UIT SLOOTLAND CORRESPONDENTIE. HET FEETJE EN DE VRUCHTBOOME Nu begint het er toch heusch op te lijken alsof de lente in aantocht is; men zegt, dat het in de zon al heerlijk is, maar de wind is nog zoo guur, roept iedereen. Vandaag lag ik met al meer genoegen met wijd open raam, dus ik zal wel spoedig mogen probeeren of ik een half uurtje langzaam zachtjes in een auto kan rij den, eerst probeeren, want ik ben overal zoo afgewend, dus eerst zal het heel erg vermoeiend voor mij zijn. Leendert Moraal, 4 goede oplossingen is toch immers altijd voldoende, dus je had er genoeg. Jacobus Nieboer, nog wel gefeliciteerd met je elfden verjaardag; ja zeker mag je nu met de grooteren meedoen. Zoodra het zachter is, mag ik even uit. Ali en Greta Varkevlsser, van harte beterschap met de zieken en ik hoop dat er geen nieuwe zieken bijkomen. Rina Bloot, Ja gelukkig mag ik tegen woordig 's morgens 2 uur en 's avonds 21/» uur opzitten. Je mag tot en met 16 jaar meedoen. Je broertje ook, zoodra hij 7 jaar is geworden, mag hij ook meedoen. Atie en Corrie Harteveld, 15 Mei be gint de zomertijd wat de tijdsregeling be treft, maar dat heeft niets met zomer weer te maken, dat moeten we maar ge duldig afwachten. Zoodra het echt zacht is, mag ik eens een half uurtje rijden. Willy van Leeuwen, nu bepaald mooi is het nog niet, je weet wel wat ik bedoel, maar zoo erg leelijk nu toch ook niet, het zal zeker wel beter en mooier worden, dat geloof ik stellig. Hennie de l'Ecluse, ja ik verlang ook erg naar zachter weer, zoodat de kachel uit kan en de ramen weer open, maar ik ver lang niet naar hitte, die maakt mij el lendig. Janneman Bronsgeest, het is nu net je verjaardag terwijl ik dit schrijf en ben jij aan het feestvieren; heerlijk hè! Annie Boom. ja een 9 op je rapport, dat is mooi, hoor. Truus van Eyck, zoo ben je weer terug en 8 pond aangekomen, prachtig, en zoo bruin verbrand, dus heerlijk van buiten genoten. En nu natuurlijk weer blij om bij Moeder thuis te zijn. Ans en Rietje Vollenga en Netty Veld huizen, dat is wel prettig om nu Zondags met mooi weer zoo'n fietstocht te maken, dan zie je veel van de omstreken. Ik ben heel blij, dat ik na zoovele maanden in huis een half uurtje heb gereden in een auto; toen ik de correspondentie begon was het nog niet gebeurd. Bep van Kooperen, lees maar wat ik net hiervoor heb geschreven, dan weet je hoe het mij gaat. Jaap Kruit, het spijt mij voor jou, maar de meeste van die raadsels hebben er ai ingestaan Trieneke van Manen, wat aardig dat er jonge poesjes zijn, maar kom er nu nog niet aan, laat ze stil in het mandje lig gen, dat vindt moeder poes veel prettiger. Toos en Bep Bouter, wat is Toos een boel moois aan het maken voor iedereen, dat vindt Bep zeker wel prettig als Toos voor haar naait en borduurt, gaat Bep het later ook leeren? Jannie Werk, je mag wel meer dan drie oplossingen opschrijven, gerust hoor. Marietje Prenen, wat jammer dat die fietsband sprong en je toen vreeselijk ver moest loopen: ik begrijp dat je toen moe was Gretha en Wim de Graaf, zoo heeft kleine Rietje al een vriendinnetje, woont die dichtbij, spelen ze veel samen? Willem Dexel als de anecdotes goed zijn. dan krijgen ze later een beurt, dat beloof ik |e. Mien en Bep Groenhuyzen, neen ik ben helaas nooit In de Leidsche Hout geweest, de laatste zeven jaar heb ik nooit meer in Leiden kunnen logeeren, doordat ik telkens ziek ben. Heb je zoo'n schik in al die dieren; ik houd ook erg veel van die ren. Maaltje en Lena Sierag zijn jullie blij, dat de vriendin Truus er weer