LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 13 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. TI(r P® Beer G. Baane, alhier, slaagde te .utrecht voor het Mulo-diploma A. NAGEKOMEN BERICHTEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN SCHEEPSVERBINDINGEN. MAIKT BERICHTEN BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 757. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand: 767.5 te Toulouse. Laagste stand: 747.7 te Mallnhead. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Matige tot krachtige later tUdeUik af nemende Westelijke tot ZuldwestelUke wind. tlldelllk opklarend, waarschijnlijk enkele reeenbuien, iets warmer overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie op de Noordzee, die de vorige week het buiïge weer veroorzaakte loste zich gisteren oo in een nieuwe de pressie uit het Zuid-Westen, die thans weer den toestand beheerscht. De hooge- drukklng uit het Zuid-Westen ls ln betee- kenls afnemend Oostwaarts getrokken, maar herstelt zich weer eenlgzlns ln het Zuid-Westen. In het hooge Noorden hand haaft zich eveneens hoogedrukklng over Scandinavië en de Oostzee liggen ondiepe depressies. Op de Britsche eilanden klaart het weer op. maar vooral in Schotland valt nog regen.Ook Frankrijk en Zwitserland hebben regen, in het Westen klaart het weer op, ln het Kanaal en oo de Noordzee waait het krachtig uit West In Oost Duitschland houdt de warmte noe aan evenals in de Oostzee-staten maar de invallende afkoeling zal er onweer bren gen Scandinavië heeft betrokken en regen achtig weer met tlldeliike opklaring in het Zuiden Na eenige opklaring bij afnemenden wind zUn hier te lande enkele regenbuien te wachten met Iets hooeere temperatuur. BODEGRAVEN. Koninginnedag. De Chr. Oranjevereeniging hield een le denvergadering onder presidium van den heer I. Hoogendoorn. Het bestuur kwam met het voorstel tot het organiseeren van een gemeenschappelijk Konlnginnefeest inet de „Vijfjaarlijksche", Dit voorstel werd n-.et alg. st, aanvaard. Een feestcommissie ls reeds gevormd. De hoofdcommissie zal bestaan uit de beide besturen, terwijl de burgemeester het eere-voorzltterschap heeft aanvaard. Uit de hoofdcommissie ls een kleiner bestuur gevormd, bestaande uit een zestal leden, waarvan de heer A. H. v. d. Most het voorzitterschap bekleedt, terwijl secr. is de heer C. G. Karssen en penningmeester de heer II. Sloof. De besturen der beide Middenstands- vereenigingen hebben vergaderd ter be spreking van de organisatie van een win kelweek. Gedurende twee weken wordt in October de Mica-winkelweek gehouden. Uit de belde besturen werd een plaatselijk Mica-comité gevormd, dat nader de orga nisatie ter hand zal nemen. De leerlingen der Da Costaschool maakten een boottochtje naar de Kager- en Brasemerpiassen. De regen heeft jam mer genoeg veel bedorven. BOSKOOP. De tunnel gereed. De tunnel is thans gereed gekomen, zoo dat men nu vanaf de Kerkstraat naar de Dorpstraat en omgekeerd naar de Burg Colijnstraat veilig kan oversteken. De tunnel is 's avonds electrlsch verlicht. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting Z.Z.W. Windkracht matig. Temperatuur 17 gr. C. Algemeene weerstoestand regenachtig. London (Croydon): resp. W.Z.N., matig, 17 gr. C„ bewolkt, vrij goed weer. Berlijn: resp. West, matig, 17 gr. C„ mooi zonnig weer. Marseille: resp. West. zwak, 20 gr. C., zwaar bewolkt, goed weer Genua: resp. Oost, matig, 22 gr. C., be trokken, vrij goed weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.). 