België slaat Engeland (3-2) LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 11 Mei 1936 Verrassende, maar volkomen verdiende overwinning der Roode Duivels. Schoolwedstrijden van A.S.C. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxBe Quick 31. Ruim 10,000 toeschouwers waren getuige van den wedstrijd tusschen de kam- pioensploeg van West en Noord. Het was een vrij onbelangrijke ontmoeting, waarin het spel geen oogenblik tot groote hoogte steeg. Viel de Groningsche club tegen, de Amsterdammers brachten er eveneens al bitter weinig van terecht. Het betere schieten gaf den doorslag ten gunste van Ajax. Vooral dit onderdeel van het spel was bij Be Quick al heel slecht verzorgd. Na een kwartier van AJax-overwicht weet de Be Quickdefensie. dank zij vooral het uitstekend spel van Pienter, het spel te verplaatsen. De kansen worden echter meerendeels verknoeid door slecht schie ten; het doel wordt veel te hoog gezocht. Het spel is verre van fraai en waar de capaciteiten ontbreken wordt aan weers zijde het tekort aangevuld met ongeoor loofde trucjes. Het pleit niet erg voor het spel van Ajax dat de Amsterdammers zich hieraan het meest bezondigen. Bijna zou van Dijck nog in eigen doel gekopt heb ben. doch de bal gaat juist corner. Zoo komt de rust en nog steeds heeft geen der beide partijen het doel kunnen vinden. Het begin van de tweede helft is al bijs ter onfortuinlijk voor Be Quick. Bij een der eerste aanvallen van Ajax krijgt van Wijngaarden het leder te pakken, hij loopt er mee naar binnen en plaatst schuin in den rechterhoek, juist langs den uitloo- pende doelman: van den paal stuit de bal in het doel (10). Een minuut later be landt de bal na algemeen opbrengen van rechts voor den doelmond, even is er een algemeen aarzelen waarbij Mulders van de verwarde positie gebruik maakt en on houdbaar inschiet (20). Maar nauwelijks zijn de eerste 10 minu ten voorbij of Be Quick heeft het tot een tegenpunt gebracht. Het is midvoor Blij- ham die eerst van Diepenbeek passeert en vervolgens met een boogschot Keizer geen kans geeft. 21. Na ruim 35 minuten ontstaat het derde doelpunt voor Ajax. Pienter wordt door Stam handig gepasseerd. De AJax-rechts- buiten zet voor en het is Blomvliet die den bal. onhoudbaar voor Wachters, in trapt 31. Dit doelpunt heeft den strijd beslist. Zooals reeds gezegd, hier waren twee vrij zwakke ploegen aan het werk en over het geheel lag de groote schaduw der middelmatigheid. Geen moment kreeg men den indruk dat hier twee kampioensclubs aan het werk waren. N. A. C.Enschedé 13. Vanaf den aftrap trekt de Sportclub op Veiwijmeren af die al direct in moet grij pen. Aan de andere zijde dreigt er even gevaar bij missen van Hagels, maar off side ontneemt den Bredanaars een mooie kans. Plotseling een mooie ren van Na gels. die schitterend voorzet. Zoowel Blom als Visschers zijn er door verrast en mis sen. zoodat Gerrits de kans krijgt in te schieten. Heel even krijgt de bal effect) tegen een der beenen van Kools en hij Vliegt juist daar waar Verwijmeren hem niet verwachtte, in den linkerbenedenhoek (10.) Dit doelpunt schijnt de Breda- uaars eenigszins te ontmoedigen. Zij kun nen tenminste niet op dreef komen en Enschede behoudt het initiatief. Het heeft er geleidelijk den schijn van dat de En- schedesche club het samenspel te ver door gaat voeren. Er volgt een goede N.A.C.