'a r— LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 12 Juni 1936 SPORT. STADSNIEUWS. LUCHTVAART, TELEGRAMMEN BEURSOVERZICHT. MARKT BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 3 uur: 764. telegrafisch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 769.0 te Ingö. Laagste barometerstand 745.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 13 Juni: Meest zwakke Zuid. tot West. wind, ge- Ideeltelijk bewolkt, weinig of geen Tegen, I weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het minimum bij IJsland passeerde dit I eiland met veel regen aan de Zuidkust tn het ligt thans over het Noord-Weste- I lijk deel. Het vlakke minimum aan de I Oostzee trok naar de Noordzee. Terwijl I hst gebied van hooge luchtdruk in het I Noorden zich naar de Poolzee verplaatste, ra nog in beteekenis toenam, trok dat op den Oceaan zich nog verder terug. In Centraal Europa steeg de luchtdruk. I Er vielen nog zware regens in Zwitser land en de Alpent Zuerlch 15 mm., op de |Saentis in den nacht 30 mm., sneeuw). Ook in de Middelgebergten viel nog re- hen en zijn alle toppen nog in de wolken I :ehuld. Op het vaste land zijn de lucht- I drukverschillen thans uiterst gering ge- I worden en heerscht over groote gebieden I windstilte. Bij de vlakke luohtdrukverdee- llinv zal in onze omgeving de wind zwak 1 blijven en in hoofdzaak uit het Zuiden oi Westen. In de temperatuurverdeeling kwam wet- Ijig verandering. In het Noord-Oosten (breidde de continentale warmte zich over ljeheel Scandinavië uit. Op het vaste land (ei de Brltsche eilanden bleef het koel. Bij lie toevoer van luchtmassa's uit het Wes ten Ls op hpt vaste land nog weinig voor- luzioht op een belangrijke stijging der temperatuur. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: Windkracht: Iwindstil Temperatuur: 14 gr. C. Alge- laeene weerstoestand: vrijwel betrokken. Londen (Croydon)resp. Z.W., zwak, gr. C„ zwaar bewolkt. Berlijn: resp.: N.W., zwak, 14 gr. C„ be- trokken. Marseille: resp. windstil, 17 gr. C., be- trokken. Genua: resp. O.Z.O., matig, 19 gr. C., betrokken. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (60 gr. F.). 12 uur 's midd.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 3 uur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. Voorm. te 8 u. 36 min.; nam. t« 9 u. 08 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 17 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 9.50 n.m. tot 4.11 v.m. maans- op- en ondergang. 12 Juni: op: 0 u. 45; onder 13 u. 02. HET ZEDENSCHANDAAL TE DEN HAAG. Naar wij vernemen, zijn de belde per- |bnen, die dezer dagen nog zijn gearres- (jterd als verdacht van bij het Haagsche I Wenschandaal betrokken te zijn, na voor I" justitie te zijn geleld, op vrije voeten llisteld. botsing tusschen twee vliegtuigen. Geen persoonlijke ongelukken. ..Hedenmorgen heeft te Soesterberg bij Ifh starten van een escadrille van 5 mlli- I lte vliegtuigen, alle van het type C 5, ,»en den midvoor, nummer 600 en den rWitsbuiten, no. 691 een botsing plaats |™ad, welke wonder boven wonder goed IJMgeloopen. De vijf vliegtuigen taxiden I ni den start met verkorte tusschen- l'Jmte naast elkaar over het veld. toen l/J net oogenblik dat de toestellen „los" lt*amen. het middelste toestel, bestuurd Ihnii i commandant van het escadrille, I Suf Hiking Colenbrander, naar zwenkte. De rechtsbinnen kon |(Tf Juist voor hem langs zwenken, door- lt>t„ e eenige seconden eerder los was |i,,„men- Den rechtsbuiten, bestuurd door