leidsch Daxjfb DE OLYMPISCHE DAG TE AMSTERDAM. I ]Jite Jaargang Maandag 8 Juni 1936 No. 24 Het bondselftal verliest met 2-0 van Sparta (Praag) Osendarp in goeden vorm. Het voornaamste Nieuws van heden. Kon. Ned. Voetbalbond. tblöd bureau: NOORDEINDÖRLEIN LEIQEfN telefoon DIR.en ADMIN. 2500 RED.I507 iiiiiuuiiiiiiiiiiliiiiinniiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiitiitiiiiiiiiilili In alle opzichten mag de Olympi sche dag te Amsterdam geslaagd hee- ten. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft zijn doel bereikt: een vol Stadion beteekent een stevig batig saldo voor de Nederlandsche uitzen ding naar de Spelen te Berlijn. En sportief zijn dc wedstrijden voortreffe lijk geslaagd. De prestaties zoowel bij het wielrennen, de atletiekwedstrij den als bij de ruiters waren alle van een dergelijk gehalte, dat men met een gerust hart de keurathleten dezer tak ken van sport daar straks naar Berlijn zal zien vertrekken. Nu het Nederland sche voetbalfelftal niet naar de Duit- schc hoofdstad zal gaan stond de ont moeting tusschen het Bondselftal en Sparta Praag zoo'n beetje buiten de Olympische gedachte, doch aan den anderen kant doet het toch wel heel sympathiek aan, dat de Voetbalbond die zelf ten zeerste door bekrompen bepalingen in dc Olympische reglemen ten gedupeerd is, niettemin met groot enthousiasme en met alle krachten blijft meehelpen den Olympischen dag te doen slagen. DE VOETBALWEDSTRIJD. De voetbalwedstrijd Nederlandsch bonds elftal—Sparta (Praag) is met een 2-0 over timing voor de Tsjechen geëindigd. Een vrij regelmatige overwinning, hoewel de uitslag 12 de verhouding wellicht beter 1 weergegeven. Als verontrustend voor het Nederlandsch voetbal behoeft dit resultaat zeker niet te «orden beschouwd. In hoofdzaak ging het hier om experimenten, die grootendeels zijn mislukt. Hoe de onzen speelden. Daar was in de eerste plaats de proef met Lungen op de middenvoorplaats en Bakhuys als rechtsbinnen. Het spel van tangen in dezen wedstrijd ls ongetwijfeld «en desillusie geworden. Van spelverdeeling was vrijwel niets te bemerken, daar de AP.C.-er dikwijls niet eens in het spel be trokken werd. Hij stelde zich verder minder juist op en we hebben heel weinig fraaie Khoten van hem gezien. En als wij op de ontmoeting van vandaag willen afgaan, kwam het spel van Bakhuys op de rechts- hinnenplaats niet tot zijn recht. Bakhuys 'elf heeft zonder twijfel zeer goede dingen «daan: de enkele malen, dat hij den bal n de buurt van het Tsjechische doel voor as voeten kreeg, loste hij vervaarlijke schoten, waarmede Klenovac de grootste moeite had. Onzen nationalen midvoor, die bovendien in zoo slechte physieke conditie was. dat hij reeds spoedig het veld moest verlaten, kan dus niets verweten worden, knar wij meenen te hebben opgemerkt, ®t hij zich op de rechtsbinnenplaats niet thuis gevoelde. En de kracht van den aan val zou in ieder geval belangrijk afnemen, als men hem op deze plaats liet. Vrauwdeunt, die aanvankelijk als Wchtsbuiten en na het uitvallen van Bak huys op de rechtsbinnenplaats speelde, heeft veel goeds gedaan, maar een opval lend fraaie partij heeft ook de Feyenoor- «er niet gespeeld en toen Wels rechts fouten ging spelen, bestond de rechter vleugel uit twee kleine, lichte spelers die Jel handig en snel waren, maar het na- 'hurlijk tegen de stevige Tsjechische ver buiging moesten afleggen, zoodra het op Uchaamskracht aankwam. Smit speelde niet het spel, dat wij zoo vaak van hem hebben gezien. Hij schoot weinig en dan nog meestal onzuiver, en J* als swerver presteerde hij minder, van Nellen was, vooral na dc rust, de foste speler van de voorhoede. In de eer- e helft