LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Mei 1936 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT AALSMEER. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. der Kon. Ned. Mij. voor Turn out. en Plantkunde vergaderde in „De ■Oude Veiling" onder voorzitterschap van len heer G. Oud. die mededeelde, dat nr Slagter. die d»zen avond voor de ildeeling zou spreken over het Hoogheem- aadschap Rijnland, wegens ziekte verhin derd was. In diens plaats zou de heer ir. jslsick nu eenige films vertoonen. Dan tend de voorzitter stil bij de nagedachte- ds van den heer H. C. de Lange, in leven van het hoofdbestur, voorzitter der ried Chrysantenciub en enkele jaren oogd dezer afdeeling. welke hij een warm lart heeft toegedragen en wiens nage- lachtenis in dit centrum in hooge eere zal jlijven voortleven. De notulen werden door den w.n. secre taris. den heer W. Maarse Kzn. gelezen en iveréenkomstig vastgesteld. De voorzitter deelde den leden mede. dat het bestuur, in samenwerking met erschillende zusterorganisaties, den heer Spaargaren Dz.. bil zijn afscheid als ■eeraar der tuinbouwcursussen. had gehul digd en dank gebracht voor zijn ijver en toewijding, waarop hij steeds zijn taak teelt opgevat. De peningmeester. de heer D Jongkind Mzn. gaf rekening en ver antwoording over zijn beheer over 1935. De ontvangsten waren f. 1108.05. de ult- :aven 1269.77. nadeelig saldo f. 161.72. De itdeeling beschikte op 31 Dec. 1935 nog crer een reserve van f396.48. Boeken en kas waren nagezien en in orde bevonden, waaromtrent de heer K. Hansen Jbz. rap- jort uitbracht. Wat de Chrysanten-ten- oonstelling betreft, waren de uitkomsten: ontvangsten f. 2094.62. uitgaven f. 1924.10. saldo f. 170.52. wat ten goede komt aan de aldeellngskas. De voorzitter bracht den penningmeester hartelijke woorden van lank voor z!1n accuraat beheer. Hierna werden door den voorzitter den tesp winnaars uitgereikt de prltzen (me dailles. getuigschriften enz.) behaald op de Nat. Chrysantententoonstelling, vorig sar hier gehouden, waarna een commis sie bestaande uit de heeren C. Spaargaren )z., D. Maarse Az. en D. Man. de inge- sonden bloemen keurde. De bekende kwee- ter Carlee te Heemstede had een mooie collectie kas-lathyrus ingezonden, terwiil de heer Alb. Spaargaren op het appèl was pet de polyantha-roos „mevr. v. Straaten- Es", welke resp. 9 en 10 punten thet tiooeste aantal) verwierven. De heer Czislok vertoonde dan eenige mooie filmpjes uit Silezlë en den Harz. lerop sluiting. HAARLEMMERMEER. Fcest-uitvoering. In de Landbouw te Hoofddorp werd door te voetbal- en korbalvereeniging E.T.O. een testuitvoering gegeven ter gelegenheid re de 25-jarige artistenloopbaan van den tenorist Aug. de Laat. Een varleerend programma was samengesteld o.a. optreden tan het Trio de Laat en meerdere artlsten, o.a. Willy Pastoors uit Amsterdam. De muziek werd door een Jazzband-orkest verzorgd, terwijl er ook nog een bioscoop voorstelling plaats had. De goedgeslaagde avond, welke door een middag-kindervoor stelling met zangwedstrijd was voorafge gaan, werd met een groot bal besloten. Lage waterstand. Het -bestuur van den Haarlemmermeer- polder heeft besloten den toch al zoo ver beneden het normale peil gedaalden water stand tot en met 9 Mei a.s. zoo laag moge lijk te houden, teneinde hen, die een zeer lagen waterstand ln den zomer wensChen, in de gelegenheid te stellen hun slooten at te dammen. Na genoemden datum wordt de