LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 Mei 1936 IN EN OM ABESSYNIE. SCHEEPSVERBINDINGEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. De pacificatie. Te Djiboeti worden zeven Italiaansche schepen verwacht met voorraden levens middelen voor Abessynië. Men acht het niet uitgesloten, dat het vervoer van deze levensmiddelen naar Addis Abeba nog met moeilijkheden gepaard zal gaan, aan gezien de spoorweg-autoriteiten, naar verluidt, elk verder vervoer ten behoeve van het Italiaansche leger geweigerd hebben, voordat de achterstallige schul den, ontstaan door vroegere transporten, betaald zullen zijn. Ook overweegt men de vraag of men niet in strijd zou han delen met de nog van kracht zijnde sanc ties, wanneer men vervoer voor militaire doeleinden langs den spoorweg zou ver oorloven. Omtrent de uitgifte van een Italiaansch dagblad in Addis Abeba, waarover giste ren berichten uit Italiaansche bron wa ren ontvangen, is nog het volgende be kend geworden: de 80-jarige Fransche eigenaar van de „Courier d'Ethiopië", de heer De Robillard. heeft aanzegging ge kregen het land binnen twee dagen te verlaten. Door dezen korten termijn was het hem volstrekt onmogelijk zijn bezit tingen in Addis Abeba, die een waarde van millloenen francs vertegenwoordigen, te gelde te maken. Voorts werden hem, even als allen uitgewezen vreemdelingen, on derweg in Diredaoea al zijn zilveren Ma ria Theresia-thalers door de Italianen ontnomen. In plaats daarvan werd waar deloos papiergeld gegeven. De „Courrier d'Ethiopië" zal dus niet meer verschijnen. In dezelfde drukkerij echter worden nu voorbereidingen getroffen voor de uitgave van een Italiaansch dagblad. Wat de massa-executies in Addis Abeba aangaat, vertellen reizigers, vluchtelin gen en gedeporteerden, dat die nog steeds voortduren. De veroordeelden worden aan elkaar gebonden, tegen een muur ge plaatst en met een mitrailleur afgemaakt. Alle terechtstellingen hebben plaats op het vliegveldbuiten de stad. De extra-territorialiteit van het gebied der buitenlandsche legaties, welke trou wens als zoodanig niet. meer erkend zijn, wordt door de Italianen niet strikt in acht genomen. De Italiaansche solda ten doorzoeken de legatie-terreinen naar vluchtelingen. Een Sikhs der Britsche le gatie werd bij een van deze opsporings- tochten bevel gegeven den fascistischen groet te brengen, hetgeen geweigerd werd. Een Italiaansch officier voegde daarop eenige Britsche onderdanen toe: „binnenkort zijn wij ook bij jullie in Indië de baas". Verteld wordt nog, dat thans ook de betere elementen der Abessijnsche bevol king uit de steden vluchten om zich tot benden aaneen te sluiten en door het ge- heele land verspreid de Italianen aan te vallen, wanneer kleinere eenheden ont moet worden. De uitgezonden Italiaansche afdeelingen hebben met haar zuiverings actie niet veel succes, aangezien de be volking zoodra de troepen vertrokken zijn weer tot opstand komt. Italiaansche vliegtuigen strooien ver zoekschriften uit, waarin er bij de boeren op wordt aangedrongen voedsel en melk naar de hoofdstad te brengen, maar aan dit verzoek wordt slechts weinig gevolg gegeven. Tenslotte kan nog gemeld worden, dat de Fransche geestelijke in Harrar, mgr. Jarousseau, die geweigerd had het altaar der kathedraal te verlaten, toen deze door de Italianen werd gebombardeerd, thans weigert gevolg te geven aan het uitwij zingsbevel, dat tegen hem is uitgevaar digd. Mgr. Jarousseau verklaarde, dat hij indertijd aan een dergelijk bevel van kei zer Menelik ook niet gehoorzaamd had en dat hij weigerde Ethiopië te verlaten na zijn vijftigjarige missie aldaar, tenzij hij met geweld van bajonetten gedwongen werd. Wegen-aanleg. De Duce heeft in zijn hoedanigheid van minister van koloniën een wegenplan voor Abessynië ontworpen en bevel ge geven, dat onverwijld moet worden over gegaan tot den aanleg van de volgende wegen: Omager-Gondar-Debra Tabor- Dessie (een afstand van 650 kilometer): Debra Tabor-Debra Markos-Addis-Abeba feen