LUGDUNUM III IS KAMPIOEN. Triton wint de „Oude Vier" g Jaargang Vrijdag 22 Mei 1936 No. 21 Prinses Juliana bezoekt de Varsity. Njord wint de Jonge Vier en de Jonge Twee. Het voornaamste Nieuws van heden. Het ls wel buitengewoon jammer, dat de rachtiee Noordenwind oorzaak is geweest ttde eistermlddag od het Noordzeekanaal •houden roeiwedstriiden uit sportief oog- int een mislukking zijn geworden, aan sta door den wind en de golven feite- it bii ieder nummer van te voren vast- »nd. dat de ploeg, welke aan den boei tr Noordelilke oever startte, de overwin- Ing in de wacht zou sleeDen. Ook de beste stuurlieden konden niet on sen den wind en de golven, wanneer ze jn een ongunstig boeinummer moesten strekken. Zonder te kort te doen aan de rencinnaars kan veilig gezegd worden, it het onderlinge krachtsverschil door de rare handicap niet juist is weer gegeven. De balans. In het geheel zijn 8 nummers ge roeid. waarvan 7 door studentenploe- (en. Een speciaal nummer was inge- lischt voor achten der nict-aangeslo- len vereenigingen, n.l. de achten der beide burger-roeivereenigingen „De Haas" en „De Amstel". Triton heeft drie nummers gewon- *n. nJ.: de overnaadsche twee. de srernaadschc vier en de oude vier, het hoofdnummer, het eenige nummer dat over een baanlengte van 3000 M. gaat. (Voor de overige nummers was de baanlengte 2000 M.). Njord werd winnaar in de nummers jonge vier en jonge twee. Nereus behaalde de zege in de stuur- maniooze vier, terwijl „De Maas" de overwinning behaalde in het nummer „burgerachten". Belangstelling van de Prinses. Evenals het vorige jaar werden de wed- Widen gehouden op de baan van oost aar west. De finish was bij de Nauer- ische vaart. Daar meerden verschillende articuliere jachten en speciaal Yoor be- oek aan de wedstrijden gecharterde boo- ra. Het viel op dat een zeer groot deta- traient rijkspolitie met verschillende toten aanwezig was. zoodat het vermoe- «a gewettigd was. dat er iets bijzonders «til zou ziin. En inderdaad: tegen twee ktiveerde het zeiljacht „Prinses Juliana" Ju de koninklijke marine-jachtclub aan Wrd waarvan zich H.K.H. Prinses Juliana kvond met enkele dames en heeren van laar gevolg. Dicht bii dit jacht meerde lacht.Frida" van den heer Crone. den ™rcitter van de koninklijke zeil- en roei- neeniging. Het bezoek van H.K.H. was het laatst geheim gehouden en het «oznito werd zoo streng in acht geno- ™u. dat ook geen standaard Haar aan- 'hiïheid kon doen vermoeden. Met groote «jangstelllng volgde de Prinses de wed- jniden en het zal Haar ongetwijfeld ge vezen hebben gedaan, dat Njord, de Leid- *ae studenten-roeivereeniging. ondanks slechte roeiweer. tamelijk gunstige sultaten heeft behaald. Aan den wal. ™t bij de plaats waar de „Prinses 'imana" gemeerd was. stond de als van- door Triton aangeboden muziek, ■nke den geheelen middag de bekende van ..Ojo! ojo, de oude Bisschopsstad" en het Tritonlled ten gehoore bracht, gar HK.H. zichtbaar genoegen in had. J* met kransen omhangen leden der oude £ïan Triton, de winnaars der gouden «'"en roeide een eere-rondie langs het E» n wuifde de jongens hartelijk Het was de eerste maal. dat de Prinses Haar aanwezigheid heeft bliik gegeven "aar belangstelling voor de studenten- '«iwedstrijden. Jonge Vier. In het nummer Jonge Vier verschenen 7 hen start: W'p 2 Nereus. 3. Aegir. 4. Triton. De l®»,waren genummerd van den noorde- "«n kanaaloever af. KaJhfh was het snelste weg en al spoedig «tri» Dl0ïk geleidelijk meer uit. De .mee Dloegen, die verder van den wal en ids niet beschut roeiden, ondervonden iborai >5? onaangenaamheden daarvan, Jb?' JkJJon. dat baan 4 had. Nereus, J.. n Triton lagen vrij dicht bii elkan- ïj. wei zoo. dat Triton biina de boot y,..