Nieuwe Aardappelen KAAS - de allerbeste eiwitbron VLASVELD, Aardappelhandel LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Juni 193$ RECHTZAKEN, Nu spoedig bruin worden I J(IIN/T EN LETTEREN, UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. Aanvoer van HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haagschen politierechter, prof. nir. van Beminden, heeft terecht gestaan D. H. V., eigenaar van een electrotech- nisch bureau, te 's-Gravenhage, wien huis vredebreuk was ten laste gelegd. Op 6 Februari jj. is verdachte gegaan naar de woning van zekeren de W. te Oegstgeest, wien hij een stofzuiger had geleverd, waar van de afbetaling achterwege bleef. Op grond van een clausule, is het huurkoop contract voorkomende, zou verdachte on herroepelijk toegang hebben tot de plaats, waar de stofzuiger zich bevond. Naar de getuigen verklaarden, zou hij, na hiertoe meermalen te zijn gesommeerd, geweigerd hebben, de woning te verlaten. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck. betoogde, dat een dergelijke clausule geen enkele rechts kracht heeft als zijnde in strijd met de wet. en hij vorderde wegens huisvrede breuk f. 15 subs. 15 dagen. Mr. D. van den Oever voerde ter verde diging aan, dat V. zich niet wederrechte lijk in de woning heeft opgehouden en dat hem ook niet uitdrukkelijk gesommeerd is om die woning te verlaten. Verder beriep pleiter zich op de door den bewoner onder- teekende contracts-bepalingen. De politierechter zal over acht dagen vonnis wijzen. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. De Hooge Raad heeft heden arrest ge wezen in de kwestie, of het door het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam met de houders van premie-aandeelen getrof fen accoord ook verbindend is voor de be heerders van het waarborgfonds. Dit accoord is bekrachtigd zoowel door de rechtbank te Amsterdam als door het Hof aldaar, waarop de vennootschap de be heerders van het waarborgfonds heeft aangesproken, zich op het standpunt stel lende, dat het accoord voor deze beheer ders verbindend is. Het gerechtshof te Amsterdam heeft deze verbindendver klaring uitgesproken Tegen dit arrest zijn de beheerders, de N.V. Trustmaatschappij en eenige anderen, in cassatie gekomen. De. Hooge Raad heeft heden het cassatie beroep verworpen. HAAGSCHE RECHTBANK. De brievenbesteller L. van G., uit Ha- zerswoude, heeft gisteren terecht gestaan wegens verduistering en valschheid in ge schrifte. Hij was als besteller belast met het doen van uitkeeringen aan rente inge volge de invaliditeitswet en heeft daarbij in een hem verstrekt zakboekje en op een adviesbriefje een bedrag van f. 226.68 dat hem ter uitbetaling was meegegeven, ver anderd in f. 126.68. welk feit hij aanvanke lijk tegenover den veldwachter en den burgemeester had toegegeven, op welke verklaringen hij evenwel later is terugge komen. Thans zeide verdachte, dat hij niet on middellijk gemerkt heeft, dat hij een be drag van f. 100 overhield, omdat hij als penningmeester van een geitenfokkerij ook gelden onder zich had. Het O.M. zeide, de houding van dezen verdachte niet te kunnen begrijpen. Vast staat, dat verdachte ten minste twee dagen het bedrag van f. 100 onder zich heeft ge houden, totdat men hem hieromtrent on dervroeg. Niemand anders kan eenig be lang hebben gehad bij eenige verandering in het zakboekje of op het adviesbriefje. Daar hij bewezen achtte, dat verdachte zich én aan verduistering èn aan valsch heid in geschrifte heeft schuldig gemaakt, eischte spr., gezien een ongunstig rapport, een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 25 dezer. De gewezen kantoorbediende van den P.T.T.