PRETTIGE VACANTIE CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Kijk toch eens even in de wei: Daar loopt ons kleine Elsje blij. Ze is al heel vroeg opgestaan En stilletjes uit huis gegaan, Want overal, aan eiken kant Staan bloemen op het groene land. Klein Elsje loopt maar in de wei, Wat zingt ons meisje toch zoo blij? Ze zingt: 'tls vacantie, hoezee! Ik breng voor Moeder bloemen mee! Die heeft de Bloemenfee vannacht Hier allemaal naar toe gebracht! (Nadruk verboden). Wat hoort ze plots daar voor geluid? Het is een vogeltje, dat fluit. Het zingt als Elsje, even blij, En 't klink zoo lustig met z'n bei! Ze zingen stellig alle twee; Eeh prettige vacantie, hoezee! RO FRANKFORT— WERKENDAM. Prijsraadsels! Extra prijzen! 16 boeken worden verloot. Leest nu toch vooral allen heel {^ed ales wat ik er bij heb geschre ven. Niet het heele gedicht overschrijven, alleen maar de letters waarvan in plaats een kruisje is gezet. Maak van die letters woorden, soms volgen ze al goed op elkaar, maar ze staan ook wel eens door elkaar, dan zie je wel welk woord je moet maken. Vandaag weer meer brieven dan verleden week en ik hoop de volgende week nog veel meer. komt maar allen een kansje wagen. Toos en Bep Bouter als het heel heet is, heb ik het benauwd ik kan er niet tegen. Gelukkig is mijn kamer hier heerlijk frisch dat tref ik goed. Is Loekie zoo lief en speelsch? Alida van der Holst ie hebt heel aardig alles geschreven wat jullie als afscheid voor het hoofd der school hebt gedaan, ik begrijp dat iullie het jammer vinden dat hij heen gaat Drietal Laman is de tuin nu zoo mooi. staat alles zoo in vollen bloei en komen er zooveel vogeltjes wat is dat aardig en ge zellig Wim en Paul hebben goede cijfers zie ik in hun briefje Janneman Bronsgeest ja nu kunnen er met de prijsraadsels 16 gelukkigen zijn. want ik mag 16 boeken verloten, maar er zullen wel hee1 veel kinderen meedoen met de extra prijzen. Carolientje Verbiest wat een heerlijken verjaardag heb ie gehad en dat eerste cadeau dat je opnoemde, een fiets dat is fijn hoor. Vijftal van Vliet schreef Boukje haar brief in bed. keelontsteking, ik hoop dat zij spoedig beter zal zijn en de anderen haar voorbeeld niet zurlen volgen. Gretha en Wim de Graaf je schreef: het is nu niet zoo warm, Nu terwijl ik schrijf is het zeer warm en benauwd en aan het onweeren Neen ik ken ie oom niet. Vier zusjes Hartevelt ja de tijd van de zomervacantie nadert, want die begint al tijd in Juli. Jullie loten natuurlijk ook met de getrouwen mee maar of hét he^bt dat kan ik niet weten. Jannie van Biezen wel gefeliciteerd met je 12en verjaardag, gezellig niet waar net op Zondag. Lydia Botermans het is zóo afwisselend het weer dan Noordewind zoodat ik niet buiten kan zitten en dan weer benauwd en onweer zooals op dit oogenblik. Ja. doe maar goed ie best met het prijsraadsel. Jaap Kruit wat heb ie nu gedaan zoo lee'iik gevallen en ie arm gebroken dat is al hpp] akelig. Het is zeker ie linkerarm, want ie schreef zelf. Lena en Maartje Sierag heeft Lena zoo- vee' cadeautjes gehad te veel om op te noemen dat was dan een-fijne verjaardag hoor Piet en Trieneke van Manen neen ik kan voorloopig niet naar Zee'and. kan en -mag nog niet reizen, zoo ver ben ik nog niet hersteld ik woon hier al 6 jaar bij een pleegzuster die mii uitstekend verzorgt Bep en Wim Nieboer wat vind ik dat jammer dat Wim weer zoo aan het suk kelen is probeer maar goed te eten. zoodat je weer-aankomt in gewicht De vacantie 'begint nu gauw prettig hè. Willy van Leeuwen ik heb nog genoeg raadsels; zoodra ik die van jouw tegen kom in mijn voorraad krijgen ze een beurt als ze geschikt zijn. Jo Wassenaar nu ben j 11 voor.oopig de eenige van jullie die aan de raadsels mee doet. totdat Hannie groot genoeg zal zijn om mee te doen. over 2 iaar is zij al zoo ver. als ik dan nog de raadseltante ben. wat ik van harte hoop. Zijn jullie nog ijverig aan het bóllen pellen? Corrie Hartevelt neen in de vacantie zelf geef ik nooit prijsraadsels dan