LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 8 Juni 1935 RECHTZAKEN, (UN/T IN LITTEEEM UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KANTONGERECHT TE ALPHEN. J. Sch. die een aanvaring op den Rijn had veroorzaakt met een sleepaak, werd na het hooren van getuigen veroordeeld tot een geldboete van f. 20.subs. 10 d. Eiseh f. 25 subs. 20 d. B. R. had ln de Pr. Hendrikstraat een aanrijding met zijn auto veroorzaakt en was bij het passeeren tegen een paard en wagen van den landbouwer de W. gereden, waardoor de wagen belangrijk was bescha digd. R. voerde ter verdediging aan dat het paard op zij was gesprongen. Getuige D. verklaarde het tegendeel. De ambtenaar meende dat ook al was het paard terzijde gesprongen, dan nog geen aanrij ding had behoeven te ontstaan, als ver dachte maar voldoende ruimte had gela ten bij het passeeren. Elsch f. 15 subs. 10 dagen. De verdediger van verdaohte vroeg vrijspraak. Vonnis 19 Juni. J. N. landbouwer te Nieuwkoop was ten laste gelegd dierenmishandeling en ver sperring van den weg. Verdachte zou n.l. een varken over den weg hebben gejaagd, waardoor dit werd aangereden door C. den U. uit Boskoop, terwijl hij het beest met een stok mishandeld moest hebben. Ver dachte ontkende. De getuigen verklaarden dat verd. het beest niet had mishandeld en van wegversperring geen sprake was. Get. den U. ontkende dit en beweerde dat N. het beest met een stuk hout had ge slagen. Door de aanrijding was zijn auto beschadigd, toen hij den landbouwer om schadevergoeding vroeg, had deze tegen hem gevloekt en hem het erf afgejaagd. De verdediger van N. vroeg vrijspraak voor zijn cliënt tegen wien een geldboete werd gevorderd van f. 10 subs. 10 d. Voor die renmishandeling werd hij vrijgesproken. Uitspraak over 14 d. C. H. uit Boskoop was met een vlet tegen een draaibrug aangevaren waardoor mej. J. H. die zich op de brug bevond bijna in het water was gevallen en waarbij een haar toebehoorende doos met kruideniers waren verloren was gegaan. Verdachte be weerde 3 keer signalen te hebben gege ven doch de juffrouw bleef op de brug staan. Eisoh f. 10 subs. 10 d. met toew. der civ. vordering. Uitspraak f. 6 subs. 6 d. Vleeschknoeierijen. Wegens overtreding der vleeschkeurings- wet hadden zich te verantwoorden C. v. L. en H. v. KI., landbouwers te Alphen aan den Rijn. Als getuige werd gehoord H. J. v. L. die zelf ook meerdere malen voor een dergelijk feit is veroordeeld. Deze getuige weigerde aanvankelijk den eed af te leg gen. Ook een verklaring weigerde hij aan vankelijk af te leggen. Eerst nadat de kantonrechter hem met gijzeling had ge dreigd, legde hij den eed af. De brigarfier van den rijksveldwacht K. uit Alphen had op het erf van v. d. L. zékere B. aangetroffen, die in een acte- tasch beenderen en vleesch had. dat noch verduurzaamd noch gekeurd was. Volgens verklaring van B. was het afkomstig van verdachte C. v. d. L., die het van de vrouw van v. d. L. beweerde te hebben. Verd. C. v. d. L. bekende dit en beweerde het vleesch te hebben gekocht van een onbe kende uit Uithoorn. De brigadier had in het huis van verd. ook ongekeurd vleesch aangetroffen evenals bij verdachte K., die beweerde het vleesch te hebben gekocht van verdaohte v. d. L. Het O.M. vorderde tegen v. d. L. een geldboete van f. 100 subs. 100 d. en tegen KI. die per saldo zijn eigen gezin er aan had gewaagd en geen vleesch had verkocht een geldboete van f. 10 subs. 10 d. De kantonrechter veroordeelde C. v. d. L. tot f. 50 subs. 40 d., terwijl KI. over eenkomstig de door den ambtenaar nog verminderde eisch werd