HtT VASTE LASTEN ONTWERPl GEWIJZIGD. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag li Mei 1931 BINNENLAND. Draagkracht van huurder zal in 't algemeen geen rol spelen. WIJZIGING DER PENSIOENWET MOET HET TEGENWOORDIGE STELSEL WORDEN BESTENDIGD. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp tot wijziging en aanvulling van en kele artikelen van de Pensioenwet 1922 en van de wet van 28 Mei 1925. laatstelijk ge wijzigd bij de wet van 28 Juli 1933. wordt liet volgende ontleend: Tegenover den door verscheidene leden geuiten wensch om het maximum van het weduwen- en weezenpensioen te verhoo- gen en de daaruit voortvloeiende hoogere lasten geheel ten laste van de ambtena ren te brengen, staan de betrokken mi nisters welwillend. Na de verschijning van het voorloopig verslag heeft de Minister van Binnenladsche Zaken opdracht ge geven tot het verrichten van de bereke ningen, welke voor de vaststelling van een dergelijke regeling noodig zijn. De regelingen voor de gezinspensioenen van burgerlijke en van militaire ambtena ren komen vrijwel overeen, zoodat het daarom geen aanbeveling schijnt te ver dienen de gedachte verbetering alleen voor de burgerlijke ambtenaren in te voe ren. Echter is de Dositie der militaire amb tenaren anders dan die der burgerlijke ambtenaren, zoodat nog nader overleg noodig is. Aan de door deze leden in de tweede plaats geuite wenschelijkheid om wacht gelders. die niet worden herplaatst, gele genheid te geven den tijd. op wachtgeld doorgebracht, vcor pensioen in te koopen, op het oogenblik. waarop zij worden ge- pensionneerd, kan niet worden tegemoet gekomen. De ministers deelen de meening van commige leden, dat de beslissing van den pensioenraad van 13 November 1935 in zake de toepassing van art. 97 der Pen sioenwet 1922 bezwaren met zich brengt. Teneinde daaraan tegemoet te komen, wordt in het gewijzigd ontwerp van wet, dat de Memorie van Antwoord vergezelt, voorgesteld het derde lid van art. 97 te wijzigen, waardoor wordt bepaald dat het weduwenpensioen in geen geval minder zal bedragen dan 50 procent van de eerste f. 2000 en 40 procent van het overige be drag der berekende middelsom. Bij de algemeenc herziening van de pen sioenwetgeving zal moeten worden nage gaan of het tegenwoordige stelsel, dat in koop van diensttijd, in privaatrechtelijke verhouding doorgebracht, in bepaalde ge vallen mogelijk maakt, moet worden be stendigd en, zoo ja. uitgebreid. Indien de wenschelijkheid van ophef fing van dit stelsel niet zal blijken, zal voorts worden nagegaan of de fatale da tum van 1 September 1931 in de wet van 6 April 1933 moet worden geschrapt. Ten slotte is de datum van inwerking treding der wet nader bepaald op Juli 1936. o EEN PROEFORDER VAN BLIKVLEESCH. Veelioudcr-centrale levert 2000 varkens. Inzake de beschikbaarstelling van z.g. gehakt in blik tegen lagen prijs aan werk_ loozen. komt het A. N. P. ter oore. dat de heer De Bruin, directeur der Nederland- sch» vleeschindustrie. gevestigd te IJmui- den, een desbetreffend voorstel en procédé heeft aangeboden aan de ministers van landbouw en visscherij en van Sociale Zaken. Er is ten aanzien hiervan over een nroeforder overeenstemming verkregen tusschen den minister van Sociale Zaken en genoemden fabrikant-leverancier. Met de distributie van het volgens dit nrocédé toebereide vleesch zal, zoo mogelijk nog voor 1 Juni worden begonnen. In elk ge val moet de eerste levering over 1 Juni plaats vinden. Van andere zijde wordt vernomen, dat van het verdere verloop der kwestie van beschikbaarstelling van vleesch voor werkloozen zal afhangen in hoeverre na deze proeforder nog verdere staopen zul len worden gedaan. Hieromtrent kan thans nog niets worden medegedeeld. De veehouderijcentrale levert voor deze proeforder tweeduizend varkens. DE OMZETBELASTING OP LUXE BROOD De