lila» Niihuis gelukte dit niet. Deze Itin me' vo"e snelheid tegen de motor- lütr n de waardoor aan dit toestel n- ertjstige schade werd aangebracht. botsing moet, naar men ons mede- j,het gevolg zijn van het vastloopen Ij,:cejechter-wielrem van de 600, tijdens I uitloop naar de start. DE ELECTRIFICATIE DER SPOORWEGEN. HET MAKEN DER BOVENLEIDINGEN OPGEDRAGEN AAN DE A.E.G. Naar wij vernemen, heeft de directie van de Nederlandsche spoorwegen in ver band met de electrlficatie van de baan vakken AmsterdamUtrecht, Utrecht Arnhem, UtrechtRotterdam en Utrecht Eindhoven thans aan de A.E.G. te Berlijn opdracht gegeven voor het maken van de benoodigde bovengeleldingen. De werk zaamheden zullen zoo spoedig mogelijk aanvangen. WIJ vernemen verder, dat bij het geven van de opdracht, waarmede een bedrag van ongeveer zes honderd duizend gulden gemoeid is, bepalingen zijn vastgesteld omtrent het zooveel mogelijk gebruik maken van Nederlandsche arbeiders by de uitvoering van het werk. in gevaar verkeerende nederlanders in abessynik. Gisteren werd bericht dat od een plan tage te Assala nabil Addis Abeba vier planters door inlandsche bandieten wer den belegerd, zoodat huh levensmiddelen- voorraad thans uitgeput is Onder deze planters bevonden zich ook de twee Neder landers Leenaers. Deze twee heeren zitn te Maastricht geboren. De heer J. E M. Lee naers werd 30 October 1898 geboren en ziin jongere broer J. A. M. Leenaers op 13 Juli 1900. De oudste van de twee broers promo veerde jaren geleden aan de Rotterdam- sche handelshoogeschool tot doctor ln de handelswetenschappen. In het Jaar 1930 vatte hli het plan op om als pionier naar Abessynië te gaan en daar land te ont ginnen. HU vertrok den eersten November 1930 van Amsterdam naar Abessynië. Al daar trad hii in onderhandeling met den Negus en huurde een uitgestrekt gebied. De Jongste van de broers is op 18 Mei 1934 naar Abessynië vertrokken om zich bij 'ziin broer te voegen. Voordien was hii directeur commercial van de Blaunox te Pariis geweest. De nederzetting der gebroeders bevindt zich op twee dagreizen van Addis Abeba. Het volgend jaar in 1937. zou de eerste koffieoogst van het land zijn gehaald, waartoe onlangs nog de machines waren besteld. In hun laatsten brief schreven zii aan familie te Maastricht: „de Italianen Ziin 75 K.M. van ons verwilderd". Nadien heeft men niets meer van hen gehooTd, totdat het bericht over de belegering door inlandsche bandieten kwam. Het ministe rie van buitenlandsche zaken te Den Haag heeft zich telegrafisch met de Fransche regeering in verbinding gesteld en ver zocht om bericht te mogen ontvangen zoo dra iets naders omtrent de heeren Lee naers bekend is. INSTALLATIE CAPITULANTENRAAD. De voorzitter van den Capitulantenraad de heer C. P. van Gipkel, secfétaris-gene- vaal van het departement van defensie, heeft hedennamiddag in het gebouw van liet departement te Den Haag, dezen raad geïnstalleerd. Het is, zelde hij, geen gemakkelijk werk, waarvoor ije raad geplaatst is, om de meest geschikte personen te brengen op de beschikbaar komende plaatsen in het ambtelijk leven. Van sommige zijden zal de raad daarbij, hoofdzakelijk wegens on voldoende bekendheid met de gemaakte bepalingen, wellicht eenig verzet ontmoe ten. Men is in Nederland nu eenmaal en terecht gesteld op zijn vrijheid en dus ook op zijn vrijheid in de keuze bij het aanvullen van opengevallen plaatsen ln de onderscheiden takken van dienst. De taak van den raad zal het daarom vooral moeten