BADPAKKEN De Utrechtsche Lustrumfeesten. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 23 Juni 1936 De stad in feesttooi Koningin en Prinses wonen de officieele herdenkings-plechtigheid bij. FINANCIEN. werkverschaffingsloonen weer vast te •tellen op 40 ct. De heer ROMIJN meent, dat de Leldsche werkloozen nog gelukkig zijn te achten, dat deze verlaging zoo laat is gekomen, deze was reeds eerder te verwachten. De minister zal echter zeker niet terugwijken Spr. vraagt of de wethouder nog steeds zijn standpunt handhaaft inzake de Sportvelden in den Leidschen Hout. Wethouder VAN STRALEN zegt, dat de meerderheid van B. en W. liever 40 ct, had zien eehandhaafd. doch van eenigen dranz wordt niets verwacht. De minderheid was van andere gevoelens, 40 ct. te laag oor deelend. Nader zet spr. de meening der minderheid uiteen, rekening houdend met allerlei argumenten. Den heer Romijn zegt spr., dat hij over wegend bezwaar heeft tegen loonen bene den 40 ct, doch een eindoordeel moet hij zich nog voorbehouden. De VOORZITTER meent, dat wethouder van Stralen aan de meening der meerder heid van B. en W. weinig recht heeft doen wedervaren en hij hoopt in dit opzicht op beterschap, zelfs in moeilijke gevallen al; deze voor den heer v Stralen. Volgens de meening der meerderheid ligt het niet op den weg der raden bij den minister te intervenieeren doch eerder bij de Tweede Kamer en verwacht zij geen baat van een zich wenden tot den mi nister. De heer TOBE gelooft, dat de werkloo zen bij de nieuwe regeling (tarlefloon) zelfs beter af zijn (41.8 ct.) dan bij 40 ct. als uurloon. De heer v. WELZEN critiseert scherp de verlaging dezer loonen, die voor de mees ten toch verlaagd zijn. Tariefloon in plaats van uurloon drijft tot te groote krachts inspanning. Spr. is voor het voorstel-Snel al heeft hij er zelf geen groote verwach tingen van. Van de organisaties had meer kracht moeten uitgaan voor behoud der loonen, ook in het part. bedrijf. De heer SCHONEVELD had gaarne van B. en W. cijfers gezien over de verdien sten in werkverschaffing, doch z.i. zijn ze niet aan den lagen kant. gelet op de loo nen in de fabriek-matige bedrijven die zelfs wel lager zijn. Eerlijkheidshalve zij dit erkend, al betreurt spr. het. Men ver- gete daarnaast niet, dat werkverschaffing toch is een soort steunverleening, waarbij wij gebonden zijn aan de rijksregeerlng. Het voorstel Snel zal geen baat kunnen opleveren en daarom zai hij niet voor stemmen. De heer WILBRINK betreurt de verla ging tijdens de uitvoering, doch, gelet op het feit, dat ook elders is verlaagd, ziet spr. geen heil in adresseeren, onderschrij vend wat de heer Schoneveld zeide over lagere loonen dan die in de werkverschaf fing. Wethouder v. STRALEN erkent de mee- ning der meerderheid van B. en W. sober te hebben weergegeven, doch was de voor zitter ook niet sober, alleen toevoegend, dat adresseeren niet ligt op den weg van den raad? Spr. wijst dan nog op den korten duur der werkverschaffing tegenover het gere gelde loon van vaste arbeiders, waarover spr. overigens liever zwijgt. Spr. erkent, dat velen boven de 38 ct. komen door grootere krachtsinspanning; het gemiddelde loon is momenteel ruim f. 20.