Nederlandsche Bond v. Protestantsch Christelijke Werkgevers in de voedings bedrijven heeft zich naar aanleiding van de mededeeling, dat met ingang van 15 Mei a.s. alle luxe opgemaakte broodjes 'met uitzondering van het kadetje) aan de omzetbelasting zullen zijn onderwor pen, met een adres gewend tot den mi nister van financiën, waarin wordt ver zocht, den aangekondlgden maatregel we der in te trekken en zich te houden aan de oorspronkelijke steeds gehuldigde op vatting, dat het brood in het algemeen, dus ook het klein-brood, vrijgesteld is van de omzetbelasting. Gewezen werd ook op de eigenaardig heid. dat wel het kadetje, doch niet andere soorten klein-brood, welke goedkooper en van eenvoudiger bewerking zijn, van om zetbelasting zijn vrijgesteld. Tenslotte wees het adres op de moeilijk heden, welke tengevolge van de heffing zullen ontstaan met betrekking tot den verkoop van het z.g. retourbrood. dat het volksbrood bij uitnemendheid gewor den is. o SCHEVENINGSCHE HARINC-VISSCHERS UITGEVAREN. Hedenochtend te 5 uur heeft het ge deelte van de Scheveningsche vloot, dat bestemd was ter haringvisscherij te ver trekken, zee gekozen. Niet minder dan 36 motorloggers voeren de buitenhaven uit. Er was aan den kant weer veel belang stelling. De voorzitter en de secretaris van de vereeniging voor de Nederlandsche ha ringvisscherij waren aanwezig. HEVIG ONWEER BOVEN DE PEEL. ONTZAGLIJKE REGENVAL. Gisternacht omstreeks vier uur is boven de gemeente Sevenum (L.) een hevig on weer losgebarsten tengevolge waarvan op vele plaatsen ernstige schade is aange- richt. In tal van woningen werden de tele foon- en/of radiotoestellen beschadigd, terwijl ook electrische leidingen werden vernield. De ontginningsboerderij van den heer G. moest het ernstig ontgelden. De bliksem sloeg hier in het woonhuis en ver oorzaakte een begin van brand, welke door snel ingrijpen gelukkig gebluscht kon worden. Het hemelvuur maakte een groot gat in het plafond van een der voorka mers. circuleerde door deze kamer en ver nielde radio- en telefoontoestel en eenige meubelen. In de nabijheid dezer boerderij werden nog een drietal telefoonpalen geheel ver splinterd. Een koe van den landbouwer N. werd door den bliksem getroffen en ge dood. Dit ongekend heftige onweer ging met een ontzaglijken regenval gepaard. Tijdens een onweer, dat zich in den vroegen Zondagmorgen boven Oostelijk Noord-Brabant ontlastte, werd de radio- mast van den landbouwer De Kleyn. wiens ■boerderij in de buurtschap Maurik onder de gemeente Escharen gelegen is. door het hemelvuur getroffen. Via den antenne draad vervolgde de bliksem zijn weg naar de boerderij, waar in den gevel een groot gat ontstond. Ook Si de kamers werd schade aangericht. Voorts geraakte een schuur in brand, doch door tijdig ingrij pen van de bewoners kon het vuur in de kiem worden gesmoord. Eveneens deed de bliksem brand ontstaan in een kippenhok, waar veertien kuikens werden gedood. De schade wordt door verzekering gedekt. TWEE JONGENS VERDRONKEN. Kano omgeslagen bij Venlo. Zaterdagmiddag zijn de twee gebroeders den Hartog bij het kanovaren op de Maas bij Venlo verdronken. De beide jongens 19 en 13 jaar oud, waren met hun kano achter een sleepboot gaan hangen, toen het bootje, waar zij rechtop in stonden, plotseling omsloeg. De pongste (Johan), die niet zwemmen kon, heeft zich toen aan zijn broer (Cornelis). die de zwem kunst wel machtig was, vastgeklampt, met het gevolg, dat beiden In de diepte verdwenen. Zij waren kinderen uit een gezin van zes. DE KW. 135 VLOT. De Katwijker logger KW. 135, die Za terdagmorgen bij dikken mist benoorden IJmuiden omhoog gevaren is, is des mid dags bij hoog water, op eigen gelegenheid vlot gekomen. WINKEL TE AMERSFOORT UITGEBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekende oorzaak brand uitge broken in het