LEERDAM Glaswerk Katwijk l-Quick Boys I Thijs IJs en Dickie Dons in dewolken lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 Juni 1936 UIT DE OMSTREKEN. HEDENAVOND 7 UUR nederl. voetbalwedstrijd UIT DE RIJNSTREEK. U kunt er juist nog van protiteren AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus Pieter, z. van L. J. flchelaar en M. van Eftrik Lieselotte jisela Maria, d. van G. Tas en E. Stutz Cornelia Janneke, d. van B. v; d. Reepé m j, p. de Klerck Hemricus Adrianus, van J. Leber en M. E. van Tol Evei't Cornells, z. van C. Kroes en A. M. Sluijs Johanna, d. van G. Dekker en A. falstar. Ondertrouwd: H. van Leeuwen 24 en ff. van den Oever 22 j. A. Vreeken «I. en J. G. H. Kriebel 20 j. K. C. van Hjverden 30 j. en A. Tas 28 j. Getrouwd: J. J. van der Zwaard 25 j. in A. C. Visser 24 j. L. Bakker 24 J. en van Leeuwen 23 j. Overleden: Klaaske de Jong S3 j.. echt- ienoote van J. de Jong Gerrltje van jèlten 60 j., echtgenoote van P. Verbeek Haasje Maarsen 73 j. echtgenoote van Maarsen. Jongetje jammerlijk verdronken. Gistermiddag omstreeks 4 uur geraakte Set. 3-iarig zoontje van de familie P. S., aan den Aalsmeerderdijk. voor de ouder- Hke woning in de Ringvaart en verdronk jammerlijke wlize. Hoewel het ongeluk bijna onmiddellijk werd ongemerkt en men nli spoedig erin mocht slagen het knaapje te halen, bleken de levensgeesten reeds fetveken te ziin. De ter huln geroepen ee- aeesheeren moesten dan ook. na vergeef- sche pogingen met kunstmatige adem haling. helaas den dood constateeren. De deelneming der bewoners met de zoo tiaar getroffen ouders, die op zoo tragi- süie wlize hun kind verloren. Is hier alge- 6*" o HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid Geldleening De gemeente in het recht gesteld. De raad vergaderde voltallig onder leiding van burgemeester Pont. Het nieuw benoemde raadslid de heer A. Haster legde eeden af en werd daarna geïnstalleerd met een toespraak van den voorzitter. De notulen der vorige vergadering zijn joedgekeurd nadat eenige vragen waren beantwoord. De ingekomen stukken zijn Toor kennisgeving aangenomen. De reclames straatbelasting, dienst 1935, de reclames hondenbelasting, dienst 1935 en de comptabiliteitsbesluiten, dienst 1936 werden goedgekeurd. Het voorstel tot verdeeling van de ge- reente in 6 stemdistricten, alsmede tot lanwijzing van de daarvoor benoodlgde zeuwe stemlokalen werd aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een fldleening, groot f. 80.000 tegen een rente in 4'/i pet. werd na verscheidene vragen nngenomen. Het voorstel tot onbewoonbaarverkla- nng van de woningen Molenbuurt nos. 7 m 29 welk voorstel ln de raadsvergade ring van 24 April 1936 is aangehouden verd door den voorzitter en wethouder Vermeer toegelicht en Verdedigd. Toch vond het geen bijval van dén raad. Uit een reeks van debatten kwam een voor- itel-Loerakker om nu nog niet te be slissen om met de eigenaren te spreken over verbeteringen en eventueelen bouw van nieuwe huizen. Dit voorstel werd aangenomen met 14 tegen 1 stem, die van reth. Vermeer. De 2 commissarissen van de N.V. Elec- triclteitsbedrijf H. L. S. de heeren J. O. Vermeer en mr. D. F. Pont, die periodiek moeten aftreden, werden herkozen. De rekening Schoolartsendienst, dienst 1935 is goedgekeurd. B. en W. verzochten aanwijzing van het itgelpad langs de van den Endelaan tot rijwielpad ingevolge de Motor- en Rijwiel- vet. Daartoe is besloten, B. en W. zullen rich beraden over het verkeer over de Ka6tanjelaan. Het doorgetrokken gedeelte te van de Endelaan kreeg definitief den naam van Van den Endelaan. Een verzoek van den Ned. Bond van Taxi-ondernemers tot vaststelling