LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 20 Mei 1936 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MAIKT k BERICHT!* WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 787. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 773.7 te Vest- Binoer. Laagste barometerstand 751.8 te Ingö. Verwachting tot den avond van 21 Mei: leest matige Noordost. tot Noord. wind. «nemende bewolking, weinig of geen egen, koeler. buitenlandsch weerbericht ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noordwesten en Westen reikt thans tot hr In het Noorden en is bezig zich naar lbet Oosten uit te breiden. Terwijl aan de Joorsche kust de barometers achter een depressie binnen den poolcirkel weer snel IJgen, zijn zij in Zuid-Zweden, in Fln- ind en om de Oostzee nog sterk aan het ijlen. Ook het gebied van lageluchtdruk jrër Centraal Europa trekt naar het Oos- |en zoodat het luchtdrukverval over geheel fttit-Europa naar het Oosten of Zuid- jisten gericht wordt, wat een koude-inval hn het ijsheillgen-type waarschijnlijk uakt. [Op het vasteland is het over het alge- kien nog warm, langs de Noorsche kust oelde het zeer sterk af en vielen zware Igens. f In Centraal-Europa regende het plaat- jijk zwaar. [Inons land is afkoeling te wachten met fctname der bewolking doch met weinig f slechts lichte regen. LUCHTTEMPERATUUR. ,liur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). I Huur 'smldd.: 17'/i gr. C. (64 gr. F.). lur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.). GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. |Fm. te 2 u. 30 min.; n.m. te 2 u. 43 min. Voor Vrijdag. Vm. te 3 u. 17 min.; n.m. te 3 u. 41 min. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl." f 'sMiddags 12 uur: 18'/: gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Woensdag: 9.25 n.m. tot 4.30 v.m. Donderdag: 9.26 n.m. tot 4.29 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Mei op: 4 u. 17; onder 21 u. 21 Mei op: 5 uur; onder: 22 u. 13. ItlTVAART Dr. J. B. L. C. CH. BARON k WYKERSLOOTH DE WEERDESTEIJN I In de Sint Paschaliskerk aan den Was- pnaarscheweg te Den Haag heeft heden- 'ktend de plechtige uitvaart plaats ge- [onden van dr. J. B. L. C. Ch. baron de TOerslooth de Weerdesteijn, oud-lid van «n Raad van State, oud-lid der Tweede vmer en oud-gedel. van de Provinciale toten van Utrecht. De kist met het stoffelijk overschot, Marop de ordeteekenen van den ontsla- pne waren gelegd, stond voor het prles- l'ckoor, omgeven door brandende kaarsen. 1 Onder de velen, die de plechtige FWiemmis bijwoonden, werden opge- Jerkt de minister van Justitie mr. J. H. van Schaik. de oud-minister van wa- Jerstaat, ir. w. König, de oud-minister W- 1. Schokking, lid van den Raad van «tte en de staatsraden mr. Romme en II L Hasselman. Dt plechtige Requiemmis werd opge- i«a|en door pater A. van der Vlugt, met ■«intentie van de paters Vermeulen en |fcrtels. Het zangkoor voerde de Mis van Perosi absoutc werd het stoffelijk over- I..™' Per rouwauto naar Schalkwijk ver- «rd, alwaar hedenmiddag de bijzetting III »en familiegrafkelder plaats vond. KA.4SFABRIEK TE BERKHOUT AFGEBRAND. >n2.j'^avond omstreeks half zeven is, ver- |!°™elijk doordat vonken uit de schoor- I ï„",onder het dak terecht zijn gekomen, I St»uit8eDroken in de kaasfabriek ,,De I k»T. 'f haarsdorpermeer, gemeente Berk- ISni. Direct werd de motorbrand- Ivan Berkhout gealarmeerd, doch I ifk. ter Plaatse kwam, viel aan blus- I Vilrv 1. meer denken. Een felle wind 1 u vuur aan en de brandweer n'et voorkomen, dat de fabriek bene- I Grmt wo°nhuis van den directeur S. Tenta 'n vlamrnen opgingen. Van de in- maris kon behalve een paar nieuwe uwiü't nicts worden gered. Een nabij Betïk .""atderlj van den landbouwer C. (wh aU "ep no§ eenlgen tijd gevaar op, iiuJJ?