FARGO Plaatselijke protectie is onjuist LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 30 April 1936 Interacademiale wedstrijden voor dames. LAND- EN TUINBOUW. Hoofdpijn, Kiespijn. RECHTZAKEN. rn Chrysler product BURG. STAND VAN LEIDEN SPORT. VOETBAL. XERXES—FEIJENOORD. De vereeniglng Sportman deelt mede jat Xerxes Zaterdag met haar volledig comoetltle-elftal naar Lelden komt. Wel Ij waar komt Fellenoord met een combi natie. doch hierin doen geen soelers mede la»er dan het 2e elftal. Zooals men weet jj Fellenoord II. kampioen der res. Ie klas k.n.V.b. o A.S.C.—DE OOIEVAARS. Beslissingswedstrijd op 10 Mei alhier. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Ooievaars erin toegestemd, dat de be slissingswedstrijd A.S.C.Ooievaars om het kampioenschap der éde klasse B wordt ge speeld op Zondag 10 Mei op het N.B.L.O.- terrein hier ter stede. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ELECTRO BOYS. De voetbalvereenlglng Electro Boys speelt Zaterdag om 5 uur haar laatstcn wedstrijd tegen G.A.S. (Den Haag), op het terrein van de Fabrieksarbeiders aan den Wassenaarschen weg. Na afloop worden de prijzen uitgedeeld. leidsche ontspanningsvereen. Op Zaterdag 9 Mei a.s. te uur, zal op Initiatief van de L.O.V. een wedstrijd ge speeld worden op het N.B.L.O.-terrein tus schen A.R.C. 1 (kampioen der le kl. L.V.B. Zaterdagcompetitie) enDleHaghel (kam pioen der le kl. Haagsche Voetbalbond). Scheidsrechter zal zijn de heer B. Honsbeek. o LAWN-TENNIS. SLECHT WEER IN MONACO. daviscupwedstrijd begint niet vrijdag doch zaterdag. Naar wij vernemen heeft mr. Punt de lanvoerder van het Nederlandscli tennts- team dat te Monaco vertoeft voor het spelen van den eersten wedstrijd om den Davlscup, het bestuur van den N.l.t.b. bericht dat het weer op het oogenblik zeer ongunstig is aan de Riviera. In overleg met den tennlsbond te Monaco is daarom besloten den wedstrijd Nederland—Monaco op Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. te doen plaats vinden in plaats van op Vrij dag, Zaterdag en Zondag, opdat de spelers - als de regen tijdig ophoudt nog eenlge gelegenheid zullen hebben te oefe- en. Voorts heeft mr. Punt het Nederlandsch bondsbestuur in overweging gegeven den redstrijd Nederland—Frankrijk, die, wan ner Nederland van Monaco en Frankrijk ral China wint, op Vrijdag 8, Zaterdag 9 m Zondag 10 Mei zou plaats vinden, even- tens een dag later te doen aanvangen, op dat de Nederlandsche spelers dan goed uitgerust en geoefend den strijd tegen de Franschen kunnen aanvaarden. De voorzitter van den Ned. Lawntennis- bond ir. Broese van Groenou heeft zich onmiddellijk in verbinding met Parijs ge- iteid. De Fransche bond heeft, naar vrij ver der vernemen, het voorstel om den wed strijd op Zaterdag 9, Zondag 10 en Maan- 11 Mei te spelen, aanvaard. KHO SIN CHIE NAAR NEDERLAND? Pogingen om Fransche spelers naar Noordwijk te krijgen. Naar wij vernemen is de heer G. S. Scheurleer gistermiddag naar Parijs ver trokken. Het ligt in zijn voornemen den Davlsbekerwedstrijd Frankrijk—China, die het a.s. weekeinde te Parijs wordt gespeeld hij te wonen. Voor China komt ln dezen wedstrijd uit Kho Sin Chie, een ook ln Nederlandsch-Indië zeer bekend speler. Toen de heer Scheurleer in 1931 als leider 'an een tournee van Nederlandsche spe lers ln Nederlandsch-Indië vertoefde, heeft hij dezen speler, die verscheidene wedstrij den tegen Timmer speelde, meermalen ontmoet. Het ligt in de bedoeling van den heer Scheurleer Kho Sin Chle te bewegen 'oor het spelen van enkele wedstrijden naar Nederland te komen. Naar wij verder nog vernemen wil de heer Scheurleer ook trachten om verschil lende sterke Fransche spelers te verzoeken deel te nemen aan de internationale kam pioenschappen van Noordwijk, die direct na het tournooi te Wimbledon, in Juli a.s. 