QUICK BOYS-COAL fjtie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Mei 1936 Vijfde Blad No. 23349 LUCHTVAART, amy mollison verbetert record. verstijfd door rheumatiek. UIT DE OMSTREKEN. VOETBALWEDSTRIJD Horgen aanvang 5 uur Terrein K.R.V. te Katwijk 3322 aan den Rijn, Sandtlaan Enfree f. 0.25 Jongens f. 0.10 met 11 uur 9 minuten. Naar Reuter uit Kaapstad meldt, is jüny MollisonJohnson daar gisteren te 433 uur veilig geland. Zij heeft het record van lult. Tommy Rose met bijna 11 uur 9 minuten verbeterd. ZooaLs men weet, is Amy Mollison van Gravesend vertrokken en heeft zij, na de Sahara te zijn overgevlogen, de westkust ran Afrika gevolgd. Deze route is omstreeks 1600 K.M. korter dan de route «elke luit. Tommy Rose heeft gevolgd, n.l. via Cairo en door het Nljldal, via Khar toem. Bij haar aankomst te 'Kaapstad heeft men aan Amy Mollison gevraagd of zij rlan had terug te vliegen naar Engeland. !i) verklaarde dat zij zou trachten het record van een vliegtocht Kaapstad tonden te breken. Mijn plan is, aldus de Engelsche vllegster, de route langs de Oostzijde van Afrika te volgen. Jlm Mollison verklaarde dat hij dezen lomer met zijn vrouw een vliegtocht om it wereld zal maken, waarbij de Evenaar ral worden gevolgd. Deze tocht zou onge veer drie weken duren. londen krijgt een nieuwe luchthaven. Croydon te klein. Dat Croydon, Londen's luchthaven te klein zou worden, had men verwacht, niet «hier dat dit zoo spoedig zou geschieden. Thans staan we voor een voldongen feit, dat einde Mei de officieuze en begin Juni de olficleele opening plaats zal hebbén vin de nieuwe luchthaven Gatwlch, die Croydon gedeeltelijk zal moeten ontlas ten. Gatwlch is geprojecteerd volgens het principe van de Ameriaansche Lucht- visrtschool. Centraal ln het veld ligt een rond gebouwencomplex, dat den uitkijkto ren, in het midden heeft en tegelijk admi nistratie, douane, restaurants, badkamers, kleedkamer een cocktail bar en zelfs een kipper zal herbergen. Er zijn zes ultgan- gen, voorzien van een nleuwlgheldje: te- lescopeerende corridors, die tot voox de deur van het wachtende vliegtuig worden uitgeschoven en de passagiers dus onder ille omstandigheden een droge embar- (Uitie verzekeren. Bovendien is het ge touw ondergrondsch met den trein ver bonden I Er is natuurlijk gezorgd voor een be- toorlljke verlichting, zoodat de toestellen ik 's nachts kunnen landen. Van uit de (gr is het in 40 minuten per trein te be liep. Op 6 Juni a.s., zal Viscount Swan- Is, de staatssecretaris voor de luchtvaart dl nieuwe haven officieel openen, Hij zal Hitjes ln stijl per vliegtuig arrlveeren. BIJ dit gelegenheid zullen vliegdemonstratles lorden gegeven, daarbij zullen de nieuwe Dt Havilland 86a, de nieuwe Double Eagle vin het B. A. Concern en de nieuwe snelle Blackburn worden voorgevlogen. Zoo snel gaat de ontwikkeling van Lon den'» luchtvaart dat er al weer nieuwe plinnen zijn om een vliegveld aan te leg gen bij Ilford, ten Noorden van Londen. Verwacht wordt dat binnenkort ook met dfn aanleg van dit derde vliegveld zal wrden begonnen I de zepp vraagt over frankrijk te mogen vliegen. Wegens averij en slecht weer. Het