AMERIKA WINT VAN NEDERLAND (6-3) LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 Juli 1936 Een overwinning van mej. Couquerque en mej. Terwindt in het dames—dubbelspel AGENDA. O HET VOOR-TOURNOOI DER INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN BEGONNEN. (Van onzen redacteur). Een 63 nederlaag ls het resultaat ge worden van den tenniswedstrijd van Ne derland tegen Amerika en dat is een uit slag, die het peil van ons tegenwoordige tennis bijna hooger doet schijnen dan dit in werkelijkheid het geval ls. Timmer en mej. Rollin Couquerque hebben Zondag toevallig belden hun besten vorm kunnen vinden en dat daarvan twee overwinningen het gevolg waren was feitelijk al meer dan men 'logisch redeneerend had kun nen verwachten. Tenslotte heeft de tweede dag van dit tournooi nog een derde winstpunt opgeleverd en dat is te danken aan het goede dubbelspel van de dames Couquerque en Terwindt, die in twee sets (63, 75) over mevr. van Rijn en mej. Babcock triomfeerden. Veel strijd boden de Amerikaansche da mes daarbij in den beginne niet. Nadat zij een 20 achterstand in een 32 voor sprong hadden omgezet, ging mej. Ter windt zich steeds beter bij mej. Couquerque aanpassen cn de combinatie vlotte nu zoo verdienstelijk dat er weldra drie games door gewonnen werden. Op Babcock's ser vice ging toen een setpoint teniet, doch direct er op faalde de zwakke drive van mej. Babcock en met 63 was de eerste set gewonnen. Beter smashen en volleeren der Amerikaansche dames gaf dezen daar op een voorsprong (13), maar mej. Ter windt kwam een tijdelijke inzinking te bo ven en haar toenemende vastheid gaf mej. Couquerque aanleiding tot het aanvaarden van meer risico. Sneller werden de ballen thans genomen, de volley kwam ook aan Hollandsche zijde meer in het geding en tegen het trage spel van mej. Babcock, die voortdurend bestookt werd. leidde dat her haaldelijk tot goede resultaten. Aardige rallies werden nu onderhouden, het was soms alsof twee heeren-dubbels tegenover elkaar aan het net stondenMet dat volley-vuurwerk leefde het publiek ten volle mee en de spanning steeg doordat er vrijwel om beurten gescoord werd. Tot 55 ging het gelijk op. Mej. Couquerque won daarna haar service en op mevr. Van Rijn's serveeren dongen onze landgenooten waarltjk een matchpoint af. waarbij na een korte ralley de Amerikanen tot mis sen gebracht werden Intusschen was hiermede de stand niet geltjk gekomen, na de 23 van Zondag, want vooraf waren reeds twee singles ge speeld. die tezamen in nog geen vijf kwartier voor Holland verloren gegaan waren. Mej. Terwindt had vruchteloos gestreden tegen de rustige vastheid, tegen de betere techniek en de meerdere routine van mevr. Van Rijn, die haar geen kans gaf haar normalen en heel wat beteren vorm te hervinden. (Het werd 61, 61). En Hughan onderging eenzelfde lot tegen Van Rijn! Er waren momenten dat de Hollan der goed naar het net kwafn, maar dit Amerikaansche spel met z'n beweeglijkheid, z'n variatie, z'n fantasie en z'n overtuiging was hem toch verre te machtig en slechts twee games werden z'n deel (62, 60). Hughan bewees daarmede nog eens hoe goed hij soms voor den dag komen kan dat onze tweede nationale speler geen pers pectieven in z'n spel heeft, welke hem ten slotte nog eens tot het peil van een Tim mer zullen doen stijgen! Misschien dat men dat perspectief dan veel eerder zoeken moet bij een speler als Van Swol, wiens aanleg in de double onmiskenbaar is, doch die aan een zekere logheid nog een duide lijk tekort aan routine paart. Zondag reeds in het heeren dubbel was hij aan merkelijk beter dan in de voorafgaande single tegen Surface en gisteren speel de hij met mej. Terwindt een waar lijk vlotte en dikwerf