zijn dit mogelijke verzet, te breken door de diensten van werkelijk bruikbare krachten te voorzien. Het aanbod van geschikte adspiranten voor de voornaamste groep van capituian- ten, nl. de dienstplichtige sergeanten, is veel grooter dan de vraag, zoodat er reeds bij het aannemen van gegadigden een be hoorlijke selectie kan plaats vinden Daar na worden zij, die bestemd zijn tot capi- tulant, nog gedurende 6 Jaren onder toe zicht gesteld, voordat zij als burger- of militair-ambtenaar worden aangenomen, en zulks nog wel in volgorde van hun nummer op een candidatenüjst. zoodat 't ook voor de militaire commandanten on mogelijk is, te weten, wie militair- en wie burger-ambtenaren zullen worden. De korpscommandanten zullen dus worden gedwongen tot een voortdurende zorg voor de geschiktheid van allen. De waarborg, dat de recruteering van het lagere amb- narenkorps in algemeenen zin derhalve beter zal zijn dan tegenwoordig, is dus aanwezig, want een examen of een aan beveling zonder meer, kan toch zeker al lerminst als een betrouwbare maatstaf voor de geschiktheid als ambtenaar wor den aangemerkt. De vrees, dat door in voering van het capitulantenstelsel het ambtenarenkorps gemilttairlseerd zal wor den, lijkt volkomen overdreven. Spr. noemde tenslotte invoering van 't stelsel een legerbelang van de eerste orde. minister deckers bezoekt vlaardingen. Hedenmorgen te half elf is minister mr. dr. .l. n Deckers voor een bezoek aan Vlaardlngen, meer speciaal ter bilwoning ■van de vergadering van de Kamer van Koophandel daar aangekomen. De minister werd ontvangen door leden van het bestuur van de Kamer van Koop handel. Daarna is Z.E tegenwoordig ge weest bij den afslag van haring, terwlll voorts nog een bezoek werd gebracht aan verschillende reederlien en schepen in den haven werden bezichtigd. Na een 'uneh volgde een vergadering van reeder? met de Kamer van Koophandel, waarbli ook de burgemeesters van Vlaar- d'ngen en Maassluis aanwezig ziin. HEFFING VAN BOTER. De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 14 tot 20 Juni vast gesteld op f. 0.85 per kilogram. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN HOLLANDIA. DE EERSTE UITSLAGEN. (Van onzen verslaggever). Op de gebruikelijke baan op den Rijn nabij 's Molenaarsbrug, zijn hedenmorgen de Jaarlijksche roelwedstrijden van „Hol- landla" begonnen. De wind staat vrijwel recht over de baan, waarvan de lengte voor de heeren nummers 2000 M. en voor de dames 1000 of 800 Meter bedraagt, met dien verstande dat de ploegen den niet zeer krachtigen wind in den rug hebben. Van voordeel van een der boeien ls dan ook geen sprake. De gewoonte getrouw is de belangstel ling op dézen eersten dag niet bijzonder groot, doch de ervaring heeft geleerd dat de interesse en het aantal toeschouwers toeneemt naarmate de wedstrijden vor deren. Den talrijk velen, die vorige jaren gewend waren de race per auto of flets te volgen wacht een geduchten tegenvaller, aangezien de Koudekerk- sche overheid het meerijden langs den Rijnoever verboden heeft, zoodat zij, die toch van een deel der race getuige willen zijn genoodzaakt zijn op Al- phensch grondgebied in de gevaar lijke bocht bij den Gnephoek te draaien. Wij voorzien daarvan vooral morgen moeilijkheden, al is nu reeds een sterke rijks- en politiemacht aan wezig om het verkeer te regelen. Om klokke kwart voor elf werd de Hol- landla-vlag geheschen, terwijl Ulrlch's kapel het Wilhelmus ten gehoore bracht en slechts enkele minuten over tijd klonk