LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Juni 1936 UIT DE OMSTREKEN. ["7 t T| vermaard door z'n glans! AGENDA. kende hitte hoofdpijn. AALSMEER. De heer H. Koogje, schaalknecht bij de Nederl. Spoorwegen alhier, is met in gang van 5 Juli a.s. in gelijke functie over geplaatst naar het Centraal Station te Amsterdam. In verband met de opheffing van verschillende lijnen en inkrimping van het goederenvervoer is nu reeds bekend, dat nog een achttal employé's der Nederl. Spoorwegen aan het station hier zullen overgeplaatst worden en binnenkort onze gemeente met hun gezinnen moeten ver laten. De chr. meisjesver. „Priscilla" heeft per autobussen een uitstapje gemaakt naar Arnhem en omstreken. BENTHUIZEN. Bij het naar beneden komen, had de hulsvrouw van S. de H„ het ongeluk van de trap te vallen en haar pols te breken. De uitslag van den gehouden tweeden dubbelen serie schietoefening der B.V.L. afd. Benthuizen, luidt als volgt: Maxi mum aantal punten 200. 1. D. Havenaar, 189 punten. 2. G. C. Diephout. 188 p 3. W. M. Snoep, 186 p. 4. L. Hartman 186 p. 5. M. Havenaar 184 p. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Gisteren werd te Hoofddorp nabij de brug een wielrijder, de 65-jarige C. B. uit Nieuw-Vennep aangereden door een auto van de firma B. te Koog aan den Zaan, waarvan de bestuurder nog een zwenk maakte, doch geen kans meer had gezien hem te ontwijken. De schok was zóó hevig, dat B tegen den grond sloeg en niet overeind kon komen. De man bleek o.m. een polsfractuur en een beenkneuzing te hebben bekomen en werd na voorloopig door een dokter verbonden te zijn per ziekenauto naar zijn woning gebracht. De politie stelde omtrent het gebeurde een onderzoek in. Goedgeslaagde autorit voor ouden van dagen. Onder begunstiging van heerlijk zomer weder heeft de door het comité te Nieuw- Vennep georganiseerde autorit voor ouden van dagen plaats gehad. De deelneming was dit jaar bijzonder groot. Bijna 60 autobezitters hadden hun wa gen voor het mooie doel beschikbaar ge steld. De lange file auto's vertrok ongeveer half twee in de richting Bussum, van waar gereden werd door de prachtige omgeving van 't Gooi en naar Valkeveen, waar de in een prettige stemming ver- keerende oudjes naar hartelust van het strand en den theetuin genoten hebben. De terugtocht werd dan ook dankbaar en voldaan aanvaard. Toen de auto's de kom van het dorp weder genaderd waren, wer den de oudjes met de muziek van het fanfarekorps „Wilhelmina" uit Abbenes. onder groote belangstelling ingehaald. Het was een genotvolle, heerlijke dag. die ongetwijfeld bij allen nog lang in aan gename herinnering zal blijven. Een woord van dank en hulde aan het comité voor het genomen initiatief en verder aan allen, die op eenigerlei wijze aan net welslagen van dezen autorit heb ben meegewerkt, is hier zeker op z'n plaats. HILLEGOM. Demonstratie der E. H. B. O. De Ver. EHBO. heeft gisteravond met 20 leden haar tweede openbare demon stratie gehouden. Verondersteld was een botsing van een auto en een bus op den Ringdijk van de Haarlemmermeer bij den Venneperweg. Er waren acht patiën ten te verbinden. Het lokaal der Evan gelisatie is als ziekenhuis gebezigd. Het transport per brancard en op een vracht auto is mede gedemonstreerd. Dr. Schreu- der uit Nieuw-Vennep volgde alle oefe ningen en bespékingen der verbanden. Er was veel belangstelling. Gisteravond zijn op Weerestein bij de Pastoorslaan twee auto's in aanrijding gekomen. Het hek der firma Rijneveld is ten-gevolge daarvan stuk gereden. Het- ongeval bepaalde zich tot schade aan de wagens. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Terugbetaling van subsidie aan rijk en provincie - De arbeidsbeurs - Verlaging van de post werkverschaffing - Het vrije baden. Onder voorzitterschap van den burge meester, mr. W. J. Woldringh van der Hoop kwam de raad dezer gemeente gister avond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Na de opening werden de notulen vast gesteld, terwijl mededeeling werd gedaan van verschillende ingekomen stukken. O.a. goedkeuring van een geldleening van f. 17.000 en het uitbreidingsplan. Na eenige discussie over het laatste werden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Door de raadsleden v. Rijs, v. d. Marei en v. 