i&Ëm* Het Eeuwfeest der Utrechtsche Universiteit LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 24 Juni 1936 UIT DE RAADZAAL. VRAGENRUBRIEK. GEMENGD NIEUWS. WOONWAGEN TEGEN EEN BOOM. Gisteravond omstreeks half tien ls een woonwagen, toebehoorende aan en be stuurd door J. Schouten, die van Haarlem uit onderweg was, te Soest met groote vaart tegen een boom gereden en totaal ver nield. Schouten kwam met zijn woonwagen, bespannen met een paard, uit de richting Baarn en wilde vanuit de Kerkstraat de Blrktstraat Inslaan, De vrij scherpe bocht nam hij met zulk een snelheid, dat hij te veel naar rechts week en de wagen met een boom in aanraking kwam. Het paard sloeg door den schok op hol en de bestuur der, Schouten, werd van den wagen ge worpen en kwam er onder terecht. Beide rechterwlelen gingen hem over de borst. Luid kreunend bleef de man op straat lig gen. De woonwagen, voortgesleurd door het hollende paard, kreeg hoe langer hoe meer vaart, door de helling van den weg en door het feit, dat de wagen was voorzien van massief rubber banden. Slingerend van den eenen kant van den weg naar den anderen, kwam de wagen achtereenvolgens met drie boomen in botsing, om ten slotte aan de rechterzijde van den weg tegen een boom, den vijfde in de reeks, tot stilstand te komen. Het voorstel werd in zijn geheel onder den wagen vandaan gerukt, terwijl de ge- geheele rechterwand van de rollende wo ning werd versplinterd. Het gevolg was, dat vrijwel de geheele huisraad over straat rolde. De echtgenoote van Schouten, die zich in de deuropening bevond, viel daaruit en bleef gillend liggen. Eenige honderden me ters verder kon het alleen voorthollende paard tot stilstand worden gebracht. Schouten heeft inwendige kneuzingen bekomen, een diepe hoofdwonde en verder over het geheele lichaam ernstige schaaf wonden, Zijn vrouw had alleen schaaf wonden en was totaal overspannen. De drie kinderen, die zich in den woonwagen bevonden, kwamen met den schrik vrij. De geneesheeren Strooband en Velthul- zen van Zanten verleenden de eerste hulp. Na verbonden te zijn werden alle leden van het gezin liefderijk opgenomen in hotel „De Viersprong". Wagen noch inboedel waren verzekerd. Door eenige omstanders werd bij de honderden nieuwsgierigen een collecte gehouden ten bate van de onfortuinlijke familie. Door gemeentewerklieden zijn de resten van den woonwagen per auto overgebracht naar de gemeentelijke opslagplaats van „Openbare Werken". De politie had handen vol werk om het drukke verkeer, dat gelukkig weinig stagnatie ondervond, in goede banen te leiden. Prinses Juliana bij de opvoering van „De Groote Geus" DRIELING GEBOREN. In de familie Zoon te Heilo is gistermor gen een drieling geboren, twee Jongens en een meisje. De drie nieuwe wereldburgers wogen te zamen 20 pond. Moeder en spruiten maken het goed. Msb. o VEMIST KNAAPJE GEVONDEN. Hedenochtend omstreeks 7 uur hebben eenige burgers in het Ververschlngskanaal nabij de zeesluizen td Scheveningen, drij vende gevonden het lijk van het vijfjarige jongetje A. van P. uit de Helmersstraat te Den Haag. Het ventje is Zondagmiddag aan de Veenkade te water geraakt. Kin deren hebben dit toen aan de politie me degedeeld. Sindsdien is er gedregd door de politie. De stemming in Utrecht is nog steeds stijgende en na de plechtige ingetogen heid, die men zich gistermorgen en gis termiddag had moeten opleggen, vierde men des avonds de feestvreugde te inten ser uit in de versierde, met hallen en kraampies bezaaide stad, waar een roe zige. kermisachtige feestdrukte heerschte. Ook in de café's en restaurants, zelfs in de deftige, heerscht deze uitgelaten stemming. De strijkjes die er gewoonlijk het mo nopolie der muziek hebben, zorgen nu nog slechts voor de begeleiding der luid keels door het publiek gezongen liederen, die meestal beginnen met het „Io Vivat" en gewoonlijk eindigen met een populair deuntje, waarop „gehost" kan worden. Gisteravond te negen uur was het Jans kerkhof het middelpunt van de belang stelling van vele honderden. Voor