veroordeeld tot f. 7.50 subs. 5 d. J. de B. uit Ter-Aar stond eveneens te recht wegens overtreding der vleeschkeu- ringswet. Verd. liet verstek gaan en werd veroordeeld tot f. 50 subs. 50 d. A. G. H. uit Noorden stond ook terecht wegens een vleeschkeuringsdellct. Bij hem had men achter op zijn erf in een ton een ongekeurd geslacht kalf gevonden. Ver daohte beweerde dit langs den weg te heb ben gevonden. Eisch f. 75 subs. 50 d, Verd. bleef bij zijn verdediging en verzocht cle mentie. Veroordeeling f. 10 subs. 10 d. Aan de gave kent men den mensch. Biedt Hvdp in Nood Koopt Zomerpostzegels. 4851 (Ingez. Med.) ZOMERCONCERT IN DE PIETERSKERK Evenals in vorige jaren geeft de heer Leo Mens weder een drietal zomerconcer- ten in de Pieterskerk. Het eerste concert van deze serie zal plaats hebben Woens dag 17 Juni a s. Het gemengd koor Sur- sum Corda onder leiding van Anthon van der Horst, zal hieraan zijn medewerking verieenen. o LICHTE VERBETERING IN GORKI's TOESTAND. In den toestand van Maxim Gorki is gisteren in den loop van den dag een lichte verbetering ingetreden. Het levens gevaar is echter nog niet geweken. Des ochtends was het volgende bulletin gepubliceerd „De toestand van ernstige hartzwakte duurt voort. De polsslag was zeer onregel matig: somtijds bereikte het aantal sla gen 120 per minuut, dan weer was de polsslag jiet waarneembaar. De longont steking is niet verder voortgeschreden" AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is de gang van zaken in den bloemenhandel aan de veilingen alhier niet onbevredigend geweest, wat wel hoofdzakelijk zijn oor zaak vond in het koele weer. De meeste soorten bloemen konden vlug verhandeld worden, hoewel de vraag voor uitvoer be duidend minder was dan in de week vóór het Pinksterfeest. De rozen zijn steeds bij groote hoeveelheden ter veiling, evenals pyrethrum. violieren, lathyrus, pioenen enz., terwijl de kwaliteit, dank zij de koele weersomstandigheden, over het algemeen uitstekend is. Voor le soort rozen werd van 46 cent per stuk betaald, terwijl de op brengst van de andere genoemde bloem soorten, behalve de lathyrus, welke goed koop verhandeld werd, niet tegenviel. Ook de Am. anjelieren, delphiniums en Jap. lelies brachten een bevredigenden prijs op. Het aanbod van irissen werd klein, terwijl de gladiolen in steeds ruimer aanvoer ter velling komen. Aan de veilingen van pot planten is steeds een flink aanbod van velerlei soorten producten, waarbij de prijzen wat lager werden dan die. welke voor Pinkster besteed werden. Voor hor tensia's werd tot f. 1 per stuk betaald, begonia's f. 1,20, crassula's 40 ct. en gloxi nia's 80 ct. De perkpotten o.m. de gera niums en de begonia erf. brachten ln goede kwaliteit resp. 5 en 14 ct. p. st. op. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Leendert. z. van T. van Mourik en J. Nieuwenhuijse Anto- nie. z. van T. Griekspoor en E. A. van den Hoek Maria, d. van C. Kamerman en C. A. de Fijter Julia Yvonne, d. van P. F. de Nijs en J. M. Dhondt Gijsbertus. z. van C. P. Kwaak en J. van Huizen Ca- tharina, d. van J. J. Leijen en D. Selbacn Pieter, z. van J. v. Stam en M. M. Car- dol. Ondertrouwd: Hendrik Wassens, 27 j. en Elizabeth Snijder, 24 J. Maarten W. de Groot, 24 j. en.G. Th. v. d. Weide. 25 J. Albert J. Mulder. 23 j. en Hendrika Buis, 22 j. Jacobus W. Rijkbost, 25 j. en Maria Huigsloot, 20 j. Jacobus J. Meulblok, 29 j. en Johanna H. Kruit, 24 j. Gerhard Werkman. 24 j. en Hendrika C. Krul, 21 j. Adrianus J. Seijsener, 32 j. en Helena C. Laan, 31 j. Gehuwd: Pieter van Bree, 41 j. en Eve lina de Bonte, 26 j. Maurits de Vries, 26 j. en Jan tien Rabbers, 20 j. Gerrit Mets, 21 j. en Maria Janssens. 