't Wout was een voorstel ingediend om den titel van inspecteur van politie te wijzi gen in brigadier-majoor. B. en W. zullen over dit voorstel prae- advies uitbrengen. Het voorstel van den heer van Tongeren, om de door B. en W. voorgestelde wijzigin gen der precario verordeningen vooraf in een commissie te behandelen, waarover de stemmen in de vorige vergadering staak ten, werd nu met 107 semmen aangeno men. Tegen stemden de heeren Kalk, Dub beldam, Veltkamp, Lodder, v. d. Bent. Guyt en Schoneveld i Tot leden der commissie van onderzoek der precarioreehen werden, nadat hier 7 i maal over was gestemd, benoemd de hee- I ren Meerburg, van Tongeren, v. d. Zwan, Schoneveld en Lodder. B. en W. stelden den raad voor, om aan het Rijk en de provincie Zuid-Holland de in 1919 ontvangen subsidie, ten behoeve van de vaartverbetering IJmuidenKat wijk en het maken van een berghaven te Katwijk, te restitueeren. Deze bedragen zijn resp. f. 38.750 en f. 42.263.08. Voorloopig, tot 1940, zal per jaar 1/20 worden terugbetaald. Daarna zal een na dere regeling worden getroffen. De toenmaals door de gemeente, deels door aankoop, deels door onteigening ver kregen gronden zijn thans als teelgrond verhuurd. Aanvankelijk maakten Rijk en provincie aanspraak op de helft van de inkomsten die de gemeente in de afgeloo- pen jaren van de gronden heeft genoten en die zij in de toekomst nog zal genieten. De heer Meerburg is van dit voorstel, dat de gemeente per jaar f. 7000 zal kosten geschrokken. Spr. is van meening dat In verband met de waardevermindering der gronden niet aangaat om aan Rijk en provincie de geheele subs, terug te geven, i Spr. stelde voor rijk en provincie te laten deelen in de opbrengst, maar ook in het uiteindelijk verlies. De heer v. d. Marei sprak in dezelfde geest. De voorzitter merkte op dat de pro vincie zich op het standpunt stelt dat zij subsidie heeft gegeven aan een onderne ming der gemeente, nu deze onderneming niet doorgaat, wil zij haar geld terug, wat haar recht is. De regeling die wij nu wil len aangaan loopt over den kapitaal- dienst. Wil men rijk en provincie in de j aarlij ksche opbrengst laen deelen, dan moeten we het geld uit den gewonen dienst putten', dit, aldus spr., is absoluut onmo gelijk. De heer Meerburg merkte op dat de ge meente Katwijk in der tijd, naar aanleiding van de Berghaven plannen, aan de ge meente Leiden een subsidie van f. 2300 heeft verleend voor verbreeding der Blauw- poortsbrug te Leiden. Het is toch niet meer dan billijk, aldus spr., dat de gemeente deze gelden terug vordert. De heer van Tongeren VToeg of het niet mogelijk is dat deze kwestie in verband met de bestaande Zeehavenplannen wordt aangehouden. De voorz. antwoordde dat de provincie daar niets van wil weten. Weth. Veltkamp wees er op dat de door B. en W. bereikte regeling al heel gunstig is te noemen. Zou men het op een proces laten uitloopen. dan heeft men groote kans dat het voor de gemeente ongunstiger wordt. Wordt dit voorstel niet aangenomen dan bestaat er groote kans dat de gemeente ge dwongen zal zijn zich bij een ongunstiger regeling neer te leggen. De heer v. d. Zwan was eveneens van meening dat het voorstel billijk is. De heer v. d. Bent stelde voor een com missie te benoemen die met de betreffende instanties over deze kwestie zou onderhan delen. De voorzitter meende niet dat deze commissie iets zal kunnen bereiken, B. en W. hebben reeds alles in het werk gesteld. De heer van Rijs vroeg of het niet mo gelijk was de zaak sleepende te houden tot er in den Haag een andere regeering is. Volgens spr. kan dit niet lang meer duren. De voorzitter geloofde niet dat een vol gende regeering deze kwestie anders zou behandelen. Tenslotte werd dit voorsel z. h. st. aan genomen. B. en W. Stelden den raad voor. om in verband met de gebrekkige inrichting van het gebouwtje der Arbeidsbeurs, over te gaan tot verbouwing van de gemeentezaal tot arbeidsbeurs. De kosten zullen f. 800 bedragen. Verbouwing van het tegenwoor dige gebouwtje achten B. en W. niet raad zaam. Deze verandering zal geen uitbreiding van personeel noodzakelijk maken. De heer v. 