is. Ze schreef mij zelf ook al dat ze zoo dik 1s geworden. Tine van der Pot, zoo was dat aardige verhaal over het aquarium op school van jou. Word je op 12 Mei 12 jaar? Ik zal je nu maar vast feliciteeren, al is het wat te vroeg. Saartje Tiemeyer, ben je verhoogd, daar ben je zeker erg blü om, dat kan ik be grijpen. IV. Carna ral. Drie kikkertjes, drie makkertjes. Die hebben dolle pret En 't is toch kikker-carnaval! Een puntmuts opgezet. Daarbij een masker voorgedaan. Leuk zien die drie er uit! Wie 't zijn? Wel, Rond-Oog, vriendje Groen En Spring-in-'t Veld, die guit! (Nadruk verboden). Ze dansen en ze zingen steeds. Hoe vroolijk klinkt hun lied! Van Kwak-Kwaak! Kwak-Kwaak? Kwak-Kwaak-Kwaa Je kent het, is het niet? Drie kikkertjes, drie makkertjes, Die dansen poot aan poot, Want kikkerfeest is 't overal: In 't weiland en de sloot! C. E. DE LILLE HOGERWAAR1 Meintje van den Berg, ben je verleden week in Scheveningen geweest? Nu ik hoop er spoedig ook eens even heen te mogen rijden, en dan eens de zee te zien, dat is zoo heel lang geleden. Piet de Graaf, ook al vast hartelijk ge feliciteerd met den 12den Mei, veel plezier dien dag. Lydia Botermans, zeker mag je mee doen en mij Tante noemen. Je behoeft alleen de oplossingen te schrijven, niet ook het raadsel zelf. Alida en Koosje Stikkelorum, ik heb een half uurtje in een auto mogen toe ren, heel langzaam zacht, anders schokt het te veel. Dorus de Geus, ik hoop, dat er nu al goede berichten van Kees zijn gekomen, het is nu mooi weer voor hem. Antje Kloeke, ja dat is een goed rap port hoor, daar kan je blij mee zijn. Annie Schipper, ik neem het niets kwa lijk, denk er voortaan maar goed aan, om je naam er onder te zetten. Vijftal Van Vliet, ik heb nog steeds raadsels van jullie, want jullie hebt mij eens vellen vol gestuurd, daar gebruik ik immers er dikwijls een van. Trijntje Durieux, neen ik heb niets geen drukte gezien op 30 April, dat is aan een ander deel van de stad. Woon je dicht by de Vink? Wat een feest met traktatie en spelletjes en wedstrijden, is dat ieder jaar zoo? Marietje, Paul en Wim Laman, harte- lyk gefeliciteerd de tweelingen met hun verjaardag. Prettig hè dit jaar op Zon dag. Jullie krijgen zeker precies dezelfde cadeautjes? of hadden jullie verschillende wenschen? Zyn jullie al naar het bessen- laantje geweest? Bep en Wim Nieboer, had Bep zoo'n oor pijn? Ja dan heb je geen zin in raadsels en brieven schrijven. Van dat ongeluk had ik al gehoord; wel heel erg als men zelfs op het trottoir niet veilig weer is. Allen hartelijk gegroet door MeJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Een schattig lief. klein feetje Met heel licht jurkje aan. Is in April de zon scheen! - Eens wandelen gegaan. Zü zag de boomen buiten. Fruitboomen, zonder blad En zonder bloesem ook nog. Wat aak'lig kaal stond dat! Zij had een tooverstafje. Dat streek ze heen en weer; Van 't jurkje naar de boomen. Niet één. wel duizend keer! En toen ze eind'lUk wegging, Voorzichtig en heel zacht! Toen was het bijna donker En kwam dus gauw de nacht. Na enk'le dagen stonden Vruchtboomen al in bloei. Ze hadden teere bloesems: Wit. rose net fün vloei! De menschen zeiden: Kijk een De boomen vieren feest! Maar die wisten het beter: Een fee was er geweest. Had met haar tooverstafje Hen allen aangeraakt En van den kalen boomgaard Een bloeienden gemaakt! v Ze fiuast'ren tegen 't windje. Met stemmetjes heel teer; Bedankt dat lieve feetje: Je ziet haar wel eens meer! CARLA HC (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16