waren zijn voorzetten te laag, jtodat zij een gemakkelijke prooi der "aagsche verdediging werden. Maar na tust dreigde van hem het meeste ge- .tor voor de Tsjechen. Keer op keer ®'acht hij toen den bal op en zijn voor- Wen veroorzaakten verschillende ge- aatlijke situaties voor het Sparla-doel. jtoar het binnentrio was In deze samen- huik18 n'e' mach*e. he kansen te ge- In de middenlinie was den Hoed vrij ?ak, al zwoegde hij ook veel. Pellikaan goede dingen, maar snel ls hij niet. an Heel was niet in staat om onder deze gjjsndigheden van de middenlinie dien "totuwenden motor te maken, welken een jhrnoede noodig heeft, wil zij productief f.L achterhoede was vrij betrouwbaar enter ruimde veel op. Nu en dan schoot J echter in snelheid te kort. Calden- S'en en van Ma'° speelden een behoor den wedstrijd- De beide doelpunten, door de Spartanen gescoord, waren niet fraai en werden in buitenspelpositie gescoord. Het eerste werd van dichtbij gemaakt uit een terugsprin- genden bal, het tweede ontstond na een doelworsteling. Dit doet overigens niets af aan het feit. dat Sparta de overwinning verdiend heeft. Door beter samenspel wis ten de gasten hun tegenstander vaak te verschalken en. waar het plaatsen heel wat zuiverder was dan bij de Hollanders, kwam de bal meestal goed terecht. Voor het publiek bood de ontmoeting geen al te belangwekkend schouwspel. En kele malen werden de aanmoedigingen wat luider, maar het ware enthousiasme, dat de laatste internationale wedstrijden heeft gekenmerkt, kon zich nu geen baan breken, daarvoor was het spel van het bondselftal te mat, daarvoor zag men te weinig staaltjes van bravour. Moet dat misschien op rekening van een zekere voetbal-moeheid bij de Nederland sche spelers geschreven worden? Het spelverloop. Onder leiding van scheidsrechter Lan- genus. stellen de elftallen zich als volgt op- Nederlandsch bondselftal: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: Caden (DWS) en Pienter (Be Quick). Midden; Pellikaan (Donga), den Hoed (MVV) en van Heel (Feyenoordi. Voor: Vrauwdeunt (Feyenoordi, Bak huys (HBS), Lungen (AFC), Smit (Haar lem) en van Nellen (DHC). Sparta-Praag: Doel: Klenovac. Achter: Burger en Ctyroky. Midden: kostalek. Boucek en Srbek Voor: Faszinek, Pelcher, Zajicek, Ne- jedly en Rado. Na den aftrap gaan de Tsjechen er met den bal v<an door. Pienter grijpt in, maar het leer komt terug en van Male moet handelend optreden door een schot van den linkervleugel te stoppen. De eerste Ne derlandsche aanval stuit op Kostalek, die van Nellen den voet dwars zet. Dan speelt van Heel een mooie pass naar van Nellen, die het leer even kwijt raakt, het opnieuw bemachtigt en voorzet. Vrauwdeunt doet deze kans echter te niet door naast, te koppen. Een oogenblik later moet v. Male weer ingrijpen. In deze eerste periode zijn de Spartanen sterker. Uit een vrijenschop op 40 meter afstand wordt de bal naast het Neder landsche doel geschoten. De eerste werkelijk fraaie. Nederland sche aanval wordt door Bakhuys opgezet. Hij geeft het leer aan Vrauwdeunt, via Lungen komt het bij van Nellen, die hard inkopt, maar Klenovac doet een sprong en heeft den bal Het volgende oogenblik schiet Smit hard over het doel. De Tsje chische middenlinie plaatst enkele malen te ver naar voren, zoodat de voorhoede spelers den bal niet künnen bereiken. Bo vendien loopen zij verschillende malen in den buitenspelval. Na 14 minuten komt Nejedly in goede positie voor ons doel. maar zijn schot gaat over. De voorzetten van v. Nellen worden meestal door Bur ger of Boucek onderschept, terwijl Lungen zich niet op de meest effectieve manier opstelt. Daardoor krijgt Klenovac maar matig werk. Sparta