NIEUWE BRUGGEN UITERLIJK 1941 GEREED. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 Mei 1936 UIT DE RIJNSTREEK. AARLANDERVEEN. De opbrengst van den bloempjesdag nraagt elkanders lasten" ls f. 11.73. .Binnenkort zal met de bestrating van jen Oostkanaalweg een aanvang worden «maakt, zoodat hierdoor een belangrijke betere verbinding tot stand zal komen. ALPHEN. JFWIJZENDE BESLISSING VAN B. en W. Intake koelcel in noodslachtplaats. In handen van B. en W. werd gesteld ja prae-advles het adres van het bestuur jer afd. Alphen a. d. Rijn van de Holl. Mij. van Landbouw, Inhoudende het ver wek om te willen besluiten tot het doen plaatsen van een koelcel in de nood- slachtplaats, ten gerieve van hen, die ran de noodslachtplaats gebruik moeten maken. De keuringsveearts, ter zake door en W. gehoord, deelde hun mede dat hoewel het ln meerdere opzichten gréenscht zou zijn, dat ln de noodslacht- ilaats een koelcel wordt geplaatst, toch. net het oog op de daarmede gemoeid <Unde kosten, tot heden tot die plaatsing niet heeft aangedrongen. Blijkens de aan B. en W. verstrekte ge gevens zouden de kosten van aanschaf ing en plaatsing van een aan minimum- slschen voldoende koelcel, waarvoor al- een gelegenheid ls in de bestaande berg- Jaats ln de noodslachtplaats, bedragen ond f. 2000. Omdat een bergplaats niet ;emist kan worden, zou in verband daar- nede op het erf der noodslachtplaats, een nieuwe bergplaats moeten worden ge- Kiuwd. Naast deze kosten van aanschaf ing en plaatsing van de koelcel en de daarmede noodwendig gepaard gaande asten van den bouw eener nieuwe berg- ilaats, welke uiteraard slechts voor één- naai zijn, zou men komen te staan voor die wegens het gebruik der inrichting, regens afschrijving, onderhoud, enz. Vol gens de berekening van den keurlngs- ieearts zou de koelcel gemiddeld 60 dagen (etmalen) per jaar ln bedrijf zijn. Het gemiddelde stroomverbruik bij een normaal gebruik bedraagt ca. 6 K.W.U. per etmaal. Over 60 etmalen zou dat zijn en verbruik van ca. 360 K.W.U. Hierbij is niet gerekend op het extra stroom- nrtirulk, dat noodig is voor in-gebruik- nelling na een periode van niet-gebruik. Op grond van deze gegevens zouden tehalve de kosten wegens normaal oom verbruik per jaar ten minste be ogen rond f.85 a f90, welke uit den d der zaak zouden moeten komen ten te van, hetzij alle gebruikers van de Bodslachtplaats, hetzij alleen van die ge- raikers te wier behoeve vleesch gekoeld iou moeten worden, een en ander volgens ten daarvoor vast te stellen tarief, waarin literaard tevens zouden verdisconteerd loeten zijn alle overige kosten, verbon en aan of een gevolg van de exploitatie an een koelcel, als onderhoud, afschrij ving, enz. van de koelcel zelf, zoomede van de nieuw te bouwen bergplaats. De afschrijvingskosten van de koelcel lijn volgens de inlichtingen van deskun digen te stellen op pl.m. f.150f. 200 per laar en die van de te bouwen bergplaats op rond f.50 per jaar. In totaal zou de exploitatie van de noodslachtplaats door de plaatsing van een koelcel worden be last met een hooger bedrag van rond f 300 per jaar. Wanneer men nu deze meerdere kosten alleen zou willen laten drukken op die gebruikers van de nood- tlarhtplaats, die ook gebruik maken van de koelcel, zou alleen van hen derhalve, boven hetgeen zij reeds moeten betalen voor het gewone gebruik, nog een extra bedrag geheven moeten worden, berekend aaar het genoemd bedrag van rond 300 per jaar. Omdat het gebruik van de koelcel niet verplicht is te