-dienst, F. C. van der V. uit Alphen, bekende gisteren voor de Haagsche recht bank zich in dienstbetrekking aan verduis tering van een bedrag van ongeveer f. 1400 te hebben schuldig gemaakt, gepleegd in de jaren 1934, 1935 en 1936. De gelden wa ren door hem ontvreemd uit de zegel- en loketkassen, die hij onder zich had. Om de fraude te verheimelijken had hij valsche boekingen gedaan. Het geld had hij ge bruikt om daarmede schulden, welke hij bij banken had, af te lossen. De familie van verdachte heeft het tekort aangezui verd. Jhr. mr. van Asch van Wijck, het O.M. waarnemend, wees er op, dat verdachte reeds vroeger te Culemborg zich aan on eerlijke praktijken schuldig heeft gemaakt. Hij is toen echter vrijgesproken. Thans be kent hij ook, toen te hebben gefraudeerd. Rekening houdende met het feit, dat verdachte als een bekwaam ambtenaar bekend staat, kon spr. evenwel het reclas- seeringsrapport niet volgen, dat een voor waardelijke straf voorstelde, en eischte hij tien maanden gevangenisstraf. Uitspraak 25 Juni a.s. VERKOOPER VAN „DER STURMER" STAAT TERECHT. Fl. 250.boete geëischt. De Vijfde Kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam behandelde gis teren de strafzaak tegen den bedrijfsleider van den N-S.B.-riigarenwinkel in de Kalver- straat aldaar, die het in Nederland ver boden blad „Der Stürmer" van Julius Streioher in den winkel in voorraad heeft gehad en verkocht. Begin Maart kwam door de vragen van het Tweede Kamerlid Boon aan het licht, dat dit blad in den winkel werd verkocht. De bedrijfsleider beweerde niet te weten, dat de verspreiding was verboden; het bleek, dat het blaadje in de ruimte achter den winkel werd verkocht. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij het blad in voorraad heeft gehad en ver kocht. Het bevatte artikelen en afbeel dingen, in hooge mate beleedigend voor een groep van de Nederlandsche bevolking, n.l. de Joden. Als getuige werd gehoord mevrouw Boon- v. d. Starp, de echtgenoote van het Ka merlid mr. Boon. Toen zij vroeg, of „Der Stürmer" in de zaak te koop was, had verd. geantwoord: „Hier niet, maar wel in de achterkamer". Verd. verzocht haar, het blad een beetje NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI 503 S (Ingez. Med.) weg te houden, omdat het niet openlijk uit den winkel mocht worden mee genomen. Verdachte verklaarde zich niet te her inneren dit blad aan mevr. B. te hebben verkocht; wel erkende hij een nummer te hebben afgeleverd, doch hij wist niet wat er in stond. President, mr. Briët: U wist toch, dat dit het blad van Julius Streicher was? En kende U de beschouwingen van dezen heer niet? Verd.: Niet precies, ik heb 't blad pas op het politiebureau gelezen. Pres.: Ja, toen ging u zeker een licht op; u schijnt de eenige te zijn, die de beschouwingen van Streicher niet kent. Hierna werd de getuige a décharge Zij- fers, de eigenaar van den winkel, gehoord. Verdachte B. is eigenlijk slechts winkel chef. „Der Stürmer" is op aandrang van den winkelbediende Witkamp buiten medeweten van dezen getuige om in de 7aalf opltflmPn Rechter mr. Van Tuyll van Seroosker- ken: Dat is zeker een ontstellende ontdek king geweest, dat uw bediende dit buiten uw weten heeft gedaan. Is die meneer Witkamp ontslagen? Getuige: Neen. De officier van Justitie, mr. B. Kist. achtte de twee verweermiddelen van ver dachte tegen deze klacht niet steekhou dend en wel wat flauw. Flauw is o.a. het verweer, dat deze verdacht: niet de leider van het winkelbedrijf zou zijn: het is ge bleken. dat hij wel degelijk een leidende positie bekleedde. Ook is niet aan te nemen, dat hij niet zou hebben geweten, dat in „Der Stürmer" hevige anti-Joodsche propaganda wordt gemaakt op uitermate grove en hatelijke wijze. Spr. achtte het bewijs geleverd, dat ver dachte de bladen in voorraad heeft ge had en verspreid, bladen die beleedigend zijn voor een groep van onze bevolking. Wat de strafmaat betreft, heeft spr. erover gedacht den verdachte een onvoor waardelijke straf op te leggen. Spr. wilde echter rekening houden met verdachtes gunstig verleden, zoodat hij wilde volstaan met het