aantrekkelijke partij tegen mej. Babcock en Allison, waarbij de Amerikanen tot het uiterste hebben moeten vechten om in drie sets de baas te blijven. Met 68, 7—5, 75 voor mej. Babcock en Allison kwam het einde, maar de uitslag had evengoed andersom kunnen zijn! Uitstekend bleek het Hollandsche paar op elkaar ingesteld, het had bovendien „aanval" in z'n spel en sloeg zich herhaal delijk op magnifieke wijze door de Ameri kaansche verdediging heen. Op 53 in de eerste set kregen onze landgenooten een setpoint, welke door Allison met een on- houdbaren service-bal teniet werd gedaan en gerulmen tijd duurde daarna nog de interessante kamp voordat het 86 was voor Holland. Actie was er aan beide zijden, doch er was dit verschil, dat die strijd en die voortdurende manmoedige te-weer- stelllng bij het Amerikaansche dubbel bijna uitsluitend kwam van den kant van Allison, die deed alsof hij een single speelde en door z'n enorm zwoegen ontzaglijk veel haal de Was hij niet veel beter op dreef geweest dan Zondag, hij zou deze partij zonder twijfel verloren hebben omdat de steun van de nonchalante en bijkans afwezige mej Babcock meestal hoogst onbeduidend was. Een opleving bij haar kwam er pas in de laatste set toen ook een zwoegende Alli son alléén het niet aan bleek te kunnen tegen het frissche Hollandsche spel. Toen had mej. Babcock plotseling van die oogen- blikken, waarin zij knalharde services sloeg waarin haar „overhead"-spel weergaloos sterk was en waarin zij onhoudbare cross drives door de Hollandsche defensie joeg. Eerlijk gezegd: in dien trant hadden wij van het Amerikaansche spel veel meer ver wacht. doch het werd ons nu door mej. Babcock slechts bij vlagen en dan nog heel korte! gedemonstreerd Gemakke- lijke ballen miste zij daarna weer hopeloos len zoo bleef de spanning tot de Ameri kanen eindelijk met 68. 7—4, 7—5 de overwinning in de wacht hadden gesleept! Tenslotte: naast het perspectief in het spel van Trui Terwindt en van Van Swol was er het perspectief van een weer snel in kracht toenemenden Knottenbelt, die in een exhibition- partij met den Chinees Kho Si Khie met 57, 62, 63 won van de Amerikanen Surface en Stratford cn volkomen de gelijkwaardige was van het drietal „spelers met een reputatie", die nevens hem in de baan stonden. Die vastheid, dat voortreffelijke vol leeren en smashen zagen wij gedurende dit tournooi van geen enkelen anderen Hollander, zoomin trouwens als geen enkel heeren- of dames-dubbel uit den tweedaagschen wedstrijd de kwaliteit benaderen kon van deze demonstratie partij, waain gespeeld werd met een vuur en een geestdrift als stond er een kampioenstitel op het spel! Surface vertrekt thans naar Parijs om daar voor een andere Amerikaansche ploeg uit te komen tegen Frankrijk, Stratford (met z'n geweldige service) Kho Sin Khie en Knottenbelt nemen echter deel aan het tournooi om de internationale kampioen schappen en als zij den vorm van gister avond te behouden weten dan kan men reeds nu vele belangwekkende wedstrijden tegemoet zien.... Over dat tournooi zelf valt nog nauwe lijks iets te vertellen. 21 spelers zijn in een vóór-tournool geplaatst en de winnaars daarvan komen ln het groote tournooi dat heden een aanvang nemen zal. Gisteren werden daarbij de volgende uitslagen ver kregen Eerste voor-ronde: Go Jr. sl. H. Wamstee- ker 6—2. 62; C. Fablus sl. Brussen 57, 61, 62; Go Sr. sl. G. de Ruyter 7—5, 6—0; D. R Poll sl. H. J. Wamsteeker 6—3. 86; J. D. Pasteur sl. H. Peters 36, 6—1, 7—5. Tweede voor-ronde: De Brauw sl. E. Wie ner 36, 64, 63; W. Heynen sl. D. R. Poll 6—1, 6—2; C. Hoeke sl. Go Jr. 6—1, 75; Leyenaar sl. Go Sr. 97, 61; v. d. Graaft sl. Fabius 57. 