perceel Soesterweg 51. te Amersfoort waarin gevestigd is „het koop jeshuis", een zaak in manufacturen. Het vuur aan, zoodat na verloop van eenigen voorraad manufacturen, breidde zich snel uit. Met drie stralen op de waterleiding bond de brandweer den strijd tegen het vuur aan, zoodat na vedloop van eenigen tijd het gevaar voor uitbreiding geweken was De winkel brandde echter geheel uit, terwijl de bovenverdieping groote schade opliep. De belendende perceelen kregen veel waterschade. De eigenaar van het pand, de heer Ph. Rombouts, kon zich tijdig met zijn gezin in veiligheid brengen. Een onderzoeknaar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. Verzekering dekt de schade. DRIEJARIG JONGETJE GERED. Een driejarig zoontje van den heer J. raakte Zaterdagmiddag bij het spelen te water in de schutsluizen van het Noord- Hollandsch Kanaal te Purmerend. De juist passeerende Jansje Kadenau was de eenige die het knaapje te water had zien vallen. Zij is een goede zwemster en sprong onmiddellijk geheel gekleed van de loodrechte kademuur in het water van de schutsluizen. Zij slaagde er in den kleine, die reeds in zinkenden toestand verkeerde, op te duiken. Vervolgens wist zij het kind zoo lang boven water te houden totdat het personeel van de sluizen ijlings kwam toe gesneld om den kleinen drenkeling en zijn moedige redster met behulp van reddings haken aan den wal te brengen. Crt. DE POSTVLUCHTEN OP INDIË. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de „Kwak" te Bandoeng is aangekomen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De wielrijder J. W. van A„ die Woens dagavond j.l. op de Nieuwe Parklaan te Den Haag doör een auto werd aangereden en in ernstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde was over gebracht, is gisteren aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Sociale Zaken zal op Woensdag 13 Mei niet worden verleend. UIT NED. OOST-INDIË. HET UITVOERRECHT OP BEVOLKINGS RUBBER WEER VERLAAGD. BATAVIA, 10 Mei (Aneta). Het uit voerrecht voor inheemsche rubber is van 11 Mei a.s. af vastgesteld op f- 33 per 100 K.G. droogbewicht. MOTORRIJDER TEGEN EEN PAAL GEBOTST. Op den Heerenweg bij de Adriaan Pauw laan te Heemstede is gisteravond te onge veer zeven uur de zeventienjarige motor rijder J. C. R. uit Haarlem bij het in halen van een auto uit de bocht gescho ten en tegen een hardsteenen paal ge botst. De snelheid, waarmede hij reed, was zoo groot, dat de motor geheel werd vernield; terwijl de paal afbrak. De be stuurder en de duopassagier, de zestien jarige T M. v. w., kwamen een heel eind verder op den grond terecht, aldus „De Crt.". De toestand van ]R. was van dien aard, dat hij. nadat een dokter hem ter plaatse had verbonden, naar het St. Elisabeth- gasthuis moest worden vervoerd. Zijn met gezel klaagde over veel pijn, doch kon naar zijn woning te Haarlem terugkeeren. Bij onderzoek bleek, dat de motor geleend eri de bestuurder niet in het bezit was van een rijbewijs. TIEN PAARDEN VERBRAND TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks tien uur is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de stallen van de sleeperij van de firma Noordzij aan de Vierhaven- straat te Rotterdam. In de houten ge bouwtjes. die aangeleund zijn aan de groote tabaksopslagplaats der firma Dob- belman. vond het vuur zulk gretig voedsel, dat in een oogenblik alles in lichter laaie stond. Het was daardoor onmogelijk de paarden, die er gestald waren, te redden, te meer, omdat in deze afgelegen buurt niet dadelijk menschen aanwezig waren om reddingspogingen te ondernemen. Tien paarden zijn daardoor in de vlam men omgekomen. Toen de eerste brand spuit arriveerde was een dezer paarden nog in leven, doch het dier was zoo door vlammen omringd, dat men het niet kon bereiken. Een stal en een aangebouwde opslagplaats zijn