[JJIDSCH DAGBLAD - Sportblad Vrijdag 22 Mei 1936 LAWN-TENNIS. LEIDEN I—SIOD I 4—4 get gevaar der laatste plaats ontloopen. Het weer op Woensdagavond deed ver moeden dat het den volgenden dag echt Varsity weer zou zijn. Inderdaad gister ochtend goot het en de regen maakte door fHi harden wind het verblijf ln Noordwljk niet tot een bijzonder genoegen. Toen de regen tegen 12 uur ophield kon leiden om 1 uur den strijd ten Slod voor ie tweede maal aanbinden. Evenals J.l. Zondag werd gisteren een gelijk spel bereikt, welke prestatie nog lraaier was dan op Zondag daar Lelden ditmaal den steun van B. v. Haaften en Dr. Schut moesten missen. Dros en Hessellnk hebben niet slecht gespeeld. Belden verloren hun enkelspe en en samen het dubbelspel. Hessellnk had kunnen winnen, beter gezegd: hij had moeten winnen. Het was onbegrijpelijk, dat hij nadat hij ln de derde set 41 en in de volgende game 4015 voorstond, de partij nog verloor. Jammer, dat deze speler, die over vele mooie slagen beschikt, de fighting spirit mist die nu eenmaal ln wedstrijden noodzakelijk ls. Wij zouden hem gaarne s-at feller zien om in voetbaltermen te spreken, hij zit er niet voldoende op. Zijn spel maakt een sloomen Indruk dat dik wijls in het dubbelspel op z'n partner van slechten invloed kan zijn. Kon hij hierin veranderen, dan zou hij veel meer succes hebben. Dros speelde wederom tegen de Haas, waarvan hij den laatsten Zondag ln drie sets verloren heeft. Nu had hij een kans om de eerste set te winnen. Hij verloor deze met 86. De Haas kwam ln de twee de set hoe langer hoe meer op dreef en door op de juiste wijze rekening te hou den met den wind kwam Dros er niet meer aan te pas. Voor Dros is het zaak vol te houden en de resultaten zullen dan zeker niet uit blijven. Een bijzonder fraaie prestatie leverde mevr. De GruyterBouwmeester door al haar partijen te winnen. Aan deze dame ls het te danken, dat Lelden tenslotte nog gelijk heeft kunnen spelen. Haar goed volhouden totdat de laatste ag geslagen ls, is een voorbeeld voor al haar clubgenooten. Niemand werd verontrust toen zij de «rste set tegen mej. v. d. Assen verloor; mevr. De Gruyter heeft altijd eenlgen tijd toodig om zich in te spelen. Toen dit dan tok gebeurd was, was het pleit spoedig in har voordeel beslecht. Ia de dames dubbel kwam tot uiting het belangrijke voordeel wat men heeft om un het net te spelen. Uitgezonderd mevr. Ik Gruyter was geen der dames hiertoe jh staat. Leiden had hierin een belangrijk rardeel en dit gaf den doorslag. Had mej. fcolenburgh, die door haar goede drives e belangrijke steun was voor haar part- r, eveneens naar het net kunnen komen ii had Lelden deze partij nog gemakke- kunnen winnen. Mej. Moolenburgh, die mevr. Voorwln- £en in twee sets versloeg, raden wij aan B het vervolg haar service op één manier le slaan. In het gemengd dubbelspel waren mej. d. Assen en De Haas te sterk voor mevr. Meyer en Dros. De stand was hierna 43 ln het voor deel van Slod. De partij mevr. De Gruyter en Hesse llnk tegen mevr. Voorwinden en Diinkel mann moest ten slotte de beslissing bren- [en. Zelden hebben we zoo'n spannende partij meegemaakt. Het gelijke spel voor leiden hing aan een zijden draadje. Mevr. De Gruyter