eischen van een geldboete van f. 250, subs. 25 dagen hech tenis. De verdediger, mr. de Ranitz. pleitte vrijspraak op luridische en feitelijke gronden. Verd. heeft slechts één exem plaar verkocht en wist niet, dat de in houd beleedigend was. Vonnis 18 Juni. Want een blanke huid wordt rood en pijn lijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMLLDA-zonnebruincrême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon: Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 5067 (Inge*. Med.) EERSTE ZOMERCONCERT PIETERSKERK Het programma van het eerste der Zo- merconcerten op Woensdag 17 Juni a.s- bevat orgelwerken van: van defi Kerck- hoven, Bgch. en Zipoli. Door het Gemengd Koor „Sursum Corda" zullen uitgevoerd worden werken van: Pitoni, Ingegneri, Lotti en Pa'estrina, terwijl wij als een bij zonderheid kunnen meedeelen, dat onze oud-stadgenoot Joh. Feitkamp, solo-fluitist op dit concert zal meewerken. Hij zal spe len de Sonate C. dur van Bach en het An dante C. dur van Mozart. DE VERFILMING VAN INDISCHE ROMANS. In aansluiting aan het bericht, dat de roman van mevr. Szekely-Lulofs „De an dere wereld" door een nieuw consortium onder leiding van Christine van Meeteren en den auteur Jacques Melis verfilmd zou worden, vernemen wij thans, dat hier te lande telegrafisch het bericht van de schrijfster ontvangen werd, dat zij ge noemden roman momenteel nog niet voor verfilming vrij kon geven, zoodat waar de expeditie reeds eind September naar In- dië vertrekken zal, besloten werd van de verfilming van dezc-n roman af te zien. Instede hiervan werd een overeenkomst gesloten met den auteur Jacques Melis tot verfilming van diens zoo juist gereed ge komen, doch nog onuitgegeven roman: „Blanco Crediet", welke gedeeltelijk aan boord van een der Nederlandsche mail schepen en gedeeltelijk op Java speelt. De auteur zelf zal den roman tot draaiboek verwerken, zoodat thans door het consor- tuim verfilmd zullen worden de romans: „Het graf op den Soembing" van mr. C. W. Wormser en „Blanco Crediet" van Jacques Melis, DE TOESTAND VAN MAXIM GORKI. Volgens het uitgegeven bulletin over den gezondheidstoestand van Maxim Gorki bedroeg de temperatuur van den schrijver gistermorgen 37,5, des middags 36,8, des avonds 37,5. De polsslag was regelmatig tusschen 110 en 120 per mi nuut. De algemeene toestand is een weinig verbeterd. o TIJDSCHRIFTEN. Filmgids. In de Filmgids schrijft Henrik Schalk over „Story-telling vervangt montage". Voorts artikelen met prachtige foto's over „Levensstormen", „Aflossing voor" (Euro- peesche filmproductie), „Rubber", „Het Calvinisme en de film", door Gerhard Werkman en een uitgebreide aankondi ging van filmnieuws. AALSMEER. Diamanten Echtvereeniging. Gisteren was het 60 jaar geleden, dat het echtpaar P. Spaargaren—M. Spaarga ren—v. d. Zwaard in den echt werd ver bonden. Hoewel de oudjes, die beiden de 80 jaren reeds zijn gepasseerd nog een krassen indruk maken, wenschten zij toch dat deze dag meer in stilte én den fami liekring zou herdacht worden. Het sprak echter vanzelf, dat het jubileerend echt paar ook buiten den familiekring niet vergeten zou worden. In de Seringenstraat waar de familie Spaargaren woont wapperden van vele huizen de vlaggen. Talrijk waren degenen, die hen kwamen complimenteeren, o.m. het hoofd van ge meentewerken, de predikant der Doops gezinde Kerk e.a. In den namiddag bracht het Jeugdcorps van „Aalsmeers Harmonie" aan het echtpaar een serenade, terwijl des avonds achtereenvolgens „Aalsmeer Fan farecorps" en „Fanfarecorps Ulterweg" muziek ter eere van dit zeldzaam jubileum ten beste gaven. Er was bij de muziek veel publieke belangstelling en ook de familie Spaargaren apprecieerde de haar gebrachte hulde ten zeerste. Voor het diamanten echtpaar is het een feest ge worden, waarop het met veel voldoening kan terugzien. De eerste chrysanten. Aan de Centrale Veiling