RONDE- FERIK AKKERTJES Thans ook 20 stuks 25 cent LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 11 Mei 1936 TOCNEEI NIEUW/ Zenuwpijnen overal? RECHTZAKEN. BUITENLAND. 'n Heerlijke Sigaret DE ANNEXATIE VAN ABESSYNIE. LE1DSCHE SCHOUWBURG. HET SCHOUWSPEL. Liefde, comeöle in 3 be drijven van Jaap van der Poll, door het de Boer van Rijk-ensemble. De voorstellingen van Het Schouwspel zijn besloten met de opvoering van boven staand blijspel. Het behandelt niet een nieuw gegeven, integendeel, het is opper vlakkig en vol van goedkoope zetten, doch trots dit alles houdt het een avond aller aangenaamst bezig, doordat het gegrepen is uit het volle leven en een eeht-vader- landsch cachet draagt van zoo zuiver nationale visie dat 't gemakkelijk aanslaat. Het gegeven is eenvoudig dit: een 50-ja- rige zonnige Indischman verovert zich, ge deeltelijk ten koste van zijn stiefzoon, de liefde van een 23-jarig meisje, alle voor oordeel van een roddelende familie, die zelf niet bepaald ..zuiver van geweten" is, ten spijt: dank zij de hulp van een allerliefste, alles-begijpenden en wereldwijze „oma' Hoe heerlijk in lijn werden de diverse rollen uitgebeeld! De krasse mevr. Esther de Boervan Rijk, bij haar opkomen met luid applaus begroet, maakt van deze oma welk rol haar als op het lijf is geschreven, gewoon een juweeltje. Dat is tooneel van het zuiverste water, waartegen ieder be zwaar tegen het stuk wegslinkt als sneeuw voor de zon. Willem v. d. Veer. die in dit stuk heeft gejubileerd zijn zilveren feest! is als de veroveraar keurig op dreef en het sa menspel van oma en hem kan niet genoeg geprezen. Een apart woord van lof voor den auteur regisseur voor zijn uitbeelding van opge- droogden belasting-ambtenaar, waarvan hij een specifieke creatie wist te maken. En ook Mieke FlinkVerstraete als het jeugdige, moderne melske in antieke om geving, dient geprezen. Uiterst dankbaar klaterde het applaus door den geheel ge- vulden schouwburg. Voor Het Schouwspel geldt ten aanzien van deze laatste voorstelling van dit sei zoen volledig: eind goed, al goed! Van die verschietende pijnen, ^±2 dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die 8451 Yolgens recept eon Apotheker Dumont AKKER.CACHETS (Ingez. Med.) BE OSSCHE STRAFZAKEN VOOR HET BOSSCHE HOF. De uitspraken. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch deed heden uitspraak in de Ossche straf zaken, welke op 29 April in hooger beroep werden behandeld. Overeenkomstig den eisch van den advocaat-generaal werd het vonnis be vestigd, waarbij de 32-jarige P. J. van Galen en de 33-jarige Th. J. van Berne door de rechtbank ieder tot 8 jaar ge vangenisstraf veroordeeld werden, wegens brandstichting, gepleegd op 10 Augustus 1926 in de woning van de gezinnen Bevers en van Zandvoort. Hierbij kwamen de vrouw van Van Zandvoort en haar drie kinderen in de vlammen om. De 58-jarlge H. L. van Terp was wegens uitlokking van deze brandstichting tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In hoo ger beroep werd de zelfde straf geëischt. Het Hof wilde in deze zaak echter nog een getuige hooren en bepaalde de behandeling ter terechtzitting op 18 Mei as. Ter zake van den te Ooien in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 gepleegden roof moord had de Bossche rechtbank den 23-jarigen H. A. van der Putten, bijge naamd de „Rut" tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld, den 24-jarigen A. J. Hendriks (jongen Toon de Soep) tot 3 jaar, den 25- jarigen F. J. van Orsouw (den Olie) tot 15 jaar gevangenisstraf en den 18-jarlgen Wim de Bie tot 7 jaar en 6 maanden, met ter beschikkingstelling van de regeering. Het hof veroordeelde van der Putten tot 2 jaar (eisch 2 jaar), Hendriks tot 3 jaar (eisch 8 jaar), van Orsouw tot 10 jaar (eisch 12 jaar) en W. de Bie tot 7 jaar en 6 maanden conform den eisch. Overeenkomstig den eisch werd het von nis tegen den 47-jarigen M. F. de Bie, waarbij hij wegens medeplichtigheid aan dezen roofoverval was veroordeeld, be vestigd. Voor den roofoverval in den nacht van 20 op 21 Februari 1934 in de woning van W. Bouwman te Uden gepleegd werden in hooger beroep de vonnissen bevestigd, waarbij de 21-jarige P, de Bie veroordeeld was tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf en de 24-jarlge A. J. Hendriks tot 7 jaar. Tegen de Bie was in hooger beroep 3 jaar en 6 maanden geëischt, tegen Hendriks 4 jaar. Bij al deze straffen werd, behalve in de zaken van den roofoverval te Uden, het voorarrest afgetrokken. ZIJN DUIM AFGEHAKT. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Volkenbondsraad komt heden bijeen. Hedenmiddag komt. de Volkenbondsraad bijeen. Het Is mogelijk en zelfs waarschijnlijk dat reeds van den eersen dag af de zitting van den raad uit politiek standpunt be langrijker zal zijn dan men had vermoed. De annexatie van Abessynië heeft in Genève een ontstellenden indruk gemaakt. Verklaard wordt, d'.t de Volkenbond thans niet kan volstaan met een traineeren van een oplossing. De aangelegenheid moet op de een of andere wijze tot een oplossing worden gebracht. Inderdaad, de uitroeping van het kei zerrijk Ethiopië als onderdeel van het Italiaansch Imperium Is wel het op de spits drijven door den Duce van het con flict. Zal de Volkenbond zich neerleggen bij het voldongen feit. dat Italië niet aarzelt uit te buiten tot het uiterste? De conferentie der z.g. „neutralen" Nederland. Zweden, Noorwegen, Denemar ken. Finland. Spanje en Zwitserland heeft het volgende communiqué gepubli ceerd: ..De vertegenwoordigers der zeven staten bevestigen unaniem hun gehechtheid aan het werk van den Volkenbond, zij hebben van gedachten gewisseld over de gevolgen der huidige gebeurtenissen voor de orga nisatie en de werking van den Volkenbond. In het communiqué wordt voorts ge wezen op hervormingsbehoeften. Wat den aard dezer hervorming aangaat, zijn ver schillende meeningen naar voren geko men, zoodat het niet mogelijk was tot een uniforme formule te komen. Hetzelfde wordt geconstateerd ten aanzien van het probleem der sancties. De door Ialië afge kondigde annexatie van Abessynië heeft de houding van diegenen, die op dit oogen- blik geen formeele concessies jegens Italië zouden willen zien. hardnekkiger gemaakt. Men heeft besloten in de Albessijnsche aangelegenheid een afwachtende houding aan te nemen. De Deensche minister van buitenland- sche zaken Munch, heeft voor de radio een rede gehouden, waarin hij zeide. dat het falen van den bond in de Afrikaansche kwestie ernstige gevolgen voor den bond heeft. De verantwoordelijkheid valt niet alleen op de meeningsverschlllen van de groote mogendheden, doch ook op de be wapeningswedloop. Munch zelde verder, dat men de hoop niet moet verliezen om het prestige van den bond te herstellen. Men moet niet aarzelen den bond opnieuw te smeden op de principes van het recht. Besloten is Zweden in September can- didaat te stellen voor den Volkenbonds raad. De situatie is door de annexatie van Abessynië ook daardoor zeer moeilijk ge worden, doordat Italië zal weigeren den Abessijnschen vertegenwoordiger te dul den. daar er h.i. immers geen Abessynië meer bestaat. Eden heeft zich naar Genève gespoed, gezien de omstandigheden, en reeds vele besprekingen gevoerd, o.a. ook met onzen minister v. buitenl. zaken jhr. De Graeff. De leider der labour-oppositie in het Engelsche Lagerhuis, majoor Attlee, is te Londen teruggekeerd, na met Leon Blum te Parijs besprekingen te hebben gevoerd. Bij aankomst te Londen verklaarde Att lee, dat de gedachtenwisseling met Blum „nuttig" is geweest, doch overigens wei gerde hij ieder commentaar. De Japansche minister van Marine, ad miraal Nagar.o, heeft in een interview ver klaard, dat z.i. het échec der in 1935 ge houden vlootconferentle den internatio nalen toestand niet noemenswaardig heeft verergerd. „Toch", aldus de minister, „is het ontbreken van een vlootovereenkomst gedurende