Dt Belmonte in ons land terug. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Derde Blad UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Officieele Crisisgublicaties. Het is een wonder dat dit avontuur nog zoo goed is afgeloopen. Dr. Belmonte, de Amsterdamsche chi rurg, die deel heeft uitgemaakt van de Nederlandsche ambulance in Ethiopië, is hedenochtend met den nachttrein uit Pa rijs in ons land teruggekeerd. Dr. Belmonte heeft op eigen gelegenheid de terugreis gemaakt. Hij was voor de anderen in Djibouti en moest toen eenige dagen op een boot wachten. Dien tijd heeft hij benut om een uitstapje in Egypte te maken en is vervolgens met een Fransch schip naar Marseille gereisd. Daar is hij gisterochtend van boord ge gaan en via Parijs naar Amsterdam ge reisd, waar hij vanmorgen Is gearriveerd. Een redacteur van het Alg. Ned. Pers bureau heeft in den trein met dr. Bel monte een gesprek gehad over zijn lotge vallen in Ethiopië. „De ben blij, dat ik er uit ben", waren de eerste woorden van dr. Bel monte. „Het was op een kantje af en een waar wonder is het, dat alles voor ons nog zoo goed is afgeloopen. Wat wij hebben moeten verduren, is niet in enkele woorden te zeggen. Het was eigenlijk een groot avontuur, een avontuur met vele tragische en ellen dige kanten, maar toch een avontuur, dat ik niet gaarne gemist zou hebben". Dr. Belmonte gaf vervolgens een vrij uitvoerig relaas van de lotgevallen der Nederlandsche ambulance in den laatsten tijd. Onze lezers zullen verschillende fei ten reeds weten uit de rapporten van dr. Winckel, uit de nieuwsberichten en uit de brieven van dr. Veeneklaas. Nog niet bekend is echter, hoe de ambu lance het laatste gedeelte van den weg tusschen Dessie en Addis Abeba heeft moeten afleggen. Op ongeveer 100 kilometer ten noorden van Addis Abeba moest een gedeelte van de ambulance achterblijven. Er zou echter spoedig hulp komen uit Addis Abeba, doch juist in dien ijd brak de opstand uit en barstte een ware hel los. Achter het eerste gedeelte der terugtrekkende ambulance werden alle wegen vernield en opgeblazen door het muitende Abessijnsche leger. En een aantal van onze menschen zaten daar achier. Toen ben ik, zoo vervolgde dr. Belmonte, naar een der hoogste regee- ringspersonen in Addis Abeba gegaan en deze heeft maatregelen getroffen, dat de achtergebleven leden onzer ambulance langs een klein en onbekend weggetje Zijn geleid, om het terrein, waar de opstand woedde, heen, en op deze manier veilig in Addis Abeba zijn aangekomen. Deze tocht duurde twee dagen. Voor muitende Abessijnen gevlucht. „Wij moesten weg uit Dessie. Men zal zich in Holland wel eens afge vraagd hebben, waarom het Roode Kruis niet rustig in Dessie is gebleven en zijn diensten aan de Italianen heeft aangeboden. Dit was echter onmogelijk. Op het allerlaatste oogenblik zijn wij uit Dessie wegge gaan. Waren wij eenige uren langer gebleven, dan zou de geheele ambu lance uitgemoord zijn door de mui tende Abessijnen. Niemand was er dan levend afge komen. De kogels floten om onze ooren en zelf heb ik mijn leven aan een toeval te danken. Onze laatste avond in Dessie is de meest dramatische in mijn leven geweest. Ik was in het Amerikaansche hospitaal, een half uur van het onze verwijderd. Ook daar was men bezig het ambulancewerk te liquideeren om zich terug te trekken. De auto. waarmede men zou vertrekken, had echter niet voldoende benzine meer. Ik bood onmiddellijk aan benzine uit ons kamp te geven. Van mijn kant had ik dan het voordeel, dat de auto mij tegelijk naar ons basishospitaal zou brengen. De duisternis was gevallen en het roo- ven en plunderen der Abessijnsche mui ters was in vollen gang. De inlandsche chauffeur durfde