Groote brand te Arnhem Bij Examens en Openbaar Optreden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 Juni 1936 Houtopslagplaats geheel uitgebrand Burgerlijke Stand v Leiden. CORRESPONDENTIE. UIT DE OMSTREKEN. Losse nummers van ons Blad AGENDA. blijft, men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardf's Zonuwfablcttcn. Glazen buisje 75 cent. 5618 (Ingez. Mcd.) GEBOREN. Paulus Hendrik, zoon van J. H. P. Mul der en E. C. Jonk Hendrik Jan, zoon van G. A. Overbeek en M. A. de Wild Leendert Hubertus, zoon van L. Bol en M. Bouwman Thomas Adrianus, zoon van Th. H. M. Pleij en F. M. J. v. d. Voorden Willem Lambertus Herman, zoon van D. Sloos en B. C. W. Eradus Louise Ca- tharina. dochter van N. Nieboer en L. Fallaux Maria Anna, dochter van G. L. van Leeuwen en A. M. v. d. Meer Wll- helmina Hendrika, dochter van H, Oppe- laar en G, Schrler Johanna Antonia, dochter van A. F, v. d. Meer en A, C. Seij- sener Adriana, dochter van P. Turken- burg en C. Si. v. Rossenberg Martinus, zoon van J. H. van Tol en T, G. Hoogen- doorn Gerardus Albertus. zoon van P. Siera en J. G. Brandt. Hendrina Johanna Maria, d. v. P. J. M. Hocks en C. H C. M. Vorst Adriaan Cornells, z. v. A. C. L. A. Casteleln en J. E. Tabben. o ONDERTROUWD. I. Berkelouw jm. 23 j. en G. J. Koet Jd. 21 J. GEHUWD. C. van Halderen, jm., en G. Welling, jd. C. J. v. Dort jm. en E. C. S. Hoppen brouwer jd. o OVERLEDEN. G. P. de Klerk, Wedn,. 72 jaar A. Th. Rotteveel.. Dr.. 23 mnd C. Th. L. Lau- kensKern, Vr., 56 jaar A. L. T. Roden burg, Zn., 20 jaar W. Schouten. M., 45 jaar P. van Polanen, Wedn., 96 jaar. P. Imoberdorf wedn. 78 j. R. H. Beer- horst m., 41 j. o GEVESTIGD: Wed. E. v. d, Weijdenv. d. Ark, Morsch- weg 154a A. J. Bakker, koopman, Rijn en Schiekade 36 M. Bamberge. Lam mermarkt 3 P. W. Beringer, hulshoud ster. Zoeterw. Singel 55 J. Blom, ver pleegster, Kabeljauwsteeg 3 J. Bom- mezjjn, winkeljuffr., Haarl.straat 18 E. Bonsels, etaleur, Doezastraat 27a M. v. Breda, verpleegster. Rijnsb.weg 10 M. Couzijn en fam.. kruidenier, Langegr. 135 H. A. Frankev. Delft, de Genestet- straat 61a Wed. H. E. Springer—van Dorsten, de Genestetstraat 45a Chr. v. Egmond, dienstbode. Nieuwe Rijn 16 J. L. Erades. Steenstraat 43 K. A. Gön- lag, scheepsarts, Terweepark 2 A. van Harskamp, dienstbode, Plantage 1 A. Hartkoom en fam., Vestestraat 31 C. MollHorstman, Utr. Jaagpad 81a H. BouwmanJansen. Plantsoen 29 H. J. C. Kasten, coupeuse. Sterrewacht 1 Wed. M. H. Zaaijer—Kluijt, Rijnsb.weg 46 Wed. Th. H. T. ZirkzeeKuikhoven. R. en Schiekade 3 H. J. Lamers en fam., ambten. RvA. H. Rijndijk 30 E. Th. F. Lohman en fam.. chemisch wasscher, K. Mare 32 W. Monfils, lompensort., Oranjegracht 22 A. F. A. C. Pielanen, Mandenmakerssteeg la A. J. Polder vaart, 1.1. verpleegster, Rijnsb.we» 10 H. R. Schwartz, sportonderw., H. Rijndijk il8 D. J. Simons, missionaris, Nieuwe Rijn 105 N. L. P. Tielemans, Poelgeest straat 3 K. T. Tjo, Roodborststr. 42 J. B. Twaalfhoven, Oude Vest 153 F. Vaderloos en fam., Haarl.straat 18 D. J. Verschoor en fam. intern, axp., P. J. Blokstraat 27 H. S. Buiteman—Verweij Heerenstraat 43a Wed. A. MT Berger Visser, Witte Singel 88 J. G. H. Pronk —Visser, v. Lennepstraat 3. o VERTROKKEN. H. Aalbers, naar Ouder Amstel, Ned. Herv. Pastorie W. J. van Aller, Lunte- ren, Molenparkweg 29 - F. W. Baert, Breda, Ginnekenweg 115 B Beyl, Amsterdam, Plantage Muidergr. 151 J. E. Boeke, Oegstgeest, Warmonderweg 18 M. Boo gaard, Haarlem, Jansweg 40 G. Brug- genwlrth, Den Bommel, Voorstr. B. da Costa. Batavia, N. O.-I.. Djoharlaan 11 J. C. KnotterCrama. Hilversum, Prof. de Jongstr. 9 S. D. Duijverman en fam.. Den Helder, Tuintjesweg 2 J. M. A. M. Elshof. Den Haag. 3de v. d. Boschstr. D. H. W. Everse, Tapanoeli, N. O.