LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 2 Juli 1936 BINNENLAND. HET BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN FRIESLAND. Over den boottocht, welke de Prinses gis termiddag maakte, wordt nog het volgende gemeld Hare Kon, Hoogheid was vergezeld van prinses von Erbach, den commissaris der Koningin ln de provincie Friesland, mr. P. A V. baron van Harlnxma thoe Slooten en een klein gezelschap. De Prinses genoot zeer van het schouwspel der Grouwster wa teren en er heerschte aan boord een op gewekte stemming. De Friezen beijverden z'eh de Prinses te wijzen op allerlei plekjes die hun van zoo menig vertoef op het wa ter dierbaar geworden waren, vertelden van de moeilijkheden, die er vaak over wonnen moeten worden, bij de vaart langs zoo menlgen drogen wal oi ander obstakel en vonden bij Haar een belangstellend ge hoor. Ook voor de natuur van het omrin gende land en voor de vogelwereld toonde de Prinses een levendige belangstelling en de oude venen schenen Haar. naar Zij verklaarde, een paradijs toe. Het laatste deel van de reis. van De Krulswaters naar Wartena is een triomftocht geworden. Reeds bij de Kruiswater klonk van een vol gepakte boot, die aan den wal lag, het Wil helmus, onmiddellijk daarna overgenomen c "K)r een schare schoolkinderen, die aan den anderen oever stonden en die in draf naar het dorp liepen met het schip mee. In Wartena zelf stond ieder hoekje aan het water volgepakt met menschen. Ook hier weer een schare schoolkinderen, die het W'lhelmus aanhieven, terwijl burgemees ter Poppinga aan de kade de Prinses na Haar tocht over de wateren van zijn ge meente Idaderadeel verwelkomde. Nadat de Frinses zich nog eenige oogenblikken met c'en kaoitein van de stoomboot onderhou- aen had en Haar- ingenomenheid met het tochtje had betuigd, werd per auto de te rugrit naar Leeuwarden aanvaard. o WERKVERSCHAFFING EN STEUNUITKEERING. GEEN VERHOOGING VAN DE STEUNUITKEERING. In een nota naar aan'eidlnz van het verslag der Tweede Kamer betreffende de aanvullingsbegrootlna van Sociale Zaken voor 1936 deelt de Minister mede. dat op het oogenbllk bij de afdeellng Werkver schaffing en Steunverleenlne in functie ziln een tijdelijk hoofdcontroleur. 75 tïjdelltke controleurs en 12 controleurs od arbeidsovereenkomst. De Minister geeft de verzekering dat deze ambtenaren met groote zorg zijn en in de toekomst zu'len worden uitgekozen. Er wordt nauwkeurig od toegezien dat zit hun taak goed verrichten en roet tact te werk gaan. De regeering kan tot haar leedwezen aan den aandrang om tot nog verdere verhoogtng van het uitgetrokken bedrag voor klee- dinc schoeisel en beddegoed aan onder steunde en te werk gestelde werkloozen over te gaan gelet od den financieelen toestand van het Rijk. niet voldoen. Evenmin kan zij voldoen aan het verlangen om een ult- keering ineens van f50 Der gezin te ver strekken Er wordt op gewezen dat voor 1935 voor den zg. B-steun niet een bedrag van f. 2.000.000 doch van slechts ongeveer f. 1.700.000 beschikbaar werd gesteld Im mers is van f. 2.000.000 een bedrag van ongeveer f300.000 besteed voor verhooging van de Kerstgave 1934. Het is den Minister niet bekend dat de particuliere liefdadigheid noe altijd te veel geremd zou worden. Hli Ls zelfs van mee ning. dat hij bezwaarlijk kan aannemen, dat. zooals in het verslag is opgemerkt bijna elk bedrag, dat van die zijde ver strekt wordt op den steun in mindering zou worden gebracht. De Minister geeft de verzekering, dat dit geenszins zijn bedoeling is. en. indien rr gemeentebesturen ztln, die od de gesigna leerde wllze te werk gaan zulks derhalve in strild is met ztln opvattingen. Ook de Minister is van meening. dat er naast de ondersteunde en te werk gestelde werkloozen anderen ziln die. hoewel