THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT 77ile Jaargang IN EN OM ABESSYNIE. LE1DSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 Mei 1936 Vierde Blad No. 23363 SPREEKCEL. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. InsfanYine De Negus naar Londen. jet bezoek van den Negus aan Enge- jjnd zal Incognito zijn, zoodat de moel- «jlheden inzake het ceremonieel van zijn aitvangst worden vermeden- Ook zijn be- jjclc aan Gibraltar zal een particulier ka- raktcr hebben. Hoe lang de Negus In Engeland zal bllj- «n, Is n'e' bekend. Hij zal zich In leder I „val van alle politieke of officleele acti viteit onthouden en er wordt voorts op ge vezen. dat er geen sprake zal zijn van gc- djchtcnwlsselingen van diplomatleken jard tusschen den Negus en de leidende Brltscho Instanties. Wat de mogelijkheid betreft, dat de kel- I ut wellicht ln openbare vergaderingen of door middel van de pers de Abessynische zaak zal willen bepleiten, wordt opge merkt. dat het moeilijk zal zijn. den Negus van officleele zijde te dien aanzien beper kingen op te leggen. Men heeft echter re den om aan te nemen, dat de hoogc gast ,ai vermijden, aan zijn verblijf ln Enge land het karakter te geven van een soort „huistocht" bij de Brltsche openbare meening. Tegengesproken wordt, dat de Britscne I ifgeering den keizer officieel een resi dentie zal aanwijzen. Zijn ontvangst zal feen officieel karakter dragen. Immers, rooals gezegd, de Negus reist incognito. Dit neemt natuurlijk niet weg. dat wel licht het Foreign Office zich, bij de aan- tomst van den Negus, door een van zijn leden zal laten vertegenwoordigen. Te Gibraltar wordt de aankomst van den keizer tegen Vrijdag a.s. tegemoet ge ilen. Hij zal zijn Intrek nemen ln een iiotel en vermoedelijk Zondag a.s. aan boord van. het stoomschip „Oxford" de reis naar Engeland voortzetten, waar hü denkelijk Woensdag 3 Juni te Southamp ton voet aan wal zal zetten. Gistermiddag heeft de Britsche minis ter van buitenlandsche zaken. Eden, op een vraag in het Lagerhuis verklaard, dat tr bij dc regeering geen enkel direct voor tenten bestaat, om den Britschen gezant ie Addis Abeba terug te trekken, maar dat deze waarschijnlijk spoedig voor een lang durig verlof naar Engeland zal terug- keeren. In antwoord op een vraag Inzake het gebruik van den spoorweg Djiboetl-Addis Abeba door de Italianen, verklaarde Eden, dit de Italianen bij zijn weten geen wa penen of munitie langs dezen weg moch- I ten vervoeren. De Franschen staan alleen I het vervoer van levensmiddelen en klee- I ilng toe. Italiaansche bezorgdheid. In Italië wekt het bezoek van den Negus lun Engeland bezorgdheid. Naar de mee- lulng van den Londenschen correspondent I ;an de „Giornale d'Italia" wordt deze reis 1 steeds meer tot een onweerswolk", welke Ihgeland dreigt te vernietigen. Het blad inteert een verklaring van de „Morning Bost", volgens welke een ontvangst van lien Negus te Londen als keizer van Ethio- Ipië een persoonlijke beleediglng zou zijn Iroor den koning van Italië. En de Tribune schrijft o.a.: „Het is duidelijk, dat Londen, veronder steld dat het werkelijk een ontspanning in de betrekkingen met Rome nastreeft, seen ondoordachter daad had kunnen stellen dat zijn toestemming geven aan I deze reis van een vorst-vluchteling". De „Giornale d'Italia" ls van oordeel, iat dc Negus naar Engeland komt met de duidelijke bedoeling propaganda te ma ken voor zijn zaak. Al die haarden van politieke passie, welke gevoed worden door manifestaties, welke sanctionlstcn en anti-Italianen organlseeren, zullen de Ita- iiaansch—Engelsche betrekkingen niet .