LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Juni 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. predikbeurten. CUN/T IM UTTIREN> UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. katwijk. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. lisse. AGENDA. Een zomerjurk rijnsburg. sassenheim. veur-leidschendam. VOOR HEDEN. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Bond (Julianaweg 27): Nam. 8 uur. ds. Mulder van Hoevelaken VOOR WOENSDAG 10 JUNI. ALPHEN AAN DEN RUN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 71/4 uur. ds. Thijmmes van Nunspeet. Jonathan: Nam. 8 uur, ds. Schoneveld. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. half acht, ds. Barth van Dordrecht. WADDINXVEEN. Centrum: Nam. half acht. ds. De Rover van Vlaardingen. ZEVENHOVEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. de heer J. Francken van Utrecht. ZOETERMEER. Geref. Gem.: Nam. 7 3 4 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Wijngaarden J. W. v. d. Linden, cand. te Utrecht. Bedankt voor Uithulzermeeden W. de Graaf te Ommen GEREF. KERKEN. Beroepen te Winsum (Fr.) J. Jansens, cand. te Groningen. Bedankt voor Breskens L. Lagerweij, cand te Schevenineen. Ds. A. F. L. v. HENGEL. Ds. A. F. L. v. Hengel, em. predikant der Ned. Herv. Kerk en godsdlenstleereaar bij het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, herdenkt a.s. Zondag den dag waarop hij vóór 25 jaar laatstgenoemde functie aan vaardde. De jubilaris werd in 1874 geboren en in 1900 candidaat in Noord Holland, om 28 Augustus van dat jaar het predikambt te aanvaarden bij de Ned. Herv. Gem. van Borsselen Z.)Hier arbeidde hij totdat hem in 1911 eervol emeritaat verleend werd in verband met zijn benoeming te Amersfoort. Ds. v. Hengel wenscht zijn gedenkdag onopgemerkt te doen voorbij gaan. o BESCHERMING VAN DEN CHRISTELIJKEN GODSDIENST. Op de vragen van den heer De Marchant en d'Ansembourg betreffende het nemen van maatregelen ter bescherming van den Christelijken Godsdienst in verband met de actie van den wereldbond der godloo- zen, heeft de minister van Justitie geant woord, dat volgens bekend geworden ge gevens op het inmiddels te Praag gehou den internationaal vrijdenkerscongres in derdaad een fusie tot stand gekomen is tusschen de internationale unie van vrij denkers en de internationale van prole tarische vrijdenkers. Bij die fusie zou sterk naar voren zijn gekomen het vormen van een gemeenschappelijk front tegen het fascisme. Behoudens een samenspre- king tusschen een tweetal vertegenwoor digers van de beide betrokken Nederland- sche organisaties, gevolgd door een ge- dachtenwisseling in het blad van een der organisaties, hebben, volgens ontvangen inlichtingen, in verband met het congres geen voorbereidende besprekingen in ons land plaats gehad. Tot het treffen van speciale maatrege len naar aanleiding van hetgeen gebleken is. bestaat voor de regeering geen aan leiding. o CONGRES U.L.O.-GROEF BOND NEDERL. ONDERWIJZERS. De Ulo-groep in den Bond van Neder- landsche Onderwijzers hield zijn jaarlijk- sche bijeenkomst, ditmaal op 't Troelstra- oord te Egmond aan Zee. Aanwezig waren afgevaardigden van 25 groepen. Het jaarverslag van den secretaris en het beleid van het landelijk groepsbestuur werden goedgekeurd. De benoeming van de examinatoren voor de Mulo-examens werd becritiseerd. Tenslotte nam de vergadering met 60 stem men voor en één blanco de volgende motie aan: De Ulo-groep van den Bond van Ned. Onderwijzers, bijleen in congres in het Troelstra-oord te Egmond aan Zee. van oordeel, dat het gewenscht is, dat bondsleden zich onthouden van deelname aan de Ulo-examens, zoolang voor hen 'n uitzonderingspositie blijft gehandhaafd, draagt het groepsbestuur op een krach tige actie voor deze onthouding ter hand te nemen, en verzoekt het hoofdbestuur het groeps bestuur in de