[JIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 29 Mei 1936 1ADI0 THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT lUJen met motorrijtuigen tot een gewicht -n 2400 K.G. zal zijn verkregen, bij wijze j proef den weg voor één jaar open te riéllen. 5e weg zal dan ln belde richtingen van it Burg. Colijnstraat af tot aan de Park en bereden mogen worden, wat van poot belang zal zijn, ln verband met het poerwegstation. -[ kosten van de uit te voeren werken w„ van gemeentewegen begroot op f2990, fiarvan f. 1200 door den polder Laag-Bos- joop zullen worden bijgedragen. Na een onbelangrijke rondvraag volgde Suiting. De afd. Boskoop van „De Hanze" hield In het R.K. Vereenlgingsgebouw een alg. „rgadering. De voorz. opende waarna de agenda roor den Centralen Raad behandeld werd. Tot slot gaf het bestuur een uiteenzetting over de werking van het „Borgstellings- tonds". Hierna sluiting. Onze plaatsgenoot Jan van Bergen Ut. behaalde op de Zeilwedstrijden ln .Elfhoeven" Reeuwijk een 2en prijs. BODEGRAVEN. Stagnatie in Rijkswegverbetering. Het werk aan de verbetering van den Rijksweg in de Noordstraat ondervindt ten geduchte stagnatie, doordat de aange_ loerde steenen zijn afgekeurd. De trot- lolrs zijn nu gelegd, de wegverbreedlng is lot stand gekomen, maar het kan nog ge- ruimen tijd duren, eer de weg ook werke- üjk geopend kan worden. - Onder vrij groote belangstelling gaf Je heer J. M. Kouwenhoven met zijn leerlingen ln Hotel van Haaften een open- te les. Verleden Jaar deed hij zulks voor het eerst; ook ditmaal was er bij de mu- rieldlefhebbers groote belangstelling voor Seven avond. De prestaties waren zeer toed. HAZERSWOUDE. De Oranjecollecte gehouden ten bate van de Ned. Herv. School heeft f. 138,87'/i tpgebracht. KOUDEKERK. HET HUWELIJK VAN DEN BURGEMEESTER. Tele belangstellenden waren aanwezig. Gistermiddag werd te Zeist het huwe- ;i voltrokken tusschen den burgemees- onzer gemeente, de heer M. J. E. iilnt en mej. E. Daran. De kerkelijke restiglng vond plaats in de kapel van Ned. Herv. Gemeente te Bilthoven ir ds. Odé alhier. Het mooie kerkge- >iw was met vele belangstellenden ge lid, w.o. de beide wethouders en een der udsleden onzer gemeente, alsmede het rsoneel der secretarie. Voorts werden vele oud-Koudekerkers opgemerkt, bruid was geheel in het wit gekleed, plechtigheid droeg een zeer eenvoudig Btakter. Het huwelijk werd kerkelijk be- tlgd met een woord uit 1 Corlnthe 13, i-laatste vers. - In de vergadering van stemgerech- tjde ingelanden van den Hondsdljkschen holder werd de rekening over 1935 vastge- seld aan Inkomsten op f. 2310,54, de uitga- 'en f. 2190,90, batig saldo f. 120,45. De be groting werd vastgesteld voor 1936 in atvang en uitgaaf op f. 2521,23, bij een ■slag van f. 3.25 per H.A., gelijk aan het 'orige jaar. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Bnoiniging door cumulatie Gunning bxhwater Uitvoerige uiteenzetting van burgemeester inzake het raadhuis Plannen zullen gemaakt worden. De raad vergaderde onder voorzitter- ™o van den burgemeester. Sa diverse ingekomen stukken deed de agRemeester mededeeling van de verkre- to bezuiniging in verband met de cumu- »!ie van het burgemeesterschap der se ttenten Leimuiden. Nieuwveen en Rijn- slerwoude. Deze cumulatie levert de ge rente een voordeel od van f. 856.49. t Voorstel van B. en W. om den volontair secretarie een studietoelage te verlee- j® eroot f. 100. De raad besloot conform «t voorstel van B. en W. voorstel van den burgemeester, hem een t'totoelage te verleenen groot f. 200 per air. De gemeente heeft door de cumulatie w eroot