luchtschip ,J3raf Zeppelin',' dat, zobals bekend, on terugreis is van Rio de Janeiro naar F 'rlchshafen, heeft toen ta zich boven Spaansche Middelland- sche zee-kust ben ond, de Fransche regee rt? om toestemming verzocht, over Fransch gebied te mogen vliegen. In zijn telegram deelde het commando ran het luchtschip mede, dat men wegens de bij de landing in Rio Janeiro opgeloo- Pen averij en tengevolge van het sléchte weer vreesde niet over de Alpen te kun nen vliegen. De gevraagde toestemming werd door de Fransche regeering verleend. o de hindenburg morgenavond te lakehurst verwacht. Men verwacht het luchtschip Hinden- pug morgenavond te Lakehuvst. Voor den krugtocht die a.s. Maandag begint zijn de M beschikbare plaatsen reeds alle uitver- ®pht. Onder de passagiers bevindt zich ™k een 86-jarlge vrouw. o stratosfeervlucht. De bekende Russische vlieger Sjevtsjenko jj"t zyn eerste voorjaarsstratosfeervlucht gemaakt in een open vliegtuig, dat voor 'a 8 Pers°nen plaats bood. HU slaagde er ij ?P te stijgen tot een hoogte van 11.000 X,1* vlucht duurde 1 uur en 35 minuten. "P 10.000 M. daalde de temperatuur tot 87 "ahgraden onder nul, terwijl de tempe- nuf bedroeg mcter 65 centrlgraden -o ^GTUIg doodt twee vrouwen. een vliegfeest te Tigueras taï,1 kwam een vliegtuig bij het lan- H met het landingsgestel ln aanraking LpcD groep toeschouwers. Twee vrou- werden daarbij gedood. o drie vliegtuigen in botsing. JjMens militaire oefeningen te Poznan zijn y!;'''egtulgen in de lucht met elkaar ln leer sek°men. Twee ervan stortter ingevolge waarvan twee luitenant' ^sergeants werden gedood. Het ka,:., vjmgtuig kon ofschoon vvvr be- "sd. behouden landen. nu alle pijn voor goed verdwenen. MeJ. D. L. te IJ. schrijft ons: „Ik voel mij verplicht U te söhryven hoezeer Krusehen Salts my goed gedaan heeft. Sinds 18 jaren heb ik dezelfde werk kring en myn gezondheid was altijd uit stekend, Dit jaar ln Januari kreeg lk ernstige pynen ln mijn gewrichten, lk be greep terstond, dat dit rheumatische pijnen waren. Ik probeerde van alles, maar niets hielp. Ik had nimmer veel ver trouwen in geadverteerde middelen, maar tenslotte besloot ik toch een proef met Krusehen Salts te nemen. De verbetering trad byna onmiddellijk in en het is mij een groot genoegen, U thans te kunnen meedeelen, dat de pynen, nadat lk twee flacons Krusehen had genomen, volkomen verdwenen waren en niet meer zyn terug gekeerd. Ik neem lederen morgen nog steeds de dagelijfcsche dosis, mijn gezond heid is uitstekend. Ik zal niet aarzelen Uw wonderbaarlijk Krusehen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen." Rjheumatisdhe pynen ontstaan wanneer het bloed door ln het lichaam opgehoopte afvalstoffen met een overmaat van urine zuur verontreinigd is. Krusehen Salts spoort de afvoerorganen lever, nieren en ingewanden aan tot kraobtiger wer king, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen verminderen om tenslotte geheel te verdwynen. Zoo verdrijft Krusehen Salts niet alleen rtreuinatlsche pynen, maar Uw geheele gezondheidstoestand zal door het regelmatig gebruik van Krusflhen Salts enorm verbeteren. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenrverpakklng, de naam Rown- tree Handels Maatschappy, Amsterdam, voorkomt. 3276 (ïnerez. Med.) schoolartsendienst in de bloembollenstreek. District „HiUegom cn Omstreken". In de laatste vergadering van de Com missie van Beheer van den Schoolartsen- dienst, welke wegens afwezigheid van den Voorzitter, mr. D. F. Pont, door Burge meester Gouverneur uit Sassenheim ge presideerd werd, is het jaarverslag van dén- Schoolarts over 1935 besproken. Algemeen was de Commissie vol lof over het werk door den Schoolarts over het af- geloopen jaar verricht en men verheugde zich, dat zooals ook in het verslag wordt opgemerkt de Schoolartsendienst in een bestaande behoefte voorziet en dat deze dienst by ouders, kinderen en onder- wüzers ingeburgerd ls Ook ten behoeve van de volksgezondheid ls het algemeen verleent de dienst zyn medewerking Zoo werd op ultnoodlglng van de Regeering een onderzoek Ingesteld naar den voe dingstoestand bij schoolkinderen en het voorkomen van struma onder de kinderen in dit district. In veerband met het feit, dat de School artsendienst 5 jaren had bestaan, memo reerde de Schoolarts ln groote trekken, wat in die 5 Jaren verricht was, Aan het verslag wordt het volgende ontleend: Einde December 1935 waren 50 scholen aangesloten, welke in totaal door 9027 kinderen bezocht werden. Het was den Schoolarts niet mogeiyk om ln 1935 al deze kinderen te onderzoeken. Daarom bepaalt hij zidh ln het algemeen tot het systema tisch en volledig onderzoek van de kin deren, die voor het eerst naar school gaan of de school verlaten. Blijft er dan nog tijd over, dan worden ook. nog andere kin deren onderzocht. Volgens het verslag werden ln 1935 2697 kinderen systematisch onderzocht! Over foiet geheel waren 96 van de moeders by het onderzoek aanwezig. Verder vierden voor controle nog 718 kinderen onderzocht. Van het totaal der onderzochte kinderen, n.l. 3415, werden er 346 naar den hulsarts verwezen, dus gemiddeld 1 op de 10 kinde ren. Veelal wisten de moeders niet, dat hare kinderen gebreken hadden. In uitvoerige tabellen worden de afwy- klngen, die de Schoolarts vond, in soort en getal vermeld. Het zou te ver voeren om deze afwijkingen hier alle te vermelden. Vergeleken bij cyfers uit vorige Jaarver slagen biyken de afwykingen ongeveer gelijk, ln de meeste gevallen vertoonen zU een kleinen teruggang. Het aantal kinderen, dat ingeënt op sdhool komt, neemt steeds af. Op de le klas Lagere School waren geënt 24.5 en op de Bewaarschool 12.5 (In 1931 waren deze cyfers resp. 84 cn 28 "/o). Evenals in het jaarverslag over 1934, merkt de Schoolarts op, dat het tandstel- sel der kinderen in het algemeen niet goed te noemen ls. Dit zou reeds belangryk kunnen verbeteren, Indien het melkgeblt van de kleuters goed verzorgd werd. Maar het valt den Schoolarts op, dat hierom trent de grootste onwetendheid heerscht. Daarom zullen pogingen worden aange wend, b.v. door het uitreiken van vlug schriften, om hierin verbetering te bren gen, Omtrent het besmettelijk hoofdzeer constateerde de Schoolarts, dat sommige ouders moeilijk te overtuigen zyn van de noodz&keiykheid der behandeling. Zelfs