waterstand weder op zomerpell ge bracht. o HILLEGOM. Alhier zijn twee veilingen ten behoeve van kerken gehouden, beide ten overstaan van de Coöp. Veilingsvereeniging Hlllegom. Die voor de at. Josephkerk bracht f. 1548 open die voor de Ned. Herv. Kerk f. 1165.50. KATWIJK AAN ZEE. Liquidatievergadering van het Crisis-Comité. Op uitnoodiglng van den eerevoorzitter van het Cricts-comité mr. W. J. Wol- drlngh v. d. Hoop, burgemeester van Katwijk, had ln het Grand Hotel du Rhin alhier de Hquidatievergadering plaats van het Crisis-comité. Door den eerevoorzltter werd den leden €b oudleden een thee aangeboden, het geen zeer werd gewaardeerd. De voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamheden, waarbij hij teruggreep tot de oprichting van het Comité, onder- afdeellng van het N.C.C., dat op initiatief van H.K.H. Prinses Juliana destijds ls ge constitueerd. Naast God. wilde spr. dank brengen aan dit door H.K.H. genomen Initiatief, waar door zooveel zegenrijk werd tot stand is gebracht. De secretaris gaf een overzicht van de werkzaamheden ln het seizoen 1935/36, ïgjvaan hij tevens toevoegde een over- fchtvan den steun verleend over de Jaren 19311Q36. De goederen ontvangen van het N.C.C. o3?n hierin begrepen en globaal in «cidswaarde getaxeerd. Onder dit voor houd kan worden aangenomen dat het Lomlte heeft verstrekt: 1 SP611 1931/32 aan 181 personen ca. fe'ïï'1932/33 aan 330 personen circa imiSSL' 1933/34 aan 484 pers. ca f. 7.000; low/Jï aan 631 personen ca. f. 9.500; '«s/36 aan 661 personen ca. f. 10.000. l°taal aan 2257 personen f. 37.500. trmÜ Comité heeft gearbeid met stille trml' zal ook verdwijnen met stille ComiV- a^r- y°°r z»n opheffing wilde het held v Ultin6 geven aan zijn dankbaar beeld r het gtbote en verheven voor denk,^11 onze Prinses. Op voorstel van tele... r van Tongeren werd het volgende «ffl? aan H.K.H. gezonden; gadcei-C0I!)!?d Katwijk in sluitingsver- Hoo-vV.g bijeen, dank Uwe Koninklijke tins «i voor Haar initiatief van oprich- en hut vnprbeeld, brengt daaraan hulde U voor verderen arbeid Gods zegen toe. (w.g.) Veltkamp, voorzitter; Meyer, secretaris. Dan had een huldiging plaats van ver schillende leden van het werkcomité, waarna een uitgebreide thee aangebo den door mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop werd geserveerd. Na het wisselen van hartelijke speeches had sluiting plaats. Verkooping. Ten overstaan van notaris Matthljs had in Casa Cara de openbare verkoop bij afslag plaats van de volgende perceelen: Perceel 1, Voorstraat 78 in bod op f. 3300, kooper J. Houwaard voor f. 3620. Perceel 3, Varkenvlsserstraat 301, in bod op f.2200 aan A. de Klerk voor f2360, Perc. 4, Sluls- weg 78, in bod op f. 2150 aan A. de Klerk voor f. 2425. Perc. 5 Baljuwstr. 3, in bod op f. 1950 aan D. van Duyn voor f. 1953. Perc. 6. Blommersstraat 26, in bod op f. 520 aan M. Meyvogel voor f. 524. Perc. 7, Baljuw straat 9, in bod op f. 400 aan A. Parlevliet voor f. 445. Perc. 8, nabij de Zuidstraat, in bod op f. 200 aan Klers voor f. 206. De Harmonie U.N.I., directeur de heer P. O. Langmuur bracht onder veel belang stelling een serenade aan het echtpaar Keus van de Meerburgkade, dat zijn 25- jarige echtvereenlging herdacht. De heer A. Keus is sinds de oprichting van U.N.I. werkend lid van deze vereeniging. Nadat eenige muzieknummers voor de woning waren gespeeld wérden de muzikanten binnen geroepen, waar nog eenigen tijd ge zellig doorgebracht werd. J. B. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn zoon A. geregeld wordt lastig gevallen en mishandeld door v. D. uit de Buitensluls- straat. Door de gemeentebedrijven werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat een groot aantal steenen ten nadeele der gemeente in den Drieplassenweg zijn ontvreemd bij de verlichtingswerkzaam heden aldaar. Geslaagd te Den Haag voor het exa men stuurman op stoomzeevisschersvaar- tuigen Maarten van Leeuwen Jhzn., D. Ouwehand, W. Ouwehand Hzn., Amerlk de Best Tzn., allen leerlingen van de Vissche- rijschool alhier, directeur de heer C. Var- kevisser. De stalen Noordzee-motorkotter Cla- zina Martijntje van de reederij Gebrs. Roelofs te Rotterdam ls aan schipper B. Guyt e.a. alhier verkocht, die het vaartuig met de merken en naam KW. 143 Dirkje wederom in de kustvisscherij heeft ge bracht. SASSENHEIM. 40-jarig Professiefeest. Op 20 Mei a.s. hoopt Zuster Stylita van het St. Annagestlcht den dag te herden ken, waarop zij vóór 40 Jaar haar professie deed. De a.s. Jubilaresse is hier 6 Jaar werkzaam en leerares aan de Bewaar school Kerklaan. Het is de bedoeling dezen dag voor haar niet ongemerkt voorbij te doen gaan. VEUR-LEIDSCHENDAM. De R.K. E.H.B.O St. Lucas behaalde od den te Schiedam georganiseerde natio- nalen wedstrijd een 4en priis. Dit was de eerste maal dat deze vereeniging aan een wedstrijd deelnam. Het resultaat was voor namelijk te danken aan de damesleden. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, toad in hotel „De Zwaan" te Leid- sefhendam de verkooping plaats van vijf huizen aan den Stompwijiksctoenweg num mers 3, 5, 6. en 8 en Veenestraat 128 te Leidschendam. De panden Stomipwij'ksche- weg 3 en 5 werden gekocht door den heer J. P. F. Ligthelm te Voorburg voor f. 3200 en de panden Stompwijksoheweg 6 en 8 werden gekocht door den heer P. Huls man te Stomipwijk voor f. 5500. WASSENAAR. De 14-jarlge van V. uit Den Haag werd op een bank aan het Burchtplein aangetroffen. Bij onderzoek bleek hij de ouderlijke woning te hebben veriaten. Zijn inmiddels gewaarschuwde vader heeft hem op het politiebureau afgehaald. o ZOETERWOUDE. Vergadering Room- of Mecrburgerpolder. Het bestuur en de Ingelanden van den Room- of Meerburgerpolder vergaderden ln café .,'t Witte Huis" alhier. Voorzitter was de heer J. P. v. d. Stoel. Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat de ont vangsten over 1935 waren f. 899,49'/: en de uitgaven f. 854.72, alzoo een saldo van f. 44.77'/:. De begrooting 1936 werd vastge steld op een bedrag van inkomsten en uit gaven van f. 832.27'/:; de omslag werd be paald op f. 8 per H.A. Met het oog op het aanbrengen van nieuwe ijzeren roeden aan den watermolen volgens het systeem „Dek ker" werd besloten een geldleening aan te gaan van f. 1500. tegen 4'/:°/t, af te lossen in 10 jaarlijksche termijnen van f. 150. Onbevoegd melken. De veehouder W. B. uit Leiderdorp, die alhier in de Zwietenpolder zijn vee heeft loopen, deed bij den veldwachter aangifte van het feit dat, toen hij 's morgens in 't land kwam om zijn koeien te melken, dit reeds door onbevoegden was gebeurd. Bij onderzoek is gebleken dat in de on middellijke nabijheid van dat weiland, eenige dagen een woonschuit had gelegen, zoodat vermoed werd, dat de bewoners daaraan wel niet vreemd zijn geweest. De woonschuit is intusschen vertrokken. De keurmeester van vee en vleesch maakte tegen den veehouder J. D. G.z. aan den Hoogen Rijndijk alhier proces-verbaal op wegens herhaaldelijk frauduleus slach ten van kalveren. Gevonden: een motorverkeersspiegel Te bevragen bij den gem.