°r voortdurend nathouden, bleef T»b Y voor ^et vuur gespaard. Sebra„ü uur was fabriek geheel uit- ring JfS' td.e schade wordt door verzeke- blu,, aidweer. van Bobeldijk verleende tie P'hsschingswerk eveneens assisten- '-irf°Hiïernemen wlJ. dat de melk voor de tïar ,van kaas gebracht zal worden '•Ciiua fabrieken te Bobeldijk en IN DEN IJSEL GESTORT. Vanochtend omstreeks half elf heeft zich bij de werkzaamheden bh den aanleg van de omlegging van den rijksweg naar Arnhem bli de IJselbrug te Zutphen een ongeluk voorgedaan, dat wonder boven wonder nog tamelHk goed is afgeloopen. Bii de overbrenging van een ijzeren bak van een zandzuiger in de elevatorbak is de mast van de hlischstelling afgeknapt. Od de elevatorbak stonden verscheidene arbeiders die zich tijdig in veiligheid wis ten te brengen. Een hunner echter, de 30-larige B. uit Amsterdam kreeg een klap van een der palen en storte tusschen den zandzuiger en de elevatorbak in. in den IJsel. Spoedig had men hem op het droge gehaald, waarna hit naar het St. Walburgis ziekenhuis werd vervoerd. Daar werd geconstateerd dat de man inwendi ge kneuzingen had opgeloopen. Ztin toe stand is echter gunstig. N.V. KON. NED. MIJ. TOT EXPLOITATIE VAN PETROLEUMBRONNEN IN INDIK. In de op heden gehouden vergadering van commissarissen van de N.V. Konink- lilke Nederlandsche maatschappll tot exploitatie van netroleumbronnen in Ne- derlandsch-Indië, werd besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekiaar 1935 een dividend uit te keeren van lO'/i procent. POSTWISSELVERVALSCHING DOOR VIER JEUGDIGE DELINQUENTEN. De Haarlemsche politie heeft vier kan toorbedienden van 16, 17 en 18 jaar aan gehouden, die zich hebben schuldig ge maakt aan postwisselvervalsching en daar door het rijk voor ongeveer f. 150 hebben benadeeld. Een hunner vervalschte de postwissel formulieren en liet deze door de anderen op het postkantoor innen. In totaal wer den 11 van dergelijke postwissels, waarop bedragen van 10 a 15 gulden waren inge vuld, geïnd. Het bedrog is ontdekt door het hoofdbe stuur der posterijen in den Haag, dat den directeur van het postkantoor te Haar lem waarschuwde, die daarvan aangifte deed bij de politie. De vier jongens zijn in bewaring gesteld. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is de 72-j. gehuwde mej. LoefNatzijl te Boskoop te water ge raakt en verdronken. Mejuffrouw Loef, die iederen dag haar zoon bezocht, moest tot dat doel de brug over een sloot passeeren. Zonder dat iemand het bemerkte, is zij daarbij te water geraakt. Haar zoon vond haar eeni- gen tijd later drijvende. W. L. KATTENBURG OVERLEDEN. Bekend figuur in confectie-industrie. In den algeloopen nacht is te Amster dam op 86-jarigen leeftijd overleden de heer W. L. Kattenburg. mede-ODrichter van de N.V. goederenhandel L. A. Kattenburg en Co.. b!1 het publiek meer bekend onder den naam magazlin „Nederland". De overledene was een zeer bekende fi guur in confectie- en textielkrirrgen. A's pionier voor de gemaakte heerenkleeding heeft hti een groot aandeel gehad in het ontstaan van de Nederlandsche confectie- industrie terwijl hli in tal van Joodsche organisaties, zoowel op cultureel a's od DhilantroDlsch gebied een vooraanstaande plaats bekleedde. Mevr. B. A. Burgersvan Velzen, al hier, slaagde te 's-Gravenhage voor het Esperanto-examen