—, het hoogste f. 22.het laagste f. 18.De beslissing van den minister is opgehouden door de organisaties, doch tenslotte toch doorgezet. Daarom verwacht spr. geen resultaat, doch toch mag niets worden nagelaten. De VOORZITTER zegt nog, dat ook de cijfers der verdiensten de meerderheid van B. en W. leidde. De heer v. ECK ontkent, dat het een „politiek zaakje" is. Het gaat er alleen om dat een publiek lichaam op moet komen tegen hongerloonen en spr. kan dit recht niet laten varen. Z.i. moet de raad, zelfs als wij weten dat 't geen resultaat heeft, daartegen opkomen. Er moet gedaan wor den wat kan en daarom is adresseeren z.i. noodig, afgezien van het succes. Eerst dan is men moreel verantwoord en als ook andere raden adresseeren is op den duur wellicht toch ook nog wel iets te bereiken. De heer ROMIJN wil daartegenover dan toch stellen, dat het werkverschafftags- loon ligt boven den steun, waarvan de bonden toch nog korten voor contributie. De heer WILMER, oordeelt de loonen laag, doch waartoe iets te doen, waarvan geen succes is te verwachten? Voor regee- ringsdaden draagt de raad geen moreele verantwoordelijkheid en wij ondermijnen gezag en democratie door ons op terrein te begeven dat niet is des raads. Wij moe ten ons houden aan de werkelijkheid. De heer BERGERS zal met dit voorstel 8nel niet meegaan. De heer SNEL verdedigt de bonden, die goed werk doen door de werkloosheids verzekeringen. Ook de regeering erkent dat. Waarom geeft de minister ongeorga niseerden f. 0.50 minder? Het voorstel Snel wordt aangenomen met 1716 stemmen. Voor de S-D.A.p. en de heeren v. Weizen, Vos en Bergers. De raad besluit daarop punt 11 der agenda aan te houden evenals alle andere interpellaties en voorstellen uit den raad. Het voorstel-Schüller inzake een woning- onderzoek gaat naar B. en W. voor prae- advies. De heeren Wilmer en v. Eek dringen er op aan vaker te vergaderen, de agenda's zijn overladen. De voorzitter ontkent dit. Er wordt te veel herhaald bij het debat dat zeker is te bekorten zonder schade voor de zaken. Trouwens, omstandigheden hebben deze grootere periode van rust veroorzaakt. Om ruim half twaalf volgt dan sluiting. Tegen een krampaanval staat ook de meest geroutineerde zwemmer machteloos. Waag U daarom nooit zoover in zee, dat een ander U slechts met moeite zou kunnen bereiken. Wie er in deze dagen meer verheugd is over het 300-jarig bestaan van Utrechts universiteit, de burgerij of de oude en de nieuwe studentenmaatschappij, het is moeilijk te zeggen. Het is feest in Utrecht en allen doen eraan mee. Dit feest van het zestigste lustrum is gisteren eindelijk officieel begonnen, nadat reeds een week tevoren met allerlei sportwedstrijden en door de ingebruikneming van een kermis terrein op het Vreeburg de lustrumviering was ingezet. Utrecht is nu in feesttooi. Eenvoudig, maar opgewekt. Overal vlaggen, overal groen, overal versierde palen met lam pen en guirlandes en de grachten met lichtjes, die flonkeren ln het water. Dat is de uiting van het mede-leven der bur gerij, zooals ook haar geschenk aan den senaat van het studentencorps, een gala- rijtuig, gezien moet worden als een tee- ken van den hechten band, die er ln deze universiteitsstad tusschen de studenten en de „burgers" bestaat. Daarbij sluit aan de verandering, die sommige gevels van ge bouwen hebben ondergaan. Het stadhuis is getooid met vlaggen langs de kozijnen der vensters en breede banen in oranje en blauw langs den gevel van boven naar beneden. In het front prijkt het wapen van Willem I van Oranje, den hoofdper soon van de door het studentencorps voor te stellen maskerade. Vele gevels van andere gebouwen (na tuurlijk in de eerste plaats de studenten sociëteit) gaan schuil achter een tooneel- matige verbouwing, die meestal in de stijl van de 16e eeuw is gehouden. In de zen stijl is ook op het Vreeburg een om heining opgericht voor het feestterrein, waarboven alleen enkele kermisattracties zich verheffen. Zoo schijnt op deze histo rische plek het oude kasteel Vredenburgh te zijn herrezen, het fort, dat de bewo ners van deze stad ln de zestiende eeuw moest bedwingen, doch door den vrij heidszin der burgers in een opstand te gen de Spaansche tyrannle in 1577 werd