bu VLASVELD Losse nummers van ons Blad J7ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Mei 1936 Vijfde Blad No. 23350 Logé's hebben en logé zijn. NIEUWE MALTA (SPRINGS) 15 CENT PER K.G. MENU VOOR DE WEEK. STRIJKEN. litow Op gevaar af, dat u niet verder leest tij het zien van het voor velen hatelijke voord „aanpassen", zou ik u ln gemoede villen vragen: „Waar ls meer aanpassing lij noodig dan bij logeeren, zoowel van de ijde der gastvrouw als van die der ogé's?" Het eigenaardige ls, dat ook hier Ie mode 'n woordje meespreekt, of liever: ogeeren en de daarbij behoorende men- allteit worden beïnvloed door den geest es tijds. De vroegere generaties hadden iet hierbij in vele opzichten heel wat ge makkelijker. 'tWas de tijd van meer con ventie en dus van meer zelfbeheerschlng wat nog niet de slechtste zijde van het conventioneele is. Gastvrouw en overige buisgenooten vertoonden zich van den meest zonnigen kant, de logé's deden eveneens hun best den indruk te wekken uit louter plezierige eigenschappen te be staan, en de logeerpartij liep meestal op rolletjes; voor 'toog ten minste. Minder gemakkelijk had de gastvrouw bet echter, doordat van ,haar meer dan legentvoordlg verwacht werd, dat ze haar ogé's van 's mórgens tot 's avonds bezig meld. Er werd veel werk van de maal tijden gemaakt, het huis werd van te voren aan een grondige inspectie onder worpen om vooral den indruk van „goede huisvrouw" te vestigen in 'tkort: er werd „uitgepakt". Dikwijls ging dit de financieele draag- iracht van de ontvangende familie te »ven, maar zelfs al was dit niet het ge val, dan nog vaak was voor de gastvrouw het einde van de logeerpartij 'n reden om een zucht van verlichting te slaken, uit geput als ze was van de spanning om steeds maar haar gasten bezig te houden, den „deed" aan gezelligheid zooals nu aan sport en daar was de huisvrouw verantwoordelijk voor. Langzamerhand kwam hierin verandering :de tijd van meer individualiteit, meer vrijheid, min der verborgenheid kwam en men ontdekte dat de min of meer verplichte familie- ogeerpartijen eigenlijk niet altijd 'n ge noegen waren, noch voor de ontvangende, noch voor de logeerende afdeeling. Vooral de laatste twintig jaar, waarin op veel ruimere schaal „gereisd" wordt, ook door die categorie, die 't vroeger al heel mooi vond. als ze elk jaar 'n poosje bij familie doorbracht, is het „uit logeeren gaan" 'n beetje in discrediet gekomen. En als 'twaar .is, wat beweerd wordt, dat onze generatie meer egoïst is dan de rcorgaande anderen zeggen „eerlijker"; hangt er maar van af, hoe we 't be- mhouwen dan is het te begrijpen, dat «oral de jongeren niets voelen voor uit togteren gaan, alleen om der conventie vüle. Ons geslacht weet nu wel, dat het £ïh thuis voelen in een gezin en contact kbben met iemand niet in de eerste giaats afhangt van 'tfeit of we familie elkaar zijn .Integendeel, zou men bs zeggen. ïaar toch het is goed de familie- «eerderij niet heelemaal uit te scha lden; leven wij niet ln een tijd van. wepsvorming en groepsgevoel, en ls een imille niet het prototype van een {roep"? Ondanks alle verschil hebben de leden »n zoo'n groep toch gemeenschappelijke ifrinneringen, die we niet zouden willen missen en die onwillekeurig de banden ormen, waardoor de groep wordt samen gehouden. Hoe we 't nu echter ook beschouwen dezen tijd van meer vrijheid en meer richzelf zijn: logeeren blijft toch altijd 'n gevaarlijk experiment, net als samen op reis gaan, hoofdzaak is tact van belde tijden, 