- aanval van Simons en van der Linden. Hagels werkt weg. Dan komt Gerritsen vrij voor Verwijmeren te staan. Visschers, die een uitstekende partij speelt, weet echter ten koste van corner te redden. Dan na 35 min. komt het voor N.A.C. fatale moment: Piederiet maakt hands. Van Delden neemt de penalty, die Verwijme ren stopt, maar waarbij de terugspringen de bal opnieuw voor van Delden komt. die nu geen fout maakt 102). Nog geen mi nuut later een schitterende ren van Na gels, een hooge voorzet en Gerrits maakt met een mooien kopbal 03. Een subliem doelpunt. De laatste minuten brengen eenige opleving bij N.A.C., maar de voor hoede is te weinig bewegelijk en 't schie ten te tam. om succes te kunnen boeken. De hervatting brengt en herboren N. A. C. Goed samenspelend wordt Kamst keer op keer aan het werk gezet, maar voor eerst blijven de schutters bij de Breda naars absent. Eenige corners worden ge forceerd. uit een waarvan tenslotte Sta vast met een mooien kopbal 13 maakt. De N.A.C.-ers komen herhaaldelijk terug en belegeren een tijdlang de Enschedesche veste. Weer zien we Stavast doelpunten, maar er blijkt reeds gefloten te zijn. Dan gaat het spel langzamerhand verruwen. Er volgen een serie vrije trapDen, die het spel zeer ontsieren. N.A.C. blijkt sterk in ae meerderheid en in het laatste kwar tier staat het geheele elftal voor Kamst. die echter geen krimp geeft en herhaal delijk redt. Tot doelpunten komt het ech ter met. Het eindsein brengt een verade ming voor de Enschedesche supporters, maar ook voor allen, want op het laatlst was het. zooals. men dat zegt „niet mooi meer Enschede won lntusschen verdiend, alhoewel geflatteerd. o NIEUWERKERK IIIBODEBRAVEN IA' 1—3. Bodegraven IV verspeelde haar mooie kans op het kampioenschap, door den uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk III zij het dan ook slechts met de oneven goal te verliezen, nadat de rust met een 31 voor sprong voor Bodegraven was ingegaan. Uit een strafschop nam Bodegraven de leiding, dooh spoedig maakte de thuisclub gelijk. Met twee fraaie doelpunten nam Bode graven een 31 voorsprong met welken stand werd gedraaid. Uit een vrije trap wegens loopen met den bal door den Bode- gravenkeeper, scoorde de thuisclub rechtstreeks een doelpunt. Gebrek aan spelregelkennis bij den arbiter was echter oorzaak, dat dit doelpunt werd toegekend 3-2. Op fraaie wijze scoorde Nieuwerkerk den gelijkmaker en tot in de laatste minu- de stand gelijk, doch toen de thuisclub nogmaals doelpuntte, was het pleit beslecht en had Nieuwerkerk het Kampioenschap behaald. DE GEM. H.B.S. EN „KENNIS IS MACHT" IN' DEN EINDSTRIJD. De R.K. H.B.S. en de Ulo-school Van Rijswijk leiden in het Juniorestournooi. Ook de tweede dag van de A.S.C -school- weastrijden om de Leidsch-Dagblad-wis- oelprijzen mocht zich in een groote be langstelling en goed weer verheugen, al was de temperatuur dan ook niet zoo mild als op den eersten dag. Voor de eerste ronde plaatsten Kennis is Macht, de Ge meentelijke H.B.S. en het Gymnasium zich in de halve eindstrijden, door over tuigende overwinningen, resp. op de R.K. H.B.S. 13—01. Gem. H.B.S. II (2—01 en Kamerlingh Onnes II (40terwijl de Chr. H.B.S. het viertal completeerde door na een gelijk spel tegen Kam. Onnes I (11) met strafschoppen te winnen. In den eersten halven eindstrijd tus schen Kennis is Macht en het Gymnasium was weinig spanning; met de rust was de stand reeds 3n in h:t voordeel van de menschen van het Genootschap en het einde kwam met 4—0. Des te meer strijd was er op het hoofdterrein in den kamp tusschen de