eener verordening ten aanzien van het huur- wto en taxibedrijf is voor kennisgeving langenomen. Bepaling van het soort wegdek voor den veg, geprojecteerd op het terrein tus schen de alg. begraafplaats en het door- fetrokken gedeelte van den van den En- ielaan was niet meer noodig omdat het lerreln is verkocht aan den heer van Engelen, voor teelgrond. Toepassing van de bepalingen der alg. Politieverordening, inzake het sluitings uur der café's is door den voorzitter ter sprake gebracht. De raad verwierp een wiltlngsuur van 12 uur in de zomermaan- 6en; 4 waren voor en 11 tegen verlenging van het sluitingsuur. In de rondvraag ls gesproken over de «xlaan en Burgem. Wentholtstraat en 'oorschriften waaraan de werkloozen zich k houden hebben. Die zouden in Lisse "ijgeviger zijn. De voorzitter beriep zich 10 xlin antwoord op de voorschriften der 'egeering. Meegedeeld is, dat B, en W. besloten «ebben in de Hoofdstraat en Molenstraat een dubbele kwikdampverllchting aan te hengen. Tefi opzichte van den vroegeren amb- lenaar der steunverleening en zijn be- [®P tegen de raadsbesluiten is de ge beente in het recht gesteld. De toestand van enkele oude huizen aan ®en Stationsweg zullen onderzooht wor- De vergadering eindigde met een feime zitting. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van P. van Klave- [fn en S. Kardol Johanna Wllhelmina Pederica, d. van F. A. Smits en A. H. den °te Gertruda, d. van J. H. Prins en G. an Houten Johannes Petrus, z. van J. Damen en S. van Rijn Adrianus, z. JLJ' Philippo en G. M. Veen. Ondertrouwd: A. Lamboo en C. C. van m D- Lamboo en H. M. van Ruiten van Groen en J. Westerlaken Th. Eljking en M. C. M. Rusman. Getrouwd: J. G. Langeveld en H. M. H. lam J' J' NedersM?t en G. Warmer- Ojerleden: D. J. J. van der Eerden 20 j. Loop der Bevolking. j.Gete-stigdN. Honcoop, Vosselaan 6 u:"- van Steijij, Havenstraat 5a. t/terokkenA. Schroder, Hamborn <D.), "■bestraat 18 R. H. Oudshoorn, Rot terdam, Botterstraat. 9 J. H. A. M. de Jong, Amsterdam, Korté Koningstraat 14 IX J. M. Assendelft, Heemstede, Bin nenweg 87 C. Blokker, Haarlemmer meer, Venneperweg 1131 P. T. Gevers, 's-Gravenhage, van Diemenstraat 111 J. W. Stassen, Dilsseldorf, Urdenbacheral- lee 43 Wede. J. C. C. Dekkers—Hart- wigsen, Haarlem, Eendrachtstraat 34 J. C. C. Dekkers, Haarlem, Eendracht straat 34— M. Galjaard, Batavia (N.O.I.). De tentoonstelling van de. twee. sa menwerkende speeltuinvereenigingen is ln de zaai van Hotel Sistermahs officieel ge opend. Er is gesproken door den voorzitter, den heer Oschatz door Burgemeester Pont en een afgevaardigde van een zusterorgani satie te Haarlem. Een koor van kinderen zong eenige lie deren en daarna bezichtigden de vele ge- noodigden de interessante tentoonstelling. Er is veel mooi en aardig werk van kin deren te zien. Heden. Zaterdagavond, wordt zij ge sloten. KATWIJK. 4838 (Ingez. Med.) LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardos Nicolaas. z. van J. N. Broekhuizen en W. M. C. Verdegaal Willem z. van J. Th v. Turennout en A. v. Vliet Antonia Christina, d. van H. J. v. d. Berk en A. G. M. Hillenaar. Overleden: Arle Eigenbrood, wedr. van J. A. Bouwman 80 jaar Ondertrouwd: E. J. Vink en H. C. Leu ven J Rusman en E. J. Oostveen P. J. v d. Linden en G. J v Os A Visser en A. Bosch. Getrouwd: J H. v. Diest en A. A. v. d. Berg N. J. Nedcrpelt en M. W. Lieverse J. P. Zandvliet en M. A. Warmerdam. Loop der bevolking. Vertrokken: B. E, v. d Stel. naar Sas- senheim Mei. J. Grimbergen, naar Ben- nebroek Th. Witteman. naar Sassen- heim. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over Mei opge bracht f. 9.45. Gevonden: een gulden, wiel van een vrachtauto, een bundel ledige zakken, zwarte gummi-jas, een kinderhoedje. In lichtingen verstrekt de politie. OEGSTGEEST. JAARVERGADERING ORANJE-VER. Bespreking der a.s. feestelijkheden. In „het Witte Huls" is de alg. leden vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. De voorzitter de heer C. P. J. Paarde- kooper opende, waarna de voorgelezen notulen van den secretaris, de heer J. v. Noord, onveranderd werden vastgesteld. In diens keurig verzorgd jaarverslag werd o.m, herinnerd aan het bij uitstek goed geslaagde Oranjefeest van 1935. De vergadering betuigde met applaus den secretaris een welverdienden dank. Van het door den penningmeester, den heer J. M. Pos uitgebracht financieel ver slag, vermelden wij, dat de ontvangsten bedroegen f. 1577.53'/:, de ultg. f. 1450.91, zoodat het batig saldo was f. 126.62'/:. Met dankbaarheid werd vermeld dat door de actie der propagandacommlssie het ledental met 147 is gestegen. De heer v. d. Post verzocht nadere ver klaring der uitgaven; zoo noodig kunnen de leden daarvan inzage verkrijgen bij den penningmeester. De bescheiden van den penningmeester werden ln goede orde bevonden. Tot leden van de kascommlssie werden aangewezen de heeren A. J. Knuttel en J. J. Vos. Bestuursverkiezing: De aftr. heeren J. van Noord en D G. Sanders werden her kozen. Wegens a.s. vertrek uit de gemeen te van den heer H. E. v. d. Heide, zal een vacature ontstaan. Ter voorziening daar van werd gekozen de heer N. van Weizen. Volgde bespreking van het a.s. Oranje feest. De voorzitter deelde mede. dat de bedoeling is, het feest te houden op 31 Augustus, waartegen geen bezwaren wer den ingebracht. Wederom is' de beschik king verkregen, over het A.S.C.-terrein. De heer Woestenburg verzocht meer orde op het terrein bij de prijsuitreiking, hetgeen werd toegezegd. Gezien het reeds bereikte succes met de commissie van bijstand, zal wederom getracht worden aan het feest uitbreiding te geven. Door verschillende leden werden het bestuur hierna voorstellen, gedaan, w.o. het organiseeren van een optocht met versierde rijwielen. Getracht zal worden hieraan uitvoering te geven. Langdurig werd gediscussieerd over het al of niet behouden van de traditloneele ringrijderij met rijtuigen en daarvoor ln de plaats te stellen een optocht met ver sierde auto's, daar de deelneming aan de ringrijderij minder groot werd geacht. Uit de gevoerde besprekingen blerover bleek, dat o.m. de financieele bezwaren verbonden aan het versieren van auto's wel zoo groot zullen zijn, dat de deelne ming zeer gering zal zijn en dat deze wij ziging dan op een fiasco zal uitloopen. Ten slotte werd besloten de uitvoering aan het bestuur over te laten, zoodat de ringrijderij zal gehandhaafd blijven. Daar het avondfeest vorig jaar een groot succes is geworden, zal zoo mogelijk hieraan uitbreiding worden gegeven. Verzocht werd om dan ook deze optocht door een grooter gedeelte van de gemeen te te doen trekken, waarvoor toezegging werd gedaan. De zoheele uitvoering van het feestplan werd dan aan het bestuur overgelaten. Bii de rondvraag werd nog verzocht of het bestuur "au dc O.V. ooeingen' wil aan wenden om de schoolkinderen op den verjaardag van H.' K. H. Prinses Juliana een vacantiedag te doen verkrijgen. Hier toe heeft echter de O. V. niet de bevoegd heid. Na woorden van afscheid van den heer v. d. Helde, werd de vergadering gesloten. RIJNSBURG. De heer J. v. Egmond Nz. is benoemd tot penningmeester van de afd. Rijns burg van Bloembollencultuur. De Pinkstercollecte voor de Zending bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 100.88. VEUR-LEIDSCHENDAM. De eerste