-veldw. aan den Rijndijk. ALPHEN. De opening der Zuiveldagen ln het „Nut". Onder vrij groote belangstelling de groots ivu-s„a^. bijna geneei oezet had gistermiddag in het Nutsgebouw door den ourgemeester. den heer P. A. Colijn, de officleele opening plaats van de züi- velpropagandaaagen, georganiseerd door de Propaganda-commissie Alphen. Alvo rens het woord te verleenen aan den bur gemeester, sprak de voorzitter van de commissie Alphen van de propaganda- kern van het crlsis-zuivelbureau, de heer P. de Groot, een kort openingswoord, waarin spr. inzonder den burgemeester welkom heette, nadat hij beknopt het doel dezer „e .„agen had uiteengezet. Ook bracht spr. dank aan de bakkers en melkhandelaren, de directie der Gas fabriek benevens aan de 88 dames voor hare medewerking aan de te houden kookdemonstraties. De burgemeester wees dan op de groote beteekenis van deze propaganda-dagen door de hieraan verbonden demonstraties. Wat betreft de zuivel om. toet gebruik van melk, aldus spr. staat ons land nog ver ten achter bij andere staten. De huis moeders wilde spr. opwekken dc demon straties eens bij te wonen. Zij zullen daar bij zeker kunnen ervaren, dat door middel der zuivel, goedkoop en vooral goed voed sel te bereiden is. Spr. bracht vervolgens dank aan de propaganda-commissie. Ook Alphen heeft een groot belang bij een bloeienden boerenstand. Alle pogingen om dit doel te bereiken moeten dus worden toegejuicht. Het was den burgemeester daarom een genoegen, deze dagen te mo gen openen met den wensch, dat zij een groot succes zullèn zijn! De voorzitter van de propagada-commissie der Rijnstreek sloot zich geheel bij het gesprokene aan en wees er vooral op, dat een meerder gebruik van zuivel vooral van melk en kaas niet alieen een belang voor den boerenstand, doch voor geheel Nederland is. De sterk verminderde uitvoer onzer zul- velproductle oefent een funesten invloed uit voor geheel het land. Teneinde dezen achterstad te reduceeren bepleitte spr. dringend in aller welbegrepen belang, het zuivelgebruik zooveel mogelijk te bevor deren. Nadat dr. Nieuwenhuizen nog de medische zijde van het gebruik van zui velproducten in het licht had gesteld, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld de demonstraties en verschillende stands van plaatselijke winkeliers en neringdoenden te bezichtigen. Wij kunnen een ieder aanraden, zelf een en ander te gaan bezichtigen en vooral de kookdemon stratie en filmvertoóning bij te wonen. Gisteren is de autobestuurder J. H. N. uit Rijswijk, tijdens het passeeren van de Hofbrug op een voor hem uitrijdende vrachtauto gebotst, doordat de bestuurder niet tijdig de richting-verandering aan gaf. De auto werd belangrijk beschadigd. N. deed hiervan aangifte bij de politie, BODEGRAVEN. DOODELIJKE AANRIJDING. Jongen door auto gegrepen. Gistermiddag tegen 6 uur reed op het nieuwe rijwielpad, dat langs de Noordzijde wordt aangelegd, de 14-jarige J. Slinger land. Deze kwam van de Ambachtsschool te Gouda en begaf zich naar de ouderlijke woning het machinistenhuis van het stoomgemaal van den Meije-polder even 'buiten onze gemeente aan de Noordzijde. Het rijwielpad ligt aan den Zuidelijken kant van den weg en eindigt ter hoogte van den Meüebrug. op dezelfde plaats waar de knaap moest oversteken om de kade naar de ouderlijke woning