hollanosch ZWIT5ERSCHE REEPENKWALITEIT IflOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Mei 1936 UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT Loop der Bevolking. Gevestigd: M. H. de Jong, klnderjuffr. jjassaulaan 32 van Leiden; Jonkheer R. feifh arts Endegeest van Leiden; Wed. J. p. Born geb, Oostöam Rhijng.str.weg 40 van Noordwijk; C. C. de Quaasteniet onderwijzeres de Keimpenaerstr. 35 van Leiden: J. H. Boeke en gez. hoogleeraar Warmonderweg 18 van Leiden; W. F. H. Linke L. de Col.laan 7 van Utrecht; E W. T, d. Burgh en vr. Warmonderweg 88 van Arnhem; J. H. Th. M. Bazelmans Nassau- Uan 18 van Eindhoven; Wed. L. L. v. d. Wal geb. v. Oosten en gez. Wijttenbadh- weg 63 van Den Haag; Tj. Kramer en vr. em. pred. Rhijng.str.weg 16a van Monster; N van Duijn db. Wlihelminapark 23 van Noordwijk; C. A. C. Zelling gep. hoofd- verpl. Hofdijk 39 van Delft; J. N. Verman de—Hondlus Boldingh Dorpsstraat 1 van Amersfoort; M. J. Th. Verhoeven War monderweg 80 inw. van De Bilt (U.); C. Kramer RhiJngeesteretraatweg 16a van Lelden; P. de Haan boerenknecht Broek- veg 5 van Achtkasspelen. Vertrokken: A. J. van den Berg car.- bouwer van Dulnzidhtstraat 33 naar Wad- dinxveen, Henegouwerweg 65; J. A. v. d. Laan techn. van Van GrlethuIJsenpl. 2 n. De Bildt (U.) Bllthoven. Soestdljkweg 53 Nrd F1 M. Hoek db. van Wlihelminapark 23 naar Noordwijk, P. Heinstr. 14; H. H. W. Koelman van de Kempenaerstr. 25a naar Utrecht, Boerhaavepl. 2; A. G. Hotz geb. Beljer. van Oeversstraat 26 naar Lelden, Kljnsb.w 75a; KI. van Deursen geb. de jong Cleljndert van A. van Burenlaan 9 naar Arnhem, Amsterdamscheweg 15; D. W. A. H. van Deursen verpl. van An. V. Burenl. 9 naar Voorburg, Hoek Water- itraat 138; M. Verhoef db. van Van Griet- toljsenplein 2 naar Leiden, W. Singel 72; W. J. Reitsma geb. Versluijs van Lcldsche- «traatweg 7 naar R'dam, Nolensstr. 70; E. Hofing. van Dorpsetr. 38 naar Wonseradcel Longerhouw 23; H. W. Kunstchem en gez. ran Geversstr. 26 naar Leiden, Rijnsbur- gerweg 75a; L. W. N. van Deursen van A. ran Burenl. 9 naar Bergen op Zoom, Koordsingel. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Imkje Neeltje, d. v. Jac.Heems- tórk en I. N. Pont. Overleden: Wilhelmlna v. d. Kwaak 84 j, wed. v. J. Paauw. Ondertrouwd: N. Driebergen jm. 23 j. en A. Joh. Colijn Jd. 22 j. A. v. d. Meulen jm 27 J. en E. v. d. Eykel jd. 23 J. Gehuwd: Joh. v. d. Gugten jm. 24 j. en N. Heemskerk jd. 22 j. H. v. Egmond jm. 33 J. en A. de Mooy Jd. 24 J. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. C. G. van Santen geb. van ie Krogt, d. Ondertrouwd: J. J. Meyburg en J. L. v. I Dulvenbode A. F. Hilgersom en C. A. I Scheen W. A. de Korte en G. M. de f Koning A. J. Elderhorst en W. H. Schellevis. Getrouwd: M. Roelofse en H. A. Kouwen- terg J. van Rijswijk en J. M. de Hey 11. A. de Winter en M. W. van Leeuwen. Overleden: A. J. Borsboom vr. 64 j. VEUR- Burgerlijke Stand. Bevallen: J. A. Remmerswaal geb. van Haas, d. C. H. Evers geb. van Nierop, d. - A. M. van Leeuwen geb. Beerends, d. Getrouwd: N. W. Zandbergen en M. H. I M. Bergman. o VEUR-LEIDSCHENDAM. 