't Liefst willen we tegenwoordig, dat alles ln het huisgezin gewoon doorgaat. „Maak vooral geen drukte voor mij, doe maar net of ik er niet ben", zegt de goed willende logee, maar in haar hart ver wacht ze toch wel 'n heel klein beetje meer attentie's dan de overige huisge- nooten. En de moderne huisvrouw noodigt met de vereischte nonchalance uit: „Als soms zin hebt kom gerust 'n poosje bij me logeeren; Ik maak niets geen omslag, dat weet je. Wc gaan leder onze eigen Eang". Maax ze zou haar gastvrouwelijke natuur verloochenen, als ze toch niet 'n klein beetje van haar- „eigen gang" af week, terwille van de logé. Is dat 'n restje van den conventie-tijd, is 't ons aangeboren? Laten we laatste hopen; iets van de gulden rege- '«1 der oude gastvrijheid, waarbij de gast being was, mogen we wel meedragen en rader geven aan de komende generatie. De ideale gastvrouw zal onbewust dat- jne doen, wat het logeeren voor alle par uien tot 'n genoegen maakt, en datgene nalaten, waardoor haar logé's zich niet 'buis zouden voelen. Maar idealen, die rakelljkheld worden, zijn zeldzaam, wat «et wegneemt, dat we toch wel eens mnnen probeeren ze zooveel mogelijk te «naderen. Eigenlijk zouden we 't heel Wkunnen zeggen: de ideale gastvrouw die de situatie behcerscht en zich persoonlijkheid van haar gast ver diets is onplezieriger dan logé te zijn kïis01 huisvrouw, die, uit pure hartelijk- of ln de' diept. heid waarschijnlijk, heen en weer vliegt jTOje van alles „aan te doen", geforceerd wwekt doet en geagiteerd is, alleen om- h. ie^s anders dan anders is. Zij is os situatie niet de baas. Dikwijls is dit 'n gevolg van ongewoonte en wordt het •ngzamerhand beter, maar er zijn er, die b« nooit leeren. Natuurlijk zal er, verschil zijn in de i?™5' waarmee we ónze gasten behan- n' Maar al zijn we op nog zoo'n ver- wWeU)ken voet met onze logé al ls ze °fr dan wijzelf of al zouden we uit nuf j ?ppel'ik oogpunt van meening iW J? ze be,reden ons staat juist ",m°bt ze al direct op het moment van j. gevoelen, dat ze welkom ls. Ze wK. en heeft recht op onze gast- enmï, .F1 moet dan ook al 'n heel geldig loebv n' als de gastvrouw niet zelf haar brengt vanHb en naar haar kamer karnSfrste vere'schte ls, dat de logeer en arrtVwf)rgd 18 en niefi n°E Bauw een als h» t orde semaakt moet worden trial* "Bé er al ls. We zorgen, dat er «i„ ae, n oemen op de kamer staan en slaan?1' ^'^d'Bd. als de logé liever eew» !n,een vertrek zonder bloemen: de tm „i uk was toch gezellig. Ook zor- °bbehaaJ[rur 'n Papiermand: 't ls heel PanW i ecen raad te weten met tcW*»- wtjes van pakjes, enz. Wat gerei en gelegenheid tot schrijven op de logeerkamer zal ook gewaardeerd worden. Is 't u nooit overkomen, dat u in een druk gezin logeerde en er naar snakte voor uw correspondentie te vluchten bin nen de vier muren, die tijdelijk de uwe waren? Hoewel 't 'n moeilijke opgave is in menig modern, klein huis, is het toch erg prettig, als de gast voldoende bergruimte voor kleeding enz. heeft. En vergeet u dan ook niet wat kleerenhangers? Tracht verder uit te vinden, wat uw logé prettig vindt en wat ze anders niet gewend is; u weet niet, of waarschijnlijk weet u 't wel wat 'n kopje thee op bed kan beteekenen voor 'n hulsmoeder met 'n druk gezin, die zoo iets thuis natuurlijk nooit kan hebben. Hoofdzaak is echter het zorgen voor 'n prettige sfeer, maar dat is iets zoo sub tiels, ls zoo heelemaal 'n kwestie van aan voelen, dat daarvoor geen voorschriften te geven zijn. Wie 't meest zichzelf blijft, zal de zuiverste sfeer in huis behouden, al kwam er ook ik-weet-niet-wie te logeeren. 