het eerste startschot voor de eerste heat, de Overnaadsche skiff (beginnelingen) waarvoor aan den start verschenen: Boei I: Aegir (Gerard de Maun); boei II: Njord II (Rudolf Loggers). De Njord-skiffeur liep direct uit en ver grootte zijn voorsprong regelmatig tot veie lengten. De muziek had het Njord-clublied reeds bijna beëindigd toen zijn tegenstander aan de finish arriveerde. De tijd van den winnaar was 8 min. en 39 sec. De tweede heat tusschen Poseidon (Dirk Logger) en Amstel (H. van Veen) gaf al evenmin strijd te zien. Van Veen was het beste weg en nam direct de leiding. Hoe wel ook zijn sturen te wenschen overliet, geraakte hij steeds meer voor en won on bedreigd met vele lengten ip. 8 min. 28 1/5 seconden. nur' De derde heat bl"achï''twee Leldenaars aan den start n.l. A. A. B. Portheine (Njord) en G. J. Velds (Die L'èythe).Eerst genoemde startte slecht, miste al direct 2 slagen en lag daardoor meteen 1 lengte achter. Beiden stuurden daarna voortreffelijk en halverwege de baan was de onderlinge po sitie nog onveranderd. Daarna deed Velds onstuimige pogingen om zich los te maken doch Portheine bleef tot op 1500 M. goed partij geven. Daarna zakte hijij af zoodat Velds ten slotte met 4 lengten won in den tijd van 8 min. 36 3/5 sec. A. P. Gaarlandt van de Hoop ging aUeen over de baan en plaatste zich dus zonder strijd in de halve beslissingen. Jonge Sciff A. De eerste heat der Jonge Skiff A. werd een gemakkelijke overwinning voor R. v. Dalen die direct de leiding nam en zijn voorsprong geleidelijk vergrootte om onbe dreigd in fraaie stijl en met gToot verschil te winnen. Het sturen van zijn tegenstander J. L. Bollen van de Amstel liet veel te wenschen over waardoor hij verschillende slagen moest laten loopen. In de tweede heat kwam J. Zeegers Jr. van de Hoop al zeer goedkoop aan de overwinning, aangezien de Njord skuUer N. L. de Walle niet tijdig aan den start verscheen. Toen hij na eenige minuten wachten er nog niet was werd hij ge diskwalificeerd. Hij bleek toen nog 500 Meter van den start verwijderd te zijn. De tijd van Zeegers bedroeg 8 min. 36 sec. De winnaar bood spontaan aan de race over te roeien waarover evenwel op dit oogenblik nog geen beslissing is geno men. Stijlroeien. De eerste heat van het nummer stijl- roeien voor dames-vieren over 1000 M. werd gewonnen door de Laak ploeg die de baan aflegde ln 4 minuten 12 sec., en 55 punten behaalde; 2. de Maas 31 punten. De Laak-vier plaatste zich dus met de ploegen van Dordt, Hunze en Aeglr die een row-over trokken in de beslissing. De eerste heat van het nummer stljl- snelroeien dames-skiff (800 M.) bracht mej. F. A. J. Westerhof (Delftsche Sport) tegen mej. J. T. Boks (de Maas) in de baan. Het werd een interessanten span- nenden strijd tusschen twee volkomen ge- ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Genees kunde, op proefschrift getiteld: „De grondstofwisseling bij kinderen", de heer Kwik TJie Tlok, geboren te Soerakarta. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej, R. vgp Trioht (Velp, G.), de heeren P. J. Swart (Wasse naar) en R. J. de Vries (Haarlem). Voor het artsexamen 1ste gedeelte mej. a. E. H. M. Kamerbeek (Rotterdam), mej. K. J. Gorggreve (Haarlem) en de heer P. A. F. H. Holtzer (Dan Haag). Bevorderd tot arts de heer J. P. Nikijjuluw (Weenen) en me], A. E. T. Jansen (Lelden). Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad, UJkwaardtge tegenstandsters. Boord aan boord gingen de booten op de finish af en hoewel wij ons vlak bij de lijn van aan komst hadden opgesteld was het van onze plaatsen niet te zien wie van beiden won. De kamprechter kende de overwinning toe aan mej. Westerhof in een tijd van 3 min. 32 sec. met 46 punten; 2. mej. Boks 41 punten. Mevr. I. Fonteyn—Kuypers van de Hunze ging alleen over de baan. Lichte Vieren. Omstreeks 2 uur werden de wedstrijden Voortgezet met de eerste heat der lichte vieren, tusschen Njord en Triton. De Utrechtenaren startten het snelste en hadden direct een kwart lengte voor sprong- Njord roeide met een fraaien langen slag rustig door en nam na 500 M. de leiding over om deze geleidelijk op te voeren tot 11/4 lengte. In het laatste rechte eind ging Triton, dat tot dusverre veel te kort was gebleven, steeds beter roeien, terwijl bij de Leide- naars de vermoeidheid zich deed gevoe len. Op nauwelijks 25 M. van de finish ving eerst de Njordboeg en daarna nummer drie een snoek, waardoor de Utrechtena ren riiim een lengte voor de uitgeputte Leidenaars door de finish gingen. De tijd bedroeg 7 min. 32 sec.; d.i. liefst 15 4/5 sec. korter dan het tot dusverre op naam van Njord staande baanrecord, ge vestigd in 1935. De tweede heat gaf eveneens een span- nenden doch overigens weinig fraaien strijd te zien tusschen Argo en Laga, die beide slecht startten en vooral in 't be gin zeer zenuwachtig roeiden. Op de tweede baanhelft herstelde Argo zich. ZIJ won in den eindspurt met 3/4 leng te in 7 min. 50 2/5 sec. Njord plaatste zich met 7 min. 56 sec., als snelste tweede ih den eindstrijd. Jonge Twee B. Vervolgens werd de beslissing geroeid tuss'ohèn de Jonge B-tweeën van Argo en Njord. Ook hier trad Wageningen zegevierend uit het strijdperk. Kort na den start had Njord even de leiding doch de vreugde in het Leldsche kamp was van korten duur, want eenige snelle spurtjes brachten Argo naar voren en de Argonanten vergrootten daarna, rustig roeiend, hun voorsprong tot vele lengten om te winnen in 8 min. 29 s. De winnaars waren: G Memellnk. boeg, W. Voorbeytel Cannenburg, slag, en S. Oedin, stuurman. WATERPOLO. 1 DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Duitsch Waterpolo-zevéntal, dat op 21 Juni a.s. te Hannover tegen Nederland speeltBis als volgt samengesteld: Doer Klingenburg (Duisburg). Achter: Bauer (Hannover), dr. Schuer- ger (Neurenberg) en Gunst (Hannover). Voor: Hauser (Muenchen), Schneider (Duifburg) en Schulze (Maagdenburg). Als reserve is Schwenn (Hannover) aan gewezen. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI VAN „COCKTAIL". In het Leidsche tennispark aan den Morschweg begon heden het door „Cocktail" georganiseerde B-tournooi. Veel wordt er echter op dezen dag nog niet gespeeld omdat de spelers allen vrijstelling hebben kunnen krijgen en de strijd dus feitelijk pas morgen over alle linies be ginnen zal. De resultaten der vanmorgen gespeelde drie partijen waren: Dames-enkelspel. Ie ronde: mej. Perquin si. mej. Alkemade 6—3, 3—6, 64; mej. L. Noordman sl. mej. D. Vos 63, 75. Heeren-dubbelspel, le ronde: Scheers en Lamping sl. Schölvinck en Goekoop 61, 3—6, 7—5. LICHTE FOKKERVERKENNER-BOMMEN WERPERS VOORGEVLOGEN. Bestemd voor Soesterberg. Heden zijn te Schiphol met een aantal door de Fokkerfabriek te Amsterdam ge construeerde C 10-toestellen, lichte twee persoons verkenner-bommenwerpers, be stemd voor Soesterberg, verschillende proefvluchten gehouden ten overstaan van de afname-commissie, onder leiding staan de vkn majoor van Heyst van de lucht vaartaf deeling te