afstand van 500 K.M.), Adrigat- Dessie-Addis Abeba (een afstand van 850 K.M.); Assab-Dessie (een afstand van 500 K.M.) en Addis Abeba-Djimma (een af stand van 300 K.M.). Daarna zal een aanvang worden ge maakt met den aanleg van een weg Addis Abeba-Allata-Negilli-Dolo, over 1110 K.M. Tegelijkertijd zal een net van secundaire wegen worden aangelegd. De wegen het zullen bitumen wegen zijn zullen in ieder seizoen bruikbaar zijn. Te Addis Abelia zal speciaal met het oog op den wegenbouw een technisch bureau worden ingerioht. MN HELPEN WY EtKAAO De navolgende schepen zijn morgen en Vrijdag a.s. radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alwaki, Bloem fontein, Boschfontein, Chr. Huygens, Co lombia, Costa Rica, Cottica. Crijnssen, Gaasterkerk, Grootekerk, Hoogkerk, Indra- poera, Johan de Witt, Kertosono, Kota Nopan, Nijkerk, Oranje-Nassau, Rand- fontein, Serooskerk, Sibajak, Springfon tein, Statendam, Streefkerk, Tajandoen en Venezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio Hol land. HAARLEMMERMEER. Begrafenis van deurwaarder Smits. Op de alg. begraafplaats te Hoofddorp werd onder veel belangstelling ter aarde -besteld het stoffelijk overschot van den neer I. D. Smits, deurwaarder bij het Kan tongerecht te Haarlem, wonende aan den Kruisweg te Hoofddorp, die op 41-jarigen leeftijd, na een korte ongesteldheid, in het Diaconessenhuis in Haarlem is overleden. Eenige kransen dekten de baar. Onder de aanwezigen, die om de groeve stonden ge schaard werden o.m. opgemerkt de heer mr Bijl de Vroe, Kantonrechter te Haarlem, mr. dr. Vis aldaar, de heer Dirksen als vertegenwoordiger van de vereeniging van deurwaarders en eenige vooraanstaande personen uit deze gemeente. Nadat ds. Oos terhof, Geref. predikant, een korte rede had gehouden, die op allen een diepen in druk maakte, dankte een familielid voor de laatste eer aan den overledene be wezen. De heer Smits is ongeveer 13 jaren als deurwaarder in Haarlemmermeer werk zaam geweest, ook aan het thans opge heven Kantongerecht te Hoofddorp. Ge durende eenige jaren heeft hij ook ge arbeid als bestuurslid voor de belangen van de Oranjevereeniging „Hoofddorp" en de vereeniging „Bad- en zweminrichting". Hoofddorp. Aan het op Hemelvaartsdag te Bilt- hoven te houden Nationaal Zangconcours zal worden deelgenomen door een drietal zangkoren uit Haarlemmermeer en wel: het gemengd koor „Excelsior", dir. A. dé Lange; het chr. gemengd koor „Excelsior" te Nieuwvennep, dir. S. P. Visser en de gem. Zangvereeniging „Hoofddorp", dir. A. van Dam. De Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heerte Nieuw Vennep hoopt Vrijdag a.s. deel te nemen aan het Zangconcours te Leiden. HILLEGOM. Nutsvcrgadering. Het Departement Hillegom der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft een ledenvergadering gehouden, in hoofd- zaak voor de behandeling van den be schrijvingsbrief voor de alg. vergadering te Amsterdam èn het benoemen van een afgevaardigde naar deze algemeene ver gadering. De afgevaardigde de heer Hage kreeg opdracht een paar vragen over de begroo- tng te stellen. In de rondvraag bracht de voorzitter ter sprake om met een zuster- departement bezoeken uit te wisselen. Eerstdaags zal een duinwandeling onder leiding van den heer van der Wal gehou den worden. De Jeugdclub gaat op Hemel- vaartdag uit. Het bestuur is gecomplimen teerd met de geslaagde avonden in dezen winter. Reddingshaken der E. H. B. O, Door de Vereeniging E.H.B.O. zijn aan de gemeente vijf reddingshaken aange boden. Zij worden geplaatst bij de Kalk- ovenbrug, Hippelaarsbrug, Haven, Ring- vaartbrug en Arnoudbrug. Er hingen reeds reddingshaken bij de Nieuwe Haven en Molenbrug. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering R.-K. Middenstandsver. „De Hanze". De R.