LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. Gaat U met vacantie UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v Leiden AGENDA. ALPHEN. Aanbesteding. Door B. en W. van Alphen a. d. RUn, werd aanbesteed het herstellen, onderhou den en vernieuwen van verschillende ge meente-eigendommen en het doen van leveringen gedurende het Jaar 19361937. De uitslag was als volgt: Perceel 1: Tim merwerken: C. de Raat f.1195; J. Oesman f958; W. v. d. Louw f.1149; Chr. Snel f1136; J. v. Wlerlngen f.992; C M Dee- renberg f. 1068: C. Slingerland f. 1093. Perceel 2: Metselwerken: H. Oudenes I f 1029; J. Vonk f 1640: H Oudenes f 1277: Gebrs. v. Wijk f.1420; W. Barreveld f 1480. F. Donker f. 1357. J Tolk f. 1397 Perceel 3: Smldswerken: Gcbr. Rozen straten f.947; Wed Oudejans f. 924.70; H. F. v. Vliet f. 662; Gebrs. Haverkamp f 1010; A. v. Bodegraven f. 894. Perceel 4: Schilderwerken: W. v. Diest a. f.1382; b. f.421: massa f.1777: H. Taber- née a. f. 1328.70: b f. 466.60; C. G. Hoo- gendoorn a f. 1430. b. f 487. Perceel 5: LoodgieterswerkenA J. v. d. Linden f.299; J. J. Bonte f.328: H. Ooster- om f.326: J. Fitters f. 318.50. Perceel 6: Stoffeerderswerken: J. de Vos f. 193.30; wed T J. Ketel f 206: G. de Rid der f. 222.50; T. W Baerveld f. 179.50. De plannen van de G. V. „Hou-Vast" voor een eigen gebouw beginnen nu een vaste vorm aan te nemen. De ver. heeft beslag weten te leggen op een perceel bouwgrond aan de Van Velzenstraat. waar nu een Turnhal zal worden gebouwd. Het is de bedoeling het gebouw ook aan an dere vereenlglngen te verhuren, uitvoerin gen zullen evenwel niet in het gebouw kunnen worden gegeven. Voor den verkoop van zomerpostzegels heeft zich alhier het navolgend pl. comité gevormd, bestaande uit de heeren M. La blans. voorz.: M. Oudhof. secr.; mevr. Cannegieter: G. v. Gullk; W. T Lemkes; J P. Liefhebber; ds. J. Th. Meijer; mevr. NUman: G. v. Staalduinen en mevr. Wel vaars Genoemd comité zal a s. Donderdag 9 Juli een postzegeldag houden. In de hal van het postkantoor zal dan een tafel wor den geplaatst waar de zomerpostzegels verkrijgbaar zijn Verder zullen aan de verschillende bedrijven bestelkaarten wor den gezonden, terwijl de zegels ook aan de hulzen zullen worden verkocht. 21 Juli 8-s zal de bekende R.-K. St. Vlncentiusver. 25 Jaar bestaan. Gedurende deze kwarteeuw heeft zij een belangrijk aandeel gehad ln het werk tot onderhoud der armen, om dezen in hun zorgen zoo veel mogelijk bij te staan. Op den Steekcerweg had een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto be stuurd door G. H. B„ uit Zaltbommel en een personenauto, bestuurd door mevr C S. B. uit Utrecht. De vrachtauto werd belangTljk beschadigd, terwijl een inzit tende aan het hoofd werd verwond. De per sonenauto moest door een kraanwagen worden weggeselept. Gevonden: 1 tampouce. 2 sjaals. 3 si?, pijpjes, 1 reservewiel, l bos teenen, 1 com plet en zeil van auto. Inlichtingen politie bureau Julianastraat. Blijkens het verschenen verslag van de kerkvoogdij der N. H. Kerk bedraagt het tekort over 1935 ruim f. 1550.t.o. pl.m. f 1000.over 1934. De rekening sluit aan ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 26152.79'/.. De heer J. J. Stafleu uit Leiden is be reid gevonden de leiding van de historische studie der Oranje-Garde op zich te nemen. De heer S. J. Koning alhier zal als leider der afd. muziek optreden. naar bosch en helde, zee en strand? Verzuim dan toch vooral niet AMILCA-zonnebruln- crême mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huid- brulnlng. ódk bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 6] 83 (Ingez. Med 1 BOSKOOP. Opening van het Zuiderbad. Onder zeer eroote belangstelling had