wordt door hen soms de besmetteiykheld in twyfel getrokken en daarom ls het ook zeer begrljpeiyk, dat het principe van de behandeling, zooveel weerstand ontmoet, Want wil de bestrijding van deze ziekte resultaten opleveren, dan ls het noodzake lijk, dat het geheele gezin ter bestemder plaatse moet zyn onderzocht, alvorens met de behandeling wordt begonnen. Juist by dat onderzoek blijkt veelal, dat de moeder, soms de vader, ïydende is aan hoofdzeer, en deze onttrekken zich aan de be'""'de ling. Aan het slot van zijn verslag spreekt de Schoolarts den wensch uit, dat waai de ontmoediging, soms gepaard met laks heid en onverschilligheid, by de groote massa toeneemt de zorg van de ouders voor de kinderen niet verslappe. Gelukkig zün de ervaringen in deze richting nog steeds bemoedigend. En daarom ls de Schoolarts te meer dank verschuldigd aan allen, vooral aan het onderwyzend perso neel, die zUn werk steunen door hun medewerking, 0 HAARLEMMERMEER. Vergadering Bad- en Zweminrichting. In de te Hoofddorp gehouden jaarver gadering van de vereen. Bad- en Zwem inrichting .Hoofddorp" werd o.m. uitge bracht het Jaarverslag van den secr. en ae rekening van den pennlngm., waaruit bleek dat er een klein voordeelig saldo aanwezig ls. De heeren Visser en van der Plas werden benoemd in de commissie van onderzoek van de rekening voor het jaar 1936. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. van Damme, J. F. Donker en dr. H. D. Nanninga. De contributie voor t jaar 1936 bleef onveranderd. Tot zwemln- structeur is benoemd de heer van Grouw uit Amsterdam, terwyi de opening van 't badhuis werd bepaald op Dinsdag 2 Juni a.s. Na afloop der vergadering hield de nieuw-benoemde zweminstructeur de heer van Grouw een interessante causerie over de zwemsport, terwyi daarbij verschillen de lantaarnplaatjes werden vertoond. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van H. Wolthuis en D. Goulooze Sonja Gljsberta Helena, d. van R. Jansen en G. H. Heuft Elisa beth Maria, d. van H. J. Jansen en E. M. Bruneel Petrus Johanna Maria, d. van W. Ultermark en C. M. van Glls Adriaan z. van D. Bakker en M, Vermeulen Hen drik, z. van L. J. Duk en M. Scharrighuisen Cornelia Margaretha, d. van G. van der Heide en C. M. Abbenes Dirkje, d. van J. Mantel en E, van den Berg Aal- dert Arend, z. van P. de Vries en J. Buis Aaltje Teuna, d. van A. Klaassen en E. van CapeUen Christlaan Antonius, z. van C. van Rooyen en W. G. Blijleven Cornelius Joannes Maria, z. van P. J. Laan en J. M. van den Berg Karl Andreas, z. van K. Koese en E. B. Gös. Ondertrouwd: Johannes van Eekelen, 49 J. en Maria C. Braak, 41 j. Cornells G. v. d. Haak, 21 j. en Fleternella H. J. Mid delkoop, 21 j. Cornells van der Vaart, 25 j. en Teuntje A. Oskam, 22 j. Pleter Weerman 54 j, en Antje Stoeltje, 48 j, Willem Bax, 29 J. en Johanna B. Boesveld, 26 j. Frederik Steehouwer, 27 j. en Maria Versteeg, 26 j. Hendrik P. Balm, 71 j. en Mijntje Oud, 53 j. Lambertus M, A, Duk, 21 j. en Elisabeth C. Goddyn, 28 j. Teu- nis Kooü, 26 j. en Johanna van de Vosse, 27 j. Gehuwd: Cornells J. Turk, 40 j. en Anna M, Ruüten, 32 j. Cornells J. Sturken- boom, 48 