voordeel bereikt, hoewel de bur- jiBtester er financieel niet beter op is «worden. De raad besloot deze autotoelage Jet te verleenen. Alleen de heer J. J. woeervorst stemde voor. gemeentebestuur van Rijnzater- •Wie vroeg of de gemeente Leimuiden ■w bereid wil verklaren een blidrage te '"Iconen voor het leggen van een aarden- h® in de plaats van de Vrlezenbrug. "hr deze gemeente er ook belang bli heeft ®c brug te verbeteren, besloot de raad to bijdrage aan de gemeente RUnzater- vwde te verleenen groot f.200. Tegen "tode alleen de heer W. Koot. .Mededeeling van B. en W. dat de ver- «ebting heeft plaats gehad van het ge- benteltik water .voor het vischrecht voor ™d van 5 jaren. Aan den hoogsten in- toniyer zijnde den heer B. Kraan, alhier f.231 per jaar werd dit verpacht. Jtojoek van het bestuur van de R.K. -t School alhier, om gelden beschikbaar Rellen voor het veranderen van enkele ""aten: kosten f. 259. Goedgekeurd verzoek van A. de Vos. brugwachter te ™dam om hem 14 dagen vacantle per ~f|te willen verleenen met behoud van wis en dat de kosten van vervanging wende zün vacantle on kosten der ge rente zal geschieden. "e burgemeester stelde voor A. de Vos yecantledagen per laar te verleenen met fr""1 van salaris en een jaarlliksche toe- S '»n f. 50. waarvoor hil dan ook de .'''"ivoor vervanging bli afwezigheid en j?°tie zal moeten betalen. De vervan- ïïf .za' bli afwezigheid moeten geschle- w™°r een door B. en W. goed te. keuren iï °e raad besloot conform, "'ede behandeling van den verkoop L_. «et schoolgebouw en daarbii behoo- tiie onderwlizerswoning. Gcd. Staten deelde mede. niet over te kunnen gaan tot goedkeuring van den verkoop van die gebouwen voor f. 4800 op grond van het door den burgemeester In gestelde beroep dat het niet verstandig Is, wanneer de noodzaak daartoe althans niet dringt, om in den tegenwoordigeh tlld gebouwde eleendommen te verkooDen te gen zulk een lagen prijs. De burgemeester zette nogmaals zlin meening uiteen en zeide dat door hem voorlooplge plannen werden opgemaakt om het schoolgebouw ln te richten tot raadhuis en tot het aanbrengen van ver beteringen in de woning van het hoofd der school om deze weder voor een behoor! üke som Der jaar te kunnen verhuren. Omdat de voorzitter toentertijd nog geen behoor lijke oplossing gevonden had omtrent de bestemming van het tegenwoordige raad huis. werd door hem een plan opgemaakt om van de ruimte, die openkwam. wonln gen te laten maken, die voor een redelij ken huurprijs zeer veel kans hadden te worden verhuurd, daar de N.V. Autobus- onderneming Maarse en Kroon alhier door uitbreiding van haar diensten ln de Haarlemmermeer belanerilk meer perso neel ging aanstellen waarvan er verschel- dene gehuwd waren en waarvan het den voorzitter bekend was. dat zij in Leimuiden naar een woning zochten. De raad heeft toen de p!anr°" niet aanvaard, hetgeen zijn goed recht was; echter heeft de uit de raad gevormde commissie erkend, dat de tegenwoordige gemeentesecretarie, staande naast de ambtswoning van den -eester niet meer voldoet- aan de eischen. die daaraan mogen worden gesteld, zooals het aanwezig zün van een behoorllike archiefruimte waarvoor een kluis dient te worden aan geschaft. welke in het tegenwoordige ge bouw onmogelltk is aan te brengen. Verder is het gebouw zeer oud en leder iaar ach teruitgaande. daar er eeen kosten meer aan worden besteed, omdat men reeds jaren van oordeel is dat het geld weg- gooien Is. om er nog iets te laten doen. Bovendien ls het zeer ongezond om in dit gebouw te moeten werken daar het bul tengewoon vochtig Is en men od 3 maan den