het So ciëteitsgebouw. waar studenten en reünis ten bijeenzaten, werd een taptoe uitge voerd door de muziekkapel van het vier de halfreghnent huzaren. De opvoering van „de Groote Geus". Tegen tien uur, nam de drukte ln de _ichtïng van den Vossegat-schen dijk toe en weldra bewoog zich een ononderbroken file van auto's, maar ook van een groot aantal aapjes. die bij deze gelegenheid blijkbaar uit het niet opduiken ln de richting van het nieuwe stadion, waar tegenover het feestterrein gelegen is, en waar het openluchtspel „de Groote Geus" zou worden opgevoerd. Tegen elf uur waren ook de leden van den Senaat met binnen- en buitenland- sche gasten gearriveerd en het was onge veer half twaalf, toen Prinses Juliana de eereloge betrad, waarin ook aanwezig was minister Slotemaker de Bruine. De Prinses werd door het publiek met het Wilhelmus begroet, waarna de lichten doofden en het speelterrein onder een flonkerenden sterrenhemel lag met op den achtergrond hoog oprijzend het donker silhouet van den muur, van den „Vree- 1 EEN ZOMERSCHE ZITTING. Van twee zijden werd er na afloop der acenda B. en W. een verwijt van gemaakt, dat zij met overladen agenda's bij den raad plegen te komen, weshalve op vaker vereaderen werd aangedrongen: om de 3 weken als in ..den goeden ouden tijd", zeide zelfs de heer v. Eek. niet zonder hilariteit te verwekken. De voorzitter kwam daartegen in het geweer en o.i terecht. In de eerste plaats kan men B. en W. toch niet aansprakelijk stellen voor de agenda-verlenging uit den raad zelve door interpellaties en voorstel- stellen en in de tweede plaats en dit argument geldt zeer zwaar! zijn B. en W niet verantwoordelijk voor de dikwerf overdreven lange en in herhaling verval lende debatten Op een gegeven moment raadde de voorzitter aan eerst den wethouder aan het woord te laten, daar dan wellicht veel ongezegd kon worden gelaten, doch 't mocht niet baten: ongezegd laten zou 'n novum zijn voor den Leidschen Raad die geheel onwennig staat tegenover de idee dat B. en W. zich zelf wel kunnen verdedigen en geen hulp noodig hebben. Als de Juistheid van deze stel regel eens in de practijk werd gebracht, zou het debat bijkans voor de helft kun nen worden bekort! Zij het ten koste van de praat-graagheid van vele raadsleden. Ook de jongste agenda was zeker niet overladen te noemen, al waren er 5 weken verloopen sinds de laatste raadszitting. Maar als men dusdanig reageert, Ja Het begon reeds met het volslagen over bodig verzet van den heer Romijn tegen de vaste aanstelling van den heer Pitlo als opzichter bij den Relnigings- en Besmet- tingsdienst Zooals bekend deden B en W. "destijds een voorstel dezen ambtenaar als overbodig uit zuinigheidsoogpunt te ontslaan, doch de raad verwierp dit voor stel. Dat B. en W. nu voortbouwden op het gevallen raadsbesluit was loyaal en van breede allure: een college moet een neder laag waaraan geen gevolgen zijn verbon den kunnen dragen, afgezien van het staatsrechtelijk element aan de kwestie verbonden. De heer Romijn bleef dan ook geheel logisch alleen staan: zelfs bij de vroegere medestanders vond hij geen steun. Daarop volgde het punt van subsidie en garantie voor de Vee- en Zuiveltentoon- stelling 1936. Zeer terecht was tegen het voorstel zelf geen oppositie, daar de be langen van stimuleeren van onze markt evident zijn. Er waren slechts een paar ondergeschikte aangelegenheden. In de eerste plaats wilde de heer Romijn de positie van den directeur van den Markt en Havendienst in de commissie zuiverder stellen en voor zijn beschouwing was zoo veel te zeggen, dat B. en W. zijn stand punt zelfs wilden overnemenNeen. zei de raad. we doen er niet aan en stemde het voorstel af. Hetzelfde lot trof een voorstel De Reede, dat o.i. practisch geen verschil opleverde met dat van B. en W. Ruim werden de sluizen der welspre kendheid opengezet bij het voorstel om voor de Slachthuis-verbouwing een ton meer beschikbaar te stellen dan aanvan kelijk was toegestaan. Daar zat wat in, zoo leek het, doch tenslotte