A.S.C.-OOIEVAAR LEIDSCHE V.B.-HAARLEMSCHE V.B, LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Vrijdag 22 Mei 1936 aan a-eerszijden, maar beide keepers waren uitstekend en ook de backs hielden zich kranig. Vooral Secrève speelde bij A.S.C. een keurige partij. Er was reeds 21 minu ten gespeeld toen Mooten eindelijk ver raste met een vrij ver schot, waarbij den doelman het uitzicht ontnomen was. zoo dat de bal onhoudbaar voor hem in de touwen suisde Met 22 was de strijd toen weer geheel open. Steeds nerveuzer werd het spel, steeds spannender het verloop omdat het eerste doelpunt, nu practisch ook a-el de beslissing brengen zou over het kampioenschap. Ooievaars was daarbij iets meer in den aanval totdat een mi nuut ol tien voor het einde midhalf Bronsgeest bij A.S.C. moest uitvallen en vervangen werd door Abelman, die zich met groote felheid in den kamp wierp, vlak achter de voorhoede mee ten aanval trok en goed gesteund door Kwee. maar zeer in het bijzonder door den voortref felijk spelenden linkshalf Sondag. 't Haag- sche offensief wist stuk te slaan. Rood zwart is daarna meestal de baas geweest, doch er werd niet gescoord en Ooievaars zou in die periode toch nog de overwin ning en daarmede het kampioenschap, uit het vuur gesleept hebben Indien bij een vrijen schop op het Leidsche doel de schitterende kogel van den midhalf en kele centimeters lager ware geweest. Bul ten bereik van Freyser suisde de bal nu via den onderkant van de lat het veld weer in en met onveranderden stand kwam het einde. Viermaal 7'/s minuut moest er thans ver lengd worden, waarbij de bepaling gold dat de strijd beslist was zoodra er een doelpunt werd gescoord. Het is duidelijk dat in deze omstandigheden de spanning Oen top steeg, in het veld zoowel als op de tribunes! A.S.C. had eerst wind mee 'n het was merkwaardig hoeveel beter zij in die verlenging gespeeld heeft dan ge durende de anderhalf uur van den wed strijd zelf Aanval na aanval rolde naar het Haagsche doel, waar meestal tien Ooievaars stonden te verdedigen, maar op de wonderlijkste wijze werden doelpunten voorkomen en zoo af en toe kwam er toch ook een vlotte tegen-aanval der Ooievaars waardoor Freyser's heiligdom ernstig werd bedreigd. Nog in een der laatste seconden brak de Haagsche rechtsbuiten door, maar tot groote opluchting der Leidsche sup porters belandde het van vlakbij geloste schot in het zijnet! Toen de uitstekend leidende heer Van der Kraats tenslotte 22 doodelijk vermoei de spelers inrukken liet (er waren overi gens toeschouwers, die eveneens op wa ren van de nerveuze spanning!) was de stand nog altijd 22. Na afloop werd besloten dat de wed strijd a.s. Zondag hier ter stede op het N.E.L.O.-terrein opnieuw zal worden ge speeld. o DE EERSTE PROMOTIE WEDSTRIJD VAN ALPHIA. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ENSCHEDE—BE QUICK 3—2. In een kalm gespeelde kampioenswed strijd Enschede—Be Quick heeft de geluk kigste gezegevierd. Gedurende een groot deel van den wedstrijd zag het er naar uit dat de Groningers voor de tweede ver rassing in deze kampioenscompetitie zou den zorgen. Pienter was in bijzonderen vorm, vooral zijn kopwerk viel op. Enschede won den toss en koos den wind in het voordeel. Enschede stak onmiddellijk flink van wal. Na 11 minuten spelen moest Wach ters voor een zeer hard schot van Wlche- rink wijken. Lang behield Enschede de lei ding niet. In de vijftiende minuut zag Jen- sema, die schuin voor het doel stond zijn kans schoon, met