LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad 3j, Maandag 13 Juli 1936 GEMENGD NIEUWS. De taart van Thijs Ijs en Dickie Dons HET VERKEER E1SCHT SLACHTOFFERS. TAL VAN ERNSTIGE AUTO ONGELUKKEN. Zaterdagavond is de 66-jarige los werk man J. Schaper, die te Alphen zonder uit te kijken den weg overstak, aangereden door den 33-Jarigen motorrijder P. van S. uit Wassenaar, die met een duo-passagier van de T.T.-races te Assen terugkeerde. De aangeredene werd tegen de straat geslingerd en liep een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding op. Hij is gister morgen aan de bekomen verwondingen overleden. De motorrijder en diens duo-passagier, wekere J. de Hoed uit Leiden, kwamen er met lichte Ontvellingen af. Volgens ooggetuigen is het ongeval geheel aan de onoplettendheid van het slacht offer te wijten. zaterdagavond omstreeks elf uur is in het gehucht Nuil (gem. Ruinen) een auto waarin vier personen waren gezeten, met een vaart van '80 K.M. in een bocht geslipt en tegen een boom gevlogen. De 24-jarige J. Koetsier uit Meppel, dié naast den chauffeur zat. werd zoo zwaar gewond dat hij een uur later aan de bekomen verwon dingen in het ziekenhuis te Hoogeveen is overleden. Achter in den wagen bevonden zich de 21-jarlge J. Erkclens uit Meppel en zijn 19-jarlge verloofde mej. R. Welde. Zij wer den ernstig gewond en zijn naar het zie kenhuis te Hoogeveen overgebracht. De bestuurder van den wagen, de 17- Jarlge R. Erkelens, die ondanks de waar schuwingen van zijn ouders het stuur van zijn broer had overgenomen, bekwam eenlge lichte verwondingen. Hij is met een andere auto naar Meppel teruggekeerd. De wagen, een huurauto, werd totaal vernield. Gistermiddag te omstreeks zes uur is op den Elndhovenscheweg onder Boxtel on geveer ter hoogte van de plek. waar de vorige week'Zondag een doodelijk motor ongeluk plaats had, opnieuw een ernstig ongeluk gebeurd. Door slippen reed een auto. bestuurd door dokter Janssen uit Eindhoven, tegen een boom. Zijn echt- genoote, die naast hem zat, werd zwaar gewond, terwijl de bestuurder slechts enkele lichte ontvellingen opliep. Dokter Hoek uit Boxtel en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse. De gewonde dame is per ziekenauto naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. De auto is ernstig beschadigd. Op den weg tusschen Duiven- en Wes tervoort heeft Zaterdag een ernstig onge luk plaats gehad, waarvan de 15-jarige H. Nieuwenhof uit Oosterbeek het slachtoffer is geworden. De jongen fietste midden op den weg toen een achter hem rijdende auto. bestuurd door den garagehouder W. de Nooy uit Oosterbeek hem wilde pas- seeren. De jonge week naar rechts uit. De automobilist dié kort "tevoren den knaap meer en meer naar links van den weg .Jrad zien rijden, en hem derhalve rechts yposhit, wilde rijden, had op deze plotselipge manoeuvre niet gerekend en kon een aan rijding niet voorkomen. Het gevolg, waj, dat de jeugdige wielrijder door de auto werd gegrepen, en tusschen de radiateur. en een boom bekneld raakte. Hij is kort', daarop overleden, zoodat de spoedig ter plaatse aanwezige geneeskundige hulp niét meer kon baten. De onmiddellijk gewaarschuwde Offi cier van Justitie te Arnhem heeft het lijk inmiddels vrijgegeven. De auto is zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Gisteravond is volgens De Crt. op den weg Amsterdam-Velsen bij het zijka naal D de tienjarige D. uit IJmuiden-Oost aangereden door een auto. De Jongen, die onverwachts den weg overstak, werd ern stig aan het been en aan