liep het op niets uit: met algemeene stemmen is het voorstel tenslotte aanvaard. Het belang van het slachthuis eischte trouwens zoo. Maar waarom dan zoo de zaak „uitgemeten"? Wat bleef er na de openhartige verdedi gingen van de wethouders Verwey en Splinter over van de critiek van den heer Lom,bert; liep de heer Hessing niet dood in zijn beschuldigingen aan het adres van den voormaligen wethouder Goslinga? De laatste hield een uitvoerige zelf verdediging ten aanzien van het gevoerde beleid en dat was te billijken, doch niet aangenaam deed het aan, dat hij ook al huldigt men niet het standpunt, dat een oud-wethouder zijn mond heeft te hou den vragen had gesteld in deze mate rie. die hem toch grootendeels bekend moest zijn, al ls hij er dan ruim '/i Jaar „uit". WIJ zullen niet dieper meer ingaan op deze onverkwikkelijke geschiedenis, na ons verslag. Men bereikt niets met allerlei ge voeligheden en meer of minder recht- streeksche aanvallen over en weer inzake streeksche aanvallen inzake een mogelijke schuldvraag zonder volslagen bewijs. Zooals gezegd, als een verfrisschlng deden de uiteenzettingen aan der wet houders! Tot slot werden we trots de groote warmte ln de zaal nog onthaald op een volslagen overbodige werkloosheids-symphonie. zoo als we die nu al jaren lang kennen. Alleen het einde was anders: eindigde vroeger de symphonie met een stemming in mineur, m. a. w. werden de voorstellen om te adres- seeren tot de regeering verworpen, ditmaal werd succes behaald: met 1716 stemmen werd besloten tot adresseeren.trots de erkenning van diverse voorstanders, dat op resultaat niet mocht worden gerekend, Integendeel, eenig resultaat uitgesloten moest worden geacht. Zoo ondermijnt men een gezonde demo cratie, dat is toch zonneklaar. Maar we zullen van deze oude historie niet veel meer zeggen. Pikant was nog de terechtwijzing van den voorzitter aan wet houder van Stralen, dat hij in de eerste plaats namens B. en W. had te spreken, ook al behoorde hij zelf tot de minderheid van het college. En daarmede was het afgeloopen; al bleef nog een kleine extra agenda over. 't Wa6 ook welletjes! Mei. G. H. te L. Leiden. Alphen. Bodegraven. Woerden. Utrecht, de Bilt. Zeist. Driebergen. Doorn Llersum. Ame- rongen Wageningen. Heelsum. Oosterbeek. Totaal 100.4 K.M. Oosterbeek. Station Ede. Ede. Lunteren. De Glindhorst. Amersfoort. Totaal 50.9 K.M. Bedenk, dat het zeewater niet alleen honderd meter, maar ook tien meter a it de kast de gewenschte a/koeling geeft. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Wegwerker uit Hillegom gedood. De wegwerker der Ned. Spoorwegen H. Weyers die bezig was om een wissel nabij het station Vogelenzang te smeren is gisteren door den electrischen trein 1021 HaarlemLeiden gegrepen en op slag ge dood. De dokter, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constateeren. Weyers. die te Hillegom woonde, was ge huwd en vader van vijf kinderen. De trein ondervond tien minuten vertraging. BRAND IN EEN GARAGE TE DEN HAAG. Gisteravond te ruim elf uur was in de garage van de 's-Gravenhaagsche expedi tie-onderneming van den heer Straete- mans aan den Ammunitiehaven No. 74 te Den Haag een monteur bezig een reparatie te verrichten aan de benzineleiding van een vrachtauto, toen plotseling benzine uit het reservoir spoot en vermoedelijk door de hitte, die ln de garage heerschte of door een vonk, ontvlamde. De monteur bekwam lichte brandwonden aan hoofd en armen en werd in het militair hospitaal verbon den. Intusschen hadden de vlammen de ge heele auto aangetast. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd en bluschte met eenige stralen op de motorspuit het vuur. De vrachtwagen, welke in brand was ge raakt, werd vrijwel geheel vernield. Voorts bekwam een aanhangwagen eenige brand schade. Overigens ls de schade, aan de garage gering. Het gebouw ls zoodanig ge construeerd. dat de belendende perceelen ook de bovenwoning geen gevaar te duch ten hadden. De schade wordt door verze kering gedekt. o ERNSTIG MOTORONGEVAL TE DEN HAAG. Op de van Alkemadelaan te Den Haag heeft gistermiddag te ongeveer half vier een ernstig motorongeval plaats gehad. De 42-)arige motorrijder J. L van der' Nwonende ln de Hugo de Grootstraat aldaar, reed met z'n motor tegen een drle- wielig motorrijtuig aan. waarbit de bot sing zoo hevig was. dat hit met een schedelbasisbreuk en een sleutelbeenfrac tuur naar het diaconessenhuls „Bronovo" moest worden verr.