gelegenheid te stellen deze propaganda in streekvergaderingen ook mondeling te voeren. De heer Roorda (Emmer-Compascuum) en de heer De Ru (Amsterdam i lichtten een resolutie toe over aard en omvang van het Ulo en de wijze, waarop het eind diploma moest worden verkregen. Met op één na algemeene stemmen stelde de ver gadering zich op het standpunt van een schoolexamen met uniform schriftelijk werk, afgenomen onder toezicht van de betrokken autoriteiten. Bij de beslissing dient men rekening te houden met de laatste twee schoolrapporten der candi dates De vergadering protesteerde tegen het feit. dat de minister van binnenlandsche zaken aan de besturen van gesaneerde en andere financieel van het rijk min of meer afhankelijke gemeenten heeft bevolen, de vergoeding voor leermiddelen, inclusief handwerken, terug te brengen tot drie gulden per jaar. Het gevolg zal zijn, dat de leerlingen zelf studieboeken zullen moeten aanschaf fen. Dat beteekent sluiting van de ulo scholen voor kinderen van werkloozen en andere minder gegoeden. Na bespreking van interne organisatie zaken sloot de voorzitter, de heer v. d. Bluys, het congres. HET CHR. NATIONAAL ZENDINGS- FEEST TE WASSENAAR. Op het Chr. Nationaal Zendingsfeest, dat Woensdag 1 Juli op Raaphorst onder Wassenaar wordt gehouden, zullen ver schillende personen, die pas van de zen- dingsvelden terugkeerden, het woord voe ren. Zoo o.m. de heeren H. M. Bielke. praeses van de zending der Broeder-Ge meente in Suriname, K. A. Bot. zendeling te Tobelo op Halmahera, F. Eigenbrod, zendeling te Balige. Bataklanden op Su matra. ds. J. Hofker. predikant der Indi sche Kerk te Bandoeng. P. Middelkoop, hulpprediker te Kapan op Timor, W. F. Schroder, zendeling op Poelau Tello ten Westen van Sumatra Verder worden voorgesteld de uitgaande zendelingen L. H. Put, J. F. Storm en W. B de Weerd. Het Oosten en het Westen zullen elkaar op Raaphorst ontmoeten. VEREENIGING TOT VEREENVOUDIGING VAN ONZE SPELLING. De Vereenlging tot Vereenvoudiging van onze Spelling hield Zaterdag j.l. te Am sterdam onder voorzitterschap van prof. dr. J. J. Salverda de Grave haar jaarlijk- sche algemeene vergadering. In het Jaar verslag werd melding gemaakt, dat het streven der vereenlging in het afgeloopen jaar uitsluitend gewijd was aan de pro paganda voor de spelling 1934. Het succes, dat daarmede werd bereikt, blijkt uit een vergelijking van de beide lijsten van openbare lichamen, vereeni- gingen, periodieken, bladen, maatschap pijen en personen, die men publiceerde respectievelijk in de manifesten „Voor eenheid en orde in de spelling" en „Waar om nieuwe spelBng". Aan den ministerraad werd een adres gezonden, onderteekend door 21 aange sloten vereenlgingen op onderwijsgebied, waarin werden uiteengezet de bezwaren tegen eventueele wijzigingen in de spel ling 1934; een adres van gelijke strekking werd verzonden namens de vereeniging. Beide adressen werden tevens ter kennis gebracht van de leden der Staten-Gene- raal. Aan een adres uitgegaan van de ver eeniging van directeuren van Hoogere Burgerscholen met vijfjarige cursus, werd adhaesie betuigd. In een onderhoud dat het bestuur van de vereeniging mocht hebben met den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, gaf Z. Exc. te kennen dat hij niet van plan was daarin wijziging te brengen. Het aantal leden, dat op 1 Mei 1935 neg bedroeg 3483, was op 11 lMei 1936 teruggekropen tot 3049. De voorzitter, prof. dr. J. J. Salverda de Grave, sprak over den stand der spel lingkwestie op dit oogenblik. Hij heeft hooren verluiden, dat, Juist nu, volgens het getuigenis van inspecteurs en direc teuren van Hoogere Burgerscholen, na zoo veel jaren van spellingverwarring, de zoo noodzakelijke eenheid zich in de scholen heeft gevestigd, van hoogerhand wordt bedreigd. Hij wees op de noodlottige gevolgen die een wijziging van de spelling Marchant