LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Juli 1938 BUITENLAND. STANDAARDS VOLKORENBROOD BRIDGE AGENDA. LAND- EN TUINBOUW. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond den Volkenbond De ontwerp resolutie De Negus vormt een nieuwe regeerine Een Fransch voorstel inzake versterking van den Bond Greiser naar Genève Stefan Lux overleden De a.s. Locamoconferentie De onderhande lingen te Montreux. De tekst van de ontwerpresolutie, waarover het bureau der Volkenbonds vergadering zich gistermiddag moest uitspreken, zegt o.m. dat de Assemblée bevestigt, dat al hebben politieke om standigheden de algeheele toepassing van het Volkenbondspact verhinderd, de principes van het pact onaangetast blijven. Voorts zegt deze ontwero-resolutie. dat de ervaring van zestien jaren het nood zakelijk maakt, dat een algeheel onderzoek van de functionneering van den bond wordt ingesteld, met het oog od een ver sterking van ziin gezag. De commissie vaft redactie, die gisteravond onder voorzitter schap van Van Zeeland bijeenkwam heeft de tekst van de eenige ontwem-resolutie ODgesteld. die hedenochtend ter goedkeu ring aan het bureau werd voorgelegd, al vorens zij hedenmiddag in de Volkenbonds vergadering in eindstemming zal worden gebracht, Het valt te betwijfelen of onder deze omstandigheden de coördinatiecom missie bijeen zal kunnen komen, die tot taak heeft de procedure tot opheffing van de sancties vast te leggen. De Abessijnsche delegatie heeft offi cieel den Volkenbond en daardoor den ledenstaten kennis gegeven ran de vorming, op bevel van den Negus van een nieuwe regeering in Gore onder den senaatsvoorzitter Bitwoed Wolde Sadik. Ras Imroe heeft opdracht ge kregen de militaire krachten van bet land te reorganiseeren. In de zitting van de Assemblée hebben nog verschillende gedelegeerden het woord gevoerd tot slot. O.a. spraken de afgevaardigden van Ve nezuela. Zweden. Mexico en Spanje. De Mexicaansche delegatie heeft den voorzitter doen weten, dat zij, daar zij het niet eens is met de wijze, waarop het Abessijnsche conflict is behandeld, maar toch de werkzaamheden niet wenscht te obstrueeren, besloten heeft verder geen deel te nemen aan de werkzaamheden van de Assemblée, ten aanzien van dit con flict en zich te onthouden van stemmen, gezien het feit. dat tegenstemmen de ver- eischte eenstemmigheid in gevaar zou brengen. Vervolgens nam de Fransehe minister van bultenlandsche zaken, Delbos, het woord. Hij zei te willen aangeven, welke conclusies getrokken kunnen worden uit het debat in de Volkenbondsvergadering. Indien de Volkenbond een échec heelt ge leden, is dat veroorzaakt door het feit, dat de wapens van het pact niet op doel matige wijze gehanteerd zijn, door de col lectiviteit, die aan het gebruik daarvan nog niet gewend is. De oorzaak schuilt niet in het pact, dat ons vertrouwen vol ledig blijft verdienen, aldus Delbos. Frankrijk verklaart zich bij voor baat tegen leder voorstel, dat de aan tasting van de structuur of den geest van den bond ten gevolge zou heb ben. De basis moet niet gewijzigd, maar de toepassing verbeterd worden. Indien men rekening moet houden met de bijzondere belangen en wenschen van ieder werelddeel, ls niets ongelukkiger dan een splitsing. Den zwaarsten slag zou men Genève toebrengen door den Volkenbond slechts een consultatieve rol toe te ken nen. Frankrijk zal dus geen fundamental wijziging van het pact voorstellen. Een belangrijk resultaat zou bereikt zijn, in dien de vergadering In September voor stellen zou kunnen aannemen, waaruit iedere staat met meer zekerheid zou kun nen weten, op welken steun hij kan re kenen. Wij moeten dus de beste methode vin den voor het brengen van een nauw ver band tusschen de toepassing van econo mische en financieele pressie en het ge bruik van militaire dwangmiddelen. Volgens de