een hard schot bracht hij de partijen op gelijken voet. Van den aftrap kreeg Gerritse den bal, hij zette hoog voor en Wicherink gaf zijn club op nieuw de leiding. Be Quick zette alles op alles en bracht de thuisclub geducht in het nauw. Zonder resultaat werden een serie cor ners op 't Enschede-doel genomen. Zeven minuten voor de rust kwam de belooning voor het felle Groningsche offensief. Blij - ham Jr. kreeg in vooruitgeschoven positie den bal, de verdediging aarzelde en hier van profiteerde de midvoor van Be Quick door met een schitterend schot opnieuw gelijk te maken. Na de rust was Be Quick aanvankelijk sterker, maar na 8 minuten kwam juist aan den anderen kant een doelpunt. Ger ritsen kreeg den bal toegespeeld. Pienter liep toe. maar Gerritsen wist hem handig te omspelen, waardoor hij alleen voor het doel kwam. Een schot van Welters werd door den paal gekeerd. Uit de doelworste- ling die ontstond scoorde ten Duis ten slotte. (32). Be Quick bleef zich tot het uiterste in spannen en daardoor bleef den strijd tot de laatste minuut onzeker. Gescoord werd er echter niet meer en zoo won Enschede, niet zonder geluk, met 3—2. ZONDAGMIDDAG TWEE UUR BESLISSINGSWEDSTRIJD N.B.L.O.-TERREIN ZOETERWOUDSCHE SINGEL 4030 dngez. ittd.i EEN 4—2 NEDERLAAG TEGEN SCHOTEN Haar eersten promotiewedstrijd tegen Schoten heeft Alphla verloren, doch de wijze waarop dit gebeurde heeft bij Alphla groote ontevredenheid verwekt- Immers over de leiding van den heer Hennebecke uit Amsterdam, was men zeer ontevreden. Alphla heeft het eerste het voordeel van den sterken wind en nauwelijks is er af getrapt of haar voorhoede gaat er in snel tempo van door en zonder dat er een Schotenspeler aan te pas komt, wordt de bal binnen schotsafstand gebracht. Een schot volgt en de linksback slaat, volgens Alphia-leden, op kniehoogte het leer naast den paal. Alphia krijgt echter een straf schop, maar een corner, die niets oplevert. Schoten is veel in den aanval en Alphia loopt wat naar haar vorm te zoeken. Zoo doende kan men het wlndvoordeel niet voldoende uitbuiten en lijkt het er op, dat de thuisclub het eerst zal doelpunten. Dat gebeurt echter niet, daar Alphia de score opent uit een voorzet van links. Wel wordt eerst door den midvoor tegen de lat ge schoten. doch de terugspringende bal be landt bij den linksbinnen die geen fout maakt. 01. Na tal van onderbrekingen door den fluitlustigen scheidsrechter komt de rust verder met ongewljzlgden stand. Na de pauze Is Alphla eerst even in de meerderheid, doch Schoten geniet nu het windvoordeel en weet het spel spoedig te verplaatsen. Ongeveer 10 min. is er ge speeld als Alphia's rechtsback den bal op dén rand van het strafschopgebied met de hand bewerkt wat Schoten een penalty oplevert, waaruit onhoudbaar wordt ge scoord 11. Alphia blijft krachtig vol houden doch weer heeft Schoten succes als haar rechtsbuiten nog juist weet voor te zetten en haar linksbinnen van dicht bij inkopt. Nu komt Alphia echter opzet ten en na vijf minuten is de stand weer gelijk door haar linksbuiten 22. De gas ten worden dan sterker en sterker maar de spelers liggen voortdurend overhoop met den scheidsrechter. Wanneer de Scho- tenmidvoor den bal volgens de Alphia- nen met de hand bewerkt en in 't doel schiet wordt dit doelpunt toegekend. Het protest van den Alphia-aanvoerder helpt niet en een grensrechter, wien men meen de te zien vlaggen, ontkent te hebben ge vlagd. Dan gaat de strijd weer verder en speelt Alphia onder