LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 10 Juli 1936 SPORT. SCHAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. WATERPOLO. L. Z. C—H. P. C. 1—5. Zooals wel te verwachten was heeft de Leiösche Zwemclub het ook gisteravond niet tegen de snelle Heemsteedsche Polo club kunnen bolwerken. De Leidenaars hadden Meyn weer in het doel, doch zijn ongeoefendheid was enkele malen duide lijk merkbaar. In de voorhoede ontbrak echter Tegelaar. H.P.C. was volledig, zoo dat de opstelling als volgt was: L.Z.C.: Meyn v. d. Reyden Th. v. Helvert C. Walenkamp H, Walenkamp J. Elzinga J. de la Court Mooi Koolman Uitendaal Derx Leyenaar Braam Kohier H p c. Dadelijk na den uitworp trekt H.P.C. ge weldig los, de zwemmers „vliegen" door elkaar en een verwarring in de L.Z.C.-ge- ledereen is er het gevolg van. Mooi, naai de rechts-buitenplaats gezwommen, lost van daar een venijnig schot, dat Meyn verrast en H.P.C. heeft de leiding (01). De thuisclub stelt alles in het werk om H.P.C. te bedwingen, hetgeen maar ge deeltelijk gelukt. Mooi schept zich weel een kans, hij schiet in en de bal drijft over de handen van Meyn heen, hij pro beert den bal nog te grijpen, doch slaat hem verder in het doel (02). De Leide naars zamelen al hun krachten bijeen en zijn eenige oogenblikken de baas. Goed combinatiespel over en weer volgt, v. Hel vert plaats naar Elzinga, die zwaar gedekt wordt door Leyenaar, doch toch kans ziet een verrassend achterwaartsch schot te lossen, waarbij Kohier geen schijn van kans heeft (1—2). Dan is het woord weer aan H.P.C. Uitendaal schiet in, Meyn stopt den bal onvoldoende, en hij ver dwijnt in den hoek (1—3). Hiermede komt de rust. Na de hervatting hield H.P.C. bijna voort durend het spel in handen. De keeper maakte menigen aanval onschadelijk, doch als Braam uit de achterhoede vrij opzwemt, plaatst hij op het juiste moment naar Mooy, die even bulten de 2 M.-lijn vrij ligt en met een hard schot passeert deze Meyn opnieuw (14). De L.Z.C.-aan val kan weinig meer uitrichten en aan den anderen kant weet Mooi den eind stand voor de gasten op 15 te brengen. De wedstrijd werd geleid door den heer Moolenaar wegens afwezigheid van den aangewezen scheidsrechter. ———o L.Z.C. II—H.Z. en P.C. IV 5—1. Vóór den wedstrijd van het eerste speel den de reserven der L.Z.C. tegen de H.Z. en P.C. IV, waarvan Woensdagavond met 50 was verloren. Van het Haagsche zevental was nu echter slechts één speler aanwezig, de overigen waren vervangen. Dit was dui delijk merkbaar ook, want de Leidenaars namen met bijna dezelfde cijfers revanche. Onmiddellijk na den aanvang nam L.Z.C. de leiding en bij de rust was de stand 20. Na de hervatting werd het 30. Daarna ver kleinden de Hagenaars deri achterstand 13—1). doch door twee doelpunten kwam het einde met 51 voor de thuisclub. De oplossing van den driezet van Fran ken, Weenink en Oosterholt zal ik de vol gende week behandelen. Verschenen is het verslag van den compositiewedstrijd Spanje—Holland 1935. Spanje won dezen wedstrijd met grooten voorsprong. Het aantrekkelijk geheel is een uitgave van den Ned. Bond van Probleemvrienden, secretariaat Gerarduslaan 15, Eindhoven. J. PER IS. Thema A, 1ste en 2de plaats e.a. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kh3, Df6, Tel en g5, Lc6 en h8, Pd2 en f8, pibö, f2, f4 en g3. Zwart: Kd4, Dg7. Te5, Lc4, Pd6 en h6, pi a4, b4, d3 en e6. De oud-wereldkampioen Aljechin won den onlangs te Dresden gehouden wed strijd, echter verloor hij daar een partij aan den Duitschen meester Engels. Engels Aljechin. 1. d4 Pf6 2. c4 g6 3. Pc3 d5 Een soort Grunfêld-variant van het konlngslndlsch. 4. cd5: Pd5: 5. e4 Pc3: De partij begint fortissimo. 6. bc3: c5 7. Pf3 Lg7 8. Lc4 Pc6 9. Le3 0—0 10. h3 cd4: 11. cd4: b5 Zwart offert de eene pion na de andere. Lb5:? dan Da5-;-! 12. Le2 Lb7 13. 00 Pa5 kalm' echt€r 15 al te energiek. Wit blijft 14. Dbl a6 Na Lb5: ontwikkelt zwart zich snel. 15. Tel f5 16- ef5: Tf5: 17. a4 Ld5 18. Pd2 e5 Lijkt sterk, maar wordt weerlegd. 19- de5: Le5: 20. Ta3 b4 Na ba4: komt Lb0. 21. Td3 Lc3 22. Lg4 Df6 Te5, Lf4, Te8, Lf3 en La2 kan nie Da2 23. Lf5: Df5: 24. Tdc3: bc3: Beter was Dbl Pbl:, bc3Tc3:. 25. Df5: gf5: 26. Pfl Kf7' H,0r was Tc8 te beproeven. 27. Pg3 Tg8 28. Tc3: Pc6 29. Tc5 Pe7 30. h4 Ke6 31. Lg5 f4 32. Pe2 Pg6 Na Lf4: volgt Pf5. 33. Lf4: Lg2: Tot het laatst is zwart energiek! 34. Pd4-;- Kd7 35. Tc7f Ke8 Na Kd8 volgt Pd6+ wat den looper 36. Lg3 Le4 37. Kfl Pf8 38. Ke2 Tg6 39. Ke3 Ld5 40. Ta7 Pd7 41. Pf5 Tc6 42. a5 Lg2 43. Kd4 Lh3 44. Pd6f Ke7 45. Pc4 Ke6 46. Pê3 Pf8 47. Le5 Pd7 48. 14 b5 49. Pd5 Tc2 Wit dreigt Pb4. 50. Ta6:f Kf7 En wit won na nog 16 zetten. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. v. B. v. Oostveen en J. B. Wever; Johannes Andreas, z. v, J. Zethof en M. v. Bemmelen; Jan Cornells, zoon von G. Eveleens en N. Kruger; Matje, d. v. D. v. Leeuwen en P. H. Olij. Ondertrouwd: T. A. de Blleck, 22 j. en C. G. M. Arends, 22 j. Getrouwd: J. Wegman, 28 j. en M. A. de Ridder, 22 j. Overleden: C. de Haan, 70 j„ echtgenoote van J. Bosnia; J. H. Bergkamp, 77 j., echt genoot van H. J. v. Kasteren. Door notaris H. Bax is in „De Oude Veiling" publiek verkocht het woonhuis, staande aan de Dorpsstraat 75, met kwee- kerij, bestaande uit erf en teelland, schuur tje, pl.m. 570 M2. kas, enz., groot 38.5 are. Kooper de heer A. Spaargaren Dzn. voor f. 9600.Teelland, achter Oostelnderweg, groot 11.75 are. Kooper de heer W. M. v. d. Zwaard voor f685.Teelland, achter den Uiterweg, groot 11.50 are. Kooper de heer K. Heeren Jzn. voor f.945.Teelland en water, aan de Westeinderdijksloot, groot 18.45 are. Kooper de heer Adr. Maarse voor f. 1326.Gecombineerd in bod staande op f. 12.556.werden de perceelen niet af gemijnd. Een en ander eigendom van den heer J. Oor. Voorts is verkocht, krachtens art. 1223 B.W.: De Kweekerij, gelegen aan den Zwarteweg, waarop 1500 M2. kas, ketel huis, enz., groot 60.90 are, eig. de heer K. Harting Kz. Kooper de heer H. Wichmann voor f. 12.000. Aan de Ophelialaan alhier Is een groote tent geplaatst van den Chr. Ge- meenschapsbond, waarin des avonds tot volgende week Woensdag godsdienstige samenkomsten met verschillende sprekers worden gehouden. Een zangkoor van de Maranatha-beweging verleent medewerking. De heeren A. Eveleens en A. de Wilde, alhier, slaagden voor het examen Handen arbeid der Rijkskweekschool te Haarlem. o- KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er was eens een tiid dat Katwijk bekend was om de Katwijksche zandaardappelen. Dat is al eenige jaren geleden doch aan gezien de teelt van vroege aardappelen als regel niet erg loonend was, is die teelt gaan inkrimpen. Doch sinds er voor de vroege aardappelenteelt een speciale crisisregeling