in conservatieven zin zou hebben, niet alleen voor de school, maar ook voor de uit gevers. De Vereeniging tot Vereenvoudi ging van onze Spelling die had toegestemd in een compromis, zou niet nalaten, wan neer dit werd geschonden, haar actie te hervatten en opnieuw zou onzekerheid gaan heerschen, waar thans met zooveel moeite vrede is verkregen voor het onder wijs. Tenslotte deed spr. uitkomen dat, door de invoering der spelling Marchant ons land een voorbeeld voor anderen ls ge worden. In een motie betuigde de ver gadering haar krachtige instemming met hetgeen door den voorzitter was gezegd en met den inhoud van het adres, dat door het hoofdbestuur aan den ministerraad was gezonden. Voorts werd aan het hoofdbestuur opge dragen, zoo mogelijk, dat adres mondeling toe te lichten in een onderhouden met den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen. DE ZIEKTE VAN MAXIM GORKI. De bladen publiceeren het volgend bul letin over den gezondheidstoestand van Maxim Gorki: Verschijnselen van groote zwakte der hartwerking; polsslag tot 135 bij een tem peratuur van 37.2; ademhaling 35 per minuut. o MAAKT CHAPLIN EEN SPREKENDE FILM? In Hollywood verluidt, dat Charlie Ohaplin bezig is met de voorbereidingen voor een groote sprekende film. Hij zou definitief het zwijgende filmspel verwor pen hebben. STIJGENDE PACHTPRIJZEN VAN BOERDERIJEN. Op de vragen van den heer Van der Sluis betreffende stijgende pachtprijzen van boerderijen en los land hebben de ministers van Landbouw en Visscherij ge antwoord, dat inderdaad bij eenige ver pachtingen in 1935 de pachtprijzen van boerderijen en los land een stijging ver toond hebben. De mate van stijging der hierbedoelde verpachtingen is zeer onge lijk door de werking van verschillende, zeer uiteenloopende oorzaken, waaronder wellicht ook het inzicht, dat zich de op tredende pachters vormden van het ver loop der industriemelkprijzen. Als voor naamste oorzaak beschouwen de ministers evenwel de concurrentie tusschen 't groot aantal gegadigden, die thans nog sterker is doordat de afvloeiing r.aar andere be roepen of vestiging in het buitenland zeer bezwaarlijk of zoo goed als onmogelijk ls geworden, verschillende pachters door de moeilijke tijdsomstandigheden langer het bedrijf aanhouden, dan onder normale omstandigheden het geval zou zijn ge weest en hier en daar ten plattelande de werkloozen, door grond te pachten, zich van arbeid willen verzekeren. Groot bezoek. Ons bloemendorp wacht as. Vrijdag middag bezoek der Rotterdamsche Han delskamer, in totaal pl.m. 50 dames en heeren, die den tocht per boot zullen ma ken en in hotel „De III Kolommen" de lunch zullen gebruiken. Verder ligt het in 't voornemen, dien middag hier onder deskundige leiding, verschillende excur sies te maken naar kweekerljen, de plas sen, enz. o Aanbesteding woningbouw. Bij de aanbesteding voor het bouwen van 2 blokken van 2 woningen te Haar lemmermeer voor rekening van den heer L, F. Lekx te Heemstede onder architec tuur van den heer C. van Damme te Hoofddorp, werd Ingeschreven als volgt: J. Breevoort, Haarlem 1 11.600; A. v. Va- rik. Haarlem f 10.390; Pijlman, Hoofddorp f. 10.340; P. Appelman, Nleuw-Vennep f.9990; A. Leenheer, Badhoevedorp f9876; C v. Oers en Co. Haarlem f9875; Gebrs. Seysener. Hillegom f 9786; J. v. Heul, Heemstede f 9726; J. F. Jansen, Nieuw- Vennep f 9299; Gebrs. van Keulen, Half weg f9240; S. Westerman, Hoofddorp f9170; G Groen. Hoofddorp f8811; N. Kastien, Lisse f 8790; P. Bakker en Zn. N.