-I. S. Fabian, Amsterdam. L. Leidschedwarsstr. 21III C A. Frljllnk en fam.. N. O.-In- dië E. M. Schib. Enschedé, Rietmolen- straat 54 J. J. C. v. Leeuwen-Hollebeek, Voorhout, Boerhaavestraat 3 M. Hoog stad en fam., Leiderdorp, v. d. Doesstr. 41 H. v. Houten, Lisse, 3de Poellaan 71 J. H. Kasten. Willemstad, W.-I J. C. E. Kerckhoff, Oegstgeest, Oranjelaan 22 M. Levie, Hilversum, Verdilaan 10 K. Loeb, Oegstgeest. Broekweg L. Lijklema, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 41 R. Lijsten en fam., Hilversum. Groest 44 M. U. Martina en fam., Spilimbergo A. Th. L. M. Mertens,, Heythuysen, Dorps straat 68 H. G. v. d, Meij, Forest Brus sel, Rue du Stade 9 F. J. v. Oosten en fam., Den Haag, K. de Geerstr. 33 O. Posthumus en fam., N. O.-Indië A. W. Roelofsen, Bloemendaal, Rustenburgherw. 31 A. M. Rietveld, Bodegraven, v. Tol straat 63 W. J. Schoof, Hillegom, Meer straat 6 H. J. Sloos, Leeuwarden, Koe straat 17 L. Sneep en fam., Driebergen- Rijsenburg. Engweg 4 B. H. The, Oegst geest, Weth. Juffermansstr. 31 H. Troost, Engmond a/Zee, Huize Kerdijk J. E. Verweij, Nieuwveen, Johannesstlch- ting J. C. Vollebregt. Sassenheim, Verl. Kerklaan 8 R. J. de Vries, Haarlem, Vosmaerstr. 113 M. Wojtkowiak, Heem stede, Asselerlaan 7 S. Wojtkowiak, Duisburg Hamborn, Wittfelderstr. 189 H Zaalberg en fam N. O.-Indië M. H. v. Zanten, Katwijk. Noord Boulevard 29 A v. Zoelen. Rotterdam, Delftschevrt. 14. C. J. M. van E.. te L. Het ons toege zonden verslag behoort eerder huis ln een clubblad dan in het redactioneele ge deelte van ons Blad. Wilt U niettemin van de bemiddeling van ons Blad gebruik maken, dan staan onze advertentiekolom men gaarne voor U open. Gistermiddag omstreeks halftwee is, zooals wij reeds in een deel onzer vo rige oplaag meldden, door tot nu toe onbekende oorzaak een zware brand uitgebroken achter het laboratorium van de Defa-fabrieken aan den Vel- perweg. te Arnhem. Het vuur nam in een oogenblik tijds een dergelijken omvang aan, dat ook de nabij gelegen houtopslagplaats van de firma Ter Horst werd aangetast. Deze brand had binnen zeer korten tijd een omvang aangenomen, zooals men sinds den brand van den schouw, burg te Arnhem niet heeft meege maakt. Omstreeks kwart over een had een loop jongen van de firma Abbas gemerkt dat er een brandlucht hing achter het labo ratorium van de Defa-fabrieken aan den Velperweg. Onmiddellijk waarschuwde hij zijn chef, den heer Bonewit en samen to ken zij op onderzoek uit. Achter het laboratorium van de Defa- fabrieken ontdekten zij dat een afvalhoop in lichte laaie stond. Door tot nu toe on bekende oorzaak schijnt een hoeveelheid papier in brand te zijn geraakt. De chef en zijn bediende kwamen Juist te laat om den brand tot den afvalhoop te be perken. Rondvliegende stukken brandend papier waren reeds overgewaaid naar het erf van den houthandel van de firma P. A. ter Horst. Het vuur vond in het droge hout gretig voedsel, zoodat de brand zich met razen de snelheid uitbreidde. De brandweer en de politie waren onmiddellijk ter plaatse. Inmiddels was het personeel van de firma Abbas bezig de voorraden ln de confec tiemagazijnen in veiligheid te brengen. Al heel spoedig sloegen de vlammen over naar den houthandel van de firma P. A. Terhorst. En tenslotte strekte het vuur zich uit naar het achterhuis van de firma H. de Leeuw, fabriek van sanitaire artikelen enz. Om 3 uur was het blusschingswerk zoover gevorderd, dat het gevaar voor ver dere uitbreiding van het vuur als gewe ken kon worden beschouwd. Zoowel in het gebouw van de D.E.F.A., waar de brand is ontstaan, als in de confectiefa briek van de firma Abas, kon het vuur worden gestuit en kon men het blus- KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering ,,De Hanze". De RK. Middenstandsver. „De Hanze" hield een ledenvergadering. De voorzitter de heer W. Caspers opende met gebed en een welkomstwoord, inzonder aan den heer Mol, ambtenaar bij het Centraal Bureau. Spr. bracht nog een woord van dank aan de Santoscommissie en aan de dames die zich met den verkoop van speldjes hadden belast. De uitkomst was schitterend ge weest. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de Mica-week dit jaar weer ge houden zal worden. Het bestuur heeft zich reeds in verbinding gesteld met de Chr. Middenstandsver. te Katwijk aan Zee welk bestuur volle medewerking heeft toege zegd. Na lezing der notulen deed de wrn. secr. de heer A. J. Mulder verslag van de Centr. Raadsvergadering in Den Haag, waarvoor den heer Mulder dank oogstte. Na uitvoerige behandeling van een in tieme kwestie, vroeg de voorzitter of de vergadering kon instemmen met het werken en de handelwijze van het Cen traal Bureau en het Bestuur der pl. afd. Eenparig stemde men daarmee in. Nadat de heer Mol nog een uitvoerige toelichting gegeven had op de zg. „Lodivo" een loterij ten bate van een plaatselijk voorschotfonds voor den Middenstand, volgde sluiting met gebed. KATWIJK AAN ZEE. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. Tjebbes, slaagde Zaterdag 13 Juni te Batavia voor het examen van 2de stuur man, groote stoomvaart. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel ,,DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. NOORDWIJK AAN ZEE. DRIEJARIG KINDJE LEVEND VERBRAND. Vreeselijke ontdekking van den vader. Gistermiddag om 'ongeveer halfvijf is het driejarig dochtertje van den heer W. van der Meulen in een onbe waakt oogenblik over den uitlaat van een benzinemotor gevallen en daarbij levend verbrand. Op de banen der Noordwijksche Golf club, waarvan .iet onderhoud door den heer Van der Meulen wordt verzorgd, is in een naast zijn huls staand schuurtje een benzinemotorpomp ter besproeiing der golf-links opgesteld, die ook gister- schlngswerk verder overlaten aan enkele stralen, waarmee moest worden voorko men dat het vuur opnieuw zou oplaaien. Met groote kracht woedde de brand echter nog voort op de opslagplaats van den houthandel der firma Ter Horst, die een oppervlakte beslaat van ongeveer 1500 vierkante Meter. Al het beschikbare ma teriaal van de Arnhemsche brandweer werd op dit deel van het terrein van den brand geconcentreerd vooral ook om te voorkomen, dat de brand zich alsnog zou uitbreiden naar de zijde van de woonwijk „Molenbeke". Hier zorgde de groote mo torspuit voor aanvoer van water uit den vijver van „Molenbeke". Het blusschingswerk stond onder lei ding van den waarnemend commandant der brandweer den heer B. Bielefeld. Het verkeer langs den Velperweg werd behalve voor de trams en de autobus diensten gestremd en omgelegd via de Hoflaan en den Rozendaalschen weg. Voor den brand bestond zeer groote be langstelling. Een groote menigte verza melde zich achter de politie-afzettlngen, om. zij het van verre, het blusschingswerk gade te slaan. Hoewel het hoofdgebouw der confectie fabriek Abas Is behouden gebleven, is hier toch groote waterschade en waarschijn lijk zal het bedrijf, tengevolge van den brand, wel eenige stagnatie ondervinden. Met achttien stralen, gekoppeld aan verschillende motorspuiten en brandkra- nen, heeft de brandweer het vuur bestre den. Het felst hebben, gelijk gezegd, de vlam men gewoed ln de houtopslagplaats van den houthandel P. A. A. ter Horst, Vel perweg 34. Deze opslagplaats is dan ook vrijwel geheel uitgebrand, waarbij een groote hoeveelheid hout is verloren ge gaan. Voorts zijn van het achtergebouw van den D.E.F.A.