Wat het Werkfonds bereikte. r LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Mei 1936 SPORT. Een nadere toelichting op de organisatie ervan. AGENDA. ONVOORWAARDELIJK VOETBAL. L. O. V.LEIDSCHE BAKKERS GEZELLEN. Hedenavond te kwart over vijf spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vriendschap- peltjken wedstrijd tegen een L.O.V.-comib. op het terrein achter het Nieuwe Zieken huis. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer B. Pljnaker. OOSTENRIJK—ENGELAND 2—1. Ten aanschouwe van 60.000 toeschouwers w-on Oostenrijk gisteren te Weenen met 2—1 van Engeland. Rust 20. De Oosten rijkers speelden voortreffelijk, terwijl het voorhoedespel der Engelschen tegen viel. KORFBAL. ZUID-HOLLANDSCH XII-TAL. Het Zuld-Hollandsch twaalftal, dat op Zondag 10 Mei a.s. te Delft op het D.H.C.- terrein tegen het Noord-Hollandsche 12- tal zal uitkomen, is, naar „N. K." meldt, als volgt samengesteld: Vak A: dames: Mevr. Rietveld—Brugge- man en M. v. d. Graaf; heeren: Seits en Wedemeyer (allen Deetos). Vak B: dames: mej. Voordenberg iDee tos) en mej. Trupp (H.S.V.); heeren: Monfrooy Deetosi en Hiiter (D.K.C.I. Vak C: dames: Mej. Suzan (Spangen' en Minkema (Rozenburg); heeren: Van Roon en Schoemaker Sr. (beiden Het Zui den). Reserves: dames: Beute (D.K.C.). Ebell (Rozenburg), mevr. Leene-Raats (H.K.V.) en mej. Sleicher (Deetos); heeren: Van Baaien (H.S.V.), Van Herk (Het Zuiden), Nell (H.K.V.) en Poel (Rozenburg). PAARDENSPORT. E6TAFETTERIT DOOR NEDERLAND. Paard en ruiter in een raceboot De estafetterit van de Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijvereenlgingen heeft een bijzonder vlot verloop. Vrijwel zonder eenig tijdverlies werd de hoofd route gereden, terwijl precies om 10 uur gistermorgen te Cocksdorp op Texel werd gestart voor de Noord-Holland-route, die dank zij de medewerking van de marine (een raceboot van het vliegveld de Mok bracht den ruiter over) eveneens zonder stoornissen verliep. Om 13.40 werd te St. Annaparochle door den burgemeester de eerste ruiter voor de Friesland-route ge start, terwijl door den burgemeester van Ethen om 11.29 uur, dus vier minuten over den vastgestelden tijd, te Genderen in Noord-Brabant het startsein voor de eilandroute werd gegeven. De hoofdroute en de Noord-Holland route werden zoo snel gereden, dat er te Kesteren. Gelder- malsen en Abcoude verplichte rusten moes ten worden ingelegd. Zonder stagnatie kwam ook de vierde ruiter van de hoofd route te Groningen aan. hetgeen eveneens het geval was met die van de eerste etappe van de Noord-Holland route te Sloten. Uit Maassluis kwam het bericht, dat ook het moeilijkste deel van de eilandenroute zon der eenige stoornis was afgelegd. Om acht uur gisteravond werd onder zeer groote be langstelling van de bevolking door den burgemeester te Abcoude de oorkonde van de Utrechtsche landelijke ruiters aan H M. de Koningin in den berlchtkoker gestopt, waarna de eerste ruiter onder muziek van een corps en een zangvereeniging van het versierde en geïllumineerde marktterrein wegreed. SCHERMEN. HET WAPENFEEST VAN DEN K.O.S. Gisteren is te Den Haag het degenkam- pioenschap van den Kon. Off. Schermbond verschermd. Er waren 52 deelnemers. Na groote spanning werd de uitslag: 1. Van Hoorn 10 gew. part. 1 ontv. en 10 geg. tr.; 2. Tenhaeff 9 gew. part. 2 ontv. en 9 geg. tr.; 3. Driebergen 8 gew. part. 3 ontv. en 9 geg. tr.; 4. Jhr. Van Geer 7 gew. part. 4 ontv. en 7 geg. tr.; 5. Olivier 6 gew. part. 5 ontv. en 7 geg. tr.; 6. Tersteegh 6 gew. part. 5 ontv. en 