„e''r raakte. Vooral bii de Nauer- titjjlj vaart waar de straffe wind pal "ktllIJk "as voor de 'on2e roeiers zeer lt£en wer<I winnaar met minstens twee rerè TT vo??sProng op Aegir. dat gevolgd ooor Triton in 8 min. 23 sec. Nereus c T achter. De winnende ploeg van Njord bestond uit: C. J. F. Houwert (bg). P. Niks. W. K. Gunst. D. J. Koeleman (slag) en C. Cohen Tervaert (st.). Overnaadsche twee. Aan den start aan boei 2 Triton. 3 Njord en 4 Nereus. Direct na het vertreksein zette Triton schuin koers in de richting van den wal om vervolgens de eerste baan te volgen, hetgeen eroote voordeelen bood. Njord en Nereus gaven krachtig partij doch door het goede sturen van Triton leverde dat nochtans weinig resultaat op. De Utrechtenaren, die zich behoorlijk weerden, trokken van hun tactiek veel pro fijt en lagen spoedig drie lengten voor. Op de helft van de baan lag Njord een paar lengten voor op Nereus. dat zeer kort roeide en geleidelijk meer afzakte. Njord kwam iets opzetten, maar de Leldsche stu denten werden te zeer gehinderd door de golven. Toen Triton een snoek ving. kon Njord een naar lengten inloopen. doch de Utrechtenaren gingen niettemin met vijf lengten voorsprong op Njord als eersten door de finish. 1. Triton: J. Krediet (bg). J. Th. Kingma en J. S. S. Cohen (st.) in 10 min. 15 4/5 sec., 2. Njord (5 lengten). 3. Nereus (ver). Stuurtnanlooze vier. Aan den startboel 2, Njord, 3. Nereus en 4. Laga. Laga heeft een stuurboordslag. Nereus is zeer snel weg in de richting van den wal. doch komt juist te laat om vóór Njord de eerste baan te kunnen volgen. De stuurboordriemen van Nereus raken de bakboordriemen van Njord, dat appe- leert. Van het geringe oponthoud maakt Laga, dat achter is geraakt, gebruik om in te loopen. Njord en Nereus zetten spoe dig de race voort, maar enkele honderden meters verder herhaalt zich het spel. Njord appeleert opnieuw. Op 1000 M. is Njord dan 1 lengte voor op Nereus, terwijl Laga is afgezakt. Ook de Delftenaren zoeken beter water op, maar hun achter stand blijft eenige lengten. Dicht bij de Nauernasche vaart zet Nereus een gewel digen spurt in. De Amsterdammers loo pen dan wat uit, maar Du Pon en zijn mannen weren zich geducht. Het mag evenwel niet meer baten. Nereus gaat met vijf lengten als eerste door de finish. 1. Nereus (tijd 8 min. 20 2/5 sec.), 2. Njord (vijf lengten) en 3. Laga (ver). Hoewel sommigen verwachtten, dat Nereus gedisqualificeerd zou worden, is zulks niet geschied. Wel is Nereus twee maal met Njord in aanraking geweest, doch dat was beide malen in baan 1. waar geen van beide recht op kon doen gelden. De winnende Nereusoloeg bestond uit: A. C. v. d. Linden (tog.), W. Bais. de Boer en Hoorweg (slag). Jonge twee. Aan den start: boei 2. Njord en 3. Triton. Aanvankelijk is dit een aardige wed strijd, waarin de jonge roeiers zich er kranig doorslaan. Het valt op, dat de Tri ton-roeiers een tamelijk langen slag ma ken, waarvoor zij nogal ver achterover vallen. Het ploegje heeft daar eenig succes mee, totdat de slag Steyling zich niet tijdig kon herstellen en een geweldigen snoek vangt, hetgeen een achterstand van een paar lengten veroorzaakt, welke de Utrechtenaren niet meer te boven komen, ondanks hun taaiheid. 