20 j. Cornells W. van Diemen, 29 j. en Gerarda M. Nieu- weveen, 28 j. Aart Eickhoff, 27 j. en Ida van Meel. 19 j. Meindert Meijer, 50 J. en Trijntje A. Olij, 30 j. Johannes van Tol, 24 j. en Aaltje van Ieperen, 22 j. Dirk van Tol. 26 j. en Geertje J. Brander- horst, 25 j. Bernard J. van Oost. 26 j. en Pietronella E. Kooijman, 22 j. Overleden: Peter Antonie van der Wiel. 64 j. geh. met G. W. H. Meijer Janna Bouthoorn, 31 j. geh. met S. van Gorkum. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelis J. van den Berg, Aalsmeerderweg 314 Cornelis Berrier, Eikenlaan 52 Teunis de Bonte, Kruis weg 1230 Niko W. Caspers, Sloterweg 218 Evert L. Dapper, IJweg 48 Adolf B. van Dieren, Schipholdijk 35 Marie Ch. J. C. Doorn, Friedalaan 6 Willem B. Franken, Sloterweg 122 Johannes M. A. Griffioen, Rietvinkstraat 55 Jacob Ham- mega, Rietvinkstraat 53 Johannes H. Jeuken, H. M. Dijklaan 9 Otte Kamp man. Berkenlaan 22 Gijsbertus J. G. Koekenbier, Olmenlaan 14 a Jan Kous, Lijnderdijk 219 Gustave Chr. Maste, Wilgenlaan 88 Johannes E. van den Oort, Bennebroekerweg 81 Franciscus Peters, Adelaarstraat 7 Gerardus L. Rutten, H. M. Dijklaan 20 Egbert Sche per, Wilgenlaan 59. Vertrokken: Nicolaas J. Duijster, naar Amsterdam, Sloterkade 86 1 hg. Adriana van der Plas, naar Bloemendaal, Bekslaan 14 Anthonius C. M Wennekers, naar Barwoutswaarder No. 168 Cornelis J. van der Heijden, naar Nigtevecht, Dorpstr. 110 Adrianus Harren, naar Zaandam, Savornin Lohmanstr. 53 Adriana van Kerkhoven, naar Hilversum, Loosdrecht- scheweg 1 Meijlom S. Rab, naar Am sterdam, J. van Eijkstr. 6 Tietje Lei, naar Bennebroek, villa ..Lijsterduin" Jacob Hartman, naar Amsterdam, Katten burgerplein 8a Johann Chr. Janssen, naar Amsterdam, Shackletonstr. 28 2 hg. Willem van Wijngaarden, naar Haar lem, Vergierdeweg 197 Maarten Boel- laard, naar Amsterdam, Mercatorstr. 42 1 hg. Johannes van der Weele, naar Haarlemmerliede c.a. Bauduinlaan 73 Trijntje Piet, naar Aalsmeer, Hornweg 116 Jan A. N. Breure. naar Aalsmeer, Hadleijstr. 79. Beteelde oppervlakte landbouwgewassen. Volgens deskundige opgave is de uitge strektheid bezet met onderscheiden land bouwgewassen in Haarlemmermeer ais volgt: De totale oppervlakte bouwland be draagt: 13174 Hectaren. Granen: wintertarwe 4000 H.A.; zomer - tarwe 190 H.A.; rogge 250 H.A.; winter- gerst 90 H.A.; zomergerst 525 H.A.; haver 1150 HA.; totaal granen 6205 H.A. Peulvruchten: veldboonen 350H A,; erw ten 1430 H.A.; bruine en witte boonen 15 H A,, totaal peulvruchten 1795 HA. Handelsgewassen: Koolzaad 22 H.A., bruin mosterdzaad 2 H.A.geel mosterdzaad 15 H.A.; karwijzaad (oogst 1936) 675 H.A.; blauwmaanzaad 10 H A.; vlas 260 H.A.; kanariezaad 18 H.A.; andere handelsge wassen 80 H.A., totaal handelsgewassen 1082 H.A. Land- en tuinbouwzadensuikerbieten zaad 5 H.A.; spinaziezaad 275 H.A.; knol- en raapzaad 6 H.A.uienzaad 3 H.A.radijs zaad 12 H.A., andere land- en tuinbouw zaden 30 H.A., totaal land- en tuinbouw zaden 331 H.A. Knol-, woftel- en bolgewassen: con sumptie-aardappelen 750 H.A.; suikerbie ten 1775 H.A.; mangelwortels en voeder bieten 275 H.A.: koolrappen en knollen b H.A.; witlof 75 H.A.; uien 1 H.A.; sjalotten, kroten enz. 120 H.A.; totaal knol- en wor telgewassen 3001 H.A. Groenvoedergewassenroode klaver 220 H.A.; witte klaver 10 H.A.; lucerne 10 H.A.; kunstweiden 500 H.A.; groene mais 20 H.A. totaal groenvoedergewassen 760 H.A. Door het daartoe gevormd comité I wordt voor de ouden van dagen uit Nieuw- vennep en omgeving een aurorit