in het leven geroepen is. een regeling die een redelijken prijs waarborgt door de minimumprijzen, is er weer meer animo gekomen en de oppervlakte teelgrond waarop volgens de teeltvergunning vroege aardappelen mogen worden verbouwd, staat thans vol. Aangezien het gewas dit seizoen ongekend best staat en het beschot zeer groot is. is het begrijpelijk dat hier en daar een flink kwantum doordraaide en moest worden ingekuild tot er weer meer vraag kwam voor dit product. Dank zij het feit dat de late aardappelen thans niet meer te genieten zijn is er in het binnenland sinds enkele dagen een aanmerkelijk groo- ter vraag gekomen naar vroege aardappelen en het ziin de laatste dagen alleen de „bonken" die doordraaien. Al met al is tot heden de uitkomst zeer bevredigend en als de ziekte niet optreedt (tot heden bleef men daar nog vrij van) zal zulks wel naar genoegen blijven. Ook met de groente van den kouden grond ging het goed, Bospeen was den laatsten tiid 'n gevraagd artikel en het was voornamelijk Engeland dat dit product vroeg tegen bevredigenden prils. Ook voor conserveeren werd al flink wat afgenomen. Vorig jaar ging het in dezen tiid met bospeen vrij s'echt. thans mag het tegendeel geconstateerd worden. Bospeen varieerde van f. 4.50 tot f8.80 per 100 bos; per 100 K.G. bracht dit artikel van f. 4 tot f. 5 op. Sla was steeds goed gevraagd en het was alleen de afwijkende sla die tegen den minimumprijs van f. 0.50 oer 100 weg ging Goede kwaliteit bracht van f. 1. tot f. 1.70 per 100 kron oo Bloemkool kwam nog niet in flinke hoeveelheden. Het gewas staat er redelijk goed voor. Binnen eenige dagen komt vermoedelijk de oogst van de z.g. vroege bloemkool. Thans was de prijs voor le soort van f. 5.10 tot f. 8.20 per 100. Tijdens het hevige onweer sloeg de bliksem op de electrlsche llchtleiding der R.K. Kerk. Alle zekeringen werden stuk geslagen zoodat alles, ook de klok, uitge schakeld was. Ook bij de electrlsche tram was de blik sem op een zekering geslagen. Er moest een andere motorwagen gerequireerd worden om de defecte naar de remise te Rijns burg te brengen. o— KATWIJK AAN ZEE. Vergadering van de voetbalclub „Katwijk". Deze vergadering werd in de conversatie zaal van het Jeugdhuis gehouden. Na het openingswoord van den voorzitter las de secretaris de heer C. v. d. Plas de notulen. In het jaarverslag werd een overzicht ge geven van de behaalde resultaten der elf tallen. Het vierde elftal werd kampioen in de 4e afdeeling. Het eerste elftal nam de vierde plaats in de eerste afdeeling. Bij de bestuursverkiezing werden voor zitter en secretaris herkozen. Daarna had de samenstelling plaats van de elftallen- commissie. Eenige voorstellen voor de al- gemeene vergadering van den L.V.B. werden besproken. Op de bovenverdieping van den siga renwinkel van den heer T. Guiit brak brand uit. doordat eenige doozen die dicht bij de kachelpijp lagen vlam vatten. De brandweer rukte uit. Door de hevige rook moesten de brandweerlieden met rookmas- kers naar boven, waar het vuur met eenige emmers water werd gebluscht. Door de politie is met emmers water een brandje gebluscht in de rijwielzaak van den heer de Jager in de E. A. Borger- straat. waar een petroleumstel in brand geraakte. Een bediende van de Coöperatie „Helpt Elkander" deed bij de politie aan gifte, dat door personen uit een pasSee- rende auto vier