'orden gehouden. HOCKEY. DE VOORBEREIDING VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. Naar wij vernemen zijn ter voorberei ding van de ploeg welke bij; de Olympische Spelen te Berlijn ons land zal vertegen woordigen, de volgende spelers opgeno-. men: J. de Looper, H. de Looper, C. van der Hagen, J. van der Hagen, van Lierop en oparenberg (allen Hilversum), de Waal, d. Berg en Heybroek (allen Amsterdam), jyesterkamp en Ankerman (beiden HD.M.j, Gunning (Bloemendaal), Frese- 5" (Deventer), van der Haar (H.H.D.C.), "«ling (H.O.C.) en Schnltger (P.W.). duitschland—nederland. Het Nederlandsch clltal samengesteld. Naar wij vernemen is het Nederlandsch ciital, dat Zondag 10 Mei a.s. te Hannover 'cgen Dultschland zal spelen, als volgt sa mengesteld Doel: j. de Looper (Hilversum); achter: de Waal (Amsterdam) enTresllng (H.O.C.) ?'ddenc, van der Hagen (Hilversum), H. "C Looper (Hilversum) en van Lierop (Hll- c"d®); voor: j. van der Hagen (Hilver- b„ Sparenberg (Hilversum), E. v. d. 'Amsterdam), Schnitgér (p.w.) en eybroek Amsterdam ..fdjwdag zal bovenstaande ploeg nog een „-wedstrijd te den Haag spelen tegen goede leidsche prestaties. Het was vroolijke stoet, die gisteren door Amsterdam's straten trok. Er waren ronde en driehoekige, bolle en platte baretten, er waren feestelijk versierde auto's en bussen, er waren fiet sen met bloemenslingers, zelfs waren er aapjeskoetsiers, die hun wagens hadden volgeladen met Joelende en zingende pas sagiers. De deelneemsters en supporters van de interacademiale lustrum-sportwedstrijden van den bond van vrouwelijke studenten- vereenigingen hielden haar Intocht in de hoofdstad. In het clubgebouw der Amsterdamsche vrouwelijke studentenvereenlging werden allen ontvangen en daar opende mej. J. H. J. Lichtenbelt, de praeses van den B.V.S.V. officieel deze vijfde „interacademiale". In de middaguren werden er hockey wedstrijden gespeeld op de Amsterdam- velden. De uitslagen hiervan luidden: AmsterdamUtrecht 21. Leiden—Groningen 11—0. LeldenUtrecht 60. De hockeywedstrijden worden voortgezet Tot slot van dezen eersten interacade- mialen dag volgde gisteravond gymnas tiek in de zaal van het Barlaeus-gymna- sium. Deze avond droeg een bijzonder feeste lijk karakter, omdat Marathon, de gym- nastiekvereenlglng der A.V.S.V., die haar eerste lustrum viert, als extra-nummer een correcte turndemonstratie ten beste gaf. De uitslagen van de gymnastiekwedstrij- den, waarbij in ploegen van drie dames geturnd werd, luidden: Ringen: 1. Lelden 4é pnt.;. 