na. het geheele jaar moet stoken ter beveiliging van mensch en administratie. Daarbü komt. dat een toestandvan raadhuis en secretarie, gescheiden van el kander. niet gewenscht ls en ook een reden was te trachten, hierin verbetering te verkri'~>n. Regeeren is vooruitzien, ook geldt dit nog steeds al leven wij in moei- lilke tijden. Men heeft dikwijls beweerd aldus de voorzitter dat onze gemeente in verhouding tot het zielental te veel ge bouwen in eigendom had en dat heeft spr. steeds onderschreven. Maar nu moet men dit euvel niet op heffen door op onoordeelkundige wijze zich daarvan te ontdoen. Slechts door wijs overleg en eendrachtige samenwerking, zonder dat de financieele lasten der ge meente daardoor aanmerkelijk worden verzwaard, ls volgens den voorzitter een prachtige oplossing te verkrijgen. Temeer, nu een Ingezetene een aanbod heeft ge daan voor het koopen van het raadhuis complex voor f. 7000Hierdoor is de zaak veel eenvoudiger geworden en tevens het doel bereikt, waarnaar reeds jarenlang wordt gestfeefd, h.l. opruiming van ge meente-eigendommen. De voorzitter gaf dan een financieel overzicht, waaruit bleek dat er door aflossing van 2 bestaande geldleeningen nog een bate zal zijn van f. 600.waarvoor dan tezamen met de opbrengst voof verkoop rietland f. 1292.50 dus tezamen f. 1892.50 rentegevend goed zal worden genomen. Door de buitengewone aflossing wordt een bezuiniging van niet minder dan f.1270.p. j. verkregen (f. 1100 en f.170 rente). Het nieuwe raadhuis en de verbouwing van het woonhuis en geheele inrichting bedraagt f. 20.000. Deze geldleening kan dan in 40 jaren afgelost worden a f. 500 p. rente f. 450; totaal f. 950. Minder onderhoud p. j. f.300; geen stalling motorspuit f. 50, totaal f. 350. Kosten raadhuis p. j. dus f.600. De eerste 6 jaren is de bezuiniging f.1270 p. J„ zoodat de nieuwe inrichting de eerste 6 jaren niet op de begrooting zal drukken en er zelfs een bate zal ont staan van f. 600 per jaar. De gelden voor den verkoop van het Raadhuis-complex zullen gebracht moeten worden op het grootboek. Spr. stelt zich voor, dit weder te doen met bedragen van f. 320 p. j. Verloren zal worden de huur van de woning van M. Witvliet en de Wede. Geertsema, hetgeen echter weder goedge maakt wordt door de huur van de geres taureerde onderwijzerswoning. Voorts wordt een aanmerkelijke bezuini ging verkregen door het hebben van een centrale verwarming in het nieuwe gebouw waarvan de oven gestookt zal worden met cokes, zoodat geen dure anthraclet meer behoeft te worden gebruikt. Het is den voorzitter bekend, dat de raad niet aan zijn zijde staat en dat hierover reeds en kele malen harde woorden zijn gevallen. Sommige raadsleden hebben reeds uit hun daden laten blijken, zaken niet van per sonen te kunnen onderschelden. Op deze daden heeft spr. slechts één antwoord: hij meent volkomen het recht te hebben, er een eigen meening op na te mogen houden, en zelfs wanneer naar zijn vaste overtuiging de Raad een besluit neemt, dat volgens zijn oordeel in strijd ls met de aJgemeene belangen dan zal hij al die rechtmatige handelingen doen, die noodig zijn, om htet besluit niet ten uit voer te brengen. Een van de grootste bezwaren van den voorzitter tegen het besluit tot verkoop van schoolgebouw met onderwijzerswoning is, dat de gemeente het gebouw kwijt is en er nog geen behoorlijke oplossing gevonden ls, voor de verbetering van de secretarie. De heer Rietdijk merkte op, dat hij het door den burgemeester naar voren ge brachte niet kon weerleggeh. Hij zou ech ter de gemeente-secretarie willen onder brengen in hetzelfde gebouw, als