Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Juni 1936 sassenheim. veur. voorschoten. wassenaar. zevenhoven. SPREEKCEL UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. leiderdorp. nieuwkoop. nieuwveen. ter aar. waddiptxveen. woubrugge. zwammerdam Mooi gebruinde Huid JdJN/T IN «TIEREN Burgerlijke Stand v Leiden. LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJBERICHTEN. tcur voorgestelde wijzigingen worden goedgekeurd. De gemeentebegrootingen 1935 en 1936 worden op onderscheidene punten gewij zigd. Daaruit blijkt, dat het in orde brengen van de nieuwe vuilnisbelt f. 619 heelt ge kost, waaronder pl.m. f. 200 voor ijzeren platen om met auto's het terrein te kun nen oprijden. De heer Zandbergen- vroeg wat er met de laan van Rijnland zal ge schieden. De voorzitter antwoordde, dat onder handelingen gaande zijn. Aan het Katwijkereind zal een nieuwe schoeiing gemaakt worden: kosten f.550, te verdeelen over twee jaar. Hierna ging de raad in geheime zitting voor behandeling van reclames hondenbe lasting. ■Vergadering Coöperatieve Voorschotbank en Spaarkas. Bovengenoemde vereeniging vergaderde ln 'n lokaal achter „Avondrust". De voor zitter van, den raad van toezicht, de heer S. Schoneveld, opende. De notulen werden goedgekeurd. Tot lid van den raad van toezicht werd de heer J. v. Klaveren en tot lid van het bestuur dr. H. G. Jonker herkozen. De heer Schoneveld bracht verslag van den raad van toezicht uit. Uit het financieel verslag van den heer J. P. Vergouwen bleek, dat 1935 voor de Bank een moeilijk jaar is geweest. De Bank heeft echter geen reden tot klagen. Het ledental bedroeg 187. De effecten hadden een waarde van f. 6005.75. Zij leverden een koersverlies op van f. 60,75. Er zijn 565 spaarboekjes in omloop met een totaalbedrag van f. 28.037,43. De voorschotrekening leverde de grootste moeilijkheden op. Op 31 Dece. stonden 75 voorschotten uit tot een bedrag van f. 26.119. Het bestuur drong steeds aan op aflos sing, waaraan echter niet allen konden voldoen. Bij sommigen ging ook de beta ling der rente niet vlot, zoodat soms strenge maatregelen genomen moesten worden. De resultaten daarvan waren in 1936 reeds te zien. De reserve kon uit de winst worden ver hoogd tot f. 800. Dividend wordt dit Jaar niet uitgekeerd. De vergadering keurde deze rekening met alg. st. goed. Na de rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria Franclna, d. van J. L. J. van Sobelen en M. Warmer dam Hendrlcus Franciscus, z. v. S. A. Langelaan en C. J. Blokker. Ondertrouwd: P Filippo 21 J. en J. Hlj- zelendoorn 20 j. Getrouwd: W. C. Smit 26 j. en W. M. van Dijk 23 J. A. H. Moerkerken 24 J. en E. Kluishaar 24 J. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jac. J. v. Tol en gezin, Berkelaan 24. n, Hillegom O. R. Vonk en gezin. Zuiderstraat 32, n. Voorhout Ca. Kerkhof, Hoofdstraat 314, n. Rotter dam Ja. Bergman, Teljllngerlaan 33, n. Katwijk. Geslaagd te Den Haag voor akte L. O. (R.-K. Kweekschool, Molstraat) mej. C. W. Beekman alhier. Geslaagd te Den Haag voor het eindexamen Gymnasium (St. Aloysius- college) onze plaatsgenoot N. Blonk (di ploma B). Ernstige val. Gistermiddag omstreeks half 5 is de bakkersknecht J. v. d. Z. in de bakkerij van den heer v. Cassel, nabij de Haagsche Schouw, terwijl hij den zolder in de bak kerij schoonmaakte, van de trap op den vloer gevallen. Ds. de Bruin, van Leiderdorp verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer ln deerniswekkenden toestand naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Bij informatie vernamen wij, dat het slachtoffer het op 't oogenblik