Teidsch Daqhh A.S.C. IS KAMPIOEN. .hei Enschedé neemt de leiding. 77»te Jaargang Maandag 11 Mei 1936 No. 19 Het voornaamste Nieuws van heden. H.V.V. en H.D.V.S. verbeteren hun kansen. tbl&d van rn TELEFOON DIR.en ADMIN. 2500 ÖED.I507 iiiiinuiHiiii'iiliiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiiilMiii BESLISSINGSWEDSTRIJD TEGEN DE OOIEVAARS MET 4-1 GEWONNEN. Een verdiende 4—1 overwinning in den beslissings-wedstrijd tegen De Ooievaars, uit Den Haag, heeft A.S.C. gisteren het kampioenschap der vierde klasse B gebracht, zoodat de rood zwarten thans in een extra-competitie tegen de derde klasser 's-Gravenzande en de Kaagsche vierde klasser V.D.S. trachten zullen het 3de klasserschap te heroveren. De ontmoeting tegen De Ooievaars, die gespeeld werd op het N.B.L.O.-terrein alhier en eenige dui zenden toeschouwers getrokken had, was practisch reeds bij de rust beslist, dank zij linksbinnen K. van Leeuwen, die nadat de Hagenaars in de derde minuut de leiding genomen hadden driemaal den bal in de vijandelijke touwen deponeerde en daarmede zorgde voor een 31 voorsprong, welke veilig heeten mocht, gezien de onbetwist betere spelkwaliteit der Leidsche ploeg! Het was lang geleden dat wij met eenlg tnthousiasme over de verrichtingen van A5.C. hebben kunnen schrijven, 't Was ook lang geleden dat er zooveel publieke belangstelling bestond voor een wedstrijd der rood-zwarten als in den kamp tegen De Ooeivaars. In een periode van opgang krijgt men spoedig vrienden en boven dien: A.S.C. heeft, zooals wij Zaterdag nog schreven, nog altijd veler sympathie. Hoe veel oude getrouwen zagen wij daar gis teren niet op het terrein aan den Singel, die getuigen zijn geweest van de gulden jaren, die de decadentie van rood-zwart met leedwezen hebben aanschouwd en rich nu zoo van ganscher harte verheugden in haar succesvol streven naar omhoog Men moet ook thans nog zeer beschel- de blijven, want zelfs een eventueele pro motie brengt de oude Leidsche club voor- loopig niet hooger dan de derde klasse, maar 't kan tenslotte het begin zijn van nieuwe glorie en een hernieuwden op- Warsch naar de plaats, waar rood-zwart in haar prille jeugd eenmaal tot de meest op den voorgrond tredende clubs van ons and heeft behoord. Juist dat begin is dik werf zoo moeilijk. Heen te komen over het doode punt vraagt ontzaggelijke inspan ning en nu het den schijn begint te wekken dat A.S.C. daarin slagen zal, mag er vreugde zijn in het rood-zwarte kamp en in den ruimen kring dergenen, die met de ploeg van Goslings sympathiseeren Het zag er eerst niet gunstig uit, gister middag, toen de Haagsche linksbuiten reeds na drie minuten uit een voorzet van rechts den bal langs Freyser knalde, maar A.S.C. ging gelukkig door dezen eersten klap, hoe raak ook, niet knock out. Een sterke geest bond dit elftal saam, het gaf het kracht om de teleurstelling te verstu wen en het vertoonde dra een combinatie spel, dat geen ultbundigen lof verdient, maar dat nochtans veel beter was dan dat der Hagenaars. Een hard en met succes werkende halflinie gaf de voorhoede volop werk en kort samenspelend, te kort helaas af en toe, trok rood-zwart ten aanval, telkens en telkens weer. Pech had zij toen Goslings voorzette, rechtsbuiten B. van Leeuwen den bal tegen den paal kopte en Ten Cate het leder opving om het via den staander aohter te zien gaan, maar het Leidsche moreel bleef uitstekend. De meerderheid van A.S.C. viel niet te mis kennen (sleohts enkele slappe en onge vaarlijke attaques stelde Ooievaars daar tegenover) en toen dat groote overwicht eindelijk in de 25ste minuut, na goed samenspel van Mooten en K. van Leeuwen in een doelpunt van laatsgenoemde was verdisconteerd, was daarmede ook de kogel door de kerk. Als met spoorslag verdween de nervositeit der rood-zwarten en zij be- heerschten tot de rust het spel zoo vol komen door hun betere combinatie en vooral ook door hun hooger opgevoerde techniek, dat de Haagsche ploeg, waarin de halfllnie volkomen zoek scheen te zijn, als het ware onder den voet werd geloopen. K. van Leeuwen zorgde in de 32ste minuut voor het tweede doelpunt en enkele secon den voor de rust voor het derde (31) en met 31 was het Leidsche overwicht nog slechts heel flauw afgeteekend. Een schut ter in de A.S.C.