het hoofd ge wond. De knaap is naar het St. Antonius- ziekenhuis te IJmuiden-Oost overgebracht. Bij informatie vernamen wij dat zijn toe stand redelijk is. Op de hoek van de Nieuwe Haven en de Burgemeester Knappertlaan te Schiedam is gistermorgen een vrachtauto, bestuurd door den 30-jarigen chauffeur A. S., tegen een rechts van den weg staanden boom aangereden. S. kon na veel moeite uit den deerlijk gehavende auto bevrijd worden, en is in zeer ernstigen toestand in het gemeente lijke ziekenhuis opgenomen. Aangezien nie mand van dit ongeluk getuige is geweest en den chauffeur nog geen verhoor kon wor den afgenomen, verkeert de politie nog in onzekerheid omtrent de toedracht van dit ongeluk. Hedennacht verkeerde het slachtoffer nog niet buiten levensgevaar. Op den rijksstraatweg bij de grens van Santpoort is gisteravond de zestigjarige mevr. van der P. uit Haarlem bij het over steken van den rijweg door een motor, welke bestuurd werd door den heer B. uit Heem stede, gegrepen en ernstig gewond. Zij wandelde daar met haar echtgenoot on hoewel deze haar nog tijdig waar schuwde, dat er een motor aankwam, scheen zij niets te hooren of te zien en stak toch den weg over. De motorrijder, die niet overmatig snel reed, remde zoo sterk, dat zijn motor slipte, waardoor hij kwam te vallen, maar de aanrijding was toch niet meer te voorko men. De dame werd tegen den grond ge slagen en kreeg een beenbreuk, een hoofd wonde en een lichte hersenschudding, zoo dat zij in het St. Elisabethgasthuis ter ver pleging moest worden opgenomen. De mo torrijder liep schaafwonden in het ge laat op. Te Heesch (N.-Br.) is Zaterdagavond een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de com missaris van politie uit Groningen, de heer Molenaar, en diens echtgenoote, ernstig werden gewond. Even bulten de kom der gemeente voorbij den bocht gaat de betonweg over in een asphaltweg en juist op deze plek gebeuren met vrij groote regelmaat min of meer ern stige ongelukken. Commissaris Molenaar bevond zich met zijn echtgenoote per auto op weg naar zijn buiten nabij Middelburg, omstreeks vijf uur passeerde hij met vrij groote snelheid het dorp Heesch. Even voorbij de bocht, moest de autobestuurder een grooten vrachtwagen, die rechts van den weg geparkeerd stond, passeeren. Voor hem reed op een motor dr. Bes uit Amster dam. Uit de richting 's Hertogenbosch naderde op dat moment een vrachtwagen', de mo torrijder trachtte den hem achterop rijden den chauffeur op den wagen opmerkzaam te maken. Blijkbaar heeft commissaris Molenaar dit signaal niet goed begrepen, want hij passeerde toch met groote snel heid den motorrijder en daarna het ver keersobstakel. Hij zag de hem tegemoet komende auto te laat en om een aanrijding te vermijden, gooide hij het stuur naar rechts om. Door deze manoeuvre begon de auto te slingeren en de bestuurder verloor de macht over zijn wagen. Door de gladheid van den weg, maakte de auto nog een slag om, kwam dwars over den weg te staan en gleed tengevolge van de groote vaart, nog een tiental meters verder, waardoor hij met kracht tegen een zwaren boom terechtkwam. De botsing was zoo hevig, dat de boom in den wagen drong ter hoogte van het portier aan de linker zijde, juist op de plaats, waar de heer Mole naar was gezeten. Dr. Bes, die het geheele ongeluk van na bij zag gebeuren, haastte zich den slacht offers hulp te gaan bieden. Hij oordeelde den toestand van de gewonden van dien aard, dat zij direct naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Per auto werden de