geheel vernield. Van de tabaksopslagplaats éan de 'irma Dobbel- man had alleen de daklijst even gebrand. Schade van beteekenis werd hier echter niet geleden. Verzekering dekt de schade. EEN INBREKER AANGEHOUDEN TE ELST. Toen de landbouwerszoon D. P. te Eist laat huiswaarts keerde, werd hij in de omgeving der boerderij twee wielrijders gewaar, die zich daar verdacht ophielden. P. stelde zich in een wagenschuur ver dekt op en spoedig daarna kwam een der wielrijders het erf opfietsen en begaf zich naar de schuur, waar P. zich verborgen had. Toon de jongeman den inbreker eenigen tijd zijn gang had laten gaan, besprong hij hem en diende den indringer een ferm pak slaag toe. Het mocht den stoeren landbouwerszoon niet gelukken zijn tegenstander zoo lang in bedwang te houden, dat de politie was gewaarschuwd, zoodat de inbreker gele genheid zag op de Vlucht te slaan. Het achterblijventte rijwiel gaf de po litie aanleiding totvërmoedens, die na derhand werkelijkheid wérden. De Elster gemeentepolitie zette direct alle toegangswegen af. waarna de jacht op den voortvluchtigen Inbreker begon. Na lang zoeken in de omliggende hooi bergen gelukte het eindelijk in de buurt schap Aam op de boerderij van den heer S. van Maanen dén inbreker te arrestee ren. Het bleek de 32-jarige koopman A. J. J. uit Eist te zijn, een oude bekende van de justitie. Hij toonde nog alle sporen van het nachtelijk gevecht, zoodat ont kennen niet kon baten. OUDE VROUW VERBRAND TE STEENWIJK. De ruim 80-jarige alleen wonende we duwe L. Boverhof, wonende aan de Paar denmarkt te Steenwijk. is gisterochtend in haar woning verbrand. Toen de melkboer kwam, vond hij de deur gesloten, hetgeen hij, daar de deur anders open is, verdacht vond. Hij waar schuwde de politie die de deur forceerde. Toen men de deur openmaakte kwam di rect een dikke rookwolk naar buiten. Ach ter de deur vond men het gedeeltelijk ver koolde lijk van de oude vrouw. Het bleek dat in de woonkamer alleen het bed in brand stond. Deze brand was spoedig gebluscht. De oude vrouw die zeer slecht van gezicht was, heeft waarschijn lijk in de bedstee een lucifer aangestoken of een ongeluk gehad met een nachtlich tje, tengevolge waarvan zij in brand is geraakt. o AUTO'S IN BOTSING TE SOEST. Gisteravond te omstreeks acht uur heeft zich in de Middelwijkstraat te Soest een gecompliceerd verkeersongeluk voorgedaan waarbij een wielrijdster ernstig werd ge wond. Een auto, bestuurd door den heer M. uit Sloten, werd ingehaald door een anderen wagen en door dezen bij den bumper aangereden, doordat de bocht te kort werd genomen. Het gevolg was, dat eerstgenoemde auto in botsing kwam met een geparkeerde auto van een Duitschen wielrenner, die had deelgenomen aan de internationale wielerwedstrijden te Hil versum. De wagen werd ernstig beschadigd en de twee achterop gebonden race-fietsen werden geheel vernield. Vervolgens reed de auto van den heer M„ die de macht over zijn stuur verloren had, de wielrijdster mej. Van Bedem, aan. De vrouw wérd tegen een boom gesmakt, waarbij zij ernstig aan het hoofd werd gewond. De auto kwam eindelijk tegen een heg tot stilstand. Mej. van B. is, na door dokter Donker te zijn verbonden, per ziekenauto naar haar woning vervoerd. De auto van den heer M. werd ernstig beschadigd. De auto, welke door het snijden het ongeluk had veroorzaakt, is doorgereden in de richting Amsterdam. Het nummer kon echter worden genoteerd en het is de politie gelukt den autobestuurder aan te houden. De Duitsche wagen behoorde toe aan de wielrenners Bremer en Tertilte uit Dort mund. die door de vernieling hunner racefietsen ernstig zijn gedupeerd. De beschadiging van hun auto was echter van dien aard, dat zij de reis naar Duitsoh- land konden voortzetten. Naar objectieve normen als grondslag van huurverlaging. In het verslag betreffende het