AKKERTJES Thiis IJs en Dickie Dons in de wolken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Juli 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Hoofdpijn door de felle zon Officieele Crisispublicaties. GROOTE OPEKTA WEDSTRIJD UIT DE OMSTREKEN. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 JULI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, lees- dienst; nam. 6 uur (o. t.) ds, Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 2 en 6 uur, lèesdlenst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Jacobs: nam. 6 uur, de heer Batelaan. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam 6 uur, ds. Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur. ds. Hoenderdaal. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer J. W. Fase van Donkerbroek Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half elf en nam. half acht, prof. den Har- iog van Kampen. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. ds. Vriellnk. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ,ds. Ver waal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meijering. R.K. Kerk: Vroegmis voorm. half acht, pater Aarmandus Pex; Hoogmis, voorm. half tien en Lof nam. half acht, pastoor Buys. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en 11 uur, ds. Odé; nam. half zeven, de heer Stroo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer J. Rullman, cand. te Wassenaar. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz. en Bed. H. D.), ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. D. Middelkoop van Mlldam. Chr. Geref. Ke^: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. Ligténberg. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. half acht, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. van Reenen van Woerden; nam, half acht, leesdienst. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Ma ckenzie van Amsterdam. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer van Scherpenzeel. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk; Voorm. half elf, ds. van Dijk van Bloemendaal: nam. 7 uur (Bed. H. D.), ds. Gerbrandy van Leeu warden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier. ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 4 uur, leesdienst. NOORD WIJKERHOUT Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (voorb. H. A. en Bed. H. D.) ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (H. A.l ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, de heer S. P. de Roos, cand. te Lelden (Jeugddienst); nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwljgerkerk: Voorm. half elf, ds. Sypkens van SoestdUk. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, de heer Jones; Zondag voorm. 10.15 en nam. 7.30 uur, dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. lloeufft van Velsen; nam. half acht, lees dienst. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warnlnk. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. F. G. Sierat van Valkenburg; nam. half zeven, ds. Verwaal van De Kaag. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Klomp WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. L. Vroeg In de Wey. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 6 uur (Bed. H. A. en Dankz.), ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. half zeven, leesdienst. Gebouw Centrum: Heden nam. half acht, ds. A. W. de Rover van Vlaardingen. WARMOND. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk; Voorm. 10.05 uur, ds. Hon- i5' nam- half zes, ds. ten Kate. Klevletkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate. Ned. Prot.. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. J. C. A. Fetter van Den Haag. Laaf zoo'n heerlijke dag aan 'f slrand niel bederven door een plotseling opkomende micjraine- Zorg daarom altijd zoo'n zak- etui met "AKKERTJES" bij U te hebben, die U er direct van af helpen. "AKKERTJES" helpen dadelijk bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, vrouwenpijn, enz. Volgens recept van Apotheker Dumont Meialen zok-etui met3stuks20cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52cent. tot de algemeene vergadering der Unie. j Een sterke eenheid werd bepleit. Besloten werd dat de Unie opnieuw drie evangelisten naar de evangelisatieposten zenden zal. De verschillende begrootingen •verden zonder discussie aamgenomen. Voor een nieuwe zendingskerk te Centraal- Afrika werd f. 600.