werden giste ren reeds enkele chrysanten van de groot- bloemige soort „Mr. Puiling" aangevoerd door den kweeker A. Maarse Jz. Het „Fanfarecorps Ulterweg" heeft in Plan Zuid geconcerteerd. Er was veel be langstelling. KATWIJK. EEN „OUDHEIDSKAMER" Belangrijke instelling voor de gemeente. Gisteravond waren verschillende voor aanstaande ingezetenen dezer gemeente in het Gemeentehuis bijeengeroepen ter bespreking van de mogelijkheid om te komen tot oprichting van een z.g. „Oud heidskamer voor Katwijk". Zulks in na volging van andere badplaatsen in ons land. Het initiatief hiervoor is genomen door mevr. de wed. EerdbeekClaassen te Karwijk aan den Rijn. Aanwezig waren burgemeester Wol- dringh van der Hoop, mevr. Eerdbeek, mevr. M. v. d. Schrieck, bouwkundig pu bliciste, mevr. de Bmyn, en de heeren J. P. J. Dommisse, öiid-burgemeester van Maassluis, C. Varkevisser, directeur der Visscherijschool, J. Vólbeda, A. Haasnoot, D. Meerburg, Nic. v. Beelen, H. v. d. Made, H. Koelewijn, C. A, Kruyt, D. Taat en Jac. Meijer. Bericht van instemming was nog ingekomen van de heeren Het- tinga Tromp, A. Ouwehand en Nic. Bos. De burgemeester opende de bijeenkomst en sprak zijn voldoening uit over de op komst die spr. beschouwde als bewijs van instemming en medewerking. Spr. zette in het kort het doel van de vergadering, het stichten van een z.g. Oudheidskamer voor Katwijk, waardoor niet alleen ver schillende dingen van waarde voor de toekomst goed bewaard kunnen blijven doch waarvoor stellig èn van de zijde der burgerij èn van de kant der badgasten veel belangstelling zal bestaan, uiteen. Voorwerpen van groote waarde werden al toegezegd voor dit doel. Op een desbe treffende vraag werd eenstemmig geant woord dat men voor de stichting is. Als eere-voorzltter zal de burgemeester fun- geeren terwijl het presidentschap zal worden vervuld door mevr. de wed. Eerd beek. Mevr. de wed. v. d. Schrieck werd benoemd tot secretaresse. Als penningmeester zal fungeeren de heer A. Haasnoot Nzn. De heer Lammens heeft zich bereid verklaard ln het Comité zitting te nemen als vertegenwoordiger van de V.V.V. De heer Domlsse zal ais algemeen advi seur optreden. Voorts werden nog enkele personen benoemd voor speciale afdeelin- gen, n.l. de heer Nic. v. Beelen voor de voorwerpen uit de oudheid, de heer C. Varkevisser voor de afdeeling visscherij en schepen, de heer v. d. Made voor de afd. schelpen enz. en de heer H. Koele wijn voor de afd. vogels. Zeer waar schijnlijk zal de Vereeniging de beschik king krijgen over een of meer zalen der Ambachts-teekenschool aan de Voor straat. Dit zal, naar men hoopt, van tijde- lijken aard zijn, daar deze school gedu rende de wintermaanden, niet voor dit doel beschikbaar is. Later hoopt men de beschikking te krijgen over een eigen gebouwtje. De inwoners zullen dezer dagen per circulaire in kennis worden gesteld met de oprichting dezer vereeniging. Tevens krijgt men dan de gelegenheid de Ver eeniging daadwerkelijk te steunen, hetzij als lid tegen een geringe contributie, hetzij als donateur, hetzij dat men voor werpen beschikbaar heeft om deze, b.v. in bruikleen, af te staan. Door bemidde ling van den heer H. v. d. Made zal de vereeniging mogen rekenen op de hulp van de padvinders, welke hulp dankbaar wordt aanvaard. Het bestuur zal zich in verbinding stel len met het bestuur van V.V.V. en ver zoeken zich ln de Oudheidskamer te wil len doen vertegenwoordigen door een be stuurslid. Ook zal een schrijven gericht worden aan verschillende te Katwijk ge- WEEKBLADEN. J. J. Moerman geeft ln de Wereldkro niek een beschouwing over de Vergader zaal van de Eerste Kamer. Sprint heeft een tennisverhaal geschreven, onder het opschrift argumenten tegen ranglijsten. Prachtige foto's zijn afgedrukt bij de be spreking van Jonge dieren en hun moe ders. „Ons land zooals niemand het nog zag", geeft een aantal zeer interessante luchtfoto's van ons land, zooals alleen de camera het maar kan zien. INLEVERING VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat met Ingang van Maan dag 15 Juni 1936 de leveranciers hun ver- sche spek te Rotterdam niet meer moeten inleveren bij de N.V. Rotterdanrsche Koel en Vrieshuizen, doch bij de firma Gebrs. van Toorn, Fabrleksstraat 60-64. 