. A. Meester, C. W. G, Meteier- kamp, J. Nell, E. Nolles, P. A. v. d. Noordaa, P. L. Noteboom. A. C. Pellenkoft, Alle Rep, W. J. Ritter, H. O. Schaareman, Th. B. Spuyman, D. W. van der Tak, J. H. Ulter- wijk, W. P. C. Vermelj, B. Elly Visman, E. van der Wal, H. A. van Woudenberg, A. N. Wijnnobel. Herexamen 6. Afgewezen 17, Bevorderd tot de 4e klasse: Adrie Bave- laar, Wiesje D, Blesot, J. H. M, den Bremer, Mien M. A. Bremmer, J. de Bruijn, C. W. A. v. d. Dool, A. C. R. v. d. Feltz v. d. Sl„ J. Huysman, H. J. Koornstra, J. Lammens, J J. Meerburg, A. Mellenbergh, E. L. Noach, C. A. van Os, L. A. de Ruyter v, Stev., F, M. Eikerbout, Annie E. Brilman, F. P. van Dijk, J. M. Güthschmidt, K, P. Janse, W. van Katwijk, J. Krom, H. H. J. Ligtvoet, C. Noest, D, Ravelli, J. H. Romljn, A. van Rijs, Toetie A. v. d. Schaaf, W. A. van Schayck, E. W. Spoor, J. P. Stammes, Henny A. de Blauw, Annie C, C. Daniels, G, Groen, A, J, Hartland, Jaap Koolhaas, H. Krult, Janke Schoppen, A. W. Schouten, J. T. Steen, K. Tendeloo, K. H. Thiel, J. Valkenburg, J, S. Veenenbos, R. van der Vlerk, R. E. v. Voorst v. Beest. 'Herexamen 12. Afgewezen 15. Bevorderd tot de 5è klasse: J. v. Berge Hênegouwe, J, Bonsel, Thea Brandon, P. Brouwer, C. Eggink, M. H. P. Fortgens, N. A. den Hartog, J. J. Houtkamp, B, J. Kluit, E. E. Kuijntjes, C. L. Modderman, Willy F. Monné, W. Nout, J. G. Lingeman, C. G. J. Fros, Betsy Lagas, J. P. van Leeuwen. F. A. Mastenbroek, A. Prins, P. Versluis, T. J. van der Zee. Herexamen 6. Algewezen 13. Bevorderd tot de 5e oec. klas: W. v. Berge Henegouwe, L. Th. M. Boelaars, E. Cancrl- nus, Rita van Deventer, W. Dikkers, S. Glastra, G. Henkes, T. A. de Leeuw, Corrie J. Root, L, D. van de Vijver, Dora Zierfuss. Herexamen 2. Afgewezen geen. AALSMEER. Op de scheepwerf „De Vlijt" van de fa, Gebrs. de Vries, in het Oosteinde alhier, is een motorkruiser gebouwd voor rekening van de Perzische marine. Deze krüiser werd een dezer dagen in onderdeelen per stoom schip naar Perzië vervoerd. Een tweetal scheepsbouwers van voornoemde firma zal zich eveneens naar Perzië begeven, om den kruiser daar te voltooien, De heer A. L„ aan den Aalsmeerder- dijk alhier had het ongeluk met een zijner handen onder een vallenden betonpaal te geraken. Het gevolg was, dat een der vin gers zoo goed als afgekneld werd. Dr. B. verleende geneeskundige hulp. Meisjes en jongens der Doopsgezinde Jeugdkerk hebben met hun leidsters en leiders een uitstapje per motorboot ge maakt naar Noordwijk en omstreken. Zoo wel op den tocht als aan het zeestrand is veel genoten. BENTHUIZEN. Uitslag schietwedstrijd B. V. L. Uitslag van den gehouden pl. schiet wedstrijd der B.V.L. afd. Bepthulzen. Maximum aantal punten 100. Ie prijs G. C. Diephout, 98 p.; 2e J. BUJleven 96 p.; 3e W. Mets 95 p.: 4e P. Bregman 93 p.; 5e M Havenaar 92 p.; 6e D. Havenaar 91 p.; 7e P, Francken 91 p.; 8e W. M. Snoep 91 p.; 9e A. Bregman 91 p.; 10. J. Korbijn 89 p., lie J. Pos 88 p.; 12e C, D. H. Timmer man 87 p.; 13e L. Hartman 85 p.; 14e F. L. Groenendijk 85 p.; 15e P. Spruit,enberg 84 J. De prijzen bestaan uit kunstvoorwer pen en zullen op een nader vast te stel len datum worden uitgereikt Goed