hoogspanning en zeer nprveus. Reumerman is lntusschen danig gekwetst geraakt en moet vervangen wor den. Weer is Schoten in den aanval en na geappelleerd te hebben voor buitenspel, trapt Alphia's rechtsback in eigen doel. 4—2. Een oogenblik dreigen eenlge Al- phia-spelers het veld te zullen verlaten, doch zoover komt het gelukkig niet. Wel wordt de Schoten-aanvoerder het veld nog uitgezonden. De wedstrijd wordt ver der zonder incidenten uitgespeeld en het blijft 42. Als ploeg was Schoten beter dan Alphla. doch men moet niet vergeten, dat Alphia onder zware omstandigheden voetbalde en zeer gebrand is op de re turn-match, mits onder prima leiding. o S.LO.D. 2—ALPHEN 2. Voor de promotiecompetitie speelt Alphen n a.s. Zondag te Rotterdam tegen Siod II. Het reserve-team is voor dezen wedstrijd a's vo'et. samengesteld Doel: van Vliet: achter: Goedhart en de Graaf: midden: Verkerk Ram en Mul der II: voor: G, v. Leeuwen. Vriesekoop. L Tulnenburg A. Windhorst II en J. Mulder m. L. D. W. S. I—D. V. S. I 4—3. Goed voetbal was door het slechte weer bijna onmogelijk. D.VJS., dat voor de rust den wind mee had, was doorloopend in den aanval. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft viel het eerste doel punt, 01. Een snelle aanval van L.D.W.S. volgde en Brouwer maakte gelijk. Na de rust valt L.D.W.S. doorloopend aan en al spoedig is het 31. De L.D.WB. achterhoede, die maar matig voldeed, maakte 2 fouten-, die evenveel doelpunten opleverden. Vijf minuten voor het einde wordt een ver schot op het D.V.S.-doel gelost, een speler verandert den bal van richting en L.D.WS. heeft de leiding. QUICK BOTS I—STORMVOGELS COMB. 2—2. Met een invaller voor keeper Parlevliet speelde Quick Boys gisteren ten aan- schouwe van een vrij groot aantal bezoe kers een wedstrijd tegen een Stormvogels combinatie De gastheeren hebben eerst het voordeel van den schuins over 't veld ttaanden wind. De eerste minuten blijft 't spel op het midenveld De gasten nemen het eerst het initiatief voor een goeden aanval, doch voorloopig geeft de achter hoede der blauw-witten niet thuis. Do aanvalslinie van Quick Boys komt er be ter in. Termeer heeft echter geen geluk als zijn harde kogel buiten bereik van den keeper de bovenlat beukt. Dan nemen de gasten de leiding, als een goed geno men corner van links keurig en onhoud baar ingekopt wordt (01). De gasthee ren gooien er een schepje op, doch de keeper der Vogels is er uitstekend in. Vijf minuten voor de rust is het G. Pluim graaf! die na keurig samenspel met van Rijn gelijk maakte. De eerste aanval der Vogels na de rust levert al een doelpunt (12). Even leek het of de blauw-witten een gevoelige ne derlaag te slikken zouden krijgen, doch de achterhoede, goed gesteund door de mid den linie, houdt moedig vol, en langza merhand komt er weer eenig evenwicht in de partijen, hoewel de gasten 't meest in den aanval bleven. De tijd verstrijkt meer en meer, zonder dat er gedoelpunt wordt, en reeds denkt men aan een 21 overwinning voor de gasten, als weer G. Pluimgraaff den bal bemachtigt en met een mooi schot net langs de binnenkant van de paal. het leder onhoudbaar in de vijandelijke touwen jaagt. 22. Met dezen stand komt het einde van dezen pretti- gen en fairen wedstrijd. LEIDEN—HAARLEM (ZATERDAG MIDDAGELFTALLEN). Het Haarlemsche Zaterdagelftal, dat morgen om 5 uur op het N.B.L.O.