Springconcours te Oegstgeest LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 11 Mei 1936 ZEILEN. DE KEUZEWEDSTRIJDEN IN OLYMPIAJOLLEN. BORGERHOFF MULDER OP DE EERSTE PLAATS. (Van onzen specialen medewerken Nadat er Zaterdag en gisteren, belde dagen twee wedstrijden verzeild waren, behoorde deze reeks races al weer tot het verleden. Het resultaat is dat de 3 sharpy-zeilers Lemstra, Noles. Honlngh en de Rotterdam mer van der Valk zijn afgevallen. Borgerhoff Mulder, Kagchelland. de Jong, J. Maas en van de Stadt ztjn de ge lukkigen die eind Juni en begin Juli op het Bulten IJ te Amsterdam zullen moeten uitvechten wie onze kleuren te Kiel zal mogen verdedigen. Het puntenverschil der zeilers onderling is gering gebleven. No. 1 en no. 5 verschil len precies 5 punten. Het zal u verwonderen te hooren dat het Jan Maas. ongetwijfeld een onzer beste Jollenzeilers. maar net op het nippertje ge lukt is zich bij de eerste 5 te kunnen plaat sen. Vorige week was Maas 's morgens ziek, verscheen echter 's middags weer en haal de zijn overgeslagen race dienzelfden dag in. niettegenstaande hü zich niet fit voel de. Honigh had vorige week last van ischias en zeilde zijn laatste race toen uit, daar het hard woei en er veel van zijn been gevergd zou worden. Honigh haalde deze race gisteren, bij weinig wind in. Maas vroeg nu toestemming om een van zijn Zondag gezeilde races te mogen over varen, wat hem na eenig beraad werd toe gestaan. Aan de laatste race werd Maas toegevoegd, d.w.z. hij kreeg een aantal punten, berekend naar het aantal over wonnen zeilers, maar de tegenstanders van Maas liet het onverschillig waar deze lag. want voor hun puntenaantal telde hij niet mee. Maas verkeerde hierdoor in de geluk kige positie weinig door zijn tegenstanders gehinderd te worden. Door deze race te winnen behaalde hij zooveel punten dat hij zelfs de 4e plaats v/h. ranglijstje bezet. Zonder deze race had Honigh de 5e plaats bezet, achter v. d. Stadt als vierde. Zaterdagmiddag om half 4 klonk het eerste startschot. Met het oog op de wind richting was de baan gewijzigd. Het rak ZweylandNorremeer werd 2 maal geva ren, terwijl de boel op de Dieperpoel kwam te vervallen. Bij de eerste boei ontstond een aanvaring tusschen Kagchelland, Maas en Borgerhoff Mulder. Daar niet be wezen kon worden of Kagchelland al of niet ruimte had moeten geven had het protest dat uit deze aanvaring ontstaan was geen uitsluiting ten gevolge. Vooral in de eerste ronde werd er hevig om de eerste plaats gestreden. Borgerhoff Mulder die na eenige slagen aan den kop lag verdedigde zijn plaats hardnekkig en liet zijn concurrenten niet meer los. Daar Kagchelland en Maas elkaar toen gingen bestoken liep Borgerhoff ver uit en won onbedreigd. De tweede race werd sensationeel door de zware damp die plotseling de zeilers omhulde en hen als schimmen over het water deed zweven. Van der Valk die de eerste ronde aan den kop gelegen had bereikte als laatste de finish, terwijl Noles op het laatste bezeilde rak van de 4e op de 2e plaats wist te komen. Honigh won hier tenslotte. Een protest van de Jong tegen v .d. Stadt bleef onbe slist. Merkwaardig