6 geg. tr.; 7. Wierin- gen 6 gew. part. 5 ontv. en 6 geg. tr.; 8. v. Amsterdam 4 gew. part. 7 ontv. en 4 geg. tr.; 9. Bouvy 4 gew. part. 7 ontv. en 4 geg. tr.; 10. Scheffer 2 gew. part. 9 ontv. en 2 geg. tr.; 11. Nass 2 gew. part. 9 ontv. en 2 geg. tr.; 12. Dulfer 1 gew. part. 10 ontv. en 1 geg. tr. Het troosttournooi had tot resultaat: 1. H. J. v. d. Molen: 2. Timmer na bar rage met 3. De Krijger: 4. G. Struijs; 5. J. G. Berghuljs; 6. baron Van Lijnden; 7.1. L. Uljterschout; 8. F. W. van Duim en 9. J. P. v. d. Graaf. DUIVENSPORT. „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Vilvoorden, België, af stand 129 KM., waarvan de uitslag is als volgt: 1, 2.' 3, 6, 11 C. F. Middelkoop; 4, 14, 19 J. Spek Jz.; 5. 21 22, 28 B. N. Houtman; 7, 8. 18, 20, 23, 24, 26, 32 P. v. dd. Berg; 9, 29 A. Sytsema 10, 13, 15, 27; G. Lamorie 12, 16 A. v. Pruissen; 30. C. Hoogendoorn; 31. B. v. Dijk. De duiven waren gelost om 8 uur. Aankomst 1ste duif 10, 17, 37 uur, laatste duif 11,03.28 uur. In concours waren 95 duiven. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" (WASSENAAR). Wedvlucht met oude duiven vanuit Vil voorden (België), afstand pl.m. 135 K.M. Met Noord-Oostenwind werden de duiven gelost te 8 uur. De eerste prijswinnende Op het departement van buitenlandsche zaken is een persconferentie gehouden over het Werkfonds, waarbij inlichtingen werden verstrekt door de heer dr. Ir. A. H. W. Hacke, algemeen secretaris, en dr. Ir. B Bolger, secretaris van het Werkfonds. Aan de uitvoerige gegevens wordt het volgende ontleend: Het Werkfonds, dat naast bevordering van de industrie beoogt vermindering der werkloosheid, heeft van het begin af ge poogd stimuleerend te werken. In dit ver band werd vooral gewezen op het bereikte resulaat bij den scheepsbouw. De werkge legenheid bij de scheepswerven is gestimu leerd, eenerzljds door, zij het dan ook zeer beperkt gehouden prijs-overbrugglng, waardoor voorkomen kan worden, dat ver schillende orders voor groote schepen naar het buitenland gingen, aan den anderen kant door het, tot een maximum van 150/o van den bouwsom, verstrekken van credie- ten, als tweede hypotheek voor den bouw van kustvaartuigen. Deze laatste vorm van crediet-verleening heeft er toe medegewerkt, dat de scheeps werven. in het bijzonder in de provincie Groningen, wederom van werk zijn voor zien, terwijl de kleine kustvaart, die voor onze zeescheepvaart van zoo groot belang is. daardoor ook wordt bevorderd. Verder zijn er uit het Werkfonds een drietal sub sidies en rentelooze voorschotten tot een bedrag van ongeveer f. 100.000 gegeven, welke niet zoozeer een zakelijk karakter hebben, doch die voor de bevordering der werkgelegenheid in Nederland van belang werden geacht. Wat de eigenlijke credieten aan de industrie betreft, daarvan is thans een 20- tal toegezegd tot een bedrag van bijna drie mlllloen gulden. ZIJ hebben aan den eenen kant de bedoeling, bestaande bedrijven door een reorganisatie voor ondergang te behoeden en daardoor werkgelegenheid in het land te houden, aan den anderen kant de gelegenheid te openen met steun van het werkfonds nieuwe producten te fabri- ceeren. Zoo heeft een aantal credieten er toe geleld, dat bestaanden bedrijven de ge legenheid werd gegeven nieuwe producten aan de markt te brengen, waardoor niet alleen de werkgelegenheid in het bestaan de bedrijf behouden kon blijven, doch ook nieuwe werkgelegenheid kon worden ge schapen, hetzij in de bedrijven die de grondstoffen leveren, hetzij in de neven- bedrijven (transport enz.), hetzij in de ambachts- en middenstandsbedrijven, waarin de tewerk gestelde arbeiders als consument optreden. Medegedeeld werd nog, dat niet alle toegezegde bedragen worden opgenomen of verbruikt. Het komt namelijk voor, dat alleen door het feit, dat de betrokkene de toezegging van een credlet uit het Werk fonds had, hij van particuliere zijde vol doende geld kan aantrekken en daardoor het werkfonds-crediet zelf niet noodlg heeft. Verder hebben andere bedrijven nog Rechts een gedeelte van het crediet opge nomen. en hopen zij de rest niet noodlg te hebben. Ook hier blijkt dus weer duidelijk de stimuleerende werking. Bij de credietverleening, welke steeds wordt gezien in het kader van de alge- meene welvaarts-politiek der regeering, wordt steeds nagegaan, of de betrokken onderneming niet geheel door particulier kapitaal kan worden geholpen. Indien deze mogelijkheid bestaat, wordt geen crediet gegeven. Overigens wordt de eisch gesteld, dat het benoodigde kapitaal voor een be langrijk gedeelte door particulieren wordt bijeengebracht. Verder wordt rekening gehouden met de rentabiliteit van het bedrijf, terwijl even eens het te verleenen crediet geen werk- verplaatslng in plaats van werkverruiming ten gevplge mag hebben. Natuurlijk is het aantal afgewezen cre- dlet-aanvragen veel grooter dan dat der ingewilligde, hetgeen bij velen natuurlijk teleurstelling in het Werkfonds heeft ge wekt. Daartegenover staat echter de voldoe ning, dat uit de ervaring, welke met het Werkfonds tot dusver is opgedaan, blijkt, dat op het gebied van de industrie-finan ciering de overheid een taak te vervullen heeft en dat wij ons gelukkig mogen prij zen. dat het Werkfonds daartoe de gele genheid heeft gegeven. Op een vraag, of bij de industrie-finan ciering ook voorwaarden worden gesteld ten aanzien van de loonen, werd geant woord, dat de kwestie der loonen inder daad moet worden bekeken in verband met de rentabiliteit van het bedrijf. Het Werkfonds zelf treedt echter niet in de on derhandelingen hierover, wanneer deze tus- schen werkgever en werknemers zouden moeten worden gevoerd. Bij de beoordeeling der rentabiliteit wordt tevens onderzocht, of het bedrijf winstgevend is, waarbij geen rekening wordt gehouden met bedragen, welke aan steun worden gegeven. Op een andere vraag werd medegedeeld, dat bij het Werkfonds tot dusver geen plannen zijn ingediend, welke een syste matische vernieuwing van de handels vloot beoogen. Wat de bemoeienis van het Werkfonds bij de uivoering van werkobjecten aangaat, werd opgemerkt, dat bij financiering voor openbare werken in het algemeen moet vaststaan, dat deze werken zonder mede werking van het werkfonds niet zouden worden uitgevoerd. Tevens wordt hierbij rekening gehouden met gebruik van zoo veel mogelijk Nederlandsch materiaal en met de plaatselijke werkloosheid. De vele ingediende plannen vereischen dan ook een nauwgezette bcstudeering, welke uit den aard der zaak in vele geval len nogal eenlgen tijd vordert. Op 28 April j.l. was voor een totaal aantal van 362 plannen vastgelegd een bedrag van f. 67.446.808.73, waarvan tot dusver is uit gegeven ongeveer 10 mlllloen gulden. Reeds uitgevoerd zijn 32 plannen, waar voor was vastgelegd f. 2.091.737.59 van welk bedrag op de bouwplaats werd ver- loond f. 434.454.— voor 26.779 .manweken waarbij nog eenzelfde aantal moet wor den gerekend voor arbeiders buiten de bouwplaats. Op 3 Mei j.l. waren 112 plan nen geheel of gedeeltelijk in uitvoering, waarvoor 't toegestane bedrag f 26.466.290 bedroeg. Op.de bouwplaats werd tot dus ver hiervan vertoond f. 1.176.220.