40-Jarig jubileum Ver. Ziekenhulp. Veertig jaren geleden was het geen ge woonte dat bij ziekte de arbeider zijn loon kreeg doorbetaald. Meestal geschied de dit gedeeltelijk of in het geheel niet. In dit verband werd ook hier ter plaatse t gemis gevoeld van 'n Instituut hetwelk in dit euvel voorzag. Op initiatief en onder -riding van den toenmallgen burgemeester wiyvendljk is toen opgericht de Ver. Ziekenhulp. Deze vereeniglng welke thans jaar bestond had in café het Eiland een 'eestavond belegd voor leden en hun echt- fencoten; de zaal was tot de laatste plaats I bezet. Wij merkten op burgemeester Keyzer, I de beide wethouders van Stompwijk de ■Wren van den Bosch en van Wijk en den ''ethouder van Veur den heer de Koning. De heer Willemsen, voorzitter der ver eniging sprak het welkomstwoord en gaf een overzicht van de tot standkomlng en 5ft verloop gedurende de 40 jaren. Na woei kwam terugslag, doch toen door een sfiepepidemie de ondergang nabij was, was een aantal leden zoo solidair om UÜ^yleel bij te springen en de instand houding te verzekeren; zij verdienen nu "W allen dank. Burgemeester Keyzer feliciteerde de weeniging met haar 40-jarig bestaan. J* oprichting van de vereeniging was een Stede daad; vandaar dat B. en W. volko- ïrï n}et de vereeniglng medeleven. Van ff oprichters ls nog één bestuurslid over 2L* W. van Veen. verder ls nog aan- 66,1 der oprichters de heer van der ifSJ,- welke nu in een andere positie ver- herdacht dient ook te worden de tJÜu von het overleden bestuurslid Nleu- t-M?1?6 De vereeniging mag verder zijn op haar huidige bestuurders: .""en als Willemsen en van Elswijk. Spr. ubw-j? dat de loeien zullen begrijpen dat van het ledental noodig is en *°rden dat ellC lid ProPaSandist zal eerauP0 werd gemeenschappelijk het een„coup'et van het Wilhelmus gezon- kini, T11 werd overgegaan tot afwer- D^-het P">gramma. davit ing van den avond was in han- banrf deer Hugenent van de Jagers- met het „Neerlandia Trio" «hal*»!! muzlek ten beste gaf. Verder blimnrw ,men van het lachen om den De aft de Bruijn uit Schiedam, fnfiaira g€.n werden op ruime wijze een nrü u i' wn gratis tombola ieder wus bezorgde. fhtwnn-jUr sPrak de heer Willemsen het die rWaarbij hij allen dank bracht, *erkt. welslagen hadden medege- 279*2 «lncez Med.) VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Dirkje Zwanenburg, oud 2 J„ d. v. L. Zwanenburg en M. Barnhoorn. Geboren: Cornells, z. v. C. Koppe en C. A. van Werkhoven. Gehuwd'. Martlnus Wilhelmus van Denzen. oud 32 jaar, wonende te Noord wij kerhout en Maria de Groot, 25 jaar. VOORSCHOTEN. Vergadering Ned. R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond vergaderde in het R.K. vereenigingsgebouw onder leiding van haar voorzitter, den heer N. Lamboo. Al lereerst deelde deze mede dat zich weder om een tweetal nieuwe leden, die hij wel kom heette, hadden opgegeven. Tot le secretaris was aangewezen de heer W. v. d. Geest; de Encycliek-meeting zal dit Jaar op 2den Pinksterdag te Oegstgeest worden gehouden. Spr. hoopte, dat vele leden hieraan zouden deelnemen. Vervolgens werd de agenda van den Centralen Raad behandeld. Besloten werd de afgevaardigde op te dragen enkele pun ten tie steunen: het bestuur zal uit zijn midden een afgevaardigde benoemen. Tot het bestuur van V.V.L. is het verzoek gericht een veteranen-wedstrijd te mo gen houden ten bate der werklooze leden van den Volksbond. Dit verzoek ls toege staan op een nader te bepalen dag. Zeven tien leden gaven zich voor dezen wedstrijd op, waaruit het bestuur een elftal zal kiezen. BIJ de rondvraag werd o.a. door één der leden opgemerkt, dat hij het zou toe juichen, wanneer ook op de R.K. scholen ouderavonden gegeven zouden worden en vroeg hij het bestuur of hieraan iets ge daan kon worden. Ook werd een beroep gedaan om de kas „hulp in nood" te ster ken, opdat vooral zieken geholpen kunnen worden. Het bestuur zou gaarne een denk beeld ontvangen om verder uit te werken. Hierop volgde sluiting. De