commissaris en zijn echtgenoote naar het St. Ludovicusgesticht te Heesch overgebracht, waar zij ter verpleging wer den opgenomen. De heer M. had bij de botsing ernstige 'inwendige kneuzingen opgeloopen, terwijl mevr. M. er niet minder ernstig aan toe was. Ook zij had inwendige kneuzingen op geloopen en moest eveneens in het zieken huis blijven om daar te worden verpleegd. Gistermiddag heeft zich in het villapark te Hoek van Holland een ernstig ongeluk voorgedaan. Tengevolge van het gladde wegdek, kwam de 26-jarige motorrijder S. L. van Vliet uit Maasland te slippen, met het gevolg, dat hij over den kop sloeg. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. KLOMPENFABRIEK AFGEBRAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is brand uitgebroken in de klompenfabriek van den heer L. Roosendaal te Schljndel. Het vuur ontstond in de klompenopslag- Dlaats. welke op een bovenverdieping ge legen is. De machines en de verdere inven taris van de lager gelegen verdieping vat ten ook spoedig vlam. met het gevolg dat de klompenfabriek geheel uitbrandde. De brandweer was weldra aanwezig, doch kon slechts de smeulende resten blusschen. Dc oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die vri.i aanzienlijk is. wordt door verzekering gedekt. KORFBAL. JAARLIJKSCHE ALGEM. VERGADERING VAN DEN L. K. B. NA EEN In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich op den Scharnerweg. onder de gemeente Amby nabij Maastricht, weer een smokkeldrama afgespeeld, waarbij een mokkelaar is doodgeschoten. Een uit België komende smokkelauto, bestuurd door zekeren Jansen uit Kaal heide, werd daar achtervolgd door een auto met kommiezen. De ambtenaren schoten onder het rijden op de auto voor hen. Plotseling zwaaide de nagezette auto over den weg en botste tegen een muurtje, dat omver gereden werd. Iets verder reed de auto een ijzeren paal omver en ver nielde een heg over een lengte van acht meter. Toen kantelde de wagen en de be stuurder, die door een der kogels doodelijk bleek te zijn getroffen, viel er uit. De ambtenaren hebben het lijk naar Maastricht laten overbrengen. De auto, wgarin zich 500 K.G. margarine en 100 K.G. suiker bevonden, werd in beslag ge nomen. BESTUURDER VAN SMOKKELAUTO GEDOOD. achtervolging kommiezen. door de DOOR DE TRAM GEGREPEN. Zaterdagmorgen is op den provincialen weg bij Isabellasluis, tusschen Biervliet en Philipine de 60-jarige vlastrekker Mis- sielje, die daar op de fiets reed, bij het oversteeken van de trambaan door de die seltram gegreupen en op slag gedood. DE ONREGELMATIGHEDEN AAN DE ARBEIDSBEURS TE BERGEN OP ZOOM. Naar wij vernemen is de directeur der districtsarbeidsbeurs te Bergen op Zoom uit zijn functie geschorst, terwijl een ge- lechtelljk onderzoek aan den gang is naar de onregelmatigheden. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE SAO PAULO. Vier dooden, 37 gewonden. Tijdens de autorennen heeft te Sao Paulo (Zuld-Amerikal een ernstig ongeluk plaats gehad. Op het oogenbllk, dat een der deelnemers in volle vaart passeerde, ■stak een voetganger zeer onvoorzichtig den weg over. De auto reed op het publiek in, met het gevolg, dat. vier personen werden gedood en 37 gewond, waarvan velen ernstig. o VIJF DOODEN BIJ SPOORWEGONGELUK IN SPANJE. Gisteravond raakten op het traject Bilbao- San Sebastiaan twee wagens van een per sonentrein los. die alleen verder rolden. In een bocht ontspoorden de wagens en stortten in een ravijn. Vijf reizigers werden gedood en meer dan 30 gewond, waarvan verscheidenen ernstig. NOODWEER IN DE OVER-BETUWE. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft in de Over-Betuwe een waar noodweer ge woed. waardoor in het dorn Bemmel groote schade is aangericht. Het hemelvuur was als het ware niet van de lucht en werd vrijwel onmiddellijk gevolgd door knette rende donderslagen. Het werd zoo donker, dat vele lieden het licht in hun woning moesten ontsteken. Toen het onweer op zijn hevigst woedde, viel plotseling een waar gordijn van regen neer, zoodat in een oog wenk tuinen en wegen onder water kwa men te staan. De vloed was zoo groot, dat het water weldra de huizen binnenstroomde en daar aanzienlijke schade aanrichtte. Door een betrekkelijk klein keldergat, stroomde bii een der inwoners in een tlid van ongeveer 3 min. een hoeveelheid van ongeveer 700 1. in de kelder, dat daarin als een waterval neerstortte. Nadat de regen eenigermate bedaard was volgde een zware hagelbui. Aan het fruit is evenwel geen bijzondere schade aangericht. Ook de bliksem heeft danig huisgehouden. Tientallen boomen ziin getroffen en bli velen werd de kruin afgeslagen, terwlil het hemelvuur op ver scheidene plaatsen de electrische leiding kapot sloeg, waardoor storing in de licht voorziening op groote schaal intrad. Onmiddellijk werd door de P.G.E.M. het herstellingswerk met man en macht ter hand genomen. Het aantal getroffen radio toestellen is legio, terwlil ook in verschil lende huizen de bliksem insloeg. Bii een inwoner werd men in de keuken plotseling een vuurbal gewaar die sissend in den gootsteen verdween. Brand is er overigens nergens ontstaan. Merkwaardig is, dat het noodweer hoofdzakelijk aan de zuidzijde langs den Waal woedde. Aan den Rijnkant heeft men wel overvloedig regen gehad maar het onweder had hier niet veel te beteekenen. Aan de overzijde van den Waal in het land van Maas en Waal vlak bit Nijmegen heeft het eveneens zwaar gere gend. maar het onweder was ook hier niet bijzonder heftig. Hbld. koninklijk engeesch jacht tot zinken Gébracht. Het beroemde oud race-jacht ..Britan nia" van Koning George is in het geheim overeenkomstig den wil van den over leden Koning ter hoogte van het eiland Wight tot zinken gebracht. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Drie dooden; zes zwaar gewonden. Tengevolge van het breken der verbin ding is een reeks kleine wagons, die ge laden waren met 12 ton. rails en stalen blokken te Charlols in groote vaart van het hellende spoor gegleden. Een ploeg ar beiders. die bezig was met de herstelwerk zaamheden aan de spoorlijn, kon zich niet spoedig in veiligheid brengen en werd ge grepen. Drie arbeiders werden gedood, zes zwaar gewond. HET CASINO ..EL DORADO" TE NICE FAILLIET VERKLAARD. Het „El Dorado"-casino te Nice is failliet verklaard. Het tekort bedraagt 3.750.060 franken. De déconfiture is het gevolg van den brand, welke in Februari het gebouw in de asch heeft gelegd. De Leldsche Korfbal-Bond hield in „Den Burcht" z'n jaarlijksche algemeene verga dering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer Vljlbrlef na de aan wezigen welkom te hebben geheeten, o.a. het terugtrekken van Amicltia en Wester kwartier, hetgeen spr. zeer betreurde. Als verheugend feit voor den L. K. B. werd de beslissingswedstrijd om het landskam pioenschap, Blauw WitDeetos beschouwd, welke ontmoeting voor Leiden een goede propaganda beteekende. Nadat daarna de notulen waren goed gekeurd en aan den penningmeester de charge was verleend, gaf de competitie leider, de heer Ragut een overzicht van de prestaties der twaalftallen in