Gem. H.B.S. en de Chr. H.B.S. Weliswaar was de Gemeentelijke over het algemeen een tikje sterker, maar de Chris telijke verdedigde zóó fanatiek, dat er voor Secrève c.s., die overigens een spe ciale bewaking genoot, geen doorkomen aan was. Bovendien waren de snelle uit vallen der Chr. H.B.S. uitermate gevaar lijk. Nadat met blanken stand was ge draaid, maakte Secrève na een kwartier spelen dankbaar gebruik van een aarze ling ln de vijandelijke verdediging door in het verlaten doel te schieten. Door de zen tegenslag ontmoedigd, verslapt de Chr. H.B.S. eenigszins. waardoor de Gemeen telijke nogmaals kon doelpunten (20). Het einde van dezen snellen en op hoog peil staanden wedstrijd, die door scheids rechter Koppeschaar uitstekend werd ge leid. kwam dus met een verdiende, doch "enigszins geflatteerde zege der Rijndijk scholieren. die dus de volgende week in den eindstrijd komen tegen Kennis is Macht. De eerste ronde van het juniorestour nooi bracht overwinningen van de Ulo school van Rijswijk en de Chr. H. B. S„ resp. behaald op de Ulo-school van Rijs wijk 3 1601, en de Mulo-school de Reu ver (30). In de halve eindstrijden bleef de Ulo school van den heer van Rijswijk met 42 de baas over de juniores der Gem. H.B.S., terwijl de R.K. H.B.S. met 51 een lesje gaf aan de Chr. H.B.S. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt Hoofdtournooi. Eindstrijden, 2 uur om den 3den en 4den prijs: Gymnasium—Chr. II.B.S. 2e terrein; 3 uur 15. om den lsten en 2den prijs: Kennis is Macht—Gem. H.E.S.. Ie terrein. Juniorestournooi. Eindstrijden: 2 uur, om den len en 2den prijs: Ulo v. Rijswijk —R.K. H.B.S., Ie terrein. 3 uur 15, om den 3den en 4den prijs: Gem. H.B.S.Chr. H.B.S., 2e terrein. Onmiddellijk na afloop, te omstreeks 4 uur 15 vindt de prijsuitreiking plaats. o LUGDUNUM—L.V.B. ELFTAL 2—3. Het Leidsche elftal samengesteld. Onder leiding van scheidsrechter Waas dorp speelde het L.V.B.-elftal haar derden, tevens laatsten oefenwedstrijd. De strijd ging ditmaal tegen Lugdunum op het ter rein achter „Pomona". Lugd. is aanvanke lijk in de minderheid en het geeft heel wat voeten in de aarde alvorens de L.V.B.'ers zich kunnen loswerken. Het gevolg van een en ander is dat Glasbergen met een mooi schot door v. d. Mark wordt gepasseerd, nadat hij verschillende malen zijn doel voor doorboring heeft gevrij waard. Wij denken daarna v. d. Kroft ge lijk te zien maken, maar ten slotte gaat de bal corner en ook een prachtig schot van Oskam brengt geen verandering in den stand, want v. d. Berg stopt den bal, zoo dat de rust komt met 10. Direct na de pauze doelpunt v. Weerle heel mooi, maar dan komen de L.V.B.'ers geweldig opzetten. Jansen zet een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied in een doelpunt om. terwijl kort daarop Oskam de partijen op gelijken voet brengt. Een voorzet van van der Kroft wordt door het binnentrio hopeloos gemist, maar even later heeft Termeer succes met een goed schot, zoodat het L.V.B.-elftal in haar drie oefen-wed- strijden ongeslagen is gebleven. Na afloop heeft de elftal-commissie het onderstaande elftal gekozen dat Zondag 17 Mei op de terreinen van R.C.H. te Haar lem de Leidsche kleuren zal verdedigen. Doel: Glasbergen (Rijnsb. Boys); achter: v. Berkel (Lugd.) en van Egmond (Sport man); midden: Brouwer (Rouwkoop), Gans (Lugd.) en Stokkemans (Lugd); voor: v. d. Kroft (Rouwkoop), Heymans (Sportman), T. de Roo (Lugd.), Oskam (Rouwkoop), Jansen (Rouwkoop). Reserve: Duizends (Lugd.), Kamphuys (S.L.F.), de la Rie (Sportman), den Daas (U.V.S.), Termeer (Sportman). WEDSTRIJDEN ZATERDAGMIDDAG ELFTAL L. V. B. Op 23 Mei: LeidenHaarlem. Op Zaterdag '23 Mei a.s. zal op het N.B.L.O.