collecte voor hulp in nood bracht op f. 1.19. Ook hier zal op 9 Mei a.s. een collecte gehouden worden ten bate der samen werkende reclasseeringsinstellingen, waar toe zich een comité heeft gevormd. WARMOND. Op 13 Mei a.s, n.m. 2 uur zal in een der lokalen van de voormalige OL school gelegenheid bestaan voor kostelooze inen ting en herinenting. Nabij de bekende boerderij Meerrust is tengevolge van een aanrijding een per sonen-auto over den kop geslagen. In de auto bevond zich alleen de chauffeur, die, behoudens enkele lichte kneuzingen, met den schrik vrij kwam. Het voorste gedeelte van 'den wagen werd zwaar beschadigd, zoodat de wagen door een kraanwagen moest worden weggesleept. WASSENAAR. Aangenomen het beroep der Ned. Herv. Kerk te Dussen (toez.) drs. J. C. Hooykaas alhier. ZEVENHOVEN. Een kerk voor f. 80. De oude R.K. kerk is verkocht aan Gebr. v. Hooven te Waddinxveen voor slechts f. 80— Loop der bevolking. Ingekomen: W. v. Dijk, van Amsterdam. Vertrokken: M. R. van ElswUk, naar Den Haag. ALPHEN. De opbrengst van den speldjesdag ten bate Van den Chr. Nat. Werkmans bond bedraagt f. 122.46. De meisjesver. „Bidt en Werkt" hield in Concordia onder leiding van mej. Den Ouden een zeer geslaagde Jaarvergade ring. Na opening en verslagen gaven de dames v. Ommeren en Vogelaar een keu rige inleiding betr. kerk en gewijde ge schiedenis. Namens de Jeugdcentrale voerde het woord de heer Verduijn; na mens den kerkeraad de heer Hoornenborg, terwijl het geheel geanimeerd werd af gewisseld door zang. muziek en een aardig stukje radio-reportage. De avond werd door ds. Bosch gesloten. ALKEMADE. Een goede arrestatie Des nachts heeft de Rijksveldwachter A. P. Bodaan te Oude Wetering een twee tal personen aangehouden, waarvan er een zonder licht reed. Nadat zij hun namen ■hadden opgegeven bleek, dat zij zich niet voldoende konden Iegltlmeeren. In samen werking met den Inmiddels ter plaatse gekomen brigadier der RUksveldwacht J. Geluk werden belden naar het arres tanten-lokaal te Roelcrfarendsveen over gebracht. Uit een nader onderzoek bleek al spoedig, dat zij valsche namen hadden opgegeven. Dit was aanleiding om een onderroek in te stellen naar de herkomst der door hen bereden rijwielen. Uit een uit Hoofddorp verkregen Informatie bleek, dat daar 2 rijwielen waren ontvreemd, die geheel beantwoordden aan het signale ment, dat van de beide in het bezit van de arrestanten bevonden rijwielen kon worden verstrekt. Het bleek ook, dat de politie hier een goede greep had gedaan, daar beide personen, genaamd P. K. en P. D en woonachtig te Leidschendam in de plaats hunner Inwoning goede beken den van de politie waren Daar de diefstal onder Haarlemmermeer heeft plaats re- vonden, zijn zij door de gemeente-politie aldaar overgenomen en ingesloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. de Prie van Veur P. van Bostelen van Koudekerk C. J. Zwetsloot van Den Haag P. C. van der Meer van Haarlem J. P Castelein van Voorschoten J. Olyerhoek van Leiden A. C P. van der Meer van Leiden N. J. I. Rodewijk van Ooltgensplaat - B. Waldo van Kollumerland A. G. J. van Diemen van Leiden, Vertrokken: L. Roubos en gezin naar Haarlemmermeer "N.' J. Turk naar Nij megen J. W. en "Hagen naar Nij megen W. Hoogefibfeom en gezin naar Leiden —.A. van AaSjelt naar Haarlem mermeer J. M. Los naar Voorhout J. Koopmanschap naar WeesD P, Th. Hoo- genboom en gezin naar Woubrugge M. C. Rotteveel naar Naaldwijk J. A. Smit en gezin naar Leimuiden M. G. Mollers naar Alphen aan den Rijn A. H. de Munnik en gezin naar.Kampen G. Ver beek naar Hazerswoude J. van der Kemp en gezin naar Odoorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Johanna Marth.