vertrou^ensnaam LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 22 Mei 1936 BINNENLAND. Kom met Pinksteren goed gekleed voor den dag!! FINANCIEN. NEDERLANDSCH JONGELINGSVERBOND. DE ALGEMEENE VERGADERING VOORTGEZET. De deelnemers aan de bondsdagen van •het Nederlandsch Jongelingsverbond heb ben gisterochtend in de groote kerk te Den Haag een godsdienstoefening bijgewoond, welke werd geleid door ds, A. K. Straatsma Ned. Herv. predikant aldaar. De algemeene vergadering werd na de zen dienst voortgezet en wel met het oog op het zeer groot aantal leden en af gevaardigden in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen en in de Juliana- kerk. De ochtendvergadering in het ge bouw stond onder leiding van den bonds voorzitter ds. P. Veen. De vice-voorzltter van het verbond, ir. F. Sprey, leidde de ochtendbijeenkomst in de Julianakerk. In de vergadering, welke gistermorgen in het gebouw plaats vond, heeft ds. P. Veen een rede uitgesproken. Hij gaf allereerst een omschrijving van het doel van het verbond: jongens en jonge mannen in aanraking te brengen met Jezus Christus. Na een analyse van de huidige tijdsom standigheden te hebben gegeven, zeide spreker, dat de verkondiging van het evangelie nu meer dan ooit geboden is. Ds. Veen gaf vervolgens een overzicht van het vereenigingsleven van het ver bond. waarbij hij met dankbaarheid ge waagde van den steun van het nationaal crisis-comité, de centrale voor werkloozen- zorg en vele particulieren ondervonden. Het werk in Indië staat nog in de kinderschoe nen, weshalve spr. een dringend beroep op aller steun deed. De aanvaarding van ons werk. zoo ver volgde spreker, is alleen mogelijk met vol komen bereidheid. God te gehoorzamen. God doet een dringend beroep op u allen, zeide ds. Veen. en wanneer gij straks uw werk zult hervatten, bedenkt dan, dat gij werktuigen in God's hand zijt. Uw ant woord op God's beroep moet zijn, besloot spreker: „Heer, hier ben ik. om Uwen wil te doen". In den middag werden de vergaderingen voortgezet. De vice-voorzitter van het ver bond, lr. F. Sprey, leidde nu de bijeen komst in het gebouw. De bondsvoorzitter, ds. P. Veen. had de leiding van de verga dering in de Julianakerk. De drie algemeen secretarissen van het verbond hielden in het gebouw redevoe ringen. De heer H. Gordeau sprak over: „Hij is mijn", de heer C. Tabak had tot onderwerp van zijn rede gekozen: God's eigendom zijt gij", de heer C. V. Door- schodt behandelde het- onderwerp: „De geestelijke taal der christelijke vereeniging van jonge mannen". Na afloop van beide vergaderingen kwa men de deelnemers aan deze bondsdagen ten tweeden male in de groote kerk samen, om zich te vereenigen in gemeenschappe lijk gezang en gebed. De bondsvoorzitter sprak hier een slot woord. waarmede het officieele gedeelte van de bondsdagen ten einde was. Voor hen, die niet des avonds reeds vroeg naar huis vertrokken, organiseerde de Haagsche christelijke jongemannenveree- niging een gezellig samenzijn in haar ge bouw aan de Prinsegracht. HAAR RHEUMATIEK EN ZIJN SPIT VERDWENEN. „Jaren leed ik aan rheumatische pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irish Sweepstake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maandenlang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste: Mijn man had een ernstigen aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen, lederen morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eerste kop thee. ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij ver stomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoenen als be looning. Ik dank U hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed." Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ont staan doordat afvalstoffen zioh in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze af valstoffen vormt zich het gevaarlijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en ge wrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwij derd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frls- scher en „fitter", het is of met het fris- sche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. 