De Internationale kampioenschappen van Wimbledon EEÏDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 25 Juni 1936 SPORT. Mej. Rollin Couquerque in de derde ronde. Van Swol en Timmer beiden geslagen. SCHAKEN. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—FRANKRIJK VOOR PROFS AFGELAST. RAMILLON EN COCHET NIET BESCHIKBAAR. De wedstrijd NederlandFrankrijk voor profs om den Coupe Bonnardel, die Za terdag en Zondag te Noordwijk zou wor den gespeeld, gaat niet door. Alle mogelijke voorbereidingen voor den wedstrijd waren reeds getroffen. De Hollandsche oefen- meesters hadden hun lessen afgezegd en reeds reclame-biljetten laten drukken! Men rekende op de komst van Plaa en Ramillon en hoopte dat ook Cochet zou deelnemen Tot gistermiddag verwachtte men een telegram dat Cochet's medewer king zou aankondigen. Toen kwam even wel de laconieke tijding dat de wedstrijd niet kon doorgaan, omdat Cochet en Ra millon niet beschikbaar zijn en de Fran- schen het met Plaa, zonder één der ge noemde twee naast zich. niet aandurven. Nader zal thans moeten worden uitge maakt of Nederland nu winnaar is dan wel of de wedstrijd op andere data alsnog zal plaatsvinden. DAVISBEKER FINALE EUROPEESCHE ZONE. Duitschland zal te Agrau in den eind strijd der Europeesche zóne voor den Davisbeker met de volgende ploeg tegen Joego-Slavië verschijnen: Von Cramm. Henkei. Lund en W. Men- zel. De wedstrijd wordt van 10 tot 12 Juli gespeeld. o ATHLETIEK. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag en Zondag as worden op de slntelbaan Olympiaplein te Amsterdam de nationale athletiekkampioenschappen af gewerkt. Aan deze wedstrijden kunnen a'- leen deelnemen A en B klassers. Van de A.V. „Holland" alhier zün ingeschreven A. J. van Bakel en P. van Egmond voor de 1500 meter. A. J. Visser voor de 800 meter en O. J. G Kronig voor koeelstooten. Aanvankelijk was ook ingeschreven J. Delin voor de 800 meter, doch daar de series voor dit nummer reeds Zaterdag avond worden geloopen. heeft hii zich in verband met zün werkzaamheden, moeten terugtrekken. DE LEIDSCHE ATHLETIEKCOMMISSIE OPGEHEVEN. Het bestuur van het district Zuid-Hol land der K.N.A.U. heeft de Leidsche Athletiek Commissie opgeheven. De wed strijden die eertlids door deze commissie werden georganiseerd zullen dit jaar uit geschreven worden door de Districts Tech nische Commissie. De organisatie van de Leidsche kam pioenschappen is voor dit iaar opgedragen aan de Haagsche Commissie, die deze dan tegelijk met hun kampioen zal houden, met dien verstande, dat de leden der Leidsche vereenizingen in een aparte groep worden ingedeeld. De heerenkampioen- schappen zullen plaats vinden op 15 en 16 Juli a.s.. terwijl voor de dameskamploen- sc'nappen 5 Juli is aangegeven. ALPHIA WINT ESTAFETTELOOP DWARS DOOR LEEUWEND AAL. De uitslagen van de gisteravond te Rijswijk onder leiding van de Haagsche athletiekcommissie gehouden estafette .Dwars door Leeuwendaal" over een af stand van 2400 meter, luiden als volgt: Afstand 2400 M„ af te leggen door zes loopers per ploeg. resp. 400, 500 800, 200. 200 en 300 M. Aantal deelnemende clubs veertien. 