al te langen tijd volstrekt niet géwenscht. Ik hoop dan ook. dat spoedig een nieuwe conferentie zal worden gehou den, waaraan ook Japan zal deelnemen." Om de verzekeringspremie machtig te worden. In hooger beroep stond Zaterdagmid dag voor het Hof te Leeuwarden terecht de 29-jarige J. D. B., administrateur te Amersfoort, wien ten laste is gelegd, dat hij op 9 Augustus 1931 te Burkwerd op zettelijk een landbouwer de gelegenheid heeft verschaft tot het plegen van het misdrijf van oplichting door behulpzaam te zijn bij het afhakken van diens linker duim, waarna een aangiftebiljet van de ongevallenverzekeringsmaatschappij „Zue- rich" werd ingediend, hetgeen tot gevolg had, dat aan dezen landbouwer achttien duizend gulden werden uitbetaald. Na het voortgezet getuigenverhoor UIT HET VERRE OOSTEN. Een opmerkelijk interview. „Het verzet van het Chineesche leger tegen de Japansche agressie wordt onvermijdelijk", verklaarde maarschalk Feng Soean, vice-president van de com missie van buitenlandsche zaken der Nan- king-regeering en rechterhand van pre sident Tsjang Kai Sjek in een interview met den correspondent van de „Daily He rald" te Nanking. Feng Soean zette vervolgens een uit vijf punten bestaand program uiteen, waar van het eerste luidt, dat gestreefd moet worden naar een ChineeschRussische alliantie, terwijl volgens het tweede pro grammapunt gewerkt zal worden aan de uitbreiding van de patriottische bewegin gen en bestaande anti-Japansche organi saties in China. Volgens punt drie van het program moeten de burgerlijke vrijheden in geheel China gewaarborgd worden. Punt vier voorziet in de organisatie en bewapening van de groote massa der Chineesche be volking, terwijl volgens punt vijf de oorlog van de Nanklng-regeering tegen de Chi neesche communisten, die vastberaden vijanden zijn van Japan, onmiddellijk dient te worden gestaakt. Aan het slot van het interview voegde maarschalk Feng Soean aan zijn verkla ringen nog toe: „Ik ben voorstander van een krachtige actie der Britsche, Russi sche en Amerlkaansche regeeringen in 't Verre Oosten. De alliantie van deze re- geerlngen zou den vrede in het Verre Oos ten handhaven en iedere nieuwe verove ring van Japan verhinderen. eischte de procureur generaal een gevan genisstraf van een jaar en zes maanden, zooals hij ook tegen den landbouwer M. B. heeft gevraagd. De verdediger, mr. Simon te Utrecht pleitte ontslag van rechtsvervolging sub sidiair vrijspraak wegens gebrek aan be wijs en vroeg verdachte's ontslag uit de preventieve hechtenis, hetgeen door het Hof werd geweigerd. De Leeuwarder Rechtbank veroordeelde verdachte tot een jaar en vier maanden gevangenisstraf. Arrest 20 Mei. FRANKRIJK. Het congres der socialisten. Te Parijs is gisteren de Sfio (de soc. partij) in congres bijeengekomen. Leon Blum hield een rede, waarin hij o.a. zeide, te verlangen, dat de communisten en de C.G.T. aan zijn regeering zullen deelne men. Zijn regeering zal Frankrijk onkwets baar maken voor het fascisme. In de buitenlandsche politiek zal hij trachten het vertrouwen in het pacifists sche Europa in haarzelf te herstellen door het vormen van een internationale solida riteit, gebaseerd op de niet te schelden ideeën van wederkeerigen bijstand en pro gressieve ontwapening. Blum verklaarde verder tegenstan der van devaluatie te zijn en keerde zich tegen dc speculanten, die tracht ten vrees te verwekken. Hij wil de jeugd weer vertrouwen inboe zemen in den strijd tegen de ellende. Het is evident, dat een land een gezonden financieelen toestand moet hebben. „Onze onderneming veronderstelt het vertrouwen van het land en niet van de huurlingen. We zullen een methodisch, uitgebreid plan voor nationale toerusting doen aannemen. Tegen niemand zullen we haatdragende repressailles nemen". Deze rede werd door de vergadering en thousiast begroet. Er werd een resolutie aangenomen, waar in gezegd wordt, dat de socialistische partij de taak heeft de nieuwe