georga niseerd op Woensdag 24 Juni a.s. naar het Gooi. De door de Oranjevereeniglng „Hoofd dorp" georganiseerde autorit voor ouden 1 van dagen is definitief bepaald op Dinsdag 9 Juni a.s. Ds. J. de Vries te Haskerhorne, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te I NIeuw-Vennep aangenomen. Van de R. K. naaischool te Nieuw- Vennep slaagden alle candidaten n.l. de jongedames A. M Ferdolage, M. E. Hui- bers. A. Touw, A, L. v. d. Maden en C. van Workum. Het examen werd afgenomen onder toezicht van mej. Koot te Haarlem. Voor de leidster der naaischool, zuster Hermenigildus een mooi succes! Als U een bezoek brengt aan Rotterdam, raden wy U sterk aan „Meubelstad" te bezichtigen. „Meubelstad" is Europa's grootste meubel- en. tapijtmagazijn der N.V. Piet van Reeuwijk aan de Kipstraat te Rotterdam. De directeur dezer onder neming stelt U in staat zonder enige koop verplichting de 1500 modelkamers te be zichtigen, die U tonen, hoe U Uw huls kunt inrichten met meubelen, tapijten en gordijnen in de Juist gekozen kleuren. U vindt er voor iedere beurs een gezellig interieur. HILLEGOM. Parkeerverbod tijdelijk opgeheven. Zoodra de v. d. Endelaan opengesteld was voor het doorgaande verkeer van Lisse, verzochten de Mlddenstandsvereenl- gingen aan het gemeentebestuur om het parkeerverbod in de Hoofdstraat op te heffen. Zij hadden een vroegere belofte in dien geest niet vergeten. Aan het verzoek is nu in zooverre vol daan, dat B. en W. besloten bij wijze van proef het parkeerverbod voor één maand te schorsen. Het is te hopen dat deze tijde lijke maatregel geen aanleiding geeft tot storing van het verkeer en het verbod voor goed opgeheven wordt. De vroegere ambtswoning voor den burgemeester, huize Albion aan de v. d. Endelaan is voor vijf jaar verhuurd aan dr. Wijkmans. De raad heeft in geheime zitting B. en W gemachtigd een huur overeenkomst te sluiten. Om het huis te repareeren is f. 500 hoogstens toegestaan. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: Dameshoed, schort, jongensschoen, ceintuur, richtingaanwij zer, kerkboekje. 4841 (Inaoz. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. FORNUIS UIT ELKAAR GESPRONGEN. Tengevolge van gasontploffing. Bij den heer P. was tengevolge van het even open laten staan van een kraan een hoeveelheid gas in het gasfornuis achter gebleven. Dit gas had geen uitweg gevon den en toen eenigen tijd later een gas- comfoor aan het fornuis verbonden, werd aangestoken bleven de gevolgen niet uit. Een knal. die tot ver ln de straat gehoord werd, verraadde, dat er in de omgeving iets bijzonders had plaats gevonden. Het fornuis was uit elkaar geslagen. Gelukkig was er niemand in de onmiddellijke om geving, zoodat het bij materieele schade bleef. KATWIJK AAN ZEE. Cf Ledenvergadering Chr. Dameskoor „Looft den Heer". Deze halfjaarlijksche vergadering werd gehouden in de achterzaal van de Zaal voor Prot. Belangen onder leiding van de vice-presldente mevr. van Leeuwen wegens verhindering van den voorzitster mevr. De Groot. Uit de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse bleek, dat, hoewel ook hier de tijdsomstandigheden wel gevoeld worden, de toestand van de vereeniglng niets te wenschen overlaat. Het ledental liep iets achteruit; er was nog een batig saldo ln kas. Er werd besloten om Woens dag 24 Juni gezamenlijk een dag uit te gaan. De collecte in de Herv. Kerken voor de uitwendige zending heeft opgebracht f. 308.23. Gevonden: zwarte beenpijpen, 3 be las ting merken, gouden oorbel, vulpen houders, een streng touw, een kosteloos belastingmerk. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJKERHOUT. VERGADERING H.B.G. Besprekingen inzake de saneering. In hotel .Gouwenbere" vergaderde de afd. Noordw.hout van het Holl. Bloemb. Kweekers Genootschap. De voorzitter de heer M. Braun onende de druk bezochte vergadering, de eerste na de fusie met de afd. van Kleln-Kweekers. De algemeene voorzitter, de heer Schoo- neveld besprak de saneeringsmaatregelen. die onder de kweekers een paniekstemming hebben te weeg gebracht, doch welke door onkunde zeer overdreven beoor deeld worden. In leder geval dient te wor den afgewacht wat men zal beslissen over de saneering op de groote B.B.C.-vergade- ring te Haarlem op 22 Juni as., waar ook de afd. van H.B.G. vertegenwoordigd zijn zal. Spr. deelde mede. dat de afd. Noord- wiikerhout na de fusie, de grootste afd. is en hoopte dat zij met haar te zenden adressen aan den minister wat zal berei ken. Het mag niet meer voorkomen, dat de uitvoer van bloembollen in twee jaar tijd f. 30.000 minder bedraagt. Het jaar 1935 was voor de afd. weder een groote tegenvaller: van de bloembollen, gezonden naar Duitschland en Denemarken, werd slechts de helft betaald. Wat de ..reservee ring" der bollen betreft, daaraan zullen vooral de expediteurs moeten medewerken. Hierna beantwoordde de heer Schoone- veld op afdoende wiize de hem gestelde vragen waarna een contact-commissie werd ingesteld, bestaande uit 15 leden en wei 3 leden uit elk der vijf aangesloten vereeniglngen met als één der hoofd personen onze plaatsgenoot de heer M. C. Braun lid van het hoofdbestuur. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren J. R Zonneveld H. Langeveld en H. v. Kampen. Alle drie weigerden echter een benoeming aan te nemen, we'ke nu za' worden verdaagd tot een volgende ver- e?derine M»de~edep'.d werd. dat de onderafd. Hulp bii ziekte" weer haar n»am heeft hooggehouden en voor den zieken vak genoot R. v d. Berg het geheele bedrtif kosteloos en goed heeft staande gehouden, waarvoor een dankbetuiging inkwam. Vier nieuwe leden gaven zich alsnog op. Alle leden hebben gratis toegang op de bloembollen-beurs van Hillegom en Noord- wijk welke voortaan niet meer op een zelfden dae mogen gehouden worden. De Zusters der „Voorzieningheid" alhier hadden het genoegen. 12 leerlingen te doen slagen voor het diploma costumlère en lingerie. De Pinkster-collecte in de Ned. Herv. kerk, ten bate der Zending, bracht op ruim f. 96. De heer C. v. d. Klauw, lid van den Gemeenteraad, krijgt met 1 Juli a.s. ver vroegd pensioen van de gemeente Amster dam, in wier dienst hij werkzaam is op de terreinen der Amsterdamsche waterleiding in ,,'t Langeveld" alhier. OEGSTGEEST. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden Pinkster-collecte voor de Zending heeft opgebracht de som van f. 459.06'/!. De heer G. W. A. A. Thoden van Velzen cand. tot den H. Dienst alhier heeft een beroep ontvangen naar Rauwerd en Sijbrandaburen. RIJNSBURG. Het voetpad tusschen Meyboomstraat en Voorhouterweg is thans gereed geko men. Voor de omwonenden beteekent dat een groote verbetering. In verband met het bedanken door ds. Peter voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Heusden werden ln de morgengodsdienstofenlng ln de Kerk woorden van dank gericht door ouder ling Leenheer en hem door de gemeente toegezongen de bekende zegenbede van Ps. 134. In den avonddienst ln de groote kerk geschiedde zulks door ouderling Roden burg, terwijl de gemeente den leeraar eveneens toezong Ps. 134 3. SASSENHEIM. Gouden, jubileum van den heer G. Hoogervorst. Zaterdag herdacht de heer G. Hooger