't Zwaarst worden onze gastvrouwelijke lalenten op de proef gesteld, als we in een afgelegen oord, met weinig afleiding, gasten hebben. Maar gelukkig is daar nog de redder uit den nood: bridge! Wie zegt daar, dat dit vaak 'n uiting is van gebrek aan goede conversatie? Zoo iets komt voor nee, nee, natuurlijk niet bij u, wie zou dat veronderstellen! Het al of niet slagen van 'n logeerpartij, hangt nu echter niet heelemaal van de gastvrouw af: ook de logé's hebben plich ten. Ze kunnen het de gastvrouw gemak kelijk of moeilijk maken. Er zijn pret-' tlge gasten, maar er kunnen er ook zijn1 Die zich overal mee bemoeien en ons huisgezin willen verbeteren in elk geval veranderen r.aar hun geest, die te lang blijven, die het personeel uit buiten, die de logeerkamer rommelig ma ken. Ook is 't een wanhoop, als de logé uit pure vriendelijkheid als-maar wil mee helpen en dan voortdurend vraagt: „Wat kan ik voor Je doen?" Een gast, die goed uit haar oogen kijkt, merkt al gauw of ze wat kan aanpakken en of die hulp ge waardeerd wordt. De meeste tegenwoor dige huisvrouwen met weinig of geen per soneel zullen hulp van de logé zeker op prijs stellen, als 't maar niet te demon stratief wordt aangeboden, zoodat ze er zoo ijselijk dankbaar voor moeten zijn. Merkt ge echter, dat ze 't liever niet heeft dat komt ook voor dring dan niet verder aan. Verder dient de „ideale logé" zich te regelen naar de gewoonten van 't huis. Ook in dezen tijd van meerdere vrij heid, waarin niemand het gek zal vinden, als de logé eens alleen er op uit gaat, 'n museum of 'n tentoonstelling bezoekt, die de gastvrouw al gezien heeft of die haar niet Interesseeren, is het toch vanzelf sprekend, dat de logé b.v. rekening houdt met de uren der maaltijden. Voor vele logé's, die dat anders niet kunnen doen, is 't een genot eens uit te slapen. Toch moeten we er geen gewoonte van maken en ln elk geval ls 't goed eerst ■de kat eens uit den boom te kijken. Som- mlge gastvrouwen vinden het n.l. heel erg, als niet ieder op tijd aan 't ontbijt is; ze vinden dan hun huis tot 'n hotel ge degradeerd. Maar nog eens: tact en aanpassings vermogen zijn de wachtwoorden voor elke logeerpartij. Zij, die deze eigenschappen ten eenen male missen en dat komt niet zelden voor in dezen egoïsten-tijd moeten dan maar op honk blijven en ook zelf geen logé's vragen. CRITICA. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN De behandeling van den clivia na den bloei Uitgezonderd een enkele laatkomer zijn de Clivia's voor dit jaar weer uitgebloeid. [Nu is het een zeer geschikte tijd om tal van kamerplanten, en ook Clivia, te ver potten. Vaak ontstaan aan den voet der planten zijscheuten die tot jonge planten worden .Zoodra deze twee of drie behoor lijke bladeren hebben kunnen ze afzon derlijk In een klein potje worden geplaatst Dit doen we dan tegelijk met het verpot ten. We nemen daarvoor de plant uit den pot, schudden de aarde er geheel uit, waarna we de jonge plant met de aan den voet aanwezige jonge wortels van de moe derplant afsnijden. Van zeer oude planten met veel, deels reeds verdroogde wortels, kunnen we gerust een deel wegsnijden wanneer we de bovenste Jonge wortel kransen maar sparen. De te gebruiken bloempot moet vooral niet te groot zijn. Er moet een juiste verhouding zijn tus- schen de grootte van de plant en van de pot. Ook groeien de planten het beste wanneer de wortels tegen