stellen, zouden op deze wijze uit de plaatsing van een koelcel voor de gemeente niet geringe risico's voortvloeien, welke zij naar de oieening van B. en W. in de huidige om standigheden niet op zich mag nemen. °m de exploitatiekosten van de koelcel Piot ten laste van de gemeente te doen komen, zou een tarief moeten komen, om te slaan over alle gebruikers van de toodslachtplaats. Een dergelijke regeling ton meer billijk zijn tegenover de gebrui kers der noodslachtplaats in het alge meen Een ernstig en naar de meening Jan B. en W. onoverkomelijk bezwaar hiertegen zou zijn, dat dan ook de tarie ven wegens gebruik van de noodslacht plaats, met inbegrip van gebruik koelcel, over de geheele linie zouden moeten wor den verhoogd. Daartoe kan naar de mee ting van B. en W. in dezen tijd in geen geval worden overgegaan. Het is dan ook °P deze gronden, dat B. en W. den Raad voorstellen op het verzoek van het be stuur van de afd. Afphen a. d. Rijn van "e Hollandsche Mij. van Landbouw, af wij tend te beschikken. Jaarverslag Chr. Besturenbond. In „Concordia" hield de Chr. Besturen bond haar 19e jaarvergadering. Aan het Ikaroverzicht van den heer W. Geerlof, se- 'retarls, ontleenen we het volgende: «a een overzicht over den bedrijfstoe- aand wordt opgemerkt, dat in vele ge vallen weinig verschil is te zien lusscher. ■'eungelden en loon. Daardoor komen velen onder het peil van aanschaffing noodzakelijke levensbehoeften. Hier een groot gevaar voor de bestaande Wnnormen. De ocllecte voor Jong Hól- 1.3 1.3 is zeer geslaagd. Dit jaar ging een u gesiaagu. uu "ng gekoesterde wensch in yervulling, tf; "e oprichting van een studieclub, waar ™v veel belangstelling bestaat. Door de ^echtelijke vakcursus moest de bo ot»'k v' Chr. Besturenbond worden geheven, met voldoening kan evenwel den i erk vvorden teruggezien, waarvoor (j.b leider den heer Jasperse nog bijzon- ven dank werd gebracht. Liet de deci- het LVan de gemeentelijke vakcursus in ij ."egin wat te wenschen over, gelukkig de mj verandering in gekomen dank zij tufbeeewerking van velen en bezoeken ns70 a 80 personen deze nuttige cur- 8- en W. betoonen, aldus de secr., VERHOOGDE BENZINE-HEFFING ZAL NIET LANGER DUREN DAN NOODZAKELIJK IS, In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot financiering van den versnelden bruggenbouw door verhooging der tijde lijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine, verklaren de ministers van Financiën en van Waterstaat, dat het hun verheugt, dat trots de ook door hen er kende bezwaren aan een verhoogde h'f- fing op benzine verbonden, het aanl - gige wetsontwerp vrij algemeen op steun zal kunnen rekenen. Zij betreuren, dat eenige leden die be zwaren te groot achten, om ook hun stem aan de voorgestelde regeling te geven. Dat onder de opgesomde op den auto mobilist drukkende lasten ook de vermo gensbelasting genoemd wordt, gaat naar zij meenen wat ver. Het aanschaffen van een automobiel heeft toch geen dlrecten Invloed op het vermogen van den kooper en dus ook niet op het bedrag van de van diens vermogen te betalen belasting. Ook betwisten zij, dat de uiterste limiet van heffing met betrekking tot het totaal van de op de auto's en het autoverkeer drukkende lasten reeds lang is bereikt. Zij ontkennen dat de voorgestelde ge ringe verhooging van de benzineheffing niet alsnog tot een voldoende vermeer dering van het totaal der belastingen zal kunnen leiden en dat gegronde vrees zou behoeven te bestaan dat deze druppel den emmer zou doen