zwoegde en hield vast, daardoor Hessellnk meeslepende, die meer dere malen prachtige momenten had, om daarna de gemakkelijkste kansen te mis sen. Leiden wist bij den stand 66 na met Mi achtergestaan te hebben, de service ran Diinkelmann te winnen, 78 voor Leiden. Hierna op de service van Hessellnk had leiden geen moeite meer om deze belang rijke partij te winnen. Door dit gelijke spel ontliep Lelden juist de laatste plaats. Uitslagen: Heeren Enkelspel: B. DrosH. J. de Haas 6—8, 2—6; R. Hessellnk—Diinkel mann 6—3, 36, 46. Dames Enkelspel: Mevr. de Gruyter Bouwmeester—mej. v. d. Assen 26, 62, M; mej. A. M. Moolenburgh—mevr. Voorwinden 62, 8—6. Gemengd Dubbelspel: Mevr. H. Meyer lfcekweit en B. Drosmej. v. d. Assen en H J. de Haas 36, 46; mevr. de Gruyter Bouwmeester en R. Hesselink-mevr. Voor binden en Diinkelmann 63, 57, 86. Heeren Dubbelspel: B. Dros en R. Hes- telink— H. J. de Haas en Diinkelmann 68 1-6. Dames Dubbelspel: mevr. de Gruyter Bouwmeester en mej. A. M. Moolenburgh Jievr. Voorwinden en mej. v. der Assen M, 6—2. De stand ln deze afdeellng ls: aant. part. gsp. gew. gel. vrl. pnt. v.—t. i.cH. I 3 3 0 0 6 15- 9 P1" n 3 1113 13-11 ïld«n 1 4 0 3 1 3 15-17 I 4 0 2 2 2 13-19 NEDERLAND—BELGIË OP 1» EN 20 SEPTEMBER. iaarHJksche wedstryd tegen België 5Ï "Jit jaar. ingevolge overleg tusschen htüi L' T' B' en den L. T. B. ,•"■1 aan het einde van het seizoen gehou- g™ i™rden: op Zaterdag 19 en Zondag 20 Het ls niet onmogelijk dat er in Rotter- ""M wondt gespeeld. ^DSTRIJD TEGEN JOEGO-SLAVIË? Jji het bestuur van den N.L.T.B. is een Eu 'bgekomen van den Yoego- vlï, en L.T.B. voor het spelen van een Kund-wedstryd, hetzij ln ons land, gj te Zagreb. n.l.t.B. heeft nog geen besluit ge- NEDERLANDSCHE SPELERS NAAR WIMBLEDON. Naar wU vernemen zullen in leder ge val Timmer en mej. Rollin Coucquerque door den N.L.T.B. naar Wimbledon uitge zonden worden. Het is nog niet bekend op welke wyze deze vertegenwoordiging zal worden aangevuld. Door het bonds- bestuur zyn mej. Terwlndt en Hughan aangezocht, doch zy hebben nog niet definitief toegezegd. Voorts vernemen wy, dat de voorzitter van den N.L.T.B. ir. Broese van Groenou momenteel te Parys vertoeft voor het voeren van onderhandelingen ln verband met de Internationale kampioenschappen te Noordwljk. NEDERLANDERS TE PARIJS. Oan de Intern, kampioenschappen van Frankryk wordt door twee Nederlandsche speelsters deelgenomen. Eergisteren be reikten zy de volgende resultaten: Damesdubbelspel: BarbierPannetier sl. Rollin CouquerqueHom (Nederland— Duitschland) 2—6, 7—5, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Terwindt en Kho Sin Kle (NederlandChina) slaan mevr. Isaac en v. d. Eynde (België) 6—8, 6—0, U—9. Gisteren werden in het Gemengd Dubbel mej. Terwlndt en Kho Sin Khie met 6—0. 1210 door het Fransche paar mej. Irl- barne en Borotra geslagen. In de tweede set leverde het Chineesch—Nederlandsche dubbel feilen tegenstand, doch tegen 't te sterke spel der Franschen, waarbij Bo rotra natuuriyk een stuk beter speelde dan Kho Sin Khie, moest men capltu- leeren. ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP DE KAAG. EEN VERWAAIDE DAG. (Van een bij zonderen medewerker). Aangemoedigd door het groote enthou siasme der Kaag-leden tydens de Voor- Kaag. hield de Kon. Zeil-, Roei- en Water- sportvereeniglng „De Kaag" dit jaar even als vorige jaren wedstrijden voor haar le den. Het volle wedstrijdprogramma van dezen zomer en het feit dat de keuzewed- stryden in de Olymplajollen op de Kaag verzeild zyn, beperkten de dagen voor deze wedstryden tot 21 en 24 Mei. De eerste dag heeft wel de noodlge sen satie gebracht. By een storm uit het Noor den van gemiddeld 15 a 16 meter per sec., in de vlagen werd zelfs 20 meter genoteerd, is het geen wonder dat vele schepen averij opliepen. In de 45 M2. klasse vielen twee slacht offers. By de Boekanier brak de mast vlak bo ven het dek af toen een hoofdwant ge sprongen was. Het kostte heel wat moeite om temidden van de hooge golven de war winkel van wanten en vallen te klaren en het schip behouden in de haven te sleepen. De Coppelstock scheurde in de middag race zyn grootzeil en verspeelde daarmee zyn eerste plaats. Toch wist Sieverts, daal de terugweg ruim bezeild was, de finish nog te bereiken. De eerste race was door de Coppelstock gewonnen, de tweede moest Sieverts aan de Brise van v. d. Berg laten. De stuurlieden der Drakenklasse wilden hun nieuwe zeiltjes niet aan storm en re gen wagen en besloten niet te starten, zy waren trouwens niet de eenigen, want ook in de 12 M2. klasse B en de 12 vts. jollen- klassen A, B en C werd gisteren niet ge zeild. De eenige wedstryden van belang waren die der Regenboogklasse A. Nathan die met Helnen van plaats ver wisseld had toonde het sturen nog niet verleerd te zyn. In belde races wist hy de Janmaat als eerste te doen eindigen. 's Morgens werd mej. F. v. d. Mey tweede. Jammer voor deze kranige stuurvrouwe dat er een protest tegen haar binnenkwam daar zy een boei zou hebben geraakt. Uit spraak hierover is er nog niet gedaan. In de middagrace wist Klingen met de Vennemeer, de eenige die van top voer, het Nathan lang lastig te maken. Vooral ln den wind bleek dit schip sneller den zyn gereefde tegenstanders, iets wat aanvan- keiyk niemand verwacht had. By de keer- boei brak de Vennemeer de roerkoning en werd onbestuurbaar. Klingen wist nu met behulp van een roeiriem een noodroer te maken en bereikte daarmee, zij het ook in de achterhoede de finish. (Tweede werd hierdoor Zulderbaan met de Swan. In de 12 M2. klasse was J. H. Nauta de eenige die zyn scheepje behouden over de baan wist te loodsen. In de Pampusklasse A startten alle in geschreven deelnemers. De eerste race werd gewonnen door de Bries gevolgd door de Ruiter. 's Middags was de Windveer met v. Essen hier de snelste, v. d. Steur bezette toen de 2e plaats, gevolgd door Monde met de Bries. Rest ons nog een woord van hulde voor den heer van Hoolwerff en Pipa de Groot die gisteren wel onder zeer moeilijke om standigheden hun werk op den starttoren verricht hebben. De Noorder Storm joeg de koude regen met zoo'n kracht ln de juist aan de Noordzyde open toren, dat het on- mogeiyk was alle papleren droog te hou den. Onze beide enthousiaste Kaagmen- schen kwamen al even nat uit hun heilig dom als de zeilers uit hun schepen. Maar is het ook ooit voorgekomen dat van Hool werff zijn zeilers in den steek liet? De uitslagen van. deze wedstryden vol emoties zyn: 45 M2. klasse, odhtendrace: 1. Coppel stock, st. J. H. C. Sieverts; 2. Brise, st. W. v. d. Berg. Middagrace: 1. Brise, 2. Coppelstock. Drakenklasse: niet gestart. Regenboogklasse A, ochtendrace: 1. Jan maat, st. H. Nathan; 2. De Leede III, st. mej. T. v. d. Mey, 3. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen. Middagrace: 1. Janmaat, 2. Swan, st. H. Zulderbaan. Regentooogkl. B, ochtendrace: 1. Witte Raaf, st. W. K. Warring; 2. Tjebbe, st. T. J. Maas. Middagrace: 1, Witte Raaf. 12 M2. klasse A: Ochtendrace: 1. Spits muis, st. J. H. Nauta. Rest opgegeven. 's Middags niet gestart. 16 M2. Frlesche klasse, ochtendrace: 1. Nelson, st. R. Alt; rest opgegeven. 's Middags niet gestart. Pampusklasse A, ochtendrace: 1. Bries, st. R. Monde; 2. Ruiter, st. R. Reitsma; 3. Zweyland, st. M. H. van Hooff; 4. de Steur, St. Z. v. d. Steur. Middagrace: 1. Windveer, st. L. van Essen; 2. de Steur: 3. Bries; 4. Ruiter. Pampusklasse B, ochtendrace: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama. Rest opgegeven en niet gestart. Middagrace: 1. Spriet. Rest opgegeven of niet gestart. 12 M2. klasse B en 12 vts. Jollenklasse A, B en C niet gestart. WATERPOLO. DE NATIONALE PLOEG VERZWAKT? De bekende waterpolospelers C. G. van Aelst en J. H. van Heteren hebben als le den van de H. Z. en P. C., Den Haag, met welke vereeniging zij ongenoegen gekre gen hebben dispensatie gevraagd om voor Het IJ te Amsterdam te mogen uitkomen. „De Zwemkronlek" bevat nu een be sluit van de Technische Commissie van den Koninklijken Nederlandschen Zwem- bond, waarbij deze dispensatie aan de beide zwemmers pas ls verleend, met in gang van 16 Maart 1937. Dit zal voor beide zwemmers zeer on aangename gevolgen hebben, omdat ze voor de H. Z. en P. C. niet meer willen uitkomen en voor Het IJ niet mogen star ten tot 16 Maart 1937. Het een en ander zal ook van beteeke- nls zyn voor de samenstelling van het Nederlandsch waterpolo-zevental, waar toe deze twee zwemmers krachtens hun capaciteiten behooren. Want zooals het geval daar nu ligt, lqkt het uitgesloten dat v. Aelst en v. Heteren voor een plaats in dit zevental in aanmerking kunnen komen. Hetgeen een danige verzwakking van onze waterpoloploeg zal beteekenen. ZWEMMEN. NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 10 x 100 M. Zaterdagavond heeft R.'damsche Da mes Zwemclub tydens onderlinge wed strijden ln het Oosteiyk Zwembad te Rot terdam een aanval gedaan op het Neder landsch record 10 x 100 m. vrye slag estafette, dat met een tyd van 12 min. 42 sec. op haar eigen naam stond. De volgende tien dames verschenen daarvoor aan de start: Wille Soetekouw, I. Mol, S. Leemans, C. van Zuuren, W. van Leeuwen, R. van Veen, R. Olsen, G. Brouwer, A. Timmermans en Willy den Ouden. De poging slaagde buiten verwachting en het resultaat was dat niet minder dan 21 sec. van den offlcleelen tijd werden afgeknabbeld, zoodat de tyd thans is: 12 min. 21 sec. CRICKET. NED. CRICKETBOND. De uitslagen van gisteren luiden: le klasse: H.C.C.Rood en Wit: H.C.C. wint met 107 runs (H.H.C. 223 voor 4, gesl.)R. en W. 115. Overgangsklasse: S.C.H.C.-C.V.H. draw. C.V.H. 80; S.C.H.C. 56 voor 8 (tyd). WANDELSPORT. 