KLEURPLAATJE POPEYE'S GEHEIM. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. Zoo had Pietje het begrepen! was er eens.een magere matroos, een stompen neus en een vooruit- nde kin. Hij had een geweldig diepe ïstem en rookte aan één stuk door en kort pijpje, waarmee hij en dat heel wonderlijk een stoomfluit na doen. Hij droeg zijn mouwen altijd slagen tot boven zijn ellebogen en pet stond op één oor h, ik hoef jullie, geloof ik, die stoere an niet verder te beschrijven! Je hem vast al herkendhet is Po- de Zeeman, wiens avonturen je zeker ?ens in de bioscoop op de film gezien >oi is hij niet, die Popeye. En hij ziet el eens een beetje slordig uit. Maar. ïeeft een goed hart! Dat blijkt iedere weer als hij ergens iets ziet gebeuren, niet in den haak is. Als bijvoorbeeld groote, sterke bullebak'van een kerel ke meisjes plaagt of weerlooze dieren t, dan wordt de kalme Popeye ineens lend. Dat kan hij gewoon niet zien! ïaalt zijn broek op en stevent er met e stappen op af. En dan trekken zijn ldige vuisten van leer om de zwakken elpen en de onschuld te verdedigen, leren keer sta je dan weer verbaasd sterk Popeye toch is. Eerlijk gezegd je het heelemaal niet verwachten van mager mannetje. Meestal zijn ma- menschen niet zoo erg sterk. tl, Popeye is ook niet altijd zoo sterk est, zie je! Dat wou ik je nu eigenlijk vertellen. Heel vroeger was Popeye magerder dan nu, en toen was hij maal niet sterk. Je kon hem toen r een zwakkeling noemen. Hij voelde maar al te vaak slapjes, zijn werk iet schip viel hem zwaar en als zijn n en rechtvaardig hart dat hij toen urlijk al had hem ertoe bracht henbeide te komen als hij ergens nd onrechtvaardig zag behandelen, liep het altijd naar voor hem at. Dan hij leelijk klop. een goeden dag nu misschien ook rndat hij zoo weinig waard was :te Popeye zijn baantje van matroos 1, en daar stond hij op de keien, zon*- werk en met maar een paar centen ak. Hij ging zoeken naar een nieuw p! Maar hoewel hij aan honderd acht lertig kapiteins een bezoek bracht, had eeneen een plaatsje vrij. Misschien ien zij het ook wel, maar gaven het t aan een kerel van stavast. Er loo- tegenwoordig genoeg flinke zeclu» een schip te zoeken. mocht men van Popeye zeggen wat i wilde, maar bij de pakken neerzitten toch niet in zijn aard, en toen het in laven niet lukte, trok hij het land in een of ander baantje aan den wal op poren. Nou, dat viel ook niet mee. eye pakte wel van alles aan; den kn keer harkte hij iemands tuin aan, anderen keer sleep hij voor iemand de sen en den derden keer goochelde hij *n kermis, maar véél bracht dat alle- '1 niet op. ALS 'T LENTE IS! (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Corrie Harteveld, Aiie Harteveid, Rina Bloot, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Geertruida Blóte, Willy van Leeuwen, Wim van Leeuwen, Toos Lieshout, Marietje Lieshout, Ali van der Linden, Carolientje Verbiest, Trijn tje Durieux, Jacobus Nieboer, Jannie Nie boer, Wim Nieboer. Truus Brugmans, Leendert Moraal, Johanna Outsnoorn, Greta Varkevlsser, Ali Vgrkevisser, Jan de Giaaf, Grietje de Graaf, Truus van Eyck, Carry de Graaff, Maarten Kulk, Simy van der Hoogt, Ida Marie de Graaf, Marie E. M. Boon, Ali de Witt, Elly Dobbe, Rika de Graaf, Dientje Olivier. Hennie de l'Ecluse, Janneman Bronsgeest, Annie Boom, Ma- rietje Lepelaar, Janny Bavelaar, Sophietje de Ridder, Corrie van Erkel, Nellie van Eikel, Cornelis J. Abouw, Leo Baljé, Tint van der Reyden, Herman van der Reyden, Herman Humme, Riek Scheer, Jan Chou- four, Miesje Kop, Henny van Wijk, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Nettie Veld huizen, Sophietje de Graaf, Doorlje de Graaf, Trieneke van Manen, Bep v. Koo peren. Marietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Aaltje van Vliet, Boukje v. Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jaap Kruit, Jolian Leugering, Toos Bouter, Bep Bouter, Tie- leman van der Linden, Mathy Nclles, Wim Nolles, Rie Hartevelt, Prijna Harte- velt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Mappy Rührwiem, Een brief op wit pa pier in blauw couvert zonder naam, Wim Evers, Willem Dexel, Jannie Werk, Rieka Prenen, Dientje Prenen, Marietje Prenen, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Geer- truy de Groot, Evama de Groot, Dirkje Tiemeyer, Cathrien Saartje Tiemeyer, Mien Grocnhuyzen, Bep Groenhuyzen, Tihe van der Pot, Cor Spoelstra, Maartje Sierag, Lena Sierag, Annie Zandvliet, Ge rard Zandvliet, Meintje van den Berg, Janniee de Graaf, Jan de Graaf, tiet de Graaf, Trljnie Switzer, Marie Brokaar, Alida van der Holst, Lydia Bolermans, Jannie van Biezen, Corrie Poeliejoe, Saar tje Poeliejoe, Henny van Vliet, Alida Stik- kelorum, Koosje Btikkelorum, Annie Schipjier, Antje Kloeke, Catharina de Groot, Leendert de Groot. Dorus de Geus, Kees de Geus, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water. Bep Nieboer, Wim Nieboer, Gerard van Vliet. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Geld, geduld. 2. Doorn of splinter. 3. Moezel. 4. Spoorboomen. 5. De letter e. 6. Genua, Genève, Gent. 7. Schelpen. 8. Alkmaar, Doorn. Oom Jan kwam eens logeeren. Dat was me een plezier! Veel hielden van hun Oompje De kind'ren alle vier. En op een keer aan tafel Voert Oom maar steeds het woord, De jeugd begrijpt niet alles, Maar heeft toch wat gehoord. Oom Jan is aan 't vertellen Van reizen, die hij deed Hij zegt: Wat 'k nu gezien heb, Geloof 'k niet. dat 'k vergeet! Ja, ja zegt Moeder lachend, 'n Stokpaardje van je is 't: 't Vertellen van je reizen! Dacht jij, dat ik 't niet wist? Een dagje later komen De „grooten" uit de stad Heel veel vertellen beiden Om beurten. Riet en At. Op eens zegt kleine Pietje; Heel ernstig en bedaard; Die Riet kan veel vertellen. Ze zit op 't hobbelpaard! CARLA HOOG. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15