overloopen in dien zin, dat deze kleine verhooging op zichzelf het autoverkeer zoo zou doen afnemen, dat een 'vermindering in plaats van een ver meerdering van de totale belastingop brengst hiervan het gevolg zou zijn. Dat die opbrengst achteruit zal loopen door andere oorzaken, zooals de aanpassing van het automobielverkeer aan den econo- mischen toestand hier te lande, is niet onmogelijk. Dat verlaging van lasten door oprui ming van een aantal oude auto's de ver keersveiligheid zou bevorderen, schijnt weinig waarschijnlijk. De oude auto's ver bruiken in verhouding de meeste benzine. Zij zullen dus eerder buiten dienst gesteld worden bij een hooge dan bij een lage benzinebelasting. De voorgestelde maatregel is inder daad bedoeld niet langer te zullen werken dan voor de financiering van den versnelden bruggenbouw nood zakelijk is. De thans beschikbare middelen zijn slechts toereikend om in een langzaam tempo den bruggenbouw te voltooien, en de reeds gedane, niet gedekte uitgaven, te (amortiseeren. Wil men het, tempo opvoe ren en de wenschelijleheid hiervan wordt niet bestreden dan zijn stellig nieuwe middelen noodig. anders zou Immers elders weer een tekort ontstaan, waarvoor op een of andere wijze dekking gezocht zou moeten worden. Aan de hand van de gegevens, waar over thans wordt beschikt, kan de op brengst van de middelen van het Werk fonds, wat. de rechten op benzine en per- soneele belasting betreft, naar schatting worden gesteld op de volgende bedragen. Het gewoon invoerrecht op benzine ver hoogd met de bijzondere benzinebelasting beloopt voor 1935 f. 33.846 000. Het bijzon der invoerrecht van 4 pet. als aequivalent voor de omzetbelasting is voor 1935 te stel len op f 1,784.000. totaal f. 35.630.000. Voor het dienstjaar 1934 bedraagt de opbrengst van het gewoon, respectievelijk het bijzonder invoerrecht, naar schatting onderscheidenlijk f. 31.168.000 en f. 1.625.000, totaal f. 32.793.000. De opbrengst der personeele belasting bedroeg wat den grondslag motorrijtui gen betreft in hoofdsom over 1935 rond f. 2 mlllioen. Rekent men op 'n gemiddeld aantal opcenten voor dezen grondslag van 150, dan is de totale belasting uit dien hoofde op f. 5.000.000 te stellen. De opbrengst der wegen (motorrijtui gen) belasting over het jaar 1935 be draagt f. 20.737.000. In de berekening van ae leden, die tot de conclusie kwamen, dat het wegverkeer met f. 45.934.450 zou worden overbelast, is uit het oog verloren, dat de belasting op de benzine en de personeele belasting een fiscaal karakter dragen. De verklaring van den minister van financiën in de Tweede Kamer, dat bij het tot stand komen van de motorrijtuigen belasting mede de bedoeling was een eind te maken aan de „ongebreidelde uitbrei ding van het motorverkeer", moet, zooals ook uit het verband waarin de verklaring werd afgelegd blijkt, zoo worden opgevat, dat er naar het oordeel der Regeering een teveel aan verkeersmiddelen ontstond, waardoor alle verkeersmiddelen in het ge drang geraakten. Een maatregel ter be perking van deze oneconomische uitbrei ding van de vervoermiddelen was verhoo ging van de motorrijtuigenbelasting, waar door het motorverkeer in meerdere mate dan tot dusverre zijn eigen lasten zou dragen. Een ordening van het verkeer langs fiscalen weg die ook de regeering niet juist zou achten, is dit niet. Juist omdat de minister van Waterstaat belast is met het oppertoezicht op de Nederlandsche spoorwegen, welke immers in een belangrijk deel van het verkeer te