1. Alphia uit Alphen a. d. Rijn met de loopers v. Roon, Michels, Sampimon, Over- vllet, De Jong en Costerus in 6 min, 4,7 s.; 2 D.H.C. uit Delft 6 min. 6.5 s.; 3. De Trekvogels uit Den Haag, 6 min. 7,3 s.; 4. De Zwaluwen, Den Haag; 5. D.H.C. II, Delft; 6. Laakkwartier. Den Haag; 7. S. C. Delfgauw. Delft: 8 Concordia, Delft: 9. A.D.O., Den Haag: 10. F.C. Rijswijk. Rijs wijk: 11. H.C. Shot, Den Haag; 12. St. Aloysius-college, Den Haag; 13. V.V. Ar chipel, Den Haag. ROEIEN. OM DEN TELEGRAAFBEKER. Amstel wint van Nereus. De acht van de Amstel heeft gisteravond te Amsterdam op fraaie wijze en met vier lengten voorsprong den Telegraafbeker gewonnen in de race tegen Nereus, die een gemengde ploeg had samengesteld, be staande uit jongeren en ouderen. Om half acht gaf dr. P. Buysse (Den Haag) het startsein bij het Kalfje. Nereus vertrok aan boei 2 met 11 in de eerste kwart, 22 in de halve en 37 slagen in de minuut, Amstel met resp. 10Vi, 20 en 37'/s. Bij deze race van het Kalfje naar het Clubgebouw van de Hoop komt het ook op goed sturen aan, doch daar hier twee Amsterdamsche ploegen aan het werk wa ren, ging dat beide uitstekend af. Aanvankelijk lag Nereus voor, doch bij „Amstelrust" was Amstel iets uitgeloopen. welke voorsprong echter bij den dijk van den rlngspoorweg door het feit. dat Nereus hier de binnenbocht had, weer geheel te loor ging. De race werd bij Zorgvlied beslist. Amstel had toen weer een binnenbocht, doch juist toen spurtte de acht. waarin alleen nr. 4 minder goed werk liet zien, goed weg. Het werd een kwart lengte, welke voorsprong allengs vergroot werd tot onge veer 3 lengten, toen men de Berlagebrug onderdoor ging. De Amstel had tot nu toe in een veel hooger tempo geroeid dan de Nereusacht. In goed tempo bleven de blauw-witten doorroe'en en met ruim 3 lengten licht tus- schen de booten ging de Amstel bij „de Hooi' als eerste door de finish. Tiid van „Amstel" 15 min. 55.8 sec. De winnende ploeg bestond uit: M. Scharff (boeg), B. J. Boerma, A. de Bruyn, J. MooRuyzen. A. van der Kogel. G. Degen- kamp, J. de Ridder. L. L. Held (slag), G. Huying (stuurman). WATERPOLO. S.Z.C. I—DE ZIJL I 4—1. Voor de tweede klasse van den K.N.Z.B. speelden onder leiding van scheidsrechter R. van Senus bovengenoemde zeventallen een weinig goeden wedstrild waarbll de thuisclub verdiend in de meerderheid bleef. Direct is S.Z.C. sterk aanvallend en enkele schoten gaan rakelings naast en over. terwijl D. Kraaienbrink eenmaal bi) een hoog schot redding brengt. De ZUl veroorzaakt een vrije worp. K. Kraaien brink zwemt wat te vlug weg waarvoor hil het water uit moet en met zeven tegen zes neemt de thuisclub sooedlg de leiding 1—0. De Zij] heeft dan met enkele schoten pech en als nu een S.Z.C.-speler het water moet verlaten zijn de Leidenaars sterk aanvallend, zonder een doelpunt te kunnen maken Ook na de rust wil het bit de Ziil nog niet lukken, totdat Lepelaar eindelijk ge- lilk maakt 11. Alles is nu nog mogelijk maar plots laat Arbouw zün man los en is de stand 21. Het plaatsen en overnemen der thuisclub blijft beter verzorgd dan bil de Zijl. De linksvoor der thuisclub komt vrij en de stand is 31. De Zijl vecht tegen dezen tegenslag maar niets wil lukken en de midvoor der thuisclub maakt 41. Als de scheidsrechter einde fluit heeft S.Z.C. verdiend maar ge flatteerd gewonnen. A. Z. C—D. Z. V. I (DELFT) 4—1. In den beginne geleek het er niet op, dat A.Z.C. wederom met de overwinning zou gaan strijken. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. doch A.Z.C. nam weldra door Thlm de leiding 10. Aan de andere zijde was het keeper Gesman die een zeker schijnend doelpunt wist te verijde len door den bal corner te werken, welke onbenut bleef. De Delftenaren misten een goede kans om gelijk te maken, toen hun rechtsvoor opzwom doch vlak voor doel het leder overschoot. Direct na hervatting zagen we Bonte van A.Z.C. snel opzwem- men en buiten het bereik van den Delft- schen keeper in doel plaatsen 20. Ook het A.Z.C.-doel kwam weer in gevaar, doch keeper Gesman wist den bal cor ner te werken. Eindelijk hadden de be zoekers succes door hun rechtsvoor 21. Met het Delftsche overwicht bleek het nu gedaan, en A.Z.C. verzekerde zich van de overwinning door doelpunten van C. van Leeuwen en Van der Velde (41). POELMEER I—A. Z. C. I. Morgenavond wordt om 8.15 uur in het zwembad „Poelmeer" deze belangrijke wedstrijd gespeeld. POELMEER H—H. C. Z. II 6—1. Het geheel was een matige wedstrijd, waarbij de gaslheeren veel sterker bleken te zijn dan de gasten. Toch wisten deze al dadelijk hun eenige doelpunt te sco ren. Op regelmatige wijze echter bracht Poelmeer II den stand voor de rust op 3—1. Na de pauze moest de keeper van H.C.Z. nog driemaal den bal uit het net visschen zoodat de eindstand 61 voor Poelmeer n werd. De uitslag van den wedstrijd S.Z.V. I Poelm. Ill was 11, zoodat Poelmeer III hiermede haar le punt in deze competi tie veroverde. Hedenavond speelt zij uit tegen H.U.S. I in Den Haag. VOETBAL. L.P.S.V.—L.O.V. Hedenavond om halfacht speelt de L.P.S.V. I tegen L.O.V. I op het N.B.L.O.- terrein. LEIDSCHE ONTSPANNINGSVEREEN. Gisteren speelde op het L.O.V.-terrein een A.S.C.-comb. tegen L.O.V. c. A.S.C., dat haar trainer op de midvoorplaats had, speelde veel beter dan L.O.V. c. en won met 61 (rust 21). KORFBAL. FLUKS—PERNIX. Hedenavond om half acht zal op het terrein aan den Kanaalweg een wedstrijd gespeeld worden tusschen de tweede twaalftallen van bovengenoemde vereenl- glngen. o MOTORSPORT. DE T.T.-RACES. Het nieuwe circuit is gereed. De K.NM.V. meldt ons: Spoediger dan zelfs de grootste optimis ten durfden hopen, is het „Circuit van Drenthe" thans gereedgekomen en over gedragen aan de stichting van dien naam. De resultaten zijn verbluffend! De oude teerweg van slechts 2.75 M. breedte is over een lengte van 10 K.M. veranderd in een asfalt-betonweg van 5 M. breedte op de rechte einden en tot zelfs 7,5 M. in de opgehoogde bochten. Door de bouwers, de N.V. „Geruischlooze Weg" is wel zeer snel gewerkt. Aan het verbreeden van de onderbaan en aan het vlakwalsen en aanbrengen van ruim 50.000 vierk. meter asfaltdek werd slechts 50 werkdagen gearbeid. In totaal werd een bedrag van niet minder dan f. 120.000 aan de verbeteringen van het „Circuit ran Drenthe" ten koste gelegd. Dat de K.N.M.V. deze race-weg, die thans een van de mooiste en snelste ter wereld is, met genoegen zal goedkeuren behoeft wel geen betoog. De T.T.