2. Amster dam en Groningen, leder 37 en 3. Utrecht 27 pnt. Brug: 1. Amsterdam é5 pnt.; 2. Leiden é3: 3. Utrecht 36 en Groningen 33 pnt. Hoogspringen: 1. Utrecht; 2. Amster dam; 3. Leiden; Groningen. SCHERMEN. M. T. G. S. Gisteren vond'in de schermzaal „Gijs- berti" de finale plaats van de onderlinge schermwedstrijden voor seniores van M.T.G.S. De laatste wedstrijd moest de beslissing geven, daar zoowel J. Duyvendak als B. Harteveld leder een verloren partij had. J. Duyvendak won echter van B. Harte veld en werd eerste, terwijl Harteveld tweede werd. De eindstand luidde: 1. J. Duyvendak gew. partijen 13 ont. 23 geg.; 2. B. Harte veld 3 gew. part. 20 ontv. 21 geg.; 3. G. Delfos 3 gew. part. 21 ontv. 21 geg.; C. H. Him 2 gew. part. 19 ontv. 19 geg.; 5. Pels 2 gew. part. 23 ontv. 21 geg.; 6. T. v. d. Mey 1 gew. part. 2é ontv. 15 geg. DAMCLUB „LEIDEN". De volgende ronde werd gisteravond gespeeld in hotel „Rijnland" welke tot uit slag had: Groep I: F. Zellstra—A. Pronk 20, W. LaterveerP. Ligtvoet 1—1, J. Stavleu P. Olivier 2—0, C. J. Koree—W. F. Olivier I—1. Groep II: J. J. JansenB. Hoogeveen 11, W. NljenhuisD. Laterveer 20, W. Leeflang—J. Vink 2—0, H. Metscher—W. Blom 20, P, Voorkamp—J. Dekker 20, J. BaartJ. v. Wezel 11. WIELRENNEN. WIELERBAAN „HEEMSTEDE". Zondag a.s. zullen er wederom wieler wedstrijden worden gegeven te Heemstede. In den koppelwedstrijd komen o.a. uit: L. Cop-Kremers; Schleveen-Heyenrath; v. Rljn-Westermeyer; en het bekende Leid sche koppel J. Riethoven-J. Verschoor. In de sprintmatch voor amateurs en on- afhankelijken komen verschillende sprin ters aan bod, n.l. t. van Gelderen, J. Cor- nellsse, J. van Hal. A. Zwartepoorte, R. Groot, D. Fabel, A. Schelvisch en het Nieuw-Swift-lld R. Riethoven. Verder nog 40 deelnemers in ploegach tervolging, handicap en afvalrace, waar onder de bekende Leidsche amateur J. Schüller. nieuw-swift. Naar wij vernemen organiseert boven genoemde vereenlglng op Zondag 24 Mei een clubwedstrijd over 85 K.M. Deze wed strijd wordt georganiseerd met groote me dewerking der Kaveewee sigarenfabrieken, welke een fraaien beker als clubprijs dis ponibel stelden en tevens de rugnummers, spandoeken enz. schonken. De beker staat ter bezichtiging in de étalage van het si garenmagazijn van den heer J. A. Otten, Haarlemmerstraat 185. Deze wedstrijd zal worden verreden met puntentelling, terwijl er in 3 categorieën zal worden gestart. Reeds werd ingeschreven door de Ren- ï.erclub „Rijswijk" en „de Jonge Kam pioen" uit Haarlem. A.s. Zondag zal door „Nleuw-Swlft" de bekende contributle-rlt worden verreden, waarvoor drie prijzen per categorie zijn beschikbaar gesteld. De A- en B-klassers rijden 54 K.M. De C-klassers 33 K.M. De leden J. van dei- Leest en C. Ouwehand zullen dan him eersten wedstrijd ln de B-klasse mee rijden. Bijeenkomst aan het clublokaal om kwart voor negen. SCHAKEN. IIET TOURNOOI TE OSTENDE. De resultaten ln de vierde ronde in het tournooi te Ostende luidden: DynerStahlberg afgebroken in een voor Dyner gunstige stelling; Lundin wint van Domenech; ReySoultabeleff afge broken; Grob wint van Reilly: Landau wint van sir Thomas. De afgebroken partij tusschen Soulta- beieff en Lundin uit de derde ronde is door den Zweed gewonnen. Grob en Lundin hebben thans de leiding met ieder vier punten uit vier partijen. UITBETALING INGELEVERDE BLOEM BOLLEN. 