't Wout achtte de kosten te hoog. Spr. zag liever in den tuin een ge bouwtje geplaatst met een gang naar de voorzijde. De gemeentezaal levert toch elk jaar nog een behoorlijk bedrag op. De voorzitter merkte op dat de Jaarlijksche opbrengst der gemeentezaal leelijk tegen valt. Een gebouwtje in den tuin zou te klein zijn. De heer van Tongeren achtte de lig ging van de gemeentezaal als arbeidsbeurs zeer ongunstig, met het oog op de drukte in de Voorstraat. Een arbeidsbeurs, aldus spr.. moet op een rustig punt gelegen zijn, niet in een hoofdstraat. Er zijn genoeg andere gele genheden tegen een billijken prijs te huren. Ook de heer Lodder wees op de groote drukte in de Voorstr. Gedurenden den tijd van het stempelen zal de Voorstraat voor het verkeer niet meer te gebruiken zijn. Als de ingang aan de Baljuwstraat was zou spr. het voorstel toejuichen. De heer Guyt dankte B. en W. voor dit voorstel, waardoor in een lang gevoelde be hoefte wordt voorzien. Een bezwaar is dat de gemeente een vergaderlokaal verliest. Het verkeer, aldus spr., behoeft in het ge heel niet belemmerd te worden. De heer v. d. Marei achtte een arbeids beurs in het gemeentehuis de beste oplos sing. De voorzitter geloofde niet dat het verkeer op de Voorstraat in gevaar zal worden gebracht. Een ingang in de Bal juwstraat is altijd nog te maken. Het raad huis. aldus spr.. biedt niet voldoende ruim te De heer Kulk juichte het voorstel toe. Opstoppingen in de Voorstraat behoeven absoluut niet voor te komen. De heer v. d. Bent achtte dit voorstel eveneens een groote verbetering voor de werkloozen. Ook de heer v. d. Zwan sprak zich voor het voorstel uit. Een voorstel van den heer v. Tongeren om aan B. en W., in verband met de ongunstige ligging van de gemeentezaal, op te dragen een andere ge legenheid te zoeken, werd met 512 stem men verworpen. Voor stemden de heeren v. Tongeren, Lodder. Grimbergen, Hueting en Meerburg. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte met 125 stemmen aangenomen. Tegen de heeren v. Tongeren. Grimbergn, v. d. Marei, Hueting en Meerburg. Een voorstel van B. en W., om in verband met het voorgaande aan mevr. de Klerk het thans door haar bewoonde huisje te ver huren voor f. 1.50 per week, werd z. h. st. aangenomen. Tenslotte werd het schoonmaken van de nieuwe arbeidsbeurs opgedragen aan de tegenwoordige schoonmaakster van het gebouwtje aan de Burgersdijkstraat, voor f. 286 per jaar. Een voorstel tot verkoop van het ge bouwtje der arbeidsbeurs aan de Burger- dijkstraat werd op verzoek van den raad aangehouden. Een voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1935—1936 werd na eenige dis cussie aangenomen. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dgt dit college zich niet kan vereenigen met de door den raad met f. 43.850 ver- Groote doos 10 cent. Extra groote doos 15 cent. 5679 (Insez. Med.) hoogde post „werkverschaffing". Ged. Sta ten achten een bedrag van f. 177.000 voor deze gemeente voldoende. B. en W. stelden naar aanleiding hiervan voor, om de post werkverschaffingsloonen met f. 26.850 te verlagen. Om tót deze vermindering te komen achten zij het allereerst noodzake lijk, de loonbijslagregeling niet meer toe te passen, ibezuiniging f. 17.000). Het restee- rende bedrag zal worden gevonden in een vermindering van het beraamde bedrag tot verbetering van de beschoeing van her Prins Hendrikkanaal (f.9850). De heer v. d. Bent hoopte dat de steunverhooging spoe dig zou worden ingevoerd. De heer Guyt achtte deze bezuiniging niet juist en hoop te dat B. en W. bij de autoriteiten tegen deze maatregelen zullen protesteeren. De heer van Tongeren vroeg hoe het on derzoek in deze kwestie is gedaan. De