-Vennep f.8696; H. Koopman, Hoofd dorp f8589; P. Bos en J. Kroon, Boven kerk f 8396; Daedey en Co., Llsse f8240; B. H. Marse, Diemen f 7790; A. van Kam pen Hoofddorp f7790 D Bouvéé, Haar lem f 7689. De gunning werd aangehouden. Blijkens het jaarverslag van het Car negie Heldenfonds van 1935, ls aan den heer M. Los alhier, een bronzen medaille geschonken, voor het trachten den inzit tende te redden uit een auto, die in de Ringvaart was gereden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hilda Martha, d. van A. J. de Vries en H. M. Bakker; Adriana Johanna, d. van F. W. de Vries en A. C. de Lugt; Marijtje Jacoba, d. van G. van der Does en N. van der Plas; Andries Jacob, z. van J. de Jong en D. H. Wesdorp; Gljsbertlna d. van W J. U. Mulder en T. Hoek; Alberta Augusta, d. van D. van der Werf en M. A. Bosman; Adriana Martina, d. van D. den Duik en W. D. Wevers. Overleden: Neeltje Hoek, oud 73 Jaar, wed. van v. d. Bent. Ondertrouwd: M. Plug en J. van Duij- venbode; G. Parlevliet en H. de Kort; J. Guijt en M. van Dijk; A Verhart en C. P. Steenman. Getrouwd: C. Vooljs en E. Plug; J Ver does en A. A Rijnsent; J. Haafkens en J. van Dulj venbode. De maandelljksche collecte voor rente en aflossing In de Geref Kerk be droeg f. 31.20. Vlieger deed de klok stilstaan! Tot groot ongemak der kerkgangers ls Zondag de klok van de Oude Kerk blij ven stilstaan, doordat een vlieger, die door Jongens opgelaten was, verward ge raakte in de wijzers van de wijzerplaat. De uurwerkmaker, de heer J. H. Verlint, heeft gisteren het euvel verholpen. Blijkens het jaarverslag van het Car negie Heldenfonds van 1935 ls aan den neer N. Remmelzwaal alhier een bedrag van f.25— geschonken voor het redoen van een jongen, die op 12 Sept 1934 met ten kano op zee was omgeslagen. V. uit de E. A. Borgerstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat een hem toebehoorende kanoloods, liggende op het Noorderstrand. door onbekende daders ls afgebroken en meegenomen De politie stelt een onderzoek in. P. v. R. uit de Adrianastraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat te zijnen nadeele van bouwland bij de Gas fabriek een aantal aardappelstruiken is vernield. De collecte voor de Zending heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f. 130. Door het pl. comité van „Herwonnen Levenskracht" zal op Zaterdag 20 Juni a.s. een bloempjesdag worden gehouden voor de T.B.C.-bestrljdlng. De a.s. Geitenfoktcntoonstclling. Door B. en W. ls vergunning verleend aan het bestuur van de Noordwijksche Geitenfokvereeniglng om te beschikken over het gemeentelijk terrein bij de open bare school aan de van Panhuysstraat voor het organiseeren van een tentoonstel ling van geiten op 13 Juni a.s. Door den burgemeester dezer ge meente is benoemd tot strandagent voor het seizoen 1936 de heer J. Sosef te Kat wijk aan Zee. Raadsagenda. De raad komt Vrijdag 12 Juni des n.m. te 7 uur bijeen: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst voor vee en vleesch in deze gemeente; 3. Voorloopige vaststel ling van de rekening van baten en lasten van den schoolartsendienst, over 1935; 4. Wijziging begrootdng, dienst 1936; 5. Voor stel van B. en W. tot verlenging der kas- geldleening, groot f. 190 000 6. Wijziging der begrooting, dienst 1935; 7. Voorstel van B. en W, tot het brengen van wijziging in het afvoeren van het rioolwater in deze gemeente; 8. Behandeling van reclames tegen belastingen; 9. Vaststelling van het kohier van het rioolgeld 1936; 10. Vaststel ling van het kohier van de baatbelasting, electrlciteits-belasttng Heerenweg c.a„ dienst 1936; 11. Vaststelling van het kohier reinigingsrechten, dienst 1936. INSTALLATIE VAN DEN HEER J. F. VAN VEEN. Nog goed afgeloopen. De postbode N. J. D. alhier, zou een auto passeeren, toen juist de bestuurder het portier opende. Hierdoor kwam hij te vallen; tegelijk kwam van tegenoverge stelde richting in snelle vaart een andere auto aangereden. Door zeer krachtig rem men wist de chauffeur te voorkomen, dat de postbode onder de auto kwam. De postbode was natuurlijk hevig geschrok ken. Chauffeur verloor een kostbaar vrachtje. Bij het vervoer van een koe per vracht auto wist het dier zich los te werken en over het achterschut van de