-K. Middenstandsver. „De Hanze" hield een ledenvergadering in het Paro chiehuis. De voorz. de heer W. Caspers, opende en deelde mee dat de secr. de heer Joh. v. Schie had bedankt. De heer A. J. Mulder zal voorlooplg de functie waarne men. Dank werd gebracht aan de dames Marie Grimbergen, Mien v. Paridon en Cor Mulder aan wien voor een groot deel het succes van de Hanze-busjes te dan ken is. De secr. las de notulen. In behan deling kwam de agenda voor de Centrale Raad, te houden op 9 Juni a.s. te 's-Gra- venhage. Met de verschillende voorstellen en praeadviezen van het hoofdbestuur kon de vergadering zich vereenigen. Ingeko men was een schrijven over een in 1936 te houden „Mica-actie" Besloten werd zich in verbinding te stellen met het be- bestuur der Christ. Middenstandsver. ter plaatse om gezamenlijk, evenals in 1935, deze actie ter hand te nemen. Tot afge vaardigden voor de Centrale Raadsverga dering werd gekozen de heer A. J. Mulder. De heer A. J. Mulder hield een inleiding over het wederzijds lidmaatschap. De heer M. C. v. d. Berg lichtte eenige vragen en voorstellen toe. Spr. acht het noodzakelijk dat een verhooging der contributie plaats heeft. Ook acht spr. meermalen vergade ren noodig. Zoo nu en dan moest een spre ker uitgenoodigd worden. Het verspreiden van affiches is zeer aanbevelenswaardig. Het gezamenlijk bezoeken van de Centr. Raadsvergadering is zeer aan te bevelen. De voorz. gaat uitvoerig in op deze voor- stellen.De heer D. v. Schie vraagt het be stuur of de mogelijkheid bestaat dat in het a.s. najaar een boekhoudcursus zal georganiseerd worden. Het bestuur zegt, dat het de volle aandacht zal hebben van het bestuur. Na rondvraag volgde sluiting. Jongetje onder auto geraakt. Toen de koopman L. v. D„ wonende aan het Overrijn zijn vrachtauto achteruit zette, liep zijn ongeveer 5-j. zoontje er aohter en geraakte onder een der wielen. Alhoewel het ongeval vrij spoedig be merkt werd, had het jongetje toch ern stige kwetsuren opgeloopen en was medi sche hulp direct noodzakelijk. Zijn toe stand werd vrij ernstig geacht. De maandelijksche collecte voor ren te en aflossing der kerkelijke schuld in de Geref. Kerk bedroeg f. 28.86. KATWIJK AAN ZEE. Een herinnering aan den heer G. L. Walter De familie van wijlen den heer G. L. Walter heeft aan diens oud-leerlingen ten geschenke gegeven een reproductie van het portret van den heer Walter, dat in 1903 geteekend was door den schildeT Jan Toorop. Het a.s. Badseizoen. Gisteren zijn op de duinreep aan den Boulevard de palen geplaatst, waaraan morgen bij de opening van het badseizoen de vlaggen gedurende eenige maanden weer zullen wapperen. Ook zijn op het strand reeds de con sumptietenten geplaatst, waaraan op Hemelvaartsdag de hongerigen en dorsti- gen zich kunnen verkwikken. Moge mooi zomerweer de trek naar onze badplaats bevorderen! De Cïir. Zangvereeniging „Hallelujah" dir. de heer P. de Rook uit Leiden, zal op het zangconcours in de Stadsgehoorzaal te Leiden op Vrijdag 22 Mei uitkomen in de Eere-afdeeling Gemengde Koren, met het vrije nummer „Droome-Kind" van J. P. J. Wierts. De politie herinnert kamerverhuur ders en pensionhouders eraan, dat zij ver plicht zijn de ingevulde badlijsten te deponeeren op het politiebureau. Tot nu toe is de politie waarschuwend opgetreden, na de verschijning van deze publicatie zal bij overtreding direct proces-verbaal wor den opgemaakt. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een rijwiel, dat on beheerd op den Sluisweg is aangetroffen. LEIDSCHENDAM. De heer P. L. v. d. Zon, alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het Esperanto- examen A. LISSE. Gouden Bruiloft. De heer en mevr. Pijnacker, alhier, her dachten het feit, dat zij 50 jaar in den echt waren verbonden. De heer en mevr. pynacker hadden vele felicitaties en be wijzen van belangstelling in ontvangst te nemen. De heer Pijnacker Is het oudste lid van den gemeenteraad en heeft zitting in verschillende vereenigingen. B. en W. hebben 'aan den heer F. C. J. Zwetsloot vergunning verleend tot het bouwen van een drietal woonhuizen langs den Heereweg alhier. Op verzoek van den burgemeester dezer gemeente is door de politie te Bloe- mendaal aangehouden zekere mej. B., oud 42 