40 EN 50 K.M. MARSCH DER L.W.S.V. Na de goed geslaagde marsohen van bovengenoemde vereeniging, kwamen deze afstandsmarschen danig „in het water te staan". Was aanvankeiyk het tydstlp van ver trek op 10 uur bepaald, de zware regens noodzaakten voorzitter J. v. d. Berg het vertrek uit te stellen, totdat gelukkig na een kwartier de lucht opklaarde en op nieuw kon worden opgesteld. Welgemeende v/oorden van aanmoedi ging en een gelukkig weerzien brachten dra de wandelaars in beweging en langs Zoeterwoudsche Singel, Hooge Rijndijk en Kanaalweg werden zij opnieuw door zware regens overvallen, zoodat binnen een kwartier allen doornat waren. De goede stemming werd gelukkig niet verstoord en moedig werd op Stompwyk aan verder gemarcheerd. Ook nu bleef de regen by tusschenpoozen neervallen, maar onder het zingen van „Houdt er den moed maar in" kwam men langs den Veurschen Straat weg spoedig bij het eerste rustpunt, n.l. in café „Overbosdh". Vanaf dit oogenblik bleek het zonnetje de overhand te krygen en was alleen de straffe wind een handi cap om een flink tempo vol te houden. Via den Bezuldenhoutscheweg en Wasse naar kwam men voor de 50 K.M. tippe laars aan het tweede rustpunt. De Haagsche Schouw bracht de split sing der groepen, maar welgemoed hebben allen het nu toch zware parcours onder de meest ongunstige omstandigheden goed volbracht. Slechts één 'deelnemer had opgegeven en prefereerde een droog of half nat pak boven de eindspurt. In Oud-Hortuszicht waren het weer vroolijke gezichten en besprak men slechts de keurige regeling, waarvoor de L.W.S.V. ook nu weer had gezorgd. Al met al een marsch waarop de L.W.S.V. weer met trots kan terugzien. Een woord van dank aan de Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade was ook nu verdiend en naast een vereenigingsprys aan de Prlncevlag uit Lelden en A.L.O. uit Oegstgeest, ging een ieder met een prach tig uitgevoerde medaille huiswaarts. EEN SUCCES VOOR DE LEIDSCHE BURGERWACHT. De mobiele brigade der Leidsche Burger wacht, bestaande uit 30 man onder leiding van haar commandant, den heer D. Qys- berti Hodenpyi, heeft gisteren te Scheve- nlngen deelgenomen aan de lustrum marsch van het N.J.V. (30 K.M. voor ge wapende militaire corpsen). Onze stadge- nooten wonnen elk het persooniyke kruisje voor het volbrengen van den tocht, bene vens den corpsprys en den door generaal Backer uitgeloofden eersten prys voor het beste militaire corps (van burgerwachten)» voor het uiterlyk voorkomen en voor de beste marschdiscipline. 30 K.M. WANDELMARSCH VAN D.O.S. (ALPHEN). Ondanks de slechte weersgesteldheid Is deze marsch toch doorgegaan. By het vertrek stroomde de regen, afgewisseld door enkele hagelbuitjes zelfs. Begrijpe- ïyk was een en ander van invloed op het aantal deelnemers doch niettegenstaande dat waren er toch een 100-tal wandelaars. Deelgenomen werd door D.O.S.Oranje Garde, Alphen; Padvindersverg. Haarlem: NA.S. Benthuizen; Sparta, Alphen en verschillende individueele leden. Start en kleedgelegenheid, rijwlelbergplaats enz. was ondergebracht ln het gebouw der Al phensche Ijsbaan, waar de voorzitter van D.O.S. de heer Groeneveld voor den aan vang een korte toespraak tot de deel nemers hield en by voorbaat reeds dank