is het dat Honigh op het eerste kruisrak vlak onder v. d. Valk door den wind ging, waardoor deze laat ste nog maar net achter Honigh om kon houden. Daar Honigh toen nog niet vol en bij lag was hij na een protest zeker uitge sloten, maar v. d. Valk protesteerde niet en Honigh bleef dus eerste. De Zondag was wel de minst goede dag die onze jollenzeilers gehad hebben Een zwak en zeer zoekend windje uit Westelijke richtingen zorgde voor vele verrassingen. Bij den start was Kagchelland een onder deel van een seconde te vroeg. Hij wist dit blijkbaar zelf, want reeds voor zijn terug roepingsnummer op den starttoren getoond werd kwam hij al. Weer was het v. d. Valk die aanvankelijk de leiding had, maar ook nu zakte hij steeds verder terug en ein digde als vierde, zij het ook dat het ver schil met van de Stadt miniem was. Jan Maas lag na het eerste kruisrak achter, ging daarna avonturen, waardoor hij steeds meer verloor. De Jongh, losge laten door Valk kwam aan den kop en bleef daar, terwijl Kagchelland tenslotte nog op het laatste rak onder van de Stadt door liep en 2e werd. Ook tijdens de laatste race, hetzelfde draaierige windje, dat echter iets was doorgezet. Maas won hier gevolgd door Lemstra en Nolles. Honingh en Borgerhoff ondergin- gen het zelfde lot als Maas 's morgens en verloren hoe langer hoe meer terrein Bij de einduitslagen moet in het oog gehouden worden dat de slechtste wed strijd van lederen zeiler is afgevallen en het puntenaantal dus dat van de 5 andere races samen is. De uitslagen zijn:* Zaterdag: le wedstrijd: l. Borgerhoff Mulder, 2. Kagchelland, 3. J. Maas 4 Lem stra, 5. Honigh. 2e wedstrijd: 1. Honigh, 2. Nolles, 3 v d Stadt, 4. de Jong, 5. v. d. Valk. Zondag: le wedstrijd: 1. de Jong 2 Kagchelland, 3. van de Stadt. 4. van 'der Valk, 5. J. Maas. 2e wedstrijd: 1. J. Maas, 2. Lemstra, 3 Nolles, 4. v. d. Stadt, 5. Honigh, 6. Borger hoff Mulder. Einduitslag: 1. Borgerhoff Mulder 22.-. pnt.: 2. Kagchelland 21.8 pnt.; 3. de Jong 19 pnt.: 4. J. Maas 18.8 pnt.; 5. van de Stadt 17,4 pnt.; 6. Honigh 15,8 pnt.; 7. Nolles 15,2 pnt.; 8. v. d. Valk 13 pnt.; 9. Lemstra 11,8 pnt. LAWN-TENNIS. TWEE NIEUWE DAVISBEKERZONES? Op 27 Juli a s. wordt te Londen een bijeenkomst gehouder der landen, die jaarlijks aan het Davisbekertournooi deel nemen. Zooals gewoonlijk zijn er ook nu weer talrijke voorstellen ingediend. Een belangrijk voorstel is wel dat, hetwelk door een commissie van te voren is onderzocht en thans in de bijeenkomst ter sprake zal komen. Japan en Australië hebben indertijd het voorstel gedaan een derde zone, de z.g. Pacific-zone hi te stellen en deze weer onder te verdeelen in twee zones, Noord en Zuid. De winnaar van deze Pacific- zone zou dan tegen den winnaar der Amerikaansohe zone uitkomen, waarbij zou worden vastgelegd, dat deze ontmoeting altijd in de Vereenigde Staten moet wor den gespeeld. Tsjecho-Slowakije heeft een voorstel in gediend om neutrale scheidsrechters aan te stellen. Voor de Amerikaansche zone zal dat wel niet zoo gemakkelijk gaan; voor de Europeesche zone is het eenvoudi ger, al zullen de kosten niet gering zijn. COCKTAIL I—ZORGVLIET I 7—1. Het