-terreln speelt tegen het Zaterdagelftal van den L.V.B.. is als volgt samengesteld (van rechts naar links) Doel: A. Saeys (V.V.R.A.) Achter: P. v. Hoven (Telefonia), D. de Niet (V.V.Y). Midden: A. de Ronde (Kennemerland), K. de Koning (V.V.Y), J. Smit (V.V.Y). Voor: G. Hoek (V.V.Y), P. Leyte (V.V. Y), P. v. Leeuwen (V.V.Y), G. Kramer (Kennemerland), P. Emans (V.V.R.A.). KATWIJK II—QUICK BOYS II. Hedenavond om halfacht speelt Katwijk II een nederlaagwedstrijd tegen Quick B. II. - Morgenmiddag 4 uur speelt Katwijk IV tegen Quick B. V. HOLLAND IA I—ALPHEN I 4—5. Het eerste elftal van Alphen trok giste ren naar de oud tweede klasser Hollandia in Hoorn. On het schitterende veld van Hollandia stelden beide elftallen zich od. elk met 2 invallers. Alphen verkoos eerst met den wind in den rug te spelen en mede hierdoor werd het Hoornsche doel vrijwel onafgebroken onder vuur genomen. De keeper der gast heeren bleek evenwei uit het goede hout gesneden te zijn en wist voorloopig ziin doel voor doorboring te vrijwaren. Na 20 minuten lost Binnenkamp vanaf de half- plaats een hard schot, dat via een der verdedigers in 't doel belandt. 01. Direct hierna onderneemt Hollandiaan een goe den aanval, vla den linksbuiten belandt de bal voor het Alphensche doel waar het leder door den middenvoor wordt opge vangen en hard langs Tulnenburg in het doel geschoten. Alphen behoudt het beste van het spel. een kopbal van Arie Wind- horst wordt door de bovenlat gekeerd, even later heeft dezelfde speler meer succes als hii een pass van Binnenkamp onverwachts met een schot, dat doel treft, besluit. (12). Nog voor de rust weet Joop Mulder met een keihard schot andermaal de Hoornsche keeper het nakijken te geven. 1—3. Na de hervatting is het aanvankelijk Hollandia. dat het snel in handen neemt, Tulnenburg weet echter eenigen tiid zijn doel schoon te houden. Na 15 minuten brengt de Hollandia-middenvoor kort ach tereen met een tweetal ferme schoten den stand gelijk 33. Alphen pakt dan de zaken weer wat beter aan en goed laag wordt de bal voor het Hollandladoel ge bracht Spoedig is het Arie Windhorst die Alphen weer de leiding geeft. Dat doelpunt wordt door de gastheeren onmiddellijk met een tegengoal beantwoord (44). Keeper Tuinenburg heeft zich lntusschen laten vervangen door v. Leeuwen. Voor. dat de goed leidende scheidsrechter het einde van dezen prettigen wedstrijd aankondigt weet Joop Mulder nog juist den stand in het voordeel van Alphen te brengen. LUGDUNUM III KAMPIOEN 2e KL. A L. V. B. Een 50 zege op Roodenburg II. Nadat Lugd. n het kampioenschap der lste kl. L.V.B. had behaald, is het Lugd. III thans gelukt beslag te leggen op den kampioenstitel der 2e kl. A. Officieus wa ren de groen witten reeds kampioen, doch door thans op overtuigende wijze van Roodenburg II te winnen, is aan alle twij fel een einde gekomen. Gesteund door een krachtigen N.-W. wind waren de groen-witten voor de rust niet voor het R'burg-doel weg te slaan. Keeper Fakkel wist echter veel te stoppen. Slechts doordat linksachter Bey mistte, gelukte het v. Weerlee groen-wlt de lei ding te geven (10>. Met dezen stand brak de rust aan. Ondanks tegenwind be hield Lugd. ook na de pauze het beste van het spel: Reyken vergerootte den voor sprong tot 20, terwijl kort hierop Ouds hoorn den stand op 30 bracht. Een der blauw-zwarte verdedigers joeg kort voor het einde het len- in eigen doel (40), terwijl linksbuiten De Roo met een vlie gend schot den eindstand op 50 bracht. Scheidsrechter De Boer leidde voortreffe lijk. De eindstand luidt: Lugd. III 18 gesp. 13 gew. 4 gelijk 1 verl. 79 voor, 33 tegen 