geslecht. t Met de ontvangst der reünisten is het feest gisteren eerst recht goed ingezet. En nu zit deze stad ln kermisstemming vol met vreemde gezichten, Jonge en oude, waarin echter gelijkelijk straalt de vreugde van dit grootsch festijn. Men zag ze des middags zitten in de café's en op de terrassen en des avonds hebben de reu- nisten op verschillende plaatsen hun sa menzijn aan geanimeerde feestmaaltijden gevierd. Rijtuigen rijden steeds door de stad met trappelende paarden en bel-ge- rinkel, zooals dat deze heele week zal duren. De hotels in de stad en de omge ving zijn vol, zoo vol zelfs, dat de Delft- sche studenten een leeg staand huls heb ben gehuurd, waarin zij op stroozakken slapen Hooge hoeden ziet men alom en over dat alles schijnt overdag mild de zo merzon, die zich na den morgenregen weer is komen vertoonen, de „sol justi- tiae" der al-oude Utrechtsche academie! Plechtige herdenkingszitting in de Domkerk. Vandaag bereikten de feestelijkheden en plechtigheden hun hoogtepunt in de plechtige herdenkingszitting in de Dom kerk, welke werd bijgewoond door H.M. de Koningin en Prinses Juliana en die volgde op een vanmorgen gehouden bijeenkomst in de Pieterskerk, waar de vertegenwoor digers van binnen- en buitenlandsche Universiteiten den Academischen Senaat van Utrecht hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Het was een overwegend hooggeleerd gezelschap, dat zich in de Pieterskerk ver zamelde na een plechtigen optocht van de leden van den Senaat van de Senaats zaal naar de Pieterskerk, waarbij zij werden voorafgegaan door de beide pedel len In ambtsgewaad. In de kerk namen de Rector-Magnifi- cus, prof. Vollgraff, de secretaris van den Senaat prof. dr. J. M. Baart de la Faille en de vijf assessoren plaats aan een voor den preekstoel geplaatste tafel, terwijl de overige Senaatsleden zich in de banken links en rechts van de preekstoel zetten. Slechts met een korte rede verwelkom de prof. dr. C. W. Vollgraff alle aanwezi gen en in het bijzonder de vertegenwoor digers der buitenlandsche Universiteiten. Rede van prof. Huizinga. Vervolgens werd het woord verleend aan prof. dr. Huizinga, uit Leiden, als voorzit ter der Koninklijke Akademie van Weten schappen. Deze sprak zijn vreugde uit, dat het hem als eerste vergund was om namens de Kon Akademie voor Wetenschappen zijn gelukwenschen te mogen aanbieden. Speciaal den nadruk legde spr. op de zelfstandige waarde en de hooge plaats der wetenschap. De hedendaagsche Uni versiteit zal nog altijd het best aan haar bestemming blijven beantwoorden, wan neer zij de scheiding tusschen weten schap en onderwijs niet te ver doortrekt. De Utrechtsche Universiteit is altijd het middelpunt van geestelijke activiteit in het aardrijkskundig middelpunt van ons vaderland geweest. Vervolgens wijdde spr. uit over het ont staan der Utrechtsche Hoogeschool. Gedurende de afgeloopen 300 Jaren is de Utrechtsche Universiteit altijd een waardig voorbeeld geweest voor haar zusteren. Terwllle van de verdediging van al die geestelijke waarden,, die verdedi ging behoeven en de dierbare levenseen heid, die Nederland heet, zal zij haar moeilijke, maar mooie taak blijven voort zetten. Gelukwenschen der andere Hooge- schoicn en Universiteiten. De volgende woordvoerder was de rec- tor-magnificus der Technische Hooge school te Delft. prof. ir. G. Dlehl, dit sprak namens alle instellingen van hoo- ger onderwijs in Nederland, dus ook na mens alle Nederlandsche Universiteiten. Van de vele vertegenwoordigers der bui tenlandsche universiteiten, die een adres van gelukwensch kwamen aanbieden, hebben slechts drie het woord gevoerd en wel de vertegenwoordigers der universi teiten en hoogescholen in Dültschland, Frankrijk