vorst zijn 50-jarlge dienstvervulling bij de N.V. Q. J. Speelman en Zn. alhier. Hoewel, wegens het verblijf in het bui tenland van de patroons, een officleele huldiging tot later is uitgesteld, mocht de jubilaris, zoowel van binnen als buiten de gemeente, vele felicitaties ontvangen. Twee personen op Postbrug aangereden. Toen de heer K. uit Voorhout, met zijn verloofde mej. H. denstraatweg Sassen- heimLeiden aan de Postbrug vrijde over steken en zij deze reeds half gepasseerd waren, dacht mej. H. dat het niet meer mogelijk was door te loopen, daar er van weerszijden auto's naderden. De heer K. had toen de tegenwoordigheid van geest om stil te blijven staan, waardoor hij erger voorkwam. De uit Leiden naderende autobestuurder kon nu zijn stuur om gooien om meer naar rechts te passeeren. Tegelijk zeer sterk remmende, deed hij dit dan ook maar kon niet meer voorkomen, dat beide personen gegrepen werden. Mej. H. werd voorover op den weg ge smakt, terwijl de heer K. op de auto terecht kwam. Laatstgenoemde liep hierbij een niet ernstige schaafwonde aan zijn rechterbeen op, terwijl mej. H. twee tan den verloor. Verder kwamen belden met den schrik vrij. De autoeigenaar was zoo welwillend, hen naar hun woning te Voorhout te vervoeren. In de eerste vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Sassenheim, werden de bestuursfuncties als volgt ver deeld: Ds. P. D. Kuiper, voorzitter; ds. G. de Bel, vice-voorzitter; A. den Haan, secre taris; A. Francken. penningmeester en mej. C. M. Wilbrink, bibliothecaresse. De jaarlijksche bloembollenveiling ten bate van de R.K. kerk, armen en St. Ber- nardus-gesticht heeft f. 1585 opgebracht. VEUR-LEIDSCHENDAM. Distributie van goedkoope groente. Van gemeentewege is men begonnen met den verkoop van groenten, aan ingeschre ven werkloozen en steuntrekkers van bur gerlijk- of kerkelijk armbestuur. Tot hoofd en per dag wordt beschikbaar gesteld een half pond, tegen den prijs van 3 cent per kilo. Ten ln het bezit te komen van deze groente, kan men des Woensdagsochtends bij de afd. arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering ten gemeentehuize, naar de gezinssterkte kaarten met bons, voor een week aankoopen. Deze kaarten worden door de gemeente betrokken van de Groente- en Frultcen- trale, welke in overleg met de gemeente de aanvoer en distributie regelt. De groente wordt zooveel mogelijk be trokken van de veiling ter plaatse en be treft In hoofdzaak doorgedraaid goed. Voor het afwegen en uitreiken is een vakkundige werklooze aangewezen, welke hiervoor een belooning van 10°/o van zijn steun ontvangt. Gevonden: 1 vilten dameshoed, 1 bruin lederen portefeuille met inhoud. Adres bureau van politie. HEDEN: „In den Vergulden Turk": Jaarversari» I ring L.K.K. „Voor Allen". 8 1/4 uur nam Dinsdag. „In den Vergulden Turk": Alg Vere aandeelhouders N. V. Nationaal Veem i uur nam. PniëlVragenavond dr. Rleoiens 8'/;l uur nam. Vriie Evang. Gem.: Spr. K. Rozendal I 8'/< uur nam DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, „Savoy-hotel 217". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur! Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam, „Lorenzino de Medici". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u, na „Krullekopje". Woensdag en Zaterdagnam. V/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15, Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. ..De koning der verdoemden", lederen middag 2'/t u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. na. „De Continental". Zaterdag en Woensdag ook 2.30 u. nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwf Rijn 18. telef. 