85% voor hyacir.then, narcissen en late tulpen; 54°/i voor vroege tulpen. Het Surplusfonds voor de ingeleverde bloembollen hoopt begin Mei zijn uitbeta lingen te doen. Naar de „Standaard" uit betrouwbare bron verneemt, zal de in uit zicht gesteld 85% van den minimumprijs gemakkelijk pit de heffing op den export kunnen worden betaald. Alleen voor de vroege tulpen zal dit, ondanks het bedrag van f. 500.000, dat door de regeering Is beschikbaar gesteld, niet het geval zijn. Voor deze bollen wordt de uitkeerlng 54%. Voor de hyacinthen ls aan exportheffing binnengekomen f. 380.000; voor uitbetaling op de surplusbollen is f. 280.500. De over blijvende f. 99.500 zullen waarschijnlijk worden aangewend voor gedeeltelijke be taling van de verplicht ingeleverde bollen, een verplichting, die alleen voor hyacin then gold. De waarde dezer bollen, bere kend naar den minimumprijs bedroeg f. 200.600. Een uitkeerlng van klein 50% kan hierop worden tegemoet gezien, boven de 85% voor de surplusbollen. De exportheffing op de narcissen bracht f. 176.000. Er is noodig voor uitbetaling op de surplusbollen f. 117.400, zoodat ook hier de 85% ruimschoots kan worden uit betaald. Voor late tulpen ls aan heffing f. 490.000 ingekomen, terwijl er nopdig ls f. 451.000. Het fonds heeft hier dus eveneens een overschot. Tenslotte zijn er de vroege tulpen. Aan heffing ls Ingekomen f. 480.000. Om 85"/» op het surplus te kunnen uitbetalen zou f. 1.590.250 noodig zijn. Tekort f. 1.110.250. Ter tegemoetkoming in dit tekort heeft de regeering f. 500.000 gestort. Het uitkee- ringspercentage is vastgesteld op 54%. De organisaties doen echter nog steeds hun best om den minister te bewegen een uit keerlng van 85% te bevorderen. Wat gebeuren zal met de overschotten op hyacinthen, narcissen en late tulpen staat ter beschikking aan den minister van landbouw. VERLAGING VAN DEN MELKSTEUN. Waarschijnlijk zal zij ongeveer 4,3% bedragen. Naar het „Handelsblad" verneemt, is het waarschijnlijk, dat de melksteunver- laging, welke met ingang van den weide- tijd wordt ingevoenf, zal bedragen 0.11 c.t. per Kg. melk en 3.20vetgehalte; de steun zal dan worden 2.45 ct. ln plaats van 2.54 cent, een verlaging dus met 4.3%. Het blad herinnert er aan, dat inde periode 2 Juni 1935 tot 29 September 1935. dus vier maanden lang, de melksteun heeft bedragen 2.96 cent per Kg. melk van 3.20% vetgehalte (77.7 cent per Kg. boter en 92.5 cent per Kg. verwerkt melkvet). Deze verhooging van den steun werd in gevoerd, toen de melksteunbeperking in werking trad en weer ingetrokken, toen deze maatregel wegens gebleken onuit voerbaarheid werd opgeheven. TAXE-MELK. De afdeeling zuivelsteun van de Neder landsche Zuivelcentrale meldt: Mei 1936 consumptiemelk regeeringscon- tract. taxegedeelte 5 1/4 cent, eventueel verhoogd met. premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk re- geerir.gsminimumprijs 3,6 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2% ct. Al wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poe der. Per st. 8 ct.; doos 45 ot. Bij Uw Drogist. 2791 (Ingez. Med.) DUIVENSPORT. „STEEDS SNELLER". (Noordwijk). Wedvlucht gehouden van uit St. Ka- thelyne Waver (België) afstand 130 K.M. De wind was Zuid-West. 210 vogels namen deel. Lossing om 9.05 uur. De uitslag luidt: J. Passchier 1 en 15, P. Bosman 2, 4, 12, 18, 21, A. v. Duin 3, J. Rakhorst 5, 8, 10, 13, 16, 19, J. v. d. Niet 6, 22, Gebr. Poel 7, 17, Th. Steenvoorden 9, 20, 29, 40, 42, Gebr. Klinkenberg 11. 33, 36, Gebr. Boot 14, 28. Gebr. Cramer 23, 31, D. Uithoven 24. 32, M. Zonneveld 25, 26. 