-races op 11 Juli a.s. zullen dus niet alleen zijn de meest internationale in Europa met een veel sterkere bezetting dan zelfs de Engelsche T.T. of de „Groote Prijs van Europa" doch op het verbeterde circuit zullen zij bovendien veiliger en sneller zijn. 11 Juli wordt een grootsche motordag. WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT*. Voor de Zuld-Hollandsche clubcompetl- tie werd gisteravond op de Rijswljksche wielerbaan, naar het Vad. meldt, de derde serie verreden tusschen Hollandla (Den Haag) en Nieuw Swift (Leiden). 's Gravenhage en Zwaluwen (Schiedam) hadden verstek laten gaan. Er werd gereden in een sprint, 1 K.M. tijdrit en 4 K.M. (10 ronden) ploegachter volging. De uitslagen luidden als volgt: Sprint: 2 ronden (800 meter): 1. J. J. Duin (Hollandia); 2. Beukers (Hollandia); 3. Van Amsterdam (Nieuw Swift); 4. R. Riethoven (Nieuw Swift). Hollandia 8 p., Nieuw Swlft 3 p. Ploegachtervolging over 4 K.M. (10 ronden). Hollandia loopt na zes ronden Nieuw Swift in. Tijd 5 min. 16 4/5 sec. Hollandia 5 pnt, Nieuw Swlft 3 pnt. Tijdrit over 1 KM. (2,5 ronde): 1. Duin (Hollandia) 1 min. 17 2/5 sec.; 2 Beukers (Hollandia) 1 min. 17 3/5 sec.; 3. Van Am sterdam (NS.) 1 min. 18 2/5 sec.; 4. Schil ler INS.) 1 min. 211/5 sec. Hollandia 8 pnt., Nieuw Swift 3 pnt. Totaaluitslag: 1. Hollandia met 8 en 8 en 5 is 21 pnt.; 2. Nieuw Swift met 3 en 3 en 3 ls 9 pnt. DUIVENSPORT. DE REISDUIF. Wedvlucht vanaf Chateauroux p'm. 629 KM. De vogels werden Zondag om 7 uur 30 min. met Z.O. wind in vrijheid gesteld. In concours 61 duiven. De uitslag was als volgt: 1. 14 H. V. de Haas: 2. 4. 6. 11, 17 J. W. v. Duuren; 3 Brandt; 5. 15. 18. 20 D. Kramp; 7. 10 H. Teegelaar; 8. Waas dorp; 9. 19 A. Flippo; 12. H. Klein; 13 C. W. F. Onvlee; 16 J. Keereweer. De eerste duif werd geconstateerd om 6 u. 3 min 44 séc gem. snelheid 993.27 meter per min.; de laatste prijswinnaar om 9 u. 9 min. 40 sec., gem. snelheid 767.33 meter per min. Deze voge's werden on den dag van los sing geklokt. Dinsdag 30 Juni inkorven voor Limoye. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht van uit Chateauroux (Frank rijk). Afstand 628 K.M. In concours 60 vogels. Deze werden te 7.30 uur met Zuid- Oosten wind in vrijheid gesteld en bereik ten hun hokken als volgt: H. J. Rijskamp 1. 2; A. v. Dijk 3; J. Vogelenzang 4; Abr. v Rooijen 5; J. Marijt 6 9; J. Schreuder 7. 8; L. Glisman 10: P. v. d. Leek 11; C. J. v. Rooden 12. Eerste duif 17 uur 58 min. 23 sec., snel heid 997.05 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif te 19 uur 32 min 46 sec., snelheid 869.68 meter per minuut. Van het groote nationaal concours van St. Sebastiaan (Spanje) afstand olm. 1100 K.M. heeft L. Gijsman die met één duif mede vloog, als no. 1 van Leiden op Zondag 24 Juni om 8 uur 12 min. eeconstateerd. DE LUCHTBODE (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Chateaureoux, Frank rijk. afstand 625 K.M. De uitslag is als volgt: 1, 4, 7, 8 P. v. d. Berg. 2, J. Spek. 3, C. Hogendoorn 5, 6, A. Sytzema en 9, 10, G. Lamorée. De duiven waren gelost 5.30 uur. Aan komst eerste duif. denzelfden dag des avonds le 7.55.44. laatste duif, den volgen den morgen 