regeering te vor men. De partij houdt vast aan de vorming eener regeering, zonder voorbehoud, en is bereid alle verantwoordelijkheid op zich te nemen. De partij zal de nieuwe regeering vormen met de gemeenschappelijke mede werking der partijen van het volksfront, welke geneigd zijn zich bij haar aan te sluiten. Zijn die partijen daartoe niet be reid. dan zal de socialistische partij vast beraden een eigen homogene regeering vormen. Het congres heeft den voorzitter der partij, Leon Blum, opdracht gegeven de onderhandelingen met de andere par tijen van het volksfront te voeren over den regeeringsvorm. Deze onderhandelingen zullen zonder verwijl geopend worden. De communisten zonden een schrijven, waarin geluk wordt gewenscht met het resultaat van de verkiezingen, weike in staat stelt met meer succes actie te voeren om de rijken te doen betalen om de lasten van de schouders van het volk te verlich ten en om de orde te handhaven, door het buiten werking stellen van de strijdhonden. „Wij moeten aaneengesloten tezamen strijden tegen tie vijanden van het volk en daarom stellen wij voor spoedig de kwestie van een organische eenheid te bestudeee- ren. teneinde te komen tot een enkele partij van de arbeidende klasse". In den ministerraad heeft Flandin een soort balans gegevens van hetgeen hij als minister heeft gedaan. Zijn verklaring werd eenstemmig goedgekeurd. GRIEKENLAND. Algemcene stakig afgekondigd Hevige botsingen te Saloniki. De stakingsrelletjes te Saloniki hebben Zaterdag zeer scherpe vormen aange nomen. Daarbij zij 20 dooden en 152 ge wonden gevallen, waarvan 32 ernstig. De ministerraad besloot niet toe te stem men in de eischen van de stakers, welke waren 1. vervangen van den gouverneur van Macedonië en den commandant van de gendarmerie; 2. annuleering van het mobilisatie- decreeet van de arbeiders van spoor- en tramwegen; 3. vrijlaten van alle gearresteerde sta kers. De regeering heeft uitgebreide maatre gelen genomen om de orde te handhaven, dcch onder de arbeiders heerscht nog op winding, terwijl de staking wordt voort gezet. De onlusten zijn ontstaan doordat de tabaksarbeiders hun eischen inzake loons- verhooging niet zagen ingewilligd door de werkgevers. De autoriteiten hebben thans den toestand in handen, 4 torpedojagers zijn te Saloniki aangekomen. Tienduizenden personen, die kransen en bloemen meebrachten, hebben gisteroch tend op de Grieksch Katholieke en Jood- sche begraafplaatsen de symbolische be grafenis bijgewoond der slachtoffers van de jongste troebelen. De slachtoffers wa ren in alle stilte toch ter ruste gelegd. Een geweldige menigte trok vervolgens naar de binnenstad, waar zij op het vrij heidsplein na een belangrijke meeting werd ontbonden. Intusschen is voor hedenmorgen voor geheel Griekenland de algemeenc staking afgekondigd. Metaxas heeft hierop terstond de be trokken ministers bijeengeroepen om de noodige maatregelen te nemen tot hand having der orde. Gisteravond heeft Metaxax een ver klaring afgelegd waarin hij zeide, dat alle bijeenkomsten in en buiten de stad zullen verboden zijn. Verder verklaarde Metaxas het te betreuren, dat in een voor het land zoo moeilijken toestand een algemeene staking uitbrak en de werk lieden de voorstellen hadden afgeslagen. Metaxas heeft de mobilisatie van alle spoorwegbeambten afgekondigd zoodat deze niet aan de staking nog aan de demonstraties zullen kunnen deelnemen. Het vakverbond van Athene heeft mee gedeeld, dat de bakkers niet aan de staking zullen deelnemen. Een deel der taxi-chauffeurs te Athene zal het voor beeld volgen. EGYPTE. Geheel Wafdistische regeering gevormd. Uit Cairo wordt gemeld, dat, nadat Vrij dag de regentschapsraad is benoemd, Za terdag minister-president Ali Maher pasja het ontslag van de regeering heeft aan geboden. Nahas Pasja, de leider van de Wafd, welke de meerderheid in het par lement behaalde, werd belast met de vor ming van een nieuwe regeering. Nahas Pasja heeft een geheel Wafdistisch kabi net gevormd. Hij neemt zelf de porte feuilles van minister-president, minister van hygiëne en binnenlandsche zaken. 