De Stefani's vierde kampioenschap. Tï** Jaargang Maandag 13 Juli 1936 No. 29 Mevr. Mathieu wint het dames-enkelspel Verrassende zege van .Timmer en Strattford in het heeren-dubbelspel. Nederlandsche Athletiekploeg voor Berlijn. Het voornaamste Nieuws van heden. 099W tblsHÏ «tminuiutimimii TELEFOON DIRfen ADMIN. 2500 ÖED.I507 iiiiiouuiiiiiiiiliiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiHliii uinmiiitS1 (Van onzen redacteur.) Het is het meest kenmerkende feit van het Noordwijksche tournooi om de internationale tennis-kamploenschap- pen van Nederland, dat de befaamde en roemruchte Amerikanen nauwelijks eenig succes van beteekenls hebben kunnen boeken. Mej. Babcock en me vrouw Van Rijn wonnen het dames dubbelspel en in het heeren-dubbel was de zege voor Timmer met den Ame rikaan Strattford, doch de single- finales werden gespeeld zonder dat er zelfs een Amerikaan bij betrokken Is geweest. Toen men indertijd de tijding ontving, dat Allison c.s. te Noordwijk zouden deelnemen zal men zonder twij fel andere gedachten hebben gehad omtrent hun prestaties en omtrent hun kansen in dit tournooi, dat mèt den wedstrijd NederlandAmerika mee niet minder dan acht dagen heeft ge duurd....,.! Jammer is het dat het verloop op de laatste twee dagen eenigszlns onregelmatig was. Niet alleen bleven er zelfs halve eind strijden in de dubbels over voor den Zon dagmiddag. waardoor verschillende par tijen tegelijk moesten worden gespeeld, maar bovendien werd een der deelnemers in het heeren-enkelspel gehandicapt door dat hij twee belangrijke singles op één dag spelen moest. De oorzaak daarvan was het „niet-fit-zijn" van Timmer, die in dit tour nooi voortdurend een partij achter is ge weest en die Vrijdag toestemming kreeg zijn achterstallige match tegen Jamain uit te stellen tot Zaterdag. Timmer deerde dat alles later niet meer, want hij werd roem loos uitgeschakeld, doch de jeugdige Fran, sche speler Jamain was dermate vermoeid, dat hij bij voorbaat al kansloos geweest zou zijn indien hij daarna nog tegen Kho Sin Khie in het veld had moeten verschij nen voor den halven eindstrijd. Derhalve kreeg hij respijt tot gistermorgen, maar daardoor stond zijn overwinnaar Kho Sin Khie voor het bezwaar, dat deze vrij kort na het beëindigen van de partij tegen Ja main al weer aantreden moest voor den be- slissenden kamp om het Internationale kampioenschap van Nederland. Het spreekt vanzelf, dat dit zijn uithoudingsvermogen en z'n tem]» niet ten goede is gekomen. Wie had overigens kunnen denken, dat de Hollandsche Chinees Kho Sin Khie het tot de finale zou brengen. Meermalen roemden we zijn spel ge durende dit tournooi en we wezen op z'n onmiskenbaren aanleg, maar schreven wij: „Internationaal kam pioen van Nederland zal Kho Sin Khie dit jaar nog niet worden". En wij hadden er aan kunnen toevoegen, dat hij het o.i. ook wel niet verder brengen zou dan den kwart- of halven eind strijd. Dat het zoo geheel anders ge- loopen is kwam door het falen van drie spelers van internationale kwaliteit uit de bovenste helft van de programma lijst. Daar was Allison, die faalde tegen Knottenbelt; daar was Lesueur, die we gens een pols-blessure tegen Jamain gewonnen moest geven en daar was onze kampioen Henk Timmer, die eveneens de eer der zege aan denzelf den Franschen junior heeft moeten laten.... Timmer's tragische nederlaag. Timmer's ondergang had een lichtelijk tragisch karakter! De match, welke hij zonder slag of stoot in drie sets had moe ten winnen onder normale omstandig heden. werd een martelgang voor hem. limmer was niet fit, daaraan was geen twijfel mogelijk en dat gaf Jamain de ge legenheid de eerste set met 64 te win- hen. Toen onze landgenoot