3 uur nam.: 16 gr. C. (62 gr. F.). ItOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag Voorm. te 10.21 uur; nam. te 11.04 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17'/= gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c a. Maandag: 9.46 n.m. tot 4.27 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 13 Juli op: 0.49 uur; onder 16.20 uur. ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect, den heer N. Rietveld is aanbesteed namens het bestuur van de gymnastlekvereen. „Hou-Vast", het bou wen van een Turnhal aan de Van Velzcn- straat. De uitslag was -als volgt: H. Oude nes f. 5024; F. Donker f. 4989; Snel en Henrlj f 4989; A. van Dam f.4981; C. Snel f 4949; A. J. J van Engelen f. 4897; L. A. J. A'.kesteijn f.4877; Gebrs. van Wijk en Bons f.4821; W. van Egdom f.4699; A. Bergshoeff f.4640; W. Barreveld f. 4508; w. v. d. Louw f.4495; M. Hoek f.4186. De gunning ls aangehouden. 25-Jarig jubileum H. Verhoef. Onze plaatsgenoot de heer H. Verhoef herdacht zijn 25-jarig jubileum in dienst betrekking als stoker bij het gemeentelijk gasbedrijf alhier. In de morgenuren werd de jubilaris op hartelijke wijze gecompli menteerd door den directeur onder over handiging van een gouden horloge, terwijl nem namens het kantoorpersoneel een "aale stoel werd aangeboden. Ook van v»o t Bereikten hem tal van geluk- steUing Cn andere Blijken van Belang- n Gevonden: 1 kanopeddel, damestasch net inhoud, l tompouce. 2 sjaals en reserve wiel van auto. het Een korte agenda. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na opening worden de notulen onver anderd vastgesteld. De voorz. doet mededeeling omtrent de groentedistributie. Er is sprake geweest om de distributie stop te zetten in verband met het onregelmatig binnenkomen van de groenten. Later kwam hierin verbetering, zoodat er toch mee doorgegaan is. Totaal is verkocht plm. 2100 K.G. Eenige ingekomen stukken worden vcor kennisgeving aangenomen. De inkomsten der gemeente hebben be dragen f. 91097.25 en de uitgaven f. 83016.93; een batig slot f. 8080.32. De kapitaaldienst heeft een batig slot van t. 1554.31. De rekening van het waterleidingbedrijf sluit met een batig slot van f. 1474.12. Tot leden der commissie voor het nazien van de rekeningen worden aangewezen de heeren Oppelaar, Lleverse en van der Sterre. Voorts doet de voorz. mededeeling van een ingekomen circulaire van Ged. Staten inzake verlaging der jaarwedden van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvëhger. Deze verlaging komt praktisch neer op een voordeel van f. 130,per jaar, waaronder f 5.voor elk der Wethouders. B. en W. stellen voor Ged. Staten te be richten, dat deze verlaging voor onze ge meente niet noodig wordt geacht. Over eenkomstig het voorstel wordt z.h.st. be sloten. Hierna wordt vastgesteld een nieuwe Jaarwedde-verordcmng ln verband met plaats gehad hebbende wijzigingen, die reeds eerder door den Raad werden aan gebracht. De verordening op de heffing en invor dering inzake vergoeding voor het ver strekken van inlichtingen enz. uit bevolkingsregister wordt vastgesteld. Bij de verordening op de heffing en in vordering van schoolgelden voor het ge woon lager onderwijs deelt de voorz. mede, dat het ontwerpen