eerste Cocktail-team heeft op de helft van de competitie 23 partijen gewonnen en slechts 1 verloren! Zorgvliet I. dat als de sterkste tegen standster van Cocktail I beschouwd werd, kon toch een sprekende nederlaag van 71 niet verhinderen. Zij moge er dan in geslaagd zijn Cocktail 1 het eerste ver- liespuntje toe te brengen en in enkele partijen kranig tegenstand te bieden, over het geheel genomen is er toch een aan zienlijk verschil in spelpeil en Cocktail I slaan we zeker een klasse hooger aan. Go Tjan Giap, Cocktail's eerste enkelspeler, had een off-day en bleef beneden zijn nor malen vorm. Hij won weliswaar de eerste set gemakkelijk, maar F. du Marchie Sarvaas Z.wist zich in de tweede set door snelle afwisselende shots keurig te handhavenen het gelukte hem om na harden strijd met 97 te winnen. Maar hierbij bleef het, want in de derde set maakte Go Tjan Giap korte metten (5—1). In de tweede heeren-enkel was Cocktail stukken sterker, hetgeen ook in de eerste dames-enkel het geval was, waarin mej. Noordman (C) zonder inspanning, mej. K. Huysinga (Z.) gedecideerd sloeg, 60. 60. Mej. Baljon (Z.) bezorgde in de tweede dames-enkel haar team het eenige winst punt, dat tevens het eerste verliespunt van Cocktail werd. Wel wist mej. Perquin (C.) in de tweede set een 51 achterstand tot 55 in te loopen, maar in de volgende games moest zij toch in mej. Baljon (Z.) haar meerdere erkennen. Met 60, 63. won Cocktail snel het eerste gemengd dubbelspel, maar in het tweede gem. dub belspel liep het minder vlot. Gelijk ook ver leden week was mej. Morsch (C.) in het begin van deze partij zwak en dit verklaart vooral het verlies van de eerste set. Zij her stelde zich echter in de tweede en derde set, zoodat ook dit-" puntje aan Cocktail kwam. De combinatie Go Tjan GiapGo Tjan Hwat besliste het pleit in de heeren dubbel in Cocktail's voordeel. Zij vormen inderdaad een bijzonder sterk en sluitend geheel, waarbij vooral het verrassende net- spel opvalt. In de eerste set was de dames- dubbel vrij taai, maar in de tweede voerde Cocktail het tempo op en beter plaatsen en vlug passeeren bracht hun de overwin ning. De helft van het competitie-programma is thans afgespeeld en het buitengewone resultaat van 23 gewonnen en slechts 1 verloren partij toont het wel heel duidelijk de onbedreigde superioriteit van Cocktail 1. De uitslagen zijn: Eerste heeren-enkel: Go Tjan Giap sl. F. du Marchie Sarvaas 61. 7—9, 61. Tweede heeren-enkel: Go Tjan Hwat sl. v. Renesse 61, 61. Eerste dames-enkel: mej. L. Noordman sl. mej. K. Huysinga 60. 60. Tweede dames-enkel: mej. P. Perquin verl. van mej. B. Baljon 26. 57. Eerste gemengd dubbel: mej. P. Perquin en Go Tjan Hwat sl. mej. K. Huysinga en F. du Marchie Sarvaast 60,63. Tweede gemengd-dubbelmej. M. Morsch en Go Tjan Giap sl. mej. L. Janssens en E. van Renesse 810, 64, 63. Heeren-dubbelGo Tjan Giap en Go Tjan Hwat sl. F. du Marchie Sarvaas en L. W. D. Candrl 61, 60. Dames-dubbel: L. Noordman en M. Morsch sl. L. Janssens en B. Baljon 7—5, 6—1. HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE BERLIJN. WEDSTRIJDEN OP DE WESTPLAS. Door de roei- en zeilver. „Nieuwe