vervolgens in m iï oogenblikken met 6—0 gelijk ge maakt had meende men dat hij evenals Staltos bij tennis weer het recept gevonden had, dat hem gezond maakte en men werd in die overtuiging gesterkt toen ny opnieuw met 5—1 de leiding nam. Heel oühi en heel duidelijk voltrok zich daarop een reactie, die alle vaart uit z'n jP"; haalde, die zoowel aan fore- als back and de scorende kracht ontnam, die tot inlifn en den tegenstander \w£»,eer. tot een snelvoetigheid en een echtiust, gepaard met een keurige variatie m dagen, waartegen Timmer niet meer opgewassen bleek te zijn. Met moeite won hij met 64 nog de set, doch in de twee volgende was Jamain de baas. Het was geen groot spel, wat hij demonstreerde maar het was verdedigend buitengewoon sterk en had door het tempo en vooral door de lob en de dropshot een vernietigen de uitwerking op Timmer's moreel. Zoowel tegen eigen depressie als tegen Jamain's spel vocht deze tenslotte en de nederlaag was onvermijdelijk (46, 60, 64, 36. 4—6). Kho Sin Khie's opmarsch. Dat het niet alleen Jamain's capaciteiten waren, welke onzen kampioen tot capitu latie dwongen bewees Kho Sin Khie gister, morgen. Kho had moeite met hem in de eerste set, waarin de Fransche jongeling tot het uiterste vocht voor een plaats in de finale, maar na 75 schrompelde tegen de vlotheid en scorende pressie van Kho's aanvallende slagen het Fransche spel in een tot een onbeduidend beeld van zwakke drives (met een eenigszins vreemde door- zwaai geslagen) en falende dropshots, die maar zelden gevaar opleverden voor de tegenpartij. 60, 62 werd het voor Kho Sin Khie, die zich toen voorbereiden kon op den eindstrijd tegen De Stefani! De Stefani was te sterk. Niemand zal er aan getwijfeld hebben, dat het duel tusschen den Italiaan en den Chinees met een overwinning voor De Stefani eindigen zou. Ook Kho Sin Khie zelf niet! „Hij zal wel te sterk voor mij zijn" zei hij vooraf en zoo is het uitgeko men ook. De Italiaan, die den vorigen dag met betrekkelijk zoo „geringe inspanning in drie sets van Van Rijn gewonnen had en dezen geen schijn van kans had gebo den om, naar het net te komen en daar z'n kanonnades van vollies en smashes' af te vurende Italiaan dan, heeft een prachtige partij vertolkt: gaaf en sterk en gedegen, en feitelijk minder tegenstand ondervonden dan in een kamp als deze ge bruikelijk en gewenscht is. Als we denken aan dien strijd van verleden jaar met den Australischen volley-specialist Quist, die méér dan twee en een half uur duurde en pas z'n decisie vond na 55 in de vijfde set. dan was er thans een markant ver schil, dat de spanning niet ten goede is ge komen. Kho is een belofte voor de toe komst, een speler met veel wisseling, met uitstekende lengte in z'n slagen, met een goede dropshot en een schitterende cross drive, maar z'n frisch-aantrekkelijke spel is nog te onvast (in het bijzonder bij ge makkelijke slagen) om constanten druk te kunnen uitoefenen tegen een De Stefani. Muurvast was die defensie van den Ita liaan door zijn dubbele forehand, die zoo'n geweldige breedte van het veld bestrijkt, flitsend zijn drives naar de hoeken, scorend z'n korte cross-vollies en volkomen geca moufleerd de richting van z'n slagen. Met 61 won hij de eerste set, met 63 en 64 de tweede en de derde, en alleen in die laatste set was er waarlijk een oogenblik vinnige strijd. Kho's magnifieke service sloeg punt op punt bij elkaar, de dropshot haalde den tegenstander uit diens even wicht en als Kho toen de lob vaker had Ingezet zou hij wellicht deze set hebben kunnen halen. In de nervositeit van het oogenblik faalde evenwel het juiste tac tisch inzicht en na 44 zegevierde de koele berekening en het technische meesterschap