Soesterberg, terwijl na mens het luchtvaartbedrijf aanwezig was ir. Krayènhoff, chef van den technischen dienst. Voor de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek werden de machines voorgevlogen door den heer van Neyenhoff en voor Soesterberg door de luitenants jhr. Wittert van Hoogland en Wijnkamp. Namens de Fokkerfabriek waren aanwe zig de onder-directeur, de heer G. J. van Tijen en de chef-constructeur dr. Schatzki. DE STRIJD IN CHINA. SJANGHAI 12'Juni. (Reuter). De vertegenwoordiger van Kwangsi te dezer stede heeft een telegram ontvangen waar in bevestigd wordt, dat het Kwangsileger ten zuiden van- Hengtsjau is slaags ge raakt met de Nanking .troepen. HANKOU 12 Juni (Reuter). Naar verluidt heeft de regeering van Nanking plotseling besloten, een einde te maken aan de tactiek van terugwijken en eenige troepen naar de bedreigde punten te zen den. Uit Kanton wordt gemeld, 'dat alle miliciens van Kwangsi en Kwangtoeng onder de wapens zfin 'géroepen De cadet ten hebben order gekregen, zich gereed" l.e houden voor vertrek naar het front. Vrouwen hebben zich voor den verple gingsdienst ODgegeven Oor ogsmaterlaa! wordt door de straten vervoerd. Verster kingen ziin inderhaast naar den mond yan de rivier gezonden voor het geval dat Nan'rlngsche oorloe"cheoen de stad zou den wlUen bombardeeren Men verneemt, dat Nanking den buitenlandsche rezeerin- gen verzocht heeft geen oorlogsmateriaal aan Kanton te verkoopen. SJANGHAI 12 Juni. (Reuter). Vol gens latere berichten zou tusschen de troel pen van Nanking en Kanton slechts een schermutseling plaats hebben Het hoofd kwartier van de troepen van Kwangsi en Kwangtoeng zou daarbij niet betrokkeii ziin. PEIPING. 12 juni. (Reuter). De Brit- sche consulaire autoriteiten in Kansoe hebben den Engelschen zendelingen op dracht gegeven hun stations in die pro vincie te ontruimen, daar de communisten uit Sjensi van de moeilijkheden in het Zuiden gebruik maken, om in massa bin nen te dringen in Kansoe. AMSTERDAM, 12 Juni. De Amsterdamsche Effectenbeurs had vandaag een rustig voorkomen, de omzet ten waren niet groot en over het geheel genomén verschilden de koersen maar wei nig by die van gisteren. Van de Beleggings waarden werden de 4 pet. Obligatién Ne derland en Ned.-Indië iets lager ingezet, doch reeds spoedig kon een klein herstel worden waargenomen zoodat de noteering ten opzichte van gisteren zoo goed als ons- gewijzigd bleef. Van de Oude Schuld wer den de 3 pet. Obllgatiën wat lager geno teerd. Voor de Spoorwegobligatiën werd nog goede belangstelling aan den dag gelegd. Na de vorige stijging was thans eenig materiaal aan de markt zoodat hier en daar een kleine koersteruggang moest worden opgeteekend. Van de buitenlandsche Staatsfondsen moesten de Fransche papieren zich op peil houden. Op de Locale Aandeelenmarkt werd de aandacht getrokken door de Tabakken, die wederom een vaste houding ten toon spreidden en opnieuw eenige procenten naar boven liepen. Het resultaat van de heden gehouden Sumatra Tabaksinschrijving heeft aan de verwachtingen ruimschoots beantwoord. De aangeboden Tabakken vonden grif koopers en daarbij werden in veie geval len mooie prijzen gemaakt. Oude Deli's zagen later op den middag echter enkele punten van de behaalde koerswinst verloren gaan. Voor Petroleumfondsen was de animo niet groot, Koninklijken waren vrijwel on veranderd en bleven binnen nauwe pér ken. Van Industrieelen werden dé Philipsaan- deelen voornamelijk omstreeks het slot- niveau van gisteren