bracht aan de afd. der E.H.B.O. die de wandelaars zou vergezellen en de Padvin ders te Boskoop die door de gemeente Boskoop den weg zouden wijzen. Circa kwart over één werd het startsein gege ven en met roffelende trommels werd onder leiding van den heer G. W. de Jong de marsch aanvaard. In hoofdzaak ging het parcours langs mooie wegen en wel door het mooiste gedeelte van Boskoop. Was het aanvankeiyk zeer buiig, later knapte het weer wat op en onder de besté® stemming ging het voorwaarts. Te Bos koop werd gerust en daarop ging het naar Hazerswoude, Koudekerk en zoo weer naar Alphen. Te kwart over 6 kwamen de eerste wandelaars aan en omstreeks 7 uur waren allen binnen en telde men slechts een 5-tal uitvallers, waaronder een drietal van Sparta uit Alphen, waar door deze zich de 2e prijs als grootste groep zag ontgaan. De oudste deelnemer was ook dit jaar de heer C. de Jong, die den marsch weer in goede conditie vol bracht. De le prys werd toegekend aan de Oranje Garde, Alphen voor de mooist marcheerende groep, terwijl de 3e prys werd toegekend aan de verstkomende groep n. 1 N.A.S. te Benthuizen. Ondanks het slechte weer is de marsch goed ge slaagd, waarbij de leden der E.H.B.O. slechts eenige keeren behoefden hulp te verleenen. In het gebouw van de Alphensche Ijs baan werd de Oranje Garde na afloop der marsch door den heer J. G. Hoogteyitng namens den raad van toezicht toegespro ken en gecomplimenteerd met het behaal de succes, terwyi de heer Overduyn dank bracht aan den adjudant-hopman, wees op het uithoudingsvermogen en woorden van opwekking sprak voor deelneming aa nden binnenkort te Rotterdam te hou den wandelmarsch. WIELRENNEN. „NIEUW-SWIFT". Zondag organiseert bovengenoemde ver eeniging een clubwedstryd tegen de R.C. „Ryswijk", den Haag en „de Jonge Kam pioen" uit Haarlem. Er zal gestart worden in A, B en C klasse, terwyi voor elke cate gorie zeven pryzen zyn beschikbaar ge steld. Voor de club welke zich volgens pun tentelling het beste klasseert is door de Kaveewee fabrieken een fraalen beker be schikbaar gesteld. Byeenkomst en ultdeellng rugnummers in het clublokaal, aanvang kwart voor negen. o GYMNASTIEK. HERCULES (KATWIJK AAN ZEE). De Katwyksche gymnastlekvereeniglng „Hercules" hield in haar repetitielokaal den tweeden onderlingen wedstryd, thans voor de jongens, en knapen-afdeelingen. Meerdere ouders waren hlerby tegenwoor dig. De uitslagen zyn: Hindernis-wedloop, afd. A: 1. P. Maag- delijn, 2. C. Taat, 3. A. de Haas. Afd. B. 1. P. Ripping, 2. L. Kruyt, 3. T. van der Leden. Jongens-afd. 1ste graad, vrije oefenin gen: 1. B. van der Rys, 2. A. Haasnoot, 3. K. Fruman. Jongens-afd., 2de graad: 1. A. Nasveld, 2. J. v. d. Ham, 3. N. den Duik. O.G.A.V. (OEGSTGEEST). Woensdagmiddag hield de Oegstgeester Gymn. Ver. O.G.A.V. in de Gym.zaal aan; den Terweeweg onderlinge wedstryden met adsplrant-jongens-afdeelingen, leef- tyd 610 jaar, 10—13 jaar en 1316 Jaar, onder leiding van den heer P. van Dam den Haag. Onder groote belangstelling der ouders werden alle nummers, als vrye oefenin gen, brug, ringen en bokspringen vlug en zeer correct afgewerkt. Onder deze kleine gymnasten bleken voor de toekomst flinke turners te schuilen. Na afloop werden door