vrachtauto heen te komen. De chauffeur had van het voorgevallene niets bemerkt. Eerst toen hij op de plaats van bestemming ge komen was. bemerkte hij dat hij zijn vrachtje kwijt was. Gelukkig kon hij het dier weer ln zijn bezit krijgen, daar het een gevonden voorwerp bleek te zijn! De eerste bollen reeds gerooid. Dezer dagen dagen wij reeds een firma een hoek tulpen rooien, hetgeen wel bij zonder vroeg genoemd mag worden. Doch het is bekend, dat deze firma met alle werkzaamheden nogal vroeg ls. Het schijnt een systeem te zijn dat door de firma niet losgelaten wordt ln den loop der jaren en we nemen aan, dat er ook wel redenen zijn om het oude spoor te blijven volgen! j Als hoofd der Biiz. Chr. School Endegees terstraatweg. Gisteravond vond in „Irene" de instal latie olaats van het nieuwe hoofd der Bitz. Chr. School aan den Endegeesterstraat- weg den heer J. F. van Veen. gekomen uit Fijnaart (N.Br.i. Deze drukbezochte bij eenkomst werd geopend door ds. Jansen Schoonhoven die liet zingen van Ps 103 de verzen 1 en 7, waarna hit Ps 121 „Ik hef mijne oogen od naar de bergen, van waar mijne hulpe komen zal" voorlas. Na gebed sprak de predikant een openings woord, waarin hli uiting gaf aan de vreugde van het schoolbestuur over de groote belangstelling In het biizonder ver welkomde hi1 ds. Ruys als vertegenwoor diger van het verleden der gemeente, die de stichting der school meemaakte. Voorts diverse schoolhoofden-collega's uit Oegst- geest en omgeving alsmede den heer van Veen en zlin echtgenoote. Na een korte Inleiding sprak hij de hoop uit. dat God den heer van Veen ten zegen zou ziin in ziln werk. dat ook moeilijkheden zal geven. Want het Chr. onderwijs is ontzaglijk zwaar, eischt den geheelen mensch. Achter eenvolgens besprak de predikant de maat schappelijke. de paedagoglsche en de gees telijke ziide van dit werk dat niet gering is. Refereerend aan het „Mijne hulpe is van den Heere dié hemel en aarde ge maakt heeft", zeide spr .Moge die hulpe bij u zlin. iederen dag". Spr. wenschte mevr. van Veen een gelukkig gezinsleven in Oegstgeest toe en het personeel geluk met het nieuwe hoofd HU hoopte, dat de ouders het nieuwe hoofd zullen steunen en de gemeente hem dragen zal in haar gebed De penningmeester van het schoolbe stuur drs. Jansen sprak als particulier en gelangstellende in „goed" christelijk on derwijs. De zaak der benoeming is groo- tendeels door ziin handen gegaan. Er wa ren ongeveer 100 sollicitanten, die al'en bezocht ziin. Spr. was verblijd den heer van Veen nu hier te zien. want hij weet volgens spr. wat .goed" en „consciëntieus" werk is. Wij hebben slechts gekeken naar één ding aldus spr.. en wel naar uw werk. Sor. begroette den heer v. Veen als mede strijder tegen de zichtbare en onzichtbare fouten en hoopte dat deze er met wortel en al uitgehaald zu'len worden. Onder overhandiging van bloemen namens het bestuur aan mevr van Veen. installeerde spr. tenslotte ook haar als steun van haar man. Nog begroette spr. het vroegere school hoofd van den heer van Veen den heer Slotboom en dankte de schoolhoofden Hit, de omgeving voor hun tegenwoordigheid. Dr. Ruys sprak hierop een kort woord en herinnerde er aan. dat het de dames Kok waren, die het fonds voor deze bij zondere school stichtten. Hii wenschte het toestuur en de gemeente geluk met het nieuwe hoofd en sprak tot dezen eenige woorden van kracht voor zijn arbeid. De inspecteur van het L.O. de heer Baak besprak uitvoerig de moeilijke taak van den onderwijzer, die zich met hart en ziel aan ziin werk geeft. Hii moet zUn „be stuurder" en „leider" twee geheel ver schillende opgaven, hetgeen spr. nader toelichtte. Hii wenschte hem tenslotte ge zondheid ijver, kracht en opgewektheid voor het uitvoeren van zlin taak. De heer Slotboom wees op de geschikt heid van den heer van Veen om met kin deren om te gaan. besprak de eelukklge