5063 woond hebbende of nog wonende kunst schilders. Nadat dan dezer dagen de ge noemde circulaires zijn verspreid, zal een dames-comité uit het bestuur de inwo ners bezoeken, desgewenscht de noodige toelichting verschaffen, en het verzoek richten om daadwerkelijke medewerking. Nadat nog enkele huishoudelijke aan gelegenheden waren besproken, werd be sloten om, als de circulaires ongeveer alle zijn ingekomen, nogmaals te vergaderen en wel ln het gebouw waar de Oudheids kamer zal worden ingericht. De burgemeester sloot dan de vergade ring met dank voor de betoonde belang stelling en medewerking en sprak den wensoh uit dat hetgeen dezen avond zoo enthousiast is opgezet, volkomen moge slagen, vooral in het belang der gemeente Het genomen initiatief zal zeker ln breede kringen gewaardeerd worden. Gedenksteen wijlen notaris H. Eerdbeek. In den loop dezer week is uit piëteit voor wijlen den heer H. Eerdbeek, in leven notaris alhier in alle stilte namens eenige vrienden en vereerders, op diens graf een gedenksteen geplaatst en aan geboden aan mevr. Eerdbeek—Claassen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Teraardebestelling van Pater Gouverneur O.F.M. Gisteravond werd het stoffelijk over schot van Pater Gouverneur, pionier van de Braziliaansche Missie en geduren de 25 jaar actief missionaris in deze lan den, van Rotterdam naar Katwijk over gebracht. Om 7 uur werden de metten der over ledenen gezongen. Agens was pater Wal- fridus Blom O.F.M. Rector van het Mis sie-college, diaken pater Berardus van d. Werf O.F.M. en subdiaken pater Petit O.F. M„ leeraren van genoemd college. Can- tores waren de paters Patrltlus Mikx O. F.M. en Armandus Pex O.F.M. Medebroe ders uit de omgeving woonden de plech tigheden bij. Hedenmorgen halftien vingen de Plech tige Lauden aan. Agens was pater Hono- ratus Caminada O.F.M., Provinciaal der Minderbroeders; P. Revocatus Beekman O.F.M., en Pater Climaeus Bayer O.F.M. assisteerden resp. als diaken en subdia ken. P. Junipeuis Gronheid O.F.M. en pa ter Armandus Pex O.F.M. fungeerden als cantbren. De Dlechtige H. Mis van Requiem werd gecelebreerd door den hoogeerw. pater Honoratus Caminada O.F.M.. die ook met dezelfde assistentie de begrafenis op het kloosterkerkhof verrichtte. Pastoors en confraters uit de omgeving waren naar Katwlik overgekomen om den overleden medebroeder de laatste eer te bewijzen.Onder de aanwezigen merkten wij op pater Paulus Stein O.F.M. oud-misslo- naris van de Missie van Brazilië, a'smede een deputatie van Zusters van de Congre gatie van Heythuisen waar de overledene de laatste iaren als rector aan het Gene ralaat der Zusters verbonden was. De Tuinbouw. Er komt leven in de brouwerij, in dit geval in de tuinderijDe koudegrond- producten staan in vollen wasdom en de regen van vorige week heeft er veel toe bijgedragen dat de gewassen in het alge meen zeer goed zullen zijn. Zeer waar schijnlijk wordt Maandag begonnen met het veilen van vroege aardappelen. Daar mee wordt geacht, dat het zomerseizoen is begonnen. De minimumprijs is op he den f. 6 per 100 K.G. voor groote, f. 5 voor drielingen en f. 4 voor kriel. Deze mini mumprijs wordt echter voor onbepaalden tijd vastgesteld; verwacht wordt, dat deze spoedig lager zal zijn. De prijzen van groente waren deze week voor sommige producten zeer goed. Zoo bracht b.v. bos- peen van f. 10.6013 per 100 bos op, Bloemkool van f6.5010, Spinazie van f 7 tot f. 10 per 100 K.G. Rabarber van f. 1.90 tot f. 2.80 per 100 bos. Allemaal bevredi gende