«beteren. Interview met den Duce. Mussolini heeft den Romeinschcn cor respondent van de ïntranslgeant verzekerd ten „gesluierde" militaire bezetting van Abessynië te verlangen met als voor- r.aamsten steun de luchtmacht- Hij hoopt in den Volkenbond te kunnen blijven, mits de anderen de werkelijkheid onder het oog zien en zich neerleggen bij feiten, die de ontwikkeling van de beschaving bevor deren. Hij zal uit alle macht werken aan bet behoud van den vrede en wil Enge land alle mogelijke verzekeringen aan- üaande het Britsche gebied ln Afrika gc- ïen. Hij loochende dat er Iets waar is van de belichten omtrent uitbreiding en ver steviging van zijn bevoegdheden in ver band met een herziening van de grond wet. Als antwoord op vragen aangaande de structuur van den fascistischen staat, de rol van Kamer en Senaat alsmede „re volutionaire" sociale maatregelen ten op zichte van land- en ander bezit, verwees de Duce den Franschen Journalist naar de redevoering, 23 Maart door hem in het Capitool gehouden. Prins Karei over het bombardement der ambulances. Prins Karei de broer van den Zweed- sehen koning voorzitter van het Zweedsehe Poode Kruis heeft ter gelegnheid van de izarlijksche bijeenkomst dezer Instelling zon rede gehouden waarin hij zijn stem verhief tegen het optreden der Italiaan- robe avlateurs tegen de Zweedsehe ambu- ™ce in Abessynië die, naar de prins ver- Baarde, zesduizend zieken en gewonden beeft verzorgd. De prins deelde verder ®We, dat het Zweedsehe Roode Kruis de «bende organen van het Internationale ™ode Kruis zou verzoeken, zich blnnen- 'ort vrijmoedig uit te spreken over de ge volgen der gebeurtenissen in Abessynië ln 'erband met de toekomst van het Roode "bis en de conventies van Genève. VERNIEUWING HAARLEMMERWEG. Een bewoner van den Haarlemmerweg B'igt over de ergerlijke vernieling, welke fe jeugd daar pleegt door van het opge doken gedeelte Groenoordstraat-spoor- jW1 steenen bij massa's tegelijk ln de vaart 'e gooien of moedwillig stuk te maken, 8tj avond laat bovendien de verlichting fe' te wenschen over. VEILIG VERKEER. Een lezer acht het ln het belang van •veilig Verkeer", wanneer voortaan wordt Toelaten om den gemeentelijken sproei den in de nabijheid van kruispunten 5 werking te stellen, zulks teneinde het MI>!eYaar op hoekpunten te verminderen. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 27 MEI. AALSMEER. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, inwij ding nieuwe kerk. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. halfacht. ds. M. Hof man van Moercapelle WADDINXVEEN. Centrum: Nam halfacht, ds. A. W. de Rover, van Vlaardlngen. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Beunlngen G J (je Geus, cand. en hulppred. te Hees (Geld.) GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Uithulzermeeden W. de Graaf te Ommen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Drachten W. Meljnhout te Amsterdam-N. Ds. C. J. H. VERWEIJS In den ouderdom van ruim 63 jaar ls te Breukelen nog onverwachts overleden ds. C. J H. Verweüs. predikant bli de Ned Herv. Gem. aldaar. Cornells Johannes Henricus Verweüs werd 22 Dec. 1872 te Middelburg geboren en ontving zün opleiding aan het gymna sium aldaar, waarna hii aan de Rüks- universiteit te Lelden theologie studeerde. In 1895 candidaat geworden ln Friesland aanvaardde hii 22 Maart 1896 het predik ambt bij de Ned. Herv. Gem. van Bureh op Schouwen, waar wijlen orof. dr. J H. Gunning hem bevestigde, en waar hii in trede deed sprekende over 1 Cor. 1 23a. Na 2 jaar vertrok hii naar Wlssenkerke (Z) welke standplaats hi! 1 Juni 1902 met die van Breukelen verwisselde. Ds. Verweüs maakte o.m. deel uit van het classicaal bestuur van Utrecht, vervolgens van het Prov. Kerkbestuur van Utrecht en van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. alsook van de commisle van voordracht voor de benoeming van kerkelüke hoog leeraren. De overledene was lid van het hoofdbestuur van de Utrechtsche zen- dlngsvereenlglng. voorzitter van de afd. Loenen van het Ned Bübelgenootschao, Draetor van den ring Mijdrecht voorzitter van enkele Chr. scholen In zün woonDlaats alsook van het Dlaconessenwerk. Van zün hand verschenen enkele bijdragen in tijd schriften en in ..Leven en werken van prof. dr. J. H. Gunning". Zijn stoffelijk overschot zal morgen middag te Breukelen worden ter aarde besteld. CHR. GEREF. KERK. Ter jongste vergadering van de classis 's Qravenhage der Chr. Geref. Kerk, door ds. H. Velema namens dc roepende ge meente van 's Gravenzande geopend, wer den tot leden van het moderamen gekozen de predikanten ds. N. de Jong te Den Haag-W., praeses, ds. M. Baan te Rüns- burg, scriba, en ds. L. H. v. d. Meiden te Den Haag-C., essessor. De classis besloot een vraag van den kerkeraad van Den Haag-O., of het niet mogelijk ls het officieel weekblad van de Chr. Geref. Kerk „De Wekker" te doen drukken bij een Ud dier Kerk, voor te leggen aan de commissie van redactie van dit orgaan. Tot kerkvisitator werd benoemd ln plaats van ds. Joh. Jansen te Lelden, die bedankt had, ds. H. Velema te 's Gravenzande en tot diens secundus ds. M. Baan te Rijns- burg. Tot afgevaardigden naar de Part. Sy node van het Zuiden werden gekozen als priml de predikanten ds. L. H. v. d. Mei den van Den Haag-C, ds. N. de Jong van Dgn Haag-W. en ds. J. A. Riekel van Delft en de ouderlingen v. d. Vegt, v. Geest en v. Leeuwen en tot secundi de predikanten ds. H. Velema, ds. M. Baan en de ouder lingen Keijzer, Starkenburg, Rodenburg en v. d. Kruk. Wat de consulentschappen betreft werd ds. v. d. Meiden aangewezen als consu lent van Den Haag-W., Delft, 's Graven zande en Lelden; ds. J. A. Riekel als con sulent van Alphen a. d. Rijn en Rün- zaterwoude; ds. H. Velema van Gudoa; ds. Joh. Jansen van Den Haag-C. en Rüns- burg; ds. N. dekjong van Boskoop en Den Haag-O, en ds. M. Baan van Nieuwkoop en Aarlamderveen. De gemeente van Leiden zal tegen 8 October a.s. de volgende classlsvergade- rlng büeenroepen. Vad TEKORT VAN EEN HALF MILLIOEN. De surseance van Notaris Kluwer te Amsterdam. Gisteren heeft voor de civiele kamer der arrondissementsrechtbank te Amster dam de crediteurenvergadering plaats gehad, waarin gestemd is over het ver- leenen van surseance van betaling aan notaris M. Kluwer te Amsterdam. Het meerendeel van de crediteuren stemde voor het verleenen der surséance, die eenige