de officieele opening plaats van de tweede bad- en zweminrichting in deze gemeente, de zweminrichting ..Zuiderbad" Onder de aanwezigen bemerkten wij het geheele college van B. en W„ verschillende afgevaardigden van reddingsbrigades en vele anderen De heer D Nijhof die namens de directie sprak heette de aanwezigen welkom. De groote belangstelling van de opening, aldus sur., is voor ons een bewlis dat er aan dit bad wel behoefte is. De burgemeester dankte de directie voor haar bereidwilligheid om het bad geduren de enkele uren per week voor werkloozen op te stellen. Voor de toekomst bood spr. ziin beste wenschen aan. Tenslotte ver klaarde spr. de inrichting voor eeopend De voorzitter van de Boskoopsche reddings brigade. de heer Struve wenschte de directie geluk met het nieuwe bad. Door de B.R.B. werden een aantal zwem- demonstraties uitgevoerd. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: 50 M. vrije slag heeren. Ie pr. C. Eegde- man Gouda; 2e pr. A. v. Eijk. Gouda. 50 M. vrije slag dames, le pr. Fiep van Bergen Boskoop; 2e pr. G. Rook. Gouda: 3e pr Mien van Bergen. Boskoop. 50 M. vrije slag uitsluitend Boskoopsche heeren. le nr. H. Groesgen; 2e pr. Jac. Schouten. En tot slot. paardenrace voor meisies. le prijs Fiep van Bergen, 2e nr. Mien van Bergen. 3e pr. Beo Jongejan. allen te Boskoop. Tenslotte werden de aanwezigen verrast od eenige nummers schoonsprlngen door leden van de K.N.Z.U- iZiani. De badinrichting heeft 3 bassins, kleu- terbad en een ruimte voor zonnebaden. Langs den weg aan de Zuidkade staat een muur van 62 M. lengte en 3 M. hoogte De ingang is aangebracht tegenover de Julia- nabrug. Over de bazaltschoeiïne ls een be- tonlaag tot 25 c.M. onder water met een betonnen terras, waar ongeveer 1500 per sonen bij eventueele wedstrijden of feeste lijkheden een staan of zitplaats vinden. Door bewerking van het beton is de in richting zóó goed gemaakt, dat er zich geen ratten kunnen vestigen. Er ziin 54 kleed kamertjes en 3 kleedkamers voor groote groepen een wisselcab'ne een hoofdgebouw voor kaartverkoop en bergruimte voor bad- artikelen en een afgesloten bergplaats voor rijwielen aangebracht. Het eerste bassin is 61/: x 27 M. en 1 M. diep het 2e bassin 9 x 20 M. en 21/4 M. diep waarin een kinderbad van 5 x 5'/i M. en 35 c.M diep Deze bassins zlln voorzien van een zand bodem aan de eene zijde beschut door de betonnen schoelïne en aan den kant van het diepe bassin is onder water een schot gemaakt waardoor het zand niet kan af vloeien |n het bassin. Het dleoe bassin ls groot 12 x 57 M. met In het midden bil de springplanken een diepte van 3.10 M Het ontwerp ls van den heer G. J. v. d. Togt. architect te Boskoop. Zwemmen in de Gouwe. B. en W. hebben bepaald, dat in de Gouwe binnen de gemeente op de navol gende plaatsen gezwommen of gebaad mag worden a. Vanaf het vroegere gebouw der gas fabriek tot aan het woonhuis van den heer Greener; b. Vanaf het huis Zuidkade 246a. be woond door den heer A. Houtman tot aan de grens van Waddlnxveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina Clazina. D. van H. G. v Leeuwen en E. M. Raveseln Dirk Jacob, Z. van E J. Hoogerbrug en M. M. de Jong Agatha Geertrulda, D. van J. J. v. Leeuwen en H. J. v. d. Vlugt Nlco- laas Anthonla, Z. van D. W. v. d. Vis en N. A v Wilgen Jacob Geurt, Z. van J. v. Lomwei en G. de tong Jozef Marle, Z. van W. J. v. Ooi en P. M. de Jong. Ondertrouwd: J. A. de Koning en J. J. Esveld A. Guldemond en J. C. de Jong J. Tul tel cn M. de Jong D. den Dunne en J. v. d. Pol M. W. v. d. Bas en E. Koning. Getrouwd: Th. Slootjes 29 J. en H. E M. v. d. Welde 26 J. Overleden: M. Romljn, wed. van W. de Frankrijker 76 J. De vlagjesverkoop ten