den voorzitter den heer A. T. Kraan de vele en zeer mooie pryzen uitgereikt. le pryswinnaars waren: r,. Lith de Jeude afd. 610 jaar groep A; Bennie Visser afd. 610 Jaar groep B; D. Ravelll afd. 1013 jaar; Hulb Sutterland afd. 1316 jaar. o WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Door den Turnkring Noord-Hollandsch Zuiderkwartier zyn te Aalsmeer ln gebouw „De Oude Veiling" wedstryden georgani seerd voor de leden der aangesloten ver- eeniglngen. De uitslagen hiervan waren als volgt: Vereenigings-drlekamp voor dames (ver- eenigingsprijzen)12-tallen, Lynden 2e pr. met. 232 pnt.; 6-tallen: Aalsmeer 2e prijs met 125 pnt.; Odin idem 128'/* p.: S.S.S, idem, 131 pnt. Turnsters, le graad (persooniyke prij zen) Kampioen M. Witziers, K. en V., 50'/= pnt.; 2e prys R. Boas, Odin, 48 pnt,; 3e prys N. Mühlhaus, Aalsmeer, 43 pnt. Turnsters. 2e graad (persooniyke pry zen): le prijs A- Nuister, S.S.S., 23 pnt.; 2e prys, T. de Graaf, Odln, 22'/! p.; 3c pr., B. Boellard, S.S.S., 22 pnt. Vereeniglngs driekamp voor heeren (vereenigingspryzen), 6-tallen: 3e prys, Hoofddorp 115 pnt.; 3e pr., Lynden, 116 pnt.: 2de prijs K. en V.. 122'/= p-: 2e prUs S.S.S., 122'/: pnt. Turners le graad (persooniyke pryzen) Kampioen C. Rodenburg, S.S.S., 51:/« pnt.; 2e prijs C. A- de Boer. Aalsmeer. 427? p.; 3e prys, R. Kohier, S.S.S., 35Vs p. 3287 (Ingezt Med.) Turners, 2e graad (persoonlijke pryzen) le prijs J. van Ryn, S.S.S.23Vt p.; 2e prys G. Renser, K. en V-, 23 pnt.; 3e prijs, B. Brissee, S.S.S., 22 p. Turners, 3e gr. (persooniyke pryzen): le prijs P. v. d. Hooft, Lynden, 21'/i pnt.c 2e prijs J. de Rooy, K. en V-, 2G'/= pnt.; 3e prys L. Bart, K. en V., 20 pnt. Vereenigings-drlekamp voor meisjes (kl. E)2e prys SS.S, 65'/= pnt.; 2e prys, Aalsmeer, 64'pnt. Id. (klasse F): le pr. Odln, 78'/= pnt.; le pr., K. en V., 81 pnt.; 3e prys, Lynden, 62'/» pnt. Vereeniglngs driekamp voor jongens (klasse F.)2e prys K. en V., 69 pnt.; 3e prys Odln, 61 pnt.; 3e prys Lynden, 58 pnt-; 3e prys S.S.S.. 62'/! pnt. Wedstryd ln Rel- en/of Volksdansen: le prys K. en V., 16 pnt.; 2e prijs S.S.S., 14 p. Des namiddags ls ten aanschouwa van een talryk publiek door de verschillende vereeniglngen een adspiranten-uitvoenng georganiseerd, waarby o.m. rhythmische oefeningen en ryen-dansen werden ten beste gegeven. Deze uitvoering was een groot succes. Des avonds is een keur-ult- voering gegeven, waarbij alle vereenigln gen haar mooiste nummers gaven der wln- teruitvoeringen. terwijl het toestel-turnen werd gedemonstreerd door de dames en heeren van den trainingscursus. Voor de zen avond, welke in alle opzichten slaag de, was groote belangstelling; van de verschillende uitgevoerde nummers is veel genoten. De muziek werd verzorgd door „The Columbia Three". In de pauze is een verloting van potplanten gehouden, ter wijl de heer J. Bol by aanvang gesproken heeft. Een turndag en -avond, waarop met veel voldoening kan teruggezien worden. PAARDENSPORT. NEDERLAND WINT TE BRUSSEL. Als hoofdnummer van het internatio naal concours-hlpplque te Brussel stond gisteren op het programma het spring concours om den grooten landenprys, waarvoor équipes van Nederland, Ierland, Frankryk, België en Portugal uitkwamen. De