en Groot-Brittannlë. Prof. dr. Fr. Pletrusky, rector-magnl- ficus van de Friedrich Wilhelm Universi teit te Bonn sprak namens de Dultsche, prof. S. Charlety, rector-magnificus der Parijsche Universiteit namens de Fran- sehe en prof. G. N. Clark, vertegenwoor diger van de Universiteit te Oxford na mens de Britsche Universiteiten. De aanbieding der adressen. Na deze drie redevoeringen kregen de overige officieele vertegenwoordigers gele genheid tot het aanbieden van hun adres sen van gelukwensch, waarbij slechts korte woorden van gelukwensch werden gesproken. De secretaris van den Senaat, prof. Baart de la Faille, las de namen der ver tegenwoordigers op ln alfabethische volg orde van de landen, die zij vertegenwoor digden. De adressen, in totaal een kleine vijftig ln getal, werden overhandigd aan den rector-magnificus, die aan het einde van de plechtigheid gevoelvolle woorden van dank sprak voor de overstelpende bewij zen van sympathie en hulde, die de Utrechtsche Universiteit op dezen dag had mogen ondervinden. Hiermede was de plechtigheid ten einde. De stoet van hoogleeraren verliet de kerk in dezelfde volgorde waarin zij bij den aanvang was binnen getreden. Ditmaal hadden echter ook de vertegenwoordigers der buitenlandsche universiteiten in dezen stoet een plaats gekregen. Te ruim 2 uur vanmiddag begon in den Kloostergang, waar de hoogleeraren en buitenlandsche gasten het noenmaal ge- beuikt hadden, de opstelling van den stoet van curatoren, professoren en studenten, alsmede van de buitenlandsche deputa ties, die zich naar de Domkerk zou be geven voor de plechtige herdenking. De komst van de Vorstelijke personen. Inmiddels naderden de Koninklijke auto's, waarmee de Koningin en Prinses Juliana zich met Haar' gevolg van het Loo naar Utrecht hadden begeven, de ge meentegrens. Bij de Biltsche forten wer den ZIJ verwelkomd door den burgemees ter van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelk- wijk. Ongeveer tien minuten later arriveerde de Koninklijke stoet bij Paushulze, den zetel van den commissaris der Koningin, die tezamen met zijn echtgenoote, de Hooge bezoeksters ontving. In de groote zaal van Paushuize vond nog een kleine plechtigheid plaats. Met enkele eerbiedige woorden bood baron van Heemstra H.M. de Koningin namens het Universiteltsfonds het ge denkboek der Uunlverslteit aan. De ko ningin antwoordde hierop: „Mijnheer de voorzitter, voor de woor den, waarin U Mij liet gedenkboek der Universiteit hebt aangeboden, betuig ik U mijn bijzonderen dank. Ik aanvaard het gaarne en spreek de hoop uit, dat de toekomst nog vele schoone bladzijden aan den Inhoud moge toevoegen". De optocht. De plechtige stoet was vertrokken van den Kloostergang. Langs de geheele route stond het zwart van de belangstellenden. De stoet werd geopend door de belde pedellen der Universiteit in ambtsgewaad. Daarop volgde de rector-magnificus en de secretaris der Senaat, gevolgd door hoog leeraren en oud-hoogleeraren, allen ge kleed ln de zwarte toga. Achter dezen stoet van bijna 200 hoog leeraren sloot zich op het Domplein de fleurige stoet van deputaties en besturen van studentenvereeniglngen aan, ge volgd door de maskerade-commissie 1936, het soclëteltsbestuur en de verschillende lees-, tooneel-, zang-, muziek- en deba ting- en sportclubs. Onder het gebeier van de domklokken begaf deze Indrukwekkende stoet zich naar de Domkerk. In de Domkerk. Inmiddels hadden de genoodlgden in de kerk plaats genomen. Aanwezig waren o.a. de ministers Co- lijn, Van Schalk, De Wilde en Slotemaker de Bruine. Van de vele kerkelijke autoriteiten noemen wij o.a. den aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. J. de Jong. De militaire overheid