bate der Chr. Militaire Tehuizen heeft f. 63,61 opge bracht. In de vergadering van „De Feest commissie 1919" is besloten het Konin- ginnefeest te vieren op Woensdag 2 Sep tember. De K.R.O.vlagjesverkoop bracht ruim f. 53 op. Dezer dagen hadden te Boskoop de mondelinge eind-examens plaats van de Handelscursus. Het einddiploma verwierven de dames R Pannebakker te Hazerswoude, B. Rom- bach te Alphen en T. Stolker, te Boskoop en de heeren A. S. Janmaat te Waddlnx veen p Oosterwijk, W. J. v. Oosterom, Anth. Rijnbeek. W. G. Turkenburg en W. Streng, allen te Boskoop. Vier en twintig leerlingen werden toegelaten tot de 3e klas en een en twintig tot de 2e klas De zoon Van den overledene de heer Joh. Baud. dankte burgemeester Bakhuizen voor zlln welgemeende woorden van deelneming en de groote schare van belangstellenden voor de laatste eer aan zlln vader bewezen. Diep ontroerd verliet men den dooden- akker Van de gemeentetoren en het raad huis wapperden de vlaggen halfstok. Tot voorzitter van den Kalslagerpol der werd benoemd de heer H. Schellinger hout. KOUDEKERK. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt 9 Juli a.s. om 8 uur ln openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling Ingekomen stukken. 3. Be handeling schrijven van Ged. Staten In zake verlaging Jaarwedden burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger. ZOETERMEER. Vergadering Oranjevereenlglng. De Oranjevereenlglng „Wllhelmina" ver gaderde in café v. Well onder leiding van den heer Groenheyde. De notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Voor het avondfeest op het terrein is geen toestemming verkregen. 's Morgens zal de Oranje-garde demon straties geven terwijl de kinderfeesten onder leiding van het comité zullen wor den gehouden. Des middags zal de Oranje vereenlglng op het terrein volksspelen houden. Vermakelijkheden zullen op het terrein niet aanwezig mogen zijn. In den komenden winter zal een feest avond worden georganiseerd voor de leden. Het bestuur werd gemachtigd het pro gramma voor 31 Augustus vast te stellen. Vergadering adviescommissie voor werkverschaffing en -verruiming. In café „De Gouden Leeuw" had een vergadering plaats van de subcommissie der rijkscommissie van advies voor werk verschaffing en werkverruiming ln de pro vincie Zuid-Holland. Ultgenoodlgd tot deze belangrijke vergadering waren de gemeen ten: Zoetermeer. Pljnacker, Nootdorp, Benthuizen, Moercapelle, Blelswljk. Berg- schenhoek en Berkel. De voorzitter de heer Mlddelberg burgemeester dezer gemeente, opende. Aan de hand van diverse bespre kingen zal een rapport door de commissie worden samengesteld, dat de noodlae gege vens zal Inhouden voor een doeltreffend plan om te geraken tot een gezonde werk verschaffing en werkverruiming. De gemeente Zevenhulzen was niet ver tegenwoordigd. Genoemde gemeente zal geen zitting meer hebben in bovenge noemde subcommissie, doch zal in den ver volge deel uitmaken van de z.g.n. IJselgroep. Gedurende de maand Juni werd aan het Postkantoor ingelegd f. 4345.70 en te rugbetaald f. 10.962.45. Voor het eindexamen van het Gym nasium te Middelburg slaagde mej. A. J. Woldendorp, alhier! HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Woensdagmorgen om 10 uur 30 komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen ter bespreking van de volgende punten: Ingekomen stukken. Voorstel tot wijzi ging van de voorwaarden waaronder ver gunning is verleend aan J. van Aalst en J. P. Stikkelman voor het aanleggen van een radiodistributienet. Verlaging van de jaarwedden van burgemeester, wethou ders. secretaris en ontvanger. Behandeling van bezwaren van Ged. Staten tegen eeni ge posten op de gemeentebegrooting