niet naar het Nederlandsche hospitaal te rij den. Wij hebben hem toen uit de auto verwijderd en een Europeaan heeft zijn plaats ingenomen. Ik zat naast de chauf feur met mijn revolver in de hand. Op de vrachtauto hadden wij een ma chinegeweer opgesteld en op deze wijze zijn wij door een regen van kogels naar ons kamp gereden. Dat niemand onzer gewond of gedood is, begrijp ik nog niet. De tocht zelf was el lendig. er heerschte een paniek. Overal zagen wij vechtende en moordende Abes sijnen, menschen, die zich in wanhoop voor de auto's wierpen, die in ravijnen sprongen. Het was of alle booze machten der hel in dit land losgebarsten waren. De kroonprins heeft ons goed behan deld. Hij heeft mij een dag tevoren ge waarschuwd en gezegd, dat het niet goed zou afloopen en dat het beter was heën te gaan. Enkele minuten voor bovenbedoeld ge sprek met den kroonprins verzekerde zijn secretaris, dat er niets aan de hand was, en eenige uren na bovenbedoelde kroon prinselijke waarschuwing werd door de Abessijnsche regeering medegedeeld, dat er geen gevaar dreigde. De misleiding, waaraan wij blootgestaan hebben van de zijde van de hoogste re- geeringspersonen is een bron van veel ergernis en veel ellende geweest. Abessijnen zijn laf en leugenachtig. „Maar wat wil men", zoo vervolgde dr. Belmonte, „de Abessijnen zijn in den grond een lafhartig en leugenachtig volk. Zijn karakterloos en hebben geen gevoel voor orde en tucht. Daarbij is op en kele hooge uitzonderingen na iedeTeen analphabeet en van een verbluffende on kunde tegenover technische zaken. Een voorbeeld: de kroonprins zeide mij persoonlijk, dat wij uit Dessie weg moes ten. maar tegelijkertijd requireerde hij al onze muildieren Toen ik hem daar op wees, beweerde hij. dat zulks onmogelijk was, maar muildieren kregen wij niet terug. Hij kon er niet één missen. Niemand is er te vertrouwen en zelfs de paters Lazaristen, die reeds 15 jaar in Dessie wonen, waren niet eens veilig. Deze mannen zijn er gebleven. Zij spraken de taal en er waren ook enkele priesters bij hen, die tot de opstandige benden be hoorden. Op deze vertrouwden zij, doch erg gerust waren zij niet. „Mocht de nood aan den man komen", zoo vertelden zij ons. ..dan hebben wij onder de bevolking nog vele trouwe discipelen, die ons wel zuilen verbergen. Het land leeft nog volkomen in de middeleeuwen, zoowel wat techniek en be stuur als wat hygiëne betreft. Een Röntgen-apparaat, en orthopaedie- tafel als de Nederlandsche ambulance bezat, was er in geheel Ethiopië niet. De communicatie is ongelooflijk slecht, de watervoorziening is allertreurigst. Als u bedenkt, dat wij maanden lang onze tanden met thee hebben moeten poetsen, omdat het water er niet was of niet te vertrouwen was. De vliegtuigen. Ik heb het, de omstandigheden in aan merking genomen, vrij goed gehad. In het basishospitaal leefden wij heel be hoorlijk, met onze landgenooten. De vlieg tuigen brachten de menschen echter in een paniekstemming. Den laatsten dag in Dessie moesten wij met de revolver in de hand de orde in de zaal handhaven. Later bleek, dat de Italianen onze am bulance zeer goed konden onderscheiden en deze ook spaarden. Maar stel u voor, een operatie en dan een bombardements vliegtuig over de tent, op ongeveer 80 meter hoogte. Groote bewondering heb ik voor dr. Melley en zijn overlijden heeft mij diep geschokt. Voor ons heeft hij veel gedaan. Een even treurig ongeval is dr. Stadion overkomen, een Amerikaansche missie arts, die veel met ons gewerkt heeft. Tal van keeren is zij als operatie-zuster opgetreden. In Addis Abeba is zij bij de plundering door een verdwaalden kogel gedood. Een eere-saluut breng ik ook aan haar. Beiden zijn nog op het laatste