dezer verordening veel tijd en zorg heeft gebaard. De gemeente ls nu in staat op billijkerwijze de schoolgel den te heffen. De schoolgeldheffing ls nu gebaseerd op het inkomen. In de toekomst wordt als basis genomen de gemengde hoofdsom gemeentefondsbelasting en ver mogensbelasting. De gemeente kan ook de aanslag baseeren op de huurwaarde vol- gens de pesoneele belasting. Praktisch komt de nieuwe verordening daarop neer, dat er geen verhooging van schoolgeld zal plaats hebben. Na eenige besprekingen worden de verordeningen aangenomen. In verband met een circulaire van den Commissaris der Koningin, stelt de y^rz- voor subsidie te verleenen voor een politie vakcursus in Z.H. voor den leergang 1936/38 tot een bedrag van f. 22.50. Aldus wordt besloten. Op een tweetal reclames wegbelasting wordt hierna op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Op een reclame schoolgeld van W. van Diggele wordt besloten het verzoek tot ver laging in te willigen en over het le kwar taal restitutie te verleenen tot een bedrag van f. 1.68. Rondvraag. De heer Lleverse informeelt naar de nieuwe politie-verordening en zegt een schriftelijk voorstel tot eenige wijzigingen te willen indienen. De voorz. zegt. dat de nieuwe verordening nog niet geheel gereed is en ziet gaarne het schriftelijk voorstel van den heer Lieverse tegemoet. De heer van Vegten informeert of B. en W reeds gesproken hebben over de wen- schelijkheid. dat de burgemeester weder inwoner dezer gemeente wordt. De voorz. antwoordt, dat deze zaak nog niet bespro ken is in B. en W.. doch dat hij gaarne be leid is deze zaak ter sprake te brengen en t.z.t. daarvan mededeeling aan den Raad te doen. Hierna sluiting. BINNENLAND. DE SANCTIES INGETROKKEN. BIJ Kon. Besl. van 10 Juli zijn ingetrok ken de besluiten van 16 October 1935 tot vaststelling van een verbod van uitvoer van wapenen, munitie en oorlogsmate riaal naar Italië, en zjtjjj bezittingen, en van 14 November 1935, houdende een ver bod van uitvoer van bepaalde transport- dieren en grondstoffen naar Italië en zijn bezittingen. Voorts zijn ingetrokken de besluiten tot verbod van credieten aan Italië en dat houdende een verbod van invoer van goe deren uit Italië. Bepaald is, dat met ingang van 15 Juli algemeene dispensatie wordt verleend van de ln bovengenoemde algemeene maatregelen van bestuur vervatte ver boden. EEN HANDELSDELEGATIE NAAR ZUID-AMERIKA. Jhr. van Karnebeek tot voorzitter benoemd. Het is wenschelljk gebleken de econo mische betrekkingen tusschen Nederland en eenige Zuid-Amerlkaansche Staten te verlevendigen en uit te breiden. Daarvoor is Ingesteld een commissie, welke zich naar Argentinië, Brazilië, Chili en Uru guay zal begeven ten 'einde aldaar een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heden om tot verruiming van het handels verkeer met genoemde landen te geraken on al die besprekingen te voeren, die het gestelde doel kunnen bevorderen. Tot lid en voorzitter van de commissie is benoemd jhr. mr. dr. H. A van Karne beek, commissaris der Koningin in Zuid- Holland. Tot regeeringsgedelegeerde is benoemd A. Th Lamping, directeur yan de handels- accoorden en tot leden van de commissie zijn benoemd J. A. D. M. 