van De Stefani met 64De Italiaan was voor de vierde maal in successie inter nationaal kampioen van Nederland gewor den! Een reprise van 1935. Mevrouw Mathieu won het dames-enkel spel. Mej. Hom was haar tegenstandster en niemand had anders verwacht. Zaterdag heeft mej. Rollin Couquerque een poging gedaan de Duitsche voor de finale uit te schakelen, doch dat vaste spel bleek zoo volkomen ondoordringbaar voor haar, dat zij ongewoon veel missen ging en met 63, 62 geslagen werd, precies zooals ver leden jaar te Noordwijk en zooals onlangs in Duitschland en bij de wereldkampioen schappen te Wimbledon. Ook de eindstrijd was dus een reprise van 1935. Evenals toen: mevr. Mathieu tegen mej. Hom, en om het beeld geheel volledig te doen zijn won mevr. Mathieu weer in twee sets! Het is niet steeds opwindend en boeiend, dat spel van deze Francaise, van wie be kend is, dat zij eenmaal het juniores- kampioenschap van Frankrijk won, terwijl zij reeds gehuwd was, maar het is ontzag gelijk vast en scherp en het weet de ral lies zoo lang gaande te houden, dat het de tegenpartij tot forceeren en daardoor tot missen verleidt. Er was voor mej. Hom eenvoudig geen kans om „door te breken". Men had haar geadviseerd door korte slagen naar het midden de Francaise naar voren te lokken om dan te trachten haar te passeeren, doch zij bepaalde zich tot een scherp plaatsen naar de lijnen, terwijl mevr. Mathieu zich in het achterveld be vond en het was duidelijk, dat hiermede voor haar geen succes te bereiken was. Spanning whs er slechts bij 4—3 in de tweede set, doch toen de Francaise 53 maakte, was tevens de beslissing gevallen. Het werd in totaal 63, 6—3. De Amerikaansche dames Babcock en Van Rijn triomfeerden in het dames-dub- oelspel tegen mevr. Mathieu en mej. Rollin Couquerque. Zij speelden dat weer als een heeren-dubbel, stonden na iedere service onmiddellijk aan het net en schoten met haar vollies en smashes (want zij smash ten keurig, deze Amerikaansche speel sters! bres op bres in de FranschHol landsche combinatie. Mej. Couquerque was daarbij vrij onzeker, vooral in de eerste set. Het was de sterke verdediging van mevr. Mathieu, welke toen van 14 tot 44 ophalen deed voordat de set verloren ging. Onze landgenoote won daarna gelei delijk aan vastheid, maar mevr. Mathieu bleef als altijd voortdurend op de base-line en naar haar richting vuurden de Ameri kaansche dames nu zoo listig haar korte cross-vollies af dat in luttele minuten een 63 uitslag verkregen was. Een prachtig volley-duel. Van grootsche allure was het heeren dubbelspel tusschen de befaamde com_ binatle: Van RijnAllison en onzen landgenoot Timmer met den jeugdigen Amerikaan Strattford! Timmer was in dit gezelschap aanvankelijk de zwakste en op hem richtten de tegenstanders dan ook hun slagen, die zoo dikwijls succes hadden, dat zij met 6—2 de eerste set wonnen. Timmers strijdlust daalde er echter niet door, integen deel: het prikkelde hem tot sneller reageeren en forscher ingrijpen en het bracht zijn spel op een peil, dat naast dat der Amerikanen een voortreffelijk figuur maakte! Een weergaloos gevecht, werd het! De verrassende slagen kwamen niet alleen meer van de zijde van Allison en Van Rijn, en een mitrailleur-vuur van vollies en smashes en drives in bonte mengeling en adembeklemmend tempo bestookte de beide fronten, waar gestreden werd mët den inzet van de uiterste krachten! ,rjt Onzegbaar hard was daarbij de effect volle service van Strattford, die ook voor z'n landgenooten onhoudbaar was en dit scheen op Timmer weer zoo stlmuieerend te werken, dat ook hij meer dan eens rechtstreeks op z'n serylce scoorde (zóó verwonderd was hij de eerste maal er over dat hij zelf