KNUTSELHOEKJE CORRESPONDENTIE. VOOR FIGUURZAGERS Wat zijn er velen al naai' de bloembollen gaan kijken! Ja, die velden worden nu al heel mooi. lees ik telkens in de courant. Het was Zondag nu wel niet zóó'n prach tige dag want het begon met regen, maar tegen 12 uur klaarde het toch op, dus kon men er op uit gaan. Nteen hoor, ik kan er onmogelijk naar gaan kijken maar vroeger heb ik het dikwijls gezien. Ziezoo nu vele aparte antwoorden. Leendert Moraal, neen met dat gure koude weer mag lk volstrekt niet met open raam liggen, wel s morgens een uur om frlssche lucht te krijgen. Henny van Wijk zoo, mag je naar die ruiterfeesten van de artillerie: Nu. ik zie ook graag mooie paarden, vooral in draf. Dorus en Kees de Geus, ik wensch Kees goede reis, veel mooi weer, kom maar flink gezond terug. Ja zeker, Dorus mag het dan voor Jou schrijven. Lo en Toos Vos. wel gefeliciteerd met den verjaardag op a.s. Zaterdag. Wie is het? Lo of Toos? Zoodra je 11 jaar bent, behoor je tot de grooteren. Jannie, Jan en Piet de Graaf, de van Beuningenstraat is een zijstraat van de Frederik Hendriklaan en die eindigt dicht bij den Scheveningschen weg. Toos en Bep Bouter, ja ik ben ook heel dankbaar dat ik 's morgens en 's avonds wat in een stoel mag zitten, maar dan moet ik rustig blijven zitten, mag niet heen en weer loopen. Trieneke van Manen neen ik vrees dat ik dezen zomer nog niet naar Zeeland kan. de reis is te vermoeiend voor mij, wel jammer. Gretha en Wim de Graaf wel heel erg jammer van dat kanarievogeltje, de kooi hing daar dus niet veilig genoeg. Corrie en Arendje Harteveld en Rina Bloot ja je mag wel meer dan 4 oplos singen inzenden, maar 4 is voldoende om vermeld te worden. Willy van Leeuwen niets erg hoor, als je eens een paar maal overslaat. Drietal Betgen dat Is prachtig hoor die wip op zolder, een groot vermaak op regendagen Mieke Buising noem mij maar Tante. Wat aardig dat je zusjes je al lezen, schrijven en rekenen hadden geleefd, zoodat je dadelijk in de 2e klasse kon komen. Lida Bink nu dat kleine buurjongetje zal wel heerlijk vinden dat jij op je vrijen middag zoo met hem speelt. Johanna Outshoorn dus je hebt vrien dinnen op verjaarsvisite gehad, gezellig. En zoo'n mooi horloge gekregen, heerlijk hoor. Jannie Werk natuurlijk mag je een raadselnichtje van mij worden, nu hoor je nog tot de kleineren. Toos en Marietje Lieshout zoo, is dat ook jullie Oma, dat wist ik niet. Dat raad sel is meer een grapje, nemand kan dat raden, dat weet ik zeker. Neeltje Katwijk zoo, is de vriendin ziek. dat zal je wel erg naar vinden, maar ze schrijft zelf dat het heelemaal niet erg is. Drietal Laman dat is wel aardig dat jullie onder het eten met elkaar de raad sels oplost. Zijn Paul en Wim gauw jarig, wanneer? een dubbele feestdag is het dan. V/at waren de brieven van Paul en Wim weer mooi versierd met plaatjes. Janny Bekooy neen ik mag nog niet uit. Zoodra het echt zacht is en ik goed ge noeg ben, mag ik even 'h uurtje toeren om wat van het lentegroen te zien. Marietje Prenen wat ik net hiervoor heb geschreven, zou ik ook aan jou wil len schrijven als antwoord op je vragen. Ans en Rietje Vollenga dat lijkt mij een mooi boek waar jullie allebei van kunt genieten, niet waar? Lena. Maartje, Annie en Gerard zoo, heeft Annie me geschreven, ik zag dade lijk dat het ander schrift was. Als jullie dit leest, is Truus al weer thuis. Bep en Pieter Vos was het een heer lijke feestdag toen je moeder Jarig was, dat hoop ik hoor. Bep Ponsen dus bij jou een feestdag door vaders verjaardag, neen op zoo'n dag gaat men geen raadsels en brieven schrijven. Lientje Lefeber ik miste je al een poosje. Ja zeker zou ik graag weer eens vogels hooren zingen Zomers 's avonds zingt hier ook altijd een merel in het tuintje. Vijftal van Vliet, o, blijven de hand werken jullie eigendom, dat is heel aardig als het iets is dat je moeder of je zelf kunt gebruiken en anders als het verloot wordt is ook aardig. Mientje Stikvoort ben jij 30 April tege lijk met onze Prinses jarig, een mooie datum, van harte gefeliciteerd. Je leest EEN TRANSPARANT. Voor knappe figuurzagers, had lk er bijna boven gezet, want je moet wel eenlge bedrevenheid in het zagen hebben, vóór je je aan een transparant waagt! De teekening kun je met behulp van calqueerpapier op triplex van 3 mJd. dikte overbrengen. Voor dit werkje is het wer kelijk noodig, dat Je triplex neemt. Sigaren kistenhout is daar niet geschikt voor, zelfs niet, al ziet het er wel mooi uit. Dat knapt héél gauw af en dan heb je alle kans, dat er op het laatste oogenblik lets van je werk afbreekt. Dan heb je alle moeite voor