maanden geleden reeds voor- loopig ls verleend. De rechtbank hield haar uiteindelüke beslissing echter aan. Uit het verslag van den voorloopigen bewindvoerder mr. J. Oppenoorth bleek, dat het actief rond f. 174.000 bedroeg, te gen een passief van f. 708.000, hetgeen een deficit van ruim een half millioen op leverde. Het onderverpand actief bedraagt f. 44.000, concurrente crediteuren beloopen f. 572.000. Aan concurrente crediteuren kan 5 6 procent worden uitgekeerd. De bewindvoerder echter bestreed een deel van de borgtochten tot een bedrag van ruim f. 250.000, daar deze zouden zün ver leend in strüd met het desbetreffende nieuwe artikel van de wet op het notaris ambt. Mocht deze betwisting worden aan vaard, dan kan aan de concurrente credi teuren 9 a 10 procent worden uitgekeerd. AALSMEER. Aanbesteding. Namens de Bouwver. „Volksbelang" al hier is door den opzichter, den heer K. Luik, aanbesteed: het plaatsen van 95 W.C.'s met bükomende werkzaamheden, staande bij woningen op de oude uitbrei ding. Ingeschreven werd als volgt: Perc. I (woningen MarkstraatSeringenstraat) Metselwerk, K, A. Terreehorst f.4090; A. v. d. Zwaard f.3960; H. Kok f.2980. Tim merwerk, Gebrs. Moolhuüzen f.1124; J de Jong f. 1070; Gebrs. P. en J. Hulsbos f. 1021; D. v. d. Zwaard f.989. Loodgie- terswerk. C. v. d. Lagenmaat f.2995; Gebrs. Prins f.2925; Bakker f.2399: J D. v. Iperen f. 2847. Perceel II, woningen Rozenstraat, Chry santenstraat, Weteringplansoen, Wete ringstraat, Dahliastraat: Metselwerk, K. A. Terreehorst f.2490; A. v. d. Zwaard f. 2432; H. Kok f. 1982 Timmerwerk. Gebrs. Moolhuüzen f. 580; Gebrs. P. en J Huls bos f.498: J. de Jong f.470: D. v. d. Zwaard f. 366. Loodgleterswerk, Bakker f.2507; J. D, van Iperen f.2414; C. v. d. Lagemaat f. 2390; Gebrs. Prins f. 2325. Perc. I en II, metsel- en timmerwerk. J. de Jong f. 7970. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, dochter van A. van Dam en W. Stolp Johanna Theresia, dochter van W Bon en J. M. Langeveld Gerardus Petrus, zoon van J. H. van He- teren en M. C. Kauffman Marinus, z. van P. Vermeulen en N. Ottevanger Gerda Jacoba, dochter van M. A. Zwart en C. C. J. van den Bergh Hos Johanna dochter van H. van Dijk en J Snüders Johanna Maria, dochter van F. Houtkamp en C. M. Franken. Ondertrouwd: L. Bakker, oud 24 jaar en M. van Leeuwen, oud 23 jaar J. J. van der Zwaard, oud 25 Jaar en A. C. Visser, oud 24 jaar. Getrouwd: H. J A. Heemskerk, oud 24 jaar en H. A. Pajonk. oud 25 jaar B. Klaassen, oud 23 Jaar en J. Batenburg, oud 21 jaar A van Beek, oud 26 jaar en T. Plet, oud 23 jaar P. J. Maas., oud 32 jaar en A. C. van Heteren. oud 33 jaar A. van der Werf oud 21 jaar en J. van dei Meer, oud 21 jaar C- J. van der Heijden, oud 26 jaar en A. L. Eveleens, oud 25 jaar. Overleden: Gerrigjc Cornelia Middel koop, oud 5 jaar, dochter van J. Middel koop en W. Kaars Levenloos aangege ven kind van P. Berghoef en H. G. Vreken De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week waren de prijzen, besteed voor snijbloemen aan vankelijk zeer laag. Toen koeler weer in trad. bleek dit al dadelük een gunstigen invloed op de opbrengst van verschillende producten te hebben, zoodat in de laatste helft der week het algemeen verloop niet onbevredigend was. Nog enkele hoopen se ringen werden aangeboden, doch belang stelling was er