de buitenwand van den pot liggen Als de wortels van een Clivia deels boven de aarde komen is dit geen reden om de plant een grooteren pot te geven, daar dit bij deze planten een heel gewoon verschijnsel ls. Wanneer we voor het verpotten een ouden pot gebrui ken, wordt deze eerst goed schoon ge maakt en als de pot droog is, eenigen tijd onder water geplaatst. Ook houden we alle bloempotten voortdurend goed schoon. Ze zijn met het oog op de behoefte der plan ten poreus en door ze rein te houden blijven ze dit. Terwille van een goede af watering zijn in den bodem van de bloem pot een of meer gaten. Hierop leggen we een potscherf met de bolle kant naar bo ven, zoodat het gat open blijft. Voor Cli via's gebruiken we een tamelijk zwaar grondmengsel b.v. een deel kletgraszoden- zarde, een deel bladaarde, vermengd met oude droge koemest en een weinig scherp zand. We potten vooral stevig op maar zorgen dat de plant niet te diep komt te staan. Men moet een Clivia gedurende de zomermaanden niet te veel In de volle zon plaatsen. Voor een raam aan de noord-noord-oost- of noordwestzijde is een goede plaats. We geven regelmatig water opdat de aarde vochtig blijft. Het is goed om de bladeren eenmaal per week met een vochtige spons stofvrij te maken. Planten waarvoor verpotten niet noodig was, geven we van nu aan, om de 2 k 3 weken een weinig mest in de vorm van poken of sterk verdunde koemest. Bezit ters «an een tuin kunnen de Clivia ook gedurende den zomer op een half be schaduwd plekje ln den tuin plaatsen. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld OUDE J1MGEL 120 O 'Cu 7W DOEzarromT 22 IIUUIS L0DEN 8769 (Ingez. Med.) ZONDAG: Posteleinsoep Ossehaas. kropsla met komkommers Gebakken aardappelen Vruchten Recept: Posteleinsoep. Stoof pl.m. een half pond schoongemaakte postelein in 1/4 ons boter gedurende een kwartier, doe alles bij 1 liter kokend water en laat alles nog plm, een half uur zachtjes door koken, Wrijf de soep door een zeef, doe er nog 1/4 ons boter bij en bind ze met 3 a 4 eetlepels mayzena. Geef er desgewenscht gebakken dob belsteentjes brood bij. Eenvoudig menu. Sardines op geroosterd brood Hard gekookte (of gevulde 1 eieren met botersaus, doperwten (uit blik), Aardappelen MAANDAG: Varkensrib Bloemkool, aardappelen Ohccoladepudding Recept: Chocoladepudding. Breng een halve liter melk aan de kook. roer een half ons cacao en een ons suiker door elkaar en maak er met een gedeelte van de melk een papje van: giet dit bij de kokende melk en laat het vijf minuten doorkoken. Doe er, als alles eenigszins af gekoeld is, zes blaadjes gelatine bij, die in kokend water zijn opgelost en vul de vorm, als de puddingmassa is afgekoeld en stijf begint te worden. DINSDAG: Haché, appelmoes, droge rijst Appglsla Recept: Appelsla. Schil vier appels dun af en boor ze uit, klop 1/4 liter slag room stijf met twee eetlepels poedersuiker en doe er dan twee eetlepels gezeefd citroensap door. Vul de holte van de appels met de slagroom en schik er de rest om heen. Schil twee bananen, snijd ze aan schijfjes er verdeel deze over de slagroom. Doe er indien gewenscht wat heel fijn gehakte matsohe slablaadjes overheen. WOENSDAG: Kalfscarbonade Brusselsch lof, aardappelen Bitterkoekjes in bessensapsaus Recept: Bitterkoekjes in bessen sapsaus. Pers twee citroenen uit en week hierin twaalf bitterkoekjes. Maak een bessensapsaus van vier deciliter bessen sap en één deciliter water, suiker enz. en giet deze over de geweekte bitterkoekjes, die