Meer" zullen op den Westpias len en 2en Pink sterdag nationale en onderlinge wedstrij den worden georganiseerd. Mej. Roliin Couquerque wint met mej. Adamson het dames-dubbelspel. Onze landgenoote mej. Rollin Couquer que boekte op den laatsten dag van het internationale tennistournooi van Rot Weiss te Berlijn een fraai succes. Zij won met mej Adamson als partner den eind strijd in het damesdubbelspel van mevrouw Sperling en mevrouw Schneider-Peitz met 6—2, 7—5, In de demi-finale van 't enkelspel had zij verloren van mej. Adamson. De verdere resultaten der finales waren: Heeren-enkelspel: Von Cramm (Did.) sl. Henkei (Did.) 6—2. 4—6. 6—4, 3—6, 6—2. Dames-enkelspel: mevr. Sperling (Dene marken) sl. mej. Adamson (België) 62. 6—0. Hepren-dubbelspel: Malfroy en Stedman sl. von Cramm en Lund met 61 6—2. 6—2 Gemengd dubbelspel: mevr. Sperling en Malfoy sl mej. Adamson en Henkei met 7—5 4—6 6—4. HOCKEY. DUITSCHLAND SLAAT NEDERLAND (5—2). DE UITSLAG IS GEFLATTEERD VOOR DE DUITSCHERS. (Van een specialen A.N.P.-medewerker). Meer dan 4000 toeschouwers woonden te Hannover den 13den landenwedstrijd tus schen Duitschland en Nederland bij. Het is een fraaie wedstrijd geworden, die door de Duitschers met 52 gewonnen werd. Na 7 minuten nam Duitschland door een schot van Kurt Weiss de leiding, doch na ruim een kwartier was de gelijkmaker er reeds, toen doelman Warnholtz een hard. door Van den Berg Ingeschoten bal niet kon houden. Enkele minuten latei- slaagde Schnitger er zelfs in Nederland de leiding te geven bij een strafcorner. Di rect na de beginbully ging Duitschland echter op het Hollandsche doel af. Ook daar ontstond een strafcorner. Doelman De Looper hield het schot van Weiss er uit, maar de bal kwam bij Keler, die on houdbaar inknalde 22. Niet lang daarna was het Messner, die Duitschland de leiding hergaf. Sparen- berg verdween wegens een blessure, doch kon toch in de tweede helft weer mee spelen. Daarin verkreeg Duitschland zijn vierde doelpunt op dezelfde wijze, als Ne derland het eerste had gemaakt. De Loo per wilde een schot van Hamel houden, het was echter zoo hard, dat het balletje in het doel rolde 42. De Waal werd in het gelaat gewond, doch nadat hij verzorgd was. kon hij weer verder spelen. Zeven minuten voor het einde scoorde Weiss het vijfde Duitsche doelpunt. De Looper was ultgeloopen en de Duitsche midvoor kon gemakkelijk sco ren. Nog volgden twee strafcorners voor Nederland en dan was het einde daar. Duitschland heeft de overwinning wel ver diend al vonden wij de score te hoog. Zan der en Kemmer waren backs. Huffmann viel tegen. In het Nederlandsche elftal was doelverdediger De Looper uitstekend, hij heeft Nederland behoed voor 'n groo- tere nederlaag. Tresling schitterde in de verdediging, de halflinie voldeed goed, ter wijl in de voorhoede o.i. de linkervleugel het beste deel vormde. NEDERLANDSCHE HOCKEY BOND. Promotie en Degradatie. 