land voorzien, is het juist te achten, dat de verkeerspolitiek aan dezen bewindsman is toevertrouwd. Zoowel het toezicht op de Nederlandsche Spoorwegen, als de zorg voor het vervoer per automobiel en te water, heeft een bij uitstek algemeen karakter, waarbij het geheele land is betrokken. Er is voor den minister, aan wien beide belangen ter be hartiging zijn toevertrouwd, geen aan leiding het een boven het andere te doen praevaleeren. Ter beantwoording van de beschouwin gen der leden, die betreuren, dat de ruwe olie vooralsnog buiten de heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine blijft, merken de ministers op, dat in dit verband gelijkschakeling zonder meer van ruwe olie met benzine kwalijk verdedigbaar zou zijn. De prijs van ruwe olie ls lager dan die van benzine, de vasten kosten van dieselmoto ren zijn echter hooger dan die van ben zinemotoren met gelijk vermogen. De be lasting van ruwe olie zou bovendien een extradruk leggen op de gebruikers van stationnaire en scheepsmotoren allen ge bruikers, die dezen druk >moeiiijk kunnen dragen of afwentelenj Ruwe olie en hier van bezwaarlijk Se onderscheiden pro ducten dienen ook niét Uitsluitend tot op wekking van drijfkracht, maar mede o.a. als brandstof voor centrale verwarming. De ministers blijven derhalve van oor deel. dat tot het instellen van een heffing in een of anderen vorm op andere dan benzinetractie niet behoort te worden overgegaan dan bij nader gebleken nood zaak en niet dan onder de noodige voor zieningen ter voorkoming, dat een derge lijke heffing het doel voorbijstreeft. De regeering vertrouwt, dat het, indien de benoodigde gelden thans spoedig beschikbaar kunnen worden gesteld, tenzij zich bijzondere moei lijkheden mochten voordoen, mogelijk zal zijn het programma van den bouw zoodanig uit te voeren, dat alle brug gen uiterlijk 1941 voor het verkeer kunnen worden opengesteld. steeds hun medeleven met dezen arbeid. Verschillende geschillen van allerlei aard kon het bestuur in bijna alle gevallen tot een bevredigende oplossing brengen. In 't afgeloopen jaar kon ruim f. 2000.wor den uitgekeerd, dat is met de drie andere jaren een bedrag van ruim f. 10.000. Lezing over de opgravingen in Babel. Op uitnoodiging van de afd. Rijnstreek der Ver. v. Chr. Onderw, en Onderwijzeres sen hield ds. Schoneveld een zeer interes sante lezing over de opgravingen in Babel. Na eerst gewezen te hebben op het feit. dat er dank zij de opgravingen in de verschillende landen der oudheid veel meer en juister kennis verkregen is van de volken en landen, die ook in den Bijbel zoo dikwijls ter sprake komen, toonde spr. aan, hoe de uitkomsten dier opgravingen vaak op verrassende wijze de waarheid der Schrift nader bevestigen, niet alleen, maar ook dikwijls een nieuiw, verrassend licht werpen op Schriftuurplaaitsen, die voor heen zeer moeilijk te verstaan waren. 'Aan de hand van zeer duidelijke licht beelden gaf spr. een overzicht van het geen speciaal van het oude Baibel, door noesten en moeizamen arbeid weer te voorschijn kwam. In het laatste deel zijner rede wees spr. vooral op de geschie denis van den toren van Babel, waarvan Gen. 11 het eerst verhaalt, die door Nebu- kadnezar voor de zooveelste maal gerestau reerd werd tot het een bouwwerk vormde, waarvan lengte, breedte en hoogte 95 M. bedroegen. Babel's toren viel, werd ver woest en na eeuwen vond men de funda menten terug en op eenigen afstand daarvan een reusachtige puinhoop. Een Grieksehe schrijver vertelt, hoe