leidt. Een mooie kans mist Nejedly, als hij vrij voor het Nederlandsche doel komt. Hij schiet echter te nerveus, zoodat van Male kan redden. Maar nauwelijks een minuut later word een doelworsteling 't Bonds elftal noodlottig. Faszinek zet voor, een der Tsjechen schiet in (hoewel in buiten spelpositie) en de van den Hoed terugge sprongen bal wordt door Pelcher van kor ten afstand in de touwen gewerkt (01). Het spel blijft heen en weer golven. Op een voorzet van v- Nellen schiet Smit juist onder de lat, doch Klenovac toont zich opnieuw een doelverdediger van klasse, door het harde schot juist corner te stom pen. Een vrije schop voor onze spelers, even buiten het strafschopgebied, levert niets op. Als Bakhuys den bal onverwacht voor de voeten krijgt, zendt hij een prach- tigen, harden schuiver in, die met moeite wordt gestopt. Even later schiet hij op nieuw in: Klenovac is echter niet te ver murwen en een hoekschop is het eenige resultaat. Bakhuys valt uit. Als er een half uur gespeeld is, ver dwijnt Bakhuys en Wels komt op het veld. Het plaatsen bij onze spelers blijft zeer middelmatig en de Nederlandsche aanval lers worden beter gedekt dan hun col lega's aan de andere zijde. In het laatste kwartier voor de rust wisselen van Heel en den Hoed van plaats, maar de Sparta- middenlinie blijft meester van het terrein. Een vrije schop op den rand van het Tsjechische strafschopgebied heeft weer geen resultaat, evenmin als een corner op het doel van van Male. Zoo gaat de rust met 0—1 ln. De eerste aanval na de hervatting is weer voor Sparta, hij strandt op buiten spel. Er gaat thans wat meer kracht van de Nederlandsche voorhoede uit. Lungen schiet van de zijlijn op doel, hetgeen na tuurlijk niets oplevert. Van Nellen volgt zijn voorbeeld, doch Klenovac stopt- Het publiek, dat wat meer fut in zijn elftal meent te bespeuren, doet luide aan moedigingen hooren, maar weer komt het succes aan den anderen kant. Sparta vergroot den voorsprong. Na een doelworsteling komt Rado in het bezit van den bal en zonder veel moeite brengt hij den stand op 02 (opnieuw meenden wij buitenspel te constateeren). Er is dan 8 minuten gespeeld na de rust. Het Bondselftal geeft den moed nog niet op en na een fraaien aanval krijgt Lungen een kans, maar hij schiet 'naast. Dan stormt Zajicek op ons doel af. Hij wordt door Caldenhoven zoo zwaar ge hinderd, dat een strafschop gerechtvaar digd lijkt. Scheidsrechter Langenus geeft echter corner. Als Lungen is doorgebroken, wordt hij door Burger gehaakt, maar Wels ver knoeit deze kans. door uit den toegeken- den strafschop tegen den paal te schieten. Nederland blijft nu sterker ln het veld en de backs dringen ver op. Bij een scrim mage voor het Praagsche doel schiet Van Nellen ln, maar opnieuw brengt Kleno vac redding. Ook Van Heel geblesseerd. Van Heel wordt dan 'door Bas Paauwe vervangen. Het opdringen onzer backs heeft enkele gevaarlijke Praagsche aan vallen tot gevolg. Van Male stopt een moeilijk schot en even later ontneemt Pienter Faszinek op het laatste oogenblik de schietkans. Op een voorzet van Wels kopt Smit in doch Klenovac grabbelt den bal uit het uiterste hoekje. Vijf minuten voor het einde laat Ne jedly een goede gelegenheid tot scoren voorbijgaan, door den bal ong af te geven, als hij vrij. voordoel; plaat. Telkens weer worden Tsjechische aanvallen door bui tenspel ondérbroken. Ook de Nederland sche voorhoede ziet. ondanks al haar zwoegen, geen kans om te scoren en zoo komt het einde met een 20 zege voor de bezoekers. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Het programma der athletlek stond volkomen in het teeken van het duel OsendarpHaenni. Beiden toch worden beschouwd als twee der beste Europeesche athleten ln de sprint, die daar straks niet alleen de eer van hun eigen land moeten hoog houden, doch steunpilaren van Europa zijn in den strijd tegen Amerika's phenomenen. Het duel zou op twee punten uitgevochten worden. Op de 100 meter moest Haenni erken nen dat ln zijn huidigen vorm Osendarp hem de baas is Vooral op de laatste 50 meter liep de Hagenaar zoo fraai, dat hij 10.4 sec. deed noteeren, een tijd. die door hem dit seizoen nog niet gemaakt is. De loting der banen had het volgende resultaat gegeven: 1. Mesman Schultz. 2. Berger. 3. Haenni. 4. Osendarp. 5. Van Beveren. 6. Klazema. Klazema liep in plaats van Boersma. De start van Osendarp was zeer snel. Hij lag direct voor en na 50 meter ontwikkelde hij een dergelijke snelheid dat men dui delijk kon zien. dat hem de overwinning niet meer zou kunnen entgaan. Osendarp startte op medisch advies niet op de 200 meter en voor hem viel Van Beveren in. Nu ging de strijd tusschen Van Beve ren en Haenni, die door den Zwitser met enkele centimeters verschil werd gewon nen. Voor beiden werd 21.6 opgegeven. Berger werd hier derde met 22 sec. Nieuw Nederlandsch record. Toch viel er een nieuw Nederlandsch record te noteeren. Dat was op den hal ven Engelschen mijl, die een verrassing opleverde. Petit leidde eerst, zakte daar na duchtig af en nu ging de strijd in hoofdzaak tusschen de Ruyter en Bouman. Bij het uitkomen van den laatsten bocht was Bouman voor met de Ruyter direct achter hem. Maar op de laatste 50 meter kwam Takema onweerstaanbaar naar vo ren en dank zij zijn uitstekenden eind spurt won hij glansrijk ln den tijd van 1 min. 59.1 sec. Het oude record stond op I min. 59.6 sec. op naam van Paulen dateerend 8 Juni 1924. Dus gisteren was het juist 12 jaar geleden dat het record gevestigd werd. De 110 meter horden werd gemakkelijk door Kaan gewonnen. Wij dachten, dat de tienkamper Brasser voor de verrassing zou zorgen, doch hij wierp enkele horden om met het gevolg, dat hij gedisqualifi- ceerd moest worden. Tenslotte de estafettenummers. Bij de heeren liep Osendarp wel mee. Helaas was Boersma niet van de partij, voor hem viel Klazema in. Men had de andere deel nemende ploegen 20 meter voorsprong gegeven. Klazema slaagde er niet in veel terrein te winnen. Met Van Beveren ging het echter sneller. Het wisselen met Ber ger was magnifiek en toen de laatste 100 meter inging lag Osendarp bijna gelijk. Op werkelijk magnifieke wijze wist onze snelste sprinter den achterstand in een nog flinken voorsprong om te zetten. De tijd bedroeg 41.6 sec., waarmede men nog 0.2 sec. boven het Nederl. record bleef. Ook de voorloopige Nederlandsche ploeg der dames, bestaande uit Briejer, Koen, Doorgeest en De Vries, wist de gegeven 20 meter voorgift in te loopen. De tijd van de ploeg bedroeg 50.1 sec. doch wij geven de Nederlandsche damesploeg in deze sa menstelling weinig kans. De tijd van de heeren houdt, gezien ook het invallen van Klazema, beloften in, maar bij de dames is dat zeer de vraag. Ziehier de uitslagen: 100 Meter: 1. Osendarp 10.4 sec. 2. Van Beveren 10 5 sec. 3. Haenni (Zwitserland) 10.5 sec. 4. Berger 10.9 sec. 400 Meter: 1. Baumgarten, tijd 49.3 sec. 2. Buehrmann 51.8 sec. 3. Mieghout 52 sec. 4. Woltjer 52.3 sec. Halve Engelsche mijl hardloopen (804.5 meter)1. Takema, tijd 1 min. 59.1 sec., (nieuw Nederlandsch record). 2. Bouman 1 min. 59.3 sec. 3. De Ruyter 2 min. 0.2 sec. 200 meter hardloopen: 1. Haenni (Zwit serland) 21.6 sec. 2. Van Beveren 21.6 sec. 3. Berger 22 sec. 4. Eikema. 5. Baumgar ten. 6. Mieghout. 4x100 meter estafette Dames: 1. Voor loopige Nederlandsche ploeg met de da mes Briejer, Koen. Doorgeest en De Vries, tijd 50.1 sec. (20 meter voorgift gegeven). 