-erd. De toestand van van der N. is zeer ernstig. o WIE HEEFT GELIJK? Men meldt ons uit Wassenaar: Tegenwoordig ziet men meer en meer dat achter een rijwiel een bakje bij wijze van aanhangwagen is bevestigd. De politie hier ter plaatse acht dit een rijwiel met aanhangwagen en verbiedt daarom dat de bestuurders met dergelijke voertuigen zich op den grooten weg bewe gen. ook al uit overweging van de veilig heid van het verkeer. Wel mag men rijden op het fietspad. Komt men echter op het Haagsche ge deelte van den Rijksstraatweg, dan is het zaak zich direct met een dergelijk voer tuig op den grooten weg te begeven en het rijwielpad te verlaten, anders is een proces verbaal een zeker gevolg. o POLITIE-AGENT DOOR EEN TREIN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks twee uur is aan de Broeksloot achter de laan van Leeu- wensteln te Voorburg de 43-jarige politie agent H. B. door een trein gegrepen en op slag gedood. De man. die naast de spoorbaan aan het visschen was. wilde de rails oversteken met het bovenstaand noodlottig eevole. BRUTALE DIEFSTAL TE AMSTERDAM. Gisteren heeft te Amsterdam een bru tale insluiper zijn slag geslagen. Hij meldde zich aan een huis in de Schubertstraat en zeide de radio te komen nazien. In goed vertrouwen werd hij binnengelaten. Blijk baar dachten de bewoners niet aan de vele waarschuwingen, die op dit gebied zijn ge geven. zoodat zij na het vertrek van den man tot de onaangename ontdekking kwamen, dat hij zich had meester gemaakt van circa f. 120 aan contanten en niet minder dan f. 9000 aan sieraden. Onmid dellijk is de politie gewaarschuwd en is een uitvoerig onderzoek ingesteld, dat echter geen resultaat opleverde. GEEN MUGGEN MEER OP DEN AFSLUITDIJK. Eenige weken geleden heeft, naar wij hebben gemeld, een ernstige muggenplaag den afsluitdijk van het IJsselmeer, welke de hoofdverkeersweg tusschen Holland en Friesland is, een kwade reputatie bezorgd. Op het oogenblik is het leed echter gansch en al geleden: er is de laatste weken geen mug meer te bekennen, zoodat voor het mijden van den Afsluitdijk geen enkele reden meer is. o IN DEN MODDER GESTIKT. Gistermorgen ontdekte een passeerend automobilist nabij café de Halve weg aan den Rijksweg te Eist iemand, die met zijn hoofd voorover in een moddersloot lag. Na dat hij den man uit de sloot had getrokken, bleek deze reeds overleden. Een rijwiel werd boven aan den berm van den weg aange troffen. Bij nader onderzoek bleek de veronge lukte te zijn de plm. 65-jarige W. G. G. uit Milllngen bij Nijmegen. Hoe dit treurig ongeval zich heeft toegedragen kon niet worden vastgesteld. Zeer waarschijnlijk is de man door de duisternis misleid van den betonweg geraakt, voorover geslagen en toen in de modder gestikt. Vad. Z'N KIND GEDOOD. Te Den Oever overleed op 30 Mei van het vorlE jaar het ongeveer zes maanden oude dochtertje van de familie K.. waar van de man werkzaam was bil de Zuider zeewerken In den loop van het jaar ver huisde de familie naar Leeuwarden, waar de vader gisteren plotseling een bekente nis aflegde, dat hii ziin kind-Ie zelf ver moord zou hebben. Zijn dochtertje leed aan een ongenees lijke ruggemergaandoening en de vader heeft toen het proces versneld door het kindje stukken brood ln den mond te stoppen en daarna een kussen voor den mond te binden, waarop het meisje is ge stikt. Op last van de iustitie is het lijkje op gegraven en verrichtte dr. Hulst uit Lei den de sectie. o DOOR EEN AUTO GEGREPEN. De 67-jarige gepensionneerde spoorweg- wachter W. P. te Houten werd gistermor gen op den nieuwen provincialen weg juist bij de kruising