-terrein de jaarlljksche ontmoe ting plaats vinden tusschen de Zaterdag elftallen van den Haarlemschen en den Leidschen Voetbalbond. Voor de zevende maal wordt deze wed strijd gespeeld. Tot op heden zijn beide Bonden twee maal als overwinnaar uit den strijd gekomen, terwijl twee wedstrij den een gelijk spel tot resultaat hadden. Ook ln het doelgemiddelde is bijna geen verschil. Het Haarlemsche elftal heeft in totaal 20 keer het doel gevonden, terwijl de roodwitte Leidenaars 19 keer gedoel punt hebben, Ook dit jaar zal het L.V.B.-elftal voor namelijk bestaan uit spelers van de belde rivalen voor het kampioenschap, n.l. A.R.C. en Quick Boys. Aan het einde van deze week zal het elftal worden bekend gemaakt. Deze wedstrijd geldt tevens als oefen wedstrijd voor een tournooi, dat op den 2den Pinksterdag te Den Haag gespeeld zal worden. Behalve het Leidsche Zaterdagelftal zul len hieraan deelnemen het H.V.B.-elftal, het H.V.B.-Zaterdagelftal en het H.V.B.- Bedrijfselftal. Het is de bedoeling dit tournooi Jaar lijks op den 2den Pinksterdag te houden. Als wisselprijs is door de Bedrijfsafdeellng van den H.V.B. een wisselbeker beschik baar gesteld onder den naam van Be drijfsvoetbalbeker. Het plan is om het volgend jaar het H.V.B.-elftal te vervangen door een Za terdagelftal van één der andere bonden, zoodat dit tournooi er één wordt van specifiek Zaterdagelftallen. Op het V.U.C.-terrein zullen des mor gens om 10 uur de Zaterdagelftallen van H.V.B. ('n L.V.B. elkaar bestrijden waarna het H.V.B.-elftal speelt tegen het Bedrijfs- elftal. Des middags worden de verllezèrs- en winnaarsronden gespeeld. Wij vertrouwen, dat de Leidsche spelers de roodwitte kleuren met eere zullen dragen. o ALPHIA—DUNO 4—1. Er zal een beslissingswedstrijd volgen. Met veel spanning is het treffen tus schen de beide kampioenscandidaten te gemoet gezien en het moet gezegd worden dat de talrijke bezoekers zich geen mo ment hebben behoeven te vervelen. Het lag voor de hand, dat Alphia alles ln het werk zou stellen een beslissingswedstrijd te forceeren; de Oranjehemden zijn daar volkomen in geslaagd. Bijna was de te genslag, die Alphia in de laatste wedstrij den met haar spelers ondervond haar noodlottig geworden, doch 14 dagen rust heeft de ploeg veel goed gedaan. Met nog een invaller voor haar nog steeds gebles seerden rechtsbuiten De Jager, wiens plaats door Zwaan werd ingenomen, ter wijl invaller Sampimon de linksbuiten plaats bezette, bond de thuisclub, onder leiding van scheidsrechter Honsbeek, te gen een volledig Duno, den strijd aan. Alphia ondernam den eersten aanval en de Haagsche doelman moest direct in ac tie komen. De eerste aanvallen waren ech ter niet gevaarlijk. Eindelijk moet keeper Vet aan den anderen kant ook de handen uit de mouwen steken en het scheelde niet veel of een misverstand ln de achter hoede had Duno de leiding bezorgd. Het spel gaat dan aardig gelijk op met Alphia iets sterker, doch tusschen het binnen trio wil het nog niet kloppen. De spelers loopen elkaar soms in den weg en ook wachten zij veel te lang met schieten. Een drietal redelijke kansen gaan hier door verloren. Doch spoedig gaat het be ter. Het spel wordt flink opengehouden en keer op keer worden de buitenspelers ln de gelegenheid gesteld hun