waar thans de raadzaal gevestigd is. Als' dit mogelijk is, dan lijkt hem dit veel voor- deeliger. De heer Rietdijk was er thans wel van overtuigd, dat de plaats, waar thans de secretarie gevestigd is, niet moet ge bruikt worden voor het bouwen van een nieuw raadhuis. De heer Rietdijk is er sterk voor om plannen te laten maken om het gebouw, waarin de raadzaal ligt, tot secretarie te laten inrichten. De heer Visser deelde geheel de meening van den heer Rietdijk. De heer Hoogervorst zeide, dat thans, nu de burgemeester geen secretaris meer is, hij' er ook- niet meer voor is, om de secre tarie naast de ambtswoning te bouwen. De voorzitter zeide, dat hij niet tegen wil werken. Bestaat de mogelijkheid om het gebouw, waar de raadzaal gevestigd ls, ook tot secretarie te verbouwen, dan is hij daar niet op tegen. Alleen moet een be hoorlijke deskundige de plannen maken; hij wil verantwoord zijn. De voorzitter heeft reeds verklaard, dat de Raad thans iszlet, dat de tegenwoor dige secretarie eigenlijk geen verblijf plaats meer is voor de gemeente-ambte naren en voor hemzelf. Spr. betreurde het, dat het reeds tot onaangenaamhe den is gekomen. Hij hoopte thans in harmonie een oplossing te vinden. Na discussie werd besloten de plannen te laten ontwerpen, door den heer Brou wer te Alphen a, d. Rijn en Pieterse te Nieuwkoop. Een commissie uit den Raad de Raad thans inziet, dat de tegenwoor- Heenk en J. J. Hoogervorst, zal een en ander voorbereiden en de plannen bij den Raad indienen. De voorzitter was zeer tevreden met deze oplossing. Thans zal grondig onder zocht worden of het gebouw geschikt ls, tot het bouwen van een verdieping er boven op. De Raad stond aan de commissie voor het laten maken der plannen, een crediet toe, Hierop sluiting. NIEUWKOOP. DE „BLIJDE INKOMSTE" VAN HET BURGEMEESTERS ECHTPAAR. EEN GROOT FEEST VOOR DE GEMEENTE. Zooals wij ook elders in dit blad ver melden keerde Burgemeester van der Weijden gistermiddag met zijn Echtge noote van de huwelijksreis in de ge meente terug, welke gelegenheid de bevolking aangegrepen had, om van haar belangstelling en medeleven blijk te geven en meer bizonder de Burgemeestersvrouwe haar hulde aan te bieden. Op uitdrukkelijk verlangen van het eoht- paar was de ontvangst sober gehouden, zij was daarom echter niet minder hartelijk en spontaan! Een comité van notabelen had zich ge vormd. aan wie de leiding was toever trouwd en die in auto's den Burgemeester en zijn echtgenoote waren tegemoetgere- den tot Noorden. Bij Hotel „de Noorsche Plassen" hield de heer P de Graaf een toespraak om namens de bevolking het hartelijk welkom te brengen, daarbij de beste wenschen voor de toekomst te uiten en bood als hulde van de ingezetenen aan een prachtig zilveren presenteerblad. De Burgemeester zeide aangenaam ver rast te zijn door dit welkom en het schit terende cadeau, mede en vooral omwille van zijn echtgenoote, die ouderlijk huis en landstreek moest verlaten om zich in een geheel vreemde omgevjirig te -komen vesti gen. Deze ontvangst zal er zeker toe bij dragen, om zich spoedig thuis te gevoelen eri mede te deelen in de vreugde en mede te leven in het leed der ingezetenen. Een dochtertje van J. Pieterse Jzn. bood mevr. van der Weijden bloemen aan. In den stoet waren mede tegenwoordig de ouders van den Burgemeester, oud-bur gemeester van der Weijden en diens echt genoote alsmede de Moeder, die weduwe is, van de jonge mevr. v. d. Weijden, met nog enkele familieleden, waarljij ook de heer G. A. J. van der Weijden met zijn echt genoote en kinderen. Van alle huizen wapperde de driekleur. Gereden