niet werk'oos. in even grooten nood verkeeren. Het is echter onmogelijk die personen in de regeling van den z.g. B-steun te be trokken. Tot verhooging van de steunultkeering ln het algemeen kan de regeering. gelet od den financieelen toestand van 'sRllks kas. onmogelijk besluiten. Dit neemt echter niet weg. dat als blijkt, dat een bepaalde ge meente in een te laag tarief van steunver- lemine is Ingedeeld, tot verhooging van de tarlefsk'asse voor die gemeente wordt overgegaan. De Minister kan geen vriiheld vinden de percentages voor de groote gezinnen ook bii hoogere loonen te verhoogen. Naar ziln meening is ten deze reeds de uiterste grens bereikt. o DE RIJTIJDENWET. Maatregelen tegen oververmoeidheid. In een nota van wijziging, betreffende het wetsontwerp houdende bepalingen, be- c ogende het tegengaan van oververmoeid heid van bestuurders van motorrijtuigen, heeft de regeering de volgende wijziging aangebracht: „Artikel 1, eerste lid onder a, wordt aldus gewijzigd, dat het komt te luiden als Tol6t; a. De tijden, waarop en gedurende welke en den toestand waarin alle of bepaalde groepen van personen of leden dier groe pen geen motorrijtuigen mogen besturen." Ter toelichting wordt opgemerkt: Teneinde het met de wet beoogde doel te bereiken, is het gewenscht, dat niet alleen regelen worden gesteld omtrent de tijden gedurende welke motorrijtuigen mogen worden bestuurd, maar ook om trent den toestand, waarin de bestuurder gedurende het besturen verkeert. Bepaal delijk wordt hier zed'cht, aan het geval, det oververm'--'! i'v-td den bestuurder niet to' behoorlijk besturen van het motor rijtuig in staat ecu stellen. Een toestand van oververmoeidheid kan. maar behoeft niet verband te houden met de boven bedoelde tijden. VOORZIENINGEN OMTRENT WEERKORPSEN. IN DE EERSTE KAMER VRIJ ALGEMEEN MET INSTEMMING BEGROET. Bij het afdeellngsonderzoek der Eerste Kamer van het ontwerp van wet houdende voorzieningen omtrent weerkorpsen bleek, dat het vrij algemeen met Instemming, ge grond op een gevoel van noodzakelijkheid, werd ontvangen. Enkele leden verklaarden lntusschen, zich ln geenen deele met deszelfs strekking te kunnen vereenigen. De voorgestelde regeling is. naar hun meening. geheel gericht tegen een, in aan hang wassende, bevolkingsgroep, die wars is van de bovengeschetste practijken, te weten de nationaal-socialistische beweging in Nederland. Vele leden verklaarden, zich met de strekking van de voorgestelde regeling ten volle te kunnen vereenigen. Zij waren van oordeel, dat toepassing er van in de toe komst van groot nut zal kunnen zijn, in positief opzicht, omdat zij het taak en roe ping van de overheid achtten, zooveel mo gelijk orde, rust en veiligheid binnen de landsgrenzen te verzekeren, reden, waarom particulieren zich huns inziens niet op dat gebied van overheidszorg mogen begeven door de stichting van weercorpsen, in nega tief opzicht, omdat de hier aan het woord zijnde leden van meening waren, dat de veiligheid van den Staat gevaar loopt, in dien zoodanige korpsen worden in stand ge houden. De oprichting toch van het eene korps veroorzaakt indirectelijk de stichting van 't andere, hetgeen op den duur slechts tot burgeroorlog kan leiden, gelijk zulks in Oostenrijk het geval is geweest. Mitsdien moet a priori van overheidswege kracht dadig de vorming van zulke korpsen worden tegengegaan. Deswege juichten deze leden toe, dat dit wetsontwerp is ingediend. o HET KOFFIE WET JE. MEMORIE VAN ANTWOORD DER REGEERING. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer Inzake het wetsontwerp tot regeling van den Invoer van koffie betreurt ook de minister (van Handel. Nijverheid en Scheepvaarti het ten zeerste, dat tusschen de afkondiging van het Koninklijk Besluit en de indiening van het onderhavige ontwerp van wet een periode van bijna 2 maanden heeft gelegen. Waar aan de onderhavige contlngen- teering problemen van verschillenden aaTd waren verbonden, welke ten deele op het. terrein van ambtgenooten van den minis ter liggen, is het begrijpelijk, dat de op stelling van dit ontwerp van wet, ook al heeft zich daarbij geen noemenswaardige vertraging voorgedaan, iets meer dan den gebruikelijken tijd heeft genomen. Wel licht ten overvloede wil de minister er nog op wijzen, dat het samenvallen van den datum van indiening van dit ontwerp met den datum van de opheffing van de eon- tlngenteering van koffie geheel aan toe vallige omstandigheden moet worden toe geschreven. Met de door verscheidene leden ge ïncrimineerde passage in de Memorie van Toelichting omtrent het doel van de crisis-invoerwet heeft de minister niet willen zeggen, dat een enkele maal van het doel dezer wet kan worden afgeweken, doch slechts, dat. indien dringende om standigheden zulks noodzakelijk maken, de oogmerken der crisis-invoerwet ook rui mer kunnen worden uitgelegd. De ontwik keling der economische omstandigheden heeft sinds lang een verruiming van de toepassingsmogelijkheden der crisis- invoerwet ten gevolge gehad. Indien men zich realiseert, wat er voor de Nederlandsche industrie, den handel en de scheepvaart op het spel staat hij een verder toe halen van de economische banden met N'ederlandsch-lndië, ls niet vol te houden, dat een maatregel als de onderhavige, welke aan sterke Indische verlangens tegemoet komt, strijdig ls met de considerans van de crisisinvoerwet in zake „de le vensbelangen des lands". In dit licht gezien hebben de maatregelen ten aanzien van den invoer van koffie de regeering in staat gesteld tot het voeren van een handelspolitiek bin nen rijksverband, welke reeds op kor ten termijn vrucht heeft gedragen. Uiteraard heeft de regeering gepoogd het effect van de kofflehefflng voor den consument zoo gering mogelijk te hou den en daarbij overleg gezocht, zooals bij vele andere onderwerpen geregeld geschiedt, met de organisaties van belang hebbenden. Naar de meening der regeering stemt het juist tot voldoening, dat dien tengevolge een dwingend Ingrijpen van haar zijde achterwege is kunnen blijven, blijven o PROEFVAART „KONINGIN EMMA". Bestemd voor den vaartuigendienst Suriname. Gisteren deed de „Koningin Emma" een voor de „N.V. gemengd bedrijf vaartuigen- dienst Suriname" op de werf van de Fa. Vuyk en Zonen te Kapelle a. d. IJssel ge bouwd schip, haar proefvaart op den Nieu wen Waterweg. De voorgeschiedenis van dit schip was niet zonder moeilijkheden. Met name rees verzet tegen het plan van een „gemendg bedrijf vaartuigendienst" ln den Kolonialen Raad van Suriname, die naar zijn gevoel niet genoeg ln deze kwestie gekend was en de desbetreffende begrootingspost verwierp bij wijze van principieel gebaar. Na eenigen tegenstand kwam het plan, voorgestaan door de heeren J. Dolleman en M. C. Ko ning, tenslotte tot uitvoering. In plaats van den niet rendeerenden staatsdienst zal voortaan een gemengd bedrijf het verkeer te water ln Suriname onderhouden. Nog voor hiertoe definitief was besloten, heb ben de heeren Dolleman en Koning, die een st.chtlnc ad hoc in het leven hadden ge roepen. opdracht gegeven tot den bouw van de .Koningin Emma". Tevens wer den vijf kleine motorbooten voor passa giers- en sleepvervoer gebouwd op de werf Czaar Peter te Zaandam. Op de werf van de Flacon 90 cl. Jube 60 cl. Door 50 en 25 ctl 6008 (Ingee. Med.l Haarlemsche Scheepsbouw Mij. werd een rivierboot op stapel gezet, waarvan giste ren de proefvlucht en de overname plaats had. De Koningin Emma. bestemd voor de kustvaart naar Coronie, Nickerle, Deme- rar en Alblna, ls de grootste der zeven