telkens drie tegelijk op een glazen söhaaltje ln driehoeksvorm geschlk zijn. DONDERDAG: Gedroogde capucijners met gesneden ham en aardappelen Rabarberpudding Recept: Rabarberpudding. Kook I rabarbermoes van één pond rabarber een paar eetlepels water en een citroenschil. Haal dit er uit, los tien blaadjes gelatine op in 1/4 liter rijnwijn of water en roer ze door de rabarber; voeg er het sap van twee citroenen bij en drie ons basterd suiker. Doe alles als het stijf begint te worden in een omgespoelde puddingvorm en geef er vanillesaus bij. VRIJDAG: Tarbot met peterseliesaus Aardappelen, sla Tutti-frutti. Recept: Peterseliesaus. Kook vier mooten tarbot op de gewone wijze gaar Breng een halve liter' vlsohwater aan de kook en roer er drie eetlepels aange mengde maïzena door; laat de saus ca. vijf minuten zachtjes doorkoken. Zet nu de pan op de stoom van kokend water en roer er bij kleine beetjes een ons boter door en ten slotte een eetlepel fijngehakte peterselie. ZATERDAG: Spinaziesoep Dultsche biefstuk, stoofsla, aardappelen. Recept: Dultsche biefstuk. Snijdt een half pond rundvleesch ln stukken en draai ze door de vleeschmolen. Vermeng dit gehakte vleesch met 5 a 6 koude fijn gemalen aardappelen, wat peper en zout en een paar eetlepels melk of room. Vorm er kleine platte biefstukjes van en bak deze in pl.m. Vh ons boter aan beide kanten bruin en gaar. Bak desgewenscht een paar schijfjes uien mee. Het strijken is een kunst, die niet door iedereen wordt verstaan en die toch zoo heel belangrijk is in 'het huisgezin. Goed gestreken kleedingstukken en huishoud- goed is een sieraad voor de huisvrouw. Het is daarom wellicht verdienstelijk over de strijkkunst eens een en ander te zeggen. Gesteven goed moet vóór het strijken nog een paar uur Ingevocht en opgerold liggen. Met een heet ijzer strijkt men dan het goed eerst aan den verkeerden kant zonder te veel te drukken en vervolgens zeer stevig aan den goeden kant. Onder het strijken trekt men het stuk, dat men onder handen heeft in den goeden vorm. Geldt het goed, dat glanzend moet zijn, dan gaat men er met een vochtlgen doek overheen en strijkt dan nog een keer -'"vk op-het ijzer drukkend. Dit verhoogt de glans. Het strijken van stijve boorden vereisefht veel oefening en zonder des- VOOR ZONDAG 10 MEI. Hilversum I, 1875 M. 8.30 NCRV 9.30 KRO 5.00: NCRV 7.45: KRO 8.30: Morgenwijding 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Hoogmis 12.00: Gramofoonpl. 12.15: KRO-orkest 1.00: Causerie over „St. Servatius" 1.20: KRO-orkest 2.00: Vragenhalfuur 2.30: Mannenkoor „St. Caecilia" en Gram.pl. 3.25: Lite raire causerie 3.55: Gram.pl. 4.15: Ziekenlof 5.00: Geref. Evangelisatie- Zangkoor Loosduinen en orgel 6.00: Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek 7.45: Sportnieuws 7.50: Causerie „Huwelijksgeluk" 8.10: Berichten 8.20: Wiener Sangerknaben 8.30: Gra mofoonpl. 8.45: KRO-orkest 9 00: Mariagedichten 9.10: Wiener Sanger knaben 9.20: Gramofoonpl. 9.35: KRO-orkest 10.00: Wiener Sangelkna- ben 10.10: Gramofoonpl. 10.30: Be richten Gram.pl. 10.4011.00: Epiloog. Hilversum II, 301 M. 8.55 VARA 10.00 VPRO 12.00: AVRO 5.00 VARA 8.00—12.00 AVRO 8.55: Orgelspel 9.00: Tuinbouwpraatje 9.30: Vervolg orgelspel 9.45: „Van Staat en Maat schappij" 10.00: Voor de kinderen 10.30: Vrijz. Herv. Kerkdienst 12.00: Filmpraatje 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.00: NIROM-Relais uit Indië 1.30: Omroeporkest 2.00: Boekbespreking 2.30: Omroeporkest en solist 3.30: Sport- reportage 4.30: Sportpraatje 4.45: Sportnieuws. Gramofoonpl. 