6—3, 63; Casten- dijk sl. Rhodius 76 (ret. wegens een bles sure). De winnaars dezer tweede ronde, be nevens die van de twee nog resteerende partijen komen dus in het gezelschap der „sterren", dat dan 30 man sterk zal zijn. De loting heeft tot resultaat gehad dat Allison in de bovenste helft geplaatst is met Kho Sin Khie, Timmer en den Franschman Lesueur als de sterksten (de Fransche junior Jamain en de Grleksche Davis-cupspeler Stalios zijn hier gevaar lijke out-siders!terwijl de bekerhouder De Stefani (Italië) in de onderste helft in gezelschap ls van om. Stratford, Hughan, Van Rijn. Gabrowitch (Hongarije), van Zuylen (België) en den Franschman Jour- nu De bekende Oostenrijkers Von Metaxa en Bawarowski hebben niet ingeschreven. Daarentegen mag thans als vast worden aangenomen dat de Belgische kampioene, mej. Adamson, in het toch reeds zoo prach tig bezette dames-enkelspel van de partij zal zijn! WIMBLEDON 1936 BEHOORT TOT HET VERLEDEN.... EEN TELEURSTELLEND TOURNOOI. Men schrijft ons: Het ls Zaterdag en Wimbledon is gele den en gestreden. Twee weken waren de poorten, die tot de heilige tennishallen toe gang geven, geopend. En wij binnen ln de burcht kunnen geen tennis meer zien. Wanneer een zoemende mug op ons af komt. overwegen we of we het arme dier forehand of backhand zullen dooden. Een Engelsche collega die tennisbeu was. en een kwartiertje vrij had genomen, komt binnen en leidt onze aandacht van de mug af „No incidents" vraagt hijInderdaad inciden ten. die interesseeren ons alleen nog. En ze waren er in dit tournooi. b.t. toen Dorothy Round, de Engelsche kampioene. Wlmble- donwinnaresse ln 1934 den strijd tegen Hilde Sperling verloor omdat een gebroken schouderbandie haar hinderde, en haar tegenstandster niet toestond, dat zij de baan verliet om het euvel te herstellen en toen de scheidsrechter dacht dat de bal twee maal op het racket van de Comtesse de la Valdene kaatste, terwijl het gehee'.e publiek er anders over dacht en „game game" schreeuwde. Wij zijn tennismoe. maar we mogen niet klagen. Mevr. Mathieu Khoslnkle. Gabro- wltz. mej. de Borman. de Hollanders en de helft van de Amerikaansche ploeg ver trokken naar Noordwitk voor de interna- tlonele kampioenschappen. De rest van de Amerikanen en de Franschen gaan elkaar in Parijs bestrilden. Het meerenüeel der Engelschen vertrok naar de wedstrijden in Eastbourne. Hoe tragisch was het vertrek van von Cramm op Vrijdagmiddag. De overwinnaar van Perry van Parijs, de favoriet van het publiek, zelfs in zijn strijd tegen den En- gelschman. moest de eindstrijd practisch reeds in de eerste game opgeven door een onwillige spier En de kwart-eindstrijd van het dubbelspel met zijn landgenoot Henkei. caf hü reeds eerder vrijwillig op van wege het zware programma, dan hen wacht. Zij vertrokken naar Joego-Slavië. voor den eindstrijd van dc Eurooeeschc zóne van den Davlsbeker. Winnen zij. dan spelen zij een week later wederom ln Wimb'edon tegen Australië Een oude Engeischman. die al een en dertig iaren zijn vacantle in de Wimble- donweken neemt slaakte de verzuchting, dat dit het minst interessante jaar was, dat hij ooit had gezien En wil eelooven hem graag. In het heeren-enkelspel is slecht strijd geleverd door de mindere Goden. De vier kwart-eindstrijden werden alle in drie sets beslecht. We zijn ervan overtuigd, dat de verliezers (en daardoor ook het publiek) pech hadden De winnaar van 1933. Craw ford. kon zich niet voortbewegen op het natgeregende gras toen hii von Cramm bevocht. De andere Australiër Quist. de be roemde volleyer was niet fit toen hij tegen den langen roodharieen Budge moest spe len. De zware Allison vocht ook al ver geefs teeen de gladheid. Vier wedstrijden tusschen de acht beste spelers ter wereld (het was