8,53.45. SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". In dezen wedstrijd ziin in de afgeloopen week nog twee eeheele en twee afgebroken partijen uitgespeeld. G. Bosschamr. A. G. de Blécourt De opening was de volgende e4c6 d4 d5 (Caro Cann). Wit speelde de nieuwste, waarschijnlijk ook één der beste voortzet tingen. n.l. afruil op d5 en daarna c4. Bosscha stond dan ook na eenigen tüd beter, doch de aanval, die hij daarna be gon. was iets te vroeg, zoodat langzamer - had het voordeel wederom verdween. Thans kreeg De Blécourt het betere spel en had waarschijnlijk de party gemakke lijk kunnen winnen doch hij verkeerde in zulk een tijdnood dat hij geen tijd voor berekening over had en de Koninginnen ruilde. Nu werd het een remise-stand. Zwart had wel een vrijpion op de A-lijn. doch een slechten koningstand waardoor wit een gevaarlijken vrijpion verkreeg, waarmede de partij gewonnen werd. Het verschilde maar één tempo. M. M. SegaarL. J. Rutten Deze af gebroken partij stond gewonnen voor Rut ten. doch door slordig spel ging alle voor deel voor hem verloren Segaar kwam zelfs vrij wat beter te staan, doch ook deze verzuimde de goede voortzetting en Rutten won tenslotte de partij. RuttenBosscha. De Oost-Indische verdediging van de d4 opening. Wit speelde consequent op de verovering van een pion. waartegen zwart een wilden aanval op den koning begon en daarvoor zelfs twee officieren opofferde waarvoor hii echter later één terugkreeg. De aanval sloeg niet door en het slot was. dat Rut ten een officier en enkele pionnen voor bleef. zoodat hij de partij gemakkelijk won. Segaar—W v. d. Broek Een afgebro ken party in remise-stand. Van den Broek is echter nog niet heel goed thuis in het eindspel. Hij verloor ten slotte een pion en gaf daarna spoedig op. De stand luidt nu als volgt: Demmendal 2Vix. Van Veen 5x. Van den Broek V:x Rutten 4 Bosscha 3xx en Se gaar 2xx a'le uit 7 te spelen partijen, voorts Van Hoek 2xx en De Blécourt 3x beide uit 6 partyen. De partii Van Hoek—De Blécourt moet nu nog in zyn geheel gespeeld worden, voorts zijn er dan nog 5 afgebroken par tijen. Ook haar party van de tweede ronde heeft mej. Rollin Couquerque gewonnen. zy speelde tegen de Engelsche mej. Mor- frey een productief spel, waarby alleen in de eerste set de stryd volkomen open bleef, Miss Morfrey is een speelster uit de mid denklasse zooals Engeland er zoovelen heeft. Met 64, 6—1 won onze landge- noote. Timmer en van Swol hebben beiden hun partyen der tweede ronde verloren, belden ook in drie sets. Lee was in een dergeiyken vorm, dat hy ongenaakbaar was voor van Swol. Zelfs de gevaariyke service van onzen.,. 6—4; Van Ryn (V.S.) sl. Timmer (Neder- landgenoot wist de Engelsche routinespeler te bedwingen. De Amerikaan Van Ryn had het tegen Timmer niet gemakkeiyk. Het werd vooral ln de eerste en tweede set een felle stryd, waarin Timmer kansen genoeg tot scoren kreeg. I Vooral in de tweede set droeg de strijd een volkomen open karakter. In de derde set was de tegenstand van Timmer, die slecht serveerde, vrywel gebroken. Onze landgenoot heeft wel eens betere partyen op Wimbledon gespeeld. In het heeren-enkelspel is ons land dus volkomen uitgeschakeld. Ten