77ste Jaargang MAANDAG 11 MEI 1936 No. 23351 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het eeuwfeest der Hartebrugkerk. Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. by maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. DE PLECHTIGE KERKELIJKE VIERING. PONTIFICAAL LOF DOOR MGR. J. P. HUIBERS, BISSCHOP VAN HAARLEM. De festiviteiten ter gelegenheid van het 100-jarig stichtingsfeest der Parochiekerk O.L.V. Onbevlekt Ontvangen 'Hartebrug- kerk) bereikten gisteren hun hoogtepunt met een plechtige Sluiting van het Tri duüm en een Pontificaal lof door mgr. J. P, Huibers. bisschop van Haarlem. Groote verwachtingen heeft het Eeuwfeest- comité gehad van deze herdenking. De wijze waarop dit Eeuwfeest is gevierd. I heeft echter stellig alle verwachtingen overtroffen. Het was niet alleen feest voor alle Hartebrug parochianen, ook niet voor heel Katholiek Leiden, maar voor alle oud-parochianen en Katholieken overal Terspreid. tot waar de K.R.O., door welke omroep de Solomneele Hoogmis werd uit- tezonden, in den aether kan doordringen. Eu telkens herinnerde het jubelend ge- i teier der klokken de geloovigen eraan I wik een groot jubileum hun dierbare pa- I askerk heden herdacht. De herdenkingsdag, werd geopend met I len plechtig Hoogmis aan God opgedra- sen uit dankbaarheid voor alle genaden uitgestort in de afgeloopen 100 jaar. Dc solemneele Hoogmis De solemneele Hoogmis werd opgedra gen door pater Honoratius Caminada, provinciaal der Minderbroeders te Weert geassisteerd door pastoor S. Smitz van de Hartebrugparochie als prebister assistents de paters der parochie E. Snoek en Peer- deman, resp. diaken en sub-diaken. Pa ter-Frigge en Pater Sloots fungeerden als kroondiakens, terwijl vele geestelijken uit stad en omgeving op het priesterkoor hadden plaatsgenomen. Uitgevoerd werd de Missa Populi van Hubert Cuypers voor 3-stemmig mannen- en jongenskoor, terwijl gezongen werd onder leiding van den directeur, den heer W. P. Braun. De feestpredicatie werd ge houden door pater S. Smitz, pastoor der jubileerende parochie. We vieren vandaag, aldus spr., het honderdjarig stichtings feest onzer parochiekerk. Jubelende blijd schap schenkt mij als herder der parochie de gevoelens van vreugde en dankbaar heid over de afgeloopen honderd jaren Hartebrugkerk. Honderd jaar staat rustig en waardig in het brandpunt der oude Stad Leiden, de parochiekerk O.L.V. Onbe vlekt Ontvangen. Ieder Leidenaar en tot wr in de qjngeving kent men de Harte brugkerk. Zij is een stuk van Leiden: door de ligging zelf is zij altijd geweest het Middelpunt van Katholiek leven, een oase in het drukke stadsgewoel. Daarom die vreugdestemming, daarom dit heerlijk feest. Neen, onze blijdschap is niet de hots, niet het steenen bouwwerk dat 100 laar staat, niet als historisch monument nog minder als kunstwerk, maar voor alles als bedehuis, de woonstede van God under de menschen. Hij, die waarlijk God ma?-r ook waarlijk Mensch, heeft hier 100 jaar lief en leed met u gedeeld. Dan "hst spr. op de Godslamp en het Taber nakel, waarin God 100 jaar bij ons te genwoordig is geweest. Ja, Zijn Huis, al- uus spr., is ons Huis. Al het Zijne is het onze, of beter: Hij de wijnstok, wij de ranken. Hij de familievader, wij de kin ken. Zijn Huis. 100 jaar thans, is ons Mof' Ilier lle'3l)en we de gelukkigste hei- 7®* wen meegemaakt. Hier zijn we deel- .geworden aan de Goddelijke na- uur. Hier hebben we bij de eerst H. Com munie, de eerste liefdeskus van Hem ont- "niPeen" Welke zielespellen hebben zich 'er afgespeeld tusschen God en den mensch? Hoeveel zusters, hoeveel missio- arissen, hoeveel priesters zijn in deze v rf opgevoed? Hoeveel verloren zonen o.. n, hier hun Vader weergevonden? mv,I kielen zijn van hieruit naar God JvPfuuh? Duizenden herinneringen, eiae de diepste geheimen Uwer ziel wak- Mrw Somen in dit uur in ons op. h-nfrf i deze roerende plechtigheid de st«n welke u aan uw Parochie binden, biih "echter worden aangetrokken. Zou J,.?rand.. uw kerk worden verwoest of «.