-. Maria, d. van P. M. Cozijn en C. M. van der Zwet Jbseph Hermanus Maria. z. van Tlr. van der Meer en J. Th. Bakker Jacobus Wilhelmus, z. van C. B. L'Ami en M. Vermey Johanna Maria Antoinette, d. van J. F. A. Uphoff en C. L. Stapel Catharina Alagonda Maria, d. van P. H. van den Bosch en J. M. Masker Corne lls Godefridus, z. van C. J. Verlaan en J. P. van der Geest. Overleden: Leendert van Hameren w. 83 jaar. Ondertrouwd: Willy Schokker jm. 20 j. en Clementia Jacoba Maria Jansen Jd. 21 j. Quirinus Gerardus Warmerdam jm. 30 j. en Maria Columba Klein jd. 28 j. Jacobus Engelbertus van der Meer jm. 27 j. en Columba Bouwmeester jd. 26 j. 4. Simmie bleef nog even ln de deur dan staan en zag Thijsje aarz'lend aan; maar de kou scheen dezen niet te hind'ren, terwijl ook de sneeuwval wat ging mlnd'ren. Zoo is aan zijn aarz'ling snel een eind gekomen en heeft hij zijn besluit genomen: „Kom mee vooruit dan maar; lk ben voor ied'ren tocht al klaar". Dan liepen zij getwee'n door 't wijde snecuwland heen: zij stapten maar heel stevig aan, al wisten zij dan niet, waarheen zij zouden gaan Zij werden zoo snel warm, maar nog niet moe. Het doel van dezen tocht wat deed het er ook toe? Zij hadden allen tijd en liepen dus, de kou ten spijt, een uur wel, zonder iemand te ont moeten de droge sneeuw knerste zacht onder hun voeten. Gerardus Bernardus Buskermolen Jm. 29 j. en Maria Petronella van Eyg jd. 26 j. Gehuwd: Johannes Adrlanus Vollebregt jm. 26 J. en Maria Cornelia Rotteveel jd. 25 J. Jacobus Brouwer jm. 26 j. en Mar tha Geertruida Mollers jd. 21 j. Corne lls Johannes van Klink jm. 30 J. en Cor nelia van Klink jd. 28 j. Johannes Mat- theus van Diemen Jm. 27 j. en Maria Jo hanna van Klink jd. 22 J. Derek Leen dert de Bock jm. 25 J. en Trijntje Pulleman jd. 25 j. Jacobus Nlcolaas Borst Jm. 36 J. en Jansje van der Star Jd. 23 j. Theodorus Johannes van Rijn jm. 31 j. en Maria Cornelia Josephlna van eter Veer jd. 27 j. Anthonius van Veen Jm. 25 j. en Maria Geertruda Akerboom jd. 23 Jaar. In het arrestanten-lokaal alhier is Ingesloten J. N. L., die ln het Alg. Politie blad stond gesignaleerd. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anke. D. van A. J. F. Beerens en G. Timmermans Maria Theresla, D. van Th. L. v. d. Laan en C. J. v. Leeuwen Geertruida Maria, D. van J. van Fulpen en M. van Rijn Cornells Gerardus, Z. van D. v. Gelderen en C. Bulk. Getrouwd: B. v. Zwieten 27 j. en J. D. van Tol 24 j. J. C. Koren 24 j. en N. v. Eijk 23 j. G. Houtman 21 j. en G. de Jong, 20 j. Overleden: Aaltje de Vroorne, echtge- noote van H. Stoter 87 J. Wlllebrordus Baks 59 J. Franciscus Stolwijk 77 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. VerkerkVan Gorkum dochter; E. M. van VlietLelieveld zoon; C. M. de Grootvan den Akker zoon; G. HoogerdijkVerweij zoon; H. M. Schou tenFase zoon. Ondertrouwd: D. van den Bosch, 25 jaar en M. van den Bosch 22 jaar. Gehuwd: Th. F. Meeskens 22 jaar en A. Th. J. van Weijnihgen 21 jaar; J. Spring- intveld 34 jaar en G. M. van den Berg 24 Jaar; C. Rijlaarsdam 26 Jaar en P. A. de Wit 27 jaar. Overleden: J. van der Poel. geh. met A. B Verkleij 76 jaar; J. van Blanken, geh. met A. P. Straathof 66 jaar; L. J. Wind- horst, geh. met M. F. Klein, 70 jaar. KOUDEKERK. De collecten in de afgeloopen maand gehouden in de Ned. Herv. kerk brachten op: voor de restauratie f.50, voor de kerk f. 65.65. busje plaatsengeld f. 17. De ver jaardagbus bracth op f. 31, van oud-Kou- dekerkers werd ontvangen f. 73.50 en voor plan 1936 f.30. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Johannes, z. van L. J. v. d. Ing en J. v. d. Werf. Ondertrouwd: C. Nagtegaal jm. 25 j. en P. Franke jd. 22 j. Overleden: AUda Wilhelmina van Son 50 jaar. o LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: E. v. Donselaar naar Aals meer, Hadleystraat 106 P. G. Gigen- gack, naar Amsterdam, Rozengracht 214 E Ch. Peeren, naar Lichtenvoorde. St. Joseph Gesticht C. H. M. Bernard, naar Haarlem, Amsterdamschevaart 187 R. de Boer en gezin naar NIeuwveen No. 90 A. G. Kievits naar Haarlemmermeer, Nieuw-Vennep Korenaarstraat 21 G. M. Nieuweveen naar Lelden, Havenkade 17 P. v. d. Snoek naar Beverwijk, p./a J. Kuys, Zeestraat 60 J. M. Buskermolen naar Heel en Panheel. St. Annagesticht H. Meijer en gezin naar Woubrugge. Woud- scbcdijk Ai. Ingekomen: A. J. Jansen van Woubrugge J. v. d. Kraan van Alphen aan den Rijn G. Stlgter en gezin van Rijnzaterwoude C. Aartman. van Aalsmeer W. G. Vink van Aalsmeer H. v. Eek en gezin van Arkel H. v. Borstelen van Alkemade J. F. Aarsen van Amsterdam W. Pie- terse van Ter-Aar G. S. J. van Oostrom van Wilnis H. Boekhorst van Rotter dam P. Horree en gezin van Leiden. Burgerlijke Stand. Overleden: Meinsje Wijdenes fechtge- noote van Thijs Roos) 66 j. Pleter Leen dert Schalk 2 weken, Z. v. Gijsbert Schalk en Artje Hogeveen Aagje Meijer 26 J., echtgenoote van Jacob Verhorst (over leden). Geboren: Barbera Maria, D. van Gerar dus de Jong en Maria Cornelia van Re- wijk Maria Cornelia Peetje, D. van Hen drik Kloek en Peetje Neljmeijer Ida Maria, D. van Anthonius Theodorus Brand en Cornelia Fransen Colomba Maria Geertruida. D. van Johan Jacobus de Jeu en Maria Petronella van Volwater Hen- drika, D. van Antonius de Prie en Gerarda Wilhelmina Fehr Daantje Cornelia, D. van Jan Swier en Hermlna Gerdlna Hagen Gerardus, Z. van Wilhelmus Hendrlkus Semp en Wilhelmina Maria Normann Pieter, Z. vanLambertus Corstiaan Van Poelgeest en Jansje den. Hertog Hen drik. Z. van Dirk Rademaker en Matje Rietdijk. 16 Mei wordt de assistent der belas tingen G. Hartmann van hier overge plaatst naar Vianen. NIEUWKOOP- Huwelijk van den burgemeester. Heden werd te Best (N. Br.) het kerke lijk huwelijk voltrokken tusschen den burgemeester dezer gemeente, de heer P. M. M. van der Weijden en mej. C. J. C. M. de Wert. De huwelijksmis werd met assistentie opgedragen door den heer H. P. A. van Dijk, pastoor te Haarlem, die ook de toespraak hield. De belangstelling was zeer groot; ook uit Nieuwkoop had men zich niet onbetuigd gelaten. Tal van kaartjes en telegrammen kwamen binnen, terwijl ook de ambtenaren, die dagelijks met den burgemeester in aanraking komen, met hun echtgenooten de H. Mis bijwoon den en daarna ter receptie gingen om het jonge paar hun gelukwenschen aan te bieden. Daarna maakten zij een rondrit door mooi Brabant. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, zoon van G. Romijn en M. G. van Ooijen. Loon der bevolking. Vertrokken: C. J. Mulder en gezin, n. Den Haag M. P. Mol, naar Zevenho ven H. Mik, naar Groningen J. C. de Wit, naar Alphen a. d. Rijn C. J. Goedknecht, naar Amsterdam. WADDINXVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. den Uljl uit Gouda K. J. Blankers uit Hooge- en Lage Zwaluwe M. H. Huibertsln 't Hout uit 's-Gra- venhage M. Saaf uit Zaandam A. M. de Vosvan Paassen uit Woensdrecht A. E. Doornenbal uit Moordrecht J. Hoekstra uit Zevenhuizen A. M. H. van Beers