tamelijk goed maakt. Ten overstaan van notaris W. A. Ca- ron, alhier, had in café „Al" te Veur de openbare verkooping plaats van de villa „Buitenlust" te Veur. Veurschestraatweg 13. Koopster was: N V. Algemeene Hypo theekbank te Amsterdam voor f. 10.600. Geslaagd te Den Haag voor het eindexamen Gymnasium (St. Aloysiuscol- lege) onze plaatsgenoot B. Paanakker Uttploma B). De steun. De norm van den werkloozensteun is verhoogd van f. 7 oip f.8 per week met een gezinstoeslag van 75 ct., in plaats van 50 ct. Voor de dubbel uitgetrokkenen en nog niet rechthebbenden is dit f. 1 minder. Voor ongeorganiseerden is het minstens f. 0.50 minder. Als loonnorm moet in de zomermaan den f. 15 en in de wintermaanden f. 14 worden aangenomen. behandel de dieren met zachtheid Een lezer spreekt zijn ergernis uit over de wreedheid van twee zigeuners, die j.l. Dinsdagmiddag op den Morschweg hun dorst in een café gingen lesschen en hun Paard, dat een bebloede tong had van het harde trekken aan de leidsels, in de brandende zon op straat lieten staan. Aanvaring. Gistermorgen werd op den Rijn, nabij de scheepswerf van den heer H. nabij Gouwsluls, de aldaar gemeerd liggende woonark van P. gedomicilieerd te Den Haag, aangevaren door de motorboot „De Tijd zal 't leeren", schipper P. uit Gou derak. De aanvaring werd veroorzaakt door het uitschieten van de giek der motorboot die achter de mast van de woonark haak te, zoodat deze werd medegesleept. Eenlge kinderen, die zich op het dek van de woonark bevonden, geraakten te water; omstanders wisten hen gelukkig te red den. De woonark, alsmede het meubilair der woonarkbewoners, werd zwaar be schadigd. De schipper der motorboot deed toezegging de schade te zulldn vergoeden. Gelukkig brak de mast der woonark af. anders zouden de onheilen zeker nog veel grooter geweest zijn. De politie stelde een onderzoek ln. Onder een boerenkar gekomen. De landbouwer B. had gisteren bij het afrijden van den Hoogen Rijndijk onder den Kcrkvaartsweg, het ongeluk om te geraken onder den boerenwagen, die door hem bestuurd werd. Een der wielen ging Over hem heen. HIJ werd ernstig gewond en bekwam vermoedelijk een rugwervel- fractuur. De man is per ziekenauto van de ga rage Vreeswijk overgebracht naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden. Zijn toestand is naar omstandigheden zeer goed. Van een hooiwagen gevallen. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 64-J. arbeider C. Bruines ln een welland langs den Westkanaalweg van een hooi wagen gevallen en reeds onmiddellijk daarna overleden. Vermoedelijk is hij door een zonnesteek bevangen geweest. Leden van de E.H.B.O. en dr. v. W. verleenden de eerste hulp, doch de levensgeesten bleken reeds geweken. Per brancard werd B. naar het lijkenhuisje aan de Schoolstraat over gebracht. Op 87-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer C. v. d. Berg. gedurende 11 jaar vóór de annexatie der 3 gemeenten lid van den raad der gemeente Aarlan- derveen. De overledene had in den raad zitting voor de C. H. Partij. Dankbetuiging van den Ned. Slagershond. De burgemeester dezer gemeente, heeft van het Hoofdbestuur van den Ned. Sla gershond onderstaand schrijven ontvan gen: „Het bestuur van den Nederl. Slagers- bond met prettige herinnering aan het congres van zijn bond in uw gemeente ge houden, huiswaarts gekeerd zijnde voelt zich gedwongen langs dezen weg U, en in U Uwe geheele gemeente, hartelijk dank te zeggen voor de door ons Bondscongres genoten gulle gastvrijheid en medewer king". De heer Max Weil, alhier, slaagde te Arnhem voor het diploma, reclameteeken, ontwerpen voor reclame en sierkunst. Voor Zondag 28 Juni, zal de Zondag- dienst worden waargenomen, door dr. A. S. Kater, telef. 