30 punten. o BOSK. BOYS I—ARBOR1CULTURA 4—0. De eerste bekerwedstrijd is door de Boys met 40 gewonnen. De wedstrijd was niet spannend en had niet veel te beteekenen, aangezien de Boys veel en veel sterker waren dan Arboricultura. Dat er maar vier doelpunten zijn ge maakt lag aan de voorhoede van de Boys, die menige goede kans niet hebben benut. Met de rust was de stand 20. ZUIDERKWARTIER I—L.F.C. IV 4—1. Zuiderkwartier is direct in den aanval en uit een voorzet van Fasel, die de rechts buitenplaats bezet, kopt Iterson in (1—0). Na een halfuur plaatst Van Deventer ver naar voren en v. d. Heide scoort fraai, 2-0. Als 5 minuten voor de rust v. Hoven den bal van Hensen toegesj>eeld krijgt, plaatst hij kalm over den uitgeloopen keeper den baJ in het net (30). Na de rust hetzelfde spelletje. Griffioen behoeft slechts een enkele maal in te grijpen. Als de L.F.C.-midhalf v. d. Berg een fraaie pass geeft naar Arnoldus, schiet deze onhoudbaar in, 31. Zuiderkwartier wordt dan een kwartier op eigen helft teruggedrongen en alleen een schot tegen de lat van v. Hoven valt te noteeren .Tien minuten voor het einde maakt v. Stralen hands; Houps maakt geen fout (41). LUGD. Vm—A. S. C. V 0—2. (Gestaakt). In storm- en regenvlagen speelden beide elftallen him laatsten wedstrijd. De rust kwam met 20 voor Burggraaf c.s. Na de pauze een doorloopend aanvallend A.S.C., doch keeper Zwart speelde keurig. 20 min. voor het einde lastte scheidsrechter Hons- beek, wegens het slechte weer den wed strijd af. Zaterdagmiddag 5 uur N.B.L.O.-terrein (ZATERDAG-ELFTALLEN) Toegangsprijs 25 ct (ingang rechte) 10 ot. (ingang linke). Verplichte rijwielstalling k 7 ct. op'tterr. J 4027 (Ingez. Mod.) a Ufa. N SPORTMAN II—K. D. D. 0—4. De wedstrijd Sportman IIK. D. O. ein digde in een verdiende 4O-overwinning voor KD.O. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L.R.C. L.R.C. I speelt tegen Tweede Jeugd I 01. Door een kleine fout van den L.R.C.- doelman kon Tweede Jeugd de beide pun tjes mede nemen naar Haarlem. De par tijen wogen overigens goed tegen elkaar op. L.R.C. met haar jonge spelers tegen een elftal van Tweede Jeugd met allemaal oudere, stevige voetballers. Scheidsrechter v. d. Stelt leidde goed. L.R.C. IV verloor van Weter. Boys III 02. Het was een goed gespeelde wedstrijd, waarin vooral de jeugd sterk op den voor grond trad bij L.R.C. tegen de stevige We. terlngsche Boys-ploeg, welke haar over wicht üi 2 doelpunten wist uit te drukken. Scheidsrechter v. Loon leidde correct. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN R. B. F. Maandagavond om kwart over zeven speelt R.BF. tegen Tramboys den tweeden nederlaagwedstrijd op het Leidsche Boys terrein. ALPHENSCHE BOYS- Door de Alphensche Boys was gister middag op haar terrein aan den Steek- terweg een gecostumeerde vetereranen- wedstrijd georganiseerd, waarbij als arbi ter optrad de bekende Alphensche clown Haus. Begrijpelijk ontstonden de gekste vertooningen, zoodat het zeer talrijke pu bliek 2 x 25 minuten heeft moeten scha terlachen. De uitslag was tenslotte 55, zoodat belde partijen, publiek etc. werd bevredigd. Na afloop speelde de Alphensche Boys een vrlendschappelijken wedstrijd tegen D.O.S. I uit Roelofarendsveen, waarvan zij nog nimmer, ook niet in de competitie, wist te winnen. De pittige en prettige wed strijd eindigde thans met een 54 over winning voor de Boys. ORANJE BLAUW (Rijnsburg) Morgen speelt Oranje Blauw II thuis te half vier tegen Electro Boys II. Daarna