— terwijl het aantal manweken tot 15 April 51.140 was. Over het geheele toegestane bedrag zal het aantal manweken op de bouw plaats rond 384.000 bedragen. Zoo is tot dusver reeds een aanmerkelijke vermeer dering der werkgelegenheid bereikt, welke als vanzelfsprekend nog zal toenemen, wanneer ook geleidelijk de overige reeds goedgekeurde plannen In uitvoering zul len komen. Want het aantal op de bouw plaats werkende arbeiders beweegt zich, behoudens een kleine Inzinking van 2000 tot 1700 in de periode 15 Sept. 193515 Jan. 1936 voortdurend in stijgende lijn en nam sinds laatstgenoemden datum toe tot 1900 op 15 Febr., 2150 op 15 Maart en 2500 op 15 April J.l. Het loon bij deze in werkverruiming uitgevoerde werken bedraagt gemiddeld 25 gulden per week. Hierbij dient men in het oog te houden, dat met inbegrip van de materialen voor het tewerk stellen van 1 man op de bouwplaats (met als gevolg daarvan 1 man daarbuiten) per week een bedrag van 80 gulden noodig is, zoodat, wanneer al onze werkloozen op deze wijze aan werk zouden worden geholpen, daar voor niet minder dan 700 millioen per jaar zou moeten worden uitgegeven, waarop dan natuurlijk de' fh'ans uitbetaald steun bedragen in mindtfring moeten worden gebracht. Het doel van deze werkverruiming is verder om de arbeiders weer terug te brengen tot de normale bedrijf sverhou- dingen. In welk verband gewezen werd op de medewerking, welke ten deze is onder vonden van de vakorganisaties. Op een vraag of de economische weer baarheid wel wordt vergroot door uit het Werkfonds ook gelden toe te staan voor ln werkverschaffing uitgevoerde werken, en of dit in overeenstemming ls met de voorwaarden, waaronder de Staten-Gene- raal de instelling van dit fonds hebben goedgekeurd, werd geantwoord, dat tot dusver voor 41 objecten, waarvan 28 ge heel en 13 gedeeltelijk in werkverschaf fing worden uitgevoerd voor een totaal be drag van 12 millioen uit het "Werkfonds een bedrag van rond 6 millioen ls be schikbaar gesteld, voor bijkomende wer ken, omdat het nuttiger werd geoordeeld, de menschen te laten werken dan hun tijd in ledigheid te laten doorbrengen. Ten slótte werd de opmerking gemaakt, dat in de bouwwereld groote ongerustheid iicerscht over de inschakeling van de Ne- derlandsche Heidemaatschappij bij de uit voering van alle mogelijke bouwwerken, in plaats van het economisch-technlsch apparaat der arbeidsinspectie, van welke inschakeling gevreesd werd een degrada tie van het werk, waardoor het niet zou kunnen leiden tot terugkeer naar normale arbeidsverhoudingen, maar alleen zou die nen om de menschen maar een beetje aan den gang te houden. Hierop werd geantwoord, dat het bu reau van het fonds volkomen technisch is ingericht en dat de arbeidsinspectie bij de uitvoering ten volle is ingeschakeld. vogel bereikte het hok te 10 uur 22 mi nuten 30 sec. en had den afstand afgelegd met een gemiddelde snelheid van 952 Me ter per minuut. De 34ste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 10 uur 36 min. 12 sec. en had dus gevlogen met een gemiddelde van 869 Meter per minuut. De uitslag was:: 1, 2, 13, 14, 19, 28 en 29 J. P. Brederode; 3 en 21 U. T. de Vries, 4, 6, 9, 33 en 34 W. Florusse; 5. A. l'Ami; 7, 15, 18, 20, 22, 27 en 32 K. I. Waasdorp; 8, 24 en 25 W. C. van Beekum; 10, 12 en 17 K Scheffer: 11 en 23 W. Steffhaan; 16 en 30 W. C. van Eek; 26 en 31 J. H. Groe- neveld. ,.DE ZWALUWEN" (HILLEGOM). Wedvlucht vanaf Vilvoorden. Gelost om 8 uur met N.