het afgeloo- pen seizoen en reikte hij de kampioens medailles aan Oosterkwartier 1 en 2 (le den) en Noorderkwartier en Westerkwar tier (adspiranten) uit. De verkiezingen hadden een vlot verloop. In 't bestuur werden de heeren D. Vijlbrief (voorz.), M. Ragut (comp.leider) en A. v. d. Lelie (comm.) herkozen, terwijl in de vacature van den heer J. A. Meijlink, de heer Van Vliet (Algemeene) werd gekozen. De commissie van beroep, reeds bestaan de uit de heeren Bloem Sr. en Ressenaar, die beiden herkiesbaar waren, werd uitge breid met 'n derde lid, den heer J. A. Meij link. De twaalftalcommissie onderging even eens weinig verandering. Zij bestaat thans uit de heeren Sloos, Verhoeckx en Voor zaat (plaatsverv. lid) voor de L.K.B.-twaalf tallen, en Van Weesel, De Wolf en Ragut (pl.verv. lid) voor die der N.K.B. Het al gemeen voorzitterschap berust bij den Bondsvoorzitter. In de kascommissie werd vervolgens de heer De Wolf vervangen door den. heer J. A. Meijlink. Een voorstel tot uitbrei ding van de eerste klasse der Leden- afdeeling, welke, wanneer Oosterkwar- ticr in den N. K. B. gaat spelen, slechts uit drie twaalftallen, t.w. Algemeene I, Noorderkwartier I en Fluks in, bestaat, werd aangenomen. Oosterkwartier II, de kampioene der tweede klasse, promoveert daardoor automatisch. Als afgevaardigde voor de N.K.B.-ver gadering werd de Bondsvoorzitter aange wezen. De rondvraag leverde tenslotte nog een discussie op over de training der L.K. B.-adspiranten. Nu verschillende daarvoor aangezochte menschen, deze training niet konden voortzetten, berust zij thans bij den heer Harteveld (algemeene). stemmen werd gekozen. De reglements-cl*. werd samengesteld uit de heeren mr. Boe- -• kei, mr. SmeetS en den heer Bakker met als plaatsvervangende leden de heeren Westerweel en mr. Parfumeur. De districtsvergadering werd voor Noord- Holland vastgesteld op 31 Juli, voor Zuld- Holland op 1 Aug. e.k. Rest nog te melden dat de kampioens bekers en medailles dit keer werden uitge reikt door den heer J. van Driel. Tot slot werd de Meeuwen-film vertoond, hetgeen bijzonder door de aanwezigen cp prijs werd gesteld. Het bleek een film van groote propagandistische waarde, waar mede de prop.-vereen. „De Meeuwen" zeer zeker succes zal oogsten. LEIDEN—DEN HAAG. Slechts de Adspiranten winnen. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHEI KORFBALBOND. In de Zaterdag en Zondag gehouden jaar lijksche algemeene vergadering van den N.K.B., welke in „Krasnapolsky" in Am sterdam plaats vond, is ondanks de behon- deling van het huishoudelijk- en wedstrijd reglement, waarop niet minder dan ruim 200 amendementen waren ingediend, uiterst vlot verloopen. Vanzelfsprekend had deze behandeling een uiterst zakelijk karakter, doch toegelicht door de heeren mr. H. Boe kei en Ir. J. P. Mazure, werd de berg regle mentswijzigingen in betrekkelijk korten tijd verwerkt. In zijn openingswoord, dat ruim drie kwartier duurde, richtte voorzitter S. A. Wilson zich, na de belangrijkste gebeurte nissen van het afgeloopen hondsjaar de revue te hebben laten passeeren, tor het aftredende Bondsbestuurslid, den heer W. F. Litterboer, wieh hij namens de vergade ring meedeelde, dat hij tot lid van verdien ste was benoemd. Voorts werd aan den heer Steenis hulde gebracht voor het vele werk dat hij in de afgeloopen jaren voor den N.K.B. en in het bijzonder voor den G.U.K.B. had verricht, waarvoor het Bonds- bestuur hem, ter gelegenheid van het derde lustrum der G.U.K.B., het eereteeken van den N.K.B. uitreikte. Ook de gebruikelijke agenda-punten wer den in buitengewoon snel tempo afgehan deld. Het jaarverslag en het financieel ver slag werden goedgekeurd, de begrooting aangenomen, den secretarls-penningm. L. D. Versluys, volledige decharge verleend. De commissie N.K.B.