voorzetten te geven. Ook Duno's voorhoede zit niet stil, doch daar houdt men het spel tekort en telkens kan de Alphia-achterhoede ingrij pen. Doelpunten blijven nog uit hoe goed de voorhoede der thuisclub haar aanval len ook opzet. In flfze periode heeft de Haagsche doelman niet over geluk te kla gen daar op verrassende wijze enkele in geschoten ballen vla zijn lichaam naast gaan. Men denkt de rust reeds met blan co stand te zien Ingaan als Alphia nog een hardnekkigen aanval doet waarbij de halfspelers ver mee naar voren trekken. De Haagsche linksback en keeper komen in moeilijkheden daar zij gelijk willen wegwerken, wel schiet de back den bal weg, doch juist tegen de voeten van den toeloopenden Bouthoorn, van wien de bal in het verlaten doel springt. (10). Weinigen zullen gedacht hebben, dat Alphia ln de tweede helft het pleit zoo gauw ln haar voordeel zou beslissen. Haar voorhoede gaat er direct snel van door. de bal verhuist van links naar rechts, wordt ingeschoten doch de doelman brengt red ding. Duno raakt hierdoor blijkbaar van de wijs, werkt onzeker, wat Alphia er nog een schepje op doet gooien en met suc ces. De Jong krijgt den bal goed van Brit semmer aangegeven, hij aarzelt niet, zet eoed door en met een mooi schot brengt hij den stand op 20. Even later hetzelf de kunstje en weer heeft de Haagsche keeper het nakijken (30). Duno tracht zich zoo goed mogelijk te herstellen, maar telkens gaat de bal naar de Alphia-voor- hoede, die door haar goed en zuiver sa menspel, de achterhoede der gasten voor groote problemen stelt. Toch krijgt Duno de kans om wat van haar achterstand in te loopen, wanneer de Oranje-achter hoede een inzinking doormaakt. Maar nu heeft Alphia het geluk op haar hand. Wel weert Vet zich uitstekend en vangt vele ballen voor de toeloopende Dunospelers uit de lucht, maar wanneer de doelpaal niet als bondgenoot was komen opdagen, zou hij zeker enkele ballen meer hebben moe ten doorlaten. Nu werd hij slechts een maal gepasseerd. Vele malen werd het leer uit een scrimmage Ingeschoten, maar telkens bracht een hoofd of lichaam red ding, tot de Haagsche linksbinnen er een eind aanmaakte en hoog in het net schoot 31. Alphia zakt dan gevaarlijk af, zoo dat dat voorhoede een handje moet ko men helpen. Heel Duno dringt op, wat haar echter op het vierde doelpunt komt te staan. De bal wordt naar voren ge plaatst waar De Jong snel om den links back heendraait en doelpunt (41). De Duno linksbinnen komt dan met een zij ner eigen spelers ln botsing en moet we gens een knieblessure het veld verlaten. Met nog 5 minuten te spelen is Alphia nu zeker van de overwinning en speelt rustig verder. Met 41 kondigt scheids rechter Honsbeek, die uitstekend leidde, het einde aan van dezen aantrekkelijken en fair gespeelden wedstrijd waarin Alphia de beste papieren had en de overwinning zeker verdiende. Een beslissingswedstrijd is noodzakelijk geworden. o GEEN FUSIE TE HILLEGOM. Men meldt ons uit Hillegom: Ernstige plannen hebben bestaan om de beide plaatselijke voetbalvereeniglngen Hillegom en Hlllinen te combineeren. Er zijn althans door de aanhangers zware debatten over gevoerd. Twee groote ver gaderingen zijn gehouden en een uit spraak is gevallen. Bij Hillegom waren 50 leden er tegen, 8 voor en 1 blanco stem. Bij Hillinen waren de cijfers: 28 tegen, 22 voor en 2 blanco. Er is dus geen sprake van een fusie. Zaterdag was het Heyselstadion te Brussel, met ruim 30.000 toeschouwers, wederom het tooneel