4015 (Ingez. Med.l DE POSTVLUCHTEN. Tot de passagiers van de „Kwak" welke gistermiddag om 5.25 uur op Schiphol uit Indië is teruggekeerd, behoorde de maha- radja van Jaipour, die te Jodhpour aan boord van het toestel was gegaan. De Indische vorst heeft onmiddellijk de reis naar Londen voortgezet. De „Perkoetoet" is gisteren in Bandoeng geland. o VERKEERSMOEILIJKHEDEN TUSSCHEN LEIDEN EN UTRECHT De beide ophaalbruggen bij de Gouwe Sluis in den Rijksweg LeidenUtrecht zijn afgesloten voor motorrijtuigen en aanhangwagens, waarvan de grootste wiel belasting 1500 kg. overschrijdt. Tot nog toe werd hieraan niet zoo sterk de hand gehouden, doch den laatsten tijd is het toezicht verscherpt en vallen er bekeurin gen 't Bleef evenwel voor zwaardere mo torrijtuigen mogelijk, den Lagen Rijndijk te nemen, doch dit gaat thans ook niet meer, aangezien enkele weken geleden de brug over het Aar-kanaal, gelegen in den Lagen Rijndijk, door Ged. Staten van Zuid-Holland is afgesloten voor motorrij tuigen en aanhangwagens, die een groo teren wieldruk hebben dan 1500 kg. Hierdoor is dus de toestand ontstaan, dat motorrijtuigen, die met inbegrip van de lading meer dan 6000 K.G. wegen, niet over den Rijksweg van Leiden naar Utrecht kunnen komen en dus genood zaakt zijn een enormen omweg te maken. Daar de nieuwe verbinding van het Westen van Zuid-Holland naar Utrecht voorloopig nog niet gereed is, heeft de B. B. N„ Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, tot den Minister van Water- si aat het verzoek gericht, to willen bevor deren. dat de bruggen bij de Gouwe Sluis worden versterkt, opdat het zwaardere motorverkeer van den weg, waarin deze bruggen liggen, kan gebruik maken. van het hoofdbestuur. De bond verleent thans reeds steun voorzoover dat moge lijk is. Alkmaar stelt voor. een bedrijfscommis- sle in te stellen, welke ale vraagstukken, het bedrijf betreffende, onderzoekt en be oordeelt. Het hoofdbestuur staat afwijzend tegen over dit voorstel. De personeelraad voorziet ook in deze aangelegenheden. Aan versterking van het overleg tusschen de directie der spoorwegen en het perso neel zal het evenwel medewerken. Het voorstel-Alkmaar wordt aangehou den. Met het instellen van een sudie-com- missie kon het hoofdbestuur zich niet vereenigen. De afdeelingen Amsterdam en Leiden stellen voor. de statuten zoodanig te wijzi gen. dat ook het personeel, werkzaam bij de A.T.O. (algemeene transport onderne ming) en van Gend en Loos. lid van den bond kunnen worden. De voorzitter deelt med» dat deze aan gelegenheid de volle aandacht van het hoofdbestuur heeft, doch dat thans, mede in verband met de financleele bezwaren, nog geen oplossing gevonden is. Ook dit voorstel wordt aangehouden. De afdeeling Utrecht wil het christelijk sociaal dagblad een familieblad doen wor den en wijst op de groote beteekenis daar van. De vergadering vereenigt zich hiermee. Het hoofdbestuur is van meening. dat een voorstel Rotterdam III. om er bij de regeering oo aan te dringen voor het ee- meentepersoneel inzake kindertoeslag de zelfde regeling toe te passen als voor het rijkspersoneel plaatselijk en niet landelijk moet worden behandeld. Het hoofdbestuur steunt het voorstel- Utrecht om de actie voor uitbreiding der Zondagsrust niet te doen verflauwen. Ten aanzien van beide bovengenoemde voorstellen besliste de vergadering in den geest van het hoofdbestuur. Het voorstel-Elst. om de laagste pen sioenen bij mogelijke herzien1 n» niet te verlagen werd aangenomen. Het hoofd bestuur zal hiertoe alles in het werk stellen. Met een woord van opwekking, om de organisatie te steunen heeft de voorzitter de vergadering gesloten PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. De voortgezette vergadering. Voor den aanvang der middagvergade ring te Den Haag heeft de heer Stapel