schepen. De bouw van dit schip was ln vier en een halve maand voltooid. De bouw ge schiedde in samenwerking met het Werk fonds. Gedurende den bouw heeft de ge meente Kapelle voor f. 18.000.minder aan steun behoeven uit te keeren. Op 20 Mei liep het vaartuig te water. In verband met den overtocht over den oceaan, welke op 10 Juli zal geschieden, was de proeftocht op 1 Juli bepaald en prompt op tijd heeft deze heden plaats gehad. In grijs regenweer liep het vaartuig de gemeten mijl op den Nieuwen Water weg, tot tevredenheid van de opdrachtge vers, die door het hijschen der maatschap- pljvlag de overdracht van het schip be zegelden Na de overname van het schip vereenig- den de aanwezigen zich aan een maaltijd waarbij velen het woord voerden. De heer Th. Keukels kon mededeelen, dat aan de Fa. Vuyk door de N.V. Houtvaart te Rot terdam opdracht was verleend tot den bouw van een motorschip van 3500 ton, waar door wederom 150 man gedurende acht maanden werk zullen vinden. o NEDERLANDSCHE BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Het 17de congres van den Nederland sehen Bond van Personeel in Overheids dienst is gisteren te Utrecht voortgezet. Als leden van het dagelljksch bestuur werden gekozen de heeren L. J. Bakker, J. J. Staal, J. C. Viergever. P. van der Laan en J. Blom, terwijl als leden van 't hoofd bestuur werden gekozen de heeren A. A. Luehrs, N. A. W Deelfos, B. Forrer, J. A. Schoonhagen en M. C. Bolle. De heer L. J. Bakker werd benoemd tot redacteur van het bondsorgaan Van de heeren S. van Meurs en L. Buur man. die benoemd zijn tot wethouder, res pectievelijk van Amsterdam en Den Haag en dientengevolge den bond hebben ver laten, werd op hartelijke wijze afscheid ge nomen. Mr. 8. Mok, chef van het documen- tatiebureau van het N.V.V., heeft ten slotte een inleiding gehouden over: „De ambte narenwet ln theorie en practljk". o- RITMEESTER b.d. J. S. F. v. HOOGSTRATEN t In den ouderdom van 77 jaar is te 's-Gra- venhage overleden de heer J. S F. v. Hoog straten, ritmeester b.d. en oud-lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. De overledene werd 7 Juni 1859 geboren en trad ln 1876 als vrijwilliger ln dienst bij het 3e regiment huzaren. Hij volgde den hoofdcursus te Haarlem en werd in 1880 benoemd tot tweeden luitenant der cava lerie. Als ritmeester verliet hij in 1896 den militairen dienst. Tijdens zijn veeljarig verblijf te Arnhem maakte hij bij tusschenpoozen 25 Jaar voor de Antl-Rev partij deel uit van den Ge meenteraad. 22 Jaar had de overledene ook zitting in de Prov Staten van Gelderland, die hem ook kozen tot lid van het college van Ged. Staten. Daarin heeft hij echter maar korten tijd zitting gehad. In 1909 koos Utrecht II hem tot lid van de 2e Kamer, waarin de heer v. Hoogstraten tot 1913 zit ting had, toen hij zijn zetel verloor aan wijlen Dr J. v. Leeuwen (s.d.i. 28 jaar had de overledene zitting in den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Arnhem, terwijl hij in het bestuur van meerdere lichamen en Instellingen zitting had. BIJ zijn vertrek naar den Haag voor enkele jaren legde hij al zijn functies neer. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Zaterdagmiddag te 's Gra- venhage op de Algemeene Begraafplaats aldaar plaatsvinden om half één. VEREENIGING VAN DIRECTEUREN VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Heden ls ln Den Bosch de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging van directeuren van maatschappelijk hulp betoon. Te halftwaalf vanmorgen werden de deelnemers op het stadhuis officieel door het Bossche gemeentebestuur ontvangen, waarna gezamenlijk de lunch werd ge bruikt. In de middagzitting heeft prof. mr. J. M. van Bemmelen uit Leiden een inleiding gehouden over de strafrechtelijke