5.00: VARA- Klnderkoortjes en toespraak 5.30: Voetbalreportage, sportnieuws 5.50: Cymbaal en piano 6.00: Gram.pl. 7.00: Concert door „De Flierefluiters" en solisten 8.00: Berichten 8.15: Gra mofoonpl. 9.00: Radio-Journaal 9.15: Omroeporkest en soliste 10.15: Gramo foonpl. 10.30: Kovacs Lajos' orkest 11.00: Berichten 11.15—12.00: Vervolg Kovacs Lajos. Droitwich 1500 M. 11.50: Orkestcon cert m.m.v. solist 12.50: Het KrlSh Sep tet 1.35: BBC-Midland-orkest 2.35: Balalaika-orkest, en solisten 3.05: Het Squire Celeste Octet en soliste 3.50: Kinderkerkdienst 4.20: Relig. causerie 4.40: Radio-tooneel 6.40: Zang- en harprecital 7.15: Kerkdienst 8.05: Liefdadigheidsoproep 8.10: Berichten 8.20: BBC-Theater-orkest, m.m.v. koor en soliste 9.35: Mantovani's orkest 10.05: Epiloog. Radio-Paris 1648 M. 6.20 en 7.20: Gramofoonpl 10.20: Orkestconcert 1120: Orgelconcert 12.20: Orkestcon cert 2.05: Nat. orkest 4.20: Populaire muziek 6.50: Zang 7.20: Radio-too- neel 10.0511.35: Dansmuziek en Populair concert. Keulen 456 M. 5.20: Havenconcert 9.50: Gramofoonpl. 10.50: Bach-cantate solisten 1.50: Mandollneconcert 3.40: Gevar. programma 5.50: Cello en piano 7.20: Weragkamer-orkest 9.50—11.20: Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 8.20 en 9.20: Gram.pl. 10.05: Zang 10.35: Max Alexys' orkest 11.35: Klein-orkest 12.30: Orgelconcert 1.20: Omroeporkest 2.20: Het Jazz 3.20: Klein-orkest 4.35: Gram.pl. 5.20: Viool en piano 6.20: Gram.pl. 7.20: Omroeporkest 9.30: Gram.pl. 10.3511.20: Dansmu ziek 484 M. 8.20: Gram.pl. 9.20: Max Alexys' orkest 10.20: Klein-orkest 11.20: Gram.pl. 12.30: Dansmuziek 1.23: Operamuziek 2.20: Concert m.m.v. solisten, koor en orkest 5.05 en 6.35: Gram.pl. 7.20: Symphonieconcert 9.30: Dansmuziek 10.2011.20: Gram.pl. Deutschlandsender 1571 M. 7.35: Om roeporkest en solisten 8.55: Radio-too- neel 9.20: Berichten 9.50: Gram.pl. 10.05: Weerbericht 10.20: Dansmu ziek 11.50—12.15: Gramofoonpl. VOOR MAANDAG 11 MEI. Hilversum I, 1875 M. NCRV-Ultzending 8.00: Chriftleving 8.159.30: Gram - platen 10:30; Morgendienst 11.00: Chr Eeëtuur 11.3012.00 en 12.15: Gram.pl. 12.30: Orgelconcert 2.00: Voor de scholen 2.35: Causerie over kamerplanten 3.153,45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing 5.00: Sopraan en plano 6.00: Gram.pl 6.30: Vragen uur 7.00; Berichten 7.15: Reportage 7,30: Vragenuur 8.00: Berichten 8.15: NORV-Harmonle-orkest 9.00: Medische causerie 9.30: NCRV-Sympho- nie-orkest (Om 9.55: Berichten) 10.30— 11.30: Gram.pl Hilversum II. 301 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de VARA 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht 10.35: E. Walis en zijn orkest 1100: Voordracht 11.20: Vervolg concert 12.0Q1.45: ..De Noten krakers", en gram.pl. 2.00: Gram.pl 3.00: Knutseluurtje 3.30: „Orvitropia", en gram.pl. 4.30: Voor de kinderen 5.00VARA-Orkest en gram.pl. 6.30: Muzikale lezing m. m. v. bariton en piano 7.10; Gram.pl, 7.30: Cello en piano's 8.00: Berichten 8.10: Radiotooneel 9.15: Oratoriumuitzending, m. m. v. de H.O.V., „De Stem des Volks" en solisten 10.15: Berichten 10.20: Gram.pl. 10.30: De Flierefluiters 11.00—12.00: Gram.pl, kundige voorlichting ls dit thuis niet te doen. Het strijken van slappe en half- slappe boorden ls echter eenvoudiger. Men moet hierin altijd een weinig stijfsel doen en gaat dan evenzoo. te werk als met ge steven goed. Borduurwerk strijkt men steeds aan den verkeerden kant en legt