prijzen. De vraag is echter, hoe het zijn zal na enkele dagen warm weer. KATWIJK AAN ZEE. Door den belasting-ophaaldienst, dir. de heer C. de Monyé, is over Mei j.l. aan den rijksontvanger afgedragen f. 609.06; aan den gemeenteontvanger f. 77.50 en aan verzekeringspremiën f. 97.48; totaal f. 784.04. Gisteravond heeft de Oir. Muziek- vereeniging „U.N.I." dir. de heer P. C, Langmuur in de muziektent op den Boule vard een concert gegeven. LISSE. Een begon van brand ontstond op de terreinen van de N.V. Lisser Automoble- lenbedrijf. Een gedeelte van de vuilnis- bergplaats met de daaromheen staande schutting geraakte in brand. Met eigen personeel wist men den brand te blus- schen. Onze plaatsgenoote, mej. J. Wlllem- sen, slaagde voor het Staats-examen Krankzinnigenverpleegster. Zij is werk zaam aan de stichting „Vogelenzang" te Bennebroek, De harmonie „Trou moet Blycken" hoopt a.s. Dinsdagavond in de Gem. mu ziektent aan de Veldhorststraat haar eer ste Zomer concert te geven, HEDEN: Jeruël: Spr. J. A. Monsma; 8 uur nam. Wassenaar (Dennenheuvel)Voor jaarsmarkt Groene Kruis. lO'/i uur vm" tot 5'/> uur nam. Zondag. Oud-Hortuszlcht: Concert „Werkman» Wilskracht". 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „In den grafkelder der Pharao's". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Jonge liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/s en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „ZIJ trouwt haar baas". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Kaiserwalzer". lederen middag 2'/i u„ Zondag vaf 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „Politie!" Zaterdag en Woensdag ook 2.30 u. nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Oude Singel 120, Telefoon 719 Ooezastraat 22, Telefoon 2825 STEEDS DE BESTE KWALITEIT 1 5105 tlngez. Med.) Te Lelden slaagden onze nooten mej. M. v. d. Meulen en mej. M. v. d. Wolf voor het practlsch examen en ontvingen de volledige acte A als onder wijzeres bij het Voorbereidend onderwijs. Beide dames waren leerlingen van de Chr. Vormschool te Lelden. Mej. v. d. Meulen ontving haar practijkoplelding van mej. C. v. d. Hilst, hoofd der Ned. Herv. Kleu terschool en mej. v. d. Wolf van mej. M. de Jonge, hoofd der Geref. Fröbelschool alhier. o NOORDWIJK. Door B. en W. Is benoemd tot dood- schouwer voor het 2e halfjaar 1936 dr. C. Hermanides te Noordwijk aan Zee. Door B. en W. is vergunning ver leend aan de firma C. G. J. Alkemade voor het bouwen van 5 woonhuizen aan de Tramsteeg. Door B. en W. is vergunning ver leend voor het houden eener collecte in de 2e helft van Juni aan het bestuur van de stichting „Doorgangshuis Hoenderloo" aldaar. NOORDWIJKERHOUT. Aan het alhier op 21 en 28 Juni a.s. te houden Muziekconcours, zullen 18 vereenigingen deelnemen. Winkeliers, zul len tijdens de feestweek een étalagewed strijd organiseeren. NOORDWIJK AAN ZEE. Nieuwe straatverlichting. In de lichtmast, staande op het kruis punt Oude Zeeweg-Remtorandtweg, is een nieuwe Philips „Philora", super-hooge- druk kwiklamp aangebracht. Deze gasontladingslamp, welke met een „input" (voorschakel) transformator op het Uchtnet wordt aangesloten, levert bO een verbruik van 90 Watt per uur een zelfde lichtsterkte als een gewone 200 w- halfwattlamp en heeft een dubbelen Je- vensduur. Een en ander geeft dus een zeer nut tig rendement. De nieuwe lamp is alhier of>gesteld combinatie met een gewone lamp. wen: laatste te middernacht, automatisch doo en dit menglicht-armatuur geeft een ne - dere op daglicht gelijkende lichtsoort, a' zich voor straatverlichting bijzonder go leent. o OEGSTGEEST. Vergadering Ver. van Bloembollencultuur. De gisteravond ln Zomerzorg te gehouden vergadering van de afd yy- geest der Alg. Ver. voor Bloembolle^"»™ heeft zich met groote meerderheiauiw sproken tegen 't behoud van de sa

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6