Fransehe regeering kan de oplossing worden gevonden in de vorming van nieuwe regionale enten tes of in de versterking der bestaande. Onder regionale entente verstaan wij dan iedere groepeering, die berust op geografische situatie of op belangen gemeenschap. In ee,n dergelijk sy steem weten de volken precies, op wel ken steun zij kunnen rekenen. Om spoed te maken stelt de Fran sehe delegatie dus voor, dat de regee ringen der aangesloten staten worden uitgenoodigd voor den 15den Augus tus alle opmerkingen of voorstellen, die zij naar voren wenschen te bren gen ten aanzien van de meestdoelma- tige toepassing van de artikelen II en 16, aan het secretariaat te doen toe komen. Wij stellen verder voor, dat van die opmerkingen een studie wordt gemaakt, en dat een rapport daar over aan de Septembervergadering zal worden voorgelegd, aldus Delbos. Na Delbos spraken de vertegenwoordi gers van Cuba, Ecuador en Noorwegen Inzake het Dantziger-conflict wordt door de persafdeeling van den Senaat medege deeld, dat de president van den Senaat van Dantzig, Greiser, naar Genève is vertrok ken. De besprekingen kunnen dus na zijn aankomst beginnen. Men neemt algemeen aan. dat de Raad besluiten zal, Polen direct het Incident met Dultschland te doen regelen. Greiser arriveerde gistermiddag te Ber lijn en begaf zich in allerijl naar Weimar, teneinde een onderhoud met Hitler te hebben en vloog hedenmorgen naar Genève Volgens Duitsche kringen zou de houding van Greiser in het conflict tusschen For- ster en den Volkenbondscommissaris Les ter, als volgt zijn: „De regeering van Dant zig is geenszins betrokken bij deze aange legenheid, waarin een Dantzigdche partij leider en de Volkenbondscommissaris te genover elkaar staan. Dit over het algemeen wélingelichte bron te Warschau wordt gemeld, dat alle met verlof zijnde S.A.- en S.S.-mannen naar Dantzig zijn teruggeroepen. De Tsjechische journalist Stefan Lux ls overleden. Voor zijn dood verklaarde hij nog. dat hij zijn daad niet betreurde en dat hij had willen protesteeren tegen de behandeling van de Joden ln Dultschland en de aan dacht van de wereld had willen vestigen op hun lijden. Lux ls van Joodsche afkomst. Hij werd te Weenen geboren en tot Tjecho- Slowaak genaturaliseerd. Sinds het vertrek van de journalisten uit Genève publlceeren de Italiaansche bladen slechts overzichten in enkele regels van de Volkenbondswerkzaamheden. Deze over zichten zijn nog beperkt tot een kort weer geven van het incident met den Tsjechi- schen Journalist. Officieuze kringen verkla ren, dat geen enkel commentaar zal wor den gegeven op welke redevoering ook, die te Genève wordt uitgesproken. Zij voegen hieraan toe, dat men hoop.t dat de sanc- tionistische staten blijk zullen geven van eenzelfde begrip, als getoond wordt door Italië ln zijn memorandum. Tenslotte zeg gen zij, dat alle voorbehoud gemaakt wordt ten aanzien van de samenwerking van Italië in afwachting van de beslissingen te Genève. Men gaat méér dan ooit voort de aanwezigheid van den Negus ln Genève te beschouwen als illegaal en provocee- rend. Ieder initiatief, dat door de Abes sijnsche delegatie genomen zou wor den, zal welbewust door Italië gene geerd worden. De Fransehe. Engelsche en Belgische de legaties hebben gisteravond het volgende communiqué aan de pers doen toekomen: „Naar aanleiding van de te Genève tus schen Blum, Delbos, Eden, Van Zeeland en Spaak gehouden besprekingen, achtte men het tijdstip gunstig, binnenkort een nieuwe bijeenkomst te houden van de onderteeke- nende mogendheden van het verdrag van Locarno, wier vertegenwoordigers te Lon den hebben deelgenomen aan de uitwer king van de overeenkomst van 19 Maart, teneinde den tegenwoordigen toestand on der de oogen te zien." Datum en plaats der bijeenkomst werden nog niet definitief vastgesteld, doch er werd