afgeloopcn! Doordat de rem van zijn driewielige bakfiets, welke door motorkracht wordt voortgedreven, vastliep, botste de boter- handelaar M, v, L„ met zijn wagen tegen een stilstaande vracht-auto aan, waardoor hij kwam te vallen. Met een gapende wond aan het hoofd en schrafhmën aan het lichaam, kwam hij er betrekkelijk nog goed af. Zijn wagen, en de inhoud daar van bekwamen' nog al schade, Door de politie zijn iri de afgeloopeif week 23 processen-verbaal opgemaakt we géns overtreding der Vlsscherijwet. Tegen J. S, wérd proces-verbaal opgemaakt we gens openbare dronkenschap. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Haarlem voor het exa men L.O. de heer A. Tolenaars alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk ten behoeve van rente en af lossing der kerkelijke schuld heeft opge bracht f. 36.20. LISSE. Door de politie te 's-Gravenhage is op verzoek van den burgemeester alhier aangehouden zekere S., wonende te Den Haag, als verdacht van diefstal gepleegd in dienstbetrekking bij de fa. L. alhier. Onze plaatsgenoote mej. N. Verduyn Wd., leerlinge der Ned. Herv. School alhier, slaagde voor het Mulordiploma. A. Mej. S. Nieuwenhuis alhier slaagde te Den Haag voor het Mulo-diploma. Een vrachtauto van den heer B. uit Hillegom wilde de Vuursteeg uitrijden en richting nemen naar Hillegom. Vanuit de richting Leiden kwamen eenlge andere auto's aangereden en verleenden geen voorrang. De vrachtauto van den heer B. geraakte ln den knel en reed tegen een verlichtingspaal, met het gevolg dat deze afknapte. 'sfc Door de hoogstg 'Jjjesên der Geref. School werd een schoohBK&^gemaakt. Des morgens om 6 uur v^triSc men per boot naar Alkmaar alwaar de kaasmarkt be zocht werd. Het verdere van den dag werd doorgebracht ln Bergen. NOORDWIJK. Aanrijding. Op den Heerenweg nabij de boerderij „De Driesprong" had een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's. Een uit de richting Noordwijk komende auto, haalde daar ln de bocht een tweetal wielrijders in en reed deze voorbij, ondanks het fr^, dat van tegenovergestelde richting een "gen- ligger naderde. De bestuurder daarvan remde nog zoo krachtig mogelijk doch kon niet verhoeden, dat zijn auto ter hoogte van het linker achterwiel door de van Noordwijk komen de auto aangereden werd. De achterbum per werd finaal afgerukt en ook aan spat bord en carrosserie werd schade aangericht. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De politie heeft vastgesteld, dat de bestuurder van deze auto behoorlijk rechts gereden heeft en dat zijn auto bijna stil stond, toen de aanrijding plaats had. De aanrijdende automobilist was bi] de komst van de politie feeds verdwenen, doch het nummer van zijn auto is bekend. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt Vergadering van het, H.B.G. In café ..De Zwaan" hield het H.B.G. een alg. ledenvergadering met als hoofd punt de bespreking der circulaire van het H. B. Inzake de saneerings-maatregelen. De voorz., de heer B, Braun, opende. Door het H.B. was een circulaire aan 'de afd. gezonden, waarin deze kenbaar maakt, dat de zuivere kweekersbelangen met de uit spraak van B.B.C, inzake de saneerings- maatregelen in het geheel niet veilig staan. De alg. vergadering van B.B.C. heeft zich uitgesproken de saneeringsmaatregelen te willen doen handhaven, alleen wat betreft de teeltregeling, doch minimumprijzen en het surplus-fonds los te laten. Het komt het hoofdbestuur1 van het H.B.G, voor, dat de saneeringsmaatregelen alleen met teelt beperking en' "geen öilhimumprijzen oï surplusfonds een ernstig bezwaar, zelfs onaanvaardbaar zijn voor de kweekers; het zou gaarne zien, dat alleleden zich uit spraken over het voorstel de huidige sa neering ln allen omvang te doen hand haven, met als mógelijkheid de hoog noo- dige verbeteringen hierin aan te brengen De voorz. bracht het voorstel van het H.B. ln stemming. Als de saneering blijft ge handhaafd dit te doen met inbegrip van minimum-prijzen en surplusfonds. Op één stem na, werd het- voorstel aangenomen. De stemming over de saneering had tot uitslag 19 vóór, 14 tegen en 1 blanco. De uitslag van deze laatste stemming viel den voorzitter geweldig tegen, omdat hieruit sprak 'n groote verdeeldheid onder de kwee kers, juist nu de grootst mogelijke een stemmigheid onder hen geboden is. Met klem verzocht spr. aller daadwerkelijke medewerking voor de plaatselijke beurs. Na rondvraag volgde sluiting. Tijdens afwezigheid van een inwoner werd uit zijn tuin door den 10-j. L. S. een konijn gestolen, terwijl diens 9-jarig broertje op den uitkijk stond. Dit werd gezien door den 14-jarige W„ die de jongens het konijn afnam, wat hem echter eerst gelukte, nadat hij door een hunner flink in de hand gebe ten was. Het konijn werd door hem naar den eigenaar teruggebracht. De 14-jarlge B. v. d. L. die op haar flets een vriendin meevoerde, kwam in de Hoofdstraat te vallen en brak haar been. Per ziekenauto is zij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Gevonden: een sigarenaansteker, een konijn, een bontvel, een nijptang, porte- monnale met Inhoud, een damesmuts, twee dekens, een ring met sleutels, een man teltje, een bril, een zilveren kettinkje, een kindersokje, een sleutel, een armband, een blazer. Inlichtingen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk. VEUR-LEIDSCHENDAM. Een vrachtauto van de N.V. C. Th. Kraan Transportbedrijf te Bergschenhoek, bestuurd dóór den 24-jarigen C. v. d. G., rëed, vermoedelijk-tengevolge van een de fect kan de stuurinrichting, van het 5 meter hooge talud aan den Vlietweg. De wagen kwam in een moddersloot terecht en moest door een kraanwagen wegge sleept worden. De bestuurder kreeg geen letsel. Op initiatief van de afd. E:H.B.O. had in samenwerking met de afd. van 't Roode Kruis, nabij de Koppels in Veur een de monstrative oefening plaats. Voorgesteld werd een ongeluk waarbij een achttal ge wonden waren. Binnenkort zal een groote oefening gehouden worden met vaartuigen op de Vliet. Geheel onder leiding van de meisjes zelve, hebben de leden van de Herv. Meis- jesvereeniging hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Ditmaal werd een bezoek ge bracht aan Arnhem en omstreken. Op vermoeden van drankwet-overtre ding hebben, onder leiding van den burge meester, de rijks- en gemeente-politle 's avonds een inval gpdaan ln de kruide