— extra gevoteerd. Nadat prof. dr. H. Luckey de gevoelens van de Duitsche geestverwanten heeft vertolkt en ook namens curatoren van het seminarie heeft gesproken werd de eerste zitting gesloten. Gisteravond werd ge meenschappelijk het Heilig Avondmaal gevierd. Voor vandaag stonden referaten over verschillende actueele vragen op het programma. 9365 (Ingez. Med.) WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 7 uur, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht, ds. van den Bosch van Oude- Wetering. ZOETERMEER. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.; Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. 10 uur en nam. 7.15 uur, de heer Slok, cand. te Delft. Ver. van Vrijz. Hervormden: Nam. half zeven, dr. H. A. C. Snethlage van Hille- gersberg. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. ZWAMMERDAM Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien, ds. Groenemeijer van Arnhem. AFSCHEIDSCOMITE-MAASKANT. In verband met het afscheid van den heer A. Maaskant als Hoofd van de Mulo- school met den Bijbel te Alphen aan den Rijn, welke per 1 Aug. het onderwijs met pensioen gaat verlaten, heeft zich uit de oud-leerlingen der Mulo-school een comité gevormd met het doel het afscheid voor den heer Maaskant, dat vermoedelijk in September zal plaatsvinden, eenigszins vreugdevol te doen zijn, door van hun be langstelling en waardeering te doen blij ken. Hiertoe is aan verschillende oud- leerlingen een circulaire verzonden. Voor degenen, die deze niet ontvangen, wordt gemeld dat secretaris van het Comité is de heer J. van Wijk W. Gzn., Van Man- dersloostraat 35, te Alphen. DE OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN. Regcering bereid tot steun aan hen. die hun studie zouden moeten afbreken. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft geantwoord op vragen van den heer Thijssen betreffende het nemen van maatregelen in verband met het voortzetten der studie van leerlingen van op te heffen kweekscholen en het treffen van voorzieningen in verband met de opheffing van de rijkskweekscholen te Breda en te Oostburg: 1. De minister is bereid, maatregelen te treffen tot het verleenen van steun in gevallen, waarin, in verband met het ver dwijnen van kweekscholen de studie aan een andere kweekschool wordt voortgezet en de ouders of verzorgers niet in staat zijn, de daaraan verbonden hoogere kosten te betalen. Bedoelde maatregelen zullen vermoedelijk verschillend zijn voor de onderscheiden leerlingen eener zelfde kweekschool. Alles zal afhangen van de omstandigheden in elk bepaald geval. De zaak is nog in behandeling, er kan dus nog niet worden gezegd, welke maatregelen noodig zullen blijken. 2. Bij den overvloed van werklooze aktebezitters bestaat er voorhands geen aanleiding, van regeerlngsfvege de op leiding tot onderwijzer en onderwijzeres door bijzondere aanmoedigingsmiddelen te bevorderen. Het polderbestuur is voornemens ge leidelijk over te gaan tot het maken van trottoirs langs verschillende gedeellten van den ringdijk om den Haarlemmermeer polder. Met deze werkzaamheden langs den Aalsmeerderdijk zal binnenkort worden begonnen. De heer J. T. v. d. Geer te Doesburg heeft zijn benoeming tot hoofd van de openbare lagere en ulo-school te Hoofd dorp aangenomen en hoopt 1 September a-s. deze betrekking te aanvaarden. RIJNSBURG. Teraardebestelling van den heer J. H. Odcndaal. Op de begraafplaats „Oud Eik em. Duinen te 's Gravenhage had de teraardebestelling plaats van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer J. H Odendaal referendaris aan het departement van financiën en chef van het kabinet van den Minister. De be langstelling was zeer groot. In den stoet bevond zich behalve de fami'ieleden. mi nister Oud. In de rouwkapel werd gespreken door minister Oud. Ook de heer H Fpeen. voor zitter van de woningbouwvereenlging ,.To- nldo" sprak eenlge woorden. Aan de groeve dankte een zwager van den overledene, de heer J. H. Schimmer. voor de betoonde belangstelling. TEELTPREMIE VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van den oogst 1936, hetwelk met inachtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften is verkocht in het tijdvak vóór 5 Juli 1936, een teeltpremie zal worden uitgekeerd overeenkomende met een bedrag van ge middeld f. 100.per ha. 6369 DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Aangenomen: naar Hallum C. P. Hoe- kema, prop. te Grouw, die bedankte voor Ylst. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: te Borsselên A. v. Stuijven- berg. cand. te Rotterdam; te Dirksland en te Yerseke J. v. d. Berg, cand. te Rotter- i dam. Tweetal: te Amsterdam-Noord M. Hei koop te Utrecht en A. v. Stuij venberg, cand. te Rotterdam; te Krabbendijke J. v. Berg en A. v .Stuijvenberg. belden cand. te Rotterdam. Beroepen: te Aagtekerke en te Ridder kerk J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam; te Herkingen W. C. Lamain te Rotterdam- Zuid. OUD-GEREF. GEM. Bedankt: voor Bolnes G. J. Zwoferlnk aldaar. UNIE VAN BAPTISTE GEMEENTEN IN NEDERLAND. De algemeene vergadering. Te Groningen is de 56e algemeene ver gadering aangevangen van de Unie van Baptiste Gemeenten in Nederland onder presidium van ds. J. Louw van Groningen De voorzitter hield een openingsrede ge titeld: „Consequent Baptisme". De voor zitter verwelkomde ter vergadering Prof. dr. H. Luckey, hoogleeraar aan het Bapt. Seminarium te Hamburg, vertegenwoordi ger van den Bond van Baptiste Gemeen ten in Duitschland. alsmede vertegenwoor digers van 92 gemeenten. Hierna kwam het jaarverslag van den secretaris, ds. J. W. Weenink van Stads kanaal, aan de orde. Het gewaagt van grooten vooruitgang zoowel in 't ledental als in allerlei takken van arbeid. De Unie heeft thans 6 periodieken. Op het zen dingsterrein der Unie, te Yakusu in den Congo heeft men thans 3532 leden en 503 gedoopten. De pogingen om in Ned. Oost- Indië alsnog een zendlngsveld toegewezen te krijgen worden niet opgegeven. Het ver slag werd goedgekeurd. Tot léden van de uitvoerende commissie der Unie werden herkozen de heeren ds. K. Reiling te Hengelo (O.) en J. v. d. Heide te Veenhulzen. Tot leden van de commis sie van redactie van het weekblad „De Christen" werden benoemd de heeren ds. L. de Haan te Utrecht, ds. F. E. Hulzinga te Leeuwarden, ds. J. Louw te Groningen en ds. J. W. Weenink te Stadskanaal. Besloten wordt wederom een Kerstnum mer van „De Christen" uit te geven. De Unie zal ds. T. Jansma te Nieuwe-Pekela erkennen als voorganger in haar midden. Ook werd de gemeente van Rotterdam in Unleverband opgenomen. De heer G. Veg- ter te Ter-Apel zal ter opleiding naar het seminarie te Hamburg gezonden worden. Alleen die candidaten zijn beroepbaar die door de algemeene vergadering zijn er kend of door de commissie van de Unie beroepbaar zijn verklaard. Besloten werd dat de afgevaardigden in het midden der gemeenten de zaak van de ouderdomsverzorging der voorgangers aanhangig zullen maken, opdat tot een behoorlijke regeling kan gekomen worden De vergadering hield zich vervolgens ook bqzig met het vraagstuk van de uitnoodi- ging van niet-geunieerde Bapt. gemeenten VAN 6-16 JULI vingez. Med.) HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Unkel, Rietvinkstraat 8 J. Veen, Sloterweg 52 J. van Wattingen, Kruisweg 1107 C. van de Werken, Mei- doornweg 29 J, J. van der Weide. Lijn- derdijk 261 A. H. W. Wijnberg. Havik straat 32 A. W. F. J. Zegers. Eikenlaan 8 W. Zijlstra, Nieuwemeerdijk 133 L. G. J. Baak, Hillegommerdijk 58 - C. Steen huizen. Nieuwemeerdijk 177d A. Broere, Marktlaan 6 C. Blokker. Venneperweg 1131 A. Dol, Schoolstraat 13 C. J. Dijkerman, Nieuwemeerdijk 315 F. van Alkmaar, Venneperweg 1235. Vertrokken: P. M. Wolters, Amsterdam - F Tieleman, Haarlemmerliede L. van Dijk, Melissant J. C. Ansems, Groote broek A, Kavelaars, Groótebroek A. H. Gödecke, 's-Gravenhage C. van der Vlugt, Amsterdam A. J. Jansen, Heem stede J. de Graaf, Wilnis L. van den Oever, Aalsmeer