'Daniels, gedele geerd lid van den raad tan bestuur van het internationaal kunstzijde verkoopkan toor, H. B. Gelderman C.Mzn., voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers, ir. H G. A. Leignes Bakhoven, inspecteur van het veeteelt- en zuivglwerken, mr. E. E. Menten, lid van de firma Heldring en Plerson, ir. J. H. H. Verloop, directeur van de N.V. Wilton Fevenoord, Ch. J. I. M. Weiter. voorzitter van den ondernemers- raad voor Ned.-Indië. Secretaris van de commissie is de heer E. Henny, lid van het dagelijksch bestuur van het Ned. Zuld- Amerlkaansch instituut, directeur van het centrale Instituut tot bevordering van het r.ormale handelsverkeer tusschen Neder land en andere landen. Als adviseur van de commissie voor pu- bliciteitsaangelegenheden zal optreden mr. W J. van Balen, lid van het bestuur van het Ned.-Zuid-Amerikaansch Insti tuut. pensioen-gerechtigd, toch zijn functie nog blijft uitoefenen tot volle tevredenheid van het bestuur. De heer Stadhouder sprak ook eenige woorden van dank aan 't adres van den heer Dekker en wenschte den molenaar ge luk met de verbeteringen van den molen. De heer Belgraver, namens „De Holl Molen" sprekende, wees er op, dat dit nu weer eens. een verheugende gebeurtenis Ls. want wanneer men den laatsten tijd over molens leest of daarover hoort spreken. Is het meestal over slooping of bedreiging met slooping. Thans ls deze oude molen, da teerend van 1684, gelukkig behouden. Tenslotte werd nog een kort woord ge sproken door den molenaar. Wat de uitgevoerde verbetering be treft, deze bestaat hoofdzakelijk in het aanbrengen van nieuwe ijzeren roeden met gestroomlijnde wielen. De onderhouds kosten zullen nu in de toekomst veel ge ringer zijn, terwijl de bemalingscapaciteit belangrijk ls opgevoerd. Mej. C. Schuur, alhier, slaagde Haarlem voor het examen Na. Art. 38. te KATWIJK AAN ZEE. Opening der Oudheidskamer. De Katwljksche Oudheidskamer zal Vrij dag 17 Juli des nam 3 uur officieel ge opend worden door den eere-voorzitter, burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, ln bijzijn van vele genoodlgden, o.a. Baron van Wassenaer van Catwijck. Het jubileum van Ds. R. P. A. Rutgers. Ds. P. Pras heeft tijdens den dienst in de Oude Kerk In het gebed ds. R. P. A. Rutgers herdacht, die 16 Juli a.s. 25 Jaar ln deze gemeente predikant ls. Het ls de bedoeling van den jubilaris die nu met vacantle ls op den Zondag na de intrede van ds. Broeyer, dus 2 Aug., een gedachteniswoord le spreken, terwijl hij Donderdag 23 Juli in de Oranjezaal van het Jeugdhuis aan ieder gelegenheid zal geven om gelukwënschen aan te bie den. B. en W. hebben besloten, dat tot en met Zaterdag 29 Augustus het sluitings uur der winkels op Zaterdag wordt bepaald op 11 uur des avonds. Te Den Haag is geslaagd voor 'l Mulo- examen de heer B. K. den Dikken, leer ling der Chr. Ulo. alhier. - De heeT J. van den Berg. candidaat te Rotterdam is beroepen bij de Ger. Ge meente alhier. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Eiker bout Na opening der vergadering en goedkeu ring der notulen ls' aan de orde: AGENDA. lo. Beëedlging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer H. P. H Würtz. (Vacature mr. C. P. de Vries). Nadat de commissie van onderzoek der geloofsbrieven tot toelating heeft geadvi seerd, wordt de heer Würtz binnengeleid. Hij legt de vereischte eeden af en wordt door den voorzitter gelukgewenscht met zijn benoeming. Hierna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. een aan tal missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten enz. Het reeds door ons vermelde adres van den Alg. Ned. Politiebond inzake de sala- rieering van het politiepersoneel wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae- advies. 