35, Gebr. v. d. Wiel 27, Gebr. Passchier 30, W. Hoek 34, 39, C. Plug 37, C. J. Eigensteln 38, P. Barn- hoorn 41. De eerste duif werd genoteerd om 11 u. 1 min. 37 sec. en de laatste om 12 uur 0 m. 7 sec. Door het zeer slechte weer zijn een 50-tal vogels niet aangekomen. de luchtbode (boskoop). Wedvlucht vanaf Oudenbosch, afst. 55 K.M.. waarvan de uitslag ls als volgt: 1. 4, 18. 19. 20, 26, 28, 29, 33, P. v. d. Berg; 2, 5, 22, 36, 38. C. F. Middelkoop; 3, 7, 8, 12, 13, 16, 21, 30, 31, G. Lamorl; 6 B. v. Dijk; 9.'14, J. Kraan; 10, 24, 25, B. N. Houtman: 11, 37. G. Spek Jz.; 15, 23, 43, A. Sytzema; 17, 42, J. Fase; 27, 32, 35, 39. H. Middelkoop; 34, 40, J. v. Nes; 41 A. v. Pruisser,. Aankomst le duif 9.33.45 uur. Laatste duif 10.31.55 uur. In concours waren 126 duiven. „de zwaluw" (hillegom). Wedvlucht vanaf Oudenbosch. Gelost om 9.45 uur met Zuid-Westen wind, bereikte de eerste duif haar hok om 11.3.1 met een snelheid van 1017.6 M. per minuut. De volledige uitslag is: 1 Adr. Goemans; 2, 5, 6. 7, 12, 27, 28, 30, W. Beijersbergen: 3, 10, J. v. d. Reep; 4, 20, 21. P. Fijma: 8, 25, 26. W. Bekkers; 9, 15, 25, W. Huisman: 11, M. A Angevaare: 13, 14, 24, M. Koek: 16. 17, 18, G. Langeler; 19. M. Klein; 22, C. Zuiderduin; 29. M. Verkerk. Zondag wordt de wedvlucht van Vilvoor den (België) gevlogen. Bedenkingen van de regeering inzake werkloosheidsbestrijding. Vooraf is overleg noodzakelijk. De minister van blnnenlandsche zaken heeft mede namens de ministers van han del, nijverheid en scheepvaart en sociale zaken aan burgemeesters en wethouders der onderscheidene gemeenten een circu laire gericht betreffende plaatselijke pro tectie. In deze circulaire schrijft de Minister, dat de werkloosheid, waarmede nagenoeg alle gemeenten hebben te kampen er toe geleid heeft, dat het meer en meer ge woonte geworden ls, in bestekken voor aanbesteding van werken de voorwaarde te stellen, dat de bij de uitvoering benoo- aigde materialen van in de gemeente wo nende handelaren of fabrikanten moeten worden betrokken, of dat het werk met plaatselijke arbeidskrachten moet worden uitgevoerd. Ook komt 't voor, dat bij het plaatsen van orders de mededinging wordt beperkt tot in de gemeente gevestigde on dernemingen. Tegen het stellen van voorwaarden van dezen aard bestaat in beginsel bij de regeering bedenking. In de eerste plaats oefenen deze voor waarden ontegenzeggelijk Invloed uit op de prijzen van de uit te voeren werken of de te leveren artikelen, omdat eventueels goedkoopere aanbiedingen van buiten de gemeente gevestigde ondernemingen bul ten mededinging worden gelaten. In de tweede plaats vloeit uit een en ander voort een storend Ingrijpen ln de normale verhoudingen op de arbeidsmarkt en in het bedrijfsleven in het algemeen. Het algemeen economisch verkeer, dat zich zooveel mogelijk vrij moet kunnen bewegen, wordt daardoor belemmerd. Voorts zullen bedoelde voorwaarden kunnen leiden tot een niet gewenschte trek van ten plattelande gevestigde arbei ders naar de grootere gemeenten. Een andere vorm van te enge opvatting van te dienen belangen doet zich voor in de gevallen, waarin de gemeenten uitga ven doen, teneinde werklooze arbeiders ln de gelegenheid te stellen elders werk te verrichten, dat zij zonder bijdrage (b.v. in de vervoerkosten) niet zouden aanvaar den. Voorts is het voorgekomen, dat een ge meente een