-verfstoffenhandel Velperweg 38, het laboratorium en het magazijn uit gebrand, terwijl de confectiefabriek van de firma J. Abas, Velperweg 24, aan de achterzijde heeft vlam gevat, doch overi gens behouden is gebleven. Alle gebouwen hebben, zooals begrijpe lijk. veel waterschade opgeloopen. De schade, die nog niet geheel valt te overzien, wordt voorlooplg geschat op f. 100.000. De heer Ten Horst deelde ons mede, dat hij reeds 34 jaar de zaak aan den Vel perweg leidt. middag in werking was. De uitlaat van deze motor komt uit in een open put bulten de schuur. Waarschijnlijk heeft het meisje over den rand van de put gehangen en is door de uitlaatgassen bedwelmd, waarna zij in de put op de groeiende uitlaatpijp en knal- pot van den motor is gevallen. Hierdoor hebben de kleertjes vlam gevat en is het kindje verbrand. Toen de heer v. d. Meulen den motor tot stilstand kwam brengen, vond hij tot zijn groote ontzetting het ontzielde lichaampje van zijn dochtertje ln de put. Het lijkje is door de politie ln beslag genomen. -o- SASSENHEIM. Heerlijke boottocht voor Ouden van Dagen. Gistermiddag werd onder begunstiging van fraai zomerweer, het leder Jaar door de Oranjevereeniging georganiseerde uit stapje voor Ouden van Dagen, gehouden. Ook ditmaal was de keus op een boottocht gevallen. In de Oost-Haven wachtte de stoomboot „Wllhelmlna" van de reederij „Harland""uit Leiden, op de gasten. Velen wilden van het vertrek getuige zijn, en Vader en Moeder goede reis wenschen. Ook de jeugd wilde dit doen aan „Opa" en „Opoe", doch daar het vertrek wat laat plaats vond, zagen wij een onderwij zer tusschen het publiek naar zijn disci pelen zoeken en hen schoolwaarts zenden! De muziek, bestaande uit het Van Zijp- ensemble uit Leiden, bracht er direct de juiste stemming in en al was het in de bochtige Sassenheimsche sloot wel eens moeilijk om den goeden koers te vinden, zonder noemenswaardig oponthoud werd het Wije bereikt. De voorzitter van de Oranjevereeniging, de heer Bisschops, zelde dat de taak der vereeniging in dezen tijd alleen bestaat ln het organlseeren van deze tochtjes. Hij bracht dank aan hen, die de vereeniging in staat stelden ook dit tochtje weer te kunnen houden, alsmede aan de winke liers. die weer zoo ruimschoots het hunne tot het welslagen hebben bijgedragen. Toen kwamen wij op de Kagerplassen, waar de liefhebbers van de watersport ln volle actie waren, hetgeen een mooi ge richt was. Via de Zijl ging het naar Lei derdorp, 'sMolenaarsbrug. Woubrugge langs Aalsmeer naar Schiphol. Hadden wij verleden jaar deze route ln omgekeerde richting gevaren, dit bleek geen bezwaar te zijn, men zag nu beken de plekjes, die men elkaar aanwees. Nabij Schiphol was aller aandacht ge vestigd op de vliegmachines, die uit vele richtingen arriveerden en vertrokken. Men betreurde het, dat het vliegveld niet bezocht kon worden Men zag nu op een afstand de groote Fokkers staan. Na tuurlijk werden hier herinneringen aan 'n vorig bezoek en vliegtochten opgehaald. Natuurlijk werden er gedurende de reis de noodige versnaperingen en consump ties verstrekt! De terugtocht ging naar ieders meening veel te vlug en toen de Sassenheimsche torens in zicht kwamen, betreurde men dit bijna I De Jeugd en ook de ouderen waren de boot een eind tegemoet geloopen en de j welkomstgroeten klonken reeds in de Sassenheimsche sloot over en weer. Namens de deelnemers dankte de heer E. Franken voor den schitterend geslaag den tocht, welke woorden met applaus onderstreept werden. De voorzitter sprak nog een kort af scheidswoord, waarna wij de Oost-Haven binnenvoeren Hier was een groote me nigte aanwezig om den glorieuzen Intocht bij te wonen. Het Fanfarecorps „Cres cendo" verwelkomde de deelnemers met het Wilhelmus en onder een plttlgen marsch stapten de passagiers aan wal. Het was een genotvollen