WILLEY POST IN DE FILM DIGESTIF RENNIE 7f*fc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 Juni 1936 Vierde Blad No. 23389 Een nieuwe vinding! Afsobei-d van den heer J. H. v. d. Wijngaart LAND- EN TUINBOUW. PASTILLES jongmensch van 26 jaar onder burge meester de Waal Malefijt hier kwam, wa ren de toestanden hier nog geheel anders dan nu. Spr. haalde diverse oude her inneringen op en aeide dat de Katwijksche jaren tot de aangenaamste van mijn leven behooren en dat zeer sterke banden hem aan Katwijk binden. Zoo o.a. ben ik, al dus spr., in Katwijk getrouwd en zijn mijn kinderen hier geboren. Het vertrek van deze plaats valt mij zwaar. Zoowel de plaats als de bevolking zullen in aange name herinnering bij mij bijven voort leven. Ook het politiecorps heeft in dien tijd heel wat veranderingen ondergaan. De sterkte er van is uitgebreid. Er is ge durende de jaren, dat ik hier was, een brigadier-majoor, een rechercheur en een klerk bijgekomen. Ook in andere opzich ten heeft het corps mutaties ondergaan en wel in dien vorm, dat enkelen door den dood ons ontvallen zijn, n.l. Nijeboer, Schaap en van Egmond, aan wier nage dachtenis hulde kan worden gebracht. De agent van politie Star heeft eenige jaren geleden gemeend zijn taak bij de politie te moeten beëindigen en geniet thans van een welverdiende rust. Enkelen zijn naar elders vertrokken om er hun werk voort te zetten. De taak, die ik hier met liefde volbracht en die ik op die wijze heb kun nen volvoeren is voor een groot gedeelte te danken aan de wijze, waarop de burge meester mij steeds welwillend tegemoet is gekomen. Spr. bracht een woord van har- telijken dank aan het geheele personeel voor de wijze, waarop het hem de taak heeft gemakkelijk gemaakt en heeft hel pen volbrengen. Spr. heeft steeds de be langen van het corps voor oogen gehad en meent daarin ook wel te zijn geslaagd. De politie heeft in de oogen der burgerij meer aanzien gekregen en het werk van de politie ondervindt meer waardeering dan vroeger. Spr. dankte allen hartelijk voor de medewerking. Ook stelde hij ten zeerste op prijs de prettige verstandhou ding tusschen rijks- en gemeentepolitie. In het bijzonder dankte hij majoor Ruw- hof, als zijn naaste medewerker. De heer Ruwhof dankte hierop den heer v.d. Wijngaart voor zijn hartelijke woor den. De heer Boekhoven dankte den heer v. d Wijngaart voor de goede verstand houding tusschen politie en gemeente secretarie en hoopte, dat het zoo in de toekomst moge blijven!. m Hierop werden de agenten ververschin- gen aangeboden en onderhield men zich nog eenige oogenblikken met den heer v. d. Wijngaart. Na het officieele afscheid drukten nog eenige ingezetenen den heer v. d. Wijn gaart de hand; o.a. merkten wij op dr. Cieveringa, dr. Bouman en den heer Slote- maker. Ten slotte werden de heer en mevr. v. d. Wijngaart per auto naar huis ge bracht. welke zonnebrand en vervellen voorkomt en Uw huid tevensr snel mooi bronst en bruint: AMILDA-zonnebruincréme. Flacon 90 ot. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) o Hoofü-lnspecteur van PoWtie te Katwijk. Hierboven een foto van het politiecorps van Katwijk, genomen bij gelegenheid van het afscheid van den hoofdinspecteur den heer v. d. Wijngaart, die tot commissaris van politie te Harderwijk is benoemd. Eerste rij zittend van links naar rechts derde persoon van links: mevr. v. d. Wijngaart; hoofdinspecteur van politie J. H. v. d. Wijngaart; brigadier-majoor P. Ruwhof; brigadier-rechercheur C. Jonker. Tweede rij staande achter den hoofdinspecteur, de heer J. Bloot. Gistermiddag heeft de hoofdinspec teur van politie te Katwijk, de heer J. H. v. d. Wijngaart, in het bijzijn Van zijn echtgenoote op het politie