en benijdenswaardige taak van den onder wijzer en hoopte dat de school een heerlijk middelpunt zal zijn van een prachtig Oegstgeest. Nog werd het woord gevoerd door de heeren Paardekooper hoofd der R.K. school. Smellk. hoofd der Leidsche Hout- school die wees op het Eeuwlzheidslicht, dat voor het werk noodig is en waarin de co'lega's elkander kunnen steunen, den heer Eggink. onderwijzer, die hoopte op een prettige samenwerking, den heer Den Dik ken. schoolhoofd te Katwijk aan Zee. den heer de Jong. schoolhoofd te Riinsburg. die het hartelijk aanbod deed van een goede nabuurschap den heer van Mameren. na mens de ouders en den heer Tichelaar, oud- HEDEN: Pniël: Vragenavond dr. Rlemens, 8'K uur nam. Vrije Evang. Gem.: Spr. K. Rozendal 8'/t uur nam Woensdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)- Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren' 7'/j uur nam. Wassenaar iDennenheuvel): Voor- jaarsmarkt Groene Kruis. 35'/i u. nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Savoy-hotel 217". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Lorenzlno de Medici". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenetr. 39, 8 1/4 u. na. „Krullekopje". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 um:, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „De koning der verdoemden". Iederen middag 2'/i u„ Zondag vaf 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „De Continental". Zaterdag en Woensdag ook 2.30 u. nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhel- minapark 8. Oegstgeest, telef. 274. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA ZONNEBRL'IN bronst en bruint Uw huid prachtig. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 cL Flacon 90 ct. 488] (Ingez. Med.) schoolhoofd te Fijnaart, thans te Den Haas die o.a. woorden van hartelijke vrlendschaD sprak. De heer van Veen bracht tenslotte uitvoerig zijn hartelilken dank aan alle sDrekers en zette in den breede de betee- kenls der Chr. School uiteen: het Chr. onderwijs moet zich niet slechts tot het ..Bijbeluurtje" beperken doch het gansche onderwijs beheerschen. Op zijn verzoek werd gezamenlijk ze- zongen van Gez. 274. de verzen 2 en 5, waarna ds. Jansen Schoonhoven met een kort slotwoord en gebed eindigde. Hierop bestond gelegenheid persoonlijk met den heer van Veen kennis te maken, waarna men zich naar de school begaf tot het bezichtigen van het werk der kinderen en het gebruiken van de thee. Blijkens het jaarverslag van 't Car negie Heldenfonds van 1935, ls aan de heeren C. en J. Kort, timmerlieden alhier, resp. een bedrag van f. 35.en een bron zen medaille benevens f. 30.— geschonken, voor het redden van twee kinderen uit den Vliet op 7 Aug. 1934. Aan den heer C. v. d- Mey alhier, werd 1.25— geschonken voor het redden van een kind uit den Vliet, op 17 Juni 193o. De bijzondere collecte voor de Her.*- stichting voor t.b.c.-patiënten, bracht ui de Ned. Herv. Kerk f. 67.50 op. De muzikale rondgang van het fan- larecorps „Crescendo", ter versterking van de kas, heeft bijna f. 100 opgebracht. Bij K. B. van 28 Mei Ls toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verj>0"" den eere-medallle in brons aan den neer S. Hogervorst, bloemistknecht bij oe firma C. J. Speelman en Zonen alhier, over wiens gouden jubileum wij reeds Bij zonderheden plaatsten. Onze oud-plaatsgenoot, de heer F. H. Geursen, thans onderwijzer aan de Hoogstratenschool te Den Haag, H J1 ingang van 1 Sept. benoemd tot hooia d. Ned Herv. School te Middelburg. Burgemeester Keyzer ls weder vn" zijn verlof teruggekeerd en heelt ambtsbezigheden hervat. Gedurende Mei is aan het P0S^Sjc toor alhier en het hulpkantoor 'n. buurtschap op de Rljkspostspaarbanii gelegd f. 13469.21 en terugbetaald ft Het laatste uitgereikt boekje draagt nummer 2550.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6