middag ge weest! Met een tot het volgend jaar. scheidden de passagiers van elkaar. Thuis zullen zij zeker nog lang over den tocht nagepraat hebben Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Vrij dagavond te half acht. 1 Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeellngen; 3. Vaststelling kohier Wegenbelasting 1936; 4. idem Hondenbe lasting 1936: 5. Comptabillteltsbeslult be grooting 1935; 6. Wijziging legesverorde ning; 7. Vaststelling balans-, verlies- en winstrekening van de Woningbouwvereen. „Vooruitgang" over 1935; 8. Wijziging huur haventerrein. Het programma van de uitvoering van „Crescendo" op morgenavond te 8.15 uur in de muziektent alhier, luidt: 1. The Gladiators Farewell. H. L. Blan kenburg; 2. Ouverture de la fête du vil lage voisin, Boieldieu; 3. Crescendo- marsch, L. van Duyn; 4. Scènes plttores- ques, J. Massenet, a. Marche. b. Air de ballet, c. Angelus, d. Féte bohème; Pauze; 5. Uncle Sammy, A. Holzmann; 6. Ouver ture Hamlet, C. E. Bach; 7. Marche Hon- groise, H. Berlioz; 8. Marche finale. VEUR-LEIDSCHENDAM. TWEE KINDEREN UIT HET WATER GERED. Het eene meisje hield het andere vast. Gistermorgen moesten aan de Delftsche- kaae voor het gemeentehuls de 7- en 8-j. dochtertjes van den landbouwer M. Hydra wonende aan den Broekweg, uitwijken voor een wielrijder, waardoor belde meis jes ln de Vliet geraakten. Het angstge schreeuw trok de aandacht van den groentehandelaar C. Vermeer, die juist passeerde. Deze kon nog Juist het eene meisje grijpen, doch bemerkte dat het kind bijzonder zwaar was. Toen hij, ge holpen door den heer Van der D., het kind boven water had, bleek dat aan de beentjes het andere zusje hing. Door het ingrijpen van den heer Ver meer doch mede ook doordat het eene kind het andere vast had. zijn twee men- schenlevens behouden gebleven. Nadat zij eenigszins bekomen waren, heeft men de kinderen naar de ouderlijke woning vervoerd. VOORHOUT. A.s. Zondag hoopt onze plaatselijke muziekvereen. „St. Cecilia" naar het con cours te gaan te Noordwijkerhout. Zij komt dan uit ln de le afdeellng. Tevens zal zij a.s. Zaterdagavond een repetitie in de muziektent houden. Vrijdag 25 Juni des nam. te half drie, bestaat er ten huize van den gemeente geneesheer. de heer H. A. G. Bots. alhier gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Antonius Adolf, z, v. P. A. F. Kneyber en M. A. Lamboo. Getrouwd: G. v. d. Eijkel 27 j. en A. v. d. Haak 27 j. Loop der Bevolking, Gevestigd: M. A. Dijkstra, Leldscheweg 187 g, v Wassenaar S. Vooistra, Pa pelaan 180, v. Wassenaar F. K. v. d. Splinter, Wijngaardenlaan 5, v. s-Gra- venhage J. B. van Dieren, Willem de Zwijgerlaan 6, v. Voorburg M. M. Tijs- sen. Burg. Vernèdepark 12. v. Lisse. Vertrokken: P. Struijk, Burg. Vernède park 13, n. Rotterdam. Geslaagd te Den Haag voor het exa men der Bisschoppelijke Kweekschool onze plaatsgenoot P. J, Karremans. te Rijpweterlng. WARMOND. JOL OMGESLAGEN. Gevaarlijk voor niet-zwemmers! Voor de zooveelste maal is wederom een Jol bemand met enkele dames omgeslagen en voor de zooveelste maal is wederom gebleken dat nog steeds menschen gevon- de worden, die ondanks het feit dat zij niet kunnen zwemmen, zich niet alleen wagen aan zeilen, maar bij dit zeilen nog de noodige capriolen uithalen, waarbij dan ongelukken niet uit kunnen blijven oZo was het ook thans weer. Wanneer zich nog eens een dergelijk geval voordoet en er is dan niet direct hulp bij de hand. kan een en ander wel eens een noodlottig einde hebben I Bezozek van den nieuwen Gouverneur- generaal. De nieuw benoemde Gouverneur-Gene raal van Indië vertoefde ln deze gemeente, waar hij een bezoek heeft gebracht aan de bekende Boerderij „Meerrust" en tevens een tochtje heeft gemaakt over de mooie Kagerplassen. HEDEN: Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonerbeek van Amsterdam. 