Alexander de Groote gedurende 2 maanden 10.000 man aan het werk gezet had om deze pulnverplaatsing tot stand te brengen. Zijn plan tot wederopbouw kon hij niet uitvoeren. Babel bleef in puin, als een duidelijke sprake van het oordeel Gods, dat over deze Gode vijandige macht kwam. Immers ook voor Babels inwoners was des volks zonde hun godsdienst daar deze een afgodendienst was. Enkele vragen werden door den spr. be- atiwoord, waarna de voorz. der afd. de heer v. d. Kamp hartelijk dank bracht voor de leerzame rede. Aanbesteding. Door den architect W. Brouwer alhier werd aanbesteed het bouwen van 2 mid denstandswoningen aan de Stevinstraat hoek Van Velzenstnaat. De inschrijvingen waren als volgt: perceel 1: de bouw: Gebr. Bons f. 8681.Aannemersbedrijf v.h. fa. Westmaas Keizer f. 8030.buiten aansl. kosten; A. v. Dam f.9166.C. Koppe f.8651.W. v. d. Louw f. 9523.50; J. Vonk f. 8500.Bergshoef f. 8640.Gebrs. van Wijk f. 9120.A. v. Varik en W. Kroon te Haarlem en Alphen a. d. Rijn f. 10.950. L. v. Beusekom f. 8325.Perceel 2. Glas-, schilder- en behangwerk: Schildersmij. Holland te Santpoort f. 696.H. M van Keeken f. 850.Waar geen woonplaats vermeld wonen de aannemers te Alphen. Afscheid van Zuster Bonefaas. In een daartoe speciaal gehouden bijeen komst, heeft Zuster Bonelaas, adjudante van het Leger des Heils, pleohtig afscheid .genomen. Deze bijeenkomst stond onder leiding van zuster de Grauw, die in harte lijke bewoordingen de gevoelens der aan wezigen bij dit afscheid tot de scheidende vertolkte. Tevens werd het woord gevoerd door een vertegenwoordiger der kadetten- opleiding en sprak de heer J. Zonneveld namens de tentevangelisatiecommissie. Zuster Bonefaas bracht dank voor de toespraken, waarop zuster de Grauw nog een kort schriftgedeelte las en door de aanwezigen Zuster Bonefaas een af scheidsbede werd toegezongen. Bijtijds gered In de Visserstraat geraakte een zoontje van den heer W. in een aldaar gelegen moddersloot. Hoewel het ventje reeds be gon te zinken, en omwonenden kwamen toesnellen, zag niemand kans het ventje te redden, todat mevr. H. passeerde, die. zonder zich te bedenken, midden in de moddersloot sprong en het genoegen mocht smaken het ventje op het droge te brengen Door jongens werd aan den Kort- steekterweg een straatlantaarn vernield en een kruiwagen met teerslakken, behoorende aan gemeentewerken ln den Rijn gereden Tot nu toe zijn de namen der daders onbekend. Door den visscher K. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige hem toebehoorende palingfuiken. De opbrengst van de collecte in de N.H. Kerk Julianastraat ten bate van den Ger. ZendingSbond heeft f. 168.29'/! opge bracht. De afd. Alphen van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar jaarvergadering in Concordia. De jaarverslagen gaven aan, dat het ledenaantal van 105 tot 122 was geklommen en er een ruim batig saldo in kas ls. Als declamator trad op de heer v. Dorp uit Roterdam. Zijn ernstige zoowel als humoristische gedichten en proza vonden veel bijval. Morgen zal ln de Martha-Stichting inrichting voor onverzorgde kinderen alhier de traditioneele jaarlijksohe oud- verpleegden-dag worden gehouden, welke o.m. zal worden bijgewoond door den oud predikant directeur ds. A. W. Voors en zijn echtgenoote. o BOSKOOP. Vcrkooping. Op de verkooping. ten overstaan van notaris Houtzagers, zijn onderstaande per- ceelen toegewezen als volgt: Perceel 1. 