jaar, van beroep dienstbode. Zij wordt verdacht van diefstal van verschillende goederen, toebehoorende aan een familie te Lisse waar zij in betrekking is geweest. De vermiste artikelen konden in Den Haag in beslag genomen worden. Mej. B. is naar Lisse overgebracht en in arrest gesteld. Bij den hoek Veldhorststraat kwam een motorrijder door onbekende oorzaak met zijn motorrijwiel te slippen. Hij smakte tegen den weg en moest naar dr. de Graaf vervoerd worden, welke hem verbond. Hij liep een schouderfractuur op. d Sc NOORDWIJK. Vergadering der Reddingsbrigade. In hotel Passage hield de Reddings brigade haar laatste bijeenkomst in dit seizoen ter vaststelling van haar zomer - campagne. De voorzitter, dr. Hermanides, opende, waarna de notulen werden vast gesteld. Het verslag van de jaarvergadering van den Ned. Bond tot redding van Drenke lingen opgesteld door den heer J. v. d. Niet, werd door den heer S. Verloop den leden ter kennis gebracht; beiden afge vaardigden bracht de voorz. dank voor de goede vertegenwoordiging op genoemde jaarvergadering en voor het overzicht hiervan aan de leden verschaft. Hierna kwam het zomer-programma ter tafel. Allereerst het zweipmen te Sassenheim. Hiervoor is door het bestuur uitgetrokken f. 75. Deze zwem-oefeningen zullen aan vangen in de eerste week van Juni. Hoofd instructeur Luschen deelde mede, dat als Instructeurs hiervoor zijn aangewezen de heeren W. Wassink en M. v. Duin. Met klem wees spr. er nog eens op, dat te Sas senheim geoefend wordt in „reddend zwemmen". Een 20-tal leden gaf zich staande de vergadering reeds op. De oefeningen aan het strand zullen wederom plaats hebben des Zaterdags te 4 uur n.m. en onder lei ding staan van de heeren W. Wassink en H. Luschen. De heer B. de Groot gaf ten opzichte van deze oefeningen eenige nut tige wenken en zag ook gaarne, dat er goed geoefend wordt met 't toepassen van kunstmatige ademhaling en Zuurstofap paraat, om hiermede deskundig te kunnen omgaan. De strandwacht werd hierna in gedeeld; deze bestaat uit 5 ploegen. De wacht treedt In werking 31 Mei a.s. Dezen zomer zullen twee demonstraties gegeven worden op het strand en wel op 18 Juli en 8 Augustus- telkens te 3 uur n.m., terwijl een tweetal propaganda-avonden zal worden gehouden. De voorloopige data hiervan zijn 20 Juli en 10 Aug., tevens zal behoudens goedkeuring nog een verloting plaats hebben, waarvoor een 5-tal scheep jes beschikbaar zijn gesteld. De voorzitter hoopte dat alle leden hier voor hun beste krachten zullen geven. Medegedeeld werd, dat een 4-tal kasten en de tent op 9 Mei 1.1. op het strand zijn geplaatst, terwijl in de Zuid bij de 2e paal alsnog een kast zal worden aange bracht. In verband met de verste kast in de Noord bij de 9e paai, werd de wen- schelijkheid geopperd dat de Brigade zich in verbinding stelt met Hillegom en dat deze daar ook hulpmiddelen stationeert en zoo mogelijk een strandwacht organi seert. Het bestuur zal deze kwestie bij Hil legom aanhangig maken. In de rondvraag wees de heer S. Ver loop nog eens op het groote nut en de noodzakelijkheid voor goede Brigadele den, inzake eerste hulpverleening. Hij zag gaarne, dat in het volgende seizoen niet alleen de jongeren, doch ook de ouderen den cursus E.H.B.O. zullen medemaken, want even noodig als het leeren van red dend zwemmen, is de kennis van eerste hulp verleening. Hierna reikt de voorz. nog uit de behaalde diploma's aan mej. Luschen B, mevr. v. d. Kraats en mej. M. Wanninkhof B, de heeren M. v. Duin, A. Zwitser en J. Meyers, allen diploma B. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter hierna deze bijeenkomst. Aangezien is gebleken, dat sommige varkenshouders in de meening verkeeren, dat de hun voor eeiug kalenderjaar toe gewezen fokzeugen mogen worden aange houden boven het aantal hun toegewezen varkens boven 25 K.G., vestigt de Neder landsche Veehouderij Centrale er nog maals de aandacht van belanghebbenden op, dat bedoelde toewijzing alle varkens omvat, welke gelijktijdig mogen worden gehouden. Ook de fokzeugen zijn daar onder begrepen. 