brooden uit zijn broodmand werden meegenomen. Tegen de daders werd procesverbaal opgemaakt. o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adreas Theodorus, zoon van A. Th. v. d. Aart en M. v. d. Aar: Theodorus Jacobus, z. van C. M. v. d. Meij en P. Giesbergen. Overleden: E. Colet, wed. van P. H. v. d. Zaal. 77 Jaar; G. Marinus, echtg. van J. de Vries, 60 jaar. Gehuwd: H. J. Nulkes en C. Witteman; W. H. v. Gerven en M. C. v. Steijn. Loop der bevolking. Ingekomen: J. C. Vink, Grachtweg I; A. van Opzeeland, Stationsweg 74. Vertrokken: J. de Regt, naar Zullen (U.); C. van Helden naar Zuilen (U.); H. G. Walraven naar Hillegom; L. H. van den Aardweg naar Amsterdam; mej. C. van Voorst naar Wassenaar; mej. C. Jansen naar Oegstgeest. De bloempjesdag ten bate van de Ver. „Het Hoogeland" heeft f. 84.56 opge bracht. De afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrou wenbond maakte een reisje per touringcar naar Nijmegen. Voordat men Nijmegen be reikte, wérd het kersenland met een bezoek vereerd. Door B. en W. werd aan den heer F. C. J. Zwetsloot vergunning verleend tot het verbouwen van het perceel Heereweg No. 461. o NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: J. L. v. d. Berg en fam., Schoolstraat 70; C. A. van Schooten, Lan- geveld 29; J. F. Driesens, Oranjeweg 38; J. W. Schaap, Schiestraat 25; C. Ruijter- man, Zwarteweg 20; D. Kralt. Oude Zee weg 44; J. Gerritsen, Noord-Boulevard 3. Vertrokken; J. M. A. Alkemade naar Beverwijk; Adr. M. Binken naar Boskoop: C. Hoogkamer naar Sassenheim; A. M. Noppe, naar Leiden; E. Kabuth naar Duitschland; K. Heese naar Oberhausen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Aloysius, z. van M. G. van Schie en C. M. Hooger; (Te Leiden) Maria Clara Gertrudes d. van A. de Haas en W. G. Schrama. Ondertrouwd: J. Turenhout en A. C. van der Weijden. Getrouwd: J. Hermans en E. J. Koele- wijn. Overleden: Cornelia Maria van der Reep 56 jaar geh. met G. Riem Vis; Johannes van Rooijen, 75 jaar geh. met H. C. Smit. Dressuurproeven van Diensthonden. De afd. Noordwijkerhout en Omstreken van den Nederlandschen Bond van den Diensthond, hield op het landgoed „Leeuwenhorst", uitgebreide oefeningen, ge lijkstaande met de proeven voor het beha len van het certificaat als Surveillance hond. Onder de belangstellenden merkten wij o.a. op jhr. Gevers van Ketel en Spalandt, jhr. W. Quarles van Ufford uit Aerdenhout, benevens vele politie-autoriteiten. De oefeningen bestonden uit volgen, springen, voaruitsturen, overzwemmen, ap- porteeren, bewaken en revieren. 'sMrogens passeerde kroonprins Boude- wijn van België met de familie van de Mor tel en bleef geruimen tijd, zooals wij reeds meldden, belangstellend toezien, zich niet bekommerend om de hevige regenbuien. Na deze oefeningen kwam de jury, be staande uit de heeren E. H. Tencklnk, com missaris van politie te Haarlem, P. Sonne- veld, inspecteur van pol. te A'dam, en J. Doornbosch, hoofd-agent rech. v. politie te Haarlem in café „De Nachtegaal op den Gooweg te Noordwijkerhout bijeen, om de prijzen vast te stellen. Bi] dè uitreiking was burgemeester van de Mortel eveneens aanwezig. Alvorens tot het uitreiken der prijzen over te gaan. bracht de voorzitter der afd.. K. G. baron van Hardenbroek, een woord van dank aan jhr. Gevers, voor de. groote be reidwilligheid, waarmede deze zijn landgoed ter