2o Benoeming van een Stadsvroeömeester voor het tijdvak van 1 Juli 19361 Juli 1939. (111) Herbenoemd wordt prof. dr. P. C. T. van der Hoeven, met alg. stemmen. 3o Benoeming van een Secretaris van het College van Curatoren van het Gym nasium (110) Benoemd wordt mr. N. J. Rowaan met alg. stemmen. 4o. Voorstel tot wiizis'ne van het raads besluit van 19 Maart 1934 Inzake de ver huring van de voormalge bewaarschool aan de van der Werfstraat aan de afdeelin* Leiden van de Neder'andsche Christelijke koersverlies van meerdere procenten ge troosten, hetgeen verband hield met de mededeeling bij de Philips fabrieken zouden wotden verlaagd. Unilevers bleven op peil. Voor beleggingswaarden bestond een vaste stemming. De Nfd. Staatspapieren konden zonder uitzondering een hoogen koers bedingen. Ook de Gemeentelijke en Provinciale obligatiën werden uit de markt genomen en vooral de obligatiën der groote gemeen ten waren gezocht. Amerikaansche Shares hadden een kalm verloop, doch waren prijshoudend. De geldmarkt bleef ruim. WISSELKOERSEN. Londen 7.38; Berlijn 59.22; Parijs 9.71'A; Brussel 24,84'/.; Zwitserland 48.04; Kopen hagen 32.96; Stockholm 38.05; Oslo 37,07'/.; New York 1.4615/16; Madrid 20.17'/.; Praag 6.10, Prolongatie l'/.Vo. Reglstermarken 31; Crediet Sperrmarken 161/8; Effectensperrmarken 14; Reismar ken 41; Bankpapier 38 1/4. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio: Aagtekerk, Alchiba, Alcyone, Almkerk, Alphacca, Alpherat, Bloemfontein, Chr. Huygens, Colombia, Costa Rica, Crijnssen, Grootekerk, Indrapoera, Jagersfontein, Jan Pietersz. Coen, Johan van Oldenbarne- velt, Marnix van St. Aldegonde. Meerkerk, Oranje Nassau, Poelau Laut, Randfonteln, Van Rensselaer, Rotterdam H.A.L., Sibajak, Simon Bolivar, Statendam, Slamat, Streef kerk, Tarakan, Veendam, Venezuela, Volen- dam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Vereenlgine van Padvinders. (112) Conform besloten. 5o. Voorste! tot wijziging van het raads besluit van 26 Augustus 1935 inzake het uit geven ln erfDacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest aan de Vereeniging iot Bevor- derih? van den Bouw van Werkmanswo ningen. ten behoeve van den bouw van 99 arbeiderswoningen, het aarvaarden en ver strekken van voorschotten in verband met dien bouw. alsmede tot vaststelline van de desbetreffende begrootingsregeling. (113) Conform besloten. 6o Voorstel tot wijziging van de begroo ting dienit 1935 ln verband met de kosten van censioenen wachtgelden eli ongeval len- en ziekteverzekering van ambtenaren en werk'leden. (124) Conform besloten. 7o. Voorstel tot verhooging van ^rschil- lende posten der begrooting dien™ 1935. waarvan de raming te laag is gebleken en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. (125) Conform besloten. Op verzoek van den hear SCHULLER gaat de raad hierna over in geheime zit ting. (De zitting duur' voort.) SASSENHEIM. WADDINXVEEN. Door den commissaris der Koningin is aan den burgemeester verlof verleend zich vanaf 11 Juli tot 9 Augustus bulten de gemeente op te houden. Als loco-bur- 'emeester zal gedurende dien tijd optreden de wethouder J. G. Herfst. Op advies van de Commissie