4e Klasse/3e klasse: Kameleon IIGooi V 31; Amers foort IIAlliance II 50. o Overzicht. Door de overwinningen van Kameleon en Amersfoort promoveert Amersfoort automatisch en dient dus Leiden IV tegen Kameleon II in het veld te komen voor nog één plaats in de 4e klasse. KHO SIN KHIE NAAR NOORDWIJK. Naar de Tel. verneemt zal de Chineesche tennisspeler Kho Sin Khie na Wimbledon uitkomen in onze internationale kampioen schappen te Noordwijk van 6 tot 12 Juli. ATHLETIEK. NEDERLANDSCHJE SUCCESSEN TE BRUSSEL. Zaterdag zijn te Brussel Internationale Athletiekwedstrijden begonnen, waaraan ook door een kleine Nederlandsche ploeg werd deelgenomen. De belangrijkste uit slagen luidden: 150 Meter hardloopen: 1. Osendarp, tijd 15.8 sec., 2. van Beveren op 2 meter, 3. Boersma, 4. Mesmanscihultz, 5, Dauby (Gent). Hoogspringen: 1, 2. en 3. Brasser. Char- tyer (Luik) en Chora (Brussel), ieder 1.70 meter. Brasser heeft na dezen wedstrijd ge tracht 1.85 meter te springen, waarin hij geslaagd is. Gisteren waren de resultaten. 200 Meter horden: 1. Mesman Schultz (Nederland) 25.8 sec., 2. Regenmeuter Beerschot) op 3 meter, 3. Wullaert (België) 80 Meter hardloopen: 1. Osendarp (Ne derland) 8.9 sec., 2. van Beveren 'Neder land) op 1 meter. Boersma eindigde als vierde. Foto Bleuzé. i NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN ALPHLA. Naar men ons mededeelt, bestaat er voor de Nationale Wedstrijden, welke „Alphia" organiseert op 1 Juni I2en Pink sterdag). groote belangstelling, daar uit Amsterdam de mededeeling is ontvangen, van den secretaris van het District Noord- Holland. dat deze nJ. een Boot-trip orga niseert naar Alphen a. d. Riin. wat wil zeggen dat hiermede vele cracks vertegen woordigd zullen zijn. Tevens meldt het Ofifcieel Orgaan van de K.N.A.U („De Athletiek Wereld"), dat het grootste gedeelte van de Olympische Ploeg welke dit jaar naar Berlijn gaat. uit zal komen in den wedstrijd van Alphia. Ook de damesafdeeling van Alphia zal dit jaar uitkomen waar deze ook aange sloten is bij de K.N.A.U. Als eerste wed strijd voor deze dames is Ingeschreven voor de dames-estafette, uitgeschreven door de Ver. ..Minerva te Rotterdam", op 17 Mei a.s. De afstanden lulden als volgt: 250. 200. 100. 250 200 150 en 100 M.. ter wijl de ploeg bestaat uit de dames M. Bouthoorn. C Costerus. B. Bouthoorn. A. Uithol. C. van Donk A. Bouthoorn en B. de Vos Alphia schijnt hiermede de zaken op Athletiekgebied serieus aan te pakken. Moge zii hiervan de vruchten plukken en haar propaganda beloond zien. Ook zün er ernstige besprekingen gaande omtrent een trainer. o WEGWEDSTRIJD VAN ALPHIA. Zaterdag a.s. houdt Alphia een weg wedstrijd over een afstand van ca. 3'/j K.M. Het parcours is uitgelegd in het nieuw bebouwde gedeelte van de gemeente Alphen en luidt als volgt: Start: Aarkade. Rozenstraat, v. Boetze- laerstraat. Hortenziastraat, Aarkade, Bloemhofstraat.v. Boetzelaerstraat, Tous- saintstraat. v Brederodestraat. Hofzicht- straat, v. Genderenstraat, Jongcinkonlng- straat,. Concordiastraat, Raadhuisstraat, Jogkinkoningstraat, Toussaintstr., finish. De start heeft plaats om half vijf. Kleedgelegenheid en prijzenuitreiking in hotel „Centraal". EEN FRAAIE SPRONG VAN MEVR. HENSEN IN HET CONCOURS TE OEGSTGEEST. Op het sportterrein van den heer Sloos aan den Warmonderweg te Oegstgeest is Zaterdagmiddag een Springconcours ge organiseerd door de Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging. Het doel was voor de ruitersport in Oegstgeest propaganda te maken in ver band met de oprichting van de Oegst- geester Rij-Sociëteit. Er was een groot aantal belangstellen den. Het concours stond onder leiding van den secretaris-penningmeester der Z.