J. en Adrians van der Linden, 37 j. Hendrikus Stroet, 27 j. en Maria E. C. Somers, 22 j. Otto van der Maat, 23 j. en Jacoba Keesscn, 21 j. Wilhelmus van Zanden, 32 J. en Wllhelmina K. v. d. Weele, 24 j. Willem Nederveld, 28 j. en Meintje Hogeveen, 23 J. Johannes Verburg, 24 j. en Margrleta v. Es, 23 j. Abraham C.N. Stleva, 27 J. en Geerltje van Es, 20 j. Hendrik de Ruiter, 25 j. en Jacoba A. van Wyk, 23 J. Cornells P. J. Alders, 25 j. en Johanna W. P. Zwetsloot, 22 j. Stepha- nus F. Piazza, 34 J, en Adrians van Est 35 j. Overleden: Pieternella Paulusse, 73 j. geh. met E. Warries Gezlna Vonhoff, 47 j. geh. met H. van der Snee Maria Jacoba Gehrels 61 J. wed. van J. Knibbe. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem van Achterbergh, H. M. Dyklaan 18 Simon Baak, Nleuwe- meerdyk 315 Hendrik Budding. Berken laan 20 Jurjen Eijgelaar, Adelaarstr. 10 Wilhelmus G. in 't Groen, Zwanenbur- gerdijk 483 Eduarcl G. Haenen, Nieuwe- meerdyk 26 Jan Harder, Wilgenlaan 41 Cornells J, dc Jong, Lijnderdijk 25 Johannes van Kempen. Sloterweg 873 Johannes H. Kempff, Lindenlaan 16 Jan van der Kooij. Rietvinkstraat 51 Bart F, F. Kop, Sloterweg 5 Pieter Kos, Cruquiusdyk 90 Henri L, Lemaire, Rei gerstraat 4 Antoon Mulder. Zilver meeuwstraat 29 Jules R. Miiller, Peli kaanstraat 3 Johannes C. Oiykan, Lin denlaan 43 Hendrika Paulis wed A. Maaswinkel, IJweg 121 Wilhelmus Schols, Sloterweg 210 Theodorus C, C. Scwarttouw, Pelikaanstraat 3 "Corne lls B. Vermeulen, Eksterstraat 19 Wil helmus van Zijl, Spieringweg 322. Femmigje Bouwman, naar Bennebroek, stichting „Vogelenzang" Marinus L. Koopman, naar Engeland, Croydon, War- ham Grange Hotel Jan H. Gijsen, naar Zeist, Nepveulaan 4 Huibert G. Holie- rook, naar Rotterdam, Betje Wolfstr. 52 c Gerrit de Heer, naar Ter Aar, Hoogedijk wyk D, 195 Nikolaas Scheltes, naar Am sterdam, Mercatorstr. 61, 2 hg. Bastiaan van Eysden, naar Epe, Oud Elburgerweg, Tongeren Adrianus W. G. Merkies, naai Oudenbosch. Instituut Sint Louis Maar ten Wltziers, naar Amsterdam, Aalsmeer weg 115, 3 hg. Nelli de Vrieze, naar Amsterdam, Saxen Weimarlaan 43. In de Beurs te Hoofddorp werd ten overstaan van notaris W. A. Döllman te Velsen publiek geveild de aan den Sloter weg nabij Hoofddorp gelegen boerderij „Anna's hoeve", met schuren, arbeiders woningen enz. en gedraineerde landerijen gezameniyk groot 75.37.75 H.A.; in ge bruik by den heer A. G. van Dorsten. Kooper werd van een gedeelte groot 37.75.50 H.A. de heer H. van Dorsten te Hoofddorp voor de som van f. 54.950. terwyi het andere gedeelte met de daar op staande gebouwen enz., groot 37.62.25 in combinatie werd gemijnd door den heer Bos alhier voor f, 52.204. Nu bij besluit van den minister van landbouw en vlsscherlj met ingang van 1 April j.l. de gansche Haarlemmermeer een wetteiyk erkend gebied ls geworden en de daaraan verbonden uitvoering zeer vele beslommeringen met zich brengt, heeft de alhier bestaande organisatie, wier leden voorheen alleen in Badhoevedorp en Half weg en thans in de gansche Haarlemmer meer wonen, te Hoofddorp een by een- komst gehouden ter bespreking van de door de Regeering vastgestelde regeling. Als spreker