in den lach schoot bij het wonderlijke schouwspel van een Allison, die tevergeefs uitviel naar een service van Timmer). Dat Timmer en Strattford bij dezen fraaien kamp in de meerderheid kwamen, was voor het enthousiaste publiek een reden te meer tot enorme uitbundigheid, die zich oploste in een geweldige ovatie toen het HollandschAmerikaansche dubbel drie sets achtereen won en daarbij beslag legde op het kampioenschap, waarvan men Al lison en Van Rijn reeds zeker had ge waand. Geen enkel titel voor Allison. De man, die de attractie van dit tournooi had moeten zijn, won geen enkelen titel! Wilmer Allison werd in de single geslagen door Knottenbelt, in het heeren-dubbel gelijk zoo juist gezegd door Strattford en Timmer, en in den laten namiddag ver speelde hij z'n laatste kans door een 2-sets nederlaag (met mej'. Babcock) in de mixed tegen mevr. Mathieu en Lesueur. Misschien was de Amerikaan vermoeid van de vorige partij, maar in ieder geval was hij niet de gróóte figuur, welke men verwacht had. Veeleer maakte Lesueur indruk door z'n flitsende service, waarop ook Allison geen antwoord had en door z'n voortdurende fraaie uitvallen aan het net, die een ver diende overwinning van 64. 75 hebben opgeleverd Hier volgen de volledige resultaten van Zaterdag en gisteren: Dames-enkelspel, halve eindstrijd: Mej. Hom si. mej. Rollin Couquerque 63, 62. Eindstrijd: Mevr. Mathieu si. mej. Horn 6—3, 6—3. Heeren-enkelspel, kwart eindstrijd: Ja main si. Timmer 64, 06. 46, 63, 6-4. Halve eindstrijd: Kho Sin Khie si. Ja main 75, 60, 62; De Stefani sl. Van Rijn 62. 64. 64. Eindstrijd: De Stefani sl. Kho Sin Khie 6—1, 6—3. 6—4. Dames-dubbelspel, kwart eindstrijd: Me vrouw Goronitchenko en mevr. Schneider Peitz sl. mevr. Joncquière en mej. Terwindt 1—6, 6—4, 6—1 Halve eindstrijd: Mevr. Mathieu en mej. Couquerque sl. mevr. Goronitchenko en mevr. Schneider Peitz 62, 62; mejuffr. Babcock en mevr. Van Rijn sl. mej. Hom en mej. Belzer 63. 6—4. Eindstrijd: Mej. Babcock en mevr. Van Rijn sl. mevr. Mathieu en mej. Couquerque 6—4, 6—3. Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: Van Rijn en Allison sl. Lesueur en Journu 36, 75, 61, 46, 64; Strattford en Timmer sl. Marinkelle en Jamain 61, 64, 62. Eindstrijd: Strattford en Timmer sl. Van Rijn en Allison 26, 64. 64, 63. Gemengd Dubbelspel, kwart eindstrijd: mej. Babcock en Allison w.o. (wegens zich terugtrekken van Jamain en mevr. Schnei der Peitz), mej. Couquerque en Strattford sl. mevr. Goronitchenko en Journu 26, 64. 63; mevr. Van Rijn en Van Rijn sl. mej. Hom en Karsten 63, 63; mevr. Mathieu en Lesueur sl. mej. Terwindt en Kho Sin Khie 6—1, 6—1, ER WORDEN TIEN HEEREN EN ACHT DAMES UITGEZONDEN. Naar wij vernemen heeft de leiding van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek- Unie gisteravond de ploeg samengesteld, welke Nederland zal vertegenwoordigen bij de Olympische athletiekwedstrijden te Berlijn. Er zullen tien heeren en acht dames-athleten door het Nederlandsch Olympisch Comité worden uitgezonden. De heeren-athleten zijn: Chr. Berger, W. van Beveren, Tj. Boersma, R. J. Brasser, G. Carlier, J. Houtzager, M. Klasema, M. B. Osendarp. J. F. van der Poll en A. Tos- canl. Reserves zijn: H. Geul en B. Mesman Schultz. De damesploeg bestaat uit: K. ter Braake, A. Doorgeest. G. de Koek, F. Koen, L. Koning. T. Koopman, A. Niessinken, A. de Vries. Reserve: L. Mesman. Deze athleten zijn als volgt over de ver schillende nummers ingedeeld: Heeren: 100 meter: Osendarp, Berger en Van Beveren; 200 meter: Osendarp en v. Beveren; 4x100 meter estafette: Boers ma, Berger, Van Beveren, Osendarp, re serves Geul en Mesman Schultz; 50 KM. snelwandelen: Toscani; Hoogspringen met aanloop: M, Klasema; Speerwerpen: J. F. van der Poll: Kogelslingeren: J. Houtza ger; Tienkamp: R. J. Brasser. Dames: 100 meter: L. Koning en A. de Vries; 80 meter horden: A. Doorgeest en K. ter Braake; 4x100 meter estafette: L. Koning, K. ter Braake, F. Koen en A. de Vries, reserves: L. Mesman en A. Door geest; Hoogspringen: F Koen, T. Koop man; Speerwerpen: G. de Koek; Discus werpen: T. Knopman en A. Niessink. De ploeg vertrekt 29 Juli a.s. naar Ber lijn. Coaches zijn de heeren Korver en Blankers. Halve eindstrijd: Mej. Babcock en Alli son sl. mej. Couquerque en Strattford 64, 61; mevr. Mathieu en Lusueur sl. mevr. Van Rijn en Van Rijn 119, 61. Eindstrijd: Mevr. Mathieu en Lesueur sl. mej. Babcock en Allison 64, 75. OM DEN DAVIS-CUP. DUITSCHLAND WINT IN DE EUROPEESCHE ZONE. Zaterdag is te Agram het dubbelspel van den wedstrijd Joego-SlaviëDuitschland in de finale van de Europeesche zone van het Davis-beker-tournooi gespeeld. Slechts na een spannenden strijd wist het Duitsche dubbel von Cramm en Henkei van de Joego-Slaven Kukuljevic en Mitic te win nen. Duitschland heeft daardoor dus een 30 voorsprong behaald en heeft de finale van de Europeesche zone gewonnen. Von Cramm en Henkei zijn dadelijk naar Lon den vertrokken om op grasbanen te trai nen voor den wedstrijd in de interzone tusschen Duitschland en Australië. Ook tijdens deze ontmoeting heerschte er onder de toeschouwers een eigenaardige atmosfeer. Zij waren nog meer opgewon den dan eergisteren en verscheidene malen moest de scheidsrechter tot kalmte manen. Het gevolg van de gedragingen van het publiek was dan ook, dat er minder ge concentreerd werd gespeeld. Vooral op Von Cramm deed de onrustige omgeving haar invloed gelden. In den eersten set ontstond een tame- feilen strijd, waarbij zich vooral de jeug dige Mitic onderscheidde. Nadat de Joego slavische spelers met 65 de leiding had den, slaagden de Duitschers er In op te halen en den set met 86 te winnen In den tweeden set ging het Joego-Sla- visch duo plotseling tot den aanval over om na groote spanning met 64 te win nen. De derde set was voor de Duitschers, die, na een 22 stand, dezen snel opvoerden tot 63. In den vierden set slaagden de Joego-Slaven er In na met 24 te hebben achtergestaan den set met 6—4 te winnen. In den vijfden set zetten de Duitschers alles op één kaart. Eerst hadden de Joego slavische spelers de leiding met 21 en daarna met 32, doch zij bleken niet te zijn opgewassen tegen het eindspel van Von Cramm en Henkei, die den set met 63 wonnen. Zoo kwam het einde met 86, 46, 63, 46, 63, voor de Duitschers. Zware regens waren oorzaak, dat er gis teren eerst zeer laat in den middag met de beide laatste enkelspelen kon worden aangevangen. Begonnen werd met de partij MenzelMitic en toen de stand na 25 minuten 64, 63 ten gunste van den Duitscher was, moest de wedstrijd weder om gestaakt worden door een hevige on weersbui. Er kon verder niet meer gespeeld wor den en aangezien de Duitsche Davis-beker- ploeg heden weer vertrekt met bestemming Londen voor het spelen van de interzone- finale tegen Australië, gaf men de beide punten aan Joego-Slavië cadeau. De eindstand werd daarmede 32 voor Duitschland. Het intern, tennistournooi te Noordwijk: De Stèfani en mevr. Mathieu wonnen de enkelspelen. Duitschland won voor den Daviscup met 32 van Jougo-Slavië. De Nederlandsche ahtletiek-ploeg voor de Olympische Spelen vastgesteld. Bij de nationale zwerakampioenschappen is Willy den Ouden door Rie Mastenbroek geslagen. Geslaagde zeilwedstrijden op het Braas- semermeer. Guthrie (Engeland) won op Norton de T.T.-races in de zware klasse. 