523 en C. van Zijp. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Eervol ontslag aan den heer G. A. Thien.| Benoeming van den heer De Bekker. De Raad vergaderde. Na opening sprakl de heer Spierenburg zijn waardeering uitl over de nieuwe verzorging der notulen; hij stelde de wijziging zeer op prijs. Betreffende de vaststelling van hetl voorschot ex art. 101 der L.O-wet, waar-I over ln de vorige vergadering de stem-l men staakten (55), met afwezigheid vanl het lid Kruithof, hadden B. en W. een| voorstel Ingediend om de toelage per leer ling te verhoogen van f. 7.50 op f. 7.87.1 Het lid Kruithof had hierop een voorstel ingediend om dit bedrag op f. 8.25 te stel-r Icn. Nu werd het voorstel van B. en W.l verworpen met 6 st. tegen en 5 voor; het voorstel van den heer Kruithof werd aan genomen. Vóór stemden de leden Krult- hof, Witteman, Nljssen, de Groot, Coüjn I en Spierenburg. De wijziging der legesverordening werdl z.hst. aangenomen. Volgde het punt wij-I ziglng van de wedden van het personeel I ter secretarie. Ingevolge het raadsbesluitl van 28 Oct. 1932 en 9 Aug. 1934, waren de I salarissen van het secretariepersoneel als! volgt vastgesteldle ambtenaar f. 1800 1 met 4 2-jaarlljksche verhoogingen vanl f. 112.50 tot een maximum van f.2250. 2e I ambtenaar f.950. Daar er ln den raad 'nl streven merkbaar was om het salaris van I den len ambtenaar vooral ook wegens I cumulatie met de functie van adminlstra-l teur van het waterbedrijf, wedde f.4501 te verlagen stelden B. en W. voor, nu door I personeelsverwisseling geen der tegen-1 woordige functionarissen getroffen be-1 hoeft te worden, de jaarwedden als volgt I vast te stellen: le ambtenar f.1400 metII ëén-Jaarlljksche verhooging van f.100 enl 4 één-jaarlljksche verhoogingen van f-501 tot een maximum van f. 1700. 2en amb-1 tenaar f. 1000 met 4 één-jaarlijksche ver-I hoogingen van f.50 tot een maximum vanl f. 1200. I Het lid Spierenburg zeide het wel eensl te zijn met B. en W. wat de salarisveria-1 ging betreft, maar vond deze verlaging tel ingrijpend en meende, dat B. en W. hier I te ver gaan. Hij stelde daarom voor, daar het geheele secr.-personeel nog vrijgezel I is, een huwelijkstoelage toe te kennen I van f. 100, daar spr. het een gemeentebe lang acht. wanneer een ambtenaar ge huwd is. Het lid Kruithof was het hier mee eens, doch zou een diplomatoelage meer gewenscht achten. Spr. wilde ook wel medewerken aan een salarisverlaging, maar niet zooals B. en W. die voorsteden. Het lid v. d. Nouland wilde diplomatoe- U lage alléén voor den lsten ambtenaar, met daarbij inplaats van één verhooging van f. 100, 2 verhoogingen van f. 100. Nay dat de voorz. deze drie voorstellen bespro ken had, werd het amendement Spieren burg toekenning van huwelijkstoeiag verworpen met 7 tegen 4 st. Tegei stemden: Van der Hulst, v. Rijssen, v. a. Geer, Nljssen, de Groot. Colijn en v. o. Nouland. Het amendement Kruihot, -~ toekenning diplomatoelage werd aan- genomen met 74 st. Vóór stemden o leden Kruithof, v. d. Geer, Witteman, Vester, De Groot, Colijn en Spierenburg- Het voorstel v. d. Nouland werd verho pen met 3 st. voor en 8 tegen. Voor 9 heeren v. d. Nouland, Vester en Kruic"t.' Volgde op de meest eervolle wijze, on slag aan den heer G. A. Thien alsi am tenaar Burg. Stand en administrate Waterbedrijf. De voorzitter, de heer Kr hof en de heer Spierenburg spraRcn w den van waardeering aan den schelde Hierna volgde stemming over oe noeming van een ambtenaar van

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6