overeengekomen, dat de uitnoodigin- gen daartoe door Van Zeeland zullen wor den verzonden, na een nieuwe beraadsla ging met de belanghebbenden." Uit dit communiqué kan worden afgeleid, dat de voorgenomen conferentie gelijk reeds gemeld. Red. ln België zal worden gehouden, waarschijnlijk in de tweede helft van Juli. Eden, Litwinoff, Titulescu, Roestjoe Aras en Paul Boncour hebben gistermiddag over de conferentie van Montreux beraadslaagd. Een mogelijke overeenstemming kwam aan den dag op verschillende punten. Heden ochtend voerden dezelfde politici bespre kingen ter regeling van de nog openstaande kwesties. Maandag zullen de onderhande lingen te Montreux voortgezet worden. BELGIË. Senaat neemt sociale wetsvoorstellen aan - Overeenstemming in Vlaamsche Industrie. De Senaat heeft de reeds door de Kamer goedgekeurde sociale wetsvoorstellen, be trekking hebbende op de vakvereeniglngs- vrljheid, de 40-urenweek en de vacantle met uitbetaling van loon, aangenomen. In de industrie in Oost- en West-Vlaan- deren ls een overeenstemming tot stand gekomen, waardoor een einde komt aan de staking. Zes Juli zullen de werkzaamheden worden hervat. DUITSCHLAND. Vredesbetuiging van Hitier te Weimar. Bij de plechtige staatsontvangst in het slot Weimar ter gelegenheid van den tien den verjaardag van den Rijkspartijdag te Weimar, heeft Hitier een rede gehouden waarto hij herinnerde aan den strijd, die in de afgeloopen tien jaren gestreden ls. Het natlonaal-sociallsme, aldus de Führer, ls erin geslaagd den vrede te be waren. Wij wenschen niet anders dan ons volk ook in de toekomst dezen vrede te schenken. Voor dezen vrede zullen wij steeds schrijven het woord: „eer" en onder dezen vrede willen wij steeds verstaan het begrip „vrijheid". Wij willen ervan over tuigd zijn, dat zonder deze eer en zonder deze vrijheid geen vrede mogelijk ls. Dit weet ons volk, en dit kan óók de wereld ter harte nemen. Ik geloof dat deze waar heid ertoe kan dienen om onjuiste voor stellingen uit de wereld te helpen, om daarmede tot den waren vrede bij te dra gen. FRANKRIJK. De stakingsbeweging De toestand in Algiers. Het aantal stakers in Frankrijk bedraagt thans 120.322. Het werk is hervat in de metaalfabrieken en de mijnen in het de partement van de Moezel. De gouverneur-generaal van Algiers heeft een eerste onderhoud gehad met den minister van blnnenlandsche zaken, Salengro. De toestand der arbeiderscon fllcten in Algiers vertoont een duidelijke neiging tot verbetering. Toch blijft een werkelijke gisting van wezenlijk politiek karakter zich op ver schillende punten ln Algiers vertoonen. Hierdoor zouden nieuwe troebelen kunnen ontstaan. De autoriteiten hebben maatre gelen genomen om alle wanorde op den openbaren weg te onderdrukken. OOSTENRIJK. De wet tot bescherming van den Staat Nieuwe Instructies van de „Komintern". De ministerraad heeft onder voorzitter schap van Schuschnigg besloten, een ministerieele commissie ln te stellen, die belast zal zijn met de uitwerking van een wetsontwerp op de bescherming van den staat. Deze commissie zal daarbij aanslui ten bij de desbetreffende ln Zwitserland en Tsjecho Slowakije afgekondigde wetten. Overste Adam, bondscommlssarls voor den Helmatsdlenst heeft, naar de Polltl- sche Korresponder.z bericht, de desbetref fende autoriteiten te Weenen ln kennis gesteld met een rondschrijven van het politieke bureau van het generaal-comité van de communistische partij te Moskou, waarin nieuwe instructies worden gegeven voor de communistische agitatie ln Oos tenrijk. De vier belangrijkste punten hieruit zijn: Het propageeren van onvervulbare elschen, teneinde de massa op te zweepen. De eischen moeten radicaal en onvervul baar zijn, doch onder een dekmantel van wettigheid worden voorgesteld, o.a. moet den boeren een ondersteuning van staats wege worden beloofd. De