druiven. Gisteren werden aan de Coop. Groente veiling door den tuinder J. J. Schuyt te Veur aangevoerd de eerste druiven. Vergadering Coöp. Graanmaalderlj „Nooit Gedacht". In hotel de Zwaan had de Jaarvergade ring plaats van de Coöp. Graanmaalderlj „Nooit Gedacht". Goedgekeurd werden de balans en winst- en verliesrekening over 1935, alsmede het rapport van de con trole-commissie. Besloten werd de winst zijnde f. 9198.78 als vólgt te verdeelen: leden 5 °/n van het door hunoKstorte aan deelenkapitaal, reserve f. 737.10, extra reserve f. 3544.04. Afschrijvingen f. 4220.20, naar nieuwe rekening f. 156.8?. Aan niet leden is geleverd 7oor een be drag van f. 13886.21. Herkozen werden als bestuursleden de heeren C. J. van Boheemen'en H. A. Koot en als commissaris denbeer C. J. M. van Wijk, terwijl' als commissaris inplaats van den heer J. A. Ham werd gekozen de heer S. Onderwater. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd de heeren C. Hooymans en J. L. de Groot. WASSENAAR. Auto over den kop. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Eikenlaan sloeg de auto, estuurd door P uit Amsterdam, over den kop. doordat hij een wielrijder, die plotseling daar ter plaatse den weg overstak, wilde ontwijken. Hiertoe gooide P. het stuur om naar rechts, maar moest direct daarop, om te voorkomen dat hij tegen de langs den weg staande boomen opreed, het stuur omgooien naar links, met het bovenom schreven gevolg. Wonder boven wonder kwam P. er af met slechts een lichte verwonding aan het hoofd, welke in de St. Jacobusstlchting werd vérbonden. Tegen den wielrijder V. uit Katwijk werd proces-verbaal opgemaakt. AANKOMST NIEUWE HEFBRUG TE WADDINXVEEN. VAN GROOT BELANG VOOR LAND- EN WATERVERKEER. Hedenmorgen is onder groote belang stelling de ong. 40 M.hooge en 150 ton wegende moderne hefbrug. als onderdeel van de belangrijke Gouwewerken te Wad- dinxyeen ingebracht, nadat ztj gister middag te 4 uur aldaar was gearri veerd. Deze brug is gelijk wij reeds vermeldden gebouwd in de Construc tiewerkplaatsen der N.V. De Vries Robbé te GOrinchem en gisteren door de N.V. De Wit's berging en transport-onder neming te Rotterdam op twee bokken over Gouda.naar Waddinxveen gesleept. Dit sleepen ging van de Merwede, via Noord, Maas en IJssel en zoo vervolgens naar de nieuwe sluis te Gouda, waar de brug te ongeveer één uur aankwam. Zij kon ternauwernood door de schutsluis, zoo dat bjj het transport hier eenige moeilijk heden werden ondervonden. Na een half uur ging de sleep verder de Gouwe op voor hét laatste traject] Te drie uur werd de sleep door de sleepboot „De Mezel" verder getrokken, met de Nederlandsche driekleur in top. Op de sleepboot bevon den zich o.a. Ir. de Koek van Leeuwen en ir. Hanskamp, ingenieurs bij de Prov. Waterstaat in Zuid Holland., Over de voorbereidende werkzaamheden tot plaatsing dezer brug, .^e het aspect dier gemeente ten zeerste 'zal wijzigen, gaven wij van tijd tot tijd réëds bijzon derheden. Men herinnert zich, dat in Mei 1935 te Waddinxveen- metode fundeerings- werkzaamheden aangevangen werd. De brug ligt niet in het interlocaal wegen- plan. doch zal toch een druk plaatselijk verkeer moeten verwerken. De nieuwe brug zal dus ongetwijfeld van groot be lang zijn voor het land- en waterverkeer en een sieraad betéekenen voor de om geving. Ten behoeve daarvan werden dan ook plaatselijke op- en afritten gemaakt. De doorvaarthoogte van de brug be draagt 2,50 M„ bij een •uiterste hefhoogte van 32,50 M. De doorvaartwijdte is 25 M.; het beweegbare bruggedeelte weegt ong. 100 tori. Het brugdek is tusschen de leu ningen 9 M. breed met trottoirs aan weerszijden van het 5]50 