niet meer voor. Massa's rozen kwamen ter velling: als hoogste prijs werd 9 et. per stuk betaald. Van kas- lathyrus was eveneens een ruim aanbod, doch de prijzen van dit product waren, be houdens enkele uitzonderingen, zeer laag. De pioenen worden thans ook bij flinke hoeveelheden aangeboden, evenals de vio lieren en pyrethrums. De delphiniums de den alv/eer haar intrede, thans nog als kas product, dat een bevredigenden prijs kan opbrengen. Met de Meilelletjes is het nu weer zoo goed als gedaan; die nog aan gevoerd werden, brachten een flinken prijs op. Ook de opbrengst der Jap. lelies was niet onbevredigend, terwijl de calla's zeer onregelmatig noteerden. Aan de potplan ten-veilingen is steeds een ruim aanbod van velerlei producten. Over het algemeen gaat het wel met de opbrengst voor pot ten van goede kwaliteit. Wat de zonalen betreft, van welk product massa's worden aangevoerd, van deze potplanten was de prijs tot nu toe teleurstellend- De speeltuin is alhier geopend. Er was reed dadelijk flinke belangstelling, zoo wel van de ouders als kinderen. Voor de kleinen zün in den tuin verschillende wedstrijden, zooals houtjesrapen enz. ge organiseerd om prijzen, waarvoor door 150 kinderen werd deelgenomen. Ook wer- I den versnaperingen uitgedeeld. Als leid- ster van den speeltuin ls door het bestuur aangesteld mej Visser, van Kudelstaart. Tot hoofd van de Chr. School alhier ls benoemd de heer H. Bierling. thans in gelüke betrekking werkzaam te Hengelo (Geld.) HAARLEMMERMEER. Raadsagenda- De Raad komt bijeen op Vrijdag 29 Mei a.s. des nam. te 2 uur. Ingekomen stukken en mededeellngen; Benoeming van onderwijzend personeel: Aanvragen Rijksvoorschotten krachtens de Landarbeiderswet; Sluiten van een nieuw contract met de directie van het P. E. N. te Bloemendaal inzake de straat verlichting; Nadere regeling inzake de Rijsdijkbrug over de Ringvaart bij Oude- Wetering; Verkoop van een perceel ge meentegrond te Nieuwvennep: Vaststel ling van het kohier van de straatbelasting voor het dienstjaar 1936: Wüziging be grooting in verband met het plan tot ver betering van enkele wegen en de verbou wing van de openbare lagere school No. 1 aan den Hoofdweg bü den Spaarnwouder- weg: Beschikking op verzoeken om ont heffing van aanslagen in de straatbelas ting over 1934 en 1935. Het zoontje van den arbeider S. stond op het erf van de boerderü van den heer v. d. M. aan den Bennebroekerweg vlak achter een paard Plotseling sloeg het dier achteruit, met het gevolg dat het knaapje een klap tegen het hoofd kreeg en zooda nig Verwond werd. dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van het jongetje is naar omstandigheden be vredigend. De heer K. te Hoofddorp had bij het verrichten van werkzaamheden in de bij zün woning staande werkplaats het onge luk door een wegspringend stukje Ijzer in het oog te worden getroffen. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam nood zakelijk. In verband met het plan van het be stuur van de Oranje-vereenlging „Hoofd dorp" om den ouden van dagen op Dins dag 9 Juni a.s. met een autorit weder een hoogst prettigen dag te bezorgen, verne men wij, dat het voornemen bestaat naar Hilversum te gaan met de prachtige boschrijke omgeving en daar ook te be zichtigen het mooie raadhuis en het uit zendingsgebouw der radio. De gemeentewerkman V. te Hoofd dorp reed per riiwlel op het voor klein verkeer bestemd gedeelte van den Kruis weg. Nabü den Nleuweweg botste hij bil het oversteken van den grooten weg met zooveel kracht tegen 'n passeerende bloe- menauto uit Aalsmeer op. dat hü tegen den grond sloeg Hii klaagde over pijn in de borst en werd bii den heer H. Binnen gebracht waar geneeskundige hulp werd ingeroeuen. Zün toestand liet het toe. dat hii kort daarop zich weder oer auto naar huis kon begeven. De politie stelde een onderzoek ln. Door het bestuur van de Oranje- vereenlging „Hoofddorp" wordt weder een autorit voor ouden van dagen georgani seerd en wel op Dinsdag 9 Juni a.s. Geslaagd te Amsterdam voor het examen Apothekersassistent mej. J. Roo- ker alhier. Het plan bestaat om ten behoeve van de bemaling van het vliegveld „Schip hol" een bemalingsgebouw op te richten met twee automatische electrlsche pomp- installaties. Het fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofddorp zal op Pinkstermaandag deel nemen aan het muziekconcours te Amers foort en uitkomen in de 2e afdeeling. o HILLEGOM. Loop der bevolking. Vertrokken: A. J. van der Putte, Zaan dam, Beethovenstraat 5;,M. A. Vermeulen, Haarlem, Aelbertsbergstraat 98; J. H. PU- pers. Amsterdam, Karei du Jardinstr. 9 II. 20. Thijs en Simonie zaten zoo misschien een uur op wacht; toen hoorden zü, heel zaoht, dat er Iets aan kwam loopen. Zü zün nóg verder achter 't schotje weggekropen, maar omdat zü zoo nieuws gierig waren, bleven zü toch over 't randje staren. Toen konden zü een lamp ontwaren.... en spoedig zagen zü een kleinen man, die moeizaam, stram, uit de duisternis te voorschijn kwam. Thüs en Simmie zagen ras, dat het een kabouter was! Hoewel zij achter 't schotje goed verborgen zaten, had de oude dwerg hen daad'lijk in de gaten. „Hé", zei hij, „wat moet dat hier? 'k Zie 's nachts anders in de schuur nooit mensch of dier, behalve dan de paarden en de muizen, die hier nu eenmail hulzen. En waarom wou je me bespieden zeg waarom moest dat ge schieden?" Thys kwam nu maar voor den dag.„,'k Hoop zei hij, „dat ik hier van U nog even blijven mag. Wü zagen namelijk de muizen met Uw eten gaan, en zijn toen nieuwsgierig op de wacht gaan staan". sfill en voorkomt pijnen! (•pajV 'zasuj) 4238 Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, D. van C. F. van Kampen en A. Smit. Getrouwd: J. Bakker en W. A. Hill F. j Gabel en N, Honcoop A. W. J. J. Alke made en G. M. Jonkheer. Overleden: R Kool. M 58 J. G. Tel- kamp, M. 54 j. j Gevonden en te bevragen aan het i bureau van politie: regenjas, dop van autobenzinetank, ceintuur, Lipssleutel, heerenrüwiel. Door den Plantenziektenkundigen- dienst en de politie is procesverbaal opge maakt tegen een Hlllegommer die trachtte zieke bloembollen uit te voeren. De bollen waren niet gekeurd; zij zün te Rotterdam In beslag genomen. De politie heeft een 7-j. jongen op gespoord als dader van kleine diefstallen. HIJ wist twee huizen binnen te komen en ontvreemdde daar een doos bonbons en een partij zegels van S. K. V KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Neeltje, dochter van T. van Duyvenbode en N. van der Bent Janna Margaretha, dochter van D. van der Marei en G. Otten Angela Maria, doch ter van P. H. Castenmiller en A. van der Eijk Hendrikus Gerardus, zoon van R. van Andel en P. van