communisten moeten samenwerken, niet alleen met de tweede internationale, doch met de democraten van alle rich tingen, Zoo mogelijk moet de communistische propaganda in de legale organisaties bin nendringen onder leiding van personen, die tot nu toe nog niet ln conflict kwamen met de politie. Het politieke bureau van het centraal comité deelt mede, dat het voornemens ls internationale demonstraties voor vrede en vrijheid in Oostenrijk te organiseeren en dat het hiertoe ln contact zal treden met de Britsche Labour Party, de Fran sehe socialisten en de burgerlijk-democra tische partijen in andere landen. MAREDIJK 46-48 TEL.2507 344$ (Ingez. Med.) CARD READING. De vorige maal gaf lk een voorbeeld, waarbij een speler uit de uitgekomen kaart zich een duidelijk beeld van de geheele kaartverdeeling kon maken. Heden wil ik door een voorbeeld laten zien, dat het soms reeds mogelijk is uit het bieden de verdee ling van 1 kleur op te maken, welke weten schap juist voldoende is om het contract te doen winnen, hetgeen anders verloren zou zijn. Noord West Sch. Heer, Boer, 8, 7, Ha. Aas. Heer, Ru. Heer, Vrouw, 4, 2, KI. Aas, 6, 4. Oost ENGELAND. Koningin Maria van Roemenië en familie te Londen - De begrooting aangenomen - Motie van wan trouwen der Arbeiderspartij. De Britsche ambassadeur te Berlijn met verlof. Koningin Maria van Roemenië, haar dochter Ileana, de echtgenoot van deze laatste, aartshertog Anton en hun drie kinderen zijn te Londen aangekomen. Uit Rljssel wordt gemeld, dat heden morgen met den D-treln Bazel-Calals, waaraan een speciale wagon was gekop peld, waarin zich Koningin Maria bevond, een ongeval ls gebeurd. Officieel wordt hieromtrent medegedeeld, dat een niet belangrijk onderdeel van de locomotief losgeraakt en terecht gekomen ls op het ballastbed, waarvan een paar steer.en op sprongen en den machinist verwondden. De verwondingen waren evenwel niet van ernstigen aard, zoodat de machinist den trein nog naar (jalais kon brengen. Het betreft hier dus een gewoon onge luk, dat ln het geheel niet ernstig was. Het Lagerhuis heeft zonder hoofdelijke stemming de begrooting voor het loopende jaar goedgekeurd. In het debat voerden zoowel de kanselier van de schatkist, Ne ville Chamberlain, ,als de secretaris voor financiën Morrison het woord. De afgevaardigde,van de oppositie wees erop, dat voor het eerst sedert den oorlog ae uitgaven een hoogte van 800 millloen pond hebben bereikt, en indien de uitga ven voor de bewapening stijgen, dan zal dit bedrag spoedig te klein worden. Cham berlain verklaarde, dat de uitgaven voor de defensie konden worden bestreden met een kleine verhooging van de belasting. Verder merkte hij op, dat groote sommen worden uitgegeven om het land veilig te maken en in staat om te voldoen aan zijn verplichtingen. In antwoord op de crltlek, dat de regeering beter een tekort had moeten aanvaarden dan de belastingen verhoogen, verklaarde de minister, dat er vrijwel zeker een tekort zou zijn. De eeni ge vraag was. hoe groot dit tekort zou worden. In de loop van het jaar zullen aanvullende begrootingen worden Inge diend. Deze laatste uitlating van Neville Chamberlain werd ln de wandelgangen druk besproken. Het vermoeden werd ge uit, dat de extra-uitgaven voor de bewa pening 25 millloen pond sterling zullen bedragen. De Britsche ambassadeur te Berlijn. Sir Eric Phipps. Is van Berlijn vertrokken, om eenige weken ln Londen door te bren gen. Het betreft hier in principe het ver lof van den ambassadeur, doch zonder twijfel zal hij te Londen den toestand in Dultschland bespreken.' De arbeiderspartij heeft voor as. Woens dag een motie van wantrouwen Ingediend, waarin de regeering gelaakt wordt wegens de ondervoeding, waaronder volgens deze motie groote groepen van de Britsche be volking te lijden hebben. De oppositieliberalen zijn voornemens, Donderdag a.s. ln het Lagerhuis een debat uit te lokken over dg bultenlandsche poli tiek, Indien Eden dan tenminste uit Genève terug is. Tijdens dit debat zal gestemd worden over de begrooting van Bultenlandsche Zaken. Sch. Aas, Vrouw, Sch. 10, 3, Ha. Boer, 3, Ha. Vr„ 10, 9,7,6, Ru. Aas, 5, 3, Ru. Boer, 10, 9,7, 6, KI. Vr„ Boer, 10,9, 5,2, KI. 8. Zuid Sch. 9, 6, 5, 4, 2, Ha. 8, 5. 