K. A. T. Vink, Aalsmeer B. F. F. Kop, Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. v. W. T. Kinkel en J. Maliepaard Wilhelmlna Grada d. v. H. J. Bouman en H. J. Jansen Johanna, d. v, M. J. de Vries en J. van Bruggen Nicolaas Petrus, z. v. A. van der Veek en A H. Baars Hendrikus, z v. J. van Mers- bergen en A. van den Berg Anny Ma thilda, d. v. G. Jongejans en P. Bol Abraham, z. v. M. J. Verbeek en H. T. Roo sendaal Catharina Maria, d. v. G. J. v. Gils en C. Poel Frank, z. v. J. Franzen en W. Uithol Cornelis Joseph, z. v. H. Timmers en C. C. M. Warmerdam Wil helmlna Neeltje, d. v: B. J. Oostwouder en C. D. Koole. ondertrouwd: Jacob J. Visser 30 j. en Pieternella J. Meeuwig 26 j. Antonius H. A. van Ravensberg 23 j. en Hendrika C. Vermeulen 19 j. Mafinus C. Sluis 31 J. en Geertruida Kort 31 J. Gehuwd: Johannes A. H. v. d. Bos 24 j. en Margaretha J. Hulskens 21 j. Ger- hardus H. Dlesveld 27 j. en Anna C. Kroe- zen 26 j. Johannes van Wezep 24 j. en Geslna v. Rooijen 30 J. Marinus A. L. Mekke 22 j. en Grietje Zoeteman 22 j. Jan D. Joren 28 j. en Pieternella M. Ver boom 20 j. Chi'istoffel Speelman 24 j. en Johanna Hulsbos 24 J. Friedrich E. E. Schild 24 j. en Adriana A. Kooij 23 J. Overleden: Nicolaas Leonardus 19 J. on gehuwde z. v. P. Teeuwen en M. Vlaar P. Spaargaren 82 j. geh. met' N. Vasten hout A. van den Berg 73' j. geh. met G. de Reus J. van der Meulen 51 j. geh. met L. E. Tanis E. C. C. Meijer 54 j. geh. met L. W. den Boef T. Lewis 69 j„ geh. met D. Brouwer. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Een verzoek van de VereeniRing van Chr. Nat. Onderwijs. Onder voorzitter schap van dien burge meester kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. P. Bolten. Eenige ingekomen stukken werdén voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van den Ideer W. M. Lankhorst werden onderzocht 'en in orde bevonden. Aan den heer A. W. ten Rem werd op diens verzoek eervol ontslag wrleend als onderwijzer- aan de U.L.O. scihool Agens benoeming tot hoofd eener school te Meppet Besloten werd niet te voldoen aan een verzoek van Ged. Staten om een aantal wijzigingen aan te brengen ini de verorde ning op de keuring van wareia. Ten behoeve van het R.K. Xyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage weitd over 1933 een subsidie toegekend van f. 182.12. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten, waarbij het oordeel 'werd gevraagd van den Raad over een verlaging van de jaarwedden van Burgemeesten-, Secretaris, Ontvanger en Wethouders met 2en waarbij B. en W. adviseerden, tot verlaging over te gaan, merkte de heen Breedvelt op, dat er een algemeene tendene tot verlaging bestaat. Naar zijn meening moet bij de be oordeeling vap een dergelijk; voorstel wor den overwogen in de eerste plaats of de gemeente de geldende salarissen kan be talen en in de tweede plaats, of er even wicht is tusschen den arbeid en het loon. Wat het eerste aangaat, mag; hij wel zeggen, dat daarop geen ontkennend antwoord zal volgen, wat het tweede punt aangaat wil hij wijzen op de uitbreiding, welke de ad ministratieve en andere werkzaamheden hebben ondergaan, waartegenover een sa laris staat, dat aan den lagian kant is. Spr. is tegen verlaging. De heeren Bazelier en Boender sluiten zich hierbij aan. De heer Wildt Meijboom) gaat acoord met het voorstel van B. en, W. alhoewel hij niet wil zeggen, dat de salarissen te hoog zijn. De heer van der Stoel sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. em W. wordt voor zoover het de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger betreft, aangeno men met 9 tegen 5 stemmen. Over het voorstel tot verlaging der salarissen van de Wethouders staakten de stemmen. In' de verordening op de instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon werden en kele wijzigingen aangebracht. De legesverordening werfd in verband met de nieuwe voorschriften betreffende de bevolkingsboekhouding op enkele punten gewijzigd. Hierna kwam ter tafel een verzoek van het Bestuur der Vereenlging voor Christe lijk Nationaal Schoolonderwijs om mede werking te verleenen tot uitbreiding van de school