bureau officieel afscheid genomen van het politiecorps. Aanwezig waren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. de gemeente secretaris D. C. O. Boekhoven, de oud- agent B. Star, de brigadier van de rijks politie I. Hamerslag. Afwezig waren een pbar agenten van politie wegens verlof en rijksveldwachter Westeneng. Toen de heer en mevr. v. d. Wijngaart per auto door den brigadier-rechercheur C. Jonker en A. Kleinman van huls ge- bhald, op het bureau gearriveerd waren, fifcm <ie burgemeester het woord. Rede van den burgemeester. Deze zödc voor het laatst den heer v. d. Wijngaart met den titel van hoofdinspec teur te willen toespreken, daar deze voor hem spoedig veranderd zal worden in commissaris. Gij hebt, aldus spr., in deze jaren heel wat gebouwd en gewerkt. Nu is het moment gekomen, dat u gaat vertrek ken. Het gebouw, dat u zich voorgenomen had op te richten is klaar; gij gaat nu een verdieping hooger bouwen door uw benoeming als commissaris te Harderwijk. Ik ben u dankbaar voor wat u in deze 12 jaar hebt gedaanVoor de politie was het hier een twaalftal jaren geleden niet ge makkelijk. Deze was voor velen de „boe man". Gij kwaamt hier in een sfeer, die niet gunstig was. Doch niettegenstaande alles hebt ge toch hier een keurcorps weten te organiseeren. Daarvoor wil ik u dan ook lof toezwaaien! Naast het politiecorps hebt ge ook de regeling op het strand zoo danig gewijzigd en gemoderniseerd, dat onze badplaats hiermede zeer is gebaat. Ook het kampeerterrein, dat door uw ini tiatief tot stand is gekomen en dat voor de gemeente een niet onbelangrijk voor deel oplevert, is iets, waar u met genoegen op kunt terugzien. De laatste politiever ordening, welke door u tot stand is ge bracht. toont, dat ge gebouwd en gewerkt hebt. Ook als ik spreek namens het corps, kan ik niet anders zeggen, dan dat er steeds een goede geest heerschte en die geest hebt gij geschapen. Ik hoop, dat u nog lange jaren in het politieambt moogt werkzaam zijn. Dit heeft toch steeds de liefde van uw hart. Gij kunt terugzien op een geslaagde loopbaan. Gij wilt nóg hoo ger op; ik hoop daarom dat u nóg meer verdiepingen moge bouwen! Als blijk van waardeering bood spr. hierop namens het corps een gouden vulpenhouder aan en hoopte dat de heer v. d. Wijngaart met genoegen terug zal denken aan den tijd, dien hij te Katwijk heeft doorgebracht. Aan mevr. v. d. Wijngaart werd tevens namens het politiecorps een bouquet rozen aangeboden. Dankwoord van den heer v. d. Wijngaart. De heer v. d. Wijngaart dankte den burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Toen ik, aldus spr., 12 jaar geleden als ONGUNSTIGE TOESTAND VOOR DEN VARKENSHANDEL. De Nederlandsche Bond van Varkens handelaren heeft een adres gezonden aan de ministers van Landbouw en Vis- scherij, en van Handel, Scheepvaart en Nijverheid, inzake de zeer nadeelige po sitie voor den varkenshandelaren, welke is ontstaan vla het instituut van zaak voerders bij de Nederlandsche veehoude rijcentrale. Door zijn werkzaamheid en door zijn administratie is de zaakvoerder steeds op de hoogte met de omstandigheid bij wien de overtollige varkens liggen en hoeveel ergens aanwezig zijn ten verkoop. Hem zelf is de aan. en verkoop van vette var kens, zeer terecht verboden. De nauwe relaties die verschillenden onder hen echter onderhouden met willekeurige personen, hetzij varkenshandelaren, het zij dikwijls door henzelf nieuw gepromo veerde opkoopers, hetzij afzetvereenigin- gen van landbouwcoöperaties, hebben onder de particuliere varkenshande laren een noodtoestand doen ontstaan. Tevens wordt opmerkzaam gemaakt op de vrijgevigheid, waarmee de handels- erkenningskaarten door de veehouderij- centrale verstrekt zijn. Adressant verzoekt dringend, in deze abnormale en onjuiste situatie een ver betering ten gunste van den normalen handel aan te brengen. DE MELKPRIJS. Nederlandsche Zuivelcentrale, 28 Juni tot en met 4 Juli 1936. consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 51/4 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwali teit, overmelk regeerings-minimumprijs 4.25 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2'/- cent. TERUGLEVERING ONDERMELK. Treedt 28 Juni gewijzigd in werking. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat wegens gewijzigde omstandigheden met ingang van 28 Juni a.s. de regeling inzake verplichte teruglevering van ondermelk wederom in werking zal worden gesteld, echter in den gewijzigden vorm, zooals onlangs in hoofdzaak is aangegeven. Het terugleveringspercentage zal voor de week van 28 Juni tot en met 4 Juli 5 procent bedragen. Enkele nadere bijzonderheden omtrent de uitwerking der nieuwe regeling zullen ten spoedigste aan belanghebbenden rechtstreeks worden medegedeeld. Zijn lievelingsgerechten bezorgden hem branderige pijn en maagzuur. Nu eet hij weer alles met smaak. Al wat hij doet. is na den maaltijd édn of twee Digestif Rennic Pastilles langzaam op den tong laten smelten. Deze pastilles bevatten car- bonaten en hydroxyden, die het overtollige maag zuur reduceeren: zij bevatten verder colloïdale kao lin, dat het teveel aan maagzuur absorbeert en bo vendien pancreatine en pepsine, die.de spijsvertering sterk bevorderen. Zoo voorkomen Digestif Rennie Pastilles overmatige zuurvorming en daardoor pijn. branderigheid en opgeblazenheid, terwijl zij er tevens voor zorgen, dat het voedsel sneller en beter verteert. Digestif Rennie Pastilles zijn zeer smakelijk en ook bijzonder prettig te nemen. Geen poeder geen glas water. Iedere pastille is apart verpakt, zoodat gij ze gemakkelijk bij U kunt steken. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntrec Handels Mij.. Heerengr. 209, A'dam. 57jj (Ingez. Med.) DE PREMIEKEURINGEN TE HAARLEMMERMEER. Gisteren had onder begunstiging van goed weder en groote belangstelling op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp de door de provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland georganiseerde premie- keuring plaats van merriën van 1 tot en met 7 jaar en van merrieveulens, van het type tuigpaard. Niet minder dan ruim 80 merriën en veulens waren ingeschreven en ter keu ring verschenen. De geldprijzen konden nog niet worden bekend gemaakt, omdat eerst de keurin gen in Wieringen, Schagen en Beverwijk moeten hebben plaats gehad, waarna de verdeeling en toewijzing zal plaats heb ben. De keuring voor het trekpaard zal plaats hebben op Donderdag 2 Juli a.s, o VELE ACTRICES ZUN LANG- SLAAPSTERS. Er bestaat een ongeschreven wet, vol gens welke film-actrices niet mogen wor den gewekt vóór een bepaald uur, wan neer ze zonder emplooi zijn. De meesten houden er n.l. van, een gat in den dag te slapen, wanneer de studie hen niet noo- dig heeft. „Uitslapen" is het schoonheids-recept voor bijna iedere jonge actrice, die bij de film werkzaam is. Tooneelactrices, die naar Hollywood komen, zijn nooit gewend vroeg op te staan. Doch ze moeten wel met haar gewoonte breken, zoodra ze bij de film komen, omdat de studio-werk zaamheden om 9 uur beginnen. Wanneer zij zonder werk zijn. halen ze haar schade weer in en slapen de klok rond. Dan zijn er nog actrices die, werk of geen werk bij de studio's, wel vroeg op moéten staan, omdat zij kleine kinderen hebben, b.v. Joan Blondell en Marguerite Churchill. Voordat deze actrices naar haar werk gaan, houden ze zich gewoonlijk een half uur met de kinderen bezig en wanneer ze zonder emplooi zijn, stellen de kinderen evengoed hun eischen. Jean Muir behoort tot de „negen-uur bij-de-hand-zijnde-actrices". 