-voorhoede had hier in die eerste drie kwartier zijn hart kunnen op halen, want de Haagsche defensie sloot allerminst en de kansen onzer stadge- nooten waren talrijk. Schotvaardigheid was dezen middag echter niet A.S.C.'s sterkste zijde. Toegegeven dat Van Leeu wen drie goede doelpunten maakte, maar zij werden alle van zeer korten afstand gescoord en bovendien was hij ook de eenige, die in het benutten van kansen uitblonk. Mooten had waarschijnlijk zijn dag niet, was althans minder doortastend en schotvaardig dan we verwacht hadden, en Ten Cate was te zwak om zioh in deze voorhoede te kunnen aanpassen. Intussohen stond rood-zwart met rust met 31 voor en haar betere kwaliteiten waren gedurende de eerste helft zoo in het oog vallend geweest dat men terecht ver wachten mocht dat zij zich ook na de pauze zou doen gelden. Nauwelijks evenwel hadden de Hagenaars met groote felheid eenige attaques gedaan, daarbij alles op het spel zettend, of de Leidsche ploeg liet haar normale spelmethode varen en ging zich toeleggen op verdedigen! Het was een zonderling schouwspel de onbetwist beste combinatie voortdurend in het defensief te zien met drie backs en nog twee kant- halfs, die zich ternauwernood buiten het strafschop-gebied waagden. De voorhoede, aan haar lot overgelaten, scoorde waar lijk nog een doelpunt ook toen Goslings in de 22ste minuut langs de lijn opbracht en zuiver overgaf naar den vrij-staanden midvoor Mooten, die zoo lang talmde, dat de kans nog bijna teloor was gegaan. Maar ook het feit dat de voorsprong zelfs nog vergroot was tot 41 en er voor Ooievaars niet de geringste kans op succes meer be stond, gaf A.S.C. niet den juisten kijk op de situatie terug. Zij bleef dus verdedigen, uitsluitend verdedigen zelfs, met het lo gisch gevolg, dat de vinnig spelende Ha genaars onafgebroken storm liepen op het Leidsche doel. dat door Freyser echter keurig werd verdedigd. Waren de Ooie vaars er in geslaagd na rust een of meer dere doelpunten te maken, het zou niet aan Freyser gelegen hebben, het zou uit sluitend geweten moeten worden aan een in eigen gelederen onrust wekkende tac tiek, die even onjuist als onnoodig was en die bijna nog den indruk zou hebben gewekt dat De Ooievaars voor A.S.C. niet behoeven onder te doen En nu is A.S.C. dan kampioen van 4B. Wij meenen dat zij den titel verdiend heeft. Wij meenen evenzeer dat het met dit elftal, zij het iets gewijzigd, mogelijk moet zijn te promoveeren. Er was een be hoorlijk spelbegrip, er was eenheid en overwinningsdrang en bij meer open com binatie moet dat tot succes kunnen voeren. Natuurlijk was er enorme vreugde na afloop. Goslings en K. van Leeuwen gingen op de schouders en het werd eenige oogen- bllkken op het veld één deinende men- schenmassa, die schreeuwde en zong en aldus haar blijdschap toonde over het behaalde succes. Goslings werd een groote krans om de schouders gehangen en na mens het bestuur sprak de voorzitter, de heer Steenhauer, woorden van waardee ring en dank tot de ploeg, die er thans in geslaagd is den titel te veroveren, daarbij ook de geblesseerde spelers: Van Oosten en De Jong, niet vergetende. Ver volgens sprak de voorzitter van De Ooie- Foto v. Vliet. HET A.s.c.