werd naar Nieuwkoop, waar men in het Zuideinde een paar malen halt hield bij een tweetal mooie eerepoorten, opge richt door de bewoners. Een dochtertje van de wed. P. Kuijf bood hier bloemen aan. Via de Achttienkavels werd rondgereden en te ongeveer 6 uur arriveerde men aan het gemeentehuls. waar een groote menigte aanwezig was. De raadzaal had een feestelijk aanzien van groen en bloemen. Een dochtertje van den heer G. A. J. van der Weijden bood een bloemstuk aan, terwijl de w.n. burge meester, weth. A. J. den Hartog namens den gemeenteraad een toespraak hield. Spr. feliciteerde den burgemeester en mevr. van der Weijden met hun huwelijk en hoopte, dat dit veel geluk en voorspoed mag geven en dat de zegen, die daarop rusten moge. zijn afstraling mag vinden óp de vervulling van het ambt, door den Burgemeester in deze gemeente bekleed. Vervolgens bracht spr. een hartelijk welkom, speciaal aan mevr. v. d. Weijden. Gij komt uit Brabant aldus spr. en brengt dus mee een blijden geest en een groote liefde voor gastvrijheid, eigen schappen, welke wij Hollanders niet in die mate bezitten. Doch niettemin hoog te waardeeren eigenschappen, om weldadig op de omgeving in te werken en veel zegen te verspreiden. Ongetwijfeld zal menig keer een beroep worden gedaan op uw mede werking, om nood te lenigen en hulp te bieden. Spr. eindigde met den wensch, dat God het huwelijk rijk mag zegenen en dat bei den als eerste burger en burgeres van de gemeente nog tal van jaren veel zegen om zich verspreiden mogen. Ook feliciteerde spr. de ouders en familieleden en bood het echtpaar als huldeblijk van den Raad" aan een étui met zilveren lepels. Weth. Breedijk zeide o.a., dat het voor mevr. v, d, Weijden een prettig Idee moet zijn direct midden in het plaatselijk leven te worden opgenomen. Het is onze innige wensch, dat u met onze bevolking in haar lief en leed wilt meeleven, aldius spr. U heeft een gewichtige taak gekregen, n.l. dat u eigenlijk moeder ls geworden van een groot gezin vreemde kinderen. De taak om daarin te leven en u daartusschen te bewegen is mooi, doch niettemin moei lijk. De bevolking vraagt uw hulp en uw genegenheid, waar dit op uw weg ligt. Heeft u de harten der vrouwen gewonnen dan heeft u veel gewonnen! Fouten zullen ge maakt worden, doch laten zij die elkander niet te zwaar aanrekenen, vooral als er geen opzet is. U, burgemeester heeft thans een dubbele taak: uw gemeente en uw gezin, hopen wij, dat u daarvan ook huisvader mag worden. Spr. uitte den wensch, dat het beiden ge geven zij de harten der bevolking te win nen en dat de gemeente onder het bestuur van haar burgemeester kome tot welvaart, verbetering van volkshuisvesting en betere cultuur. De Burgemeesters sprak nu, mede na- j mens zijn echtgenoote een hartelijk woord van dank. Het deed spr, persoonlijk een groot genoegen, dat het gemeentebestuur, ondanks het meeningsverschil kort voor zijn vertrek, dit niet heeft willen doen ge voelen aan het burgemeestersgezin en daarmede blijk geeft onderscheid te kun nen maken tusschen personen en zaken. Spr. bracht de wethouders dank voor de vriendelijke woorden, waarmede zij namens den Raad hem en zijn echtgenoote zijn tegemoet getreden. Een politieke opleiding aldus spr. heeft mijn vrouw niet ge had, doch van haar te vroeg overleden vader heeft zij als levensregel medegekre- gen, steeds goed en strikt rechtvaardig te zijn, terwijl haar moeder bij haar heeft aangekweekt die eigenschappen, welke haar een goede echtgenoote en eventueel een goede moeder kunnen doen zijn, welke idealen zij zich op de eerste plaats voor oogen