A. Te Utrecht slaagde voor het examen makelaar in onroerende goederen hypo theken en assurantiën, afgenomen door de Ned. Broederschap van Gediplomeerde Makelaars, de heer J. J. Huber. alhier. UIT NED. OOST-INDIË. PROF. DR. W. F. WERTHEIM. Aneta-Holland meldt: Dr. W. F. Wertheim, benoemd tot ge woon hoogleeraar aan de rechtshooge- school te Batavia, om onderwijs te geven in inleiding tot de rechtswetenschap, in- tergentiel privaatrecht en internationaal privaatrecht, (als opvolger van prof. mr. R. D. Kollewijni is 16 November 1907 te St. Petersburg geboren. Na in 1918 uit Rusland naar Nederland te zijn vertrokken, bezocht hij achtereen volgens de gymnasia te Leiden en in den Haag en studeerde rechten aan de univer siteit te Leiden, alwaar hij in 1928 den meesterstitel haalde. In 1929 vestigde hij zich als repetitor voor burgerlijk recht en economie te Rotterdam In 1930 promo veerde hij op proefschrift, getiteld „aan sprakelijkheid voor schade buiten over eenkomst" In hetzelfde jaar deed hij het aanvullend examen Indisch recht en hij werd begin 1931 uitgezonden naar Indië voor de rechtelijke macht en geplaatst als ambtenaar ter beschikking bij den land raad te Tandjong Karang. Reeds in Juli van hetzelfde jaar werd hij tijdelijk werk zaam gesteld op het departement van justitie te Batavia bij de afdeeling rechts wezen en wetgeving. Per 1 Maart 1934 is hij aangesteld tot adjunct-referendaris en per 1 September 1935 bevorderd tot refe rendaris. Voorts was hij sinds einde 1932 redacteur van het Indisch tijdschrift van het recht, publiceerde eenlge artikelen over privaatrechtelijke onderwerpen in dat tijdschrift en verder een opstel over een rechtsphilosophisch onderwerp, getiteld: „Kernvragen van wetgeving" in den bun del, door oud-leerlingen op 2 November 1935 aangeboden aan prof. Meijers ter gelegenheid van diens 25-jarig hooglee- raarsjubileum. ERNSTIGE FRAUDE BIJ DE RIJKSPOSTSPAARBANK. TEGEN TWEE AMBTENAREN 2JAAR GEEISCHT. Begin Januari is een ernstige fraude bij de Rijkspostspaarbank te Amsterdam aan het licht gekomen. De centrale recherche arresteerde twee nog betrekkelijk jonge ambtenaren van het Rijks postspaarbank- kantoor aan de Van Baerlestraat aldaar, een broer van een der ambtenaren, een werkiooze, alsmede een monteur en een koopman. Het complot was wel op uiterst geraffi neerde wijze te werk gegaan, de werkiooze broer van den ambtenaar vroeg te Rotter dam een spaarbankboekje aan, op een valschen naam, waarop hij f.5.stortte. Het boekje gaf hij aan de beide ambte naren. Zij zetten er een glro-inlagestem- pel in, waarop een der ambtenaren val- schelljk een bedrag van f. 2050 als inlage invulde. Het vervalschte boekje ging terug naar den werkloozen broer. De fraude had alle kans van slagen, want de belde amb tenaren waren goed met de Indeeling en het plaatsen van parafen op de hoogte. Andere ambtenaren, die het boekje in handen zouden krijgen, zouden er niets van merken. De broer van den ambtenaar ging naar Utrecht, om daar een bedrag van f. 2000 te innen. Dit was alleen mogelijk, wanneer het kantoor te Utrecht gemachtigd was het bedrag uit te betalen. Ook voor dit valsohe advies zorgden de beide ambte naren, zoodat de werkiooze, die een legi timatiebewijs op naam van den koopman overlegde (op wiens naam het boekje te Rotterdam was aangevraagd i het geld ge makkelijk kreeg uitbetaald. Het geld werd verdeeld, de politie heeft er niets van kunnen achterhalen. Dit geval speelde zich ln Mei van het vorige jaar af. Het gemakkelijk verdiende geld was spoedig op en de heeren