vervol- §lng van gesteunden bij fraude. Hij ging e oorzaken na van de misdaad ln het al gemeen en trok hieruit verschillende ge volgtrekkingen ten aanzien van steunde- Ucten en hun strafrechtelijke vervolging. Vervolgens heeft cic heer H. J. van San ten, uit Arnhem, rijksinspecteur voor de ondersteuning van behoeftige Nederlan ders ln het buitenland, een inleiding ge houden over dit onderwerj. LANDDAG VAN DEN BIJZONDEREN VRIJ WILLIGEN LANDSTORM. De landdag van den tijzonderen vrljwll- ligen landstorm, welke gisteren te Gouda is gehouden, mocht zich in een groote be langstelling verheugen. De autoriteiten, o.w. zich bevonden de minister van Landbouw en VisscherlJ mr. dr. L. N. Deckers, luit.-gen. L. F. Duymaer van Twist, generaal-majoor H. de Jongh. Inspecteur der infanterie en inspecteur van den vrljwllligen landstorm, reserve majoor K. A. van Schelven, mr. W. A. C. van Dam en mr. dr. J. Smit, reserve-kapitein der veld-artillerie, G. F. Boulogne, secretaris der nationale landstormcommissie, bener vens de geheele westelijke landstormcom missie, zijn gistermorgen officieel door het gemeentebestuur van Gouda ten stadhuize door den burgemeester, den heer E. G. Gaarlandt, ontvangen en met een wel komstwoord begroet. Namens de gasten heeft minister mr. dr. Deckers den burge meester geantwoord. De landstormers, circa 800 ln getal, heb ben daarna voor het stadhuis voor de op het bordes verzamelde autoriteiten gedefi leerd. De stoet werd geopend door den mo- tordienst, de trompetters van de rijdende artillerie te Arnhem en de landelijke rul- tervereenigingen van Gouda en Waddinx- veen. Hierna volgden de landstormers, die talrijke banieren met zich meevoerden. Op het feestterrein aan den Hoogen Schle- landschen Zeedijk werd het woord gevoerd door den minister van blnnenlandsche za ken mr. J. A. de Wilde, mr. B. C. de Sa^ vornin Lohman en het Tweede Kamerlid dr. H. J. Vos. Ter afwisseling hadden rui- terdemonstratles plaats, terwijl den gehee- len dag schietwedstrijden zijn gehouden'. De landdag is uitnemend geslaagd. o HET RECLAME-CONGRES. In de middagzitting van gisteren van het Congres van het Ned. Genootschap voor reclame, heeft prof. dr. F. Roels een voor dracht gehouden over: „De wetenschap in de reclame". De voorzitter deed eenige mededeelingen met betrekking tot een door het genoot schap ln te stellen enquête over de psy chologie van den krantenlezer. HIJ wekte op, daartoe mede te werken. Vele firma's hebben ook medewerking toegezegd. Prof. Roels zal de leiding van het onderzoek op zich nemen. Het congres werd hierop gesloten. o PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. (Vervolg van gisteren). Na discussie is het voorstel van Ged. Staten inzake de exploitatie van het veer te Den Briel aangenomen. Bij het voorstel tot wijziging van liet provinciaal wegenplan oppert de heer Van Eek (s.d.) bezwaren tegen het afvoeren van den Valkenburgscheweg Katwijk a. d. Rijn Haagsche Schouw van het provinciaal wegenplan. De heer Warnaar (a.r.) acht behoud van dezen weg op het wegenplan eveneens nood zakelijk uit een oogpunt van algemeen verkeersbelang. Ook is zulks van belang voor de ophef fing van den bestaanden tol, terwijl door verbetering van den weg, waartoe Valken burg zelf niet ln staat ls, eveneens het landschapsschoon zal worden gediend. De heer J. ter Laan (s.d.i stemt in met het betoog van den heer Warnaar inzake het landschapsschoon en bepleit voorts ver- keersbelangen op Goeree en Overflakkee. De heer Wilbrink (c.h.i wenscht eveneens behoud van den Valkenburgscheweg op het plan. Gedeputeerde Von Flsenne (r.k.) acht het belang van het doorgaand verkeer bij den Valkenburgscheweg betrokken, niet van zoodanige beteekenis. dat het evenredig zou zijn aan de zeer hooge