beschikking had gesteld. Voorts dankte spr. de keurmeesters. De prijzen werden als volgt verdeeld: le pr. J. L. Knauf, rijksveldwachter te Zilk, 430.p.; 2e pr. P. Duivenvoorden, Jacht opziener te Zilk, 391 p.; 3e pr. A. Vermeulen, jachtopziener te Noordwijk, 380 p.; 4e pr. L. P. Bakker, id„ te Zandvoort, 368 p.; 5e pr. H. Klinkenberg, id., te Noordwijkerhout, 336 p.; 6e pr. A. M. Jansen, id„ te Zandvoort, 335 p.; 7e pr. E. J. Vlsscher, agent v. politie te Noordwijk, 324 p.: 8e pr. E. P. Willemse, rijksveldwachter te Noordwijkerhout, 298 p. terwijl de negende prijs zonder toekenning van punten werd'toegekend aan P. Rolvers, jachtopziener te Noordwijk. Namens het hoofdbestuur bracht de heer Tenckinck dank voor de belangstelling en noemde het gehalte van de honden dezer afd. uitstekend. o NOORDWIJK AAN ZEE. Met fiets gevallen. Mej. M. v. d. L. kwam in de Hoofdstraat, ter hoogte van de Geref. Kerk dusdanig met haar fiets te vallen, dat zij een been brak. Spoedig was dr. Hermanides aanwezig, die overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk achtte. Verregende lampionoptocht. De lampionoptocht, georganiseerd door V.V. „Noordwijk Vooruit", kon door de ge stadige regenbuien geen doorgang vinden. Op den Duinweg kwamen twee auto's zoodanig met elkaar in botsing, dat ze be langrijke schade opliepen. Een der inzitten den mevr. W„ liep vrij ernstige verwondin gen op, zoodat zij zich onder dokters be handeling moest stellen. OEGSTGEEST. Bij den melkhandelaar de G. aan den Terweeweg ls tijdens het onweer èen koe door den bliksem gedood. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia d. van P. N. v. Vliet en P. A. van der Ploeg; Jacoba Lea d. van M. Kaptein en C. v. Rossum. Overleden: M. M. v. Nobelen, 39 j. echtg. van C. v, Horst. Ondertrouwd: J. Honders, 28 j. en D. van Maanen 23 j.; W. Keyzer 25 J. en N. v. d. Muiden 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Z. v. Voorst, Hoofdstraat 120; A. Groenen en gezin, Berkenlaan 24; N, van Barn en gezin, Menneweg H. C. v. d. Vooren, Hoofdstraat 234; H. K. Smit, Tylloosstraat 13; E. Heljnes, Iepenlaan 17; D. van Maanen. Hoofdstraat 268; H. P. Juffermans, Rijksstraatweg 16; A. M. Verkleij, Rijksstraatweg 16; C. le Clerq, Molenstraat 11; D. Luijk, van Heemstra straat 16; C. J. Plug, Hoofdstraat 50; C. Kuijper, Zuiderstraat 39; P. H. Weyers, Hein Baderstraat 5. Vertrokken: Wed. H. M. J. Sattcr en gezin naar Leiden; P. Filippo naar Voor schoten; C. L. J. van Velzen, naar Noord wijkerhout. Tot hoofd der R.K. Jongensschool is benoemd de heer Wüste te 's Gravenhage. o VALKENBURG. De collecten in de Herv. Kerk hebben in Juni opgebracht voor de Diaconie f. 34.18; voor de Kerk f. 66.71; voor de bus sen f. 13,15 en de maandelijksche collecte f. 18.88'/.. VOORSCHOTEN. Onze plaatsgenoote mej. Corry v. d, Bijl is bil het examen te Tilburg, van de ver- eeniging van Leeraressen in de Modevak ken geslaagd voor coupeuse. o WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. Sins, van Terheyden; M. L. Nieuwenhuis, van Velsen; M. Corver, van Leiden; H. de Jong, van Schermhorn; D. A. Schoorl, van Bloemendaal; J. W. de Does, van 's-Gravenhage; C. v. d. Wereld, van Noordwijkerhout; F. Zwartjens van Hillegom; P. de Hertog van Nieuwkoop; J. P. van Schie, van Nieuwkoop; A. Martyn, van Nijmegen. Vertrokken: H. M. van Schaik naar Leiden: J. W. C. Borsboom naar 's-Graven hage; A. C. Th. de Vroomen naar Voor schoten; W. A. M. de Vroomen naar Voor schoten; P. Kraan naar Noordwijkerhout; C. J. J. Roest naar 's-GravenhageM. Spel naar Bloemendaal; C. J. v. d. Gevel naar Nieuwerkerk; W. L. van Egmond naar Soest; M. J. Duynhoven naar Zoeterwoude; W. Kruse naar Bloemendaal; G. A. Hekker naar Oegstgeest; P. J. Kraakman naar Haarlem; P. D, Sikking naar 's-Graven hage; W. M. Kuppen naar Culemborg. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Catharlna, d. v. S. Mik en M. Zuiderduin; Frkanciscus Petrus Jo hannes, z. van F. P. van Leeuwen en A. W Henkes; Agnes Beatrix Elisabeth, d. v. J. C. M. van Noord en A. E. Alterf; Adrlana Jo hanna, d. van A. L. van Paridon en D. J. L. van Cassel. Overleden: Cornells Busscher, 36 j„ echtg. van C. L. van Rijn; Hendrik Jan Vrouwes, 33 jr., echtg. van L. J. T. Preinfalk; Cunera van Breukelen, 62 J., echtge. van P. Brink man. De gehouden collecte ten bate van de K.R.O. bracht f. 73.04 op. Bij een hevige windvlaag geraakte de bestuurder van een zeiljacht de macht over zijn schip kwijt en kwam met zijn boot in aanraking met een juist passeerende mo torboot. Het zeiljacht werd zeer zwaar be schadigd en moest naar de haven worden gesleept. Door B. en W. is aan de afd. Ver mond van het Groene Kruis vergunning verleend tot het houden van een verkoop van speldjes, tijdens de Kaagweek. WASSENAAR. Loop der bevolking. Ingekomen: A. F. B. Barkhuijsen, Park Oud-Wassenaar 1 W. Beckering Vinckers Johan de Wittstraat 26 J. Bloot, Schouw- weg 81 A. Blum, Konijnenlaan 33 J. A, de Bordes en vrouw, Rijksstraatweg 795 E. Bouws en vrouw, Binnenweg 9 Wed. F. L. Idenburg, geb. M. van Davelaar en gezin, Van Zuylen van Nijeveltstraat 123 J. van Eist, Waalsdorperlaan 6 J. W. van Eijs, Oostdorperweg 87 F. J. Frie- derix, Konijnenlaan 33 H. G. Garnier, Rijksstraatweg 795 F. W. G. Hofman en gez., Lange Kerkdam 9 F. H. Hof- mann, Bloemcamplaan 58 W. Boomsma, geb. Hollander en dochter, Sophialaan 2 H. A. Kagie, Kamp Waalsdorp A. E. Kaless, Rijksstraatweg 793 H. van Kla veren, Rijksstraatweg 370 J. J. van Ko nijnenburg en gez., Duinvoetlaan 16 H. Lange, Gr. Hoefijzerlaan 38 C. R. Laub- heimer, Zijdeweg 50 J. Chr. Lückerath, Gravestraat 1 A. J. Müller, Jagerslaan 4 L. Nihot, Kamp Waalsdorp E. J. M. von Pohlreich, Narcislaan 32 A. S. Stel ler, Santhorstlaan 56 Wed. A. v. Scher- penzeel, geb. M. van Tol en gezin, Kerke- hcut 10 G. G. Vermeulen. Koninginne weg 2 B. J. Wegener, Sophialaan 2 J. Wilschut, Raaphorstlaan 17 M. Win terberg, Eikenlaan 3-5 J. Wolters, Van der Doeslaan 1. Vertrokken: M. H. Luderer naar Duitsch land J. A. Wijga naar Harlingen A. G. Quack, naar Utrecht S. Compter naar Den Haag J. Meijer naar Schiedam N. Meijer naar Schiedam C. M. Smit naar Den Haag H. Th. Bonefaas naar Batavia L. Noordijk naar Ooltgensplaat J. Wildgboer naar Sappemeer M. Sie- burgh naar Den Haag G. W. L. Aande- wlel naar Hoogkerk (Gr.) M. J. Volwater naar Woubrugge M. J. Klein naar Den Haag A. rP. Schroevers naar Den Haag G. Stevens naai- Emmen T. Vink naar Den Haag Wed. M. Zurloh, geb. Van der Krofi naar Den Haag E. D. M. Schaepman naar Berlijn. Door van E. alhier werd aangifte ge daan dat uit zijn garage een jas werd ont vreemd, terwijl door H. uit Voorschoten aan gifte werd gedaan van diefstal van een rol papier en door H. uit Voorburg van een ko peren kraan. o ZEVENHOVEN. Aan het R.K. Kerkbestuur is door B. en W. vergunning verleend tot den bouw van een kerk. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, z. van L. Amersfoort en H. Soeteman Wilhelmina Hendrica, d. van W. H. Mens en M. M. Wolswijk Hendricus Cornells, z. van Th. J. v. Eg- mond en Th. Ch. van Hemert Aaltje, d. van G. Vochteloo en W. Heijns Arie, z, van G. Vergeer en H. Wonnink. Overleden: E. van Wijk 80 j. H. de Waal 70 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: Arie Graafland, Vinkebuurt 25 Maria C. van der Pijl, Julianastraat 33 Simon Schelllngerhout, aan boord Theodora Heijneman, Mauritsstr. 7 Cor nells J. de Weijs, Raadhuisstr. 58 Catha- rina C. Post, Pr. Hendrikstr. 69 Maria J. Post, Pr. Hendrikstraat 69 Johanna Zwijnenburg, Raadhuisstr. 44. Vertrokken naar: Duitschland, Johann K. Harbers Dalfsen: Hendrik van Em men Katwijk: Arie de Best Ter Aar: Adriana den Hertog Zoeterwoude: Cor nells P. Splinter Stompwijk: Gerrit de Kruijf Boskoop: Jacobus Booij Ze venhuizen: Christiaan Verwoerd Moor drecht: Neeltje Verwoerd Leiden: Maatje Gebuijs. Raadsstukken. Door de Gedeputeerde Staten is bij hun besluit van 16 Juni j.l. goedkeuring ver leend aan het raadsbesluit van 17 Februari j.l. tot aankoop van de Zuider-Nassau- straat met aangrenzende sloot, van mevr. KreetsRings en den heer P. J. Oosthoek. Overeenkomstig het voorstel van de com missie van het grondbedrijf stellen B. en W. den Raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond, aan het bestuur van de Gymnastiekvereeniging „Hoü-Vast", gele gen aan de zijstraat van de Van Velzen- straat breed 11 Meter en diep plm. 36'/» Meter alzoo ongeveer 401 M2. groot, voor den prijs van f. 1650 in totaal. Toclatings- en Overgangsexamen der Chr. H.B.S. Tot de eerste klas der Chr. H.B.S. alhier zijn toegelaten: Dirkje J. Alkema: P. G. v. Baren; W. J. Boeljenga; C. M. H. Bosch; G. D. Duister- hof; Martina H. Gesman; W. J. Gesman; L. Honselaar; H. Jongenburger; O. Klin kenberg; B. Lemkes; D. van Mourik; Maria M. de Pijper; Margaretha J. van Schuijlen- burg; P. Smits; Maria Speelman; E. W. Sprei); J. Spreij; A. Vijfhuizen; IJ. van Wermeskerken; Christina R. Wollerwinkel; D. van Wijk en Sara Zonneveld. Afgewezen drie. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: L. M. den Besten Boskoop; Th. Booij Alphen; P. Boonstoppel Waddinxveen; Marie Boot Alphen; Neeltje Brunt Bode graven; W. Corts Leiden; A. Duiker Alphen; H. J. Dulsterhof Alphen: A. L. Griethuij- zen Hazerswoude; Martha A. W. v. Haselen Alphen; H. J. Herbis Alphen; P. Jongens Alphen; G. Kerkhoven Hazerswoude; Mar garetha E. J. Korver Alphen; Nelly A. W. Korver Alphen; J. Krabbendam Waddinx veen; L. Kruit Alphen; M. Lablans Alphen; D. P. Magré Waddinxveen; G. Ottens Alphen; Henriette J. W. Schram Alphen; Adrlana Smit Bodegraven: G. Smit Bode graven; Sijtje J. Spreij, Nieuwveen: G. L. Spreij Alphen; J. B. C. v. d. Vis Boskoop en A. Vlaanderen Koudekerk a. d. Rijn. Afge wezen 2. Van de 2e naar de 3e: Hiltje Bijlenga Alphen; J. Boer Nieuwkoop; N. Boot Alphen; J, A. Ghesel Grothe Bodegraven; J. ,J Uoedhart. Alphen: H. A. Groen Alphen; P. H. Hellemond Alphen; Augusta W. F. Jacobsen Alphen; L. G. J. de Joode Bode graven: D. L. L. Kal Alphen; D. Klinken berg Alphen; P. Koelmans Boskoop; J. C. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11