plaatselijk onderneming sub sidieerde, teneinde dit bedrijf in staat te stellen een order uit te voeren, welke or der zonder subsidie, tengevolge van bin- nenlandsche of buitenlandsche concurren tie, aan het bedrijf zou zijn ontgaan. Het is naar de 'meening der regce- ring, duidelijk, dat zoodanig streven naar „plaatselijke protectie" niet in overeenstemming moet worden geacht met het algemeen landsbelang. In verbar.d hiermede zal de regeering in voorkomende gevallen moeten overwe gen, of besluiten van gemeentebesturen, waarin elementen, onaangetast kunnen blijven, behalve in de gevallen, dat vooraf op dit punt de Instemming der regeering ls verkregen. Ter voorkoming van onzekerheid te de zer zake geeft de Minister in overweging dat, alvorens tot vaststelling van een der gelijk besluit wordt overgegaan, het des betreffend ontwerp aan den Minister wordt toegezonden. Het oordeel der regeering zal op kor ten termijn worden kenbaar gemaakt, zoodat vertraging niet behoeft te worden gevreesd. DE OSSCHE STRAFZAKEN. Als laatste zaak behandelde het Hof te Den Bosch die tegen den 47-jarigen M. F. de Bie, vader van Piet en Wim de Bie, die door de rechtbank wegens medeplichtig heid aan den roofmoord te Oyen tot tien jaar gevangenisstraf was veroordeeld. HIJ had aan de vier, die den roofoverval pleegden, Inlichtingen verstrekt en een revolver gegeven. Verdachte zei echter van niets te weten, waarna de Ossche politle-beambte Feld kamp het Hof mededeelingen deed over de levenswijze van den verdachte en de op voeding van zijn kinderen, welke verkla ringen door verdachte met de verbazing die hij bij het hooren van eiken getuige aan den dag legde, werd bestreden. Raadsheer mr. van der Veen: „U wist zeker niet wat uw kinderen uitvoerden?" Verdachte: „Nee, dat wist ik niet". Mr. van der Veen: „Wat zult u dan gek hebben opgekeken". De Rut en de Jonge Toon de Soep legden hun verklaringen af. maar Wim de Bie en P. A. van Buul. schoonzoon van verdachte, maakten van hun verschooningsrecht ge bruik. De laatste toonde zich zeer nerveus en beangst voor zijn schoonvader. De vader van Hendriks had een soort bekentenis uit den mond van verd. vernomen, maar verdachte wist er toch niets van. Toen werd door Inspecteur van Kempen een boekje open gedaan over De Bie, dien hij den grootsten deugniet van Oss en een boef van de bovenste plank noemde. De advocaat-generaal mr. Masslnk. die het getuigenbewijs alleszins voldoende achtte, eischte, dat het Hof dezelfde straf als de rechtbank zou opleggen. Uitspraak 11 Mei a.s. 2821 (Ingez. Med.) VERDUISTERING DOOK EEN WETHOUDER TE VEEN (N. BR.). De rechtbank te 's Hertogenbosch nam heden opnieuw ln behandeling de straf zaak tegen den 53-jarlgen wethouder dei- gemeente Veen (N.Br.) J. T. die terecht had gestaan terzake dat hij in de jaren 1932 en 1933 të Veen. ten nadeele der gemeente een bedrag van ongeveer f. 3000 had verduisterd, welke gelden hij ln zijn hoedanigheid van ontvanger-secretaris dier gemeente onder zich had. Reeds vroeger had de verdachte zich aan verduisteringen schuldig gemaakt. Niette min werd hij het vorig jaar tot wethouder gekozen. Toen deze zaak op 9 Januari 1.1. behandeld werd, werd tegen hem een jaar gevangenisstraf geëlscht. De rechtbank stelde de behandeling uit tot het uitbren gen van een reclasseeringsraoport dat thans