M. breede rljvlak. De hef torens hebben op de landhoofden een breedte van 11 M. Brug- en hef torens zijn ln staalconstructie uitgevoerd. Het heffen zal op electrlschè wijze geschie den. In de machineruimte in de Oostelijke landhoofden is evenwel ook een benzine motor opgesteld voor noodgevallen, als de stroomievering onderbroken mocht wor den. Naar men weet komt een geheel gelijk soortige brug binnenkort ook te Boskoop. De werkzaamheden aan de brughoofden aldaar, vorderen thans goed. Een aanvang is gemaakt met het plaatsen der heftorens, de ca. 40 M. hoog worden. Ook de tunnel ln den nieuwen weg, waarmede men vanaf den onderweg in de Kerkstraat te Boskoop kan komen nadert haar voltooiing, 't Stellen van den heftoren zal echter nog geruimen tijd vorderen, zoodat het ver moedelijk wel Augustus zal worden, al vorens 'mén ook te Boskoop de brug kan plaatsen. ALPHEN. Door wijlen mevr. M. v, Vulpen- Sprelj werd aan de diaconie der N.H. Kerk Alphen gelegateerd een bedrag van f. 500, aan het N.H. Tehuis f. 500, de kerkvoogdij f. 500 en aan het zendings comité idem f. 500. Door de afd. v. d. E.H.B.O. alhier werd op een terrein aan den Heerenweg een groote openluchtoefening gehouden onder leiding van dr. L. W. Hlldernisse. Voorgesteld werd een vliegongeval en eenige verkeersongevallen, die zeer vlot door de leden werden behandeld. Deze demonstratie was zeer leerzaam. Door de afd. v. d. Ohr. Hist. Jonge rengroep alhier werd een vergadering ge houden waar als spreker optrad, mr. dr. v. d. Helm, burgemeester van Pljnacker, die als onderwerp behandelde: „Chr. Staatkunde en belangenpolitiek". Op dit leerzame referaat volgde een aangename bespreking, waarna de .voorzitter den spr. dank bracht en den wensch uitsprak, dat dit niet de laatste maal is, dat deze voor de Jongeren heeft gesproken. In verband met het a.s. afscheid van mej. G. S. v. Schuijlenburg als leerares aan de Chr. H.B.S., die haar taak wegens gezondheidsredenen moet beëindigen, heeft zich een comité uit oud-leerlingen gevormd om bij haar afscheid van hun waardeering te doen blijken. Op den Steekterweg werd de bejaar de koopman S. aangereden door een pas- seerende auto. waarbij de man tegen een heg terecht kwam en verschillende in wendige kneuzingen opliep, zoodat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Vaneman van Leiden; A. P. v. Pelt van Soerabaja; G. H. L. v. Dom melenHendriks van Waalwijk; C. A. Zwetsloot van Lisse: J. C. de Hey van Woubrugge; C. A. Heemsekr v. Heemstede; J. G. Bontje en gezin van Woubrugge; Tj. Visser van Haarlemmermeer; L. Koenders en gezin van Ede; A. Barendsen van Wou brugge; P. A. van der Jagt van Nieuw- veen; M. P. M. Dongelmens van Voor schoten; J. G. A. Saraber van Amsterdam; J. D. van Tintelen en gezin van Amster dam. Vertrokken: P. M. Wesselman naar Kat wijk; T. Pulleman naar Leimulden; A. M. van der Lip naar Zaandam; C. E. Nobel naar Reeuwijk; C. Helleman naar Naald wijk; J. A. Nederstigt naar Woubrugge; H. de Graaf naar Haarlemmermeer; A. C. de Prie naar Bloemendaal; W. Schokker en echtgenoote naar Leimuiden; P. C. van der Meer naar Zoeterwoude; J. Olyerhoek naar Aalsmeer; M. W. A. Straver naar Zoeterwoude; H. M. Pouw naar Woubrugge; P. J. Aarts naar Amsterdam; H. C. van Wielingen en M. M. A. Rademakers naar Amsterdam; M. A. Moscari naar Zoeter woude; G. J. Ganzevies naar Rijnzater- woude; P. C. Zwetsloot naar Lisse: C. J. Zwetsloot naar Sassenheim; M. P. van Eyg naar Aalsmeer; J. C. van der Ploeg naar Woubrugge; J. G. van der Ploeg naar Wou brugge; M. C. Bontje naar Woubrugge; H. Gottschewski naar Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Pieter. zoon van