kamp. voorzitter van het Christelijk natio naal vakverbond, een korte rede gehouden, waarin hij de ontwikkeling van den bond en van de geheele christelijke vakbeweging gunstig noemde. Met vreugde constateerde hij. dat die vakbeweging zich weet aan te passen aan de gewijzigde tijdsomstandigheden De invloed van de christelijke vakbewe ging moet evenwel noet-grooter worden en spr. wekte e 1 en oo. Hieraan mede""te wer ken laoolaus). Hierna wa= aan de orde de behandeling van de af deslingsvoorstellen. De afdeeling Nijverdal stelt voor een fonds „hulp in nood" te stichten voor steun aan ontslagen personeel. De vergadering vereenigde zich met de afwijzende houding DE TREKHONDENWET. In een circulaire aan de burgemeesters vestigt de minister van binnenlandsche zaken de aandacht op het koninklijk be sluit ter uitvoering van eenige artikelen der trekhondenwet 1910, volgens welk K. B. de burgemeester een schriftelijke ver gunning kan geven tot het zich bevinden de de kar tijdens den rit van een per soon. Deze vergunning, waarvan aantee- kening geschiedt op het nummerbewijs, kan te allen tijde door den burgemeester worden ingetrokken. Behoudens intrek king is zij van kracht gedurende het tijd perk tusschen twee op elkander volgende keuringen. Naar den minister is medegedeeld komt het voor, dat bedoelde vergunning wordt verleend niet op naam van een bepaald persoon, doch in het algemeen, zoodat ieder zich gerechtigd kan achten daarvan gebruik te maken. De vergunning is ech ter bedoeld ais een persoonlijke, hetgeen intusschen aan het verleenen van meer dan een, op naam van verschillende per sonen voor eenzelfde kar en hond gestel de vergunning niet in den weg behoeft te staan. Voorts schijnt niet altijd de hand te worden gehouden aan de bepaling, dat de vergunning, behoudens intrekking, slechts van kracht is gedurende het tijdperk tus schen twee op elkander volgende keurin gen, weshalve zij bU de laatstelijk gehou den keuring automatisch vervallen zijn. Hierin ligt een controlemiddel en een nut tige gelegenheid voor den burgemeester omtrent «en nieuwe aanvrage om vergun ning naar omstandigheden te oordeelen en te beslissen, waarbij de persoon en de antecedenten van den aanvrager van be lang zijn. De minister verzoekt met het boven staande rekening te houden. DE VEREENIGING „HONSWIJK". De vereeniging „Honswijk" welke be staat uit de voormalige bezetting van het fort „Honswijk" gelegen aan de Lek en deel uitmakende van de Nieuwe Holland- sche waterlinie, welke bezetting daar ver toefde gedurende de mobilisatie-jaren, 1914 en 1915, heeft wederom ter verster king van den band van kameraadschap en saamhoorlgheld en tevens om nader bekend te worden gemaakt met de groot- sche plannen, welke bestaan om in 1939 ter gelegenheid van de 25-jarige herden king van de oprichting een monumentale poort te stichten, een Honswijkdag gehou den in het dorp Schalkwijk, in welke ge meente het fort gelegen is. Met een extra-dieseltrein werd het ge zelschap oud-militairen met hun dames van Utrecht naar Schalkwijk vervoerd, waar een muzlekvereeniglng bij aankomst ter verwelkoming op het perron speelde. Nadat ververschingen waren aangeboden, werd met de muziek afgemarcheerd naar het vereenigingslokaal waar pastoor dr. H. P J. M. Ahsmann een kort woord ter inleiding sprak tot de aanwezigen, w.o. werden opgemerkt de burgemeester L. P. J. ten Holder, ds. L. Boer, de vroegere fortprediker, kapelaan A. C. de Greef, ma joor Schukking, van de genie en dr. Jan sen. Hierna nam overste Camptijn het woord om de oud-bezetting op enthousiaste wijze toe te spreken. Een telegram van hulde, aanhankelijk heid en trouw werd verzonden aan H. M. de Koningin en eveneens een telegram aan minister Deckers en aan den heer Tlelens te Den Haag. Uitvoerig werd het plan besproken van de stichting van een monumentale poort, die, mocht het plan verwezenlijkt worden, zal verrijzen te Utrecht aan het einde van de Blltstraat en aan het begin van den weg door het fort „de Bilt". Ook de be strijding van de werkloosheid en den nood onder de Honswijkers heeft de volle aan dacht van het uitvoerend comité. Hierna werd de Honswijkfilm vertoond, een opname van den Honswijkdag in 1934, toen van de 300 mannen der bezetting in 1914 er slechts 4 procent absent was. Met eenige toespraken werd de bijeen komst besloten. 