nierswinkel van D, aan de Leidschekade Aangetroffen werden in den winkel een drietal jongelui, n.l. H., S. en van N. welke daar ter plaatse een fleschic melk met een koek consumeerden. De bezoekers zoowel als de kruidenier D. werden naar het gemeentehuis over gebracht en na verhqor weder vrij gelaten. Tegen D. is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van - de drankwet, n.l. niet in het bezit zijn van een verlof tot verkoop van alcoholvrije dranken. WARMOND. Geslaagd voor het Ned. getuigschrift voor sportmassage van het Ned.. Genoot schap voor Heilgymnastiek en Massaga de heer A. van Schouwen alhier. AMSTERDAM, 14 Juli. Verdeelde stemming. Beperkte omzetten. Locale fondsen meerendeels iets lager. Philipsaandeelen gedrukt. Unilevers willig. Staatsfondsen prijshoudend. Amerika stil. De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs was 1 heden aanmerkelijk inge krompen en daarbij was de stemming over het geheel genomen ongeanimeerd. Ver schillende locale waarden werden een klei nigheid beneden de koersen van gisteren afgedaan, hetgeen echter hoofdzakelijk moet worden beschouwd als een natuurlijke reactie op de vrij sterke stijging, die de laatste dagen had plaats gevonden. Op de afdeellng der Industrieelen lagen de Philips-aandeelen wederom flauw. Het aanbod was ook thans niet bovenmatig gróót, doch de kooplust ontbrak geheel, zoódgt wederom een koersverlies van meer dere percenten moest worden opgeteekend. In tegenstelling met de Philips-aandee len waren Unilevers zeer vast gestemd en daarbij spreidden deze een groote bedrij vigheid ten toon. Bij de opening stelde de koers zich reeds dadelijk hooger dan giste ren en daarna kon nog een verdere koers winst worden geboekt. Omtrent de werke lijke oorzaken, welke aanleiding tot een stijging gaven, tastte men in het duister. Voor Rubberfondsen was de animo sterk bekoeld en de vraag had plaats gemaakt voor, aanbod, zoodat thans voor Amsterdam Rubbers een nadeelig verschil van enkele percenten moest '-orden geregistreerd. In Tabakken gi weinig om. Enkele Su- matra-aandeelen uvamen iets lager te liggen. Voor suikerfondsen bestond aan vankelijk een ongeanimeerde stemming. H.V.A.'s werden verscheidene punten be neden de vorige koersen afgedaan, doch later op den middag trad nog een herstel in. Ook de minder courante soorten waren bij het slot beter gedisponeerd dan bij de opening. Voor aandeelen in Indische Cul- tuurbanken was de belangstelling grooten- deels verdwènen. De scheepvaartmarkt was stil. Alleen ging nu en dan iets om in Ned. Scheepvaart-Unies en 5 "/o Obligatiën Kon, Ned. Stoomboot Mij. De omzetten in Petroleumfondsen waren klein. Koninklijke bewogen zich hoofdzakelijk omstreeks 260 Van de Amerikaansche soorten gaven alleen Shell Unions kleine teekenen van aanwezigheid. Amerikaansche shares wer den op kleine schaal verhandeld, doch rekening houdende met de Wallstreet- noteerlngen konden deze fondseri zich te Amsterdam vrij goed handhaven. Op de beleggingsmarkt bestond w~derom een vaste stemming voor de Ned. Staats papieren. Gem. obligatiën waren prijs houdend. doch weinig veranderd. WISSELKOERSEN. Londen 7.37 5/8 (7.38). Berlijn 59.22 (59.22) Parijs 9.713/4 (9.711/2). Brussel 24.82 1/2 (24.84 1/2). Zwitserland 48.04 (48.04). Ko penhagen 32.95 (32.95); Stockholm 38.07'/i (38.05); Oslo 37.07'/! <37.07'/i); New York 1.46 3/4 (1.46 16/16); Madrid 20.17'A (20.17'/»): Praag 6 10 (6.10), Prolongatie lVs°/o. Part. disc. 21/8 "io. Daggeld F/n. Registermarken 31; Crediet Sperrmarken 16; Effectensperrmarken 14; Reismarken 41; Bankpapier 38 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 13 Julj. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. Lelden en Omstreken", Andijvie f. 0.50— 1.40, Kroten f. 1—2. Komkommers f. 1—3.50, Bloemkool I f. 1.90—14.70. idem II f. 1.50 9.20. Roode Kool f. 813. Groene Kool f.2.702.90. Meloenen L 5—30, Pieterselie 0.30—0.60, Kropsla f. 0.50—1.30. Selderie 0.30—0.70, Uien f. 0.40—2.50. Wortelen f.3.90 9. Rabarber f. 0.200.80. Perziken f. 1 14 per 100 stuks. Kroten f. 2.90. Snijboonen f. 8—28, Stokboonen f, 2630, Pronkboonen f. 17—25 Tuinboonen f. 38, Doperwten f.6—17. Peulen f.4—5. Postelein f.3—10, Spinazie f.2—10. Tomaten A f. 9,60—11.20, B f. 11.40—12.40, C f. 4.70—8.80. CC f.4— 5.60. Aardappelen f. 2.80—4.10. per 100 K G. Vette varkensmarkt van Dinsdag 14 Juli. Aangevoerd totaal 254. zwaar 238, licht 16. 'Prils per K.G. levend gewicht zwaar 34—35, licht 33 et-Handel taraellik. BODEGRAVEN, 14 Juii. Aangevoerd '480 partlten Goudsche kaas. waaronder 21.600 met rijksmerk, wegende 194.406 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f. 2122.50, idem 2e soort f. 1819. Handel matig. BOSKOOP, 13 Juli. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling" Rozen per bos: Wendland 19—36; Pechtold 12—25; Hadley 2332; Gloria Mundi 36—45; Babyrozën 1420 Else Poulsen 1523; Rosalandia 14— 20; Dr. Krans 18—38; Edith Helen 14—23; Butterfly 1519 Potin 69; Van Rossunt 9—13; Florex 24—31 r Paul Grampel 23—40; Wilh. Kordes 1216 Polyantharozen 34— 38; Claudius Pernet 1016; Ellen Poulsen 12; Golden Ophelia 68; Mevr. ,v. Straa- ten v. Nes 26; Chas. P. Kllham 12—14; Aug. Noach 10—14; Briarcllff 1619; Columbia 1417; Gemengde rozen 10: Diversen per bos: Clematis Durandi 29—37; idem Mevr. ie Coultre 1,50; idem Prins Hendrik 0,90— 1,90; idem The President 50; Anjers 6; Gerbera 19; Legustrum bont 15. HAZERSWOUDE. 13 Juli. Kopeieren f. 2.55 —3.25 eendeleren f. 2.50—2.60 per 100 stuks Totaal 6195 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 13 Juli. Veiling „De Eendracht" Aardbeien 5564 per slof; Dubb. Heerenb. 1,752,10; Snljboonen 1,90; Tuinboonen 0,330,87; Grauwe Ca- pucijners 0,551,40; id. Witte 0,65—1,15; Raspers 0,75—1,10: BI. Schokkers 0,70—1,40; Wonders 0,65—0,90; Doppers 0,75—0,90; Krombekken 0,90—1,40, alles per zak van 10 K.G. RIJNSBURG, 13 Jüll. Bloemenveiling Convilli's 35—75 Zinnia's 1,20—1,60; Gode- sia 4565; Asters 3040; Gladiolen 5565; Lathyrus 20—30; Anjers 15—30. RIJNSBURG, 13 Juli. Groentenveiling Aardappelen 0,85—1,15; Drielingen 0,75— 0,80, per kist; Bospeen 46; Bloemkool 6—7. ROELOFARENDSVEEN, 13 Juli. - Bloem kool 9—10; Snijboonen 1,75—2,05; Stek 0,95—1,10; Prlnseboonen 2,25; id. z. dr. 3,00; Dubb. stamboonen 2,10; Tuinboonen 34; Augurken: basterd 6075, grof 50-60, bom men 4055, stek 3640. ROTTERDAM. 