38. Op Vrijdag 3 Juli a.s. zal alhier een nationale vlagjesdag gehouden worden, uitgaande van het Chr. Militair Verbond. Deze opbrengst komt ten goede aan de te huizen voor militairen. Geslaagd te Den Haag voor het examen gemeente-administratie der Ned. Ver. voor Gemeentebelangen, de heer W. Hoffmann alhier. auto te water. De inzittenden gered. Een auto. bestuurd door den heer Y. S., wonende te Voorburg, reed gister avond, vermoedelijk misleid door den mist in de langs den nieuwen weg gelegen sloot. De inzittenden, de bestuurder en een dame, werden door de omstanders ongedeerd uit het water gehaald. Bij gunstig weer hoopt de Chr. muziek- vereeniging „Devote" Vrijdagavond 26 de zer 's avonds 8 uur een concert te geven in den tuin van den heer Schalbers bij de Doesbrug. Onze vroegere plaatsgenoot de heer G. van der Tas slaagde te Amsterdam voor het examen Lichamelijke Opvoeding Mc O. Er zijn thans in onze gemeente in totaal 62 werkloozen, waarvan 26 per sonen in werkverschaffing zijn te werk gesteld bij den aanleg van de sportterrei nen. Voor steunverleening komen in aan merking 17 personen. Het Crisiscomité. In aansluiting op ons bericht omtrent de, opheffing van het plaatselijk crisisco mité verzoekt men ons mede te deelen, dat van 1932 tot heden door de Nieuwkoop- sche burgerij voor de noodlijdenden tenge volge van de crisis is geofferd in totaal f. 7435.46. Alles werd in natura, gewoonlijk door middel van bonnen uitgedeeld. Daar naast had het Comité herhaaldelijk de be schikking over voorraden schoeisel, dekens onderklaedlng, brandstoffen enz. wat ver strekt werd door het Nationaal Comité in den Haag. Voorts heeft mén in dien tijd nog te beschikken gehad over verschillende bedragen tot een totaal van f. 3780.50, ver kregen uit andere bronnen, waarmede meerdere kleine in nood verkeerende mid denstanders geholpen konden worden. Dc directie van de Ned Spoorwegen heeft het voormalige spoorstation aan den Nieuwveenschen weg verhuurd aan J. Ph. Bakker, hulpbrievenbesteller, alhier, die het zal Inrichten als café of lunchroom. Ledenvergadering „Onderling Hulpbetoon". De ver. ..Onderling Hulpbetoon", tot be strijding van Ziekenhuiskosten hield een ledenvergadering in café v. Eilk. De belangstelling was niet groot. De voorzitter de heer P Spreit. opende en gaf een toelichting od een nieuwen maatregel en wel dat bil opname in een ziekenhuis, de afbetaalde contributiekaart aan een be stuurslid getoond móet worden. De secretaris bracht het laarverslag uit. In het afgeloopen boekjaar moesten 29 leden afgeschreven worden wegens contri butieschuld Het ledental bedraagt thans 920 beneden 15 laar 506 boven 15 laar. totaal 1426: het is met 81 gedaald. Er werden 15 personen verpleegd In een ziekenhuis met een totaal aantal ligdagen van 343 wat aanmerkelijk minder is dan vorig iaar en een gunstigen invloed op de kas had. De voorzitter dankte den secreta ris voor ziin jaarverslag. De penningmees ter deed verslag van den stand der kas. Ontvangsten: contributie f. 2173.22; in- leggeld f.5. interest f. 37.42: totaal ont vangsten f. 2215.64 Uitgaven: ligdagen f. 857.50. vervoer f. 64.71. andere kosten f. 72.77 bodeloon f200. secretaris f. 25. penningmeester f.100. winstsaldo f. 895.65; totaal f. 2215.64 Bezit: contant kasgeld f. 239.65'/!. belegd kasgeld f. 1300.16. reglementair belegde reserve f. 500 interest f37.42. zuiver ver mogen f. 2077.23'/:. De heer W. v. d Breggen verklaarde j namens de commissie alle boeken en bc- scheiden in orde te hebben bevonden. De heer C. de Groöt werd met alg. st als be stuurslid herkozen Na rondvraag volgde sluiting Burgerlijke Stand. Overleden: C. P Stofberg. 