„juvrtj dit bedehuis door andere om- er ir'Sheden moeten verlatenoch, ziin wel een ander Godshuis te vinden Gnd' ar wii zijn blijde en dankbaar, dat So- °sns, de Hartebrugkerk heeft gelaten, hedeoot deze feestpredikatie met een Heer Jezus 'olijf bij ons, neer Jezus zegen uw parochie, Uw B w1 allen, die hier binnengaan om Üewerice am te loven en hun zaligheid te Aanbieding van het feestgeschenk. Na de Hoogmis werd in de zaal der pastorie het feestgeschenk der parochia nen door het feestcomité aan den pastoor der jubileerende parochie aangeboden. De voorzitter van het comité, de heer Th. B. J. Wilimer sprak daarbij woorden van hulde en grooten dank aan allen, priesters en ieeken, die in de honderd jaren van het bestaan der Hartebrugkerk zich met zoo veel liefde en zoovele offers aan hun kerk hebben gegeven en herdacht met eerbied de overleden werkers in en voor het Gods huis van Maria Onbevlekt Ontvangen. Ver gezeld van een lijst der schenkers bood spr. daarop den pastoor een enveloppe aan ten gebruike naar eigen inzicht voor zijn Kerk. Pastoor Smitz bracht geroerd dank aan het feestcomité en aan alle parochianen die door hun bijdragen blijken gaven van hun innige verknochtheid aan hun Harte brugkerk. Van de receptie door Geestelijkheid en Kerkbestuur, waar wij o.m. opmerkten den Burgemeester van Leiden, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, Pater Caminada, pro vinciaal der Paters Minderbroeders, deken A. Homulle en vele geestelijken uit stad en ver uit de omgeving, corporaties van Katholieke instellingen, vereenigingen en bonden, werd een buitengewoon druk ge bruik gemaakt. De plechtige sluiting. Een groote menigte was om en bij de Hartebrugkerk saamgestroomd, toen Mon seigneur J. P. Huibers door een wacht van K. J. C.- en Graalleden van de pastorie naar de kerk sohreed, waar de Bisschop door de geestelijkheid van Leiden in de overvolle kerk werd ingehaald. Het glans punt van deze Eeuwfeestviering, het Pon tificaal Sluitingslof, werd gecelebreerd door Mgr. J. P. Huibers, waarin de Bisschop éelve de feestvierende parochianen toe sprak. Ik verheug mij, aldus spr., bij dit heerlijke feest in de parochiekerk van O. L. V. Onbevlekt Ontvangen tegenwoor dig te mogen zijn. Temeer, waar dit feest wordt gevierd in een Leidsche parochie kerk en wel de parochiekerk van mijn dierbare ouders. Aan deze stad, welke de Sleutels van Petrus in haar wapen draagt, heb ik, aldus spr., veel herinneringen. Vandaar ook de liefde waarmee ik hier heen ben gekomen om dit groote feest te vieren in de kerk, toegewijd aan de Moe der van God, Maria Onbevlekt Ontvangen. Vervolgens weidde spr. uitvoerig uit over de vruchten welke de parochie in de afge loopen 100 jaar heeft voortgebracht en over de feestviering van dit kerkelijk Jubileum. Met een jubellied, gezongen door de ge loovigen, werd dit Pontificaal Sluitingslof en eveneens de kerkelijke herdenking van dit Eeuwfeest gesloten. HULDIGING 3-OCTOBER-VEREENIGING De route van den optocht. Woensdag a.s. zullen de verschillende muziekvereenigingen, die met den stoet welke een défilé zal houden voor het be stuur van de 3-October Vereeniging, vanaf hun repetitie-lokaal vertrekken met mu ziek naar de Kaasmarkt langs de volgende wegen. 