14 Juli. Veemarkt. Aan gevoerd totaal 3209 stuks. 201 paarden. 38 veulens. 688 vette runderen. 842 magere runderen. 158 vette en 204 graskalveren, 751 nuchtere kalveren. 293 schapen en lam meren, 6 varkens. 29 bokken of geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 59, 2e kw. 53. 3e kw. 3642, vette ossen 54, 48, 4044 stieren 50. 46. 4042. vette kalve ren 75. 62, 4045. schapen 40 36. 28. lam meren 38. 34, 28, graskalveren 45, 36. nuchtere slachtkalveren 34 31, 26. slacht- paarden f. 42 26, 32. Prijzen per stuk. Scha pen le kw, 20. 2e kw. 16. 3e kw. 12. lam meren 16. 11. 8. nuchtere slachtkalveren 9. 7. 5. nuchtere fokkalveren 15, 12. 10, Slachtpaarden 170. 125, 85, Werkpaarden 250, 150, 110, hitten 110 80. 60, veulens 100. 60. 40. stieren 260 200. 110. kalfkoeien 215. 175. 115. melkkoeien 225. 190. 130. varekoeien 145. 125, 100. vaarzen 130. 95, 75. pinken 100. 80. 65. graskalveren 40, 25, 15. bokken en geiten 7.50, 5. 2.50. TER AAR, 13 Juli. Centrale Velling Spinazie 9; Andijvie 1635; Peulen 30; Doperwten 30; Tuinboonen 2540; Snij boonen 1,902,45; Princesseb. 2,50—2,80; Dubb. Stampr. 1,701,95; Breekpeen 6; Uien 1014; Roode kool 8,70; Rabarber 1,10—1,60; Peen 5—7; Sla 1,40-2,20; Bloem kool 2,109,80; Meloenen 5—13; Komkom mers 0,90—3,00; Tomaten A 2.50—7,00; Augurken: fijn 1,90, fijnbasterd 1,00, bas terd 0,55, grof 0,450,70, stippel 0,13; Kom kommers 0,70; Koolrabi 2,20; Spitskool 2,00. VEUR. 13 Juli. Eengelsche komkommers le soort f. 1.201.80. idem 2e soort f.1— 1.20. idem 3e soort f. 1. Gele komkommers, le soort f. 1.20—1.60. idem 2e soort f.1— 1.30. idem 3e soort f. 1. Kropsla le soort f. 0.50—1.50, idem 2e soort f. 0.50. Peen f. 4.508,20, Bloemkool le soort f. 612 ld. 2e soort f. 3—3.80, idem uitschot f. 1.50. To maten midd. f4.505.50. idem groote ronde f. 4.80—5.40. idem 2e soort f. 3.50— 4.50, idem 3e soort f. 1.802.40,idem bonken f. 2—4. Andijvie per 100 f. 0.80—2,10. Spina zie 4 k.g. 18—40 ct„ Postelein f.4—6.50, Snijboonen 25—36. Spercieóoönen f. 18—22 Seldery f. 0.50—1.20. Doperwten f. 0.12—0.16, Meloenen f. 1045. Roode en witte bessen f. 7—11.50 WESTLAND, 13 Juli. Snij bloemenveiling Anjers 1,705,30; Gerbera 2,20—3,10; Zinnia 1,905.70; Zonalen 1,20—1,30; Le- iium Auratum 3,70 Lelium Regalis 1,001,60 per 100; Plumosa 824; Sprengerie 26; Gladiolen 524; Lathyrus 47 per bos. WESTLAND, 13 Juli. Veiling van den Bond Westland. Export Tomaten: A. 1,05—1,35, B 1,15—1,20, C 1,15—1,35, CC 0,701.00; Meloenen 1324, id. II 816; Gr. Komkommers 1,203,70. WESTLAND, 13 Juli. Veiling van den Druiven 3852; Frankenthalers 3545; Golden Champion 4981; Bessen 1324: Tomaten 7'/-10 idem II 5'/:; Dubb. boo- nen 1731; Snijboonen 243i; Bloemkool 5'/!—6; id. II l'/«; Netmeloenen 15—24 id. II 7'/j16; Suikermeloenen 3653;Perziken 4'/»15, id. II 27; Gr. Komkommers 1,20 —3,00; Andijvie 1,30—1.40; Eieren 3,00-3.60; Aardappelen 2,603,40; Poters 2,00 —2,80. ZOETERWOUDE 13 Juli. Aangevoerd 3000 e'eren Prils kiceieren f. 2.803 10, eendeieren f. 2.50 per 100 stuks Kaas 15— 22 ct. per pond. Kippen 45 ct„ hanen 11— 25 ct.. duiven 12 ct., konijnen 2595 ct. per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3