van den Prinsenweg door een hem achterooriidende vracht auto gegrepen. De bestuurder had nog alle pogingen in het werk gesteld om hem te ontwijken, remde tenslotte uit alle macht, doch een aanrijding bleek onvermijdelijk De fiets kwam onder de auto en werd van achteren geheel vernield. W P. werd een eind weg geslingerd en kwam met zijn achterhoofd op de steenen bestrating terecht. Hii bleek aanvankelijk buiten kennis, doch kwam spoedig weer tot bewustzMn. Dr. F. A. van Doo was weldra ter plaatse om medische hulp te verleenen. De getroffene had aan zUn achterhoofd een gapende wonde en klaagde later ook over inwendige Diinen. o NOODWEER TE GENNEP. Tijdens een hevig onweer dat zich gis termorgen boven Gennep en omgeving ontlastte, is de bliksem ingeslagen in de -boerderij met woonhuis van den landbou wer J. Spikmans te Genep. De boerderij stond in een oogwenk in lichter laaie en huis. inboedel en c.a. 10.000 K.G. hooi gingen in de vlammen verloren. Aan redden viel niet te denken en daar geen gevaar voor uitbreiding bestond, rukte de brandweer niet uit. Het is reeds de derde maal. dat dit jaar bij den heer Spikmans brand is uitgebro ken. Verzekering dekt de schade. Het onweer dat boven de .streek woedde, ging gepaard met hevieen hagelslag, waardoor groote schade aan de te velde staande gewassen werd aangericht. Op tal van plaatsen sloeg de bliksem ta met minder ernstige gevolgen. 5639 (Ingez. Med.) VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks vier uur waren gebroeders K. te Vianen met eenige rienden gaan zwemmen. Juist beneden de nieuwe brug. De 24-jarige J. K„ die zich te ver in de rivier waagde en niet kon zwemmen, werd door de stroom ge grepen en verdronk voor de oogen van ziin kameraden. Na ongeveer een half uur dreggen werd het lijk opgehaald. Het slachtoffer was ongehuwd. INBRAAK TE AMERSFOORT. In een woning aan de Bankastraat te Amersfoort, bewoond door mevr. D. M.. ls in den nacht van Maandag op Dinsdag een aanzienlijk bedrag ontvreemd. De in dringer verschafte zich toegang tot het huls door een keukenraam te forceeren. Na zich te goed te hebben gedaan aan brood, aardbeien, melk en bonbons, ver dween hii met medeneming van vier flesschen wlin en een portemonnaie met inhoud benevens een groot aantal zilveren voorwerpen. Den dader heeft men tot dusver niet kunnen aanhouden. ■O- BRAND TE BEUSICHEM. Gistermiddag is onder de gemeente Beu- slchem de boerderij van G. Knobbout to taal afgebrand Een groote voorraad huis- boede!. hooi benevens twee auto's gingen ln de vlammen op. Wegens gebrek aan water kon men niet blusschen. De oorzaak van den brand is onbekend- Verzekering dekt de schade. BRAND DOOR HOOIBROEI. Vermoedelijk ten gevolge van hooibroel is gisteravond de boederij van den heer B. Hoekstra te Vinkegahoeve bii Heeren veen tot den grond toe afgebrand. Er kon zoo goed als niets worden gered, terwijl de geheele voorraad hooi verloren ging. De schade wordt door verzekering ge dekt o OPLICHTING? De politie te Emmer-Compascuum (Dr.) hééft dezer dagen proces-verbaal opge maakt tegen den pastoor J. F. M. V. en H. L.. winkelier, beiden wonende te Bar- ger-Compascuum. verdacht van oplichting en valschheid in geschrifte. Zii zouden n.l aan den minister van sociale zaken lijsten hebben ingezonden waarop een veel grooter bedrag was aan gegeven als uitgave aan twee zusters van het Wit Ge'e Kruis dan in werkelijkheid het zeval is geweest. Op deze wijze zouden zii het rijk bena deeld hebben NfffcOrt. denburgh", somber symibool der Spaan- sche onderdrukking. Toen de door de genie bediende schijn werpers aangloeiden, zag men ln een zee van licht het kleurige tafereel van een marktdag voor den „Vreedenburgh", die echter wreed verstoord werd döor het binnenrukken der Spaansche troepen met den gevangen genomen magistraat als symbool van het gebroken verzet der on derdrukte burgers. In kleurige tafreelen ontrolde zich het spel verder van de Spaansche onderdruk king en het verzet der burgers. En als het verzet dan voor goed gebroken