TWEE VRIENDINNEN CORRESPONDENTIE. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Juflrouw Gak ging od visite Bi] Mie Snater, haar vriendin. Met het heerlijk zomerweertje Had ze in de wand'ljng zin En ze droeg haar beste spullen: 'n Grooten hoed met lange veer, 'n Mantelpakje met een bloesje. Net geschikt voor 't mooie weer. Door het weiland en langs slooten. Door een boschje. langs een heg. Liep ze in zichzelf te snaat'ren Juffrouw Gak wist goed den weg. Eind'lijk ja! daar woonde Mietje. Snater stond op 't houten hek Van de wei en juffrouw Gakje Dacht: Ik heb in drinken trek! (Nadruk verboden). Mietje Snater was verrast en Vlug omhelsde ze 'r vriendin. Vroeg gastvrij: Je hebt toch zeker In wat ganzenwijn wel zin Nou en of! Dolgraag! zei Gakje En ze kreeg een reuzeglas. Waarbij Gakje's eigen snavel 't Zelfde als een ..rietje" was. O. de twee vriendinnen hadden Veel te praten. Honderd - uit! Plots'ling riep toen juffrouw Gakje Met een stem verschrikt en luid: Wat? Vijf uur?! Ik moet naar huis toe! Of de tijd hier ook gauw gaat. Als ik niet heel stevig aanstap. Ben ik stellig nog te laat! Mietje Snater bracht haar 'n eindje -• Midden in de groene wei Namen z'afscheid. Lang nog keken Ze eens om en wuifden blij. Want ze hadden afgesproken: Voortaan zouden z'elke week. Als het weer 't maar even toeliet. Samenkomen bij de beek. Boterhammen in een taschje 'n Handwerk hoorde er ook bij! Zouden ze was dat niet eenig? Picnicken dan in de wei. En de ganzenwijn? Die haalden Z'uit het beekje of de sloot. Zou die altijd zijn te krijgen? 'k Denk: vooreerst is er geen nood! Leest dit allen! Volgende week hoop ik prijsraadsels te geven, de laatste vóór de groote vacantie. Ik heb eens een nieuw werkje bedacht. Ik zal weer een heel oud gedicht opschrijven uit dat boek van meer dan een eeuw oud. In iedere regel zal Ik 1 of meer letters vervangen door een kruisje, dan moeten jullie die letters apart zoeken en opschrijven en daar woorden en zinnetjes van maken. Het is dus niet heel veel schrijfwerk, daar komen jullie zoo 's zomers niet toe, alleen wat zoeken en denken en lk wil graag dat iedereen, die zin heeft, eraan medoet. Wat 'n klachten en zuchten: foei wat is het heet! Ja kinderen, ik heb ook heel veel last van de warmte, daar kan ik to taal niet tegen, ik heb veel hoofdpijn, mijn pen trilt in mijn handen. Het is nu van dag (Maandag) gelukkig niet zóó benauwd en heet als gisteren en eergisteren, maar Jk heb het nog te kwaad van die heete dagen. Wat een klein beetje brieven, daaraan kan ik ook merken dat het echt warm zomerweer was. Nu met de prijsraadsels moeten jullie de warmte maar even ver geten als het dan soms weer zóó heet mocht zijn. Trieneke van Manen, nu ik zag wel, dat jij heel goed zelf een brief kan schrijven en heel netjes ook. En ben je zoo vlijtig aan het breien voor je pop, dat is flink hoor. Janneman Bronsgeest, ja ik had het ook akelig warm. Neen, ik ken je tantes niet, jou naam kende ik van vroeger uit Leiden Carolientje Verbiest, wel gefeliciteerd met 27 Juni. Je treft het gezellig dit jaar op Zaterdag, vrije middag. Had je zóóveeel cp je verlanglijstje gezet, dan zal je wel niet alles krijgen. Vertel het maar de volgende keer. Annie Fakkel, zeker mag je meedoen, je hoort tot de grooteren. Lena Sierag, al weer een jarige, harte lijk gefeliciteerd en een prettigen Zon dag toegewenscht. Komen er ook vrien dinnen dien dag? Lydia Botermans, daar heb je gelijk in, die koude gure dagen in Juni dat was geen zomer, maar zóó vreeselijk heet vindt toch niemand prettig. Alida en Koosje Stikkelorum, zeker, wil ik graag in het antwoord in de correspon dentie Koosjes naam er bij zetten, als hij dat prettig vindt en als hij dan later groot genoeg is, komt hij ook bij de goede oplossingen Drie zusjes Prencn, is Rietje al weer beter? Wat scheelde er aan? Dat was wel grappig dat antwoord dat jullie hadden bedacht voor dat eene raadsel Kijk nu maar bij de oplossingen wat er mee wordt bedoeld. Leo Baljé, ik heb nog wel veel raadsels, maar ik pak nu eens van boven van de stapel, dan eens uit het midden enz. Het raadsel dat Je nu stuurt, zou alleen door de grooteren worden geraden. Frans van Eyck. ik had het ook erg te kwaad van de warmte dat heb je goed geraden. Mooi zomerweer is prettig, maar geen hittegolf. Leendert Moraal, prettig voor je, dat je weer thuis bent en weer buiten kunt spelen. Moest je geheel te bed liggen, toen je in het ziekenhuis was? Wanneer mag je weer naar school? Tine van der Pot, o, dat dacht ik al, dat oie terug waren gebracht, van waar ze waren gekomen. Jannie Werk, dat was heel jammer, dat de fietstocht naar Rotterdam niet door kon gaan om den regen die Zondag en nu dezen Zondag was het misschien wat te warm hè? Mien en Bep Groenhuyzen, je schrijft: ik heb nog een raadsel voor u en je schrijft raadsel en er onder: ant woord maar je hebt geen van beide inge vuld. Ja in de zon over de honderd gra den, maar gelukkig voor jullie niet in de kamer. Eempien Wassenaar, dank voor je af scheidsbrief. Dat begrijp ik hoor, dat je niet op je verjaardag ging schrijven. Ik heb gedaan wat je mij toen vroeg, nu be- grijfp je het wel hé. Als het zoo heet is. mag ik niet uit, moet dan kalm thuis blijven, mijn kamer is heerlijk koel. Allen thuis hartelijk gegroet. Meintje van den Berg, neen hoor, die hitte vond ik heel naar. want ik kan er niet tegen. Nu is het heerlijk opge- frischt en toch nog prachtig weer. Bep en Wim Nieboer. arme Wim, ben je al weer ziek geweest? Met die heete da gen mocht ik pas 's avonds na 7 uur in den tuin zitten, overdag stil in mijn kamer blijven. Leest dit allen en ook het begin der correpondentie lezen. Zooeven krijg lk ant woord van de Redactie Leidsch Dagblad op mijn verzoek, of ik bij de prijsraadsels, die ik 2 Juli hoop te geven extra prijzen mag verloten. Ja het mag, dus 16 boeken waarvan 6 onder de getrouwen. 5 onder alle grooteren en 5 onder alle kleineren. Let dus goed op de volgende week en leest nu vast allen het begin van deze corres pondentie. Vergeet niet den leeftijd erbij te vermelden. Hartelijke groeten van, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15