6e R. V.A.: Oude Varkensmarkt, Noord einde, Breestraat, Hoogewoerd, Water- steeg. Hooigracht, Koppenhinksteeg tot Kaasmarkt. N. Z. H. T. M.: Stationsplein, Stations weg, Steenstraat, Haarlemmerstraat, Peli kaanstraat, Koppenhinksteeg tot Kaas markt. T. D.: Hooigracht vanaf repetitie lokaal, Nieuwstraat, Middelweg tot aan de Kaasmarkt. PerosiPieterskerkgracht, Nieuwsteeg, Doezastraat, Jan v. Houtkade, Korevaar- straat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Koppenhinksteeg tot aan de Kaas markt. De Post: Boommarkt., Vrouwensteeg. Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Koppenhinksteeg tot aan de Kaas markt. Athalia Groenesteeg, Hooigracht. Nieuwstraat, Middelweg tot aan de Kaas markt. Kunst en Genot: Levendaai, Plantage, Utrechtsche Veer, Nieuwe Rijn, Hooi gracht, Nieuwsteeg, Middelweg tot aan de Kaasmarkt. Werkmans Wilskracht: Groenesteeg, Heerengracht, Kalvermarkt, Haarlemmer, straat. Pelikaanstraat, Hooigracht, Kop penhinksteeg tot aan de Kaasmarkt. L. Chr. Harmonie-Vereeniging: Heeren straat, Zoeterwoudsche Singel, Korevaar- straat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Koppenhinksteeg tot a. de Kaas markt. P. C. L.: Oude-Heerengracht, Haven- brug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Koppehinksteeg tot aan de Kaasmarkt. Het muziekgezelschap „Orpheus" zal vanaf 8 uur een concert geven op de Breestraat naast „In den Vergulden Turk" De optocht zal den volgenden weg nemen Kaasmarkt, Koppenhinksteeg, Hooi gracht, Watersteeg, Hoogewoerd, Bree straat, Rapenburg, via Doezabrug, Rapen burg, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Kaasmarkt waar de stoet ontbonden zal worden. De verschillende deelnemende vereeni gingen zullen lampions en fakkels mee dragen. AFSCHEID VAN DEN HEER J. D. DE VROEDE. Een eenvoudige, hartelijke plechtigheid. In tegenwoordigheid van commissaris sen. directie en het geheele redactioneel, administratief en technisch Dersoneel van ons Blad heeft van morgen de heer J. D. de Vroede afscheid genomen van het be- driif. waaraan hij gedurende een halve eeuw zijn beste krachten heeft gegeven. De directeur, de heer J. W. Henny wees erop hoe den vertrekkenden jubilaris 's levens leed niet ls gespaard gebleven, doch daarnaast heeft hii ook veel vreugde gesmaakt, zoowel in ziin werk als in zijn huiselijk leven. Zonder veel te praten, doch met deste- meer doèn. heeft de Vroede 50 jaar lang ziin arbeid verricht op een wiize. die niet anders dan lof verdient, niet alleen van de zijde van commissarissen en directie, maar ook van den kant van ziin onmiddellijken chef en tenslotte ook voor de adverteer ders- Den jubilaris aankiikende.'kan men zich bijna niet voorstellen, dat hij een zoo langdurigen werkkring achter den rug heeft, maar spr. noemt het een voorrecht, wanneer men in het bezit van een zoo goede gezondheid van een welverdiende rust kan gaan genieten. Uw werkzame geest aldus spr. is er de beste waarborg voor. dat ge u niet zult verve'en. Na mede namens commissarissen te heb ben dank gezegd voor zijn trouwe plichts vervulling eindigde de directeur met de aanbieding van een geldsbedrag onder couvert benevens een rookstoel en biibe- hoorend rookstel Namens de collega's werd het woord ge voerd door den heer P. Schouten, die er aan herinnerde hoe hii ook 10 jaar ge leden den jubilaris heeft mogen toespre ken. Ook thans wil hij niet nalaten uit aller naam de Vroede van ganscher harte geluk te wenschen met ziin 50- iarige werkzaamheid waarin, ondanks huiselijk leed de vreugde heeft over- heerscht. Uw leven, aldus sor. geeft stellig reden tot dankbaarheid. Bijna 33 jaar heeft spr. met den jubila ris mogen samenwerken en hii. zoowel als zijn collega's hebben de grootste bewon dering voor de Vroede's vakbekwaamheid. Daarnaast orees sor ziin goeden kame- raadschaoDeliiken geest en zijn groote hu'ovaardigheid Sor. eindigde met het uitspreken van ziin beste wenschen voor een langen, goeden en gelukkigen levensavond De oud- collega's zullen de Vroede