102-JAKIGE OVERLEDEN. Te Waalwijk is hedenmorgen in den ouderdom van 102 jaar overleden de heer Judocus Timmerman, die tot zijn 99ste levensjaar directeur is geweest van de le vensverzekeringmaatschappij „Noord-Bra- I bant". 38 jaar lang heeft de heer Timmerman zitting gehad in het gemeentebestuur, waarvan 23 jaar als wethouder. ONTHULLING VAN DEN LUCHTWEG WIJZER TE SCHIPHOL. Zooals men zich zal herinneren, werd bij het 50-jarig bestaan van den A.N.W.B. door het Nederlandsche volk een bedrag bijeengebracht voor 4ie aanbieding van een blijvende herinnering aan dit jubi leum. De keuze voor dit huldeblijk viel op een monumentalen zonnewijzer, welke te Amsterdam geplaatst werd. Van het nog overgeschoten bedrag werd besloten, als een modern symbool van de bekende A.N.W.B.-bewegwijzering 'n weg wijzer voor het luchtverkeer te vervaardi gen en deze ter plaatsing op Schiphol, aan de gemeente Amsterdam aan te bie den. Deze luchtwegwijzer, welke evenals de zonnewijzer, werd ontworpen door den ar chitect ir. A. Boeken, is thans te Schiphol voltooid. Morgen te 4 uur n.m. zullen de onthulling en de overdracht aan het ge meentebestuur met eenige plechtigheid plaats vinden. WIJZIGING PENSIOENWET 1922. In een nota naar aanleiding van het verslag betreffende het ontwerp van wet tot wijziging en aanvulling van enkele artikelen van de pensioenwet 1922 merken de betrokken ministers op, dat de positie van de ambtenaren, wier salaris daalt tot f. 400 of daar beneden, niet geheel gelijk is aan die der ambtenaren, die na ontslag uit een betrekking, bezoldigd met meer dan f. 400, worden benoemd in een betrek king met een salaris van f. 400 of daar beneden. In het eerste geval vindt geen verbreking van het dienstverband plaats en sohijnt het derhalve redelijk, dat de pensioengerechtigdheid blijft bestaan. In het andere geval wordt het bestaande dienstverband verbroken en een nieuw dienstverband gelegd, waaraan naar de meening van de ministers een zelfde be teekenis moet worden gegeven als aan een eerste aanstelling voor de strekking van artikel 3, eerste lid, onder b, der Pensioen wet 1922. Zij achten derhalve geen termen aanwezig voor een aanvulling van artikel 1 van het ontwerp van wet als in het ver slag gevraagd. H00GSTRAAT1-2 DE FAAM'S JONGENS KLEEDING kan er tegen! Zomerkleeding. waarin ze gerust kunnen spelen en stoeien. Leuke modellen van degelijke stoffen en prima afwerking tegen billijke prijzen Groote keuze In Pakjes - Jasjes Broekjes - Blou- sen - Dassen Petton, enz. TEL. 2744 - LEIDEN Vroeger zou dat 'n heele uitgave beteekenen. Thans echter niet meer. De Faam brengt ook in de lagere prijzen uitstekende Heeren-Confectie. En ook hierbij kunt U kiezen uit tal van traaie dessins en stoffen. Natuurlijk heelt elk costuum de zoo bekende keu rige coupe en degelijke afwerking van de Faam. COLBERTCOSTUMES 12.75,19.75, 22.50.nhoog.r SPORT-COSTUMES 15.75, 22.75, 25.75 ZOMER-COSTUMES 12.50,15- FLAN. PANTALONS 2.90, 4.90 Eveneens steeds een bijzonder ruime sorteering in HEERENMODE-ARTIKELEN Overhemden - Dassen - Sokken - Hoeden, enz. in talrijke aparte nieuwe dessins en zomertinten. 