van een span nende internationale ontmoeting. Na het gelijke spel, dat België tegen Nederland wist te behalen, en de 21 nederlaag, welke het Engelsche elftal AVoensdag te Weenen tegen de Oosten rijkers leed, mocht inderdaad met groote belangstelling het resultaat van de match tegemoet worden ge zien. Het is op een 32 nederlaag der Engclschen uitgcloopen, en dat nog wel tegen een Belgisch elftal, dat zonder Raymond Braine. een der ster ren in de ontmoeting tegen Nederland, speelde. De uitslag van den wedstrijd Belgic- Nedcrland komt thans in een geheel ander licht te staan. Men zal niet kunnen ontkennen, dat de drie wed strijden, België-Nederland, Oostenrijk- Engeland en nu België-Engeland. van grooten invloed zullen zijn bü een be slissing der F. A.. welk land in het as. seizoen zal worden uitgenoodigd een wedstrijd in Londen te komen spelen. En dat de kansen van Neder land daarbij gunstig staan, elkeen zal, de resultaten in aanmerking nemende, dit moeten beamen. Het is ons opgevallen, dat Lamoot op de rechtsbinnenplaats dezelfde tactiek heeft toegepast, die Braine tegen Nederland heeft gevolgd. Hit was zwerver over het geheele veld. hielp vaak in de halflinie bij de verdediging, voedde zijn andere voor- waartsen waneer de middenllnie daar niet toe in staat was. opereerde handig en listig achter den aanval, zoodat het voor de Engelsche verdediging buitengewoon moei lijk was vat op dit spel te krijgen. Het begin van den wedstrijd was al bijster ongelukig voor de Belgen. In de eerste minuut had midvoor Camsell een doelpunt gescoord, waarbil doelman Bad- jou vrii uitging. Het schot, van 6 meter afstand gelost kon hij niet houden. In de eerste 15 minuten domineerden de Engel- schen volkomen en het zag er toen wel naar uit. dat de zege op gemakkelijke witze door de gasten zou worden behaald. Maar na een kwartier wisten de Belgen, die moedig speelden, zich aan den druk te ontworstelen. Er ontstond een meer gelijk opgaande strijd, waarbij bleek, dat de aan vallen der Roode Duivels lang niet van gevaar, dank zij het spel van Lamoot en ook van Isenborghs. ontbloot waren. Tot doelpunten kwam het voorlooplg evenwel niet maar van een uitgesproken T.O.N-A—ROODENBURG 1—0. Beide elftallen tellen een Invaller. Direct ontwikkelt zich een gelijk opgaan de strijd, maar de achterhoedes zijn de voorhoedes volkomen baas waardoor er doorloopend op het middenveld gespeeld wordt. Na 15 min. zet T.O.N.A. de eerste serieuze aanval op waaruit een hevige doelworstellng ontstaat, welke Kluivers besluit door den bal in te schieten (10). Tot aan de rust blijft een gelijk opgaande strijd. Na rust is er maar een elftal, T.O.N.A, dat behoorlijk voetbal te zien geeft. Aan val op aanval wordt ondernomen, maar keeper Steen is zeker. Ook verscheidene corners op het Roodenburg doel hebben geen succes. Doordat T.O.N.A. iets te overmoedig wordt, en te veel naar voren gaat, krijgt R. eenige fraaie kansen. Maar nu toont Tegelaar op zijn beurt een goed keeper te zijn. Naarmate de tijd verstrijkt gaat T.O.N.A. haar voorsprong consoli- deeren, waardoor R. meer in den aanval komt. Twee minuten voor het einde krijgt R. op den rand van het strafgebied een vrije schop wegens hands te nemen. Deze wordt hard door Peter Ingeschoten, maar Azier weet keurig te redden. Direct daar op fluit den uitstekend leidenden scheids rechter Hoek het einde. o T.O.N.A. I—EDAM-VOLENDAM-COMB. Morgenavond om 6 uur speelt T.O.N.A. I tegen een combinatie van E.V.C. (Edam en Voldendam) kampioen R.K. Voetbalfedera tie. o BODEGRAVEN II—H.V.C. II 4—6. In haar laatsten competitiewedstrijd is Bodegraven n wel eenigszins beneden de verwachtingen gebleven, door na de suc cessen der laatste weken thans met de korfbalcijfers 46 te verliezen van de H.V.C.