blijven geden ken als een trouw kameraad met wien het ee-i genot was samen te werken. Namens het geheele oersonee'. werd hem een fraa' ameublement aangeboden De lu'o'laris dankte geroerd voor de vrlende'iike woorden de geschenken en de prettige samenwerking, die hii van a'len. in het bijzonder van ziin recht.streekschen chef. heeft moven ondervinden Daaron namen allen roet' een fermen handdruk oersoonl'ik afscheid. ALG. NED. TYPOGRAFENBOND AFD. LEIDEN. werd bewerkstelligd door eenige Haagsche collega's. De toenmalige toestanden in de typografie worden het best geschilderd door het feit, dat een typograaf, gehuwd en vader van meerdere kinderen, een weekloon van f. 8.50 verdiende. De ver standhouding tusschen de patroons en de werknemers in dien tijd liet veel te wen schen over. Spr. schetste vervolgens de totstandkoming van het collectief con tract en memoreerde de groote staking van 1923, waartegen het hoofdbestuur des tijds met klem heeft gewaarschuwd. Overeenkomstig de zienswijze van het H. B. werd die staking door de arbeiders organisatie verloren. Spr. bepleitte vervolgens devaluatie als middel om de werkloosheid te doen ver minderen. Hoe belangrijk en noodzakelijk organisatie voor de werknemers overigens ook is, men moet eerlijk bekennen, dat de tijdsomstandigheden momenteel ster ker zijn. Het hoofdbestuur doet alles wat in zijn vermogen ligt om te behouden, hetgeen na harden strijd verworven is, maar het is vaak verstandiger om daar van iets af te staan dan om met het hoofd tegen den muur te loopen. Verwezenlijking van het Plan van den Arbeid is nu weer het lichtpunt, waarop wij aansturen en dat de kans biedt op een betere toekomst. Daarmede wil spr. niet zeggen, dat hij ervan overtuigd is, dat de loonen in de typografie thans het laagte- punt hebben bereikt, vooral niet wanneer het huidige kabinst zitting blijft houden. Tot besluit richtte spr. woorden van hulde tot den heer den Tonkelaar en den ijverigen secretaris, den heer Wittenaar. De rest van den avond werd gevuld door het optreden van de bekende soubrette Stella Seemer, die met veel succes aardige liedjes voordroeg en van prof. Ali Ben Libi wiens verrassende goocheltoeren eveneens grooten bijval verwierven. Ter afwisseling gaven „The Dutch Players" geheel nieuwe show-nummers ten gehoore, hetgeen telkenmale aanleiding gaf tot gul en aanhoudend applaus. Tot besluit van den gezellig-verloopen avond werd een dansje gemaakt. WERKLIEDEN VEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT" Feestelijke herdenking van het 30-jarig bestaan. De afdeeling Leiden van den Alg. Ned. Typografenbond heeft Zaterdagavond in den foyer der Stadsgehoorzaal op feeste lijke wijze haar 30-jarig bestaan herdacht. De druk bezochte bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door het dagelij ksch bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond, de heeren de Roo, Snel en Poeliejoe. zoomede door den oud-secretaris, den heer J. J. van Stralen. Nadat „The Dutch Players" onder lei ding van den heer Albert Gerritsen voor 'n zeer geslaagde muzikale inleiding hadden gezorgd, heette de afdeelingsvoorzitter, de heer J. A. N. den Tonkelaar allen hartelijk welkom. Spr. zeide vervolgens, dat bestuur en leden unaniem van meening waren, dat het feit van het 30-jarig bestaan der af deeling niet onopgemerkt mocht voorbij gaan. Tot leden der feestcommissie wer den benoemd de heeren Ponstein, Cossee, Gordijn, Ober en den Tonkelaar, die te zamen een goed feestprogramma in elkaar zetten. Den werkloozen leden werd met Paschen een verrassing bereid. Spr. memoreerde vervolgens wat de af deeling Leiden in de afgeloopen 30 jaar tot stand heeft kunnen brengen en wees op de tegenwoordige moeilijke tijdsomstan digheden. Toch hebben