houdt. Daarnaast zal zij echter ook belangstelling hebben voor die zaken ln 't openbare leven, welke zich er meer bizon der voor leenen door wouwen te worden uitgevoerd, waarvoor zij zich stellig ook gaarne zal geven. Spr. hoopte, dat voor Nieuwkoop spoedig betere tijden mogen aanbreken, wenschte den raadsleden en hun gezinnen Gods zegen toe en/gaf den ongehuwden leden van den raad onge veer 30 procent den vriendelijken raad te overwegen, of zij in dezen zijn voorbeeld niet kunnen volgen! Met applaus Werd deze toespraak begroet. Daarna liet de Burgemeester tractaties presenteeren en volgde een huldiging van de leden der gymnastiekvereeniging. De heer J. P. Biersma bood namens de veree- niglng een mooi koperen wandbord aan. Onder leiding van den heer Broeken werd door de leden een défilé gehouden. Hierna defileerden nog het Fanfarecorps „Eensge zind", de Mondaccordeonclub „Excelsior", de Zangver. „De Lofstem" in samenwer king met „De Kleine Lofstem" en de Zang- vereeniglng „Amicitla", die met hun vroo- lijke klanken en opgewekten zang niet weinig bijdroegen tot de feestelijke stem ming! Door twee kinderen van den heer G. de Rooij werden nog bloemen aangeboden. Van de gelegenheid om te komen felici- teeren werd door vele particulieren en door deputaties van vereenigingen gebruik ge maakt. De heer van Haselen bood namens de leden van den B.V.L. een bloemstuk aan. Namens de voetbalver. Nieuwkoop bood de heer Zekveld met hartelijke gelukwenschen een bloemstuk aan. In de zaal bevonden zich nog eenige bloemstukken o.a. van de Tooneelclub en van de Dansclub. Nieuwkoop heeft inderdaad getoond het oprecht te meenen met zijn Burgemeester en heeft de Burgemeestersvrouwe met evenveel sympathie als hartelijkheid in zijn midden ontvangen! Het was den geheelen avond zeer druk op straat. Iedereen leefde mede met dit voor.de Gemeente zoo mooie feest! WOUBRUGGE. Te vroeg gaan visschen! Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen eenige hengelaars wier ge duld blijkbaar te lang op de proef werd gesteld en het daarom maar waagden om vóór 1 Juni, eindiging van den gesloten tijd, te gaan visschen. Het vischtuig werd ln beslag genomen. Door de politie werd in den polder Vierambacht aangehouden de 25-j. v. H. uit Koudekerk wegens het plegen van het misdrijf bedoeld in artikel 239 van het We,tb. van Strafr. tegenover minderjarige meisjes. ZOETERMEER. Opening nieuwe Chr. Bewaarschool. Naar wij vernemen zal een nieuwe Christelijke Bewaarschool worden opge richt, die gehouden zal worden in de Oude Christelijke School. De opening zal ge schieden op Woensdag a.s. nam. half 3, in tegenwoordigheid van ouders en be langstellenden. Reeds een 70-tal kinderen zijn opgegeven. Door de politie werd een automobilist bekeurd wegens het voorbijrijden van een voorgaande autó in de Dorpsstraat, het geen volgens de nieuwe politieverordening verboden is. De collecte, gehouden ten bate van het kinderhuis „Jeruël" te Leiden heeft alhier f. 34.50 opgebracht. VOOR ZATERDAG 30 MEI. Hlversum I, 1875 M. KRO.-Uitzending 8.00—9.15: en 10.00: Gram.pi. 11.30— 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. en KRO.-orkest. (Om 1.30: Berichten) 2.00: Jeugdhalfuur 2.30: Gram.pl. 3.00: Kinderuur 4.00: Gram.pl. en de KRO.-Melodisten 5.30: Esperanto- nieuws 5.45: De KRO.-Boys 6.20: Journ. Weekoverzicht 6.45; Gram.pl. 7.00: Berichten 7.15: Causerie „Kinder- zorg in de Gestichten" 7.35: Voordracht en Gram.pl. 8.00: Berichten 8.10: Reportage 8.25: Gram.pl. 9.00: KRO.- orkest 9.30: Hoorspel 10.00: KRO.- orkest 10.15: Intern. Sportrevue 10.30: Berichten 10.35: KRO.