4044 (Ingez. Med.) EERSTE MEIKERSEN. Zaterdag waren te Geldermalsen de eerste Meikersen op de velling aangevoerd. Zij werden verkocht voor 21 cent per 10 stuks. De aanvoerder was de heer G. de Kruif uit Buren. Hbld. 0 VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. zijn met Ingang van 1 Juni benoemd tot burgemeester van Ambt- Hardenberg: G. Oprei, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Zwartsluis, en tot burge meester van Woensdrehht: A. A. B. van der Meulen. De heer van der Meulen is in 1891 te Gendt geboren. Hij ls oud-Oost- Indisch hoofdambtenaar en woont thans te Nijmegen. o UIT NED. OOST-INDIE. SCHEEPSBOUWORDERS VOOR INDIE? MEDAN, 20 Mei (Aneta). De heer Van Konijnenburg, directeur van de Droogdok Mij. Tandjong-Priok, is met de Perkoetoet uit Nederland teruggekeerd. Hij verklaarde in Nederland besprekingen te hebben ge voerd met de Nederlandsch reederijen met de bedoeling de uit Indië komende scheeps- bouworders door te geven aan Indische maatschappijen, opdat de orders in Indië kunnen worden uitgevoerd. De plannen in deze richting zijn goed gevorderd, het be treft flinke orders. De heer Van Konijnenburg heeft ook besprekingen gevoerd met den heer F. Koolhoven over het In licentie bouwen van vliegtuigen door de Droogdok Mij. Of hier van iets zal komen, hangt geheel af van de pogingen tot concentratie der Neder landsche vliegtuigindustrie. Wanneer deze concentratie slaagt is er geen kans op een vliegtuigenfabriek in Ned. Indië. in het tegenovergestelde geval echter wel. De heer Van Konijnenburg zeide te vermoeden, dat de concentratie in een gewijzigden vorm tot stand zal koinen, doch een beslissing dienaangaande is nog niet nabij. TWEEMAAL PER DAG NAAR TWENTE. Naar wij vernemen hebben langdurige onderhandelingen tot het resultaat ge voerd. dat met ingang van 15 Juni door de K.L.M. wederom een tweemaaldaagsche dienst op Twente zal worden geopend. UITVOERING VAN DE ZUIDERZEE- STEUNWET. Het tweede-kamerlid de heer Van Dis, heeft aan den Minister van Waterstaat gevraagd of deze bereid is te bevorderen, dat een vergoeding wegens waardever mindering ook wordt uitgekeerd aan de belanghebbenden, die wegens verblijf on der de wapenen gedurende de mobilisatie eerst na 1918 in staat waren zich een schuit aan te schaffen, voorts of aan de nlet-belanghebbenden onder de visschers- bevolkmg van de voormalige Zuiderzee, die als gevolg van de afsluiting in uiterst zorgelijke omstandigheden verkeeren, een kostelooze vischvergunning kan worden verstrekt en gedurende de wintermaanden een kleine steun, en tenslotte, of aan de oudere visschers niet hetzelfde maximum- steunbedrag kan wprden uttgekeerd, waardoor de thans bestaande ongelijkheid zal worden opgeheven. N. V. ROTTERDAMSCHE VEKZEKERING-SOCIETEITEN. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der R.V.S. v.erd de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd. Het voorstel van commissarissen tot verdeeling van het winstsaldo werd aan genomen. Het dividend bedraagt 20'» op de verplichte en 8°/, op de onverplicht ge storte bedragen. Op de winstbewijzen wordt f. 19.99 p. stuk uitgekeerd. Aan het jaarverslag over 1935, dat aan de vergadering werd aangeboden, ontlee- r.en wij het volgende: In financieel op zicht is 1935 voor de R.V.S. een zeer gun stig jaar geweest. Op 1 Januari 1935 was het verzekerd be drag f. 311.681.181. Aan nieuwe verzekerin gen werd in 1935 afgesloten f48.653.115, terwijl door andere oorzaken f. 2226 aan het verzekerd bedrag werd toegevoegd. De totale vermeerdering in 1935 bedroeg dus f. 48.656.001 'v.j. f. 51.539.164). Door het overlijden van verzekerden en andere oorzaken werd f. 50.399 520. door omrekening vreemde munt f. 5.018.895 af gevoerd: tot. f. 55.418.415 iv.j. f 53.944.650). Wegens omzetting verviel een bedrag van f5.398.892, waarvoor f1.195.538 aan nieu we verzekeringen in de plaats kwam. De achteruitgang was dus f. 6.822.414 en de stand op 31 Dec. 1935 f 310.859.361. Het Belgische bedrijf boekte een voor uitgang van frs. 25.950.510. Op 31 Decem ber 1935 was ln dit bedrijf verzekerd frs. 282.118.309 en bovendien f. 13.198. Aan uitkeerlng bij overlijden werd slechts f. 1.653.514 uitgekeerd. Bij de loopende lijfrenten bedroeg het verval f. 12.680 rente. Voor de uitgestelde lijfrenten was dit cijfer f. 3522. I Var, de kapitaalverzekeringen bij leven verviel door overlijden een bedrag van f. 6518. Een gemiddelde interest werd ge kweekt van 