uit Zoetermeer J. Ph. Schooie- man uit Utrecht J. C. van der Welden uit Brandwijk. Vertrokken: J. A. van Eijk naar Bos koop N. Veenstra naar 's-Gravenhage W. Tappel naar Gouda J. Boom naar Moordrecht R. Boonstoppel naar Zwolle W. Wenz naar Köln (Dl.) en C. A. Broer naar Harmeien. In de laatste helft van April werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de kerk f. 110,67, voor de diaconie f 138,30 en de busjes voor de vrije zitplaatsen f. 31,80. De heer H. J. de Rooij ls gekozen tot bestuurslid van de vereen. „Volksonder wijs". Onze plaatsgenoot de heer A. Kwaak slaagde voor het examen gemeente administratie. 471 »te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 6 Mei 1936 Hooge Prijxen 2000.— 20588 100.— 4645 11482 17026 Prgzen van 65. 208 319 856 858 923 936 1076 170» 1828 2282 2395 2831 2833 2874 3183 3201 3206 3387 3460 3612 3863 4008 4185 4374 4399 4523 4956 5382 5585 5780 5898 5983 6014 6161 6414 6533 6605 6617 6623 6881 7144 7492 7499 7852 7904 8015 8466 8592 8720 8764 8880 8921 9035 9200 9779 9943 9962 10110 10577 10763 10678 11301 11737 12163 12497 12549 12772 12891 13527 14282 14457 14501 14826 15109 15309 15793 15972 15977 16108 16367 17635 17920 17975 18065 18131 18140 18196 18487 18490 19135 19709 20010 20157 20271 20629 20705 Verbet. 4de kl„ 2de lijst: 6228 m. z. 8228; 13693 en 13697 ontbreken. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Thans ls wel vast te stellen dat de drukke periode van den voorjaarshandel ln gebruiks- en weidevee achter den rug ls en hoewel er voor de vetwelderij nog geen reden is voor groot optimisme, staat het er toch iets beter voor dan de laatste jaren het geval was. Immers de verkoop prijzen van het magere materiaal waren in geen geval hooger dan vorig jaar. We spraken zelfs groote welders die in door snee iets minder hadden besteed, terwijl de slachtprijzen, zooals het er op het oogenblik voor staat, iets gunstiger mo gen worden genoemd We kunnen dus ge wagen van een betere verhouding. Hier komt nog bij dat er geen voorraad meer is van blikvleesch en zoo er ter wille van levering van goedkoop vleesch aan de armlastigen en werkloozen weer voor raad wordt gemaakt, waar heel veel kans voor bestaat, dan is het niet onmogelijk dat er nu in plaats van melkvee, slacht- rijpvee voor zal worden genomen. Boven dien ls er nu wat export. Alle factoren bij elkaar zijn ten gunste der producen ten. De slachtveemarkten waren wat minder bezet en de prijzen waren weder om aan den hoogen kant. We hebben vertrouwen dat de abnor maal lage prijzen niet weer zullen terug- keeren. De kwantums die ln de welden zijn gebracht voor de vleeschproductle, zijn ook wel wat minder dan voorheen. Op de gebfulksafdeellngen waren ook minder aanvoeren en de prijzen bleven op een vast peil. De aanbiedingen zullen de komende weken sterk terugloopen en de belangstelling zal zich verplaatsen naar den lammerenhandel die thans ln het Noorden des lands reeds In vollen gang ls. doch we weten de Hollandsche welders houden het op de Texelsche lam meren en deze mogen pas over 14 dagen het eiland verlaten. Over de prijzen hiervan hebben we reeds het onze gezegd en dat komt vrij wel overeen met hetgeen door opkoopers momenteel op Texel wordt betaald n.l. f. 7f 10 per stuk Extra zware zullen misschien nog iets meer kosten. De varkensmarkt was begin dezer week l wel niet hooger, doch wel aan den vasten I kant. Denkelijk zal de Centrale wat uit de markt gaan nemen om in te blikken. 3-ï

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7