-ELFTAL TE MIDDEN VAN BESTUURDEREN EN ENTHOUSIASTE SUPPORTERS. ONMIDDELLIJK NADAT DE PLOEG GISTEREN GEHULDIGD WAS WEGENS HET BEHALEN VAN HET KAMPIOENSCHAP, vaars. Hij verklaarde dat A.S.C. inder daad de sterkste was geweest, noemde derhalve haar _ege ten volle verdiend en bood als blijk van hulde een herinnerings plaquette aan. Moe, maar opgewonden en stralend van vreugde konden de spelers daarna de kleedkamer gaan opzoeken. Zij hebben hun steentje bijgedragen om het Leidsche voetbal weer op een iets hoogeren trap *e brengen. Mogen zij thans voldoende capa citeiten en energie bezitten om zich in de promotie-competitie aan den kop te stellen Volledigheidshalve zij hier nog vermeld dat het kampioens-elftal, zooals het giste ren uitkwam, als volgt was samengesteld: Doel: Freyser; achter: Schoneveld en Secreve; midden: Sondag, Bronsgeest en Kwee; voor: Goslings, K. van Leeuwen, Mooten, Ten Cate en B. van Leeuwen. Om het nationale voetbalkampioenschap: overwinningen van Enschedé en Ajax. H.D.V.S. en H.V.V. verbeteren hun positie. A.S.C. is kampioen; Alphia moet een be slissingswedstrijd spelen. Het L.V.B.-elftal samengesteld voor het vierbonden-tournooi. België won met 32 den voetbal-wed strijd tegen Engeland. Frankrijk leidt met 21 in den Davis- bekerwedstrijd tegen Nederland; Timmer won van Boussus. De keuze-wedstrijden in Olympia-jollcn; Borgerhof Mulder leidt. Nederland verloor met 52 den hockey wedstrijd tegen Duitschland. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Om het kampioenschap van Nederland: Ajax—Be Quick 3—1; NAC—Enschedé 1-3. Afdeeling I. Promotiecompetitie tweede klasse: VeloxHermes DVS 13. Promotiecompetitie 3de klasse: Kinheim DWV 41; BaarnHercules 01. Promotiecompetitie 4de klasse: Jan Han- zenkwartier—Utrecht 31. Res. 3de klasse G: Bodegraven 2—HVC 2, 4—6. Afdeeling II. Promotiecompetitie tweede klasse: CVV—HW 1—2. 2de klasse A: VDL—SVV 2—1. Promotiecompetitie 3de klasse: Olympia De Kennemers 42; De Hollandiaan Sliedrecht 41. 3de klasse B: VIOS—Terlaak 3—2; tVios kampioen). Promotiecompetitie 4de klasse: Helle- voetsluLsHaastrecht 21RDMOSS 11; 's-GravenzandeVDS 22. 4de klasse A: AlphiaDUNO 41; DVS Boskoopsche Boys 11; TONARoo- denburg 1—0. 4de klasse B: ASC—De Ooievaars 4—1 (ASC kampioen); De Jagers—Oranje Blauw 2—1; MoordrechtDSO 7—2. Promotiecompetitie reserve 3de klasse: DHC 3—VFC 2 2—2; ON A 2—ODS 2 1—3. Res. 3de klasse A: HDV 2HVV 3 38. Afdeeling IV. Promotiecompetitie tweede klasse: NOAD—Willem II 1—1; Palemig— TSC 2—2. Afdeeling V. Promotiecompetitie tweede klasse: AchillesBRC 22. Van Overal. Enschedé nam gisteren de leiding in het tournooi om het kampioenschap van Nederland. Een verdiende overwinning op N.A.C. te Breda leidde daartoe en het staat nu wel vast dat Sportclub en Feyenoord het voorloopig zullen moeten uitvechten al kan de situatie zich nog belangrijk wijzi gen. Immers ook Ajax kan zich nog laten gelden. Wel leverde zij slecht spel tegen Be Quick, maar zij won en hoe snel de vorm van de Amsterdammers verbeteren kan heeft de gewone competitie bewezen! Enschede 3 3 0 0 115 6 Feyenoord 2 2 0 0 71 4 Ajax 3 1 0 2 57 2 N.A.C. 3 1 0 2 4—6 2 Be Quick 3 0 0 3 412 0 De wedstrijden voor de promotie 2e klasse zijn uitermate spannend. Velox werd in afdeeling I vrijwel uitgeschakeld door een 3—1 nederlaag tegen H.D.V.S., doch de wedloop tusschen de Schiedam mers en D.O.S. blijft even fel. De wedstrijd Velox—H.D.V.S. droeg een zenuwachtig karakter, hetgeen bij Velox toenam, toen H.D.V.S. door een voorsprong met meer zelfvertrouwen ging spelen. De eerste helft eindigde met een 1—0 voorsprong voor Hermes, dank zij een doelpunt van Van Eembergen. In deze eerste helft wogen de elftallen vrijwel tegen elkaar op. Na de rust was Hermes gevaarlijk met goede aanvallen. Velox drong wel sterk op en belaagde het doel der gasten voortdu rend, maar tot gevaarlijke schoten kwam het niet. Daarentegen doelpuntte van der Tuyn tweemaal achtereen, waarmede hij de stand dus op 30 voor Hermes bracht. Velox spande zich toen nog eens extra in. Van Asten redde de eer, maar de ach terstand kon niet verder meer worden in- geloopen. H.D.V.S. 2 110 4—2 3 D.O.S. 2 110 3—2 3 Velox 2 0 0 2 2—5 0 H.V.V. won in afdeeling II met 21 van C.V.V. en de drie concurrenten staan dus thans precies gelijk. Het was een spannende kamp te Rot terdam Over het verloop het volgende: De eerste aanvallen zijn voor H.V.V., maar de zenuwen doen zich aanvankelijk nogal gelden, want slordig plaatsen en mis- trappen zijn niet van de lucht. C.V.V. weet