-Wind bereikte de eerste duif haar hok om 10.40.33 uur met een snelheid van 934,14 M. per minuut. De volledige uitslag is als volgt: 1, 11 G. Langeler; 2, 3, 8, 12, 15, 16, 18, 23 Adr. Goemans; 4, 19, 22, 30 W Bekkers; 5 Com missaris Haarl'meer; 6, 25 W. Huisman; 7 Dekker, Haarl'meer; 9. Redelijkheid, Haarl'meer; 10, 14 M. Aangevaare; 13, 20 J. v. d. Reep; 17 M. Klein: 21, 28 C. Zui derduin; 24. 27, 29 W. Beijersbergen26 M. Verkerk. Zondag 10 Mei is de wedvlucht van Mons (België). HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. SCHAKEN. OM DEN OUWERKERK BEKER. De wedstrijd om dezen wisselbeker, wel willend beschikbaar gesteld door den heer S. P. Ouwerkerk Sr. te Leiderdorp voor een jaarlijkschen wedstrijd te houden tus- schen de leden van het Leidsch Schaak genootschap onderling, ls thans begon nen. In afwijking van de regeling, die het vorige jaar gold, zal thans in één groote groep gespeeld worden. De speler, die op 3 Nov. as. het grootst aantal winstpun ten heeft behaald (er zijn momenteel 12 deelnemers) wordt houder van den beker, die thans in het bezit ls van den heer G. Bosscha. LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP— STUDENTENSCHAAKGEZELSCHAP „MORPHY". Reeds jarenlang onderhoud het Leidsch Schaakgenootschap vriendschappelijke be trekkingen met het Studentenschaak gezelschap ..Morphy". Ook dit jaar zal wederom een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden, nl. op Dinsdag 12 Mei a.s. in het speellokaal van L.S.G. in In den Vergulden Turk. Om den wisselprijs van het Leidsch Dagblad. Gisteravond werd de wedstrijd om het kampioenschap 1936 van den Schaak bond voor Leiden en Omstreken voort gezet. Door verschillende omstandigheden speelden enkelen ditmaal niet, zoodat slechts 4 der deelnemers uitkwamen, nl. W. Demmendal met wit tegen L. J. Rut ten en W. v. d. Broek tegen lr. J. J. G. van Hoek. In belde partijen ontstond een Fran- sche partij met het doorschuiven van den e pion naar e5. Demmendal trok zijn loo- per naar e3 terug, terwijl van den Broek de loopers op el ruilde. Demmendal be hield de betere stelling, doordat zwart niet meer kon rocheeren en toen hij ook nog de g-lijn wist te openen, stond hij er zoo goed voor, dat Rutten ten slotte de partij niet houden kon en opgaf. Van den Broek offerde een officier voor enkele pionnen en stond daarna beter, doch het vervolg speelde van Hoek beter dan zijn tegenstander en de partij werd afgebroken in iets beteren stand voor van Hoek. hoewel ook van den Broek wel tegenkansen heeft. Van de afgebroken partijen kwamen nog de volgende tot een beslissing. Bos scha verliest van Van Veen en Demmen dal verliest van Segaar, zoodat de stand thans de volgende is: Van Veen 3 uit 3, De Blécourt 2 uit 2 1 afgebr. p., Segaar en Bosscha 1 gew. 1 verl. en 1 afgebr. p., Demmendal 2 uit 4. Rutten 1 uit 3 en 1 afgebr. p., Van Hoek en Van den Broek elk 0 uit 2 en 2 afgebroken partijen. De partij Demmendal—Rutten verliep als volgt: Fransche verdediging: Wit: W. Demmendal, zwart: L. J. Rut ten, 1. e2e4. e7—e6; 2. d2—d4. d7—<35: 3. Pblc3. Pg8—f6; 4. Lel—g5 Lf8—e7; 5. e4e5, Pf6d7; 6. Lg5—e3, c7c5: 7. Ddl—g4, Ke8—f8; 8. f2—f4. Dd8—b6; 9. 0—0—0. Pb8c6; 10. Pgl—f3, 17—f5; 11. Dg4h3, c5xd4; 12. Le3xd4, Pc6xLd4; 13. Pf3xPd4, Pd7c5; 14. g2—g4. g7—g6; 15. g4xf5, g6xf5; 16 Dh3—h6t, Kf8—e8; 17. Thl—gl. Ke8d8; 18. Tgl—g7, Th8— e8; 19. Dh6xh7. Lc8—d7; 20. Pd4xf5, e6xPf5; 21. Pc3xd5, Db6—e6; 22. Lfl—c4, b7—b5; 23. Pd5xLe7, b5xLc4; 24. Tdl—d6, De6xPe7; 25. Tg7xDe7, Te8xTe7; 26. Dh7g8t, Tc7e8; 27. Dg8xc4, Ta8c8; 28 Dc4— f7, Tc8c6: 29. Df7—f6t, Kd8c7; 30. Td6xTc6', Ld7xTc6; 31. Df6—d6t, Kc7b6; 32. h2—h4. Pc5—e6; 33. h4h5, Pe6c5: 34. h5—h6. Te8—e6; 35. Dd6xTe6, zwart geeft op. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP DER RIJNSTREEK. Het rooster der finale om 't kampioen schap der Rijnstreek is als volgt vastge steld Eerste klasse: Deelnemers: 1. P. v. d. Stel, 2. J. Klinkenberg, 3. S. v. d. Wijn gaard. 4. J. Klei, 5. P. v. Mushigt, 6. C. Oadelaars, 7. T. Optendrees (kampioen vorig jaar). lste ronde: J. Klinkenberg-T. Opten drees; S. v. d. WijngaaTd-C. Gadelaars: J. Kleer-P. v. Mashigt; P. v. d. Steel vrij. 2de ronde: C. Gadelaars-J. Kleer; T. Optendrees-S. v. d. Wijngaard; P. v. d. Stel-J. Klinkenberg; P. v. Mushigt vrij. 3de ronde: S. v. d. Wijngaard-P. v. d. Stel; J. Kleer-T. Optendrees; P. v. Mus- higt-C. Gadelaars; J. Klinkenberg vrij. 4de ronde: T. Optendrees-P. v. Mushigt; P. v. d. Stel-J. Kleer; J. Klinkenberg-S. v. d. Wijngaard; C. Gadelaars vrij. 5de ronde: J. Kleer-J. Klinkenberg; P. v. Mushigt-P. v. d. Stel; C. Gadelaars-T. Optendrees; S. v. Wijngaard vrij. Ode ronde: P. v. d. Stel-C. Gadelaars; J. Klinkenberg-P. v. Mushigt; S. v. d. Wijn- gaard-J. Kleer; T. Optendrees is vrij. 7de ronde: P. v. Mushigt-S. v. d. Wijn gaard; C. Gadelaars-J Klinkenberg; T. Optendrees-P. v. d. Stel; J. Kleer vrij. 2de klasse: Deelnemers: 1. A. Punt; 2. J. Langezaal; 3. J. Huisman; 4. L. de Haan; 5. J. Hes lste ronde: J. Langezaal-J. Hes; J. Huis- man-L. de Haan; A. Punt vrij. 2de ronde: J. Hes-J. Huisman; A. Punt- J. Langezaal; L. de Haan is vrij. 3de ronde: J. Hulsman-A. Punt, L. de Haan-J. Hes; J. Langezaal vrij. 4de ronde: A. Punt-L. de Haan; J. Lan gezaal-J. Hulsman; J. Hes vrij. 5de ronde: L. de Haan-J. Langezaal; J. Hes-A. Punt; J. Huisman vrij. 3de klasse: Deelnemers: 1. C. v. Rossum; 2. T. v. Beelen; 3. C. Korpershoek; 4. M. J. v. Houten. lste ronde: C. v. Rossum-M. J. v. Hou ten; T. v. Beelen-C. Korpershoek. 2de ronde: M. J. v. Houten-C. Korpers hoek; C. v. Rossum-T. v. Beelen. 3de ronde: T. v. Beelen-M. J. van Hou ten; C. Korpershoek-C. v. Rossum. De eerste ronde vangt morgenavond om 8 uur ln Zomerlust aan. VOOR VRIJDAG 8 MEI. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Gr.pl, 11.15 12.00: Pianorecital 12.15: Gr.pl. 1.00: Ensemble v. d. Horst 2.30: Chr. Lec tuur 3.00—3.45: Vlooi en piano 4.00: Gr.pl. 5.00: Sopraan en tenor 6.30: Voor tulnliefhebbers 7.00: Berichten 7.15: Reportage 7.30: Literaire cause rie 8.00: Berichten 8.15: Orgelcon cert 9.00: Lezing over de Rotterdam - sche haven 9.30: Arnhemsche Orkest- vereen., m.m.v. cellist. (Om 10.10 Berich ten) 11.00—11.30: Gr.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00: VPRO. 11.00 VARA. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgen wijding VPRO 10.15: Voordracht 10.30: Gr.pl. 11.00: Voordracht 11.20: Gr.pl. 12.30: Omroeporkest en zang kwartet „Amsterdam-Oost" 2.30: Tuln- bouwpraaje! 2.50: Muzik. causerie (Met Gr.pl.) 3.20: Gr.pl. 5.00: Kinderuur tje 5.30: Variatieconcert 6.30: Dans muziek 7 05: Religieus-socialistische le zing 7.25; Gr.pl. 7.50: Berichten 8.06: Bijbelsche causerie 8.30: Zang door de dames P. en C. Arntzenlus 9.00; HEDEN. Doelenkazerne: Ruiterfeest te 8 u. nam, Leger des Heils: Muzidk- en zangavond te 8 uur. Royal: Verg. van donateurs van U.V.S. 8 uur naim. Volkshuis: Declamatie Martlen Bever sluis e.a., nam. 8 uur. Katwijk aan Zee (Oude Kerk): uit. voering Chr. Zangver. „Excelsior". 8 u. nm, Vrijdag. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 3 u. nam, Stadszaal: Wiener Sangerknaben. 6Vi uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v, Praevemtieve Ge- neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. I BIOSCOPEN. Luxo:-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Captain Blood". Woend.. Donderd. en Zatërd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Moulin Rouge". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm, „Een circus trok voorbij". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. na „Diamond Jlm". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4;/« uur en 8 u. 15, Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Mazurka", lederen middag 2'/t u„ Zondag vaf 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voo: spoedirecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apathoken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei as. waargenomken door de apotheken G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. alleen hef beife voor Uw gezondheid ASPI RIN S Ulhlullend verkrijgbaar In de oranje-bandboi*jet vafkj 30 tabl. 70 ctt. en oranjezekjes varul-fabl. 10 ötfi 3222 (Inger. Med.) Causerie: Arnhem: Eenheid in verschei denheid 10.00: Lezing over redassee- rlngswerk 10.45: Berichten 11.00 12.00„America calling?". Droitwich, 1500 M. 10.20—10.50: Or gelspel 11.10: Gr.pl. 11.50: Dansmu ziek 12.351.20: Blrmlnghamsch Philh. Strijkorkest 2.20—2.50: Vrijdagmiddag- praatje 3.15: E. Colombo's orkest 4.05: Gr.pl. 4.35: Sextetconcert 5.20: Berclhten 5.50: Beethovenconcert 6.10: Tulnbouwpraatje 6.30: Muzikale lezing 6.50: Zang 7.20: „Underground reportage 8.00: Voordracht 8.10: Dansmuziek 8.50: Berichten 9.20: Lezing over nationalisme 9.40: Plano kwartet 10.35—11.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 6.20 en 7.35: Gr.pl. 10.35: Dito 11.35: Nat. Orkest 1.50: Gr.pl. 3.20: Gevar. concert - 4.50: Orkest 7.50: Uit Brussel: Orkest concert 10.2012,05: Gr.pl. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert - 11.20: Populair concert 12.35: Omroep- kleinorkest 1.35: Kwintetconcert Omroeporkest 7.30: Gevar. programma m.m.v. solisten, het Omroepkoor en -or kest 10.2011.20:Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.» en 12.30—1.20 en 4.20: Omroeporkest - 5.20: Dansmuziek 6,20: Gr.pl. 7-». Symphonleconcert 9.3010.20: Gr.pl. 484 M.: 11.20: Gr.pl. 11.50: Zlgeuner- muziek 12.50: Zang 1.001.20: Gr.pl. 4.20 en 5.35: Dito 5.59: Pianorecital- 6.35: Zang 7.20: Militair concert en toespraak voor oud-strijders 9.30: Gr. pi. 9.4510.20: Marmonlcamuziek. Deutscblandsender, 1571 M. 7 30: Gr. pi. 8.05: Bruckner's 8ste symphonie 0.20: Berichten 0.50: Viool en plano - 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Ddns- muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E" DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vri.jdag 8 Mei. Ie Programma: lederen dag, van 8—2* uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—s uur: KRO, NCRV, enz. 3e programma: 8.00 Brussel VI. Keulen 10.10: Deutschlandsender 10.35: Pariis Radio 12.05: Brussel VI. - 13.20: Keulen 14.20: diversen l=-tr Pariis Radio 18.20: Brussel VI. Keulen 19.05: diversen 20.10: Droir- wich 21.05: Londen Rcg. 21.45: Brus sel Fr. 22.20: Ber.iin 23.20: Weenen 4e programma: 8.00: diversen Londen Reg. 10.20: Droitwich Londen Reg. 15.15: Droitwich g-Ï: diversen 17.50: Londen Reg. i;" Gram.muz. G.R.D 22.35: Droitwich - 23.20: R. Danmark,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6