spelen de eerste elftallen. VERDIJCK GEEN ELFTAL-„DICTATOR" IN BELGIË. Voor opdracht bedankt. De heer Alfred Verdijck, secretaris-ge neraal van den Belgischen Voetbalbond, aan wien door het bondsbestuur gevraagd werd de training en samenstelling van 't Belgische Elftal op zich te nemen en daarvoor de volle verantwoordelijkheid te dragen, heeft bekend gemaakt, dezen post niet te zullen aanvaarden. In verband hiermee zal een Belgische keuze-commissie zich het volgend jaar weer met deze taak belasten. FOREHOLTE (VOORHOUT). De uitslagen van Foreholte lulden: Foreholte I—S. J. C. II 1—2. V.V.L. II— Foreholte II 4—0. Foreholte a Jun.V.V. C. a Jun. 04. o L. D. V. V.—CHELSEA (DAMES) 0—6. Ondanks het slechte weer was er flinke belangstelling. Spoedig blijkt, dat de Haag - sche dames beter spelen dan de Leidsche en al gauiw is het 1-0. Een fout van een L.D.V.V.-speelster brengt den stand op 20. terwijl het voor de rust nog 30 wordt. Na de thee voeren de Hagenaars den stand op tot 6—0. SPORTMAN JUN—A. S. C. JUN. 4—1. Kort na het begin neemt A.S.C. de lei ding (1—0). Dit schijnt Sportman wakker te schudden en spoedig maakt de midvoor gelijk, 1—1. Even voor de rust maakt de rechtsbinnen mooi 12. Na de thee geeft A.S.C., dat maar met 10 man speelt, het spoedig op en de Sportman-mldvoor weet nog 2 keer te scoren, waarvan eenmaal uit een penalty. Het wachten is nu op het vaststellen van den beslissingswedstrijd voor het kampioenschap SportmanAlphen. KORFBAL. DE A.L.O. SERIE'S. Fluks wint den tweeden prijs. Ondanks de vele regenbuien in de mor genuren en ondanks den hevlgen wind, die goed korfbal bijna onmogelijk maakte, kan deze A.L.O.-dag 1936 toch als volkomen geslaagd besahouwd worden. Er werd over al enthousiast gestreden en toen 's mid dags het zonnetje doorbrak, waren de min der gezellige regenbultjes van den morgen al heel spoedig vergeten. Fluks heeft zich, zoo we verwachtten, in de finale weten te plaatsen, al was het niet op een overtuigende wijze. Weliswaar werd A.L.O. reeds dadelijk, zonder veel moeite, met 41 verslagen, doch de tweede wed strijd, welke Fluks speelde was nu niet be paald van buitengewoon goed gehalte. Er werd niet alleen te weinig rekening den met den straffen wind, die van korf t! kprf stond, doch ook het samenspel somtijds wel wat heel slapjes. Qelukid evenwel wisten Crama c.s. de Haagse) aanval in bedwang te houden, zoodat ter slotte een 0—0 uitslag als elndresulu, werd verkregen. Strafworpen (door Slin burger genomen) deden Fluks als oveneii naar uit den strijd komen. De finale werd, doordat Rood-wit in si derde ronde vrijlootte, aldus bereikt g ook deze finale is geen grootsche wedstrii geweest. Het Amsterdamsche „Volhardini bleek geen ploeg, welke onzen stadgenoot' „goed lag". De hoofdstedelingen speelde een zeer forsch, soms wel eens al te forse! spelletje en daar kon Fluks niet tegen Men beschouwc dit niet als een excuu voor de geleden nederlaag, want deze ut tenslotte verdiend, maar korfbal heel wanneer het althans gespeeld wordt het behoort, weinig met forschheid maken en dat vergaten de Amstcrdarame nog wel eens. We herhalen echter nog een de overwinning van Volharding was ve diend. Ze speelden enthousiaster en sprei: den na de rust een beter comblnatie-sp ten toon dan onze stadgenooten, die zaak te kalm opvatten, hetgeen hun ter slotte den eersten prijs kostte. Met 5- moest Fluks aan het kortste eind trekke nadat gedraaid was met een 2—2 gelijke stand. De tweede Fluks-combinatie, die in derde afdeeling B uitkwam, werd, na in eerste ronde met 20 door T.O.P. versli gen te zijn, in de lste verllezersronde „ge wipt" door D.K.C. 3, dat eveneens met 2- de meerdere bleef. Afdeeling I: lste ronde: Fluks-comb. ALO 41; AchillesVreewijk 00*); Vol hardingHBS 20; ReadyDKC I*— GymnasiastenHSV 1')1. 