56 jaar H. B. Schüpp. 83 jaar J. A. Harder. 82 iaar. Ondertrouwd: Johan v. Leeuwen en Mina Koosje Roodenburg. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Vepmeii. uit Lelmuiden J. W. Verweli. uit Leiden. Vertrokken: W v Amerongen. n. Lelden. o Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 8 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoekschrift om vergoeding ingevolge art. 13 der Lager- Onderwijswet. 3. Aanwijzing deskundige tot het uitbrengen van een rapport om trent -het plan tot omzetting van de elec- triciteitsbedrijven van de gemeenten Nieuw koop Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar, in een N.V. 4. Voorstel -van B. en W. tot het vaststellen van een..verordening op het zwemmen, baden en kampeeren. 5. Adres van de R.K. Bewaarschool te Aarlander- veen om subsidie. 6.'Belasting-reclames. 7. Wijziging van de begrooting dienst 1936. o Arbeidsongevallen n De werkman K. werkzaam bij de N.V. Amsterdamsche Ballast Maatschappij, aan den Ringdijk alhier had het ongeluk uit een 7 meter hooge elevator te vallen. Op advies van dr. Pols werd de ongelukkige, die een hersenschudding had bekomen, naar zijn woning vervoerd. De machinist R„ ook werkzaam aan den Ringvaart in deze gemeente had het ongeluk met zijn voet onder een locomo tief te komen. De verwonding was zoo ernstig, dat de man 'naar het ziekenhuis te Gouda werd gebracht, nadat hij ter plaatse 'dóór dr. Pols d'as behandeld. Het uitbreidingsplan. B. en W. stellen den Raad voor het ma ken van een uitbreidingsplan voor deze gemeente op te dragen aan het Instituut voor Stad en Landschap van Zuid-Holland. Daar het bij de begroothag geraamde be drag van f. 1000 niet voldoende zal zijn, zoo als uit een ingesteld ónder zoek gebleken is, stellen zij voor daarvoor, over meerdere jaren, een credlet te verschaffen van f 1850. Het jaarverslag dier E.H.B.O. Uit het jaarverslag van de afd. Waddinx- veen van E.H.B.O. blijkt, dat deze afdee- ling thans 16 jaar bestaat en 40 gediplo meerde leden telt. In bet afgeloopen jaar werden twee cursussen gegeven, n.l. de di ploma- en een herhalingscursus. Tweemaal kwam de afdeeling in bet afgeloopen jaar uit in een nationalen wedstrijd (te Over- schie en te Delft) en belde keeren werd een prijs behaald n.l. resp. een 5e en een 2e prijs. In het verslag wordt dank ge bracht aan de plaatselijke doctoren en aan het college van B. en W. voor de onder vonden medewerking. Dat de afdeeling er zijn mag, blijkt wel hieruit, dat zij onlangs op het nationaal concours te Leeuwarden een len en een eerenrljs wist te béhalen, waaronder een medaille van H. M. de Ko ningin. De heer J. Roubos heeft al eenige jaren van de gemeente in huur een perceel bouw land, groot 1.40 H.A. voor den prijs van f 100 tot 1 Dec. 1936. Adressant vraagt aan den gemeenteraad den pachttermijn te wil len verlengen onder dezelfde voorwaarden. Omdat de huurder den grond naar behoo- ren bewerkt, stellen B. en W. den Raad voor den huurtijd met 3 jaar te verlengen onder dezelfde voorwaarden. Twee jeugdige knapen, broertjes, wa ren de ouderlijke woning te Amsterdam ontloopen en weiden hier door de politie hongerig en zwervende aangetroffen. Op last van den burgemeester werden zij op transport gesteld en overgebracht naar Amsterdam. Tot rijksveldwachter ter standplaats Waddinxveen is benoemd de heer Jansen, thans gemeente-veldwachter te Voorhout. De aannemer