4, 2, Ru. 9, KI. Heer, 7, 3. Beide partijen waren kwetsbaar en het bieden verliep West Noord Oost Zuid 1 KI. double 1 Ha. 1 Sch. 2 KI. 4 Sch. waarop werd rondgepast. Het 1 Schoppen bod van Zuid is wellicht wat optimistisch, gezien het feit dat hij door het bod van Oost niet tot bieden ver plicht was. Noord heeft echter kwetsbaar gedoubleerd en moet dus geprepareerd zijn op een Schoppen antwoord. Bovendien maakt het Harten bod van Oost het nog meer waarschijnlijk, dat Noord kracht ln die kleur heeft. Hierbij komt nog het voordeel, dat hij op een laag niveau nog kan aan geven de eenige kleur, waarin hij Iets kan presteeren en Noord af kan houden van een eventueel Ruiten bod. Het 4 Schoppen bod van Noord was niet twijfelachtig. West kwam uit met Klaver Vrouw. Indien er geen tusschenbiedingen waren gedaan zou de normale methode zijn geweest deze slag ln de eigen hand te nemen om direct Schoppen na te spelen naar de Heer-Boer. Even nadenkend komt Zuid echter tot de volgende conclusie: West bood, niettegenstaande Noord's double 2 Klaveren zonder de Aas of Heer en heeft dus zoo gopd als zeke* een 6 kaart. Waar Noord en Zuid er samen ook 6 hebben, heeft Oost dus een singleton. West heeft vrij zeker zoowel Schoppen als Ruiten Aas. Wordt de Klaverslag dus in eigen hand genomen en Schoppen nage speeld, dan neemt West de Aas onmiddellijk om Klaver Boer na te spelen, waardoor de Aas ln Noord wordt afgetroefd, waarna West nog Ruiten Aas en Klaver 10 zal maken. Op deze wijze gaat het spel dus zoo goed als zeker 1 down. De speler neemt dus den slag in den Blinde en speelt Ruiten Heer na. Neemt West de Aas en speelt hij Klaveren na, dan kan Oost weliswaar troeven, doch Zuid gooit dan zijn verliezende Klaveren af. Wat Oost nu ook naspeelt, alleen Schoppen Aas kan nog gemaakt worden, waardoor het contract gewonnen wordt alleen door den juisten kijk, dien het bieden den speler heeft ge geven. A. J. VERSTEEG. ITALIË. Badoglio beschrijft den Abessynischen oorlog. Maarschalk Badoglio zal de volgende maand gereed zijn met het schrijven van een boek over den ItallaanschAbessyni schen oorlog. Het boek. waarvan Mussolini de Inleiding geschreven heeft, zal ln September ver schijnen. o SPANJE. Nieuwe aanslagen. Bij het uitloopen van een volkshuis waar een vergadering had nlaats gevonden, heb ben onbekenden vermoedeWk leden eener rcchtsche organisatie een revolvervuw geopend. Twee arbeiders werden gedood, vier ernstig gewond. VOOR KLEINE TUINEN. Zondag. Jeruël: Spr. de-heer Quellhorst. 61/': u. n.m. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 u. voorm. ejt 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Royal: Prop. verg. Ned. AmusementscluB 8Va uur nam. Dinsdag. N o o r dwljkerhout: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h N. C. v. d. Zalm en Zn.; 2 uur nam. Donderdag. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leidsche Schouwburgver., 4 uur nam. Bloembakken en balkonversiering. Deze wijze van bloemversiering wordt nog veel te weinig toegepast. Indien men dit meer toepaste, zouden onze steden on getwijfeld een veel aantrekkelijker straat beeld vertoonen. Wanneer we letten op de liefde voor bloemen die onder de bewoners onzer steden te constateeren 'valt, moet ons uit zeer verwonderen. We willen hopen dat ook op dit terrein binnen afzienbaren tijd verbetering valt te constateeren. De bak ken waarin we bloemen willen planten, moeten van duurzaam