aan den Heerenweg. Deze school is sinds lang te klein en gedurende enkele jaren, reeds werd in de behoefte aan lokaalruimte voorzien door het lngebruik- nemen van 2 lokalen van de vroegere school aan de Zijllaan. Het schoolbestuur wenscht aan dezen toestand uit paedagoglsch oog punt een einde te zien, daar het lokalen gebrek nog grooter is geworden. B. en W. adviseerden den raad mede werking te verleenen in dien zin dat van de school aan de Zijllaan zooveel lokalen als voor de uitbreiding noodig zullen zijn zullen worden afgestaan. De heer Breedvelt zegt, dat B. en W. op het. verzoek van het schoolbestuur, om de bestaande school uit te breiden, niet wil len ingaan, lettende op de ontwikkeling in het Noordelijk deel der gemeente. Zij willen een tijdelijken maatregel scheppen, terwijl de nood van de school van blijven- den aard is. Daarbij komt, dat het uit breidingsplan niet ineens wordt uitgevoerd en dat niet terstond tot schoolbouw zal worden overgegaan. Verder wijst hij erop, dat splitsing van de school, zooals hier, uit paedagogisch oogpunt zeer is te ont raden. Ook gelooft hij niet, dat een even- tueele school in Deijleroord deze school zal ontvolken. Spr. vindt een groote school die rendabel is beter dan kleine schooltjes als die aan de Bloemcamplaan, die steeds zorgen baren. De heer lidenburg onderschrijft deze argumenten. Hij wijst erop, dat bij som migen de meening heerscht, althans bij voorstanders van Openbaar Onderwijs, dat een complex uit cellen bestaat en dat de onderwijzer van elke cel koning is, die baas is over die cel. Die opvatting bestaat bij de Chr. scholen en in het algemeen bij de confessioneele scholen niet. Daar wordt de school beschouwd als een paedagogische eenheid. Uit dien hoofde is hij het eens met het schoolbestuur dat de splitsing, welke thans bestaat wil opheffen. Spr. meent voorts, dat in 1934 nadruk kelijk is overeengekomen dat de tijdelijke toestand maar voor 2 jaren zou gelden. Daarbij komt, dat als de school aan de Zijllaan wordt betrokken de gemeente f. 700.zal moeten derven. De uitbreiding der school op f. 15 a f. 20.000.— taxeerend, gelooft spr. niet, dat de rentelast de ge meente veel zwaarder zal worden. Spr. zal tegenstemmen. De heer van Moorsel wil uitdrukkelijk vastleggen, dat het voorstel van B. en W. niet is ingegeven uit principleele over wegingen. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verleenen, alleen wenschen zij een anderen weg dan het schoolbestuur. De heer Dresselhuys voelt voor de paeda gogische bezwaren van de heeren Breedvelt en Idenburg. Anderzijds kan hij begrijpen dat B. en W. huiverig zijn om op het verzoek van het schoolbestuur in te gaan. De heer Bazelier heeft groot bezwaar tegen den bestaanden toestand. De heer Boender meent ook, dat split sing bezwaren oplevert. De heer Wildt Meijboom is geneigd met het voorstel van B. en W. mede te gaan, ware het niet, dat hij bij den aanleg van den weg LusDeijleroord groote toename van de bevolking vreest. Als overgangs maatregel is het voorstel van B. en W. wel te aanvaarden. De heer Kolff heeft vernomen, dat het schoolbestuur 4 lokalen wil bijbouwen. Hij gelooft, dat het uit paedagogisch oogpunt wenschelijk is het verzoek van het school bestuur in te willigen. 32. Thijs en toovenaar Akoedeboe werden nu goede vrienden, en zagen wiel, dat zij eikaars wantrouwen niet verdienden. „Maar", Zei de prins, „als er nimmer was geweest een misverstand, woonde ik; nu nog in wolkenland; ik zat daar leelijk in de knel, en 'k kende laet geheim van de machine wel, maar door de toovermacht kon ik 't nooit zeggen!" „En nuf", zei- Thijs, „ga 'k vlug Dickie in zijn bedje leggen! Dag prins, dag toovenaar!" Zij namen hart'lijk afscheid van elkaar; dan gingen Thijs en Dick naar hulK toe loopen. „Hè. hè", zei Thijs, „dat was me wat; zooiets bezorg je me nooit weer. wil 'k hopen!" Maar kleine Dickie Dons had heel veel pret, en riep: „Ik ga nu toch fijn laat naar bed!" Dit was het eerste avontuur, dat 't ventje heeft beleefd: gelukkig maar, <2svt het, door Thijsje, een .goed eind gekregen heeft! 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7