Mill. Overleden: Klaas Kleen, 63 jaren, we duwnaar van N. Ouwehand Margare tha Kortekaas, oud 72 jaren, ongehuwd Jacob van Duljn, oud 54 jaren, ongeh. Jeroen den Hollander, oud 73 jaren, ge huwd met D de Jong- Ondertrouwd.' J. Haafkes en J. v. Duij- venbode M. Plug en J. van Duüvenbode H. P. Juffermans en A. M. Verkley J. Verdoes en A. A. Rijnsent. Getrouwd; K. Haasnoot en E. Schör- ken C. den Duik en J. Rovers. Donderdag 11 Juli a.s. van 9.30 tot 10.30 uur voorm. zal het jaarlijksch on derzoek plaats hebben der groot-verlof gangers- Ons wordt er op gewezen dat de Chr. Mondorgelclub „Crescendo" niet voor het eerst ln een concours optrad, zooals ons werd medegedeeld. In Juni 1934 deed deze vereenlging zich n.l. reeds hooren op het concours van het 6de Reg. Veld-Art. te Leiden en wel toen onder leiding van den heer J. J. v. d. Reyden te Leiden. „Cres cendo" behaalde toen een Istcn prüs met 113 punten ln den marschwedstrijd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door den bouwkundige J. Slingerland werd ten behoeve der Tuinbouwver. ,,Kat- wük en Omstr." aanbesteed het maken van een betonnen damwand, straatwerk en verdere bükomende werken voor uit breiding van het veilingterrein. De uit slag der aanbesteding was als volgt: N- Timmers, Leiden f. 5800.—; Winter en C. J. van Weeren, Leiden f. 5420.—- Gebrs. Poels, Leiderdorp f. 5179.Bouwbedrüf Scheveningen f.4998—; T. P de Geus, Stompwük f 4936.—: Isaac Th. Cornet, Leiden f.4848 Gebr. van Wijk. Alphen a. d. Rijn f. 4750.P. J. Visser, Wasse naar f.4650.J. Splinter, Leiden f.455: C. J. Kiebert, Sassenheim f.4554.—: W. Vollebregt. Oegstgeest f. 4500.—; Gebr. v. Luiing, Woubrugge f.4471.A. J de Later en P. H. Meijer. Oegstgeest f.4450; H. J. van Eigen, Lelden f.4296.—; D. C. van Kints, Langeraar f. 4245.De be- grootingssom was f. 4543.20. Het werk is gegund aan den heer H. J. van Eigen te Lelden. De toestand van het 5-j. zoontje van L. v. D., Overrijn, die dezer dagen onder een auto geraakte en een der wielen ge- deelteiyk over het hoofd kreeg is goed vooruitgaande. Er Is geen levensgevaar meer. De Tuinbouw. De tuinbouwgewassen als vroege aard appelen, bospeen, sla van den kouden grond, staan er zeer gunstig voor. De vroege aardappelen zün ln het geheel niet, wat zelden gebeurt, afgevroren. Auto tegen boom gereden. Uit richting Wassenaar kwam uit de Nieuwe Molentuinweg de personenauto 11747. De bedoeling van den bestuurder was om de Voorstraat te Katwijk Rijn in te rüden. Uit laatstgenoemde straat kwam juist de tram naar Leiden. De bestuurder geraakte blijkbaar bij den hoek Valken- burgsche wegMolentuinweg de kluts kwüt, want eerst kwam de auto met een der voorwielen in aanraking met een aan de rechterzijde van den weg staande boom om dan den weg over te steken en tegen een aan den linkerzijde staande boom op te tornen. De auto is zwaar beschadigd en is later door den garagehouder V. weggesleept. Wonder boven wonder kwamen beide inzittenden er met den schrik af! KATWIJK AAN ZEE. De oude pastorie ln de Voorstraat, waarin ds. R. P. A. Rutgers woont, zal na Pinksteren worden afgebroken en ver vangen worden door een nieuw gebouw. Ds. Rutgers zal dan Mjdehjk zijn intrek nemen in 'de woning Duinoord 32, waar vroeger wülen de heer C. Ouwehand woonde.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13