A. Th. van der Mey en P. A. van Eek; Jacobus Leonardus, zoon van W. Loos en C. M. de Jong; Apolonla Quirina Columba, dochter van A. J. Koot en G, M. de Jong; Johan na.Engelina Maria, dochter van C. Bouw meester en A. J. van Klink. GehuwdJohannes Wilhelmus Straver Jm. 25 jaar en C. M. van Wieringen jd. 29 jaar; Gerard Antonie van Beek jm. 31 jr. en Neeltje Cornelia Los jd. 30 j.; Christia- nus Antonlus van der Voort jm. 31 jaar en Apolonia Maria Vermey jd. 25 jaar. BOSKOOP. Stichting Bad- en Zweminrichting. Thans ls ook voor de stichting van een Bad- en Zweminrichting aan de Zuid kade, de verelschte toestemming afgeko men van den Prov. Waterstaat, zoodat begonnen kan worden met den bouw. Een heimachine voor het te verlichten hei werk ls reeds gearriveerd. Het werk wordt door de ondernemers in eigen beheer gehouden, en uitgevoerd A ybniCda ZONNEBRUIN vooreen bronsbruine kleur van armen en gelaat Flacon 90ct -Tube 60ct - Doos 25en 50 ct 4752 (Ingez. Med.) ln hoofdzaak met werklooze- arbeiders, onder toezicht van een bouwkundige. Het belooft een mooi stuk werk te wor den, terwijl de inrichting der zweminrich ting naar de eischen des tijds zal plaats hebben. HAZERSWOUDE. De aanleg van de nieuwe begraafplaats. De aanleg van de nieuwe begraafplaats nadert zijn voltooiing. De zandaanvoeren zijn gestaakt. Niét minder dan 14.500 K.M3. zand werd aangevoerd, waaraan tal van schippers en werkloozen vele maanden werk hebben gevonden. Een aanvang is gemaakt de hoog opge voerde zandlaag met zwarten grond voor wegstuiven te vrijwaren en af te dekken. Ook de aula ls ln een vergevorderd sta dium en onder de kap, terwijl het torentje van verre zichtbaar ls. Een en ander geeft een gewijden Indruk. Boven den ingang van de aula ls een steen aangebracht, waarin de woorden gebeiteld: „Die in Mij gelooft, zal leven al ware hij ook gestorven". De gemeente-bouwkundige, de heer J. Dekker heeft een en ander ontworpen en uitgevoerd. WADDINXVEEN. Aan het postkantoor alhier werd gedurende Mei 1.1. ingelegd f. 4115.71 en terugbetaald f. 5870.46. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4231. Onze plaatsgenoot A. Janmaat slaag de voor het Middenstandsdiploma. Mej. L. liep, zonder uit te kijken, op den Kerkweg van het trottoir dwars den weg over en tegen een voorspatscherm van een passeerende personenauto. De be stuurder die onmiddellijk stopte, deed erger voorkomen. Zij klaagde over pijn in haar linkerarm. Den bestuurder treft geen schuld. ZOETERMEER. Een tweetal meisjes behoorende bil een fietsclub geraakten op den Voorweg in de vaart Door medeleden van de club konden zij spoedie od het droge worden gebracht. De heer de K. verschafte de meisjes droge kleeren. waarna de reis kon worden vervolgd: Door de politie alhier werden eenige personen bekeurd wegens het loopen op den nieuwen Rtlksweg langs de spoorlijn, hetgeen verboden is. Gevonden: een ceintuur en een kin- der-badpak. Inlichtingen ter secretarie. Voor onze Klanten 10 ct, per stuk 4885 (Ingez. Med.) 3. Kleine Dickie Dons liep ongestoord tusschen de besneeuwde heuvels voort. Hij dacht: „Ik loop hier fijn! Daar zal nu toch heusch geen gevaar bij zijn. Wat vreemd, dat ik 't van Thijs niet mag miaar 'k doe het voortaan elke dag!" Mlaar Dick, 't wordt tijd, dat je naar huis toe gaat, want 't is al heel erg laat; nu deze wandeling niet verder voortgezet, want je moet hoog noodig al naar bed.... Ga maar t'rug naar Thijs, en wees niet eigenwijs. Dcch Dickie dacht daar hcelemaal niet aan. en is nog verder madr gegaan. De vogel, die daarnet al zoo nieuwsgierig dee', viiegt nog met hem mee. 3-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7