7'/« uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma van Rotter dam. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): 151e alg. verg. Kon. Gen. M. S. G. 8 uur nam. Stationsweg 12: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leidsche Duinwatermij., 11'/, uur voorm. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Oonsultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Helsses Blut". Woend.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Desire". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/, en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nm. „De bruid van Frankenstein". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/, uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/, uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarlstr. 7 uur nam. „Gedrag onvoldoende". lederen middag 2'/, u„ Zondag vaf 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargenomen dcor apotheek: M. Eoekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 cn C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. Hoe Advertentiecampagnes van te voren worden getest. Op het oogenblik loopt ln Engeland een groote reclamecampagne voor een nieuw sigaretten-merk (Top Score). Deze advertenties van flink formaat zullen drie maanden lang in de cou ranten voorkomen. Vooraleer men hiertoe overging, heeft men terdege onderzocht of deze campagne wel loonend kon zijn. Hiertoe plaatste men een prpef- campagne in' vier dagbladen in Birmingham en Manchester. De resultaten van deze dagblad reclame waren zoodanig, dat men met het volste vertrouwen op succes een campagne ln een groot aantal dagbladen over het geheele land aan durfde. 5688 Met een vijftigtal auto's bracht de Ver. voor Lichamelijk gebrekklgen met hun patiënten een bezoek aan deze gemeente. Na eerst op Meerrust een poosje vertoefd te hebben, waarbij versnaperingen en ver- verschlngen werden uitgedeeld, werd een tochtje op het water gemaakt. Het be hoeft geen betoog, dat er door de deelne mers heerlijk genoten is! Hedenavond te kwart voor acht zal de muziekvereenlglng St. Mathias alhier een groote generale repetitie houden op de gemeentelijke muziektent, waarbij de num mers ten gehoore zullen worden gebracht, waarmede Mathias Zondag a.s. zal uit komen op het groote concours te Noord wijkerhout. De uitslag van dit concours wordt met groote belangstelling tegemoet gezien daar Mathias zal optreden na Delft, op welke vereeniging zij het vorige jaar de overwinning behaalde. Er zal dus moeten blijken, of Mathias ook nu nog het beste muziekkorps is. o WASSENAAR. Ver. van Oud-leerlingen. In café van der Zalm alhier hield de afd. Wassenaar van bovengenoemden bond een ledenvergadering. Na een welkomstwoord van den voor zitter, den heer H. Schipper werden de notulen voorgelezen die onveranderd wer den vastgesteld. Na het voorlezen van diverse Ingekomen stukken, werd op voor stel van het bestuur besloten een medaille beschikbaar te stellen voor het Hoofdbe stuur als prijs door dat bestuur uit te schrijven prijsvragen. Voorts werd een nieuw lid aangenomen waarna ln bespreking kwam het plaatsing- bureau ten doel hebbende leden van den bond van oud-leerlingen zooveel mogelijk behulpzaam te zijn voor het verkrijgen van hen passende werkkringen. Tot Jury om het ingezondene voor het puntenstelsel te keuren werden aangewe zen de heeren Karstens, ter Burg en J. Wensveen. Na de pauze werd van deze keuring verslag uitgebracht. Aan een in zending lathyrus odoratus, Inzender H. Schipper werden toegekend voor de variëteiten: Constance Hinton 9 punten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6