het op een flanellen of molton kleed, zoodat het borduurwerk niet platgestreken wordt. Kanten kleedjes moet men vóór het strijken in den goeden vorm opspelden en dan aan den verkeerden kant strijken. Wollen en zijden gced wordt steeds aan den verkeerden kant gestreken. Over plooien legt men een stuk vloeipapier of een vochtige doek en strijkt ze op den goeden kant. Ook met het oppersen van heerenklee- dlng legt men een vochtige doek op de te persen plooien en strijkt aan den rech ten kant. Eau de Cologne Het universeele Verfrisschings- middel in be roep, bij sport op reis 3355 "Matt-Creme" Geeft Uw huid de zoo begeerde zacht matte teint |Dc beste onderlaag voor poeder. (Ingez. Med.) Droitwich, 1500 M. 10.2010.50 en 11.05—11.20: Gram.pl. 11.45: Het Cel lini Trio en zang 12.351.20: Orgel concert 3.20: Viool en piano 3.50: Orkestconcert en zang 4.35: Kwintet concert 5.20: Berichten 5.50: Cem balorecital 6.10: Vacantielezing 6.30: Filmpraatje 6.50: Natuurhistorische lezing 7.20: Josef Marais en zijn Bush- ve'.d Band 7.45: Opera-inleiding en -uitzending 8.35: Pianorecital 8.50: Berichten 9.20: Buitenlandsch overzicht 9.35: BBC-Theaterorkest en sopraan 10.3511.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 6.20 en 7.35: Gram.pl. 10.20: Orkestconcert 1.50: Gram.pl. 3.20: Orkestconcert 4.50: Parijsch Symphonie-orkest 7.20: Zang 8.05: Kwartet, zang en voordracht 10.0511.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen. 456 M. 5.50 en 11.20: Orkest concert 12.35: Nedersaks. Symphonie- orkest 1.35: Orgelconcert 3.20: Lite- rair-muzikaal programma 5.20: Om- roepkleinorkest 7.30: Regerconcert 9.5011.20: Orkestconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gram.pl. 11.50: Omroeporkest 12.50 I.20: Gram.pl. 4.20: Salonorkest 5.50 en 6.20: Gram.pl. 7.20:-Symphoniecon cert 9.3010.20: Gram.pl. 484 M. II.20: Dansmuziek 12.301.20: Salon orkest 4.20: Omroeporkest 5.35 en 6.20: Gram.pl. 7.20: Pianorecital 7.50: Koor- en orkestconcert. Ca. 10.1010.20: Gram.pl Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Gram.pl. 8.20: Cantate-uitzending 9.20: Berichten 950: Gram.pl. 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Gram.pl, GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 10 Mei. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO NCRV, enz. 3de Programma: 8.30: diversen - 10.20: Parijs R. 11.20: Keulen Pl.m. 12,15: Brussel, VI. 12.30: Keulen 13.20: Brussel VI. 15.20: Keulen 17.20: Pa rijs R. 18.50: diversen 19.20: Keulen Pl.m. 21.15: Brussel VI. 21.30: Boe dapest of div. 21.50: Berlijn. 4de Programma: 8.30: Brussel VI. 11.50: Parijs R. 13.20: Droitwich 15.50 London R. 19.15: Droitwich 20.05: diversen 20.20: Droitwich PI. 22.15: Parijs R. Voor Maandag 11 Mei. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur' AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO, NCRV. enz 3de Programma: 8.00: Brussel. VI. 0.05: Keulen 10.20: Parijs R. 11.20: Brussel VI. 13.20: Keulen 13.50: Pa rijs R. 16.20: Brussel VI. 16.50: Pa rijs R. 17.20: Keulen 19.05: diversen 19.20: Brussel VI. 20.35: Beromün- tcr Pl.m. 21.35: Weenen. 4de Programma: 8.00: diversen 9.35: London R. 15.50: Droitwich 17.20: diversen 17.50: London Reg. 19.20: Droitwich 20.50: diversen Pl.m. 21.15: BTussel VI. 21.35: Droitwich 23.20: Stuttgart. Wijzigingen voorbehouden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2'4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat I 28 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17