niets gedaan. Dun triplex is goedkoop en je kunt een stukje kcopen. zoo groot en zoo klein, als je zelf wilt. Voor een paar dubbeltjes heb je hout genoeg om verschil lende dingen te zagen De teekening breng je dus over oo triplex. Met calqueeren oppassen, dat het werk niet verschuift. Alle hoeken vast steken met een paar punaises is de vei- ligster manier. Dan komt het uitzagen. Tusschen de voor- en achterpooten en tusschen de trommel en den voorpoot, moeten de stukjes hout ook uitgezaagd. Er zitten nog twee heel kleine stukjes, n.l. bij den slagtand en bij het staartje. Maar je kunt zulke kleine stukjes beter laten zitten, dan dat je 't werk verknoeit, als je daar soms moeit mee hebt. (Nadruk verboden). mijne gelukwenschen dusjuist op je ver jaardag en bent dan zeker aan het feest vieren. Vier zusjes Hartevelt is het zoo'n mooi boek. gelukkig hoor de anderen kunnen het ook lezen, behalve Cootje, die kan er nog mat mee wachten. Een brief zonder naam met een aardig verhaal over een aquarium op school met stekelbaarsjes. Op den brief staat geen naam. Misschien stond die wel op de enveloppe en kon ik daardoor wel ver melden de goede oplossingen, maar de brieven lees ik pas later, en dan zijn de enveloppen al in de prullemand. Mien en Bep Groenhuyzen nu ik vind dat je briefschrijven heel goed lukt. Je vertelde aardig over die rups. Je hebt toch wel voldoende gaatjes geprikt in het doosje zoodat er genoeg lucht in komt. Ali en Greta Varkevisser zoo, zijn er zóóveel zieken thuis, allen op vader en Ali na, och dan zullen die ook wel vol gen, zeker een soort griep, zoo allen te gelijk. Gelukkig dat het niet erg is en te na een week weer beter zijn. Lies Schenkeveld in de vacanties mag iedereen overslaan, dat spreekt van zelf. Vervelend dat je net tegen de vacantie begon, de bof kreeg, al ls het gelukkig gauw overgegaan. Janneman Bronsgeest zoo ben jij 4 Mei jarig, nu dan wensch Ik je een heel vroo- lijken dag toe. Kijk eens, ik vind het heel aardig van je bedoeld, maar al woonde ik in Leiden, dan kon het nog niet, och ver beeld je dat ik bij al mijn raadselneefjes Na het uitzagen de randjes bijschuren. In het lijstje boor je een klein gaatje, waar een dun koordje doorgaat. Ook moet je een gaatje boren voor het oog van den olifant. Nu komt het kleuren met verf of beits. De olifant donker grijs. Den slagtand wit of gekleurd laten. De trommel heeft een rooden rand. Het lijstje moet je donker maken, liefst zwart. Dat komt op een lichten muur het mooist uit. Jullie denkt misschien, dat je heel mooi moet kunnen teekenen om zooiets te maken. Nee, hoor. Deze olifant is afkom stig van een ansicht. Van geschikte kaarten kun je dit soort transparanten zelf maken. Het figuur knip je uit. Je plakt het (niet houtlijm) op triplex en teekent er een lijstje omheen. Dat moet natuurlijk netjes recht gebeuren. Niet alle kaarten kun je hiervoor ge bruiken. Als er veel figuurtjes op staan, wordt het te peuterig. Het aardigst hier voor zijn kaarten met twee of drie kin deren, boerinnetjes e.d. of één dier. Alleen moet je er dan nog op letten, dat de voeten van de menschen of kinderen, of de pooten van het dier op één lijn staan van onderen. Die moeten later in den rand van het lijstje rusten, het als bij den oli fant. Zie maar eens of je zoo geen leuke wandversieringen maken kunt. INA VAN DEVENTER en nichtjes die jarig zijn, op visite ging. Veel plezier op je lOen verjaardag. Gerard van Vliet sinds liet najaar ben ik niet buiten geweest, maar als het echt zacht weer wordt, dan wel weer, hoop ik van harte. Alida en Koosje Stikkelorum ja hoor jullie brief is heel duidelijk en goed ge schreven, daar heb ik geen moeite mee, maar flauw potloodschrift ls zoo lastig als men het in bed moet lezen. Jaap Kruit wel wel wat een verhinde ringen om raadsels té kunnen oplossen, uit geweest, ziek geweest, gouden bruiloft van je grootouders, dus van alles wat. Eemplen en Jo Wassenaar wat een ge zellige lange brieven van allebei. Ik wist dat Jan in Drente was, ik bedank hem in de kinderkrant voor zijn ansicht. Helpt E. nu moeder zoo flink thuis en dan ook nog leeren naaien, dus genoeg te doen. Nu eerlijk gezegd heb ik liever tulpen dan narcissen, ik kan niet tegen sterke bloe menlucht in de kamer, krijg dan dadelijk hoofdpijn. Dirkje en Saartje Tiemeyer natuurlijk mogen jullie samen meedoen. Zoo D. ga je iederen dag van Voorschoten je broertje naar Leiden brengen, gaan jullie in V. op school en hij in Leiden? en moet je hefh dan ook weer halen? Ziezoo nu eindig lk met de hartelijke groeten aan allen. Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16