-H. J. Vereeniging, den heer A. van Hoboken. Voor het eerste concours waren inge schreven 17 deelnemers(sters) en voor het tweede vijf. Het parcours leidde over 12 hindernissen niet hooger dan 1.10 Meter. Voor het derde concours waren inge schreven 22 deelnemers(sters). Dit parcours leidde over 14 hindernissen tot een hoogte van 1.30 M. Er werd op tijd gereden. Met groote spanning werden de wed strijden gevolgd, waarbij over 't geheel schitterende prestaties op ruitersportge- bied werden verricht. Dank zij de goede leiding, hadden de wedstrijden een vlot verloop. De uitslagen zijn als volgt: le Springconcours: le prijs „Rhena", be rijder de heer J. van Rees. 0 fouten, 65 sec.; 2e pr. „Königshuzaar", berijder de heer D Modderman, 0 fouten, 74 sec.; 3e pr. „Tom" CsGravenh. Conc.- en Handelsstal) berij der de heer Magnée de Horn, 0 fouten, 76 sec.; 4e pr. „Jack", berijder de heer J. Parqui, 3 fouten 79 sec.: 5e pr. „Figaro", 'oer. de heer P. v. d. Linden, 4 fouten 70 sec.; 6e pr. „Max" (Rij- en Handelsschool W. Huge) ber. de heer Wentges, 4 fouten, 82 s. eervolle vermelding „Nectar", ber. de heer J. H. W. Pasman, 16 fouten, 81 sec. 2e Springconcours: le pr. „Rhena". ber. de heer J. W. van Rees, 8 fouten, 65 sec.; 2e pr. „Figaro", ber. de heer P. v. d. Lin den, 8 fouten 74 sec. 3e Springconcours: le prijs „Lilipuf (Tattersal Manége) berijdster mevr. Hen sen, 3 fouten 148 sec.; mevr. Heusen heelt hiermede den door de Haagsche Courant beschikbaar gestelden beker gewonnen definitief in eigendom verkregen; 2e „Cocktail" berijder de heer Ph. Pander fouten 91 sec.; 3e pr. „Reinout" CsGrav. Conc. en Handelssch.) berijder de heer Gerhardt. 4 fouten, 97 sec.; 4e pr. „Jack ber. J. Parqui, 4 fouten, 100 sec.; 5e „Rhena", ber. de heer J. W. van Rees fouten 101 sec.; 6e pr. „Königshuzaar" ber. de heer D. Modderman, 4 fouten, 105 sec. 7e pr. „Klein Duimpje" (Tattersal Manef!) berijdster mévr. Heusen, 4 fouten, 106 sec 8e pr. „Feldblume" berijder de heer D. Pasman, 4 fouten 109 sec.; 9e pr. „Sport- welt" ber. de heer D. H. Pasman 4 fouten 114 sec. Na afloop kwamen bestuur en deelne- mers(sters) bijeen in „Het Witte Huls waar de voorzitter van de Zuid-Holl. Jacht ver. de heer R. T. C. baron Bentinck o hartelijke woorden van dank sprak tot den heer Sloos voor het spontaan door hem beschikbaar stellen van zijn keurig inge richten springtuin voor deze wedstrijden Spr. schetste den heer Sloos daarbij d e. man die ook weet anderen te laten profiteeren op het gebied der ruitersport. Dit is, aldus de voorzitter, zeer animeerend voor de deelnemers(sters) en hoogst nuttig voor de beoefenaars dezer sport. Daarna richtte spr. zich tot den heer A, van Hoboken dien hij om zijn groote liefde voor de ruitersport in 't licht stelde als de groote man van de Z.H. Jachtvereeniging. Ondanks zijn drukke werkzaamheden