2. Rotterdamsche ploeg 50.2 sec. 3. Bruen- hilde (Groningen) 50.3 sec. 4. A.D.A. 50.4 SCC. 5. U.D.A. 6. A.V.A. 4x100 meter estafette Heeren: 1. Voor loopige Nederlandsche ploeg met de hee ren Klazema, Van Beveren, Berger en Osendarp, tijd 41.6 sec (voorgift 20 me ter gegeven). 2. A.A.C. 41.7 sec. 3 Ge mengde ploeg (Utrecht-Oost-Noord) 42.1 sec. 4. Trekvogels 42.3 sec. 5. Haarlem. 6 A.V. 1923. 110 meter hordenloop: 1. W. Kaan 15.3 sec. 2. Mesman Schultz 15.7 sec. 3. Janz 15.9 sec. 4. Brasser, gedisqualificeerd. DE WIELERWEDSTRIJDEN. Bij de wielerwedstrijden heeft, helaas, van Vliet geen tegenstanders gevonden, die in staat waren hem flink partij te ge ven. In matches a deux, a trois of a quaere, uit welke positie dan ook, hij is de anderen steeds de baas. In de sprints wonnen Herbershof. Leene en van Vliet hun series, terwijl Kropman als snelste tweede eveneens in den eind strijd werd geplaatst. In de eerste serie had Herbershof gemakkelijk gewonnen, doordat van der Vijver en Ooms aan el kaar bleven hangen en niet 400 meter voor de finish de wegloopende Herbershof en Schenk volgden. In den eindstrijd lag van Vliet voortdu rend vierde. Bij de marathontribune kwam hij met een spurtje bij, ging in tweede positie liggen achter Kropman. Hij sloeg een aanval van Leene in den laatsten bocht af en passeerde gemakkelijk Krop man om met een lengte te winnen. Een goede tijd werd gemaakt in den Olympischen inhaalwedstrijd over 4000 meter door de ploeg van der Voort, Zwar- tepoorte, van Wees en Kropman, die 5 min. 3 3/5 sec. noteerden. In 1928 wonnen de Italianen dit nummer met een tijd van 5 min. 12 sec. waaruit eveneens blijkt dat de Hollandsche amateurs waarschijnlijk ook op dit nummer geen kwade kansen hebben. Ziehier de uitslagen: Sprint 1000 meter: le serie: 1. Her bershof 1 min. 30 4/5, 2. Schenk. 2e serie: 1. Van Vliet 1 min. 22 4/5 sec., 2. Kropman 1 min. 23 sec, 3e serie: 1. B. Leene tijd 1 min. 26 3/5 sec., 2. Van der Voort. Finale: 1. Van Vliet, 2. Kropman, 3. Leene, 4. Herbershof, tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. Olympische inhaalwedstrijd over max. 4000 meter. Ploeg van der Voort, Zwartepoorte, Van Wees en Kropman wint van de ploeg Hellemans, Zwanenburg, Peperkamp en Duyn met 50 meter verschil. Tijd 5 min. 3 3/5 sec. Tandenwedstrijd 2000 meter: 1. Ooms Leene, tijd laatste 200 meter 11 1/5 sec., 2. DuynPederkamp, 3. ZwartepoorteVan der Voort, 4. KropmanVan der Vijver. RUITERSPORT. Het slot van dezen Olympischen dag werd, der traditie getrouw, verzorgd door de ruiters. Men weet dat de voorbereiding onzer ruiters voor de Olympische spelen tot in de puntjes verzorgd is en de demon straties versterkten ons eens te meer in de overtuiging, dat onze kansen om in dezen tak van sport in de prijzen te komen waarlijk niet gering zijn. De militaire ruiters sprongen over een parcours van 15 hindernissen met maximum hoogte 1.20 meter. De burgerruiter, de heer Kahn, verrichtte een fraaie prestatie door met „Espoir" zonder fouten het parcours af te leggen in den tijd van 1 min. 13 2/5 sec. terwijl de hindernissen verhoogd werden tot 1.30 a 1.40 meter demonstreerden de dressuurruiters hun paarden. Dit waren majoor Camerling Helmolt met Wodan, majoor Le Heux met Zonnethe en kapitein Versteegh met Ad Astra. Hier kon men eens zien. wat na jaren- langen arbeid op het gebied van africh ting bereikt kan worden. Het programma voor de Olympische zware dressuurproef stelt zeer hooge eischen. Veschillende be wegingen daaruit werden getoond, zooals de Piaffe (de draf op de plaats l de ge- cadanceerde draf. galop