108, 36, 63; Budge (Am.) sl. Merlin (Fr.) 4—6, 64, 6—0. Destremeau sl. Grant 36, 86, 75; Merlin sl. Surface 36, 62, 86. Budge en Surface sl. Bouddus en Pétra 61, 119. Grant sl. Merlin 64, 46, 62. Budge slaat Destremeau 61, 60. Bernard sl. Surface 60, 62. Budge en Grant sl. Bernard en Pétra 75, 6—1. De Amerikanen wonnen dus met 73. ATHLETIEK. OM DE ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Nederland wint vier titels. Bij de wedstrijden om de Engelsche kam pioenschappen won Nederland Zaterdag vier Engelsche titels. Osendarp kreeg in het slotnummer 4 x 100 yards estafette weer last van zijn knie en hinkte door de finish. De uitslagen waren: Discuswerpen: 1. Prendergast, 141 voet 5 inch; 2. Reavell Carter, 141 voet 4 3/4 Inch; 3. Bell, 134 voet 7 inch. Kogelslingerb.: 1. Drake, 151 voet 9 inch; 2. Smith 142 voet 3 3/4 inch; 3. Mc. Anal- len 141 voet 6'/: inch. Sf>eerwerpen1. v. d. Poll (Nederland) 55.66 meter; 2. Wilson 54.98 meter; 3. Tur ner 48.71 meter. 100 yards, le serie: 1. Mc. Millan 10.4 s.; 2. Armstrong; 2e serie: 1. Saunders 10.3 s.; 2. Baynes; 3e serie: 1. Holmes 10 s.; 2. Parker; 4e serie: 1. Osendarp (Nederland) 9.9 s.; 2. Page; 5e serie: 1. Pennington 10.1 sec., 2. Russel; 6e serie: 1. Sweeney 10 s.; 2. Scan-; 7e serie: 1. Wlard 10.2 s„ 2. Ber ger (Nederland) 8e serie: 1. Cowan 10.2 s., 2. Boersma (Nederland). Tweede ronde, le serie: 1. Osendarp 9.8 sec., 2. Holmes: 2e serie: 1. Sweeney 9.8 s., 2. Berger; 3e serie: 1. Pennington 9.9 sec., 2. Page. Finale: 1. Osendarp 9.8 sec 2. Sweeney, 3. Holmes. Marathon: 1. Robertson 2 u. 35 m. 2.4 s.; 2. Harper 2 u. 35 m. 3.6 s.; 3 O'Sullivan. Kogelstooten1. De Bruyn (Nederland) 14.08 meter; 2. Howland 13.71 meter; 3. Carver 12.69 meter. Polshoog: 1. Webster 3.886 meter; 2. Woodhouse (Austr.) 3.81 meter; 3. Leach. 880 yards finale: 1. Powell 1 m. 54.7 s.p 2. Handley; 3. Kucharski (Polen). 120 yards horden, le serie: 1. Finlay 15.2 sec., 2. Michell. 2e serie: 1. Pilbrouw 15.3 sec., 2. Kaan (Nederland); 3e serie: 1. Thornton 15.2 sec., 2. Gabriel; 4e serie: 1. Knight 15.6 sec., 2. White; Crossheat: 1. Michell 15.3 sec., 2. Gabriel. Finale: 1. Finlay 14.6 sec., 2, Thornton; 3. Pilbrouw. Hoogspringen: 1. Metcalfe (Australië) 1.885 meter; 2. Brasser (Nederland) 1.83 meter, 3. Webb. Verspringen: 1. Traynor 7.07 meter, 2. Breach 6.92 meter. 3. Duncan. Driemijl: 1. Ward 14 m. 15 8 s.; 2. Close; 3. Reaves. 220 yards finale: 1. L. Sweeney 21.9; 2. Holmes; 3. v. Beveren (Nederland). Eén-Mijl finale: 1. Wooderson 4 m. 15 s.; 2. Lovelock; 3. Graham. 440 yards horden finale: 1. Sheffield 54.6 sec.; 2. Watson (Australië); 3. Brown. Tweemijl steeple chase: 1. Evenson 10,m. 24.8 s.; 2. Glnty; 3. Wylie. 4x110 yards estafette: 1. De Snelvoeters (Nederland43 sec.; 2. Blackheath Har riers; 3. Politecnic Harriers. AMERIKA WINT VAN FRANKRIJK. Zaterdag en gisteren is te Parijs een wedstrijd FrankrijkAmerika gehouden. De uitslagen zijp: Surface (Am.) sl. Destremeau (Fr.) 64, 5—7, 64; Grant (Am.) sl. Pétra (Fr.) NIEUW WERELDRECORD DISCUSWERPEN DAMES. Tijdens de athletiekkampioenschappen van Duitschland. die te Berlijn plaats vin den. bi;acht mej. Gisela Mauermayer het, wereldrecord discuswerpen op 48.31 M. Het oude record stond eveneens op naam van mej. Mauermeyer met een afstand van 47.99 M., welk record zij 14 Juni j.l. in München vestigde. o NIEUW WERELDRECORD HOOGSPRINGEN. Tijdens selectie-wedstrijden te New York gingen Cornelius Johnson en Davie Albrit- ton, resp. van Los Angeles en Ohio, beiden in het nummer hoogspringen over de lat, die op 2.077 stond. Dit beteekende een nieuw wereldrecord. Het oude stond op naam van Walter Mart (Vereenigde Staten) met 2.06 meter, ge vestigd op 28 April 1934 te Palo Alto.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9