-Erkende Bonden onder ging, evenals de kascommissie, geen veran dering. De heeren Is. Vorst en ir. J. P. Mazure werden herkozen in het Bondsbe- stuur, terwijl in de vacature Letterboer, de heer Joh. Hammink (Almela) met 8668 RANGEERDER ONDER LOCOMOTIEF. Zaterdagavond is op het stations-empla cement te Nijmegen een ernstig ongeluk gebeurd De 42-jarige rangeerder H. v. d. K.. die gehuwd is en vader van acht kin deren. geraakte onder een locomotief, ten gevolge waarvan hem een been werd af gereden Ook verder liep de man ernstige kwetsuren op. welke zltn opneming in het St. Canysius ziekenhuis noodzakelijk maakte. ZUn toestand is niet zonder levens gevaar. o VERDRONKEN. Een negenjarig jongetje, dat in de Bolk beekstraat te Utrecht woonde, is gister middag toen hij met zijn zevenjarig vriendje bij het Merwedekanaal aan het spelen was, te water geraakt. Na een half uur dreggen werd het lijkje opgehaald. De levensgeesten waren toen geweken. 2. Dickie vond 't eeii prachtig plan, en werd er uitgelaten van; hij danst eens in 't rond en riep; „Hoera!" Zoo waren zij, allebei heel blij, dam spoedig op het pad weldra. Al heel vlug waren zij gekomen in het bosch. tusschen de hooge boomen; die stonden daar in vollen zomertooi, en alles was er even mooi. O, wat waren Thijs en Dickie in hun sas, terwijl zij daar zoo gingen in een snellen, vluggen pas! In zijn esne hand droeg Thijs de zware mand; maar hij voelde niets van dat gewicht, want vreugde maakt nu eenmaal alles licht. Dickie holde, draafde, plukte soms een besje of een kersje, en zong onderwijl een vroolijk versje. Het heeft het L.K.B.-bestuur heel wat moeite gekost om de eertijds zoo bekende stedenwedstrijden tusschen Leiden en Den Haag weer te laten spelen. En al stond het spel zeer zeker niet op het peil van vroeger (het benaderde het zelfs niet) toch is het te waardeeren dat deze ont moetingen weer in eere hersteld zijn Het is daarom te hopen, dat het niet bij dezen eersten keer blijft en dat deze ontmoetin gen jaarlijks terug zullen keeren. Echter zou het aanbeveling verdienen, deze wed strijden niet meer midden in den zomer te doen houden, aangezien korfbal ten eerste meer winter- dan zomersport is en men ten tweede bij het begin of einde van een seizoen meer kans heeft een sterker team in het veld te kunnen brengen, daar dan alle spelers reeds zijn ingespeeld of nog volkomen „wedstrijd-fit" zijn. hetgeen in dezen tijd van het jaar nu niet bepaald gezegd kan worden. Vooral aan Leldsche zijde zagen we herhaaldelijk den minder gunstigen invloed van zoo'n rustpoos naar voren komen. De Hagenaars zijn er in geslaagd vier van de zes punten naar de Hofstad mede te nemen. Slechts onze adspiranten wisten in een vlot gespeelden wedstrijd de puntjes in de Sleutelstad te houden. Aardig werd hier door de korfballers en korfbalsters m den dop, gecombineerd en zoowel de Haagsche- als de Leldsche jeugd gaf haar tegenstandster keurig partij. De strijd ging dan ook vrij gelijk op. Vandaar dat de score ruim een kwartier voor het einde nog blank was. Toen nam Den Haag de lei ding. Doch deze werd spoedig daarna door 'n keurigen bal van S. Verlint teniet ge- daan. Zeer enthousiast werden hierna onze Leldsche vertegenwoordigers en enkele mi nuten voor het einde zagen zij hun en thousiasme beloond door een trefkans van mej. v. d. Hoven, die daarmee Leiden de overwinning bezorgde. De strijd tusschen de H.K.B. en L.K.B. eindigde in een flinke nederlaag voor de L.K.B.