overleg van de commissie uit de Tweede Kamer van voorbereiding met de regeering be treffende het wetsontwerp houdenoe bij zondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren, heeft de regeering gehoord ver schillende bezwaren, medegedeeld, nader te hebben overwogen of deze niet zouden kunnen worden ondervangen door met behoud van het individueele stelsel ob jectiever normen betreffende huurverla ging aan de rechterlijke beslissing ten grondslag leggen. Het resultaat dezer nadere overweging is neergelegd in een nader gewijzigd wets ontwerp. De daar gegeven regeling komt ln het kort op het volgende neer: Ieder die huurder is van een gebouw, gelegen in bij K.B aan te wijzen gemeen ten en verhuurd tegen een huurprijs welke een bepaald bedrag niet te boven gaat, kan, indien hij een hoogere huur betaald dan 80 pCt. van de huurwaarde- 1931, zich met een verzoek om huurverla ging' tot den kantonrechter wenden. Zijn verzoek wordt door de Huurkamer ingewilligd, tenzij blijkt dat een geschikt gebouw van lageren hum-prijs in de ge meente beschikbaar is, of dat er bijzondere omstandigheden zijn. die inwilliging van het verzoek onredelijk zouden maken. Dit wil zeggen, dat in gemeenten met een uitgestrekt grondgebied, ten aanzien van de nieuw aan te wijzen woning de vraag ihoet worden gesteld of de andere woning aan redelijke eischen. bijv. in verband met den afstand tot het werk van den huurder, voldoet. Ten aanzien van winkels en koffiehui zen, die veelal bezwaarlijk zijn te ver plaatsen. zal alvorens een verzoek om huurverlaging wordt afgewezen op grond van het feit. dat voor lageren huurprijs 'n pand beschikbaar is de vraag moeten worden beantwoord of dat andere pand voldoende goed is gelegen in verband met het doel, waarvoor het moet worden ge bezigd. Het stelsel van het nader gewijzigd ont werp verschilt dus slechts in zoover van dat van het gewijzigd ontwerp, dat vol gens het laatstgenoemde de huurder den overeengekomen huurprijs moet betalen, wanneer hij daartoe in staat is, onver schillig of zijn verhuurder eenige huur verlaging zou kunnen dragen. Dit stelsel bracht mede, dat steeds een onderzoek naar der. draagkracht van den huurder moest worden ingesteld. Volgens het nader geregeld ontwerjl speelt de vraag naar den draagkracht J den huurder in het algemeen geen rol, bej houdens dat in het geval, waarin de vtrj huurder die een huurverlaging niet tail dragen staat tegenover een huurder bil gegoed is, de rechter het verzoek kan all wijzen wegens aanwezigheid van omstanl digheden die inwilliging van het vereosj onredelijk zouden maken. In verband hiermede heeft de Regeeringl losgelaten den eisch dat de verzoeker t. durende den huurtijd zijn verplichting tij betaling van den huurprijs op behoorlijk! wijze is nagekomen. I De verder in de verschillende artlkelej aangebrachte wijzigingen zijn een gevold van de schrapping van het element draag-l kracht. De vraag of geen maatregelen moete worden genomen, waardoor niet allee aan de hypotheekbanken doch aan personen en instellingen, die door de voor-l gestelde verlaging van de rente derl hypothecaire geldleeningen schade zulleaf lijden, een zekere compensatie wordt ver-I schaft in den vorm van verlaging van def rente der op hen drukkende schulden. De Regeering antwoordde ontkennend! Het zelfde geldt van de verlaging der| pandbriefrente. Gevraagd werd, of het niet mogelijk is,| te bepalen, dat door gemeenten op gronll van de circulaire van den Minister vanl Arbeid van 7 December 1920 tot 90 procentl van de stichtingskosten aan particulieren! tegen eerste hypotheek verstrekte 6 pro-I cents woningbouwvoorschotten slechts totl een normaal percentage beschouwd zullen! worden als gedekt door eerste hypotheek! en voor Jiet overige als gedekt door tweedel hypotheek. De regeering merkte naar aanleiding I