3450 (Ingcz. Mcd.) ENGELAND. Dr. Mukhtar Ahmed Ansari overleden. Reuter meldt het overlijden van dr. Mukhtar Ahmed Amsarl, een vriend en naaste medewerker van Gandhl. Mukhtar Ahmed Ansari werd in 1880 geboren. Hij heeft een werkzaam aandeel gehad bij de agitatie in 1917 en 1918 en een be langrijke rol gespeeld bij de campagne voor burgerlijke ongehoorzaamheid. OOSTENRIJK. Fey weer in de politiek. Gisteren is te Weenen een opmarsch ge houden van de Christelijke-Sociale Arbei dersorganisaties, waarbij het tot tegen- betoogingen is gekomen, die naar het schijnt uitgingen van den vroegeren vice- kanselier en leider der Weensche Heim- wehren, Fey. Deze had zich op een be paalde plaats van den stoet opgesteld en leidde de betoogingen. Oorspronkelijk had bondskanselier Schuschnigg niet het voor nemen mee te loopen met den optocht der Christelijk Sociale Arbeiders. Toen hij echter van de tegenbetooging van Fey hoorde, besloot hij zelf aan het hoofd van den stoet te gaan loopen. Op de plaats waar Fey stond, schijnt het toen tot levendige betoogingen voor en tegen Fey te zijn gekomen. Naar vernomen wordt, zijn 50 leden vgn de Heimatschutz, aanhan gers van Fey, gearresteerd. Tot Fey werd tenslotte door de politie de vermaning ge richt weg te gaan. waaraan hij ook gevolg gaf. Later is het nog tot enkele vechtpar tijen gekomen. SPANJE. AZANA TOT PRESIDENT GEKOZEN. Gisteren heeft Spanje zijn nieuwen president gekozen. Op Azana werden 754 van de 864 stemmen uitgebracht. Lerroux. Largo Caballero en Primo Rivera behaalden ieder één stem. terwijl op Gonzalez Pena twee stemmen werden uitgebracht. Alle andere stemmen waren blanco. Azana heeft zijn. hem door een com missie van de Kamer medegedeelde benoe ming aanvaard en na een korte minister- raadszitting president ad Interim Martinez Barrios zijn aftreden als premier mede gedeeld. Barriqs -belastte daai;pp den oud sten minister,minister van buitenland sche zaken Barcla met de leiding van het thans aan het bewind zijnde kabinet. Barcia heeft in verband met zijn benoe ming verklaard dat lui tevens de porte feuille van buitenlandsche zaken onder zijn beheer zal houden en dat alle minis ters in functie zouden bliiven. Zoodra Azana het presidentschap der republiek op zich zal hebben genomen, zal het kabinet Barc'a dan zltn ontslag aanbieden. Azana. In 1880 werd Azana te A'cola de Hema- res geboren. Hii studeerde in de rechten en schreef vele politieke beschouwingen over Spaansche. Zuid-Amerikaansche en Parilsche bladen, benevens romans en too- neelstukken. Later bekleedde Hii de functie van secre taris-generaal van het Madrlleensche Ateneo. Spanje's intellectueele centrum. Na den staatsgreep van Primo de Rivera wendde Azana zich geheel van de monar chie af en stichtte de Republikeinsche actie. In het eerste ministerie der republiek was hii minister van oorlog. Een half jaar later was hii premier en leidde achtereen volgens 3 kabinetten. Ten gevolge van een conflict met Zamora moest hii in Sep tember 1933 aftreden doch vorig laar keerde hii terug. Officieel is thans het Catalaansche sta tuut volledig hersteld. Het nationale congres van de anarcho- syndlcalistische nationale arbeidsconfe- aeratie, dat te Zaragossa bijeen is, heeft besloten in principe een bondgenootschap te aanvaarden met de ale°meene soclali?