2 en 3. huis en tuinveld van den heer G. Walraad aan den Laag-Bos- koopschen weg, gecombineerd, kooper de heer A. A. Nijveldt. alhier, voor f7305. Stond gezamenlijk in bod op f. 6450. Huis en erf, voor de erven van den heer A, v. Wijk aan den Reyerskooperweg 81, kooper de heer J. Bavelaar voor f. 2675.Stond in bod voor f. 2350. Op Hemelsvaartsdag zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. De muziekvereeniging „Harmonie Excelsior" zal onder leiding van haar directeur, den heer H, v, d. Veld, op Hemelvaartsdag deelnemen aan het con cours te Amersfoort. WADDINXVEEN. De heer Kullik, te Gouda, is benoemd tot badmeester van het gemeentelijk zwembad alhier. Als zoodanig was deze ook het vorige jaar hier werkzaam. De heeren G. Vos en J. Möhle zijn gekozen tot bestuursleden van de Chr. Na tionale Schoolvereeniging in deze ge meente. Onze plaatsgenoote Zuster van der Loo ls door de T.B.C.-vereeniging benoemd tot wijkverpleegster ln de vacature van Zuster Boer, die naar elders vertrok. In het pakhuis van de firma R. speel den eenige kinderen op volle vaten. Een dier vaten ging aan 't rollen en kwam terecht op het beentje van een kind van H. Het beentje werd ernstig gekneusd, zoodat doktershulp moest worden Inge roepen. De brugwachter T. Hilgers alhier, wordt overgeplaatst naar Alphen a. d. Rijn. ZOETERMEER. De Oranje-Garde heeft een tocht gemaakt naar Bleiswijk. Het eerste gedeelte werd per fiets afge legd en vervolgens te voet. Op het plein bij de Ned. Herv. Kerk werd gedemon streerd, terwijl tevens een potpourri van vaderlandsche liederen werd gezongen. In de vergadering van de Ned. Cen trale Reddingsbrigade afd. alhier werd be sloten het zwembad op 2 Juni open te stellen. Naar wij vernemen zal de schietver. „Diana" alhier een schietwedstrijd houden die 6 weken duurt. Hiervoor zijn uitgeloofd 2 wisselbekers en een aantal kunstvoor werpen. De wedstrijden vinden plaats in het gymnastiekgebouw. In de vergadering van de pluimvee- vereeniging werden tot bestuursleden her kozen de heeren S. v. d. Burg, J. Pieterse en C. v. Schuppen. 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 3de lijst Trekking van Woensdag 20 Mei 1936 Hooge Prijzen 1000.— 687 8678 11164 14832 16283 18188 400— 1556 6482 6613 f 200.— 6135 9008 12335 12924 14688 16976 20855 100.— 1798 6773 7317 8914 9202 12950 14114 18006 18627 Prijzen van 70. 20 174 223 253 289 344 448 634 661 669 716 744 846 1240 1577 1653 1654 1760 1941 2067 2177 2201 2348 2377 2591 2736 2838 2934 2939 2968 3500 3734 3747 3805 3898 4038 4194 4201 4301 4617 4818 4841 4862 4899 5156 5204 5219 5226 5322 5378 5701 5796 5980 6196 6275 6405 6536 6555 6640 6785 6816 6969 7171 7333 7586 7648 7672 7680 7697 7727 7861 7892 8047 8225 8242 8297 8655 8838 9061 9129 9308 9312 9397 9434 9451 9733 9799 9658 9964 9982 10032 10299 10305 10628 10682 10719 11315 11583 11675 12136 12172 12267 12485 12657 12871 12878 13082 13143 13183 13413 13634 14055 14079 14145 14200 14293 14370 14427 14674 14717 14815 15056 15411 15476 15693 15705 16012 16032 16131 16256 16386 16501 16949 17052 17057 17120 17356 17464 17654 17918 17992 18232 18280 18483 18555 18677 18914 18915 18942 19282 19404 19411 12586 19701 19936 19949 20060 20337 20340 20369 20553 20869 20892 20894 Nieten 1 47 62 82 101 185 261 265 269 292 331 445 510 538 569 625 650 815 820 828 933 946 969 1013 1147 1179 1182 1290 1327 1467 1479 1552 1571 1586 1614 1903 2041 2110 2112 2122 2151 2304 2342 2364 2501 2509 2674 2788 2809 2819 2868 2888 2984 3052 3070 3101 3165 3185 3198 3207 3226 3235 3253 3287 3321 3324 3393 3483 