beste prestatie van den dag werd verricht door luitenant de Bruine met Ernica, die ln totaal vier fouten maakte en individueel uitblonk. Voor Nederland kwamen verder uit lui tenant Greter met „Trlxie" en luitenant van Schalck met „Santa Bella", die bei den met 8 fouten zich ln den landenwed- stryd klasseerden. In totaal verkreeg Nederland 20 fouten. Als tweede eindigde de équipe van Ier land; de Portugeesche équipe werd derde met 44 fouten, daarop volgde Frankryk met 49 3/4 fout, België met 52 fouten. UITREIKING VAN STANDAARD AAN ALPHENSCHE RUITERS. Op het terrein van de manege aan de Verlengde Aarkade te Albhen werd gister morgen aan de Alphensche Ruiters op officieele wijze een door de familie W. Ver ruilt aangeboden standaard overgedragen. Vooraf werden de leden met hun paarden ln Unie opgesteld en door den voorzitter, den heer Paul. geïnspecteerd. De heer van Beek. instructeur der vereeniging hield een toepasselijke speech waarna mevr. VerruUt den standaard aan den voorzitter over handigde. die hierop in welgekozen be woordingen aan de schenkers dank bracht. Door de leden werd daarop met den stan daard voor de schenkers en den voorzitter gedefileerd. De standaard, die geheel is overeenkomstig de voorschriften van de KJ7. Fed. V. Landel. Ryver., werd voor zoo ver mogelijk. geheel door den heer Ver ruilt vervaardigd en is van zwart fluweel met Oranje franje en een embleem met gouden letters „De Alphensche Ruiters" opgericht Juli 1934. Na de plechtigheid werd een marsch naar Aarlanderveen en omgeving gemaakt. Niettegenstaande de slechte weersgesteldheid was de belang stelling vrij groot. Wat het ledenaantal betreft en verdere gang van zaken deelde men ons mede. dat momenteel door de vereeniging ln 2 klassen wordt gereden. Het aantal leden zou echter nog belang rijk grooter kunnen zijn gelet op het aantal landbouwers die paarden hebben. Bijzonder verzocht men ons er nog eens op te wijzen dat de vereeniging niet alleen ■beoogt het houden van oefeningen doch tevens tot het kweeken van liefde tot paarden en de verzorging daarvan. DE COURSES TE DUINDIGT. De gisteren op Duindlgt gehouden cour ses hadden het volgend resultaat: Claire Fontaineprys. Pryzendravery 4e klasse, afstand 2040 meter: 1. Zus Braun (eig. stal Valkeveen); 2. Willy Quetteville (eig. L. J. van Harllngen; 3. Astra Scott (eig. stal R.). Carmenprijs. Ren op de vlakke baan, af stand 1350 meter: 1. Thy Kiss (eig. E. A. H. B. Graaf van Bylandt)2. Bleue Hea ven (eig. W. M. Habraken). Derde heerrijdersprijs: Pryzendravery eerste klasse, afstand 2020 meter: 1. Weid- loopsr (eig. J. de Vlieger); 2. Wllly Belwln (eig. E. G. in 't Veen). Casa d'oroprijs: ren op de vlakke baan, afstand 1900 meter: 1. le Sextan (eig. W. M. Habraken: 2. Rosevlne (eig. luit. G. L. Kepper);3. Telvllle (eig. M. B. van Son). Consuelaprys: heatpryzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 1740 meter: eerste heat: I. Xenla G (eig. stal Birkhoven). 2e heat: 1. Xenla G (eig. stal Birkhoven); 2. Yan kee Scott (eig. stal B.). Cleopatranrys: prljzendravery le klasse afstand 2650 meter: 1. Calumet Aster (eig. stal Rembrandt); 2. Voici (eig. G. de Lange).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15