trad op dr. Kramer uit 's-Gra- venhage. leider van het melkcontrolebu- reau. Nagenoeg alle slijters zijn thans als lid tot de organisatie toegetreden. De landbouwer a. l. Breure aan den Schipholweg te Badhoevedorp vond 's morgens op z'n erf een koppel van 13 schapen. Hy heeft van de vondst ten raad- huize te Hoofddorp aangifte gedaan. HILLEGOM. Gouden Echtvereeniging. Op 25 Mei a.s. hoopt het echtpaar Mar- tlnus van Tol en Agatha Rozeboom de Vries, wonende Trekvaart 10, de 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De heer van Tol is 78 jaar en zijn vrouw 74. Beiden zijn goed gezond. De verkooplng ten overstaan van no taris Lodder van een winkel- en woonhuis met bakkerij aan de Hoofdstraat No. 116, groot 5 aren 49 centlaren, had tot uitslag dat de heer W. van Zanten alhier met 1.10.000.— hoogste bieder werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De belt is dezer dagen weer afnemer ge worden van een partij groenten. Na een tweetal mpoie dagen is het aanbod van alen aard, dat het door de kooplieden niet afgenomen kan worden, zelfs niet tegen de minimumprijzen, die toch voor de tuin ders zeer verliesgevend zijn. De overpro ductie bestaat voornameiyk by spinazie en Radijs. Van het eerste gingen reeds hon derden kilogrammen naar de belt, van Radijs eenige duizenden bossen. Wat ver kocht werd bracht op: Radijs van 0.50 tot 0.70 per 100 bos, Spinazie van f. 2.002.80 per 100 K G. Sla kwam hier in extra kwa liteit en bracht dan ook extra prijzen op, "an f. 4.004.90 per 100 stuks. Witlof ging goed weg tegen f 12.0013.60 per 100 K.G. Rabarber 1.40—3.30 per 100 bos. Prei per 100 bos 1.101.80. Intusschen is de weers gesteldheid weer anders geworden, waar door een wijziging in handel en prijzen wei bijna vaststaat. 0 KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering Chr. Zangvereen. „Excelsior". Trouw aan de gewoonte der laatste jaren werd het wlnter-muzlekselzoen beëindigd met een zanguitvoering, van „Excelsior" ln de Oude Kerk. Ook ditmaal werd het koor versterkt met eenige leden van de Haar- lemsche Orkestvereeniging. De directeur, de heer Jan Couvée, uit Alkmaar had dit jaar het kerkoratorium „Sellg aus Gnade" van Albert Becker en „Die Kreuzfahrer" van Niels W. Gade ingestudeerd. Als solis ten waren geëngageerd Ankie van Wicke- voort Crommelin, sopraan, die ook verle den Jaar in de Oude Kerk een partij ver tolkte; Ans Stroink, alt; Kees Smulders, tenor en Laurens Bogtman, bas. Velen hadden zich naar het kerkgebouw begeven om het concert bü te wonen; o.a. waren aanwezig burgemeester en mevr. Woldringh v. d. Hoop. Het samenzijn werd geopend door ds. H. Ph. Ingwersen, die den lOOsten Psalm las en voorging in gebed. Voor de pauze werd gezongen „Selig aus Gnade", waarin de goede hoedanigheden van de gemengde zangvereeniging reeds naar voren traden. In dit zangnummer zong Ans Stroink met haar mooie altstem eenige solo's. De heeren Kees Smulders en Laurens Bogtman vertolkten schitterend de partyen resp. van Peter Eremit en Rlnaldo, Ankie van Wlckevoort Crommelm met haar mooie sopraanstem zong prach tig de party van Armlda. Vooral het twee de gedeelte met het