het eerste jaar in de historie van Wimb edon. dat de acht geplaatste spelers ook werkelijk in den kwart-eindstrijd kwa men i werd alle binnen het uur beslist. En in de halve eindstrijden was de meerder heid van Perry en von Cramm sprekend, al moesten zli beiden een set afstaan, reso. tegen Budge en Austin. O gelukkigen, die kaarten voor Vrijdag, den dag van den eindstrijd hadden. Wan neer Bakhuys het bruine monster ln het stadion in beweging brengt, weten de kaart- loozen. dat zij via den aether in extase kunnen geraken, maar dat zonder de tele visie het stadion voor hen gesloten blijft. Voor Wimbledon kan men e'ken dag een beperkt aantal kaarten koopen. De hekken gaan om twaalf uur open. luidt het nuch ter Maar als men om twaajf uur bij de tennisarena aankomt, staat daar een file van ongeveer tweeduizend personen, waar van de helft zich daar den vorlgen avond om negen uur al vestigde, en den nacht op klapstoeltjes of hangende doorbracht En wanneer men niet tot de voorste vijf hon derd behoort kan men als een sardientje opgepakt oo de staantribune een poging doen een stukte tennisbaan, en zoo nu en dan een bal te zien En wat zagen zij. die hun nachtrust voor een toegangskaartje hadden opgeofferd? Een hinkende von Cramm. die de bal. welke twee meter van hem af was. niet kon bereiken, die zich onder deze voor hem enorme teleurstelling als een ware gentleman gedroeg En een Perry die nog steeds niet weet dat een tennisbaan geen kinderkamer is. Maar ondanks zün fratsen, heeft hii nu driemaal achtereen Wimbledon gewonnen. Een Perry die zün concentratie door eigen flauwitei ten niet verliest. Is op gras onverslaanbaar. Maar wat zou Perry gedaan hebben tegen een op slag ziinden von Cramm en een verkeerde beslissing van een lijnrechter? We hebben het helaas niet kunnen zien. En wat was uiteindelijk het heeren-dub- belspei? Mako—Budge hadden zich terug moeten trekken wegens een verwonding van Mako. BorotraBrugnon. het bekende Fransche paar hadden in een opwindende match de kampioenen van het vorige Jaar Crawford en Quist geslagen, verloren daar na kansloos, omdat ook Borotra last van een dikke spier had. Al deze uitvallers als gevolg van het spelen op gras. Is het nog wel juist het belangrUkste tennlstournool ter wereld op gras te spelen, dat direct vochtig en glad is? Von Cramm en Henkei trokken zich terug Ten slotte werden Alli son en van Rijn door de Engelsche dubbel Hughes en Tuckey eeslaeen. Ten eevo'ge van al deze uitvallers was de eindstrijd een Engelsch onder-onsje. Een wedstrijd die niet geheel van spanning ontbloot was. maar zelden tot een hoog peil rees. Hetzelfde kunnen wil zeggen van den eindstrijd in het damesenkelspel tusschen Helen Jacobs en mevr Sperling Het was een wedstrijd tusschen twee speelsters, die bang waren voor hun reputatie. Het was de vijfde finale van de Amerikaansche en haar volhouden werd beloond. Vier maal verloor zli van haar stad- en landgenoote mevr. Helen Moody-Wills en de vijfde maal bracht haar de zegepalm. Toch moet het voor haar onbevredigend zijn geweest, dat mevr. Moody niet aanwezig was. Ook hier waren de halve-eindstrijden zonder strijd. In de kwart-eindstrijd heeft de kampioene het echter niet gemakkelijk gehad tegen de jonge Lizana Toen deze het vorige laar enkele onbelangrijke Engelsche tournooien had gewonnen, schonk de Chlleensche re- geering haar een landhuis. Bovendien werd een nieuwe locomotief naar haar genoemd. Dit jaar bereikte zij de laatste acht van Wimbledon en maakte het mej. Jacobs zeer moeilijk. Wij zien belangstellend uit naar haar thuiskomst over enkele weken. Het gemengd- en dames-dubbelspel wer den eveneens door Engelschen gewonnen, zoodat alleen het dames-enkelspel in