slotte valt van dezen dag nog de overwinning in het gemengd dubbelspel te vermelden van Van Swol met de Engelsche mej. Paterson. Of zy de overwinning in de tweede ronde zul len behalen valt te betwUfelen. Overigens waren er gisteren geen ver rassingen te noteeren. Perry verpletterde den Siamees Chartl- kavany en Crawford gaf een fraaie exhi bitie tegen den jongen Engelschman Hare. Vermeldenswaard is nog dat Mako zich in het enkelspel terugtrok wegens een on- willlgen schouder, hy zal echter met Budge het dubbel blyven spelen, immers hy moet hier zyn titel verdedigen. Ook Hughes trok zich in het enkelspel terug. Hij beweerde, dat hij vermoeid was en dat hy zich liever wilde sparen voor de a.s. Davisbekerwedstrljden. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames enkelspel: mej. Stammers (Enge land) sl. mej. Wright (Engeland) 63, 6-0; mej. Noël (Engeland) sl. mej. Slaney (En geland) 62, 61; mej. Hardwick (Enge land) sl. mej. Ingram (Engeland) 61, 75; mevr. Mathieu (Frankryk) sl. mej. Dearman (Engeland) 63, 62; mej. Li- zana (Chili) sl. mej. Baumgarten (Honga rije) 61, 61: mevr. King (Engeland) sl. mej. Mac Ostrich (Engeland) 61, 46, 63: mej. Adamson (België) sl. mevr. List (Engeland) 63, 63; mej. Babcock (V.S.) sl. mevr. Fontcs (Engeland) 6—2, 63; mevr. SperUng (Denemarken) sl. mej. O'Connell (Engeland) 75, 62; mej.Hee- ley (Engeland) sl. mevr. Haylock (Enge land) 63, 64; mej. Wallis (Ierland) sl. mej. Wlttenstroem (Zweden) 64, 60; mevr. Andrus (V.S.) sl. mevr. Bowden (En geland) 64, 7—5; mej. James (Engeland) sl. mej. Weekes (Engeland) 79, 63, 6—2; mej. Jedrzejowska (Polen) sl. mej. Mow bray Green (Engeland) 62, 62; mevr. de Meulemeester (België) sl. mej. Yorke (Engeland) 6—4, 61; mej. Horn (Duitsch land) sl. mej. Scott (Engeland) 86, 62; mevr. Henrotin (Frankrijk) sl. mej. Osborn (Engeland) 64, 62; mej. Rollin Cou querque (Nederland) sl. mej. Morfrey (En geland) 6—4, 6—1. Heeren enkelspel: Mac Grath (Australië)' sl. Landry (Frankr.) 57, 64. 6—3, 61; Feret (Frankryk) sl. Andrews (Nieuw Zee land) 3—6, 63, 6—4 ret.; Grant (V. S.) sl. Deloford (Engeland) 46, 62, 62, 6—1; Jamain (Frankryk) sl. Lister (Enge land) 75. 62, 63; Lee (Engeland) sl. van Swol (Nederland) 6—2, 63, 64; Al lison (V.S.) sl. Jones (V.S.) 14—12, 6—3, land) 64, 86, 63; Cooper (Engeland) sl. Hughes (Engeland) 3—6, 7—5, 6—2 ret.; Perry (Engeland) sl. Chartlkavany (Siam) 63, 62. 62; Itoh (Japan) sl. Ha'anes (Noorwegen) 62, 62, 62; Stedman (Nieuw Zeeland) sl. Fisher (Zwitserland) 61. 61. 62; von Cramm (Duitschland)] sl. Hecht (Tsjecho-Slowakye) 64, 63. 64; Jones (Engeland) sloeg Lund (Duitschland) 6—3, 4—6, 6—4, 62; Martin Legeay (Frankryk) sl. Slba (Tsjecho-Slo- waldje) 3—6, 6—4. 6—4, 6-1; Quist (Austra lië) sl. Ellmer (Zwitserland) 86. 63, 6—1; van den Eynde (België) sl. Peters (Engeland) 3—6, 6—2, 7—5, 6—3; Malfroy (Nieuw Zeeland) sl. Lysaght (Engeland) 63, 86, 9—11, 62; Avory (Engeland) sl. Maneff (Zwitserland) 46, 64, 64, 86; Tuckey (Engeland) sl. Destremeau (Frankryk) 7—5, 3—6, 7—5, 6—2; Budge (V.S.) sl. Collins (Engeland) 62, 62, 61; Caska (Tsjecho Slowakye) sl. Cold- ham (Engeland) 62. 