J. Reijm, alhier, was laagste inschrijver voor een woon- en winkelhuis voor den heer A. v. d. Heijden aan de ZuSdkade. voor de som van -f. 13.321; dezem is het werk gegund. Door B. en W. is de bouw van de O.L. school opgedragen aan Snel en Henri te Alphen (metselwerk) voor f.4500; aan A. van Dam te Alphen (timmerwerk) voor f.2778; aan J. van Raad alhier (lood. zink en electrlsch) voor f.648 en aan C. Wijs man alhier (schilderwerk) voor f421. De Achterweg is nu een prachtweg! De Achterweg ln de kom van het dorp is vdn een verhard wegdek voorzien en daar na geteerd, zoodat het nu een prachtweg Is geworden. Voor automobilisten is de ver leiding groot om op dezen weg de maxi mum-snelheid te overschrijden; hiertegen zal door de politie worden opgetreden. Het werk werd in werkverschaffing uitgevoerd. Aanrijding. De heer J. v. B. alhier, die met een per sonenauto waarin ook v. V. was gezeten, van het dorp naar den Overtocht terug keerde, moest ln snellen gang plotseling stoppen voor een andere auto. Ten einde een botsing te voorkomen, week hij snel uit, doch reed daarbij een electrische' straatlantaarn omver en kwam vervolgens tegen een boom terecht, waarbij de inzit tende v. V. uit den wagen werd geslingerd. Gelukkig hadden geen persoonlijke onge lukken plaats daar v. V. zoowel als de be stuurder, met den schrik vrij kwamen. De auto werd echter vrij ernstig beschadigd. Het Burgerlijk Armbestuur alhier, ontving f. 60 zijnde de opbrengst aan en- trée's van enkele liefdadigheids-voetbal wedstrijden, gehouden op het sportterrein in Oud-Bodegraven. Een dochtertje van V. aan de Molen kade alhier werd, terwijl zij op den Over tocht rechts van den weg wandelde, aan gereden door een personenauto. Hoewel zij uitwendig slechts lichte blessures opliep klaagde zij later over inwendige pijnen, zoodat medische hulp moest worden inge roepen. De politie heeft de zaak ln onder zoek. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMELDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 5673 (In*"' Mcd a. w. m. mensing overleden. Te Amsterdam is na langdurige ziekte in den ouderdom van 70 Jaar overleden de heer A. W. M. Mensing, eigenaar van den kunsthandel Fred. Muller en Co. Men sing en Zn. De overledene was 'n zeer be kende figuur in de kringen van den Kunst handel en bekend als houder van groote kunstveilingen. het overlijden van flor laroche. Het stoffelijk overschot van den too- neelspeler Flor Laroche, die tusschen. Bre men en Osnabrueck verongelukt is, wordt vandaag van het St. Josef-gesticht te Bremen naar Amsterdam overgebracht, om in de aula van Zorgvlied te worden opgebaard. De teraardebestelling zal Za terdagmiddag om 1 uur plaats vinden. TIJDSCHRIFTEN. In „Historica" van Juili schrijft prof. dr. G. W. Kernkamp over Buitenlandsche Studenten aan de Utrechtsche Academie in vroeger eeuwen. Dr. A. J. v. d. Ven Verhaalt van Een noodlottige vechtpartij te Harderwijk in 1742. Crtieke momen ten In het bestaan der Stichtsche Univer siteit worden besproken door mr. Th. Rijnberg. Dr. B. D. E. Kaft schrijft over de begrafenis van Daniël Rasp. Een droom van Willem v d. Velde wordt door prof. mr. J. A. van Hamel besproken. Mr. H. J. A. van Son neemt de Universiteiten in Tsjecho Slowakije onder de loupe en tenslotte wijdt C. K. Kesler een artikel aan de Maria-Theresia-Taler. geboren. Jacobus Johannes, z. van A. Holverda en M. Molenaar Nicolaas, z. van H. Kroeze en J. W. Ravensbergen Lidwlna Apolonia, d. van A. Pouw en C. K. J. Duij- sert Carola Helene, d. van M. W. H. Oidtmann en M. C. F. Meeuws Cornelia d. van G. H. Zuidhoek en