's Zondags slaapt ze echter den geheelen dag!! Kay Francis behoort tot de gematigde lang- slaapsters, of ze wél of geen werk heeft; gewoonlijk is ze om 10 uur bij de hand. Josephine Hutchinson en June Travis staan gewoonlijk om 10 uur op, doch pro beer niet Ruby Keeler voor elf uur uit haar bed te halen. U krijgt geen goed woord van haar. Glenda Farrell en Olivia de Havilland zijn niet voor 's middags te spreken, behalve in bijzondere gevallen! Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat al deze jonge actrices, wanneer ze voor de film werken, vroeg bij de hand moeten zijn. Ze hebben een uur noodig om zich te kleeden en te ontbijten, een half uur om naar de studio te gaan en nog 'n uur voor haar make-up, teneinde voor de camera te kunnen verschijnen. De meeste actrices hebben een gezonde slaap. Alleen Bette Davis is een nerveuze slaapster. Over het geheel slapen actrices meer dan gewone menschen. Aan slaap meenen ze haar schoonheid te danken te hebben en ze isoleeren zich in het slaapvertrek door elk licht en elk geluid buiten te sluiten door jalouzieën en „sound-proof" muren aan te brengen „Charles Laughton is Rembrandt", zegt De Meester met bewondering. „Hij is vol komen In Rembrandt's huid gekropen. Hij leeft en denkt als Rembrandt deze maan den. Hij bouwt zijn rol op, verandert tij dens de eerste opnamen steeds details, meent dat een gebaar, een Intonatie, zijn opmaak hier en daar een wijziging be hoeven. Af en toe gaat hij weer naar Holland, naar musea en naar oude stadsgedeelten, om nog iets méér van die sfeer met zich mee te brengen. Hij werkt hartstochtelijk aan de figuur en ik geloof, dat het een van zijn mooiste créaties zal worden. Totaal verschillend weer van zijn rol als Henri de Achtste en als de butler ln „Ruggles of Red Cap". Binnenkort zullen een aantal opnamen in Hoorn voor de film worden gemaakt en misschien in enkele andere kleine plaats jes als Edam. De gemeente Hoorn heeft alle medewerking toegezegd en het ha ventje daar, is volgens den heer De Meester buitengewoon geschikt om met de zee op den achtergrond het „Amster- damsche" uit Rembrandt's tijd te suggereeren. Tijdens de première van de film in Lon den zal een tentoonstelling van oude Hollandsche meesters en van oude meu belkunst worden georganiseerd. DE „BALLADE VAN DEN HOOGEN HOED" De Visiefilm „Ballade van den hoogen i hoed" is thans gereed gekomen. De eerste I vertooning zal in het begin van het nieuwe filmseizoen plaats vinden. „Ballade van den hoogen hoed" is de eerste in ons land vervaardigde twee- acter en tevens de eerste Nederlandsche film, welke geheel zonder buitenlandsche medewerking tot stand is gekomen. Wie herinnert zich niet den indertijd zoo veelbesproken wereldaviateur Willey Post, een der eersten die den Oceaan overvloog en die bij een stratosfeervlucht omkwam? Hij is hier deze week te zien in de sensationeele vliegeniersfilm „De prooi der Valken": een film, waarin de stoutste stukjes in de lucht elkander opvolgen en waarvoor men zich, zeker in dezen tijd van steeds groeiende belangstelling voor de luchtvaart, ongetwijfeld sterk zal interesseeren. - Hierboven een opname uit deze film, die geregisseerd werd door Albert Rogell. Sylvia Sidney en Henry Fonda temidden Van Californië's prachtige bergen in de kleurenfilm „De Ongeschreven Wet". Naar aanleiding van het succes van de opzienbarende kleurenfilm „The Trail of the Lonesome Pine", binnenkort in Ne derland te verwachten onder den titel ..De Ongeschreven Wet", heeft Paramount diverse gelijksoortige kleurenfilms op stapel gezet. Henry Hathaway, de