voorz. antwoordde dat dit op de ge bruikelijke wijze is geschied. Een motivee ring der verlaging is door B. en W. niet ontvangen. In de groote gemeenten, aldus de heer van Tongeren worden geregeld extra gelden uitgetrokken voor werkver schaffing. In onze gemeente schijnt dit niet mogelijk te zijn. Z. h. st. werd dit voorstel tenslotte goed gekeurd. Zonder discussie werd het voorstel om aan I. Engel een bedrag van f. 22.50 te restitueeren, zijnde het te veel betaalde aan vergunningsrecht, aangenomen. Na eenige discussie werd vastgesteld de voorge vel rooilijn voor de Oostzijde van 't Zuidelijk gedeelte van de Kerkstraat, evenals die van het meest N O. gedeelte van de Konin gin Emmastraat. Een verzoek van den oud-gemeente-ont- vanger. om een door de provincie Noord- Brabant onteigende strook weiland te mo gen ontlasten van de daarop ten behoeve van zijn borgtocht gevestigde hypotheek werd goedgekeurd. B. en W. stelden den raad voor afwijzend te beschikken op een verzoek van de hee ren D. v. d. Oever en M. v. d. Plas. om op het gedeelte strand tusschen oude kerk en W. Beukelszoonstraat gelegenheid tot ba den te mogen verleenen Ook de firma Guyt en zoon had een gelijkluidend voor stel ingediend. De heer v. d. Marei was van meening dat het gedeelte waar vrij gebaad mag worden veel te groot is. De heer Guyt geloofde dat het belang der badplaats geschaad wordt wanneer men niet vanuit een tent mag zwemmen. Dc bestaande verordeningen kunnen niet worden nageleefd. De heer v. Rijs wees er op dat door de bestaande maatregelen een groot gedeelte van het strand wordt onvolkt. Dat een ieder in de gelegenheid gesteld wordt zijn brood te verdienen is ook in het belang der gemeente. Spr. ziet er geen bezwaar in om de ver zoeken in te willigen en geeft B. en W. in overweging om het gedeelte waar vrij mag worden gezwommen uj^ te breiden. De heer v. Tongeren 'wilde ten Zuiden van de Watering als proef een gedeelte vrij geven voor zwemmen De heer Meerburg wees er op dat indien men de grenzen gaar verleggen men dit aan het begin van het seizoen dient te doen. Weth. Dubbeldam wees er op dat er altijd menschèn zijn die gaarne rustig aan het strand willen zitten. De heer v. 't Wout deed een voorstel om het geheele strand vrij te geven, behalve het gedeelte tusschen.de afrit Christina en de afrit Oude Kerk. De heer v. d. Marei wees er op dat wanneer nu de grenzen worden verlegd de pachters Van de badbedrijven niet eens de pacht meer zullen verdienen. Het voorstel van 't Wout werd tenslotte na een zeer uitvoerige discussie met 710 stemmen verworpen Voor stemden de hee ren v. Tongeren, v. 't Wout, Lodder, v. Elk, Hueting, v Rijs en Guyt. Het voorstel van B. eh W. werd met 116 stemmen aangenomen. Aan M. van Duyn. alhier, werd vergun ning verleend voor het oprichten van 2 houten loodsen op het open terrein, ten Oosten van het Oostpad. Van Ged. Staten is een schrijven ont vangen, waarin aan den raad om advies wordt gevraagd over een verlaging der salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders en wel met on geveer 2'lt'h. Deze salarissen zouden dan worden: Burgemeester: aanvang f.- 5100 (5300), eind f.6150 (6300): secretaris: aanvang f.4350 (4500), eind f.5350 (5500); ontvan ger: aanvang f.3200 (3300). eind f.3900 (40001; wethouder f.925 (950). De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn de tegenwoordige salarissen. De heer v. Tongeren achtte het absurd dat de salarissen der wethouders, verge leken worden bij die van burgemeester en secretaris. De voorzitter en de raad waren het hiermede eens. Geadviseerd zal worden de salarissen der wethouders niet te ver lagen. Met de overige verlagingen ver klaarde de raad zich accoord. Bij de rondvraag vroeg de heer Schone veld waarom de draad aan het strand nog niet overal is teruggeplaatst, zooals in de vorige vergadering werd besloten. De voor zitter zegde een onderzoek toe. De heer Lodder vroeg of het niet moge lijk was tennisparken aan te leggen in werkverschaffing, evenals dit in Leider dorp is geschied. In verband met een vraag over de sta king der zeevisschers deelde de voorz. mede, dat door B. en W. geen enkele maat regel is genomen. Alle getroffen maatregelen zijn door de regeering gelast. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. KATWIJK AAN ZEE. Het aantal op het politiebureau in geleverde badlijsten bedroeg gistermiddag 165. dat beteekent dat tot nu toe reeds 800 badgasten ingeschreven staan. Op het rijwielpad in Duinoord had een aanrijding plaats tusschen de wiel- rijdster S. en den wielrijder M. uit Kat wijk a. d. Rijn. Daar de schuld bij M. lag, zal deze dc schade betalen. NOORD WIJK. Een deftige mijnheer met een slecht middel. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Een deftige auto houdt stil voor de wo ning van een huisschilder. Een mijnheer stapt er uit en vraagt den heer des huizes te spreken, wlen hij mededeelt, dat hij een middel bij zich heeft om het aanslaan van' ruiten te voorkomen. Het is nog 'n nieuwe vinding. Hij is vertegenwoordiger van die en die firma uit Amsterdam. Hij heeft den burgemeester gevraagd om het adres van een solied en bekwaam huisschilder. Zoo is hij bij hem gekomen. De huisschilder voelt zich gevleid. Er worden proeven genomen, die vol maakt lukken. De potjes kosten bij inkoop maar f. 1.50 en worden voor f. 2.50 ver kocht. De huisschilder aarzelt niet meer en wil gaarne als agent de firma vertegenwoor digen, want op elke plaats is maar één agent. Om te beginnen zal hij maar voor f.25.van het beroemde middel inslaan. De som wordt voldaan, maar het middel is waardeloos. Het is iets als groene zeep en is later gebruikt om verfkwasten schoon te maken. Zulke domheden vertel je niet graag van je zelf, maar als er weer eens zoo'n vent mocht komen! Nou! De deftige mijnheer heeft nog bij veel anderen zijn slag geslagen. Een timmer man vloog er in voor f. 45.een andere had geen geld in huis, maar gaf een che que mee, die gelukkig niet werd uitbe taald. omdat inmiddels gebleken was. dat de zaak niet te vertrouwen was. Net op het nippertje, want de deftige mijnheer had den chèque spoedeischen gemaakt. Vandaag komt er weer een deftige auto en er stapt weer een mijnheer uit, die toe vallig bij denzelfden huisschilder terecht komt. die het geval met zijn f.25.— nog niet vergeten is. Hij heeft ook dat be roemde middel tegen aanslaan van ruiten, laat veel drukwerk zien ter verspreiding. Hij zal overal voor zorgen, voor reclame enz. De huisschilder staat al te koken, vraagt naar zijn naam en de firma, wil die absoluut weten. De mijnheer schijnt nerveus te worden, wofflt wat onhebbelijk en zegt. dat hij geen oplichter ik, dat hij* wel te vertrouwen is. De huisschilder kan zich niet meer be- heerschen. wordt ook op zijn beurt grof en zegt: „Weet u wat ik met u doen moest? Ik moest u in uw kraag grijpen en u de laanu met uw lugubere praktijken. De deftige mijnheer verdwijnt gezwind, stapt haastig in de deftige auto, waarin anderen wachten. In een wip is de auto den hoek om. De huisschilder heeft zijn tweede f.25.- nog in zijn zak. maar wie zou er voor de eerste maal niet invliegen? KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Dr. J. de R. Z. van Katwijk aan Zee kwam met groote vaart met zijn auto door de v. Egmondstraat. In de Voorstraat naderde de heer E uit Den Haag. even eens met een auto. Ondanks sterk rem men kon een aanrijding niet voorkomen worden Belde wagens bekwamen mate- rieele schade. Bij een onderzoek naar de schuldvraag bleek, dat dr. de R. Z. geen voorrang had verleend aan het van rechts komend verkeer. NOORDWIJKERHOUT. Onze dorpsgenoot, de heer H. F. van Denzen, slaagde aan het R.-K. Lyceum te Overveen voor diploma A. Gistermiddag werd de, in verband met het muzlek-concours georganiseerde „Kermesse d'été", opengesteld voor de schoolgaande Jeugd. Onder geleide der onderwijzers trok men naar het terrein, waar alle vermakelijkheden en attractie's bezocht werden. Het uitvoerend comité bood den kinderen versnaperingen aan. Allen hebben volop geprofiteerd. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor het examen costu- njlére mej. W. A. Krijger, leerlinge van de Leidsche mode-vakschool, directrice mej. M. Hoogeveen. VisH RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De bouwvergunning van den heer v. d. Gugten. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving dr. H. G. Jonker. Na de opening werden de notulen goedgekeurd. Eenige missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van diverse raadsbesluiten, mededeelingen van het verificatiebureau omtrent kascontröle, waaruit bleek, dat bij het Waterleidingbe drijf achterstallig was f. 1480, bij het gas bedrijf f.421 en bij het electriciteltsbedrijf f. 1678, werden voor kennisgeving aange nomen Op nieuw kwam aan de orde het, in de vorige vergadering aangehouden adres van den heer C. C. v. d. Gugten, om alsnog toe te staan den zolder van zijn werkplaats voor woning te mogen inrichten, in af wijking van de bouwverordening. In de vorige vergadering was verschil van meening ontstaan omtrent enkele af metingen. Hoewel B. en W. reeds adviseer den het verzoek niet in te willigen, hebben zij met den gemeente-opzichter een nauw gezet onderzoek ingesteld. Op grond van alt onderzoek bleven B. en W. bij hun eerste advies. Op een vraag van den heer Kruyf, deelt de vooorzitter mede. dat wij ziging der plannen niet mogelijk is. Als de heer v. d. Gugten eenige verwij ten wil richten tot den gemeente-opzich ter wordt hem dit belet door den voor zitter. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma van Rotter dam. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): 151e alg. verg. Kon. Gen. M. S. G. 8 uur nam. Stationsweg 12: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leidsche Duinwatermtj., ll'/i uur voorm. Zaterdag. StadszaalTeekententoonstelling- Kon. Genootschap M. S. G. 24 en 69 uur n.m. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. ■—I Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; i6 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Juli tentoonstelling van aanwin sten 1935 en '36. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 clOp werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boertiaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensddgs: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Oonsultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Heisses Blut". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Deslre". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27V> en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nm. „De bruid van Frankenstein". Woensdag en Zaterdagnam 2Vj uur. Zondag nam. 2 uur, 4</i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarlstr. 7 uur nam. „Gedrag onvoldoende'', lederen middag 2Vi'u„ Zondag vaf 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni as. waarsenomen dcor apotheek: M. Eoekwijt, Vlschmarkt 4, Telef. 5r>2 en C. van Zijp. Wilhc?mina- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. k veroorzaakt licht hevige 1 Neemt dan. als altijd -\ J Wi h JjASPIRIN-H '7 TABLETTEN A Uitsluitend verkrijgbaar In da oranje-bandbulsjes van 30 fabl. 70 ets. an oranjezakjes van 3 tabl. 10 du 5681 (Ingez. Med.) De heer v. d. Gugten wijst dan op de steuntrekkers, die volgens spr.'s meening aan de gemeente veel te veel kosten. Daartegen protesteert de heer K. Zand bergen. Hij is voor handhaving van de bouwverordening. Ook andere leden zijn hiervoor. Het voorstel van B. en W. om aan den heer v. d. Gugten geen bouwvergunning te verleenen wordt aangenomen met 6—3 stemmen. Tegen de heeren Kort, v. d. Eykel en Knljff. De heer v. d. Gugten stemde niet mee. Dan komen ter tafel eenige wijzigingen van de bouwverordening, o.a. het bouwen van meer dan twee woningen aan elkaar bulten de bebouwde kom. De inspecteur adviseert afwijzend. B. en W. hebben ech ter geen bezwaar Ook het bouwen van woningen voor ouden van dagen wordt be sproken. Verschillende andere door den inspec-

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6