bui- tenlandsche handen kwam. Wil Hollanders, kunnen tevreden zijn over de prestaties van onze landgenooten. Onze kampioenen, mei. Rollin Couquerque en H. Timmer speelden een schitterenden wedstrijd tegen de gemengd-dubbelspel kampioenen mej. Round en Perry. Deze wedstrijd was door de regen twee dagen vertraagd en Timmer's Wimbledontijd was afgeloopen. Om half zes begon de partij, terwijl om half negen de trein ging. Was dit de stimulans tot ziin prachtig spel. waardoor de partij bijna twee uur duurde? Maar meer nog verheugde ons het goede spel van onze „toekomst", mej. Terwindt. Onwennig op gras. verloor zij haar enkel spel in de eerste ronde. Doch zii was het. die in het dames-dubbelspel met mej. Cou querque op de juiste momenten ingreep aan het net Zij bewees over een groote ver- scheldenheid van slagen te beschikken. De beste prestatie werd echter nog geleverd door van'Swol. Perry sctaeef een artikel over hem in een Engelsche krant: de beste service die hij ooit van een Hollander had gezien; een speler met groote toe komst! En inderdaad van Swol heeft ver rassend goe'd gespeeld. Er zat vaart in zijn slagen Wii gelooven niet dat hit het vol gend jaar Timmer al zal slaan Maar wan neer Timmer door een Hollander geslagen mocht worden, dan ls het van Swol. Wij moeten niet uit het oog verliezen, dat de Holandsche tennissers de sport ..erbil" be oefenen en zoo lang dit het geval ls zullen zii te midden van het schiinamateurlsme od Wimbledon seén kans maken. Al met al een teleurstellend Wimbledon. DE INTERNATIONALE FRANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN VOOR PROFS. Cochet wint het heeren enkelspel. Gisteren werd in het Roland Garros Stadion te Parijs de finale ln het heeren enkelspel gespeeld van de internationale Fransche kampioenschappen voor profes sionals. De Franschman Cochet won den titel door een 63, 61, 6—1 zege op zijn land genoot Ramillon. WATERPOLO. HET TOURNOOI VAN DE ZIJL. Morgenavond te 8 uur worden in de Zweminrichting De Zijl alhier voortgezet de wedstrijden, door het Bestuur van De Zijl georganiseerd tusschen L.Z.C., Poel meer en De Zijl om de door den heer P. Lepelaar beschikbaar gestelde wlsselprijzen. Gespeeld worden de wedstrijden: De Zijl I-Poelmeer I en De Zijl li-Poelmeer II Indien de Zijl II dezen wedstrijd mocht winnen, komt de wisselprijs voor de tweede afdeeling voor een jaar in haar bezit, daal de vorige week reeds van L.Z.C. II met 32 werd gewonnen. In de eerste afdeeling kan de beslissing eerst vallen in de laatste ontmoeting tus schen L.Z.C. I en Poelmeer I. Scheidsrechter ls de heer De Kok uit Den Haag. De samenstelling der zeventallen in de eerste afdeeling luidt als volgt: De Zijl: doel: C. Rameau; achter: K. Kraayenbrink, A. H van Egmond en H. Blansjaar; voor: P. Lut, J. H. Key en P. Lepelaar. Poelmeer: achter: K. Y cl ens; achter: C. Witte. Llezenberg en Wouters; voor: Ydens, Westen en Witte. o DE ZIJL III—D.Z.V. II 1—1. Voor den Haagschen Zwemkring 2e KI. speelden gisteravond bovengenoemden vereenigingen een spannenden wedstrijd waarbij de thuisclub met wat meer overleg zeker had kunnen winnen. Voor rust ls de Zijl Iets sterker en zij weet met een goed schot de leiding te nemen. Ook in de tweede helft speelt de Zijl veel beter. De mldvoor der tegenpartij begaat de fout zich binnen de 2 Meterlij n op te stellen en moet het water uit. De Zijl maakt dan echter een groven blunder en D.Z.V. kan er dankbaar gebruik van maken 11. Met onveranderden stand komt het einde. - Na dezen wedstrijd speelde een Zijl- Combinatie tegen K.J.M.V., waarbij de thuisclub gemakkelijk met 4—1 won. De eerste helft ls geheel voor de thuis club en geleidelijk komt uit fouten van de K.J.M.V.