kosten, welke een reconstructie van dezen weg zou meebren gen. Het voorstel van Ged. Staten wordt daar na z.h.st, aangenomen, waarna de verga dering wordt verdaagd tot heden 11 uur. o ZUID-AFRIKAANSCH MINISTER IN ONS LAND, Gistermiddag kwam op Schiphol uit Londen aan de heer L. Pirow minister van verkeer en defensie van Zuld-Afrlka, voor een eendaagsch bezoek aan ons land. Ter begroeting waren aanwezig dr. Broekhuizen, gezant van Zuld-Afrlka te Den Haag, de heer Plesman. directeur van de K.L.M. en enkele oude vrienden, o.a. prof. Holleman uit Leiden en mei. Holleman. Den Zuid-Afrlkaanschen minister werd door den heer Plesman geheel Schiphol getoond. Minister Plrow vliegt heden naar Boeda pest en vandaar naar Sa'onlki en Athene, om vandaar weer door te vliegen naar Kaapstad, hetzii met de Imperial Airways, hetzij met een Zuld-Afrikaansch vliegtuig. Zuid-Afrika namelilk heeft onlangs bil de Engelsche fabriek Airspeed een drietal militaire vliegtuigen en een viertal machi nes voor de burgerluchtvaart besteld. Als deze toeste'len od tlld worden afgeleverd, en op tlld Athene bereiken, vliegt minister Plrow in een van deze machines naar Zuld-Afrlka terug. o NEDERLANDSCHE CHR. BOUWVAK- ARBEIDERSBOND. In het vacantleoord van het Chr. Natio naal Vakverbond heeft de bondsraad van den Ned Chr. Bouwvakarbeldersbond zijn Jaarlijksche vergadering gehouden. De eer ste dag was hoofdzakelijk gewijd aan het afdoen van Interne huishoudelijke zaken. Gisteren werd in den breede stilgestaan bij den toestand in het houtbedrijf. De heer J. de Bruin, gemeenteraadslid van Rotterdam, heeft een uitvoerig referaat gehouden, waarin hij op vele misstanden wees. Na eenige discussie zijn de volgende con clusies met algemeene stemmen aanvaard: a. De onder invloed van de langdurige crisis steeds moeilijker wordende toestan den in het bouwbedrijf e lachen meer dan ooit duurzame en algemeene samenwerking van de organisaties van werkgevers en werknemers; b. eerste doel van deze sa menwerking moet zijn de afsluiting van collectieve arbeidsovereenkomsten, met gemeenschappelijke maatregelen inzake de controle op naleving; c. aan de werkzaam heden inzake de collectieve arbeldsovereen- VOOR VRIJDAG 3 JULI. Hilversum I, 1875 M. 8.00: VARA. 12.00: AVRO. 4,00: VPRO. 5.00: VARA 8.00: VPRO. 11.00: VARA. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Gram.pl. 10.45: Voordracht 11-00: Gram.pl. 11.30: Vervolg voor dracht 11.50: Gram.pl. 12.00: Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 2.00: Voor dracht 2.30: Ensemble Jetty Cantor en Gram.pl. 4.00: Slotgodsdienstoefenlng v. h. Intern. Doopsgez. Congres, Witmarsum 5.00: Gram.pl. 7.00: Causerie over de arbeidersbeweging in Frankrijk 7.20: Gram.pl. 7,50: Nieuwsberichten ANP. 7.57: Herh. SOS.-Ber. 8.00: Berichten 8.05: Causerie 8.30; Concert 9.00: Paedagogische causerie 9.30: Concert 10.00: Filmpraatje 10.30: Gram.pl. 10.40: Avondwijding 11.00: Nieuwsbe richten ANP. 11,05: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3512.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.0012.00: Zang en plano 12.16: Gram.pl. 12.30: Orgel spel 1.30: Gram.pl. 1.45: Ensemble Van der Horst 2.30: Chr. Lectuur 3.00—3.45: Vervolg concert 4.00: So praan, plano eh cello 5.30: Gram.pl. 6.30: Voor tulnllefhebbers 7.00: Berich ten 7.15: Literair halfuur 7.45: Re portage 8.00: Berichten ANP. 8.15: Kon. Militaire Kapel 9.05: Het leven der Bevolking ln Noord-Afrika 9.35: Vervolg concert (om 10.05: Berichten ANP.) 10.3011.30: Gram.pl. Droltwlch, 1500 M. 11.20: Orgelspel 11.50: Het St. Hilda's orkest 12.50: Dans muziek 1.35: Plano-recital 2.20: Toni en het North Pier orkest 3.20: Het BBC.-Schotsche orkest en solist 4.20: E. Colombo's orkest 5.05: Gram.pl. 5.35: Het Serge Krish Septet 6.20: Berichten 6.50: Orgelspel 7.20: Reportage 7.55: Het Alfredo Campoll Trio 8.20: De BBC.