2de ronde: Winnaars: Vreewijk—Gym nasiasten 02; ReadyFluks-comb. Volharding vrijgeloot. Verliezers: ALODKC 14; Achill' HBS 1—0; HSV vrijgeloot. Verliezers: HSVDKC 41; Achill vrijgeloot. Finale: Winnaars: Volharding—F1 comb. 52. Verliezers: AchillesHSV 14. lste prijs (zilveren ALO-veld): Volh ding; 2e prijs (beker)Fluks-comb.; prijs (zllv. lauwertak)HSV; 4de prij (idem): Achilles. Afdeeling III B: le ronde: Ready-' Stormers 61Odl IIDe Kweek III 0- T.O.P.—Fluks-comb. 2—0; O.E. IV—01 piaan II 0—0*); CWP.-comb.-DKC 5—0 (regl.)ALO III—Achilles III 2—7. 2de ronde: Winnaars: Kweek IH Olymplaan II 00*Achilles III comb. 80; Ready III—TOP 10. Verliezers: DKC IIIFluks-comb. O.E. IV—Stormers 1—0; ODI H—ALO 1*)—1. 3de ronde: Winnaars: Olympiaan n Ready III 04; Achilles III vrijgeloot-. Verliezers: Odi II—O.E. IV 0')—0; DK III vrijgeloot. Finale: Winnaars: Ready III—Achill 0—3. Verliezers: DKC JII—ODI II (na verlen ging) 1—1*). lste prijs: Achilles HI; 2de prijs: Rea III; 3de prijs: ODI II; 4de prijs: DKC Voorts was een prijs beschikbaar geste voor het mooiste spel, welke werd uitge reikt aan DKC I. beteekent: wint na strafworpen. DE „OOSTERKWARTIER" SERIE-WED STRIJDEN UITGESTELD. Tengevolge van de slechte weersgesteld held, zijn de seriewedstrijden van Ooster kwartier uitgesteld tot 14 Juni a.s., wa betreft de lste afdeeling, terwijl de tweed afdeeling gespeeld zal worden op 2de Pinksterdag. Ondanks het slechte weer waren all twaalftallen „opgekomen" en zijn zelfs n twee wedstrijden gespeeld, n.l. Algemeen IOosterkwartier I 02 en Rohda III Noorderkw. I 20. Daarna waren de velde echter ln ware modderpoelen herschape zoodat besloten werd de wedstrijden uit t stellen. SERIEWEDSTRIJDEN „NOORDERKWARTIER" (ADSPIRANTEN De L.K.C. „Noorderkwartier" organisee morgen en volgende week Zaterdag serie wedstrijden voor adspiranten. Voor d wedstrijden bestond bij korfbaljeugd groo belangstelling. In de eerste afdeeling schre ven 5 twaalftallen in, t.w. Oosterkw. Zuiderkw. I, Pernix, Zwaluwen I 'Hit® gom) en Noorderkw. I, terwijl voor de tweede afdeeling 6 ploegen van de pan zullen zijn. Morgen zullen de wedstrijden eerste afdeeling gespeeld worden op n« N.kw.-terreln aan de Anna van Sa kun straat. De vijf ploegen zullen elkaar ei» een keer ontmoeten en spelen derhalve een halve competitie. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten e vangen reeds om half twee aan. Het programma der lste afdeeling lu'°l- 1.30—2.— Oosterkw .-Zuiderkw; 2.»i 2.35 Noorderkw.Pernix; 2.40—3.10 Z» luwenOosterkw.: 3.15—3.45 Zuiderkw.—'j Noorderkw.; 3.504,20 Pernix—Zwaju*®j 4.25—4.55 Oosterkw.—Noorderkw.: 5-jWV ZwaluwenZuiderkw.; 5.35—6.05 Perm*"] Oosterkw.; 6.106.40 Noorderkw.—!Zwaiu wen; 6.457.15 Zuiderkw.—Pernix. Ongetwijfeld zal zoo'n junlores-tourn veel belangstelling trekken en daarna wellicht navolging vinden. De tweede afdeeling wordt 23 Mol speeld. We komen daarop nader terug. ZUIDERKW. ADSP.—PERNIX JUNIORES' De vriendschappelijke wedstrijd, welke Woensdag j.l. tusschen bovengenoe twaalftallen is gespeeld, had als elnar?® taat een 80 overwinning voor de zu kwartier-adspiranten. 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14