oogenblik het slachtoffer van hun plicht geworden. Italiaanschc overheersching wordt niet zoo tragisch genomen. De journalist vroeg dr. Belmonte's mee ning nog over Abessynië en de toekomst van het land, nu het door de Italianen is overmeesterd. „U moet niet denken, antwoordde hij dat de Abessijnen het zelf zoo tragisch opnemen. Waar zij het goed hebben, is hun vaderland en onder Europeesche leiding kan van het rijke land nog veel profijt getrokken worden. Een groot kapitaal is voot alles noodig om de mineralen uit den bodem te halen, maar daarnaast is er ook voor landbouw en veeteelt veel te bereiken En dan niet te vergeten: het toerisme. Ik ken geen land, dat zoo geschikt is voor sightseeing als Abessynië, dat voor de Europajfcen van een geheel bijzondere en ongekende schoonheid is. Wetenschappelijk werk. Ondanks alle misere hebben wij toch nog wetenschappelijk werk kunnen doen. In Abessynië is rheumatiek zeer verbreid. Wij zijn op grond van de resultaten der therapie tot conclusies gekomen, welke wij te zijner tijd zullen uitwerken. Van de uitrusting onzer ambulance, waar wij zoo trotsch op waren, is bijna niets gered. Alleen de administratie en het portret, dat de Prinses ons heeft geschon ken. Wat er van het overige terecht zal komen, weten wij niet. Wij zullen echter maar niet op veel rekenen. Het ginger er rauw toe, zoo besloot dr. Belmonte zijn relaas, maar ik had het toch niet willen missen". Dr. Belmonte werd in Roozendaal door den heer B. W. de Kanter namens het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis welkom geheeten. nen, Jac Haasnoot Kzn. en P. Bekker. 15. Voorstel tot het instellen van beroep te gen een tweetal besluiten van Ged. Sta ten inzake de Financieele Verhoudings wet; 16. Voorstel tot het rooien van hoo rnen; 17. Voorstel tot vaststelling der ver ordening inzake arbeidsovereenkomsten; 18. Rondvraag. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des nam. te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 9 en 18 December 1935 en 23 Jan. 1936; 2. Meöedeeling van ingeko men stukken; 3. Vaststelling kohier Straatbelasting, dienstjaar 1936 en sup pletoir kohier dier belasting, dienstjaar 1935; 4. Prae-advies met betrekking tot de door Ged. Staten geopperde bezwaren te gen het Raadsbesluit d.d. 25 Maart j.l. tot het aangaan van een geldleening, groot f. 117.000.—; 5. Voorstel tot verhuur van grond aan de Katwijksche Voetbalvereen. „Quick Boys"; 6. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit, d.d. 25 Maart j.l. tot KATWIJK AAN ZEE. De K.W. 172 verkocht. De reederij de Boer alhier heeft on dershands aan de N.V. reederij voorh. A. den Duik. eveneens te dezer plaatse, ver kocht den motorlogger K.W. 172. verhuur van grond aan Jb. Haasnoot; 7. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van gelden onder den naam van precariorechten; 8. Voorstel tot wijzi ging der verordening, regelende de tarie ven voor de levering van electriciteit; 9. Voorstel tot het toekennen van een cre- diet voor het onderzoek naar de moge lijkheid van den aanleg van een zeehaven: 10. Voorstel tot het afkoopen van de jaar- lijksche vergoeding ex art. 205 L.O.