-Zangers 8.55Komische dialoog 9.05: Dansmuziek 9.50: Berichten 10.20: Sportpraatje 10.40: Het BBC.- Midland orkest 11.3512.20: Dansmu ziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Orkestconcert 2,50: Gram.pl. 4.20: Kamermuziek 5.50: Orkestconcert 8.20: Zang en piano 9.05: Operette-uitzending 11.05—1.05: Orkestconcert. Keulen, 456 M, 6.50: Orkestconcert 12.20: dito 1.35: Omroepklelnorkest 2.35: Omroepkwintet 4.20: Llteralr-mu- zikaal programma 6.20: Ohiroeporkest 7.20: Gram.pl. 8.30: Voor oud-strij ders 10.46: Concert 11.2012.20: Om roeporkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Klein-orkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 6.20 en 6.50: Gram.pl. 7.20: Trioconcert 8.20: Salon-orkest 9.05: Radlo-tooneel 9.20: Kamermuziek 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Kleln-orkest 1.30: Salon-orkest 1,50—2.20: Gram.pl. 5.20: Accordeonmuziek 5.40: Kleln-or kest 6,35: Gram.pl, 8.50: Plano-reci tal 7.35: Zang 8.20: Omroeporkest en zang 10.3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Opera-uitzending (gr.pl.) 10.20: Berich ten 10.50: Viool en plano 11.05: Weer bericht 11.2012.20: Concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 3 Juli. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2c Programma: lederen dag, van 824 3e programma: 8.00: Keulen 8.45: diversen 10.05: Keulen 11.20: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14,20: Keu'en 15.20: Parijs Radio 15.50: Londen Reg. 16.20: Parijs Radio 17.20: Brussel Fr 18.20: Keulen 18.50: Parits Radio 19.55: Droltwlch 21.50: Brussel Fr. Dim. 22.15: Brussel VI, 22.35: Beromün- ster 23.05: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 10.35: Londen Reg. 11.20. Droltwlch 18.20: diversen 18.50: Droltwlch 19.20: Keu len 20.05: Gram.muz. G.R.D. 21.50: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. komsten moet worden verbonden: 1. medezeggenschap van de arbeiders-orga nisaties bij pogingen tot betere regeling van de werkultgifte van de aanbestedingen en de prijsregelingen en het stellen van vestlglngselschen2. beteugeling van het euvel van de exploitatie van Jongens, mede door invoering van leerling-regelingen, met Invloed van de organisaties op het vak onderwijs; a. ter verkrijging van gezondere toestanden vraagt de bondsraad maat regelen van overheidswege tot betere na leving van de Arbeidswet inzake over schrijding van den werktijd en beperking van de overwerkvergunningen; voorts be perking van de 48-uren-week tot 40 uren, met overeenkomstige verplichting voor de in het bedrijf gevestigde ondernemers en verbod van beunhazerij; verbindendverkla ring van de collectieve overeenkomsten en verordenende bevoegdheid voor de bedrijfs- raden. N.R.Crt, o LOODGIETERS. EN FITTERSPATROONS. De Bond van Loodgieters- en Fitterspa- troons kwam onder leiding van den waar nemend voorzitter, den heer J. Herm. Hes- sellng, van Amsterdam, gisteren ln Jaar vergadering te Winschoten bijeen. Het Jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, terwijl de penningmeester voor zijn financieel beheer werd gedechar geerd. In twee vacatures ln het hoofdbestuur werden gekozen resp. tot voorzitter de heer J. H. Harmeijer Sr., van Rotterdam, eere voorzitter van den Bond, en de heer A. M. Cornellssen, van Arnhem, als lid. In het bestuur van de Van Oldendorp- sllchtlng werd herkozen het aftredende lid, de heer J. Joustra, van Groningen In de middagvergadering werd een refe raat gehouden door den heer F. L. van der Leeuw, directeur van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, over het wetsontwerp „Vestigingswet Kleinbedrijf".

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10