61, 61; Craw ford (Australië) sl. Hare (Engeland) 6—3, 62, 86; Lesueur (Frankryk) sl. Brugnon (Frankryk) 5—7, 6—3, 4—6, 7—5, 1—0 ret.; Maier (Spanje) sl. Wetherall (Engeland), 64, 63, 61; Austin (Engeland) sl. Sproule (Australië) 6—3, 6—4, 6—1; Bous- sus (Frankryk) sl. Mako (V.S.) ret.; Del Castillo (Argentinië) sl. De Borman (Bel gië) 6—1, 4—6, 6—2. 4—6. 64. Heeren dubbelspel: Borotra en Brugnon (Frankryk) sl. Lister en Taylor (Engel.) 6—3, 6—2, 6—2, Gemengd dubbelspel: mej. Paterson en van Swol (Engeland—Nederland) sl. mevr. Marriott en Wackett (Engeland) 61. 7—5; mevr. Fabyan en Budge (V.S.) sl. mej. Wal lis en Mac Veagh (Ierland) 6—1, 7—5" Betty Nuthall en Ollff (Engeland) sl. mej. Cater en Shayes (Engeland) 63. 46, 7—5; mej. James en Lee (Engeland) sl. mevr. Mac. Ready en Haanes (Engeland— Noorwegen) 6—2. 6—2; de heer en mevr. Van Ryn (V.S.) sl. mevr. Haylock en Le sueur (Engeland—Frankryk) 6—4, 6—4. De oplossing van het probleem van Kintzie zal ik de volgende week geven. M. SEGERS. Tijdschrift N.S.B. 1931 (verb.) Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kc7. Df6. Tel en h4. Lal en fl, Pa6 en d4. pi c2. e5 en g 2 Zwart: Kd5. Lg4. Pc8. pi b7. b5 en e7. Tegen zyn gewoonte verloor dr. Lasker in Moskou eenige partijen. Zou. in verband met zijn leeftijd, een groot tournooi te veel van zün krachten gaan elschen? Lasker. Ragosin. 1. e4 c5 2. Pf3 Pc6 3. d4 cd4: 4. Pd4: Pf6 5. Pc3 d6 6. Le2 g6 De z.g. Drakenvariant van de Siciliaan. 7: Le3 Lg7 8. 0-0 0-0 9. h3 Ld7 h3 liikt me niet sterk. 10. Dd2 Tc8 11. Tadl a6 12. Tfel b5 13. Pc6: Lc6: 14. f3 Dc7 De ontwikkeling van wit is ietwat be vangen. In plaats van h3 (9) ware f4 en Lf3 meer aggressief. Nu moet 13. niet prettig. 15. 16. Lfl Df2 Tfd8 Td7 Db7 Er dreigde Lb6. 17. a3 Zwart is nu klaar met zyn opstellling en valt aan. 18. Lb6 e5 19. La5 d5 20. ed5: Ld5: Offert een pion. die wit accepteert. 21. Te5: Pg4! 22. Td5: Td5: Na Pf2:. Td7:. Db8. Kf2: heeft wit vol doende compensatie voor de dame 23. fg4: Lc3: 24. TÖ5: La5:i Dreigt natuurlijk Lb6. 25. Td6 Lc7 26. Tf6 Ld8 27. Td6 Le7 Dialoog tusschen toren en looper, waarby de toren het aflegt! 26. Tb6 29. Db6: 30. Dc5: Db6: Lc5t Tc5: Het slot van een sbannende periode. 31. Ld3 Kg7 32. Kf2 Kf6 33. Ke3 Ke5 De ontmoeting mocht hartelijk genoemd worden. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP DER RIJNSTREEK. De uitslagen der voorlaatste ronde luiden als volgt: T. OptendreesP. v. d. Stel 02: P v. MastrigtS. v. d. Wijngaard 20: S. v. d. ReekT. Optendrees 20; P v. d. Stel J. Kleer 1—1. De iubileumwedstrliden N.DJ3. beginnen niet zooals gemeld in Juni maar ln Juli. De leden van L.D.V die aan dezen wed- strüden deelnemen, dienen a.s Donderdag aanwezig te zijn. De damclub Leiden heeft zich alsnog met een tweede groep opge geven. 34. g5 Kd6 35. h4 h6 36 gh6: Th5 37. g3 Th6: 38. c4 Th5 39. cb5: ab5: 40. b3 Te5t 41. Kf4 Td5 42. Le4 Td2 43. .?4 Ta2 44. h5 Ta3: 45. b4 f5 46. Lbl gh5: Ook gf5: gh5: geeft niets meer. 47. gh5: Th3 48. Kg5 Ke5 49. Kg6 Tg3t 50. Kf7 Tb3 51. Lc2 Tb4: 52. h6 Th4 53. Kg6 b4 54. Ldl f4 55. h7 Th7: Er dreigde Lh5 56. Kh7: Ke4 57. Kg6 f3 58. Kg5 Ke3 coeegeven Dr. P. FEENSTRA KUIPER. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10