-achterhoede de stand op 30. D. Kraayenbrink scoort dan ln eigen doel bij het terugspelen 3—1. In de tweede helft wegen de partijen beter tegen elkaar op. Een dubieus doel punt wordt aan de Zijl toegezegd en de stand ls 41. Dan moet de keeper der K.J.M.V. het water uit maar slordig spelen der thuisclub voorkomt doelpunten en het einde brengt een verdiende 41 overwinning. H.P.Z. (DEN HAAG)—A.Z.C. I (ALPHEN) 4—3. Comp. 3e kl. K. N. Z. B. Het begin ls voor de bezoekers veel be lovend. Reeds direct na den aanvang weet Thim met een fraai schot voor A.Z.C. de score te openen. Als v. d. Velde dan den voorsprong vergroot heeft tot 02, wordt hij alsmede een Hagenaar uit het water gezonden. De thuisclub komt er dan be ter ln en weet voor de rust de partijen op gelijken voet te brengen 22. In de •weede helft oefenen de Hagenaars meer overwicht uit en zij weten successievelijk de leiding te nemen en de score op te voe ren tot 4—2. A.Z.C. geeft zich nog niet ge wonnen en meerdere malen wordt het spel naar de overzijde verplaatst, waarbij men spoedig het net der Hagenaars weet te vinden 4—3, doch verdere doelpunten blijven uit, zoodat met dezen stand het einde komt. POELMEER II—H.Z. EN P.C. V 5—3. Gisteravond speelde Poelmeer II haar laatsten thuiswedstrijd voor de compe titie. welke wedstrijd met 53 door de thuisclub werd gewonnen. Het samenspel bij Poelmeer vlotte thans beter dan in de 2 voorgaande wedstrijden. Toch werden er nog te veel fouten gemaakt, die de tegenpartij gelegenheid gaven om te doel punten. Twee van de drie tegengoals ont stonden uit zulke fouten. Ook bracht Poel meer enkele opgelegde kansen om zeep. Dc stand met de rust was 42. Na de pauze wisten beide partijen nog 1-maal te doelpunten, zoodat het einde met 5—3 kwam. o ATHLETIEK. BRUNHILDE NAAR HAARLEM. Brunhilde heeft Ingeschreven voor de Prinses Juliana Beker-Wedstrijden, welke gehouden zullen worden Zondag 12 Juli a.s. op het E.D.O.-terrein te Haarlem. Het programma bestaat uit: 100 M. hardloopen, 200 M. hardloopen, vèrsprin- gen, hoogspringen, speerwerpen, discus werpen, kogelstooten, 4 x 100 M. esta fette. en 200. 100. 80, 60 relay-race. Bui tendien neemt een 12-tal meisjes o.m. deel aan 100 M. klasse C, 80 en 60 M. hard loopen cn verspringen. GYMNASTIEK. ADSPIRANTEN-WEDSTRIJDEN LEIDSCHE TURNKRING. Zaterdag in „Oud-Hortuszicht". De adspiraht-gymnastiek-wedstrijden, uitgeschreven door den Turnkring Leiden en Omstreken, op Zaterdag 11 Juli a.s.. 2 uur in „Oud Hortuszicht" mogen zich ln een groote belangstelling verheugen. 40 groepen nemen deel, waarvan 7 groe pen 1ste graad meisjes, 23 groepen 2de graad meisjes; 1 groep 1ste graad Jongens. 9 groepen 2de graad jongens. De wedstrijd bestaat uit een vrije oef., een brugoef., een bok- en een paarde- sprong. Woensdag. Nutsgebouw: Tentoonstelling van Frlgi- datre Koelkasten. 10 uur voorm. tot 10 uur nam. Katwljk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. J. Schoonderbcek van Luntercn. 7'/t uur nam. Donderdag. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leldsche Schouwburgver., 4 uur nam, Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma. 8 uur nam. 1 Zaterdag. Katwijk aan Zee: N.V. Meerburg's Noordzeevisscherlj en haringexport. Bul- tengeW. Alg. verg. v. aandeelhouders. 4 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Donogoo Tonka" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Een vrouw van de wereld". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/* en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „Geen vrouwen meer". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vj uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Ein Stern fallt vom Hlmmel". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel, 85; en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstageest, tel .274. VOETBAL. WIJZIGING COMPETITIE. INDEELING K.N.V.B.? RAPPORT VAN DE STUDIE-COMMISSIE. De in de K.N.V.B.-vergadering van 1 Sep tember 1935 voorgestelde en later door het bondsbestuur benoemde commissie inzake de competltie-indeellng. heeft haar rapport uitgebracht. De commissie bestond uit de heeren A. L. M. Schroder, voorzitter; W. H. van Baarle; W. H. A. Burgwal en A. Wubs, secretaris. De commissie heeft zich met de volgende vier vragen tol de clubs en de belangen- vereenigingen gewend: 1. Acht u uitbreiding van het aantal elf tallen per afdeeling gewenscht en zoo Ja, waarom? 2. Acht u een hoofdklasse gewenscht? 3. Hoe staat u ten opzichte van het be houd of de afschaffing van promotie- en degradatiewedstrijden? 4. Stelt u prijs op het behoud der beker wedstrijden? Dc antwoorden worden volgens de „Sport kroniek" als volgt geresumeerd: 1. Een hoofdklasse werd in groote meer derheid niet gewenscht. 2. Onder de eerste- en tweedeklassers was een sterke strooming voor uitbreiding van het aantal elftallen per afdeeling. On der de derde klassers kwam deze wensch in mindere mate naar voren, terwijl men de uitbreiding voor zoover deze door de vierde klasser werd gewenscht. veelal be perkt wilde zien tot tien elftallen per af deeling. Nochtans bleek uit vele antwoor den, dat men moeilijk een standpunt kon Innemen, zonder te weten welke oplossing voor uitbreiding zou worden gevonden. 3. Vrijwel evenveel vereenigingen spraken zich uit zoowel voor als tegen promotie- en degradatiewedstrijden. In alle klassen wa ren zoowel voor- als tegenstanders. Uiter aard toonden de eerste klassers zich voor standers en de overgroote meerderheid der vierde klassers zich tegenstanders van het behoud dezer wedstrijden. 4. Hoewel een flink aantal clubs voor het behoud der bekerwedstrijden bleek, vonden deze wedstrijden weinig vurige aan hangers en werd de regeling van thans al gemeen afgekeurd. Mede aan de hand van de ingekomen antwoorden kwam de commissie tot een voorstel Inzake de competitie-lndeeling, waaraan wij het volgende ontleenen: Het aantal eerste klassers worde gebracht cp 48. Deze worden ingedeeld in vier afdee- lingen van twaalf clubs. Onder deze vier eerste klas-afdeellngen komen twaalf tweede klas afdeelingen van maximaal elf vereenigingen. Daaronder volgen 36 afdeelingen derde kiassers en daaronder 72 afdeelingen vierde klassers. In de derde en vierde klas afdeeling zul len maximaal 10 elftallen per afdeeling uitkomen, behoudens een noodzakelijke af wijking ln uitzonderingsgevallen. Per afdeeling is dus plaats voor twaalf eerste klassers. totaal 48; 33 tweede kias sers, totaal 132; 90 derde klassers, totaal 360; 180 vierde klasers, totaal 720. Deze totalen zijn bedoeld voor het ge- heele land. Daar thans zijn toegelaten 50 eerste, 108 tweede, 220 derde cn 170 vierde klassers, is er, met uitzondering van de eerste klas, nog ruimschoots plaats. Hierdoor blijft de mo gelijkheid open, niet onmiddellijk in alle tweede, derde en vierde klasse afdeelingen tot een maximum aantal elftallen ove: te gaan, doch hiertoe geleidelijk te geraken door de promotiekansen voor de derde- en vierdeklassers te vergrooten. Promotic en degradatie De meeningen over dit vraagstuk zijn bij de vereenigingen, zoowel als bij de scheidsrechters en andere officials zeer verdeeld. Na nauwkeurige vergelijking van het pro en contra acht de commissie de bezwaren, aan het spelen van promotic- en degradatiewedstrijden verbonden, niet var. voldoende overwicht om tot afschaffing van deze wedstrijden te kunnen advlsecren 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6