-reserves, tegen welke ploeg destijds in Amersfoort een gelijk spel was geboekt. De eerste tien minuten waren geheel voor Bodegraven, dat tal van goede aan vallen opzette, zonder het echter tot scoren te brengen. De gasten ging het beter af, toen haar eerste doorbraak meteen succes opleverde 01. Lang hebben zij van hun voorsprong geen plezier want slechts enkele minuten later kopte uit een voorzet van den linksbuiten van Bodegraven de rechts binnen onhoudbaar in, 11 terwijl een direct hierop door Bodegraven genomen corner een tweede doelpunt opleverde. Met een pracht schuiver brachten de gasten de balans weer in evenwicht 22. H.V.C. was het laatste kwartier sterker en met een hard schot nam zij nogmaals de leiding 23. De tweede speelhelft begon voor Bodegraven alleszins bemoedigend. Vanaf den aftrap werd een corner gefor ceerd en de linksbinnen kopte in 3—3. Weer volgde een Bodegravenaanval en de linksbinnen scoorde opnieuw 43. Langen tijd golfde het spel van doel tot doel, zon der dat een der partijen scoorde, totdat uit een snellen doorbraak de gasten den stand op 44 brachten. Nu volgde bij Bodegraven een inzinking, in het bijzon der bij de halflinie. waarvan de gasten dankbaar profiteerden om met twee fraaie doelpunten de overwinning tenslotte uit het vuur te sleepen. meerderheid der Engelschen viel in den resteerenden tijd voor rust niets meer te bespeuren. In de tweede helft ontwikkelde de Bei- gische middenlinie een soel. dat wij beter hebben gevonden dan dat tegen Neder land. Vooral Stijnen en Dalem blonken uit, zaten achter de voorhoede aan en Male en Hapgood werden danig op de proef ge steld. De Engelsche aanvallen men miste bij de gasten Bastin zeer strand den voornamelijk op het doortastende al- brekende spel der Belgische defensie, waarin Joachim een moedige, doch vaat ook onbesuisde partij speelde, maar niet temin Smellinckx uitstekend verving. Ruim een kwartier na de hervatting ge. lukte het Isenborghs den gelijkmaker te scoren. Lamoot had hard tegen den Daal ■geschoten en het was de Beerschotman die z'n landgenooten liet luichen. Nog dacht niemand aan een mogelijke nederlaa» der Engelschen, maar 9 minuten voor het einde nam België de leiding. Weer was het Isen. borghs. die met een kopbal keeper Sagar geen kans gaf. Nauwelijks was het publiek na dit doelpunt weer tot rust gekomen, o! Fievez. die voortreffelijk speelde, schoot wederom in, 31. In de laatste vijf minuten zette Enge land er alles op om aan een nederlaag te ontkomen, doch eerst één minuut voor het einde kon Hobbs den achterstand ver kleinen. Met een 3—2 stand voor de Belgen kwam het eindsignaal. De Engelschen hebben zich laten verras, sen door de groote snelheid en doortas tendheid. waarmede de Belgen het snel uitvoerden, geheel overeenkomstig dus mn datgene wat zich in de ontmoeting België- Nederland. heeft voorgedaan. Vóór de rust was de Engelsche middenlinie uitstekend op dreef, waarbij Crayston uitblonk. In de tweede helft was Hapgood telkens in de achterhoede het zwakke punt. Hij greeD niet voldoende ln waardoor gevaarliike aanvallen konden-worden opgezet. Keener Sagar kreeg niet bepaald druk werk. doch daaraan dient te worden