in te slaan. Volgens een vriendje, dat zich bij hem bevond, stak de jeugdige S., toen hij van het rilwielpad afging en den weg overstak, de linkerhand uit. Dat werd echter niet gezien door den bestuurder van een achter hem aanrijdende vrachtauto der fa. B. uit Zeist, geladen met graszoden, die in snelle vaart de hoogte van de Meiiebrug opreed. Anderzijds had de knaap blijkbaar ook geen erg in de auto, met het gevolg dat hii midden op den weg door de auto in volle vaart gegrepen werd. Met fiets en al werd hii opgenomen en op bumper en radiator geslingerd. De auto slingerde eenigszins en sleepte den jongen nog een goede tien meter mee, waarna de auto van voren tegen het hek van de brugleuning opbot ste. De knaap raakte gedeeltelijk beklemd en werd toen in den wegkant geslingerd. Onmiddellijk schoten omstanders toe: direct werd medische hulp en politie ge waarschuwd. maar het mocht helaas niet meer baten. Na enkele oogenblikkcn over leed de jongen reeds Het stoffelijk over schot werd naar het ziekenhuis te Woer den overgebracht. De Meiiebrug is eerst enkele jaren ge leden vernieuwd en buitengewoon ver breed zelfs breeder dan de aansluitende deelen van den Rijksstraatweg. HAZERSWOUDE. Ook ln onze gemeente zal op Zater dag a.s. een aantal meisjes speldjes ten bate van de samenwerkende reclassee- rings-instelllngen verkoopen. BOSKOOP. De veilingaanvoer. In April werden- alhier ter veiling aan gevoerd 9460 bossen rozen, 165 Prunus, 1570 seringen, 590 Lathyrus, 6500 takken kers, 7115 Azalea. 15050 kop Rhodendron- bloemen en 2420 stuks clematis Prins Hendrik. Voor Zondag 10 Mei zal de Zond&g- dienst worden waargenomen door dr. A. 3. Kater, Tglef. 36. In de vergadering van de Bosk. Mid- denstandsvereeniging is besloten de con tributie voor het 2e half Jaar 1936 met 50 cent te verhoogen. Verder werd een vuor- loopig comité benoemd om de mogelijk heid te onderzoeken voor het organiseeren van een winkelweek. Op den hoek RozenlaanBiezen is door een vrachtauto een lantaarn van ue gemeente geheel stukgereden en dij den grond afgeknapt. Personeel van de ge meentebedrijven was spoedig ter plaatse om den gastoevoer af te sluiten. De schade is vrij aanzienlijk. De bestuurder die door reed, ls evenwel bekend en zal de reke ning wel thuis krijgen! WADDINXVEEN. De 14-j. J. A. had het ongeluk in de fabriek van zijn vader J. A., met een bei- te! een bloedaar van zijn linkerhand te treffen; hevig bloedend spoedde hij zich naar dr. Hartog, die hem verbond. Voor- loopig kan hij geen werkzaamheden ver richten. Wethouder Jac. van Tol, die voor fa miliebezoek een plezierreis naar Transvaal maakte, is thans in goeden welstand al hier teruggekeerd. Het ls niet onmogelijk dat hij een causerie zal houden over zijn Transvaalsche Indrukken en eventueele emigTatlemogelij kheden. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Kampeerverordening - Onbewoonbaar verklaring Verlaging woninghuur „Nieuw Leven". De Raad kwam ln openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Mumsen. Na opening werden de notulen vastgesteld. Onder de ingekomen stukken waren o.a. goedgekeurde Raadsbesluiten tot heffing van 55 opcenten op de gemeentefonds- belasting en tot wijziging van de instruc tie van den veearts, hoofd van den keu ringsdienst en goedkeuring van de be grooting 1936. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een Invorde ringsverordening op de keurloonen werd vastgesteld en de belooning voor de waar nemend gemeenteopzichter geregeld. Op verzoek werd de afkoopsom voor den lichtkabel bij het perceel van den heer Boddens Hosang vastgesteld op f. 12,50. Op een reclame waterleidingaanslag werd afwijzend beschikt. Op grond van erva ringen, welke B. en W. hebben gehad in zake de loonbijslag voor den land- en tuinbouw, stelden zij voor de toepassing van deze regeling te doen beëindigen en niet tot de nieuwe regeling toe te treden. De heer Boot sprak zijn spijt uit over het niet slagen van de regeling. De regeering moest volgens spr. veel verder gaan in het bij slag geven op de loonen; dit zou het con- curreeren met het buitenland mogelijk maken en werkverruiming geven. De nieuwe regeling legt alles zóó aan banden, dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt toe te treden. Spr. zou dit punt gaarne nog in handen van B. en W. geven. Aldus werd besloten. De voorz. deelde mede, dat B. en W. hebben gemeend wederom, na eenige wijzigingen, een voorstel aan den Raad te doen om de ln 1935 niet aange nomen kampeerverordening thans wel aan te nemen. Aan de toentertijd geopperde bezwaren is zooveel doenlijk tegemoet ge komen. Uitvoerig zet de voorz. uiteen, dat het niet de bedoeling is het kampeeren te verbieden, doch in de juiste banen te leiden en daardoor te bevorderen. De heer Boot toonde zich geen voorstander van nog meer verordeningen, doch na een toelichting van den voorz. kon spr. zich met deze verordening vereenigen. De ver ordening werd met alg. st. aangenomen. De reclames tegen den aanslag in de hon denbelasting werden gesteld ln handen van B. en W Na onderhandelingen door het gemeentebestuur met de „Gekro" ls dit college er in geslaagd het contract op de basis van 1936 te verlengen tot einde 1937. B, en ly. stelden voor hierop gunstig te beslissen. Z.h.st. werd aldus besloten. In behandeling kwam het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen. In overleg met den Rijksinspec teur stelden B. en W. voor de woningen B. 117, eigenaar de heer C. W. Anker, A 168 en 169, eigenares de wed. P. den Hertog. A 148 en 149. eigenaar de heer W. Leeu wenhoek, B 7 en 8, eigenaren gebr. Van der Laan en B 49. eigenares de wed. G. Verploegh onbewoonbaar te verklaren. Betreffende de panden van den heer Leeuwenhoek zag de heer Boot gaarne een iangeren termijn voor ontruiming vastge steld, omdat de woningen Juist nu aan merkelijk worden hersteld. De heer Anker wilde liever niet den let ter van de wet toepassen, doch ook de tijdsomstandigheden mee laten gelden. Als de motieven „onvoldoende Indeeling, te geringe hoogte" opgeld moeten doen, dan kunnen volgens spr. in Woubrugge nog wel 50 woningen onbewoonbaar wor den verklaard. De heer Donker wilde al leen de slechte conditie, waarin de wo ningen zich bevinden, laten gelden en kon zijn stem aan dit voorstel niet geven. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met den stem van den heer Donker tegen. Het punt „Verlaging woninghuur Nieuw Leven" stond in het teelcen van aller be langstelling. De voorz. deelde mede, dat sinds de woningbouwver. „Nieuwe Leven" bestaat, met verlies is gewerkt. Een der oorzaken hiervan is zeker de te hooge huurprijs, waardoor geregeld woningen leeg staan. Het Rijk heeft zich bereid ver klaard in het door huurverlaglng ontstane verlies 75bij te dragen. Nu de gemeente garant moet zijn voor de gelden zal ook het tekort op de exploitatie door de ge meente worden gedekt en B. en W. stellen