was o.m. verte genwoordigd door den bevelhebber dei- vierde militaire afdeeling te Amersfoort, den generaal-majoor Baron van Voorst tot Voorst. Alle aanwezigen verhieven zich van hun zetel, toen de stoet der hoogleeraren door den hoofdingang het kerkgebouw betrad. De beide Vorstinnen, die inmiddels den stoet hadden zien voorbijtrekken, waren naar Paushuize teruggekeerd, waar H. M. de redactie van het gedenkboek van het Studentencorps ontving. De Koningin aanvaardde het boek met de woorden: „Mijnheer de voorzitter, met groot ge noegen aanvaard Ik dit gedenkboek van het Utrechtsche Studentencorps, over tuigd, dat het mede een aansporing zal zijn voor de tegenwoordige leden om de roemrijke tradities van hun Corps hoog te houden, voor welks bloei Ik Mijn beste wenschen uitspreek." Onmiddellijk hierna vertrokken de Hooge bezoeksters eveneens naar de Dom kerk. Terwijl alle aanwezigen zich van hun zetel verhieven en het orgel uit Valerius Gedenckklank „O Heer die daer des he mels tenten spreidt" liet hooren, betraden Koningin en Prinses het kerkgebouw en namen plaats. De plechtige herdenking. De president-curator, dr. H. Th. 's Ja cob, betrad den preekstoel oni de plech tige herdenking te openen. Spr. herin nerde aan eenzelfde plechtige bijeen komst 300 jaar geleden, toen de Academie werd ingewijd. Een lang gekoesterde wensch ging toen ln vervulling. Spr. wijdde uit over de historie der Universiteit en kwam tot de conclusie, dat Utrecht's Hoogeschool ruimschoots aan haar doel heeft beant woord. Spr. begroette daarna H. M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana en dankte Haar voor Haar aanwezigheid. Vervolgens sprak prof. dr. C. W. Voll graff een herdenkingsrede uit. De herdenking van het 300-jarig be staan, aldus spr., onzer Universiteit, ver vult allen met dankbaaarheld en vreugde. Drie eeuwen lang is de Universiteit, wat ook viel en voorbijging, gespaard geble ven en is het haar gegeven geworden, te komen tot een hoogen trap van ontwik keling. Uitvoerig ging spr. de oorzaken van de stichting der Hoogeschool na. In de achttiende eeuw daalde de Hoo geschool met het geheele volksleven, dat haar droeg, tot zelfgenoegzaamheid en verslapping af. Ongeveer zestig jaar geleden geraakte de Universiteit tot nieuw leven en tot een te voren ongekende ontwikkeling onder leiding der natuurwetenschappen. Het is helaas niet te loochenen, dat zich in de laatste vijf jaren dreigende wolken aan den gezichtseinder hebben vertoond, ja, dat zij thans geheel het zwerk bedek ken; de groei der Universiteit is gestuit als gevolg der nationale inzinking. In afwachting van den dag, waarop een nieuwe golf van enthousiasme oprijzende evenals vroeger uit de diepte der volks ziel de tijden zal veranderen en de Uni versiteit mede opvoeren tot ongekenden bloei en kracht, moge de geest opstijgen gelijk een adelaar, naar de zonne der ge rechtigheid. Uitreiking der gulden eeremedallle aan de Koningin. Na zijn rede te hebben beëindigd, plaatste de rector-magnificus zich voor den zetel van de Koningin en sprak tot H. M. de volgende woorden: „Majesteit, als rechter-magniflcus valt mij de hooge eer ten deel, aan Uwe Ma jesteit uit naam van den Senaat te mo gen aanbieden de gulden eeremedaille der Universiteit. De Senaat heeft onlangs be sloten deze medaille ln te stellen, en haar voor de eerste maal aan te bieden aan Uwe Majesteit bij gelegenheid van ons derde eeuwfeest. Tevens veroorloof lk mij aan Uwe Majesteit de bij de medaille be- hoorende bul te overhandigen. Moge het Uwe Majesteit behagen in de aanbieding der medaille een bewijs te zien van de verknochtheid en onwakelbare trouw der Universiteit aan Uwe Majesteit". n Met deze woorden overhandigde