heelt hij zich ook voor deze wedstrijd weer ge heel gegeven. Spreker dankte hem evenals zijn steunpilaar de heer E. Kahn en den heer Oosthoek. ATHLETIEKVEREENIGING TE ALPHEN OPGERICHT. Na gehouden besprekingen van diverse athleten heeft men te Aiphen een speci fieke athletiekvereeniging opgericht, die den naam A.A.V., Alphensche Athletiek vereeniging, draagt. Vele bekende athleten traden reeds als lid toe. zoodat de vereeniging een twintig tal leden heeft. Het bestuur der vereeniging bestaat uit W. v. d. Leek, voorzitter, Jac. Verkerk, penningmeester. J. v. d. Leek, secretaris, G. Sluis, commissaris, terwijl de benoe ming van een vijfde bestuurslid even aan gehouden is. De leiding zal berusten bij den heer J. v. d. Leek, leeraar M.O. Lich. Oef., die zich belangloos beschikbaar heeft gesteld. De nieuwe vereeniging zal met een flink aantal athleten uitkomen op de athletiek wedstrijden van .Alphia", die op 1 Juni, 2e Pinksterdag, gehouden worden, terwijl de volgende week met de training begon nen wordt. Het clubcostuum zal bestaan uit een roode broek met witte bies en een wit shirt met op een rood veld de letters A.A.V. SCHAKEN. JEUGDCLUB T.A.V.E.N.O. In het Nutsgebouw had een wedstrijd plaats tusschen 22 jeugdleden en 22 vol wassen leden der schaakclub Taveno. De jongens bleken nog niet tegen de grooten opgewassen te zijn. Slechts twee wisten hun partij te winnen. De twee jeugdige winnaars waren P. v. Schalck en J. Rijns burger. Tevens werd de laatste wedstrijd ge speeld voor het kampioenschap. De drie laatste spelers S. de Geus, J. Dusoswa en R. de Klerk hebben fel om den titel ge streden. R. de Klerk was tenslotte de ge lukkige. Vrijdag a.s. zal de heer J. Bosscha voor de Jongens simultaan spelen. SCHERMEN. EQUIPEWEDSTRIJD OP SABEL VAN DEN K.N.A.S.B. A.E.W. op de tweede plaats. Ter gelegenheid van het 300-jarig be staan van den Haagschen schermbond organiseerde deze den equipe-wedstrijd op sabel van den K.N.AS.B. Er werd om. deelgenomen door de Olympische candida- ten Faber en Schriever, beiden in de equipe van den Kon. Onderofficiers- Schermbond. De uitslagen luiden als volgt: 1. k.o.o.S. met 4 gew. matches, 52 gew. part., 128 ontv. en 234 geg. tr„ 8 pnt., met de scher mers Desta, Faber, Schriever en Kolen. 2. A.E.W. Leiden met 3 - 31-193-183 '6 pnt.). 3. O.K.K., Den Haag, met 2-30-186-178 (4 pnt.). 4. Vrije Wapenbroeders, Den Haag, ma' 1-23-210-165 (2 pnt.). 5. Cadetten, Breda met 0-24-215-162 (0 pnt.). HET WAPENFEEST VAN DEN K.O.S. De uitslag van den Zaterdag gehouden wedstrijd om het sabelkamnioenschao. afdeeling I luidt: 1 Kap. J. van der Wiel met 9 gew nart.. 31 ontv en 50 geg tr.: 2. off. adm. b. d. W. Driebergen met 84150: 3 res. luit. F. P. van Wieringen met 8—35— 4. kapt. C. W. Ekhart met 7—37—50: 5. n luit H G. Haaens met 7-37—44; 6. kapt- J. Pel met 6-37-41: 7. le luit N. F- van Hoorn met 5—4445: 8. 2e luit Lacerwerff met 5—4743: 9 kapt. R- v. d Brandeler met 44942: 10. se'h bii nacht J. S C. Olivier met 34» J»; 11 kant F. H Tenhaeff met 3—51-r'' 12. luit. t/z. 2e klasse J. Douw v. d. R"» met 25228. 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12