zijn de meeste kinderen weg en doen er zoo weinig mee. Daarom in Juli altijd prijsraadsels met 16 prijzen dat is dus 4 maal zooveel als anders. AHda en Koosje Stikkelorum die erge hitte was akelig net zoo goed voor zieken als voor gezonden Verleden week was het mooi opgefrischt. Gaat Koosje naar een of ander school? Jannie Werk veel plezier met het school reisje ik hoop voor ie dat het dien dag mooi weer zal zijn. Meintje van den Berg wat een gezellige verjaardag, vriendinnen op visite, met eigen serviesje thee gedronken en dan nog zooveel cadeaux. een gouden horloge prach tig hoor. Ik kan en mag nog geen heele dagen op zijn. Bep van Kooperen ia ik ben al dikwijls uitgeweest, 's morgens een poosje rijden. Zoo leven de vischjes nog. Hoe oud is .je zus. jonger of ouder dan jij? Johanna Outshoorn verleden week -had den er heel weinig geschreven met die hitte. Je anecdote za1 ik later eens plaatsen Annie Boekestein ik miste je al weken lang Ja zeker weet ik dat er een kamp is in Oldebroek Verscheidene vaa je raad sels zijn geschikt en krijgen later eens een beurt. Mientje Stik voort ja dat weet ik dat om streeks half Juli de vacanties beginnen, daarom zorg ik altijd dat de prijsraadsels met extra prijzen vóór dien tijd zijn. Is dat de speeltuin zoo halverwege de Witte Singel tegenover de Sterrewacht? Trijntje Durieux wat heb je veel raad sels voor mii opgeschreven, sommige heb ben er al ingestaan. Neen ik zal dezen zomer wel niet uit logeeren kunnen gaan het zaï wel aïs verleden jaar thuisblijven worden Natuurlijk heeft ieder, die mee doet. kans op een prijs. Ali en Greta Varkevisser dat vind ik erg naar voor jullie dat ie moeder weer ziek is. Vindt Ali het zoo prettig om in de win kel te helpen dat is flink hoor en als het vacantie is kan Greta thuis ook helpen. Jitske en Marietje van Akker ik ben nooit boos hoor als iemand in een tijd niet meedoet het moet een pleziertje blijven het raadseloplossen en geen gedwongen werk. Gingen er zooveel menschen zwemmen ju'lie ook? Anton en Jop van Klarenbosch iullie hebt hee] wat nieuwe raadsels en anecdotes ingezonden er is veel bij wat ik kan ge bruiken. Werkt allen met plezier aan het prijs raadsel en leest allen goed wat ik er bij heb geschreven. Hartelijke groeten van Mej. A, KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag. van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Ali van Duijn, Willy van Leeuwen, Jo Wassenaar, Corrie Harteveld, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Dorus de Geus, Kees de Geus. Jenny van Houten, Rika de Graaf, Toos Lieshout, Ma- rietje Lieshout, Antoinette de Groot Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Ali Varkevis ser, Greta Varkevisser, Kootje van Vliet, Jitske van Akker, Marietje van Akker. An ton van Klarenbosch, Jop van Klarenbosch,. Trijntje Durieux, Mientje Stikvoort, Annie Boekestein,, Johanna Outshoorn, Bep van Kooperen, Wim Evers, Meintje van den Berg, Jannie Werk, Cor Spoelstra, Alida Stikkelorum, Cornelis J, Arbouw, Rietje Boom, Wim Nolles Mattby Nolles. Ida Maria d,e Graaf, Bep Nieboer. Wim Nieboer, Trie- neke van Manen, Dientje van Mourik, Jaap Kruit, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuy- zen, Tine van der Pot. Lena Sierag, Maartje Sierag, Toos Bouter, Beppie Bouter, Lydla Botermans, Jannie van Biezen, Sophi'etje de Ridder, Suze Labordus, Hans Kret. Cor rie Kret, Henny van Vliet Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Coot je Hartevelt, Mappy Rührwiem Annie Fakkel. Dientje Olivier, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Marie Brokaar, Carolientje Verbiest. Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet. Bernard van Vliet, Janneman Bronsgeest. Jan Choufour, Geertruy de Groot, Emma de Groot, Ma rietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Alida van der Holst, Johan Leugering, An nie van der Wilk, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Geertruida Blote. o

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15