- I tische arbeidersunie, doch op voorwaarde, 1 dat de socialisten „afzien van hun poli tieke posten of functies en de mislukking erkennen van hun samenwerking met de bourgeoisie". (Veryolg van het,4e Blad). Vorming van gekleurde troepen, ADDIS ABEBA, :11 Mei (Reuter), De tta- lianen zijn begonnen met de inlijving van Abessljnen voor een inheemsch leger. De plannen van den Negus, JERUZALEM, 11 Mei (Reuter). Heroey, de Abessijnsche minister van buitenland sche zaken, heeft verklaard, dat de Negus nog geen enkel plan heeft gevormd om een reis naar Europa te maken, aangezien hij eerst wil afwachten wat te Genève zal worden besloten. Hij voegde hieraan toe, dat de keizer zeer vermoeid en terneergeslagen is. Des middags heeft de Negus met de Abessijn sche gezanten te Londen en Parijs gete lefoneerd. Chamberlain en den Volkenbond. LONDEN, 11 Mei (Reuter). In een brief aan de Birmingham Post schrijft Cham berlain o.a.: Ik heb geenszins het vertrou wen in den Volkenbond als het beste In strument om den vrede te handhaven ver loren, en ik geloof niet, dat het prijsgeven der huidige sancties tégen Italië geljk staat met de erkenning dat het geheele systeem van den Volkenbond dood ls. Ik wil, dat de Volkenbond profijt trekt van zijn tegenwoordige ervaringen. De Volken bond handelt te langzaam en te weifelend, dan dat de sancties doel zouden kunnen treffen. Persstemmen, PARIJS, 11 Mel. (Havas). St. Brice schrijft ln het Journaal, dat de Volken bond daar de gelegenheid heeft te toonen, dat hij het vertrouwen, dat sommigen In hem gesteld hebben, waardig ls. Het voordeel van den val van den Negus en de ineenstorting van Abessynië ls. dat hierdoor de weg is bereid voor de liquida tie van hersenschimmen. Indien de Vol kenbond niet eenvoudig kennis kan ne men van het eenzijdige besluit van Italië, moet hij de onmogelijkheid erkennen, vaststaande feiten te veranderen, en de noodzakelijkheid, hieruit de beste conclu sie te trekken. Volgens de „Humanité" moet de Vol kenbondsraad- de fascistische annexatie veroordeelen. tiet gaat er om, aldus hit blad. of een groote mogendheid ongestralt een land kan opslokken, dat niet in staat is, tegenstand te bieden. LONDEN, 11 Mei. (Reuter), De Times publiceert verschillende brieven van poli tieke persoonlijkheden waarin met nadruk gewezen wordt op het gevaar zich, wat Abessynië betreft, voor het fait accompli te buigen. De News Chronicle schrijft: indien men den duce niet antwoordt, is het duidelijk dat er voor geen enkelen kleinen staat meer veiligheid zal zijn. Het slachtoffer is thans Abessynië: morgen zal het Dene marken of Zwitserland, Oostenrijk of Tsjecho-Slowakije zijn. Hetgeen vandaag voor Mussolini legaal is, kan morgen voor Hitier illegaal zijn. De Morningpost is van meening. dat Mussolini in de kaart speelt van degenen, die met luider stemme de versterking van den tegenstand van den Volkenbond eischen. De „Daily Telegraph" betoogt, dat de Volkenbond niet zóó maar door een gebaar van Rome aan den dijk gezet kan worden. De souvereinitelt van Italië over Abessynië vereischt ook de erkenning door de andere mogendheden Naar de meening van de Daily Herald kan er thans minder dan ooit sprake zijn van opheffing der sancties. De Volkenbondsraad. GENEVE, 11 Mei. (Reuter). Voor van daag staan twee zittingen van den Vol kenbondsraad op het programma, een be sloten en een openbare zitting. De beslo ten zitting, die om 5 uur hedenmiddag zal aanvangen, is de belangrijkste, want hier in zal besloten worden tot grondige be studeering van 't Italiaansch-Abessijnscn conflict, of tot verdaging tot de speciale zitting, die in Juni te Genève zou worden gehouden. De meeste gedelegeerden schij nen voor verdaging te zijn. GENEVE, 11 Mel. (Reuter). Naar ver nomen wordt, ls een overeenstemming bereikt, welke het mogelijk maakt, dat de Volkenbondsraad de behandeling van het Itoliaansch-Abessljnsche conflict verdaagt; zonder het risico te loopen, dat hierdoor een incident ontstaat. Zoons van den Duce naar Ita"« terug, ADDIS ABEBA, 11 Mei. (Reuter). De zoons van Mussolini, Vittorio en Bruno, en graaf Clano, de schoonzoon van den D«c zijn per vliegtuig van Addis Abeba na» Massaoea vertrokken, vanwaar zt) direct naar Italië zullen begeven. JAPAN. die Een doodvonnis. De krijgsraad heeft kolonel Aizawa, 12 Augustus 1935 generaal Nagata moordde, ter dood veroordeeld. Alzawa in hooger beroep gegaan. j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2