zich voor door huurverlaglng met tege moetkoming van het Rijk dit tekort tot een minimum te kunnen beperken. Ver wacht mag toch worden, dat de woningen voor een lageren prijs niet leeg zullen blij ven staan. Daarom stellen B, en W. voor de huur te verlagen van f. 3.25 op f. 2.50 per week. Weth. Van der Nagel ziet ln deze verlaging van huur geen voordeel voor de gemeente en wil de vereeniging eerst li- kwideeren. Spr. vraagt of er nog leden ïijn. De heer Boot bespreekt de mogelijk heid om steun op de stlchtingskosten te vragen en de heer Anker ziet liever, dat de woningen werden verkocht. Dan heb ben we, zegt spr., het verlies ineens en zijn we er af; nu gaan we nog dieper in den put. De voorz. wijst er op, dat wanneer er geen huurverlaging wordt toegepast de verliezen zeer zeker grooter zullen worden, afgezien van het feit dat dan ook de steun van het Rijk verloren gaat. Nu kost het de gemeente per jaar ongeveer f. 800, met huurverlaging en meer bewoning kan dit worden beperkt tot f. 200 per jaar. Na eenige bespreking wordt met alg. st. be sloten eerst de vereeniging te likwideeren. Het voorstel tot verlaging der huren werd verworpen met 4—3 stemmen. Vóór de heeren Lieverse, Van Ruiten en Zwetsloot. De voorz. deelde mede tegen dit besluit in beroep te zullen gaan bij den minister. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Ruiten of het gemeentebestuur overleg heeft ge pleegd met dat van Alkemade inzake eventueele brand aan den Zuid-Hoek. De heer Boot vestigt de aandacht van B. en W. op de mogelijkheid de bruggen te doen schoonmaken om verven uit te sparen; Hij vraagt inlichtingen over het vernieu wen van de schöeiing bij de brug in ver band met tegels en meerpalen en of de Raad ook ln de gelegenheid zal worden gesteld de nieuwe brandspuit in werking te zien. De heer Anker heeft van eenige veehouders gehoord, dat houders van var kens in de bebouwde kom daarvoor ver gunning moeten vragen aan het gemeen tebestuur. Spr. zag gaarne een soepele toepassing. De heer Zwetsloot vraagt wie aansprakelijk wordt gesteld voor het wa- terverlies ontsta.an door lekkages in de leiding buitenshuis en vestigt de aan dacht op de gevaarlijke kromming van den weg in het Noordeinde. De heer Donker brengt nogmaals naar voren het innemen van een standplaats door woon wagens op den Woudschedijk. Nadat de voorz. een en ander heeft be antwoord sluit deze de vergadering., De collecte met het Emmabloempje heeft ln Woubrugge en Hoogmade opge bracht f. 25,10. ZOETERMEER. In de Dorpstraat alhier werd een rij wiel gestolen van den heer J. v. R„ die het eenige oogenblikken onbeheerd had laten staan. Aangifte bij de politie volgde die een onderzoek instelde. Gevonden: een paar beenpijpen. In lichtingen ter secretarie. 5. Thijs en Simmie hadden een heel eind al gegaan, en kwa men eind'iyk op een groote, wit-besneeuwde vlakte aan. „Laten wij", sprak Thijs, „nu maar niet verder gaan; 'k ben bang, dat we dan den weg kwijt zullen raken". „Maar dan", riep Sim, „zullen wM hier een sneeuw-pop maken!" Thijsje zei: „Dat. is een goed idee daaraan doe 'k daad'Ujk mee. We reü: n elk eet bal; dan hebben we de romp en beenen al." Zoo zijn zij ?an het werk getogen; ds ballen groeiden ziender- oogen zij rollen hen maar op den sneeuw-bedekten grond, dan worden zij vanzelf wel dik en rond. Thijsje's bal groeide het snelste, maar ook Simmie's werd een van Je welste! 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7