prof. Vollgraff de bij de medaille behoorende bul en de medaille zelf, die ls ontworpen door dr. A. Roes, privaat-docente ln de archaeologie aan de rijks universiteit te Utrecht. H. M. de Koningin antwoordde met de volgende woorden „De woorden door den heer president curator en U gewijd aan de ontwikkeling en de lotgevallen dezer thans drie hon derd-Jarige Universiteit moge tevens ver klaren waarom Ik er prijs op heb ge steld, heden persoonlijk aanwezig te zijn bij de plechtige viering van deze mijlpaal in haar bestaan. Want duidelijk bleek daaruit welk een belangrijke plaats die Universiteit reeds van ouds inneemt in het leven van ons volk, welks wel en wee zij deelde, en te vens hoe zeer zij zich bewust ls geweest van haar hooge roeping, haar schoone maar zware taak vervullende op een wijze, die haar thans levende en werken de leden met trots en voldoening mag vervullen. Ook ls zij in het verleden voor tegen spoed niet gespaard gebleven, maar het geloof ln haar roeping heeft zij daaronder steeds behouden en ook hebben uwe voor gangers haar weten op te voeren tot een centrum van wetenschap, ver over onze grenzen bekend en geacht. Weer zijn de tijden donker, maar ook thans weer versaagt dat geloof niet. Naast uwe woorden is de nieuwe gouden medaille daarvan het bewijs. Hoogelijk waardeer Ik het als eerste die uit uw han den te hebben ontvangen. Ik aanvaard haar als een hooge onderscheiding, maar behouden zal Ik haar als het tastbare symbool van uw aller onwankelbaar vertrouwen In de toekomst der Utrecht sche Universiteit, die lk daarom alleen reeds ln uwe handen veilig reken". Na deze woorden van de Koningin was het even stil, waarna het orgel de fan tasie ln G-moll van Johan Sebastiaan Bach speelde. Als laatste spreker werd het woord ge voerd door minister Slotemaker de Bruine. Deze sprak den wensch uit dat het aan de Universiteit gegeven zal ziln om bij voortduring ons volk te dienen met klaar verstaan, met krachtig doen. met aanraken van de onzichtbare wereld in deze tilden van donkeren druk en in tiiden aan lich tend heil, die God na dezen gehengen moge. Het slot. Tenslotte trad de secretaris van het col lege van curatoren, baron de Geer van Jutphaas. met het groot-vaandel der Uni versiteit naar voren, waarna de president- curator een derde eeuwring. bestaande uit een vergulde slang die zlchze'f ln de staart biit als het symbool der eeuwigheid, aan de twee reeds dof geworden eeuwrlngen op het vaandel hechtte en vervolgens de zitting sloot. Terwill het orgel het Wilhelmus speelde verlieten H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana de kerk. om zich door den kloostergang naar het Groot-Auditorium te begeven, waar de Hooge bezoeksters met belangstelling de daar opgestelde geschen ken ln oogenschouw namen. Nadat in de Senaatszaa' de thee was gebruikt begaven Koningin en Prinses zich opnieuw naar het Groot-Audltolum. waar verschillende buitenlandsche hoogleeraren en binnenlandsche vertegenwoordigers aan de beide vorstinnen werden voorgesteld. EEN PR ACHTSORTERING 56] J (Inge*. Med.) WOENSDAG 24 JUNI. Hilversum I, 1875 M, NCRV-uitzending - 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gramo- foonpl. 10.30: Morgendienst 11.00 12.00 en 12.15: Ensemble v. d. Horst I.30: Orgelspel 2.30: Gramofoonpl, 3.00: Chr. lectuur 3.30—3.45: Gramo foonpl. 4.00: Planorecital 5.00: Kin deruur 6.00: Causerie: De Utrechtsche Universiteit 6.30: Afgestaan 7.00: Be richten 7.15: Landbouwhalfuur 7.45 Reportage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15: HEMO-orkest, dameskoor en solist 9.00: Medische causerie 9.30: Ver volg concert 10.00: Berichten A.N.P. II.0511.30: Gramofoonpl. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.30: Keuken- praatje 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: De Notenkrakers, voordracht en causerie 12.001.45: E. Walls en zijn orkest en gramofoonpl. 2.00: Gram.pl. 2.30: Voor de Vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: „Orvitropia" 6.00 „The lucky Stars" 6.30: „Orvitropia" 7.00: Sport 7.15: „De Roodborstjes" 7.40: Causerie: De rechtopgaande aapmensch en zijn problemen 8.00: S.O.S.-berich- ten. Berichten A.N.P., Vara-Varla 8.15: Het VARA-orkest 9.15: Radlotooneel 10.00: Nieuwsberichten A.N.P. 10.05: Ultz. „Artis-Festlval" 11.00—12.00; De Flierefluiters en zang. Droitwlcb, 1500 M. 11.2011.50: Gra mofoonpl. 12.05: Orgelspel 12.35: Het BBC-Emplre-orkest 1.35—2.20: Gramo foonpl. 3.10: Gram.pl. 3.20: Het Carl- ton-orkest 4.20: Gram.pl. 5.05: Het MacArthur-kwintet 5.35: Het BBC- dansorkest 6.20: Berichten 6.50: Fluitrecltal 7.10: Zoölogische causerie 7.25: Landbouw-causerle 7.50: Het Bridgewater-kwintet 8.20: Radlotooneel met muziek 9.50: Berichten 10.20: Joodsch revue-programma 10.50: Het Walford-Hyden Zigeunerorkest en solist 11.35: Lew Stone en zijn Band 11.50 12.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gra mofoonpl. 11.20: Orkestconcert 2.50: Concert 4.20: Gramofoonpl. 5.50: Or kestconcert 8.20: Zang 9.05: Radlo tooneel 11.0512.35 Populaire- en dans muziek. Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20: Orkest concert 1.35: Werag-kamerorkest 4.60 Militair concert 6.10: Omroeporkest 9.05: Cabaret programma 10.50—12.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Dansmuziek 1.50— 2.20 en 5.20: Gramofoonpl. 6.20: Salon- orkest 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Sym- phonleconcert 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Salonorkest 1.502.20: Gramofoonpl. 5 25: Danmuziek 6.35: Gramofoonpl. 6.50: Zang 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Klelnorkest en zangsoliste 10.3011.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Ope rette-uitzending 9.05: Rijkszending ge wijd aan de Weermacht 9.35: Opera concert 10.20: Berichten 10.35: Olym- pianleuws 10.50; Hobo en cembalo 11.05: Weerbericht 11.20—12.20: Con cert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 24 Juni. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2o Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3c programma: 8.00: Keulen 8.45: diversen 10.05: Keulen 11 20: Pariis Radio 12.20: Keulen Dim 13.15: Brussel VI. 14.20: diversen 14.50: Parijs Radio 17.20: Keulen 17.50: Pariis Radio 18.20: Keulen 19.20: Brussel VI. 20.20: Keulen 21.05: Lon den Reg. plm. 22.15: Brussel VI 22.40: Boedapest of diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.30: Gram.muz. G.R.D. 10.35: Londen Reg. 12.05: Droltwich 12.35: Londen Reg. 13.35: Droitwich 14.20: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Londen Reg. 20.20: Droltwich 21.50: Brussel Fr. 22 20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. KWATTA. Uit het jaarverslag over 1935 van de Stoom- Chocolade- en Cacaofabriek „Kwatta" te Breda blijkt dat de winst be draagt f. 637.553. Hiervan wordt op pref. en gewone aandeelen 6"/« dividend uitge keerd (V. J. resp. 6% en 3»/») terwijl op rekening onverdeeld dividend saldo f. 236.769 (V. J. 287.2701 overgaat waardoor deze totaal voor f. 524.030 paraisseert. Hierna keerden Koningin en Prili£®jj naar Panshulze terug luide toeeojuicnt door een groote menigte. Te ruim half zes zou de Koningin naai het Loo terugkeeren. terwill de Prinses i Utrecht zou blijven met .enkele leden van Haar gevolg om vanavond de eerste op voering van het openluchtspel der stu denten „De Groote Geus" bil te wonem

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10