enz. Dil zijn wel enkele van de moeilijkste oefeningen en er behoort veel geduld en rijkunstig gevoel voor om deze goed uit te voeren. Tenslotte kwamen de hindernis- ruiters. Hier ging luitenant Greter met „Ernica" van het Oolenbranderfonds Op den Olympischen dag: verloor het Nederlandsch Bondselftal met 24 van Sparta (Praag:); Osendarp en Van Vliet blonken resp. uit bij de athletiek en het wielrennen. Slaats winnaar van het wielercri terium te Scheveningen. De Amerikaansche tennisspelers Allison en Van Rijn nemen deel aan de intern, kampioenschappen te Noordwijk. A.S.C. won met 71 den promotie-wed strijd tegen 's Gravenzande. De zeilwedstrijden van „De Koninklijke"; de nieuwe De Ruyter wint in de zesmeter- klasse. prachtig en vooral snel over het parcours. Wel maakte de heer Pasman nog met „Duenenbank" een korteren tijd, doch het paard maakte vier fouten, zoodat luitenant Greter als eerste eindigde. Het was een prachtig slot van een alleszins sportieven dag. Zeker dertig-duizend toeschouwers gingen dan ook meer dan tevreden naar huis. De uitslagen waren: Springconcours: Military-ruiters: 1. E. Kahn met „Espoir", 0 fouten, tijd 1 min. 13 2/5 sec.; 2. luitenant Tonnet met „Dan seuse Rose", c.f., 0 fouten, tijd 1 min. 17 3/5 sec.; 3. luitenant-kolonel baron van Voorst tot Voorst met „Donnizetti", 4 fouten, tijd 1 min 13 2/5 sec.; 4. luitenant Pahud de Mortanges met „Icarus" r.p., 4 fouten. 1 mjin. 23 sec.; 5. ritmeester De Kruyff met „Betty Boop", 7 fouten, 1 min. 19 sec.; 6. luitenant Van der Hoog met „Marquis", 15 fouten, tijd 1 min. 27 2/5 sec. Hindernisruiters1. luitenant Greter met „Ernica", c.f., 0 fouten, tijd 1 min. 19 3/5 sc 2. heer Pasman met „Duenenbank". 4. fouten, tijd 1 min. 16 2/5 sec.; 3. ritmeester baron Sirtexna van Grovestins met „Godard", r.p., 4 fouten. 1 min. 20 2/5 sec.; 4. ritmeester Heuff met Jimmy", r.p., 9 fouten; 5. majoor De Kruyff met ,Rose Manie" c.f., 19 fouten en 6. luitenant De Bruine met .gawein", r.p., afgebeld. NO AD BLIJFT EERSTE KLASSER. A.S.C. VERBETERT HAAR PROMOTIEKANS. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Om het LandskampioenschapEnschedé- NAC 3—2, Afdeeling I, Promotie-competitie 3e kl.: HRCDWV 3—3, Promotie-competitie 4e klasse: Schinkel havenZRC 90, UtrechtJan Hazen- kwartier 03. Afdeeling II, Promotie-competitie 3e kl.: ViosDe kennemers 34, De Hollandiaan- Gouda 3—0. Promotie-competitie 4e klasse: ASC— 's-Gravenzande 71, HaastrechtHelle- voetsluis 42. Promotie-competitie res. 3e klasse: SIOD n—SVV III 1—4. Afdeeling III, Promotie 2e klasse: NEC Borne 21. Afdeeling IV, promotie 2e klasse: TSC— Palemig 6—4, Willem nNOAD 34. Van Overal. Voor het kampioenschap van Nederland heeft Enschedé gisteren met zeer veel moeite met 32 van NAC gewonnen en daardoor haar kansje op den titel behou den. Enschedé Feyenoord Ajax Be Quick N. A. C. 19-16 10 16-7 8 14-13 6 15-21 4 7-14 2 In de promotie-competitie 3e klasse van het Oosten staan de drie candidaten pre cies gelijk doordat N.E.C. gisteren met 20 won van Borne. S. C. H. Borne N. E. C. 2 10 14-32 2 10 15-52 2 10 13-42 Noad is Zuidelijk eerste klasser gebleven door een 43 overwinning op haar stad- genoote Willem II. De eindstand is: N. O. A. D. 6 4 1 1 17-10 9 Willem II6 3 1 2 15-12 7 T. S. C6 2 1 3 15-18 5 Palemig 6 1 1 4 9-10 3 In afdeeling II is De Kennemers op weg naar de tweede klasse. Zij klopte Vies in Den Haag met 43 en behoeft nu thuis tegen Olympia slechts gelijk te spelen orn te promoveeren. Wint Olympia dan volgt een beslissingswedstrijd. Gouda verloor met 3—0 van De Hollan- diaan en haar degradatie lijkt nu wel al een feit.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9