zagen naar nieuwe middelen uit. De tweede maal, in November, gingen zij nog brutaler te werk en zij maakten een nog grooter bedrag buit. Bü de boekjes, die waren ingeleverd voor rentebijschrijving, was er een. waarop een bedrag van f. 4000 was gestort. De ambtenaren eigenden zich dit boekje een voudig toe. Voor de veiligheid werden de nummers en de plaatsnaam veranderd, zooals dat b.v. bij verhuizing geschiedt. Ditmaal was het een monteur, die zijn medewerking verleende. De ambtenaren, die beschikking hadden over de kaarten met handteekeningen van de inleggers, zochten uit de groote collectie de hand- teekening van den houder van het gesto len boekje, maakten deze nauwkeurig na en gaven hun product aan den monteur, die er na eenigen tijd .in slaagde een ge trouwe nabootsing te leveren. Hij trok naar Haarlem en inde daar ruim,f. 3100.—Ook deze buit werd direct verdeeld. Een der ambtenaren kreeg f.JUQIL de ander f. 1000. Van deze bedragen heeft de politie een deel teruggevonden. Een der ambtenaren had zijn deel in de heide onder Ede ver borgen. Het aandeel van den monteur werd teruggevonden in een garage. Vandaag stonden de verdachten voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Eerst namen de 30-jarige ambtenaar C. P. de B. en de 31-jarige ambtenaar A. J. M. in de verdachtenbank plaats. Zij legden een volledige bekentenis af. Het geld was voorzoover het niet was terug gevonden opgemaakt. De officier van justitie, mr. Wassenbergh, bracht hulde aan inspecteur v. d. Most. aan wiens speurzin het te danken is, dat deze verdachten reeds nu terecht staan. Dank zij de goede administratie zou de fraude ongetwijfeld spoedig zijn uitgeko men. doch daarmee had men de daders nog niet gehad. Inspecteur v. d. Most kwam met een der verdachten in aanraking naar aanleiding van een auto-ongeluk. Hij merkte toen, dat deje een auto-tocht naar Brussel had gefnaakt, een uitgave die de aandacht van den Inspecteur trok. Na een lange ondervraging bekende de ambtenaar eindelijk hoe hij aan het geld kwam. De fraude, door dit tweetal be gaan. is uitermate ernstig. Het excuus dat zij onvoldoende verdienden, gaat hier niet o-p. Zij hadden groote behoefte aan weelde, een weelde waar veel geld voor noodig was. Zij hebben ernstig misibruik van vertrouwen gemaakt. Overeenkomstig den ernst van de feiten dient een zware straf te worden opgelegd. Spr. requireerde tegen beide verdachten wegens valscbheid in geschrifte, heling en diefstal, een gevangenisstraf van twee en een half jaar. De verdedigers mr. L. de Vooys en mr. L. Vorstman drongen op de uiterste cle mentie aan. Vervolgens stonden de monteur en de broer van een der ambtenaren terecht. Ook' zij legden een bekentenis af. Hun aandeel in de buit hadden zij voor het grootste deel opgemaakt. Als motief voor hun daad gaven zij hun armoedige omstandighe den op. De officier van justitie requireerde we gens gebruik maken van valsohe geschrif ten een gevangenisstraf van een jaar. De feiten zijn zeer ernstig, doch de verdach ten zijn nooit eerder veroordeeld en de reclasseeringsrapporten lulden gunstig. De verdedigers mr. J. W. van Gelder en mr. J. E. Polak pleitten clementie. Vonnis 3 Juni. VEROORDEELD WEGENS OPLICHTING VAN EEN VERZEKERINGSMAATSCHIJ. Heden heeft het gerechtshof te Leeu warden J. D. B„ oud 29 jaar. administra teur te Amersfoort, thans gedetineerd we gens oplichting van een verzekeringsmaat schappij, veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. B. had een veehouder te Burgwerd (Fr.) een duim afgehakt, om met deze in het bezit te