1. Njord (tijd 9 min. 59 4/5 sec.) met de roeiers E. F. K. Michielsen (tog.) en W. M. Esser (slag) en J. P. van Suchtelen (st.), 2. Triton op drie lengten. Het hoofdnummer. Door de moeilijkheden, welke de ploegen bij de opstelling aan den start ondervin den, is wanneer het hoofdnummer, vierriemsgieken over een baanlengte van 3000 M. aan de beurt Ls een vertraging ontstaan van een half uur. Nereus, dat dc laatse jaren een zeer voorname rol in dit nummer had gespeeld (sedert 1931 wonnen de Amsterdamsche studenten de „oude vier" vier malen), was dit jaar sterk favoriet. Na de ongunstig uitgevallen loting (Nereus had. boei 5 ge trokken), waren de kansen van de lichte, maar zeer pittige Utreohtsche ploeg, die bovendien aan boei 1 kwam te liggen, zeer gestegen. Wanneer Triton. Aegir, Njord. Laga en Nereus in deze volgorde aan den start verschijnen, lijkt het alsof de wind een ietsje is gaan liggen. Ook het zonnetje schijnt wat krachtiger. Nereus blijkt het plan te hebben door een ontzettenden spurt de baan te kruisen, maar Triton geeft goed partij. Beide ploe gen gaan vrijwel gelijk op, waarbij Nereus het door de onvoordeelige baan aflegt. Alle ploegen roeien achter elkander in de eerste baan. De volgorde is dan Triton, Nereus, Njord, Aegir en Laga. Nereus zet er alles op. Een geweldige spurt over de laatste 1500 M. geeft echter geen voor deelen. De strijd is niet zoo fraai als men onder betere weersomstandigheden had mogen verwachten. De onderlinge verschil len zijn te groot om dit hoofdnummer in teressant te kunnen maken. Triton wordt winnaar op twee lengten gevolgd door Nereus, op 5 lengten door Njord. Hierna komen Aegir en Laga. Het baantempo Was 32 slagen per minuut. Groot is de vreugde in het Triton-kamp, waar een gejuich van je welste losbarst. Luide wordt het Triton-lied aangeheven. Een paar enthousiasten werpen zich te water om vooral de eersten te zijn om hun corps-broeders te kunnen gelukwenschen. De overige Triton-supporters begeven zich achter hun muziek in optocht naar het vlot. waar de winnaars hun kransen ln ontvangst komen nemen. Zij hebben daarvoor tot ver over hun enkels in het water te staan. Van het vlot zelf is niet veel meer te zien. De Senatus Veteranorum hangt de helden van dezen dag de met kleurige linten versierde lauwerkransen om en de toeschouwers nemen door ap plaus deel aan de huldiging, ondanks de persoonlijke teleurstelling, welke zij onge twijfeld zullen hebben gevoeld. Ook de Prinses heeft veel schik in de demonstratie van enthousiasme en wan neer de Utrechtenaren: J. I. v. d. Leeuw (bg.), J. van Woerden, J. F. Chr. de Witt Puyt. R. C. Brandts (slag) en D. Wille- brand (st.) hun eerebaantje langs het terrein trekken, wuift ook H.K.H. hun vriendelijk toe. De tijd van Triton was 12 min. 21 sec. Ter vergelijking zij vermeld, dat Nereus het vorig jaar, toen deze baan voor de eerste maal gebruikt werd, er onder de toenmalige omstandigheden 11 min. 13 1/5 sec. over kon doen. Het nummer „burgerachten". Aan den start: boei 2. de Maas en 3. de Amstel. Dat was eigenlijk de eenige mooie race, welke over een groot gedeelte van de baan vrijwel gelijk opging. Na een aanvanke- Üjken voorsprong van de Amstel, komt Maas op ongeveer de helft van de baan opzetten. Zij loopt een kleine bootlengte uit. De Amstel voert het tempo dan wat op. maar de Maas slaat den aanval af. Bij de Nauernasche vaart komt de Am stel dan even in moeilijkheden. De boot slingert, maar de Amsterdammers herstel len zich voor een uiterst feilen eindspurt, waarbij zij tenslotte een goede taflengte achterblijven. 1. De Maas in 7 min. 25 2/5 sec., 2. De Amstel. Overnaadsche Vier. Aan den start: Boei 1. Triton, 2. Aegir, 3. Laga, 4. Nereus en 5 Njord. Triton heeft dus de gunstigste baan, hetgeen tot resultaat heeft, dat zij dit nummer in den tijd van 8 min. 27 3/5 sec. wint voor: 2. Nereus (3 lengten), 3. Aegir (31/: lengten) en 4. Laga. De Triton vier bestond uit: K. Otten (bg.). J. D. Jansen, G. Th. Bom, A. J. v. d. Bergh (sl.) en R. Planter (st.) Njord kon wegens een gebroken dol niet van start vertrekken. Jonge Acht. Het laatste nummer, dat voor „achtriems- gieken juniores" gaat tusschen Nereus, Njord, Aegir, Laga 1 en Laga 2. Deze race wordt geroeid onder betrek kelijk „gunstige" omstandigheden, waarbij de wind wat in hevigheid is afgenomen. Dit- wordt dan ook een vrij interessant kijknummer, waarbij Njord reeds spoedig met 1/4 lengte voor ligt op Nereus. Triton, Aegir, Laga. 2 en Laga 1. Het wordt een aardige strijd tusschen Njord, Nereus en Triton, welke in het voordeel van Nereus eindigt. Op 1000 M. is Aegir afgezakt. Het wordt op enkele lengten gevolgd door de Laga- pioegen. Bij de Nauernasche vaart is ook Triton wat achterop gekomen en even ia- ter gaan de Amsterdamsche studenten in den tijd van 7 min. 30 1/5 sec. door de fi nish op anderhalve lengte gevolgd door Njord. Daarna komen Triton, Aegir, Laga 2 en Laga 1. De.winnende ploeg bestond uit: A. A. Scherpenhuysen (bg.), J. A. E. de Knoeke v. d. Meulen. D. Muidér, H. J. Zeydner, C. E. v. d. Pioel, C. Brandt Corstius, C. J. Strick van Linsehoten, J. A. Smit (slag) en P. Hallie. De wedstrijden hebben over het alge meen een onbevredigenden indruk achter gelaten, doch dit deed aan de stemming niet veel af. Op Hemelvaartsdag zijn we nu eenmaal niet aan mooi weer gewend. Ovatie voor de prinses. Toen de stoomboot van de Alkmaar Packet de „Prinses Juliana" dat den te rugweg zeilend aflegde, passeerde, brach ten de studenten H. K. H. een spontane hulde. De muziek zette het Wilhelmus in, dat door allen werd meegezongen. Zicht baar getroffen, dankte de Prinses de stu denten, voor dit bewijs van aanhanke lijkheid en sympathie. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. UITSLAGEN VAN GISTEREN, Kamp. van Nederland: EnschedéBe Quick 3—2. Afdceling I, promotie 3de klasse: H.R.C. Kinheim 10. Af deeling II, vierde klasse: Ooievaars A.S.C. 22 (na verlenging). Promotie 4e klasse: SchotenAlphia 4—2. Af deeling IV, promotie tweede klasse: T.S.C.—Noad 1—4; Willem II—Palemig 2—0. Van Overal. Er is zeer weinig krachtsverschil ge weest in den wedstrijd EnschedéBe Quick, welke gisteren gespeeld is. De Gro ningers gaven goed partij, waren zelfs meer aanvallend dan Enschedé en liepen tweemaal een achterstand in. Met 32 voor Sportclub kwam het einde en zij mocht met dat resultaat heel blij zijn. Enschedé 4 4 0 0 147 8 Feyenoord 3 2 0 1 95 4 Ajax 4 2 0 2 7—8 4 N. A. C4 1 0 3 5—8 2 Be Quica 5 1 0 4 10—17 2 Voor de promotie 2e klasse heeft zoowel Noad als Willem II in het Zuiden haar verzwakte positie weer iets verbeterd door respectievelijk te winnen van T.S.C. en Palemig. Na drie wedstrijden staan de ploegen weer volkomen gelijk. Noad 3 1 1 1 76 3 Palemig 3 1 1 1 66 3 Willem II 3 1 1 1 5—5 3 T. S. C3 1 1 1 7—8 3 De eerste promotie-wedstrijd van Alphia is op een teleurstelling uitgeloopen. Met 42 werd van Schoten verloren, maar, naar van Alphia-zijde verzekerd wordt, is deze uitslag door onvoldoende leiding niet normaal. Er is dus een behoorlijke kans dat Alphia Zondag thuis revanche neemt. A. S. C. speelde voor de tweede maal den beslissingswedstrijd tegen Ooievaars. Het werd 22 en het is, ook na verlen ging, 22 gebleven, zoodat Zondag een derde beslissingswedstrijd volgen zal. In de eventueele verlenging wordt dan doorge speeld totdat er een doelpunt gemaakt is! De studenten-roeiwedstrijden: Triton wón de Oude Vier; Njord won Jonffe Vier en Jonge Twee. Voetbal: A.S.C- speelde gelijk tegen Ooievaars (22); Alphia verloor met 42 van Schoten. Zeilen: Onderlinge wedstrijden van de Kaag. Zwemmen: Een nieuw nationaal record op de 10 x 100 M. A. S. C.—OOIEVAARS ONBESLIST (2—2). ONDANKS EEN HALF UUR VERLENGING (Van onzen redacteur). Dc gisteren op het V.U.C.