regis seur, die zich wereldroem veroverde met „De Bengaalsche Lansiers", en met „Lief de, sterker dan Dood" opnieuw zijn groot kunnen bewees, heeft zich met „De Onge schreven Wet" met eere geplaatst onder de kleurenfilm-regisseurs. Paramount heeft hem thans opgedragen „The Sla- veshlp" te maken als eerstvolgende tech- nicolor-film. Inmiddels zal een van Paramount's an dere regisseurs een epos van het ruwe Op een afstand van ongeveer 17 mijl van Londen ligt het oude Engelsche dorpje Denham. In de omstreken ervan verrijzen thans de nieuwe studio's van de London Film Productions. In deze omgeving wordt thans het drama van Rembrandt's leven op het doek gebracht. Rembrandt's atelier, zijn huiskamer en Saskia's slaapkamer staan daar thans in een der groote studio's op gebouwd en het is Vincent Korda, die, ge lijk men weet, hiervoor geruimen tijd ln Holland heeft vertoefd, wonderwel gelukt om de sfeer van die oude Hollandsche vertrekken te treffen. Hij werd hierbij ge assisteerd door Joh. de Meester Jr., dien wij bij ons bezoek aan de Denham studio's aantroffen. De heer De Meester, die vanaf de eerste voorbereidingen voor de film, als historisch expert aan de productie is verbonden geweest, sprak zijn groote be wondering uit voor de zorg, die zoowel technisch, historisch, als artistiek aan deze film wordt besteed. „Het scenario", zoo zeide hij. „bewerkt naar het boek van Carl Zuckmayer, werd door Alexander Korda in samenwerking met den schrijver met buitengewone zorg samengesteld. Geen moeite werd gespaard om de volle Rembrandt-figuur,. zooals hij in Zucck- mayers boek leeft, te behouden. SONJA HENIE. Sonja Henie's filmdebuut zal plaats hebben in de Paramount-film „Cham pagne Wals", waarin Gladys Swarthout en George Raft de hoofdrollen spelen. Zij zal daarbij een ballet aanvoeren van 300 schaatsenrijdsters, die een fantastischen ijsdans zullen uitvoeren. o DE NIEUWSTE FILM VAN JEANETTE MACDONALD. Jeannette MacDonald zingt in haar nieuwe film voor de Metro „San Fran cisco", waarin Clark Gable en Spencer Tracy haar partners zijn, en Jack Holt, Ted Healy, Margaret Irving en Jessie tot de overige bezetting behooren, een re pertoire, dat varieert van ballade en song tot de moeilijkste opera-aria's. In deze film. geregisseerd door W. S. van Dyke, zinge Jeanette de beroemde Juweelen- Aria, uit Faust en andere muzikale uit treksels uit deze opera: het gevangenis terzet met Mephisto en Faust; een aria uit „La Traviata", „Love me and the world is mine", „A heart that is free", Gounod's „Ave Maria", „Nearer my God to Thee" en „Battle Hymn of the Republic". DE KLEURENFILM IN OPKOMST. onherbergzame Noorden: „Alaska" in kleuren verfilmen, met Carole Lombard en Henry Fonda in de hoofdrollen. Wij kunnen „De Ongeschreven Wet" pas over eenige maanden in ons land ver wachten. Het Is een groote speelfilm in natuurlijke kleuren, welke vrijwel geheel in de buitenlucht werd opgenomen! De schitterendste natuurtafereelen gin gen den achtergrond vormen van deze kleurenfilm, de zon van Califomië gaf het beeld zijn niet te imiteeren gloed. Een voudige bergbewoners, uitgebeeld door een keurkorps van filmartisten, speelden de hoofdrollen in het verhaal, en ver schijnen op het witte doek in hun grauwe ruige kleeding. Deze film werd in Amerika een der ge beurtenissen van het seizoen. Eensklaps werd het iedereen duidelijk, dat de ge kleurde film er nu is en blijft. Het feit, dat Paramount kort na de première aan kondigde het volgend jaar vier van zulke kleurfilms te gaan maken, spreekt wel boekdeelen over het succes van „The Trail". o DE REMBRANDT-FILM. Hollandsche tentoonstelling tijdens première.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13