voor de Bedrijven stellen B. en W. den Raad voor over te gaan tot verhooging van de af schrijving op de eigendommen van het gasbedrijf. De kerkeraad der Chr. Geref. Gem. heeft in de vac. voortdurend door het be danken van ds. P. de Groot te Gorinchem op het tweetal geplaatst de candidaten I. de Bruyne te Zwolle en J. P. Geels te Apel doorn. ZOETERWOUDE De molen in den Room- cn Meerburger polder weer in gebruik. De windmolen in den Room- en Meer burgerpolder werd, na gerestaureerd te zijn volgens het bekende „Dekker-systeem" we derom in gebruik gesteld. Onder de aan wezigen bevond zich namens de vereeni ging „De Hollandsche Molen", de heer Belgraver, alsmede de heer Dekker. De poldervoorzitter, de heer Van der Stoel, hield een korte toespraak, waarin hij meedeelde, dat de oude molen al jaren slecht was. Het bestuur van den polder had al verschillende voorzieningen onder de oogen gezien. O.a. was geedacht aan elec- trische bemaling. Dit had echter niet de sympathie van de ingelanden en het zou waarschijnlijk ook duurder uitkomen. Na lang wikken en wegen ls toen besloten de noodige herstellingen uit te voeren volgens de systeem-Dekker". Spr. dankte den heer Dekker voor de vlugge uitvoering en sprak de hoop uit, dat de molen thans aan de gestelde verwachtingen zal beantwoorden. Vervolgens richtte spr. zich nog tot den molenaar, den heer v. Tol, die al 30 jaar den molen heeft bediend en ofschoon al AMSTERDAM 13 Juli. Op de Effectenbeurs bestond ook heden wederom een vaste stemming. Weliswaar zaf dit geen aanleiding tot bepaald leven dige omzetten, doch in de diverse cultuur- aandeelen vond toch een vrii opgewekte handel plaats Goede kooplust openbaarde zich voor Suikerwaarden waarvan vooral H.V.A.'s konden, profiteeren door een koerswinst van meerdere procenten. Ook de minder courante soorten alsmede de aandeelen in Indische Cultuurbanken werden hooger afgedaan. De oorzaak voor de verbeterde stemming moet klaarblijkelijk worden gezocht in de meer hoopvolle vooruitzichten voor Neder- landsch-Indië in het algemeen en boven dien ln de berichten omtrent een mee vallend suikerverbruik in meerdere groo te productielanden. Voor Suikerfondsen werd nog flinke belangstelling aan den dag gelegd. In Amsterdam Rubbers ging 't nog levendig toe en daarbij kon een ver ders koerswinst worden geboekt. De be richten omtrent mooie voorverkoopen door verschillende Ned. Indische Rubbermijen bewerkstelligd waren aan de koersstijging niet vreemd. Tabakken waren goed gedis poneerd en de bekende toonaangevende aandeelen werden over de geheele linie hooger genoteerd en hierin moest klaar blijkelijk worden gezien de nawerking van het resultaat der op Vrijdag J.l. gehouden Sumatra Tabaksinschrijving. In Scheepvaartpapieren vonden beschei den omzetten plaats. Ned. Scheepvaartunies alsmede de ver wante aandeelen ontmoetten eenige vraag. De Petroleum-afdeeling had een kalm verloop. Koninklijken waren zoo goed ais onver anderd. Shell Unions bewogen zich op ongeveer het vorige peil. In tegenstelling met de algemeene Beurs- tendenz lagen de Phillps-aandeelen zwak in de markt en deze moesten zich een AMSTERDAM, 13 Juli. - Ter veemarkt aangevoerd: 439 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 56—60, 2e kwal. 4654, 3e kwal. 4045 per KG. slachtge- wicht. 88 melk- en kalfkoelen, ƒ.170200 per stuk. 146 vette kalveren, 2e kwal. 45 50. 