-wet 1920 betreffende de Hervormde Scholen I, H, in en VI; 11. Prae-advies op het voorstel met betrekking tot de verbete ring van den oprit ten Noorden van Rijn- land's Uitwateringskanaal: 12. Behande ling belastingreclames en oninbare pos ten; 13. Voorstellen tot wijziging van de gemeente-begrootingen, dienst 1935 en 1936; 14. Voorstellen tot verleening van dispensatie van het bepaalde bij art. 22 Bouwverordening aan G. Haasnoot en Zo NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagde oefening der N.Z.H.R-M. Zaterdagmorgen hield de Noord- en Zuid-Hollandsche Redddngs-Mij. een bij zonder geslaagde oefening met het alhier gestationeerde wipper toestel, dat onlangs van nieuwe hulpmiddelen is voorzien. Op de .zee-reep", de eerste duinenrij langs de kust, werd even benoorden den vuurtoren een bok opgericht, waarna van dit put, af een lijn met behulp van een vuurpijl,over een door de kustwacht op deze duinenrij geplaatste mast werd ge schoten. De pijl was goed gericht en deed het touw, dat ongeveer 350 Meter was uitgeloopen, direct naast den mast neer vallen. De personen die zich bij deze paal be vonden de schipbreukelingen op 't denk beeldige in nood verkeerende schip haal den de lijn in. Aan 't einde van deze draad waren weer 2 nieuwe lijnen en een kabel vastgemaakt en aan de landzijde boven in den bok. Door middel van de twee reeds eerder overgebrachte lijnen, welke in den mast over een katrol liepen, werd van land uit een z.g. „broek" langs den kabel getrokken. De schipbreukelingen namen een voor een in deze broek plaats en werden langs den kabel naar de veilige wal overgebracht. Alles functioneerde zonder een enkele hapering en had een bijzonder vlot ver loop. De N.Z.H.R.M. is te allen tijde paraat en in staat om op het eerste sein uit te rukken en op onze kust in nood ver-keerende schepen doelmatige en af doende hulp te verleenen, wat ten duide lijkste uit deze oefeningen is gebleken! OEGSTGEEST. Aanrijding. Zaterdagmiddag is op den Poelgeester straatweg het 6-j. zoontje van den heer P. G. tegen een motorrijwiel van E. van K. uit Leiden geloopen teen hij van achter een der aldaar geparkeerde vrachtauto's kwam. Hij kreeg bloedende wonden aan hoofd en handen. Na door dr. Varekamp behandeld te zijn, is hij naaf het Zieken huis te Leiden gebracht en aldaar ver bonden. Uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek ciat-'de bestuurder van K. niet in het bezit was van een rijbewijs. Proces-verbaal Is opgemaakt. Het herstel van dr. K. J. Brouwer. De toestand van Zendingsdirector dr. K. J. Brouwer alhier, die daags vóór Kerst mis door een ernstig ongeluk met zijn auto te Wolfhezen getroffen werd, en sinds dien in het Diaconessenhuis te Arnhem verpleegd wordt, gaat goed vooruit. Naar het zioh laat aanzien, zal hij vóór Pink steren naarilzijn woning mogen terug- keeren. Zijn vele vrienden zullen zich zeker over zijn herstel verheugen! Ten nadeele van den bloemist G. zijn van zijn bloembollenland een 100-tal tul penbloemen ontvreemd van het aan den Abspoelweg gelegen land. De politie stelt een onderzoek in. De 10-j. L. van H. is de ouderlijke woning ontloopen en in den afgeloopen nacht door de politie aangehouden en aan de ouders teruggebracht. In de De Kempenaerstraat is de per sonenauto van C. J. de L. te Leiden aan gereden door een vrachtauto bestuurd door A. L„ .te Leiden. Alleen materieele schade is veroorzaakt aan spatbord, treeplank en bumper. Proces-verbaal is opgemaakt. VOORSCHOTEN. Gisteravond te omstreeks kwart voor tien kwam een auto, bestuurd door den heer G. uit Voorburg aan den overweg aan de Vink, doordat de bestuurder verblind raakte tengevolge van een uit de richting Leiden komende auto, daarmee in botsing De beide wagens bekwamen materieele schade; S. moest zijn wagen tijdelijk ach terlaten en zijn weg te voet vervolgen. De politie maakte proces-verbaal op. ALPHEN. KINDJE JAMMERLIJK VERDRONKEN. Nabij 's Molenaars. Zaterdagmiddag is in een onbewaakt oogenblik een 2-jarig kind van de familie D. V. in Den Hoorn, nabij het overzet veer 's Molenaars in den Rijn geraakt en daarbij verdronken. Na langen tijd zoeken vond de veerman van genoemd overzet veer het kindje drijvende in den Rijn. Een tweetal doktoren hebben getracht de le vensgeesten