4.69°/o. Het totaal der kosten van beheer der I beleggingen bedroeg 0.22°/o van het ge mlddeld uitstaand bedrag der beleggin gen. Na aftrek dezer kosten resteert dus een netto rente van 4.41°/o. De onkostencijfers waren bevredigend. Blijkens de waarnemingen gedurende een reeks van jaren neemt de algemeene sterfte onder de lijfrente-trekkenden in Nederland af. Wij hebben het daarom vel lig geacht dit jaar een wijziging te bren gen ln de grondslagen waarop de wiskun dige reserve voor lijfrenteverzekeringen wordt berekend. Als gevolg daarvan is de premiereserve extra verhoogd met de som van f. 234.151. Per 31 December 1935 bedraagt de pre miereserve f. 63.380.846. De extra reserve is toegenomen met f. 1.258.538 en bedraagt thans f 8.021.865.43, Van het maatschappelijk kapitaal ad f4 millioen, in totaal gestort f. 609.100. De reserve voor bijzondere doeleinden bedraagt f. 433.639. De grootste post onder de beleggingen wordt gevormd door hypotheken en wel f. 30.110.263 of 41.58°/o van het totaal der beleggingen. De gemiddeld gekweekte rente van hy potheken over 1935 bedraagt 4.66"/». De beurswaarde der effecten bedroeg op 31 Dec. 1935 f. 11.589.110. Leeningen op schuldbekentenis. De be legging ln den vorm van leeningen op schuldbekentenis aan, of met garantie aan Nederlandsche publiekrechtelijke lichamen bedraagt f. 18.148.511, d.i. 25.84 »/o van het totaal der beleggingen. F. 1.318.838 is als voorschot op bij onze maatschappij gesloten polissen verstrekt. Per 31 December 1935 bedraagt de ba- lanswaarde der onroerende goederen de som van f. 1.692.044. Aan den wiskundig adviseur van com missarissen, dr. J. P. Janse, werd eervol ontslag verleend en in zijn plaats werd prof. dr. J. G. Rutgers, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft be noemd, o GEBR. GERZON'S MODE-MAGAZIJNEN. Het verslag van Gebr. Gerzon's Mode magazijnen over 1935 memoreert allereerst het overlijden van den oudsten directeur en mede-oprichter, de heer Ed. Gerzon. Verder meldt het verslag, dat de ver bouwing van het winkelpand te Groningen in Maart 1936 gereed kwam. Wij kunnen de ln 1935 verkregen resul taten niet bevredigend achten. Hetgeen wij ln ons vorig verslag aan gaande de koopkracht hier te lande en in Indië schreven, zouden wij ook dit jaar ongewijzigd kunnen herhalen; een herstel van het bedrijfsleven zou ongetwijfeld ook de resultaten van onze vennootschap gunstig beïnvloeden. De netto-winst bedraagt f. 221.934 (144.445) waarvan f. 130.981 1120,000) komt aan pref. aandeelen, waarop inch f. 1013, nog beschikbaar voor 1934, na aftrek van dividendbelasting, 6 <SHrU kan worden uitgekeerd. Aan gewone aan deelhouders komt f. 90.941 (14.445) waar van 4 'la (onv.) wordt uitgekeerd, terwjji f, 3244 (331) onverdeeld dividend op nieuwe rekening over gaat, Balans per 31 December. Activa: Vaste goederen f. 3.969.000 (f. 3.612.923); winkel inrichtingen f. 1.195.955 (f. 1.244.016), goe deren f. 1.269.119 (f. 1.564.6911, debiteuren f. 651.091 (f. 111.250), effecten f. 572.bie (f. 337.040), kas en kassiers f 555.53" (f. 993.261), totaal f. 8.213.913 (f. 8 463.241). Passiva: Gew. aandeelenkapitaai f. 2.000.000 (f. 2.000.000). preferem f. 2.000.000 (f. 2.000.000), reserWëfont» voor f. 1.260.935 (f. 1.260.935), reserve div. bel. (o.a. pens. en ziekteuitkeerm» f. 252.745 (f. 268.650), hypothese'' f. 1.190.000 (f, 1,270.000), crediteuren f. 565.119 (f. 647.654), gedeponeerde geloei f. 720.100 (f. 801.033), onverd. dividend geb aand. v. j. f. 337 (f. 13.132), id. id. Prei',:' v. j. f. 1.073 (f. 1.028), nog te bet;den S pref. aandeelen f. 1,728 f. 6.365), w f. 221.934 (f. 194.445), totaal f 8.213»' (f. 8.463.244). Winst- en verliesrekening. Cred''- jjTJg derenwinst. Interest, enz. f- (f. 4 265.442). f. 3.983.319 (f. 4.2_66.4«l. Debet: Algem. onkosten f- 3,j°r(,n (f. 4.000.566), afschr. op vaste enz. f. 74.629 (f. 70.430), winst (f. 194.445), totaal f. 3.983.319 (f.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10