E. A. A. van Bakkum Hendrik Ignatius, z. van J. Trinthamer en H. G. v. d. Nouweland Wllhelmina Maria. d. van J. F. v. d. Meer en H. M. J. Pepping. o ondertrouwd. C. A. v. Merriënboer, jm. 26 jaar en Chr. M. Smit, jd. 23 jaar. gehuwd. C. Prövily, jm. en G. A. Wittke, jd. P. F. v. Atten, jm. en C. Crama, jd. J. Gordijn, Jm. en S. C. Petiet, jd. C. Hak. jm. en C. Beij, jd. W. F. Koet, jm. en Chr. W de Jong, jd. C. v. d. Leek, Jm. en A. M Lek, jd. J. P. v. Leljden, wedn. en E. Hoogman. jd. H. Zlerikzee, jm. en N. v. d Weijden, jd. G. Vrij, jm. en E. C. Oossee, jd. overleden. E. Philippo-Dreef. wede., 76 jaar„'p'- E. M. J. Levendig-Spruijt, vrouw, 35 jaar M. Kloek-Rietman, wede.. 83 jaar F. C. Koolloos, zoon, 5 maanden. verlenging contingenteering van superfosfaat. Naar mag worden verwacht, zal de con- tlngenteerlng van superfosfaat per 1 Juli a.s. voor het tijdvak van 3 maanden wor den verlengd. Als basistijdvak zal daarbij de periode 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1936 gel den, terwijl het autonoom percentage op 60 is gesteld. Dit percentage heeft betrek king op de autonome landen contingenten, derhalve niet op de bij handelsverdrag verleende contingenten, welke in vele ge vallen hooger zijn. IJMUIDEN, 25 Juni 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 0.54—0.35, tongen per kilo f 0 700.50, kleine schol f.174.90, per 50 kilo; schar f. 5.50—2.00, tongschar f. 1713. roggen per 20 stuks f. 3.101.80, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo i so0.80, kleinmiddel schelv. f. 1615. kleine schelv. f. 12—7, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 34—13.50, gullen per kist van 50 kilo f. 6.50—3.70, wijting f. 61.30, ma kreel f.8—6.10. Aangevoerd: groote hake f. 52, groot mid- del hake f. 45. klein middel hake f. 15.50- 14.50, kleine hake f. 9.50—9.00, pieterman nen f. 12—9.50 per kist. Aangekomen de stoomtrawler: IJM 48 met f.2483, en de loggers: KW 76 met f 1478 KW 58 met f. 396. KW 49 met f. 426. KW 19 met f.387 en KW 173 met f.460 I besomming. VLAARDINGEN. 25 Juni 1936. Binnengekomen: KW 47 met 17 last van 2 schepen, VL 84 met 9 last, VL 195 met ]6 last, VL 172 met 11 last. VL 80 met 10 last. Prijzen: maatjesharing groen f. 28.30- 13010, maatjesharing jong f. 16.60—25, (maatjesharing klein f. 14.10, maatjesharing grof f. 9.90—13.80. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 23 Juni. Op 54 gr. 9' Nbr. en 4 gr. 29' >01. SCH. 107, 15 manden. Op 54 gr. 5' Nbr. en 4 gr. 27' Ol. SCH 6, 40 manden. Alles wel. 19. Thijs klom dwars door de wolken heen dat is geen klei nigheid, naar ik zoo meenl Het was daar in de wolken koud en guur, en Thijs vond dit een heel vervelend avontuur, maar hij klimt nog onverschrokken. „Wie weet", denkt hij. „welk vrees'lijk wezen Dick naar boven heeft getrokken dat hij er heelhuids afkwam zal 'k maar hopen! Wat doet dat kereltje ook zoo ver weg te loopen!" Op dat moment steekt hij zijn snuit boven de wolken uit; hij Is hier Juist aan 't laatste eind van 't touw. Maar hier ziet hij dan nu het groote woikgebouw hij tast zich zeer verbaasd naar 't hoofd, daar hij zijn eigen oogen niet gelooft. Wel spoedig ziet hij nu. dat dit kasteel daar heel echt in de wolken staat, waarna hij eens aan 't denken gaat. „Geen mensch en ook geen toovenaar gaat hier, zoo in de iuent, maar wonen eens voor zijn plezier; het is gewis, dat dit kasteel heel akelig betooverd is en ook van den grond af is genomen. En Dickie is waarschijnlijk hier ook ln gekomen op d' een of and're wijs...." zoo denkt nu onze Thijs. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7