toegevoegd, dat de drie doelpunten voor hem absoluut on houdbaar waren. In de Engelsche voorhoede ontbrak Bastin, die vervangen was door Barkas van Manchester City. een aanzienlijke ver- zwakkins In het Belgische elftal was Badjou uit stekend. Paverick was beter dan JoacV'm, over wien wü reeds schreven. In de mid denlinie roemden wii reeds het spel van Stijnen en Dalem, terwijl Lamoot verre weg de beste van den aanval was. Isen borghs toonde zich een goed schutter. Capelle en Franckx vielen tegen, terwijl Fievez een beteren wedstrijd dan te«n Nederland heeft gespeeld. De leiding via dr. Van Moorsel was uitstekend. QUICK BOYS 1—COAL I 2—2. Zaterdagmiddag speelde Quick Boys I op het mooi gelegen K.R.V.-terrein aan de Sandtlaan te Katwijk a. d. Rijn een wed strijd tegen de 3de klasser Coal, welko wedstrijd in een 2—2 gelijk spel eindigde, wat de verhouding zeer juist weer geelt. Want hoewel de gasten in het veld tech- nich iets beter, en vooral voor de rust het meest in den aanval waren, was de afwer king van deze aanvallen te slordig en t« onbesuisd om productief te zijn. Het eenige doelpunt dat de gasten wisten te scoren, kwam toen Van Dijk, in het doel, die ln dezen wedstrijd debuteerde, en dit lang niet onverdienstelijk deed, een inge schoten bal niet klemvast had en liet va.- len en scheidsrechter Hillebrand consta teerde dat het leder het doelvlak gepas seerd was. Q. B. kwam er na de rust beter in, hoewel ook voor de rust eenige ge vaarlijke momenten voor het Coal-aoel ontstonden, en de keeper ook toen zijn ta lenten al kon toonen. Het duurde dan ook niet lang of van Rijn had met een schui ver de partijen op gelijken voet gebracht en even later had G. Pluimgraaf! wederom succes door uit een goedgenomen corner van zijn broer, zijn club met een keungen kopbal de leiding te geven. 2—1. Van lan gen duiir was evenwel de vreugde_ niet, want 5 min. later had de Coal-linksbm- nen met een mooi boogschot van vrij groe ten afstand succes en weer was de sland gelijk. Daarna heeft Q. B. het beste van het spel behouden en practisch heeft de keeper der gasten toen zijn club voor een nederlaag behoed, door eenige zeker schij nende doelpunten vallende of stompende uit zijn heiligdom te houden. Met 2—i kwam het einde van dezen prettigen en door den heer Hillebrand goed geleiden wedstrijd. o QUICK BOYS II—A. R. C. II 3-1- De laatste competitiewedstrijd hebben de reserves van blauw-wit benut om A. R- C. II met een 5—1 nederlaag naar Alphen terug te sturen, en thans definitief de tweede plaats op de ranglijst te bezetten- Voor de rust had Q. B. slechts eenmaal succes en direct na de rust was zelfs de stand gelijk, maar in het laatste half nur van den wedstrijd werd rood-zwart volko men overspeeld, met het resultaat dar Buys het leder nog viermaal uit het net moest vlsschen, zoodat het einde aanbrak met 51 voor Quick Boys. o BOSK. ZWERVERS II—ZWERVERS II M Voor de rust was het een mooie e spannende wedstrijd. De partijen woge vrijwel tegen elkaar op. De aanvallen va de bezoekers waren wel iets gevaarlijker. De Zwervers namen de leiding me\vL ver schot van de mldhalf dat de Boysse per ln eigen doel stompte. 01. Heel spoj dig hadden de Boys gelijk gemaakt door linksbinnen uit een mooien voorzet den rechtsbuiten. 11. Na de rust was r mooie er af. De Boys zakten hoe lang'er meer af. De middenvoor der bezoekers s zijn club de leiding, welke niet meer afgestaan.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10