komen 'van een vèrzekeringssom van f. 18.000. De rechtbank had B. veroordeeld tot 1 Jaar en 4 maanden gevangenisstraf, ter wijl de procureur-generaal 1 jaar en 6 maanden had geëischt. SCHAKEN. ALPHENSCHE SCHAAKCLUB. De uitslag van de onderlinge borden- wedstrijden is als volgt: Groep I. G. v. d. Horst-H. Verschuur 1—0; J. Brunt-G. v. d. Horst 0—1; J. v. Wljk-H. Verschuur 1—0. Groep II. B. Schmidt-C. Deelstra 1—0. Groep III. G. Dallinga-H. Verkerk 1—1; Jac. den Hoed- J. Best 0—1; Jac. den Hoed-H. Verkerk 1—1; G. Dallinga-J. Vrlsekoop 1—0. A. S. C.—INTER NOS. Maandagavond 25 Mei a.s. zal er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld wor den in hotel „Centraal" te Alphen, tus schen de Alphensche Schaakclub en de schaakclub „Inter Nos" uit Boskoop. WIELRENNEN. VERGADERING Z.-HOLLAND. CLUBS. Gisteravond heeft te Den Haag een vergadering plaats gehad van de bestu ren der Zuid-Hollandsche clubs en de commissie tot organisatie der Zuid-Hol landsche kampioenschappen. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer L. Logger, N.W.U.-consul voor Zuid-Holland. Besloten werd, aan de Zuid-Holland- sche clubcompetitie op de Rijswijksche wielerbaan alleen amateurs en onainan- kelljken te doen deelnemen. Het program ma voor elke ontmoeting zal bestaan uit een sprint, 1 K.M. tijdrit en 4 K.M ploeg achtervolging. De wedstrijden zullen van 2 Juni a.s. af iederen Dinsdagavond woi- den gehouden. Reeds hebben ingeschre ven' Nieuw Swift (Leiden), Rotterdam- sche Leeuw (Rotterdam), Zwaluwen (Schiedam). D.O.S.-'s-Gravenhage, Spar ta Voorwaarts, Hollandla, De Kampioen en' Dulndorp (allen 's-Gravenhage). De inschrijving sluit a.s. Zaterdag 23 Mei bij den secretaris: J. Pieters, Cypres- straat 54. 's-Gravenhage. Voor het clubkampioenschap van Ne derland op de baan werd besloten de Zuid Hollandsche voorwedstrijd op Zaterdag JU Mei a.s. des middags 4 uur op de Rijs wijksche wielerbaan te houden. Hiervoor schreven in: Nieuw- Swift (Rotterdam), Sparta, Feyenoord, Hollandia, D. O. S„ Voorwaarts en 's-Gravenhage. Het persoonlijk kampioenschap van Zuid-Holland zal op een nader vast te stellen datum eveneens op de Rijswijksche wielerbaan worden verreden. Voor den amateurs-selectiewedstrijd op den weg, welke morgen -te Rotterdam over 135 K.M. wordt gehouden, werd be sloten, de gelegenheid open te stellen des morgens een uur voor den start nog ln te schrijven en wel in café Centraal aan de Beyerlandschelaan te Rotterdam. AMSTERDAM, 20 Mei. Het vooruitzicht op een feestdag werkte de affaire heden niet in de hand. De Effectenmarkt had dan ook wederom een stil verloop. Hoewel enkele locale aandee- len een kleinigheid lager kwamen te lig gen. kon van een bepaalde stemming fei telijk niet gesproken worden. De aandacht werd voornamelijk in beslag genomen door Koninklijken, die tamelijk druk verhan deld werden Niet lang na de opening werd bekend, dat door de Koninklijke Petroleum-Maatschappij over 1935 een dividend van 10'/: percent zal worden uitgekeerd. Deze mededeellng werd uiteraard gun stig opgevat. Ter beurze was geruimen tijd rekening gehouden met een dividend van 1G pCt„ zoodat de uitkeering die thans zal worden gedaan gunstig werd opgevat. De koers die zich aanvankelijk iets beneden de slotprijzen van gisteren had bewogen, liep onder invloed van aankoopen gelei delijk aan naar boven- De Amerikaansche Petroleumaandeelen hadden een gedrukt voorkomen. Shell Unions werden lager af gedaan. De berichten omtrent de Ameri kaansche Petroleum Industrie blijven van een minder gunstige strekking. Daar