voor 1936. Voorstel tot wijziging van de be grooting. dienst 1936. Ter gelegenheid van het a.s. jubi leum van de Chr. School aan den Rijndijk hebben de kinderen en het onderwijzend personeel met een 4-tal autobussen een uitstapje gemaakt naar Rhenen. LEIMUIDEN. NIEUWVEEN. Teraardebestelling van oud-burgemeester Baud. Onder enorme belangstelling had de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van oud-burg. F. M. Baud. Toer. de stoet over de Kattenbrug de gemeente binnen kwam rijden, werd een oogenbllk stil gehouden, en een prachtige krans werd op de kist gelegd, waarna onder veel be langstelling het Raadhuis werd bereikt, waar burgemeester J. A. Bakhuizen, wet houder H. S. Ran en de secretaris, de heer J. J. Roovers zich bij de droeve stoet aan sloten. Bij het kerkhof bestond zeer groote be langstelling. We merkten o.a. op burge meester Bocxe uit Zevenhoven met raads leden en de gemeente-ontvanger. Een schat van bloemen en kransen dek ten de lijkauto. Nadat het stoffelijk over schot in de groeve was neergelaten, trad burgemeester Bakhuizen naar voren, om eenige waardeerende woorden te spreken. Spr. prees den overledene voor het vele en belangrijke werk. dat hij eedurende de 13 jaren dat hit burgemeester van Leimui- den was geweest, had verricht. Ais ik aldus sor. met de andere inwoners van mijn ge- gemeente over burgemeester Baud spreek dan gewagen zij altijd van den preltigen omgang Na de rede van den burgemeester strooide eerst de familieleden en daarna vele be- langste'lenden bloemen in het open graf. ZWAMMERDAM. Hel monument voor wijlen dr. Schreudcr. Onder zeer groote belangstelling had op de begraafplaats „Buitendorp" alhier, de plechtige onthulling en overdracht aan de familie plaats van het grafmonument voor wijlen dr. F. Schreuder Aan de groeve nam burgemeester Hoo- genboom, als eere-voorzitter van het Co mité, het woord Spr. was er dankbaar voor. dat mevr. Schreuder en verdere familie hier dezen middag tegenwoordig wilden zijn. Het is thans niet de bedoeling den overledene nog eens uitvoerig te gedenken. Sedert diens heengaan zijn weer enkele maanden ver- loopen. Zoo ca at. alles voorbij, doch de herinnering blijft en deze dankbare her innering uit zich in het monument, dat wij u hierbij aanbieden. Dit gedenkteeken leidt zoowel uwe als onze gedachten en herinneringen terug naar den zoo sympa thieken en algemeen geachten overledene. Dit koude marmer kan slechts een zwakke vertolking zijn van de warme sympathie en dankbare herinnering, die in onze harten leeft. Dr A. Schreuder, arts alhier, broeder van den overledene, sprak namens de we duwe en familie woorden van dank. Nadat nog enkele bloemstukken op het graf waren gelegd, was de plechtigheid geëindigd. De staande steen is in wit marmer uit gevoerd en draagt als opschrift: F. Schreu der. arts Geb. 11 Dec. 1890 Overleden 5 Febr. 1936. en als onderschrift „Van zijne dankbare patiënten"^ iniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiriitniiiiitimitiiimiiniHimHiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiinitim AALSMEER. Door auto aangereden. De echtgenoote van den heer J. L.. aan den Aalsmeerderdljk werd, toen zij de straat wilde oversteken, door een auto aangereden. De vrouw sloeg tegen den grond en werd bewusteloos opgenomen. Het bleek, dat zij verschillende verwondingen aan hoofd en een der beenen had opgeloo- pen. De bloemenhandel. Het prachtige zomerweer is voor den handel in snijbloemen niet bevorderlijk, in tegendeel de afzet wordt steeds moeilijker. De meeste producten, welke aan de veilin gen worden aangevoerd, brengen ln het gunstigste geval heel lage prijzen op of worden opgehouden tegen den daarvoor