3e kwal. 3244 per KG. levend gewicht. 115 nuchtere kalveren, f,59 per stuk; 86 schapen f. 16.5020 per stuk. 531 varkens, vleeschvarkens, wegende 90110 KG., 43- 44, vette varkens 4041 per KG. slachtge- wicht. 10 paarden f. 70110 per stuk. BOSKOOP, 11 Juli. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche veiling" Rozen per bos: Else Poulsen 1726 Hadley 2026; Butter fly ,1215; Mevr. v. Straaten v. Nes 1821; August Noach 810; Florex 15; Gloria Mundi 1833; Windland 28; Dr. Kraus 21; Pichtold 1319; Rosalandia 1418; Juli ana 20—30; Briarcliff 12—19; Chas. P. Kil- ham 1216 Polyantharozen 2437; Edlth Helen 2126; Diversen per bos: Clematis Durandi 2230; Anjers 7; Gladiolen 6; Distels 30; Perziken p. st. 2. ROELOFARENDSVEEN. 11 Juli Snij- boonen 2,352,70; Idem stek 0,951,15; Prlnseboonen 2,00; Tuinboonen 23 ct. per 10 K.G.; Augurken: grof 6065, bommen 40—55, stek 31—38 per 25 K.G. ROTTERDAM, 13 Juli. Aanvoer: totaal 2185,vette runderen 588; vette kalveren f. 322; schapen en lammeren 587, varkens 683; nuchtere kalveren 2, bokken 9. Prijzen per KG.: vette koeien, 1ste kal. 58, 2de kwal. 52. 3de kwal. 3642; vette ossen 54, 48, 4044; vette kalveren 75. 62, 4045; varkens (levend gewicht) 35, 34, 33; scha pen 40, 36, 28; lammeren 20, 16,. 12. Prijzen per stuk: schapen 1ste kw. 14, 2de kw. 12, 3de kw. 9. Overzicht: Vette koeien en ossen: aan voer als v. week, handel matig, prijzen als v week. Vette kalveren: aanvoer: flink, handel redelijk, prijzen als v. week; scha pen en lammeren: aanvoer groot, handel willig, prijzen als v. week; varkens: aan voer ruimer, handel kalm, prijshoudend. VEUR, 11 Juli. Engelsche komkommers le soort f. 11.60, 2de soort f. 11.10, 3e soort f. 1. Gele komkommers, le soort f. 1 1.70, 2e soort f.11.20, 3e soort f.1. Krop sla, le soort f. 0.50—1.30; peen f. 5.60—7.10; bloemkool le soort f. 6.307.90, 2e soort f. 2.604.50, uitschot f. 1.50. Tomaten, mldd. f. 55.70, groote ronde f. 5.205.90, 2e soort f. 4.605, 3e soort f. 2.503.10, bonken f. 2.804. Andijvie per 100 f.0.501.40; Spinazie 1829; postelein f. 5.105.70; snij- boonen 2224; spercieboonen 18—19; sel- dery f. 0.701.10; peulen 811; tuinboonen 3—6; doperwten 1014; meloenen 2851; druiven 2021; aardbeien 811; mode en witte bessen 710. VOORBURG, 11 Juli. 2215 Kipeieren f 2.50 —3; eendeieren f. 2.40—2.60; 200 kippen en hanen f. 0.070.75; 100 konijnen f.0.202; 20 duiven f. 0.10—0.22. WESTLAND, 11 Juli. Export. Tomaten A f. 1—1.45, B f, 1—1.30. C f. 1—1.40, CC f 0.60 1.15 per bak; meloenen le soort 1550 ct.; kleine 11—27 ct. per stuk; Alicante- druiven 4148 ct. per KG. Binnenland, 11 Juli. Roode bessen 9 12 ct.; aardbeien 1622 ct.; Alicante-drui- ven 4050 ct.; Colmand 4051 ct.; Gros Maroc 60—64 ct.; G. Champion 47—64 ct.: Muskaat 60—64 ct.; Emil Royal-drulven 40 —42 ct. per KG tomaten A f. 11.35. B f. 1.10—1.35, C f. 1.10—1.45 per bak, CC f.0 60—1.00 per kist; dubbele boonen 16-19 ct.; snijboonen 2425 ct. per KG.; aard appelen t. 0.87'/«1.10; poters 5570 ct. per kist; netmeloenen 16—20 ct.: suikermeloe nen 41—55 ct kleine 16—27 ct. per stuk; grpote boonen 2837 ct. per bak. WESTLAND, 11 Juli.' Bloemenveiling Ainer. Anjers (.50—3.60 per 100; Fuchsia 8—11; Hangers 0—11; Begonia 6—7; Gloxi nia 19—28; Heliotropen 69 p. pot; Plu- rtosa 5—12; Gladiolen 814; Sprengery bos. S—T

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3