er uit blijkt, dat men in de Ver. Staten be vreesd is voor een verstoring van de hui dige situatie op de Petroleummarkt door dat de productie van ruwe petroleum en van afgewerkte producten grooter is dan liet verbruik wettigt. Voor het overige viel van de Locale markt maar weinig te vertellen. Van han. del in Rubberfondsen was niets te bemer ken en de Tabakken waren eveneens ge heel verwaarloosd. Suikeraandeelen trok ken nauwelijks eenige attentie, terwijl de Scheepvaart-afdeellng verlaten lag. Van de Industrieelen werden Philips-aandee- len aanvankelijk iets lager afgedaan, doch daarna trok de koers een kleinigheid aan, doch ten opzichte van gisteren moest een nadeelig verschil worden opgeteekend. Unilevers hadden een zeer beperkte markt. De beleggingsafdeeling had een rustig voorkomen. Voor de Nederl. Staats papieren bestond echter een goede stem ming en de 4 percent Obligatiën Neder land en Nederl. Indië werden fractloneel hooger genoteerd, terwijl ook Integralen een kleinigheid hooger werden afgedaan. De affaire in Amerikaansche Shares had weinig te beteekenen. In navolging van Wallstreet stelden de koersen zich oor spronkelijk wat lager, doch onder beurs- tijd viel geleidelijk aan een kleine verbe tering waar te nemen. De geldmarkt was ruim. p I WISSELKOERSEN Engeland 7.351/: (7.36); Duitschland 59.54 (59.57'A); Frankrijk 9.74 (9.741/:); België 25.02 <25.02'/=); Zwitserland 47.84 (47.87); Denemarken 32.85 (32.90); Zwe den 37.95 f38.00)Noorwegen 36.97'/: (37.00) New-York 1.48 (1.48). Prolongatie 2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 19 Mei. Noteering Coöjjeratiev^ Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers jrer 100 stuks f. 5.409.90? Bloemkool I f. 2.3016.60; Bloemkool II f. 1.50—12.10; Pieterselie f. 0.80—0.90; Prei f. 0.80; Radijs f. 0.50—1.20; Kropsalade f. 0.50—2.10: Selderie f. 0.30—1.10; Uien f. 0.30—0.60; Wortelen f. 2.40—11.50; Ra barber f. 0.20I; Snijboonen per 100 kilq f.3856; Doperwten f.3241; Peulen f.4168; Postelein f.24; Spinazie f.3 6; Tomaten A f.36—38; B f. 28—38; G f.30—32; CC f.24; And. f. 2—11. AMSTERDAM. 20 Mei. Ter veemark» waren heden aangevoerd: 291 vette kal veren: le kwal. 4656 ct.; 2e kwal. 40 45 ct.; 3e kwal. 30—39 ct. per KG. levend gewicht; 85 nuchtere kalveren f.36 per stuk; 202 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 KG., 3940 ct. per KG. slachtgewicht; zware varkens 3839 cent per KG. slachtgewicht; vette varkens 37— 38 cent per KG. slachtgewicht. BOSKOOP, 19 Mei. Veiling Coöp. ver. „De Boskoopsche Velling". Rozen per bos: Van Rossum 1216 ct.; Potin 810 pt.; Winnett 1417 ct.; Florex 1316 ct.; Else Poulsen 1825 ct.; Hadley 2230 ct.; Edith Helen 2024 ct.; Butterfly 9—15 ct.; Briarcliff 1217 ct.; August Noach 14-19 ct.; Rosalandla 1618 ct.; Golden Ophelia 10—13 ct.; Pechtold 3040 ct.; Wilh. Kor- des 1321 ct.; Pauls Scarlet 2635 ct.; Gloria Mundi 2137 ct.; Claudius Pernet 18 ct.; Paul Grampel 3148 ct.; Ellen Poulsen 1619 ct. Diversen per bos: La thyrus 913 ct.; Clematis Prins Hendrik 70410 ct.; idem Mevr. le Coultre 80 ct.J idem (The President 80120 ct.; Leeuwen bekken 25—41 ct.; Idem gemengd 23 ct.; Pioenen 1016 ct.; Seringentakken 30 ct.; Meitakken 30 ct.; Rozen in pot per stuk 16—17 ct. GOUDA, 20 Mei. Veemarkt: aangevoerd m totaal 1321 stuks, waarvan: 21 varkens. Vette van 16'/: ct. per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van 14 ct. tot 15 ct per pond, levend met 2 pot. korting; 204 magere varkens, prijzen van f. 1826 per stuk; 782 biggen f. 12: Geldersche big gen f. 12—15; 13 runderen f. 120—180; 122 nuchtere kalveren f. 3.505; 174 lamme ren f.69; 4 bokken en gelten f.1—5; handel matig. Algemeene markt: 424 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk f. 192Ir 2e kwal. f.1718; zware f. 22.50; handel matig. 