zich het eerst daaraan te ontworstelen, maar tot groote dingen komt het nog niet. De strijd speelt zich voornamelijk op het middenterrein af, zonder dat er veel tee- kening in zit. Eenmaal stuift v. d. Luur achter een listigen throughpass van Pas teur aan, maar het schot is niet hard ge noeg om Kruidenier te verontrusten. Als Van Dijk een voorzet van Huber hard in- knalt, voorkomt v. d. Horden een zeker doelpunt, maar hij is er zoo door van de kook, dat het spel eenige oogenblikken moet onderbroken worden. Pasteur zet een paar malen de vleugelspelers van H.V.V. goed aan het werk, maar de voor zetten zijn veelal zoo onzuiver, dat succes achterwege blijft. Na 33 minuten neemt C.V.V. de leiding, wanneer de Haagsche verdediging hopeloos knoeit en Zaanen daarvan gebruik maakt om den bal in het onbewaakte doel te deponeeren (10). H.V.V. gooit er dan een schepje op. In het veld zet zij eenige aanvallen niet onver dienstelijk op, doch de afwerking laat te wenschen over. C.V.V. probeert het tegen de rust dan ook nog eens. Verhoef loopt naar binnen, Dankelman is er niet, doch Colthoff kopt er den bal magnifiek uit. Na de hervatting valt Verhoef van C.V.V. wegens een blessure uit. Hij wordt ver vangen door Ruizeveld. Deze trekt er da delijk tusschen uit, verliest echter den bal, waardoor deze uitloopt. Pasteur probeert het dan aan de overzijde met een ver schot, dat rakelings over de lat snort. C.V.V. maakt een tweede doelpunt, maar- voordien was de bal over de lijn geweest, zoodat deze goal geannuleerd wordt. H.V.V. zet alles op den aanval. Na 24 mi nuten forceert Huber een hoekschop. Er ontstaat, wanneer deze genomen is, een scrimmage, v. d. Luur tikt den bal naar Pasteur, die met een kalm geplaatst schot de partijen op gelijken voet brengt (11). Van den aftrap onderneemt C.V.V. een fei len aanval, Van Bokkum kopt den voorzet van Zaanen in, maar Dankelman weet ten koste van een hoekschop te redden. Aan de anderen kant slaat Kruidenier een sohot van Van Dijk niet ver genoeg weg, de toestormende Huber trapt echter in het zijnet. Er is ruim 30 minuten gespeeld wanneer Huber uit moeilijke positie mooi voorzet; de hoog opspringende Van Dijk kopt schitterend in, zoodat H.V.V. de lei ding heeft <12). De bezoekers trekken dan een mannetje in de verdediging terug, maar desondanks blijven zij het beste van het spel behouden. Tegen het einde echter gooit C.V.V. er nog een schepje op, zoodat de H.V.V.-verdediging het nog zwaar te verantwoorden krijgt, maar de stand ondergaat geen wijziging meer. C. V. V2 1 0 1 3—3 2 H. F. C2 1 0 1 3—3 2 H. V. V2 1 0 1 3—3 2 In het Zuiden werden twee gelijke spelen geboekt in het eerste treffen, terwijl in het Noorden B. R. C. werd uitgeschakeld door een gelijk spel (22) tegen Achilles in Assen. Indien Heerenveen Zondag thuis wint of gelijk speelt tegen Achilles, gaat zij over naar de le klasse. Heerenveen 3 2 0 1 62 4 Achilles 3 1 1 1 56 3 B. R. C4 1 1 2 4—7 3 Uit de lagere klassen valt te vermelden de nederlaag van De Kennemers in Gouda waar zij hun eersten promotie-wedstrijd tegen Olympia met 42 verloren. Hollan diaan. kampioen van de afdeeling, waarin L.F.C. uitkwam, begon heel wat beter door Sliedrecht met 41 in hef zand te doen bijten. De beslissingswedstrijd Vios Terlaak te Den Haag werd met 32 ge wonnen door Vios, dat nu dus promotie wedstrijden spelen mag tegen Olympia en De Kennemers. In de 4e klasse A heeft Alphia de ver wachtingen niet beschaamd door met 41 over Duno te triomfeeren. Moge zij thans zorgen voor eer reprise in den beslis singswedstrijd! A.S.C. werd kampioen van 4 B. Met 4—1 bleef zij de baas over De Ooievaars en die zege was verdiend, al leidde een verkeerde tactiek er toe dat de Hagenaars na de rust voortdurend in den aanval konden zijn. A.S.C. zal promotie-wedstrijden spelen tegen 's-Gravenzande en V.D.S.die giste ren de punten deelden (22), welk resul taat voor de Leidsche roodzwarten niet ongunstig is!

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9