geldenden minimumprijs. Ook gedurende de afgeloopen week was er een flink aan bod van rozen, waarbij opgemerkt kon wor den, dat de kwaliteit, welke aanvankelijk door de warmte veel had geleden, weer beter werd. Voor de beste partijtjes werd van 24 ct. per stuk betaald. Van Am. anjers was een overvloedig aanbod, doch de opbrengst van deze bloemen was al evenmin bevredigend. Als hoogste prijzen golden 35 ct. per stuk. Wat de Jap. lelie- kelken betreft, hiervan was ook een be langrijke aanvoer, terwijl de opbrengst zeer laag werd; 23'/i ct. waren de hoogste prijzen. Langzaam aan komen er chrysan ten ter velling in de variëteiten Mr. Pul ling en Rayonanten. De kwaliteit van deze bloemen munt echter nog niet uit. Een bloemsoort, welke ln goede kwaliteit nog een bevredigende opbrengst gaf. was de bouvardia, welke tot Th cent per takje noteerde. Massa's buitenbloemen werden aangevoerd, o.m. gladiolen, statice, phloxen enz., welke heel weinig waarde hebben, ook voor dahlia's golden lage prijzen. Met den handel in potplanten is het al evenmin rooskleurig. Een 20-tal meisjes van de Vereen. „Neerbosch" heeft per autobus een uit stapje naar die inrichting gemaakt. De heer Th. J. G. Jansen, sinds 23 Ja ren als commies werkzaam aan het station der N. S. alhier, Is met ingang van 1 Aug. as. overgeplaatst ln gelijke functie naar Amsterdam. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Vermeulen, 27 en Aagje Cammeraad, 31 j. te Waddlnxveen; Getrouwd: Cornells Jacobus van Eek, 41 J. en Arlna Mets, 21 J. De melsjesvereen. „Een ding is noodig" maakte een reisje per autobus naar Breda. Ook Den Bosch werd bezocht. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Geref. Zending heeft f. 40. opgebracht. De zee is altijd verraderlijk, ook al is zij oogenschijnlijk kalm. Waag U daarom nooit te ver in zee, zelfs al zijt gij de zwemkunst machtig. GEBOREN: Elsa Maria Louise, dochter van J. F. Bo- gaars en M. L. Pouwels Adriana Maria, dochter van W. Krom en C. C. v. Spron- sen Johannes Leonardus. zoon van J. L. Stokhuijzen en B. Teljn, ONDERTROUWD. A. H. Duffels, jm., 29 jaar en M. C. Zle- rikzee, jd. 26 jaar J. de Klerk, jm. 24 jaar en M. Crama, jd. 22 jaar B. van Leeuwen, jm. 23 jaar en M. E. A. Vermeu len, jd. 20 jaar. OVERLEDEN. A. E. Dijkstra, Dr., 3 jaar C. Breder- veldMarkerink, Vr„ 47 Jaar M. F. Duijn —Cools, Vr., 55 Jaar. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de aanbesteding voor het maken van wegverhardingen op den nieuwen Rijksweg Amsterdam-Sassenheim, tusschen den Kruisweg en den Bennebroekerweg, werd het laagst Ingeschreven door B. Brull Jr. te Doetinchem voor f. 174.000. Tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer ls in de plaats van den heer K. Kistemaker. die bedankte, be noemd de heer G. Bakker, wonende te Vijfhulzen alhier. De heer J. Jansonius, te Hoofddorp, leerling van het Kennemer Lyceum te Overveen, is geslaagd voor 't eind-examen Gymnasium afd. B. HILLEGOM. 71 man ontslagen. HEDEN: Royal; Prop. verg. Ned. AmusementscluW 8'/! uur nam. Dinsdag. N o o r dwljkerhout: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h N. C. v. d. Zalm en Zn.; 2 uur nam. Woensdag. KatwiJk-aan-Zee 2(Casa Cara): Spr. J, Schoondertoeek van Lunteren. 7'uur nam. Donderdag. Schouwburg: Alg. ledcnverg. Leldschd Schouwburgver., 4 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma, 8 uur nam. Zaterdag. Katwijk aan Zee: N.V. Meerburg'i Noordzeevisscherlj en haringexport. Bul- tengew. Alg. verg. v. aandeelhouders. 