3965 NOORDWIJKERHOUT. Zilveren jubileum. Zondag a.s. herdenkt onze dorpsgenoot de heer P. v. d. Raadt, den dag, waarop hij vóór vijf en twintig jaren, ais arbeider in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Thans is hli als ploegbaas werkzaam in de ploeg Noord wükerhout. Het bestuur van den Hoogeveenschen polder vergaderde. De secretaris, de heer L. M. van Noort deelde mede dat thans alle onkosten van de polderbemaling ziin afbetaald. Het batig saldo bedraagt boven dien f. 1137. Het zomer-seizoen werd alhier ge opend met een concert op de gemeente- tent. gegeven door de R.K. muziekver. „St. Jeanne d'Arc" onder leiding van den heer Gerard Dik te Leiden. RIJNSBURG. Sluiting Winteroefeningen B.V.L. De afd. Rijnsburg van den B.V.L. heeft haar winteroefeningen beëindigd. Nadat de plaatselijke leider, de heer S. Star het woord had gevoerd, deelde de voorzitter de prijzen uit naar het aantal punten, dat bij de schietoefeningen was verkregen. De uitslag was als volgt: 12 series: W. Hazenbroek 545 p. W. v. Mayer 542 p. C. Schoneveld 537 p. J. H. v. Iterson 534 p. H. Glasbergen 527 p. J. Voorthulzen 518 p. N. v. Egmond 505 p. P. Ravensbergen 4.97 p. D. v. Delft 466 p. 10 series: A. v. d. Mey 442 p. G. V. Eg- mond 415 p. J. Zandbergen 405 p. Joh. Schoneveld 259 p. G. Jungerius 286 p. C. A. Zwaan 168 p. Minder dan 5 series: H. de Mooy 85 p. C. v. Delft 80 p. C. Vooys 79 p. A. T. v. Eg- mond 79 p. C. v. d. Gugten 78 p. A. de Zeeuw 63 p. Hierna sprak de pl. leider een slotwoord waarin hij o.m. opwekte tot aansluiting bij den B.V.L. o SASSENHEIM. Verbreeding van de Postbrug. Door den Rijkswaterstaat wordt thans de oude Postbrug verbreed. Dit beteekent een groote verbetering voor de voetgan gers. Aan de Westzijde wordt nu, evenals aan de andere zijde, eèn verhoogd voet pad aangelegd. VEUR-LEIDSCH EN DAM. De speldjesdag ten bate van het fonds tot bestrijding van de tuberculose onder de R.K. Herwonnen Levenskracht heeft slechts f.79.09 opgebracht. Tengevolge van het schrikken sprong op den hoek van den Damlaan, een voor een wagen gespannen paard, eigendom van de wed. Koot te Voorburg, plotseling op zijde en kwam met den borst terecht tegen de aldaar geplaatste verkeerszuil. Het paard kreeg door de glasscherven wonden, terwijl de zuil ontzet en de gla zen kop vernield werd. VOORHOUT. In de Ned.-Herv. Kerk is ter gelegen heid van den Bidstond voor het gewas, een extra collecte voor de Kerk gehouden, welke opbracht f. 39.87. Hierbij was inbe grepen een bankbiljet van f. 25. VOORSCHOTEN. Mej. C. C. van der Bijl, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het Esperanto- examen A. Gevonden: Een huissleutel, een zil veren potlood, een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij de politie op werkda gen van 9 tot 10 uur 's voormiddags. WARMOND. Begrafenis G. Onderwater. Onder zeer groote belangstelling had de begrafenis plaats van het stoffelijk over schot van den heer G. Onderwater alhier. De heer Onderwater was tal van Jaren lid van den Raad dezer gemeente. Boven dien bekleedde hij tal van vooraanstaan de functies, zoowel in maatschappelijke als kerkelijke instellingen. Jarenlang was hij penningmeester van het R.K. Armbe stuur. In deze, functie heeft hij zeer veel gedaan voor de armen dezer parochie, want niemand heeft ooit te vergeefs den heer Onderwater om hulp en bij stand gevraagd, ook al moest hij deze hulp dikwijls uit eigen beurs betalen. De H. Requiem werd opgedragen door den pastoor der parochie, die tevens de absoute verrichtte. Bij de teraardebest-1- ilng merkten wij o.m. op wethou Vr Oudshoorn, die den burgemeester verte genwoordigde, daar deze wegens familie omstandigheden buiten de gemeente vertoeft, wethouder Zwetsloot, den ge meente-secretaris, vele raadsleden en oud-raadsleden en verder vertegenwoor digers van maatschappelijke en kerkelijke instellingen. Op de baar was een krans gelegd van de Haagsche zeilers, die in de zomer maanden in de wateren van den heer Onderwater ligplaats hadden. De Chr. zangvereeniging „Excelsior" geeft hedenavond een uitvoering op de gemeentelijke muziektent, voor wélke ge legenheid een mooi programma Is samen gesteld. HEDEN: K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara). Spr. de heer Schoonderbeek van Lunté' ren. 7'/s uur nam. Rijnsburg (Kerkplein)Spr a. Siegers en de heer Nauta. 