hiervan op, dat van 1 Januari 1936 af het Rijk de rente van de voor dit doel aan de gemeenten verschaften gelden en in navolging hiervan, die gemeenten heelt verlaagd tot 4 3/4 procent, doch dat er enkele gemeenten zijn, welke de rijksvoor- schotten reeds hebben afgelost en aan de hypothecknemers nog een hoogere rente dan 4 3/4 berekenen. Gezien de na een ingesteld onderzoek ontvangen gegevens achtte de regeering na overweging geen aanleiding aanwezig voor een splitsing als bedoeld, die trouwens met de strekking der wet moeilijk vereenigbaa: zou zijn Vervolgens werd de vraag gesteld oi de voorgestelde bevoegdheid tot het verhoo- gen van het getal der opcenten op de meentefondsbelasting met 10. welke ver-J hooging een verschuiving meebrengt var het zwaartepunt der gemeentelijke be-' lastinghefftng van die belastingen, welker opbrengst vooral afhankelijk is van dc z.g vaste outielage der gemeente, naar de Ge meentefondsbelasting. welke naar het per soonlijk inkomen geheven wordt, er niet toe zal leiden dat. een wederinvoering van de forensenbelasting moet worden over wogen. Deze vraag beantwoordde de Regeering ontkennend. 3447 (Ingez. Med.) IN HET RUIM GEVALLEN. Een 48-jarige matroos van het Griek- sche stoomschip „Papalenros", liggende bij de Nederlandsche droogdok maat schappij te Amsterdam, die was uitge gleden en in het 12 meter diepe ruim was gevallen, is naar het Binnengasthuis ver voerd. Bij aankomst aldaar bleek hij te zijn overleden. o BUITENLANDSCH GEMENGD. COMMANDANT VAN DE CUBAANSCHE MARINE VERMOORD. De commandant van de Cubaansche marine majoor Gonzales is het slachtoffer geworden van een aanslag. Toen hij een pakje opende, dat hem was gezonden, bleek dit een helsche machine te zijn, welke ontplofte en hem een deel van het hoofd en de beide handen afrukte. Deze aanslag moet zijn gepleegd door tegen standers van de regeering. DROUILLET TERUGGEKEERD. De Fransche vlieger Drouillet, die enkele weken geleden met een voor den Negus bestemd vliegtuig uit Villacoublay bij Pa rijs vertrok, hoewel het toestel door de Fransche autoriteiten in beslag was geno men, Is te Villacoublay teruggekeerd, Hij is op last van het parket van Versailles eerst in verzekerde bewaring gesteld, on der beschuldiging van verduistering van een in beslag genomen voorwerp, doch la ter zelf weer vrijgelaten. Het vliegtuig blijft verzegeld. AMERIKAAN IN MEXICO ONTVOERD, DOCH LATER LOSGELATEN. Robert E. Plrie, een Amerikaansch staatsburger, was door Mexicaansche ban dieten ontvoerd en werd drie dagen door hen vastgehouden, doch na betaling van een losgeld van 15.000 pesos ln vrijheid gesteld. VLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ LUGANO. In de nabijheid van Lugano is een tou» rlstenvliegtuig neergestort. De piloot en twee passagiers kwamen om het leven. ONTPLOFFING IN JAPAN. Het Japansche ministerie van marine deelt mede. dat bij het ontDloffen van ut torpedo ln het arsenaal van Kobe een burger-werkman werd gedood en vut ernstig gewond. JEANNE D'ARC-FEESTEN. In Frankrijk zijn gisteren de Jeannê d'Arc-feesten gevierd met groote op tochten. GANGSTER TOT 60 JAAR GEVANGENIS STRAF VEROORDEELD. De rechtbank van Tacoma in den staat Washington heeft den gangster Willis® Mahon veroordeeld tot 60 iaar gevangenis straf. Mahon was betrokken bii de ontvoering van den kleinen George Weverhauser oen- negenjarigen erfgenaam van vele ®u- lioenen Mahon vroeg een losprijs van 200.000 dollar voor het knaapje. Sedert de arrestatie van Alvin Karn' werd Mahon ..Dublieke vliand nummer genoemd. Hii heeft dezen titel dus week gedragen. Hii werd Donderdag te San FranfU-t gearresteerd en bekende schuld. waani'. de veroordr-ling onmiddelliik vül?de. is een voorbeeld van de poging van autoriteiten het recht sneller toe te pas- 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14