-veld te Den Haag overgespeelde beslissings wedstrijd tusschen A.S.C. en Oooie- vaars is na viermaal verlenging van telkens 7'/: minuut onbeslist (22) geëindigd, zoodat de ontmoeting voor de derde maai moest worden vastge steld. Thans zal as. Zondag weer ge speeld worden op het N.B.L.O.-terrein hier ter stede. Het verschil in spelkwaliteit, gedemon streerd in den vongen kamp tusschen beide ploegen, had reden gegeven te ver wachten dat rood-zwart zich ook ditmaal de meerdere van de Ooievaars toonen zou. Dat zij dit niet gedaan heeft moet in de eerste plaats geweten worden aan de ze nuwen, die vele A.S.C.'ers de baas waren en die vooral op de verrichtingen der voor hoede hun stempel hebben gedrukt. 'tWas alsof het aanvals-quintet lood in de bee- nen had: er ontbrak snelheid en schot vaardigheid en het was alles wel een klasse minder dan Zondag voor een week toen met 41 gewonnen werd. Aan het niet meespelen van linksbinnen Van Leeu wen kon dat alles niet geweten worden, want dat rood-zwart beter kón is geble ken gedurende de verlenging toe zij min stens 25 van de 30 minuten het heft vol komen in handen heeft gehad, met goed aanvals-spel voortdurend het Haagsche doel bedreigde en alleen heel even For- tuna op haar hand had moeten hebben om te winnen! Overigens kan men zich afvragen of A.SC. met een overwinning feitelijk niet meer zou hebben gekregen dan zij ver diende. Wij meenen van wel. Zij mag dan verreweg de sterkste zijn geweest in het extra-halfuur, zij was daarentegen gedu rende den wedstrijd zelf toch voor het grootste deel in een defensieve positie en kon blij zijn met een draw te eindigen! Het is. zooals te voorzien was, een bui tengewoon spannende kamp geworden, waarin het vrij talrijke publiek ten volle meeleefde en waarin de Haagsche spe lers aanvankelijk minder nerveus waren dan onze stadgenooten. Hetgeen geen wonder was. Ooievaars had niets te ver liezen, rekende eigenlijk zelf op 'n neder laag en bond daarom tamelijk onbevan gen den strijd aan tegen een Leldsch elf tal. dat zelfs niet tot rust en bezinning komen kon toen het tegen den harden wind in spelend in de zesde minuut door rechtsbuiten B. van Leeuwen de lei ding nam. 01. Wel-is-waar leek het een oogenblik dat A.S.C. toen heer en mees ter was van het terrein en met tactisch en wei-overwogen spel bracht zij even het Ooievaars-doel in ernstig gevaar, doch niet zoodra werd het door den Haagschen midvoor na tien minuten met een fraaien schuiver gelijk (11) of een zekere moe deloosheid maakte zich van rood-zwart meester, althans van haar voorhoede. De aanvallen werden steeds onbeduidender en de ontstuimig attaqueerende Hage naars, die in het weer meespelen van hun onlangs geblesseerden linksbuiten een be langrijke versterking gekregen hadden, namen het spel in handen- Zij waren be weeglijk en doortastend, en hun tekort aan techniek werd op die wijze ruimschoots aangevuld. De Leidsche verdediging deed goed werk, maar Freyser kon toch niet verhinderen dat in de 35ste minuut door den Haagschen rechtsbinnen de score met een kopbal tot 21 werd opgevoerd. Heel de A.S.C.-aanhang had in de pauze haar hoop gevestigd op het windvoordeel na de rust, maar veel winst heeft dat niet opgeleverd. Zelfs was Ooievaars ook nu nog iets sterker ai heeft rood-zwart toen eveneens goede aanvallen gedaan. Drei gende momenten ontstonden er telkens Foto Van Vliet. Lugdunum. III behaalde gisteren 't kampioenschap van de 2e klasse A in den LV.B. Op onze foto: le rij: J. Koetr 2erij; B. Dool, N. Stokkermans, P. v. Velzen, W. v. d. LubSe (aanv.) en F. Honsbeek. 3e rij: W. Koolloos (gr.rechter), H- de Roo, J, van Weerlee, C. Oudshoörn, I. Reyken, T. de Roo en G. v. d. Reyden (res,).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13