7'/> uur nam' Donderdag. Oud-Poelgeest: Zendingsfeest. 2 nam. uur StadszaalNat. zangconcours. 2'/« uur nam. Vrijdag. Nutsgebouw: Zangmedium „Henk Toe- tenel". 8.15 uur nam. Stadszaal: Nat. zangconcours te 7 nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Fraeventieve Ge- neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, „Artisten". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eu 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Modern Times". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49,8 u. nm, „Rare snuiters". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39. 81/4 u. run, „Broadway Melody '36". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4V« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam; „Goudelland". lederen middag 2'/i u., Zondag vaf 2 u De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. fa. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag) a.s. waargenomen door de apotheken'. P. du Crolx, Rapenburg 9, Tel. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, Tel. 3551 Van Vrijdag 22 tot en met Zondag 24 Md a.s. neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552. Deze belde dien- sten worden voor Oegstgeest waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wllhelmlna- park 8, Telef. 274. De geneeskundige dienst te Leiden wordt Van Woensdagavond 8 uur tot Vrijdagmor- gen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel. van Bockel. van Drlesum. van Leeu wen en Nieuwzwaag. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1616. WASSENAAR. Vergadering Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuls hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde haar maandelijksche ledenvergade- ring. De voorzitter, de heer Polderman heette de aanwezigen hartelijk welkom. Met waardeerende woorden herdacht spr. het overlijden van den heer E. Th. Witte. Nadat door den secr. den heer A. van der Schans de notulen waren gelezen, kwa men eenige ingekomen stukken ter tafel, waarbij een verslag van de Cursuscomnüs- sie. Hierna werd het woord gegeven aan den heer van Zetten. Aan de hand van een kerncollectie bloeiend materiaal liet spr. de vele soorten de revue passeeren. Van alle soorten ver telde hij eigenaardigheden. Tijdens de pauze werd een voor het pun- tenstelsel door den heer G. Verlind mge- zonden Saxifraga Pyrimidalis bekroond met 10 punten. Na de pauze werd de lezing door den heer van Zetten voortgezet. Nadat deze nej levende materiaal had behandeld liet nu nog aan de hand van prachtige Pla~" vele soorten de revue passeeren. Met een hartelijk en welgemeend applaus wem spr. door de vergadering beloond, ook de voorzitter bracht spr. dank. Nadat enkele vragen uit de vragenDus waren behandeld volgde sluiting. Aan het morgen te houden muziek concours van „Excelsior", dat ter held van het 35 jarig bestaan dier «j* eeniging op Duinrell wordt gehouoe zullen niet minder dan 22 muziek- en i zangvereenigingen uit alle oorden c lands deelnemen. Men hoopt op weer, want dan pas zal men ten vou kunnen genieten van de muziek als de fraaie omgeving. Het 6-j. dochtertje van V. uit terdam is aan de politiepost verbonae daar het meisje verwondingen aan a beentjes had gekregen doordat zu mede tusschen de spaken van de fiets wa gekomen. ZEVENHOVEN. De steunverleening. De Min. van Soc. Zaken heeft deeld, dat geen hooger gemidde.Ide' door hem aangewezen voor steun-B kan worden bepaald. De tot? uitkeering van het Rijk bedraagt f. 26,40. De bijdrage der Geref. Kerk aan classis Woerden bedraagt f.35.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6