ook de oprichters het lang niet gemakkelijk gehad, maar de moeilijk heden zijn thans van algemeen-maatschap- peiijken aard. In dit verband bracht spr. hulde aan den penningmeester voor het vele werk, dat door hem in het belang der afdeeling wordt verricht. Spr. besloot met allen een recht feeste- lijken avond toe te wenschen. De voorzitter van den Leidschen Be stuurdersbond, de heer J. M. C. de Roo, wees op de groote beteekenis van de vak organisatie en prees de prettige verstand houding en samenwerking, welke, naar hij hoopte, nog langen tijd zoo zal blijven. Spr. eindigde met het aanbieden van felicitaties en het uitspreken van zijn beste wenschen voor de toekomst. Vervolgens was het woord aan den roor- zitter van het hoofdbestuur van den A.N.T.B., den heer F. van der Wal. Deze herinnerde aan de her-oprichting van de Leidsche afdeeling in 1906, welke Viering van het 60-jarig bestaan. Bovengenoemde Vereeniging, opgericht 10 April 1876, vierde Zaterdag j.l. in de daartoe keurig versierde zaal van „Zomer- lust" haar zestigjarig bestaan. Bij hetbin- I nentreden viel het direct op, dat alles ge- 1 daan was om de zaal een recht feestelijk aanzien te geven, waarin men alleszins ge slaagd was. De tafeltjes, alle met bloemen versierd, en de stoelen keurig geschikt, noodden tot een gezellig zitje, terwijl het banier der vereeniging bezijden het tooneel in een plantengroep prijkte. Nadat de band „The Roto Colour Players" wien de muzikale verzorging voor dezen avond was opgedragen met eenige pittige nummers de feestelijke stemming er in had gebracht, verscheen de voorzitter de heer H. Paats ten tooneele, om den feestavond te openen. De heer Paats, die de 7 kruisjes reeds lang gepasseerd, doch nog vol enthousiasme is. riep allen een hartelijk welkom toe, memoreerde in korte trekken de geschiedenis der vereeniging, en besloot zijn geestige toespraak met al len een prettigen avond toe te wenschen, waarna een hartelijk applaus opklaterde. Daarna kregen „de Kluchtspelers" onder leiding van den heer M. van Beem uit Amsterdam het woord, voor de opvoering van drie kluchtspelletjes. Dit gezelschap, waarmee de vereeniging voor het eerst kennis maakte, heeft een zeer goeden in druk achtergelaten; het bestuur heeft werkelijk een gelukkige keus gedaan, aan gezien aan alle verwachtingen is voldaan. De stukjes, getiteld Klokslag 12 uur, Hap-zeit-le, en Het spookt, vielen buiten gewoon in den geest het is moeilijk te zeg gen welk het meest heeft bekoord. Na het laatste stukje bracht de voorzit ter dank aan het gezelschap voor het ge- bodene. Het was ongeveer halftwee gewor den, eer een aanvang gemaakt kon worden met het bal, dat onder leiding stond van den heer Evert Castelein en dat werd voor af gegaan door de traditioneele vaandel- marsch of polonaise, waaraan door bijna alle aanwezigen werd deelgenomen. Gedurende het bal heeft de eigenaresse van „Zomerlust" uit erkentelijkheid voor de Vereeniging. een nieuwen voorzitters hamer toegezegd, waarvoor de voorzitter haar bereids dankzegde. Nadat nog menig dansje was gemaakt, sloot de voorzitter in den vroegen morgen de feestelijke bijeenkomst met een kort dankwoord. Summa summarum, kan gezegd worden, dat dit 12e lustrum op waardige wijze is gevierd en in alle opzichten uitstekend is geslaagd. Het bestuur kan dan ook met voldoening terugzien op dé vele moeiten en zorgen, de aan de voorbereiding van dit feest zijn voorafgegaan. NAT. RECLASSEERINGSDAG. Naar het Uitvoerend Comité ons bericht, heeft de Zaterdag gehouden collecte hier ter stede f. 800 opgebracht. Het spreekt zijn hartelijken dank uit aan allen, in het bijzonder aan collectan ten, die tot het welslagen hiervan hebben bijgedragen. BINNENLAND. Dr. Belmonte over de avonturen met de