afgedaan. Unilevers en Aku's vonden slechts geringe belangstel ling Op de Suikerafdeellng waren H.V.A.'s prijshoudend. De Rubberfondsen waren verwaarloosd. Scheepvaartmarkt was stil. Ned. Scheepvaartunies werden ex-dividend genoteerd. De handel in Amerikaansche waarden droeg een kalm karakter, de stemming was prijshoudend. In de Ameri kaansche Kunstzijde aandeelen ontwikkel de -zich in den lateren middag eenige affaire. wisselkoersen. Engeland 7.44 (7.42 7/8). Duitschland 59.55 (59.55). Frankrijk 9.74 1/8 (9.74 1/4), België 25.01'/: (25.01). Zwitserland 47.82 (47.58'/:). Denemarken 33.22'/: (33.20), Zweden 38.37'/i (38.32'/:). Noorwegen 37.40 (37.37). New York 1.48 (1.48). Prolongatie 4 1/4 pCt. Tusschen haakjes ziin de koersen van gisteren. LEIDEN, 12 Juni 1936. Veemarkt. Aange voerd: totaal runderen 493, kalveren 363, schapen 3605, varkens 1159. Noteeringen: 29 stieren 90220, 3848 ct. per K.p. (schoon gewicht); 137 kalf- en melkkoeien 90200, handel tamelijk traag; 92 vare koeien e.a. 85145, stug; 235 vette koelen 95—210, 38—58 ct. per K.G., stil; fokkal- veren 914; 73 vette kalveren 1865, 30 68 ct. per K.G., tamelijk stug; 290 nuch tere kalveren 5'/»8'/:, tamelijk; 150 vette schapen 1519; zuilammeren 911; 271 weideschapen 1214; 3184 lammeren 610 zeer matig; 487 mestvarkens 1329, afloop slecht; 672 biggen 8'/:11; 13 paarden 110225, tamelijk slecht; 18 bokken en gelten 312. Kaasmarkt. 12 Juni 1936.- Aangevoerd 111 partijen kaas. Goudsche kaas 96 par tijen; Leidsche kaas 15 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f.20 21'/:, 2e soort f. 18—19; le soort Leidsche kaas f. 20—22, 2e soort f. 1819 per 50 KG. Handel matig. BODEGRAVEN, 12 Juni Eierenveiling E.P-K.V. Aanvoer 14578 stuks kipeleren Prijs f. 2.402.60; bruin f. 2.502.75. Een deneieren f. 2.25—2.40- LEEUWARDEN, 12 Juni. Zuivel: Sleutelkaas 16; Nagelkaas 24; Goudakaas 24; Edammerkaas 1329. Aanvoer 2127 KG. Mijnboter 1.40 per KG.; Veilingboter 1.37—1.16. Aanvoer 20/6 va ten. Commissie 61. Vereen. van Zuivelifiaatschappijen: Edammer kaas 20 plus f7.508 per 100 KG.; 40 plus f. 14.50—15 per 100 KG.; vol vet f. 17.50—18 per 100 KG.: Goudsche kaas 20 plus f. 7.508 per 100 KG.; 40 plus f 14.5015 per 100 KG.; Broodkaas 40 plus f. 17.5018 per 100 KG.; Leidsche kaas 20 plus f. 7.508 per 100 KG. Stem ming goed. NIEUWKOOP. - Juni. Eierenveiling Aanvoer; 3652 eieren. Kipeieren f. 2.70— 3 30; Eendeneieren f.2.15 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 11 Juni Kipeieren, aan voer 1303 stuks, prijs per 100 f. 2.50—3.50. Eendeneieren, aanvoer 128 stuks f. 2.00 2.30. Kaas per pond, 20 ct. Zeelt per bos 30—35 ct VEUR, 11 Juni. Vrije veiling 8710 kipeieren f. 2.502.90; kippen 50—75 ct-; duiven 823 ct. Aardbeien 37 ct. per doosje. Bloem kool 5 ct. per stuk. Sla 0.501.60 per 100 krop. Snijboonen 3.45405, Idem stek 2.35—2.80; Peulen 0.45—1.05; Doperwten 0.851.10; Capucijners 1.101.80; Tuin- boonen 1.301.75 per 10 K G. TER AAR, 11 Juni Centrale veiling Per 10 K.G.: Peulen 0 50—1.20; Doperwten 0.801.40; Capucijners 1.30—1.80; Tuin- boonen 1.00—1.75; Snijboonen 360—4.00; Dubb. Stampr 4.50 Per 100 bos: Peen 6 c. K' olrati f. 8.10- 3.85. per 25 K.G- VOORHOUT, 11 Juni. Konilnen f.0 15 f. 1.25. Kippen f.0.50 f. 0.62. Dui'.en f. 0 15—f. 0.20, alles per stuk. WOUBRUGGE, 11 Juni. Eierenveiling. 1 Aanvoer 3240 eieren. Prijs kipeieren f. 2,80 3.20 .eendeieren f. 2.50—2.75 per 100 st. Kaas 26 ct., boter 60 ct. per pond.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3