door ds. Hagen uit 's Hertogenbosch werd toegelicht en dat vrii gunstig luidde. De officier van lusitie persisteerde bij zijn vroegeren eisch. Uitspraak over 14 dagen HET CONFLICT BIOSCOOPBOND—BUMA Het beslag opgeheven. De president van de Amsterdamsche rechtbank mr. J. W. Huyslnga heeft van morgen uitspraak gedaan in het kort ge ding tusschen den bioscoopbond als eischer en het Buma als gedaagde. Het Buma heeft zooals met weet beslag gelegd op een derde van de recette van de geluidsfilm ..Javoy Hotel 207". De film wordt ln verschillende theaters van ons land vertoond en het Buma meende aanspraak te kunnen maken od auteurs rechten van de in film ten gehoore ge brachte muziek, welke ls gecomponeerd door Walther Gronostay. Het Buma stelt zich op het standount, dat voor muziek ln een geluidsfilm op dezelfde wllze auteursrecht moet worden betaald als voor muziek d-'e in een restau rant of café ten gehem— vvc-H gebracht. In kort geding elsehte de bioscoopbond ODheffine van het gelegde beslag De president was van oordeel, dat het beslag niet zal kunnen worden gehandhaafd zoodat hli de opheffing hiervan beval. Het GEBOREN: Anna Jacoba, d. van P. H. Westra en H. C. v. Doorn Geertrulda Maria, d. van Tt. J. J. Uljee en C. v. Velzen Adrianus, z. van J. F. Karei en M. W. Tulen Bert, z. van l. Slegtenhorst en M. de Haas Elisabeth Johanna, d. van l. Steenvoor den en E. M. Angevaren Adriano Giovanni Angelo, z. van M. U. Martina en M. I. Cancian. ONDERTROUWD. J. A. J. Kortekaas jm. 27 j. en J. J. Vreeburg jd. 23 j. S. P. Verver Jm 26 j. en C. M. W. Aerts jd. 25 J. GEHUWD: J. E. Belt jm. en W. Kleinjan jd. B. Dlersman jm. en W. de Roode jd. Dubbeldeman jm. en A. M. Strijk P. Groenendijk jm. en H. Redel jd. Hollebeek jm. en l. M. Hogenes Jd. Ju jm. en H. A. Flottmann jd. Keereweer Jm. en M. Pardon jd. B. de Laaf wedn. en C. v. d. Meij jd. w. Laman jm. en A. Onderwater jd. Nieuwenhuizen jm. en E. Ladan jd. Rietkerken'Jm. en W. J. C. Trouwee P. J. v. Vliet jm. en M. J. Jankovits N. Weijers jm. en C. J. W. Schouten A. H. Hooijer jm. en A. Huter jd. Oudshoorn Jm. en E. v. d. Pompe Jd Eradus Jm. en E. A. Abspoel jd. J. A. jd. - J. H. M. M. C. H. B. J. Jd. - jd. - jd. - A. L. W. Meiman z. 20 J. d. 28 j. OVERLEDEN. M. A. v. d. Beek Regelmatig geadverteerde goederen betrouwbare goederen. vonnis stelde h!1 echter niet uitvoerbaar bil voorraad, om de gelegenheid te geven deze zaak ln hooger beroep nader te doen uitmaken. De president heeft o.m. het volgende overwogen: In art 28 van de auteurswet is het speciale recht tot inbeslagneming vastge legd en dat beslag ls onafhankelijk van het bedrag, dat als schadeloosstelling mag worden geëischt. De grootte van het beslag ls moeilijk te beoordeelen en ls afhankelijk van de rechtmatigheid van het beslag Betreffende rechtmatigheid overwoog de resident dat partijen het niet eens zijn ever de juiste rechten van het Buma. Er is zeer veel onduidelijks gebleven in de positie tusschen de Ufa en den componist en tusschen het Buma en den componist, zoodat onder deze omstandigheden, ook in verband met het feit dat over de rechts- oosit'e van componisten tegenover geluids films nog processen aanbangig zijn het beslag niet kan worden gehandhaafd, wes halve het dient te worden opgeheven. 8-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11