ambulance in Abessynië. (2e Blad). Wijziging van het Vaste Lasten-ont- werp. (4e Blad). Memorie van Antwoord aan de Tweed© Kamer over de wijziging der Pensioenwet. (Binnenland, 4e Blad). Noodweer boven de Peel. (Gemengd, 4e Blad). Het vraagstuk der landbouw-hypo- theek- en pachtovereenkomst. (Land- en Tuinbouw, 4e Blad). BUITENLAND. Italië annexeert Abessynië als keizerrijk Ethiopië, waarvan de Koning Keizer en maarschalk Badoglio onderkoning wordt. (4e en le Blad). De verbinding tusschen de Italiaansche Noordelijke en Zuidelijke legers is tot stand gebracht. (4e Blad). Azana gekozen tot president van Spanje. (Buitenland, le Blad). In Egypte heeft Nahas pasja een Wafd- kabinet gevormd. (Buitenland, le Blad). Ernstige ongeregeldheden te Saloniki. In Griekenland is de algemeene staking ge proclameerd. (Buitenland, le Blad). Congres der Fransche socialisten. Dc regeering wordt door hen opgeëischt. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. Zaterdag a.s. hoopt onze stads- genoote mej. Suze Kalkhoven, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaren in dienst trad bij de firma F. Tieleman en Dros hier ter stede. Het bestuur 19361937 van de Leidsche Geologische Vereeniging is als volgt samengesteld: F. G. Engelberts, praeses; W. A. Visser, ab-actis; mej. C. M. Koomans, quaestrix; W. J. M. van der Weyden, assessor. Bij de N.V. Alg. Boek- en Handels drukkerij voorheen Batteljee en Terpstra is in verband met het feit, dat het 't vorige jaar 50 jaar geleden was, dat de beruchte Leidsche giftmengster gevonnist werd, een brochure verschenen „Goeie Mie, de Leid sche giftmengster", waarin de geheele geschiedenis van deze misdadige vrouw wordt opgehaald. Onder de negen personen, die be gunstigd ziin met de fraaie gedenkpen ning van het Crisis-Comié (zie ons Blad I bl. 2 van Zaterdag 9 Mei) is ten onrechte mej. E. van Nes vermeld. Dit moet zijn mej. A. C. van Nes. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: Maandag 11 Mei 49, Dinsdag 12 Mei 50, Woensdag 13 Mei 51, Donderdag 14 Mei 50, Vrijdag 15 Mei 51, Zaterdag 16 Mei 50 volwassen personen. IJMUIDEN, 11 Mei. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.580.46 Tongen f. 0.620.38. Griet per kist van 50 K.G. f. 228. Groote schol f 17. Middelschol f 16 11. Zetschol f 1514. Kleine schol f. 14 2.30. Schar f. 73.30. Tongschar f 1713. Roggen per 20 stuks f 83.60. Vleeten per stuk f. 1.800.50. Pieterman en Poontjes p. k. v. 50 K.G. f. 3.30—2.60. Middel Schel- visch f. 17,50. Kleinmiddel Schelv. f 20 12.50. Kleine Schelv. f 189.50. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f. 25.50—19.50. Gullen p. kist van 50 K.G. f. 10—5.50. Wijting f 7 2.20. Makreel f. 11.501.70. Lengen per stuk f. 1.250.25. Koolvisch f. 0.280.10. Heilbot per K.G. f. 0.80—0.56. Groote hake f. 7564. Groot middel f 7062. Kleine middel f. 24—19. Kleine f. 11—10. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM 58, met f.2560. IJM 91, met f.610; IJM 116, met f. 1610. IJM 384 met f. 1980. IJM 167, met f. 1890; IJM 8, met f. 1950; IJM 85, met f.690; IJM 78. met f.1970 en 33 log gers: KW 89, met f270; KW 75. met f 240; KW 175, met f 260; KW 56, met f. 520; KW 169, met f.250; KW 166, met f.220; KW 3, met f.280; KW 52, met f.280; KW 105, met. f.240; KW 135. met f.370; KW 104, met f.310; KW 33, met f.390; KW 42, met f.270; KW 95, met f.330: KW 153, met f.350; KW 46, met f.230; KW 44, met f.240; KW 45. met f.280: KW 167, met f 460 KW 178, met f.320; KW 42, met f.230 KW 27. met f.200: KW 154. met f 300 KW 107, met f.340; KW 65, met f.600: KW 14, met f.330; KW 14. met f.260; KW 149, met f.260; KW 18 met f.140; KW 35, met f.340; KW 74, met f. 690; KW 49, met f 570; KW 40, het f 320.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1