-leden. Reeds dadelijk van het be gin af, gaf het H.K.B.-team het tempo aan. dat voor velen der Leidenaars blijk baar wat al te hoog was. Een verdedigings- fout bezorgde de gasten al dra een voor sprong, welke, ook al door minder goed middenvakspel aan Leidesche zijde, spoe dig vergroot werd. Ook de vakverwisseling bracht onze stadgenooten geen voordeel. Den Haag bleef sterker, zoodat het geen verwondering wekte dat de stand op 0—3 werd gebracht. Eerst toen kwam de Leid- sche combinatie er wat beter in en slaagde Gottmer er tenslotte in, na een keurig op gezetten aanval de eer te redden. Voor de rust echter moest de verdediging van den L.K.B. nog eenmaal zwichten, zoodat ge draaid werd met een 4l achterstand voor onze stadgenooten. De tweede helft bracht minder overwicht der Hagenaars, Weliswaar maakten zij da delijk 15, doch daar bleef het bij, dank zij goed werk der verdedigingen. Van 79 u. speelde de N.K.B.-vertegen woordigers van Leiden en Den Haag tegen elkaar. Zooals reeds Zaterdagavond bleek, bestond het Leldsche twaalftal slechts uit Fluks-leden. En waar A. Rijnsburger en Van Nierop niet van de partij konden zijn (hetgeen een aanmerkelijke verzwakking beteekende) beschikte dit team gister avond, wat heeren aangaat, slechts over twee spelers, die 't vorig seizoen in de eer ste klasse uitkwamen. Geen wonder dus, dat de Hagenaars, die (Delft meegerekend) ever vier eerste klasse-twaalftallen be schikten en bovendien nog uit de verschil lende tweede klasse ploegen, welke Den Haag telt, krachten kunnen halen, een sterkere en beter spelende ploeg in het veld bracht. Direct zij evenwel opgemerkt dat ook hun spel geen subllemen Indruk maakte. Slechts het D.K.C.-vak, Hüter- Hulzlnga deed soms goed en keurig werk. Trouwens het sterkste Haagsche team was de combinatie van gisteren zeker niet, want misten zij niet o.a. Van Baaien, Nell, Fransse, mej. Leeksma e.d.? Toch moesten de Leidenaars van het be gin af al hun krachten inspannen, om te voorkomen, dat zij dadelijk onder den voet geloopen zouden worden. Aanvankelijk echter hielden zij stand. Weliswaar liep hun aanval nog wel hortend en stootend. doch verdediging en middenvak waren vrij goed op dreef. Na 19 min. slaagde Hulzinga er in de Leidsche korf te doorboren en enkele minuten later bracht Hüter den stand op 02. In den volgenden aanval was Storm Jr., die weinig tegenstand on dervond, een aanhoudend gevaar. Deze speler had dan ook binnen niet al te lan gen tijd met twee schoten succes, waar door Leiden vier punten achterstond. De vakwisseling leverde evenwel een kleine opleving van het Leldsche 12-tal en nog voor de rust scoorde Crama met een scherp schot tegen. In de tweede helft daalde het spelpeil, dat maar nauwelijks op dat der eerste klasse stond, langzamerhand meer en meer. En als tegen het einde, nadat D. Coster mét een betrekkelijk ver schot op nieuw voor Den Haag had gescoord.'t Leid sche middenvak een inzinking kreeg, werd de strijd tenslotte eentonig. Fraai werk leverde in deze periode de Haagsche aan val Hüter-Hulzinga, doch tot meer dan één punt brachten zij het niet. zoodat het einde kwam met een verdiende 61 over winning voor Den Haag. Over het geheel genomen is Den Haag dus als overwinnaar men. Den Haag 3 Leiden 3 uit den strijd geko- 2 1 12-4 4 4—12 2 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7