4 uur nam. Aan de Steenfabriek alhier zijn 71 man van het personeel ontslagen. De nacht ploeg komt niet meer op. Bovendien zijn de loonen en de hoogere salarissen sterk verlaagd. Het Comité voor den verkoop van Zo merpostzegels alhier heeft voor een be drag van f. 229.45 verkocht. De politie heeft nog twee personen aangehouden ter zake van het plegen van het lastig vallen van kinderen. De eerste heeft Dekend en ls daarna vrij gelaten. De tweede is aan den Officier van Justitie te Haarlem overgegeven. In korten tijd heeft de politie alhier voor het zelfde niet minder dan drie per sonen aangehouden. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. —1 Nov 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10 3 uur; 18 Febr.—1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'h4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 251Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 912 en l'h4 uur. Kosteloos. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Géboren": Willem, zoon van X ffljgh Hus Johanna Jacoba, dochter van P. Korbee en J. van Duljvenbode Jacob, zoon van M. Meijvogel en E. van der Wiel Adriana, dochter van T. Imthorn en M. van Duijn Arendje, dochter van T. Ouwehand en A. de Jong Jacob, zoon van A. van Rijn en J. van Duijvenbodc Aaltje Jannetje, dochter van H. Ouwehand en K Barnhoorn Cornelis, zoon van P. Guijt en N. van Duijn Elisabeth, doch ter van H. A. van der Weiden en C. Guijt Willemtje, dochter van M. van Rijn en G. van Beelen. Ondertfbuwd: D. Haasnoot en J. Ouwe hand W. van Duij ven voorde en P. van der Meij C. de Vreugd en H. van der Plas J. van Egmond en A. Guijt. Getrouwd: T. A. Haasnoot en C. P. Kos ter P. Vooijs en D Kraaijenoord. 's Nachts werd brand ontdekt in dc keuken bij van V. in de Hoogstraat. Met behulp van omwonenden en de politie werd 't vuur met emmers water gebluscht. zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot organist in de Ned. Herv. Kerk is ln de plaats van den heer D. Minnee benoemd de heer Roelofs van Katwijk aan Zee. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Donogoo Tonka" Woensd., Donderd. en Zaterd, nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Een vrouw van de wereld". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Geen vrouwen meer". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Ein Stern fallt vom Himmel". lederen middag 2'h u., Zondag v.af 2 u, De apotheek Hooigracht 43 ls dag en r.acht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Gegstageest. tel .274. KATWIJK AAN ZEE. Oranjevcreeniging „Katwijk aan Zee". Tot zijn groote teleurstelling ontving het bestuur der Oranjevereen. bericht, dat de Minister van Defensie bepaald heeft, dat geen militaire medewerking meer mag worden verleend bij het organiseeren van feesten ln de plaatsen, waar geen garni zoen ligt. Zoo zal het bestuur der Kat- wijksche Oranjevereen. ook voor het Ko- ninglnnefeest niet meer die hulp verkrij gen. zooals in 1935 is geschied. Dat ls dub bel Jammer, Juist nu. waar de Oranjever- eeniging haar 25-Jarig bestaan viert en het bestuur voor 1936 een extra program ma samenstelde. Een gedeelte van het conceptprogramma moet nu worden prijs gegeven. Het bestuur heeft nu besloten alleen met de medewerking van plaatselijke ver., besturen en particulieren een feest te or ganiseeren en zich daartoe eerst bij per soonlijk bezoek en daarna in een alge- meene vergadering tot de ingezetenen te wenden Het bestuur hoopt, dat juist in dit jubileumjaar van alle zijden zal blij ken, dat het zeevolk ln zijn trouw en ver knochtheid aan het Oranjehuis Konin- glnneverjaardag op waardige wijze zal we ten te vieren. Behalve verschillende zang- en muziek uitvoeringen, volksspelen en vuurwerk staat een optocht onder het motto „Kat- wijks leven en bedrijf" voorloopig op het programma. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6