Invallen der Sirenen, het afwisselend zingen van Rlnaldo en Peter alleen of met het koor en van Armlda was buitengewoon mooi. In een woord het koor heeft speciaal met „Die Kreuzfahrer" een leder bekoord. Ook het orkest heeft het zyne bygedragen om deze zanguitvoering tot een prachtig sluitstuk van het winterseizoen te maken. De heer Jan Couvée komt alle lof toe voor zyn leiding. Hy heeft met zyn koor wederom een uitvoering gegeven, die nog lang ln de herinnering zal nabiyven. De heer H. Hermans uit Haarlem accompag neerde. Na de uitvoering werd staande ge zongen Gez. 96. Door de N.C.R.V. werd deze uitvoering uitgezonden. Van een ergelijk geval van baldadig heid werd door mej. C. v. d. P. uit de Romeinenstraat aangifte bij de politie gedaan. Haar 9-jarig dochtertje werd door twee jongens D. Z. uit den Britten- straat en C. v. d. P. van den Slulsweg zoo ruw op den grond gegooid, dat haar sleu telbeen v/erd geforceerd en zij zich onder behandeling moest stellen van dr. Lodder. (3e Klasae K.IV.V.B.) LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Marina, d. v. M. Smits en M. Smallegange; Wilhelmina, d. v. W. F. Braam en J. Meyers; Cornells, z. v. A. Haasnoot en A. v. d. Voort. Overleden: Joannis van den Barselaar, e-ohtgenoot van A. Gordyn, 71 j.; Cornelia Maria Faas, wede. van L. ASgera. 58 j.; Johan Verduyn, echtgenoot van G. M. v. Parijs, 57 j. Ondertrouwd: P. C. Groen en C. E. Bon;x K. Dreüer en G. Marseille: C. Slik en G. Vaandering. GehuwdC. C. v. d. Vossen en W. v. I Dongen; P. G. v. Nobelen en A. Warmer dam; P. Imanse en C. v. Groen; J. Vreeken en D. Kroes. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. E. v. Oeffelen, van Den Haag, Julianastraat 10 Mej. M. A. v. d. Slot, van Bloemendaal, Prinsessestraat 22 J. v. Styn, van Warmond, Kanaalstr. 47 W. Asschenberg, geb. Boegborn, van Kortenhoef. Wllhelmlnastr. 15 Mej. M. P. de Bruyn Ouboter, van Amsterdam. Veldhorststraat 18 R. c. Roodenburg en gezin, v. Enschedé, Wllhelmlnastr. 38. Vertrokken: Mej. M. a. c. Zandvliet, naar Rotterdam c. A. Zwetsloot, naar Alkemade c. v. d. Voort naar Den Hel der c. J. Faas naar Den Helder Mej. A. H. Hoogkamer naar Hillegom c. N. Romljn naar Voorhout W. Dieterman en gezin naar Zuilen <U.) Mej. c. de Vos naar Ter Aar Mej. W. M. Hessellng naar Voorhout Me). W. A. v. Eljk naar Noordwijkerhout Mej, A. c. Wassenaar naar Rljnsburg Me). J. W. Behrends n. Bloemendaal. NOORDWIJK. Petroleum-kooktocstel ontploft. Gisteren is een petroleum-kooktoestel uit elkaar gesprongen by mevr. N., wo nende aan het Irisplein. Mevr. N. werd ernstig aan het gelaat en de handen ver wond. Er ontstond een begin van brand, doch deze kon spoedig gebluscht worden. Mevr. N. moest zich onder geneeskundige hulp stellen. Het toestel is ontploft door oDpompen, terwijl de brander gloeiend en de vergasser verstopt was. o NOORDWIJKERHOUT. Voor het examen ziekenverpleging, diploma A, gehouden te Vlisslngen, slaag de o.a. mej. S. v. d. Zwet alhier. o RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd; S. Noordzy, boerenknecht, Brouwerstraat 73, van Apeldoorn H. Ramkema, hulshoudster Vliet N.Z. 55, van Enkhulzen J. Heemskerk, bloemist, Noordeinde 21 van 'sGravenhage D. Anker, landarbeider, Voorhouterweg 12 van Katwijk. Vertrokken: N. Ouwersloot en gezin naar Oegstgeest, Wij tenbachweg 34 P. Zwaan z. b. naar Sassenheim, H. Baderstraat 19. Aan het postkantoor hebben in April 74 inlagen plaats gehad tot f. 3118,76 en 35 terugbetalingen tot f. 4155,86. Bovendien 659 giro-stortingen. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, zn. van J. van Egmond en van P. Bontenbal. Overleden: J. Klss, 61 j.. echtgenoot van R. A. Janosi. Ondertrouwd: A. Paschler, 25 j. en M. N. van der Voort, 24 j. Th. Wltteman, 25 j. en M. van Veelen, 22 j. Getrouwd: W. C, S. Veldhoven. 26 j. en A. C. van Nobelen, 27 j. H. Natzijl, 35 j. en J. C. Daudey, 32 j. A. M. M. Kieboom, 32 j. en M. A. D. Gouverneur, 29 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. M. Vervaet, Hoofdstr. 238, van Haarlemmermeer 8. Groeneveld en gezin, Hoofdstr. 221, van Woubrugge C. M. Versluys, Hoofdstraat 210, van War mond J. A. van Tol en gezin, J. v. Beie- renlaan 15, van Den Helder. Vertrokken: A. C. van Nobelen, Fl. Schoutenstraat 26, naar Wateringen C. Kuijper. Zuiderstraat 39, naar Oegstgeest P. C Blemond en gezin, Molenstraat 31, naar Haarlemmermeer G. J. Slinger land, Hoofdstr, 288, naar Voorhout G. W. Wessellng, Molenstraat 33, naar Voor hout G. J. Schellingerhout. Ryksstraat- weg 16, naar Valkenburg (Z.H.ï M. A. D. Gouverneur, Hoofdstr. 80, naar Raams- donk. VALKENBURG. De collecten ln de Herv. Kerk heb ben ln April opgebracht voor de Diaconie f. 51.54, voor de Kerk f. 91.11; de bussen f. 17.08; de mnd. collecte f.20.—. Een collecte voor Inwendige Zending bracht f. 21.20 op. o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Elisabeth Hillegon- da, dochter van N. Scgaar cn J. E. H, Ver douw Wilhelmus Johannes Gerardus, zoon van J. W. A. Spiegeler en P. M. v. d. Meulen. Ondertrouwd; J. Kooy, 32 Jaar en A Brinks, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: V. L. Guilloteause, Willem de Zwijgerlaan 8, van Hillegom A. J. Both, Stadwijkstraat 5, van Voorburg Is. Baart. Burg. Vernedepark 48, van Lelden J. D. Fammings, Oranjekade 43, van Leeuwarden J Wyntjes, Leidscheweg 201a, van Rotterdam J. L. van Houten, Voorstraat 16, van Leiden. Vertrokken: D. J. Christiaanse, naar Rotterdam P. W. K. Wolfs, naar Hoek van Holland M. Boon, naar Rhenen H. B. de Jong, naar Bolsward G. Bouw naar Barneveld M. M. Verhoeven, naar Den Haag W. Kirstatter, naar Drie bergen C. G. Speel, naar Leiden. Ten overstaan van notaris W. A. Caron alhier, had in hotel Deurloo de ver kooplng plaats van een woonhuis aan den Leidscheweg met werkhuis, schuren, paardenstal en welland groot 50 Are, 88 centlaren. Kooper was de heer A. Ver boom q.cj., alhier, voor f.7500.—. Een perceel weiland ln den Noordhof- landschen polder groot 1 H.A. 70 c.A. al hier werd gekocht door den heer T. Bur gers alhier voor f. 3475. Tijdens het hakken van hout kreeg de loopjongen H. L. een spyker in het oog. Na voorloopig geholpen te zijn, is hij naar het St. Elisabeth gesticht te Leiden gezon den voor verdere behandeling.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17