440 ponden boter. Goeboter 6065 cent per pond; Welboter 6065 ct. per pond; handel vlug. 134.500 partijen eieren. Klpeiren f. 2.30 2.60 per 100 stuks: Eendeieren f.22.25 per 100 stuks: handel matig. Coöperatieve Zuid-Hollandsche Eier- veiling g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoer 135.200 kipeieren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.30—2.40 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 2.40—2.45; 60/62 KG. f. 2.45—2.55; 62/68 KG. f. 2.55—2.90; Bruine 58/68 KG. f.2.45 3; Kleine eieren f. 2.202.30. Aanvoer 1500 Eendeneieren. Prijzen: f. 2.202.45 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Mei. Groentenveiling. Prei per 100 KG. f. 1.50— 1.60; Spinazie f. 4.705.25; Radijs per 100 bos f.0.75—1.20; Rabarber f.3.10—3.50; Sla per 100 stuks f. 1.201.60. ROELOFARiENDSVEEN, 19 Mei. Aard beien 8—13 cent per doosje. Bloemkool 6 tot 11 cent per stuk. Sla f. 0.502.30 per 100 krop. Peulen f. 2.102.50. Peulen volle grond f.3—3.15. Snijboonen f. 2.152.45. Idem stek f. 1.65 per 10 pond. TER AAR. Centrale Veiling, 19 Mei 1936. Spinazie 815 ct, siavellen 715 ct. per kist van 4 kilo, peulen f. 3.406.40, dop erwten f. 3.80, capucijners f. 3.403.80, snij boonen f. 4.705.20 per 10 kilo: postelein 25 ct. per kilo; radijs f. 0.70, rabarber f. 0.603.20, peen 511 ct., prei f. 1.10 per bos, prei f. 1.10 per 100 bos. sla f. 0.502.40 per 100 stuks; bloemkool 216, komkom mers 37 ct. per stuk; aardbeien 411 ct. per doosje. VEUR, 19 Mei. Eierenveiling café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 44600 kippeneieren van f. 2.652.90; 93 eendeneieren van f. 2.10 2.50; 57 ganzeneieren van f.510; 1216 kippen van 1075 cent; 211 konijnen van f. 0.202.15; 23 duiven van 915 cent. VEUR, 19 Mei. Engelsche komkommers le soort f. 6.509.50; 2e soort f. 4.506.50; 3de soort f.3—4.50; wankleurige f. 3.50 5.50; stek f.24.20; Gele komkommers le soort f.79.20; 2e soort f.67; 3e soort f. 3.505; stek f.25; Kropsla le soort f.1—1.80; 2e soort f. 0.50—1; Stoofsla f.2 3.50; Peen f. 611.50; Bloemkool le soort f.812; 2e soort f.47; uitschot f. 1.503.50; Tomaten midd. f. 1618; groote ronde f.1719, 2e soort f.1517; 3e soort f. 1014; bonken f. 1215; uit schot f.46; Andijvie per 100 f.1.per KG. f.2—3.50; Spinazie per 4 kilo 812 cent; Postelein f. 4.506.50; Rabarber per 100 bos f. 1.503.50; Snijboonen f 42 —48: Radijs f. 1—2.50; Prei f. 1—2.50; Sel- dery f. 0.301.50 Aardbeien 3038. WOERDEN, 20 Mei. Aanvoer 429 par tijen kaas. Met rijksmerk le kw. f. 1921; 2e kw. f. 1718, handel traag. WESTLAND. Exportveiling van 19 Mei. Bloemkool 6'/i71/:, II 4 3/4, peen 5—8'/t, sla 50—1.50, tomaten A 3335, C 3234, CC 27—28, B 29—30. Coöp. Oentr. Westlandsche Snijbloemen- veiling van 19 Mei. Hortensia 45—1.35, ge ranium 913, hanggeraniums 1115, sal via 68, begonia 3—8. calxolaria 1115. gloxinia 2741, bolbegonla 813, crassula 815, lobelia 36, spirea 1022 p. pot, anjers 3.408.00, violieren 2.004.60, jap. lelie 5.60 per 100, plumosa 817, sprengerie 49, lathyrus 49, gladiolen 2128, impe rator 57, yellow queen 37, convilles 5— 15. violieren 920 per bos. WESTLAND. Veiling van den bond West- land van 19 Mei. Aardbeien 4660, poste lein 4, spinazie 1620, bloemkool 710 II 25, sla 501.50, peen 58>/j, radijs 50. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3