3493 3495 3588 3668 3672 3675 3746 3748 3867 3897 3905 3914 3916 3927 3944 3977 4004 4010 4043 4071 4101 4152 4161 4174 4206 4252 4335 4336 4365 4376 4385 4393 4405 4423 4443 4444 4486 4535 4561 4574 4612 4639 4652 4677 4695 4735 4781 4784 4830 4846 4902 4908 4947 4957 4965 5072 5105 5164 5172 5183 5220 5256 5330 5426 5429 5479 5480 549» 5511 5562 5582 5660 5734 5737 5779 5826 5862 5998 6058 6071 6097 6107 6140 6156 6158 6160 6202 6205 6207 6250 6343 6363 6374 6385 6483 6504 6511 6515 6579 6651 6698 6706 6737 6772 6854 6868 6916 7054 7055 7070 7099 7242 7266 7274 7315 7646 7659 7684 7702 7715 7729 7752 7804 7833 7923 7949 7956 8163 8306 8505 8533 8541 8565 8627 8660 8668 8721 8832 8845 8851 8937 8982 9014 9072 9090 9187 9197 9254 9267 9289 9294 9301 9348 9497 9643 9662 9678 9704 9755 9772 9803 9969 10001 10014 10079 10101 10102 10182 10200 10227 10359 10369 10445 10457 10472 10525 10540 10545 10604 10640 10687 10768 10923 10954 10973 11041 11081 11094 11118 11136 11149 11156 11219 11367 11421. 11483 11490 11514 11524 11562 11572 U574 11588 11638 11714 11717 11918 12043 12081 12124 12157 12244 12346 12364 12396 12523 12526 12540. 12553 12563 12598 12682 12722 12733 12749 12769 12774 12775 12895 12905 12952 12963 12997 13012 13016 130B5 13160 13170 13303 13344 13375 13456 13464 13468 13521 13542 13548 13669 13754 13770 13786 13790 13824 13880 13941 13954 13968 13985 14018 14057 14141 14143 14195 14215 14218 14233 14266 1434a 14515 14662 14666 14687 14692 14693 14745 14732 14910 15048 15075 15076 15148 15158 15196 15252 15264 15275 15302 15339 15446 15454 15462 15517 15525 15530 15584 15620 15651 15665 15684 15755 15798 15808 15809 15928 15930 16048 16058 16081 16085 16106 16192 16291 16382 16435 16531 16577 16592 16631 16639 16658 16741 16750 16751 16817 16824 16850 17060 17094 17099 17147 17169 17180 17214 17244 17261 17336 17337 17370 17397 17419 17437 17453 17509 17669 17677 17685 17720 17750 17770 17798 17955 17997 18004 18040 18083 18109 18111 18115 13147 18203 18224 18294 18314 18412 18463 13482 18513 18520 18556 18567 18621 18644 18652 18754 18781 18810 18817 18836 18841 18851 18877 18943 18953 18954 19003 19043 19059 19137 19148 19169 19187 19242 19271 19334 19344 19366 19466 19473 19481 19552 19608 19649 19664 19666 19674 19677 19682 19690 19718 19864 19890 19996 20029 20070 20077 20108 20116 20141 20168 20176 20177 20225 20333 20366 20407 20411 20427 20469 20649 20662 20665 20679 20700 20734 20757 20760 20828 20629 20847 20883 20914 10923 20967 ZWAMMERDAM. De z.g. verjaardagbusjes ten bate van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente hebben over April ruim f. 8.opgebracht. 16. Thijsje had den schrik nog beet, maar had al reeds gezien, wat hem zoo ijs'lijk gillen deed; de hark lag immers op den grond, 't Slot was, dat Thijs de heele zaak maar grappig vond, en tot besluit lachten hij en Sim den schrik er uit; dat klonk beter dan die gil Maar plots'ling werden zij weer stil en dachten niet meer over grappen: want zij hoordenstappen! „Daar komt geloof ik iemand aanl" zei Sim hij was nu liefst de schuur maar uit gegaan! En Thijs keek angstig om het hoekje heen.... daar zag hij, dat een man verscheen, die gekleed was in een soort hansop, met een groote slaapmuts op, en in de hand een brandende lantaren. Thijsje bleef verschrikt staan staren en wenschte dat die rare man was weg gebleven; ook Simmle durfde van de angst nu geen geluid te geven! 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7