door kunstmatige ademhaling op te wekken, hetgeen helaas niet meer mocht baten. DE PLANNEN BETREFFENDE DEN RAADHUISBOUW. Publicatie vermoedelijk eind dezer week. De ingediende plannen betreffende het nieuwe raadhuis van de ontwerpers, het architectenbureau Lokhorst en Hooijkaas te Rotterdam en den heer Blauw te Haar lem. zijn Zaterdag in de vergadering van B. en W. behandeld. Vermoedelijk zullen einde dezer week de plannen ter visie voor den raad worden gelegd en hierover door de pers mededeelingen kunnen worden gedaan. De bedoeling is, dat alle diensten der gemeente, als politiebureau, stempel lokaal, gemeente-ontvanger, raadszaal, ge meentewerken en andere bureaux in het nieuwe raadhuis zullen worden onderge bracht, hetgeen, gelet op den tegenwoor- digen toestand een belangrijke verbete ring kan worden genoemd en voor vele diensten een vergemakkelijking zal betee- kenen. ALKEMADE. In den ouderdom van 59 jaar is te Roelofarendsveen overleden de heer N. Wagenaar, dir. van de Coöp. Tuindersver- eenlging „Eendracht maakt maoht". De nu overledene was een In de omgeving zeer geziene persoonlijkheid. Hij was tevens 40 jaren organist van het zangkoor der Pa rochiekerk. o WADDINXVEEN. Arbeidsongeval. De houtbewerker T„ kwam met zijn lin kerwijsvinger in aanraking met een in werking zijnde schaafbank, waarbij het voorste lid van zijn vinger er nagenoeg af was. Dokters hulp was noodzakelijk. Zijn werkzaamheden kan hij voorloopig niet verrichten. Met een 500-tal kinderen werd Za terdagmiddag het 40-jarig jubileum der Ned. Herv. Zondagsschool gevierd. De kin deren werden van halfdrie tot vijf uur prettig bezig gehouden en rijkelijk ont haald op versnaperingen. Ook werd tot aandenken, aan een leder kind een plaat uitgereikt, betrekking hebbende op het 40- jarig jubileum van genoemde Zondags school. Tegen den veehouder K. v. d. H„ is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het afleveren en verhandelen van boter, zonder de vereischte belastingmer- ken, waardoor het landbouwcrisisfonds werd benadeeld. In onze gemeente heeft de Emma- bloemcoilecte f. 181 opgebracht. Aan het postkantoor werd in April 1.1. ingelegd f. 5099.27 en terugebetaald f. 5443.98. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4224. 0 LEIMUIDEN. Het Chr. Gem. Zangkoor Excelsior is voornemens deel te nemen aan het con cours te Amersfoort op 21 Mei a.s. Het koor komt uit in de eere-afdeeling, onder leiding van H. J. Mizee te Oegst- geest. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot vee voeder verwerkte oliehoudende zaden, pit ten en noten, bedoeld in artikel 8b, onder 2e, van de Crisis-Akkerbouwbeschikfcing 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van 11 Mei af t/m. 31 Aug. 1936: voor lijnkoeken f. 1,20 soyaschroot f. 0,65 soyakoeken f. 0,75 grondnotenkoeken f. 0,55 grondnootschilfers f. 1,30 cocoskoeken f. 0,80 N.O. Ind. cocoskoeken f- 0,55 tot andere niet genoemde soorten veevoeder ver werkte oliehoudende za den, pitten en noten f. 0,50 Voorde goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8 b. onder le, van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, ge lieve men zich daarover met de Neder landsche Meelcentrale te 's Gravenhage in verbinding te stellen. 'sGraverihage, 9 Mei 1936. 3436 VOOR DINSDAG 12 MEI, Hilversum I, 1875 M. KRO-uit zen dir.? 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. #- 11.30— 12.00: Godsd. half uur 12.15: KRO- Boys 100: Gr.pl. 1.20: KRO-orkest 2.00: Vrouwenuur 3.00: Gr.pl. —3.10 KRO-Melodisten 4.00: KRO-Orkest ea Gr.pl. 6.10: KRO-Boys 7.00: Berlch- ten 7.15; Causerie „De gasoorlog" - 7.35: Sportpraatje 8.00: Berichten, Gr- pl. 8.20: Paul Godwin's orkest 9.00j Gr.pl. 9.15: Concert mmv. solisten, Maastrlchtsche Orat. Vereen, en 't Sted. Orkest van Maastricht 10.00: Gr.pl. -- 10.15: P. Godwin's orkest (Om 10.30; Be lichten) 11.00—12.00: Gr.pl. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzen- ding 8.00: Gr.pl. 9.00: Ensemble Rentmeester 10.00: Morgenwijding. Gr. pl. 10.30: Vervolg ensemble 11.00; Huish. wenken 11.301 Orgel en zang - 12.30: Omroeporkest en Gr.pl. 1.45: Gr.pl. 2.00: Omroeporkest - 3.00; Kniples 4.00; Pianorecital 4.30: Kin- derkoorzang 5.00: Voor de kinderen 5.30: Omroeporkest 7.00: Voor de kin deren 7.05: Planorecital 7.30: Gra- mofoonplaten 7.45: Toeristenpraatje - 8.00: Berichten 8.10; Revueprogramma m. medewerking v. solisten en Kovacs La- jos' orkest 9.30: Gr.p.l 9.45: Omroep orkest en solist 10.25: Schaakles 11.00; Berichten 11.1012.00: Dans muziek. Droitwich, 1500 M. 10.2010.50: Or gelspel 11.10: Kwlntetconcert en zang 11.50: BBC-Mldlandorkest en zang 12.501.20: Gr.pl. 2.102.55: Sextet, concert 3.20: Causerie „This and that1 3.40; Strijkkwartet en zang 4.35: A. Campoii's orkest 5.20: Berichten 5.50: Cembalorecital 6.15: Franbche les 6.50: Koloniale causerie 7.20: Planorecital 7.50: Populair concert - 3.50: Berichten 9.20: Kapt. James Grif fiths: Life at sea 9.40: BBC-Orkest en viool 10.3511.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 6.20 en 7.20: Gr.- pl. 10.20: Orkestconcert 1.50: Gr.pl, 4.50; Orkestconcert 8.05: Zang 10.0511.35: Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 5.50 en 11.20: Orkest concert 12.35: Lepiz. Symphonie-orkesl 1.35: Omroep-Schrammelensemble en solisten 4.20: Dansmuziek 5.20: dito 6.20; Kwintet-concert 7.30: Omroep orkest en tooneelensemble 8.35: Om- roepkleinorkest (tot 9.20) Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gr.pl. 11.50: Salonorkest 12.50 1.20Gr.pl. 4.20: Salonorkest 5.50 ea 6.20; Gr.pl. 7.20: Omroeporkest en Gr.- pl. 9.30—10.20: Gr.pl. 484 M.: 11.20: Gr.pl. 11.50: Licht or kest 12,50—1.20: Gr.pl. 4.20: Dans muziek 5.35; Gr.pl. 5.50: Harp-recl- tal 7.20: Revue-uitzending 8.35; Licht orkest 9.3010.15: Gr.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Dansmuziek 9.20: Berichten 9.50: Fagot- en cellorecital 10.05; Weerbe richt 10.2011.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 12 Me!. le Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag. van 8—24 uur: KRO, NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.05: Keulen 9.50: Deutschl.sender 10.20: Parijs Radio 11.20: Brussel VI. 13.20: Keulen 14.20: Parijs Radio 16.20: Brussel VI. 17.50: Keulen 19.05: Di versen 10.20: Droitwich 20.50; Brus sel Fr. Pl.m. 21.15: Brussel VI. 21.30: Brussel Fr. 21.50: Weenen. 4c programma: 8.00: Diversen 9.35: Londen Reg. 10.20: Droitwich 10.50: London Reg. 12.05: Droitwich 13.20: London Reg. 16.35; Droitwich 17.20: Diversen 17.50: London Reg. 19 00: Tulnpraatje door den heer J. Jonker - 19.30: Causerie over het Verkeer door den heer D. v. d. Wal, Insp. van Politie 20.00 London Reg. 21.40: Droitwich 22.50: R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. 8. De lucht ging nu dus heel gevaarlijk lijken en nog stonden zijer naar te kijken, nadat vriend Thijs 't aan Simmie had gewezen, toen al een ware stormwind was verrezen! Tegelijk begon 't te sneeuwen zóó verschrik'lijk hard, dat 't iedere be schrijving tart. „O o wat moeten wij nu doen?" riep Simmie toen 't scheen, dat de storm hem angstig maakte, terwijl ook Thijs nu juist niet erg op zijn gemak geraakte! „Laat ons nu maar naar huis toe gaan", zei hij, zelf eenigszirus ontdaan. „Ja, maar....", zoo riep wanhopig Sim, „lipteter wat ik zeg: in deze duisternis vinden wij nooit weer den weg!" 4—' 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8