-Melodisten 11.15—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. VARA.-Uitzen- ding 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Gram.pl. en Voor dracht 12.00: De Notenkrakers 12.45: Gram.pl. 1.001.45: E. Walis' orkest 2.00: Gram.pl. 2.30: Schaakpraatje 2.50: Piano, viool en cello 3.40: Geheel onthouderscauserie 3.55: Blokfluiten- Ensemble 4.15: De Bohemians 4.50: Causerie „Meer werk" 5.00: Vervolg concert 5.40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6.30: Reportage 7.00: Gram.pl. 7.20: Causerie over grens- formaltteiten 7.40: Gram.pl. 8.00: Berichten 8.15: „Los Romanticos" 9.00: Gram.pl. 9.10: VARA.-Varia 9.15: De Stem des Volks uit Den Haag 9.30: Radiotooneel met muziek 10.00; Berichten 10.05: VARA.-orkest 11.00: Gram.pl. 11.10: Reportage 11.40 12.00: Gram.pl, Droitwich, 1500 M. 11.20: BBC.-Nort hern orkest en soliste 12.35: Gram.pl. 1.20: Commodore Grand-orkest 2.20: BBC.-Schotsch orkest en solist 3.20: Orgelspel D. Thorne 3.50: Reg. King en zijn orkest en solist 4.50: De „Continen tals" 5.35: Dansmuziek 6.20: Berich ten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsch intermezzo 7.20: Week-End-programma 8.05: BBC.-orkest 8.50: Variëté-pro- gramma 9.50: Berichten 10.20: Cau serie over Florida 10.40: BBC.-orkest en solisten 11.50: Berichten 12.0012.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Nationaal orkest2.50 Gram.pl. 4.20: Pascal-orkest 5.50: Gram.pl. 8.50: Opera-uitzending 11.35 12.20: Orkestconcert. Keulen, 456 M, 6.50: Orkestconcert 12.20: Populaire muziek 2.35: Gram.pi. 4.20: Omroeporkest, -kleinorkest en so listen 6.20: Hoorspel met muziek 7.05: Gram.pi. 7.20: Orgel en strijkensemble 8.30: Vroolijk programma 10.50 12.20: Gevarieerd programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pi. 1.302.20: Salon-orkest 4.35: Kleln-orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Gram.pi. 8.20: Omroeporkest 9.20: Kamermuziek 10.30: Dansmuziek 11.20—12.20: Gram.pi. 484 M.: 12.20 Salon-orkest 1.302.20: Gram.pl. Dans muziek 3.20: Klein-orkest 4 35 Gram.pl. 5.35: Omroeporkest 6.35 Kamermuziek 8.20: Literair-muzikaal programma 9.20: Operettemuziek 11.20: Gram.pl. 11.3512.20: Dansmu ziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Bonte-Avond 10.20: Berichten 10.50: Viola en piano. 11.05: Weerbericht 11.201.15: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 30 Mei. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO, NCRV, enz. 3de programma: 8.00: Keulen - 8.45: R. Normandië - 10.05: Keulen - 11.20: Pa rijs R. - 12.20: Keulen - Plm. 13.15: Brus sel VI. - 14.20: Diversen - 16.20: Keulen - 20.05: Diversen - 20.30: Keulen - Plm. 22.15: Brussel VI. - 22.30: Brussel Fr. - 22.50: Berlijn (Leipzig). 4de programma: 8.00: Brussel VI. - 10.35: London R. - 13.20: Droitwich - 18.20: Diversen - 18.50: London Reg. - 20.05: Droitwich - 21.50: London Reg. - 22.40: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 23. De kabouter ging zijn kamer binnen, en hij zei: „Nu moet je 'm maar eens zien en goed verzinnen, of je hem wilt meenemen misschien. Hij is nog niet erg oud en soms wel eens wat stout, wat mij als oude huiskabouter niet gerieft. Daar is hij alstjeblieft!" Zoo zagen daarna Thijs en Sim het poesje staan, met een mooi zwart jasje aan het keek onschuldig in het rond, en stak ver legen 'n vinger in den mond. Thijs heeft daad'lijk meelij met het kleine Hing gekregen, en lachte er heel vriend'lijk tegen, „Hoe heet je?" vroeg verbaasd dan Sim met 'n wenkbrauw-frons. „Ik heet",' zoo- riep het poesje, „Dickie Dons!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7