hout gemaakt zijn en voldoende diep en breed om er plan ten ln te kunnen plaatsen en verzorgen. De minimumhoogte moet binnenwerks 15 c.M. zijn cn de breedte 15 tot 20 c.M. In den bodem moeten op regelmatige afstanden gaten zijn geboord om overtollig water te loozen. Onder den bak moeten een paar dwarslatjes zijn aangebracht waarop de bak rust; anders zullen Immers de in den bodem aangebrachte gaten niet kunnen functioneeren. We zullen de bakken moeten vullen met een goed voedzaam en vooral vochthou- dend, dus humusrijk grondmengsel. Ge- «chlkte planten voor beplantingen van deze bakken zijn allereerst hanggeranlums of Pelargonium peltatum In rose en roode kleur. In combinatie aangeplant met een variëteit in dezelfde kleur van de verticaal groeiende Pelargonium zenale krijgt men een bloemenmassa die bij een goede ver zorging zeer de aandacht zal trekken. Ook andere planten zijn voor dit doel goed te gebruiken. Mooi ls b.v. een beplanting met rose bloelende Pel. zenale en blauwe hang- Lebelia (Is L. erinus Crystal palace). Ook Petunia Himmelsröschen, een verti caal groeiende en rose bloeiende soort, vormt met deze hanglobelia een mooi ge heel. Een geheel ander kleureffect krijgen we door Tagetes signata pumila, een laag- blljvend kleinbloemig geel afrikaantje, aan te planten met hangende blauwe Petunia, Voor het late najaar zijn de pas kort in den handel zijnde cascade Chrysanthemum zeer mooi. Deze Chrysanthemum heeft lange slappe takken die met kleine bloem- Jcs r.ljn overdekt. Zelfs in den winter kun nen deze bakken beplant zijn. We gebrui ken daarvoor sierkool, een boerekoolsoort MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uw en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uw; 1 Nov.16 Fcbr. 10 3 uw; 16 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uw. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uw. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenbwg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/j6 u. 's Zaterdags tot 5 uw. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uw. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt l'c): Op werkdagen van 912 en 1 4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerliaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebw. v. Alcoholisten 8 uw nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebweau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Donogoo Tonka" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Een vrouw van de wereld". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Geen vrouwen meer". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4</s uur en 8 u, 16. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Eln Stern fallt vom Hlmmel". lederen middag 2V» u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondae 5 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F Reijst Steen- straat 35 telef. 136; A. J. Donk. Doeza- straat 31. telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helmlnanark 8 Oegsteeest. telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Flim. de Jager. Winkler en Jasperse. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp. tel. 1916. Er verdrinken jaarlijks meer menschen, die wél dan die mét kunnen zwemmen. Hoed' V daarom voor zelfoverschatting en ga niet te ver van den wal. met gekleurde bladeren, die dan werkelijk een fraai effect maken. Al vroeg in het voorjaar kunnen we de bakken beplanten met Primulasoorten en zoodra geen nacht vorsten meer zijn te vreezen kunnen blauwe rose en roode Cineraria hybriden voor vul ling dienen. Er ls dus keus genoeg. Wei moeien de bakken steeds zorgvuldig wor den gegoten, want Immers is de ruimte waarin de planten staan beperkt, en zijn de bakken gewoonlijk blootgesteld aan zon en wind.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6