lijkt, verschijnt Tyl, die onder het mom van grollen en grappen het volk nieuwe hoop geeft en nieuwen moed, en die het weet aan te zetten tot nieuw verzet, dat zijn hoogtepunt bereikt als Tyl den burcht weet binnen tc dringen en het charter weet te bemachtigen van de ontstolen privileges der burgerij. Weliswaar moet Tyl dat met den vuur dood bekoopen, doch als men hem op den brandstapel gebonden waant en de vlam men hoog oplaaien verschijnt hij als symbool van den geest van den ónsterfe- lijken Grooten Geus boven op den trans van den burcht en werpt hij de branden de fakkel omlaag, die dan wordt opgevan gen door het volk, dat er zijn eigen fak kels mee ontsteekt en het kasteel binnen stormt en bezet, zoodat overal op de tin nen de brandende fakkels verschijnen en onder de tonen van het „Wilt heden nu treden voor God den Heere" de Spaan sche vlag wordt neergehaald en 't oranje blanje bleu van de Prlncevlag op de to rens verschijnt. Het was een Indrukwekkend schouw spel. Luid applaus weerklonk na afloop, en opnieuw klonk het Wilhelmus toen de Prinses de loge verliet om zich naar Haat auto te begeven. Tot drie uur in den nacht, het uur waarop de café's moesten sluiten, duurde daarna in de stad de feestvreugde nog voort. TRAP VAN EEN PAARD. Vanmorgen te half acht geraakte dé landbouwer H van Hal te Helvoirt. die met Daard en kar over den rijksweg reed. tengevolge van het schichtig worden van zijn paard onder den wagen. HU kreeg hierbij een trap van het paard. Toen na korten tild een geneesheer ter plaatse verscheen, was de man reeds over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. o BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIGE TREINRAMP IN SPANJE. 20 DOODEN, 40 GEWONDEN. In de Spaansche provincie Leon, ln de nabijheid van Monferrada. heeft een ern stig spoorwegongeluk plaats gehad. Een personentrein is in een tunnel in -botsing gekomen met een goederentrein. Hulpexpedities zijn onmiddellijk naar de plaats van de ramp vertrokken. Verscheidene waggons schoven in elkaar en tot overmaat van ramp ontstond brand. De oorzaak zou nalatigheid van het dienstdoende personeel zijn. daar het stop signaal blijkbaar voorbij gereden of ln het geheel niet getoond ls. De wisselwachter is gearresteerd. Tot dusver zijn 20 dooden geborgen en ruim 40 gewonden. ORKANEN TEISTEREN ROEMENIE. Verscheidene gebieden van Roemenië worden door hevige stormen geteisterd. In Moldavië, Bessarabië en de Boekowina is de oogst ernstig beschadigd en zijn huizen door den bliksem in brand geraakt. Acht personen zijn om het leven gekomen. In Bessarabië zijn verscheidene spoorwegen overstroomd. o AL CAPONE GEWOND. Al Capone. de beruchte figuur uit de onderwereld van Chicago, is in de gevan genis te Alcatraz door een medegevangene met een schaar gestoken. o STAKINGSONLUSTEN IN AMERIKA. Bij stakingsonlusten te Portmouth in Ohio (Ver. St.) werd een persoon gedood en werden vier gewond De stakers losten 200 a 300 schoten op de fabriek, toen de directie levensmiddelen liet komen voor werkwillige arbeiders. De politie érerspreid- de de stakers. o ZWAAR ONWEER BOVEN PARIJS. Een onweer, dat gisteren boven Pariis is losgebroken, heeft veel schade aangericht. Groote hoeveelheden water drongen de metro binnen, zoodat het verkeer over verschillende afstanden verscheidene uren stilgelegd moest worden Honderden kel ders liepen onder. In verscheidene -geval len moest de brandweer te hulo geroepen worden om passagiers uit de overstroomde metro te bevrijden. In vele straten stond het water een meter hoog. In het Bols de Vincennes konden 10 personen, die met hun kinderen door het water waren ingesloten, met behulp van de brandweer in veiligheid gebracht worden. Een spoorlijntje in de Banlleu werd over een afstand van een kilometer overstroomd zoodat het verkeer stop gezet moest worden. Doordat tijdens het noodweer een stroomdraad van de tram brak. werden drie personen door de -uitslaande steekvlammen licht gewond.^

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10